İnkılâp Blog

 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  E.L. James, asıl adı Erika Mitchell olan İngiliz bir yazar ve yapımcıdır. Yazarlık kariyeri bir Twilight hayran kurgusu olarak başladı ve daha sonra "Grinin Elli Tonu" adlı kitabı ile dünya çapında üne kavuştu.

  E.L. James Kimdir?, E. L. James Hayatı
 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  Ayn Rand, 20. yüzyılın önemli yazar ve düşünürlerinden biridir. Rusya doğumlu yazar, düşünce tarihinde objektivizm felsefesinin kurucusu olarak bilinir.

  Ayn Rand Kimdir?, Ayn Rand Hayatı
 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  Terry Pratchett, İngiliz yazar, satirist ve düşünür olarak tanınır. Başta fantastik ve mizahi öğeler içeren Diskdünya serisi olmak üzere, bilim kurgu, korku ve çocuk edebiyatı türlerinde de eserler vermiştir.

  Terry Pratchett Kimdir?, Terry Pratchett Hayatı
 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  Robert Jordan, gerçek adıyla James Oliver Rigney Jr., Amerikalı ünlü bir fantastik roman yazarıdır. 1948 yılında Güney Carolina'da doğan Jordan, en çok bilinen eseri olan Zaman Çarkı serisi ile dünya çapında üne kavuşmuştur.

  Robert Jordan Kimdir?, Robert Jordan Hayatı
 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  Tuğçe Işınsu, Türkiye'de özellikle enerji çalışmaları, spiritüel yaşam ve kişisel gelişim konularında uzmanlaşmış başarılı bir yazar, spiritüel danışman ve yaşam koçudur. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Işınsu, eğitimini yurtdışında da sürdürerek enerji çalışmaları ve spiritüel yaşam üzerine bilgi ve deneyimlerini artırmıştır.

  Tuğçe Işınsu Kimdir? Tuğçe Işınsu Hayatı
 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  Tahereh Mafi, İran kökenli Amerikalı genç yetişkin romanları yazarıdır. 1988 yılında Connecticut, ABD'de doğan Mafi, İranlı göçmen bir ailenin çocuğu olarak büyümüştür.

  Tahereh Mafi Kimdir? Tahereh Mafi Hayatı
 • Nisan 12, 2023 Biyografi

  Kaan Sekban, Türk komedyen, yazar ve oyuncudur. İstanbul doğumlu olan Sekban, başarılı ve eğlenceli sahne performansları, kitapları ve skeçleri ile geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

  Kaan Sekban Kimdir? Kaan Sekban Hayatı
 • Mart 08, 2023 Biyografi

  Meral atmaca Türk gençlik, fantastik ve bilimkurgu kitap serisi yazarı olarak tanınmaktadır. Meral atmaca kitapları arasında yer alan “Yarasalar” ve “Ötanazi Okulu” serileri genç arasında okunma oranı yüksek kitaplar arasına girmektedir.

  Maral Atmaca hayatı, Maral Atmaca kitapları
 • Mart 08, 2023 Biyografi

  “İclal Aydın kimdir?” sorusu İclal Aydın’ı merak eden sevenleri tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. İclal Aydın, lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü kazanmış fakat ikinci sınıfta okulu bırakarak Berlin’e yerleşmiştir.

  İclal Aydın Hayatı, İclal Aydın Kitapları
 • Mart 07, 2023 Genel Kültür

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü, “kadın hakları”na dair farkındalık yaratmak ve toplumsal yaşamda eşitlik fikrine vurgu yapmak üzere her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 8 Mart vesilesiyle okunabilecek, edebiyattan politika ve kurama değin farklı alanlarda kaleme alınmış 8 kitabı sizler için derledik.

  8 mart, dünya kadınlar günü
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı