“Bunları yazarken sakın onun hayatını yazdığımı sanmayın, asla! Ben bunun derdinde değilim. Belki bu yazdıklarım, çok sevdiğim bir dostumla bir zamanlar yaşadıklarımı ve hâlâ taptaze olan mutluluk verici ve tatlı bazı hatıraları serdetmek kabilindendir. O öyle bir şahsiyettir ki İslam konusunda duyarlı olan herkes onu sever, İslamî uyanıştan nefret eden herkes de ona düşmanlık yapardı.

Allah Teâlâ, Hasan el-Bennâ’ya öyle etkileyici bir kişilik bahşetmişti ki onu seven veya sevmeyen herkes ona saygı gösterirdi. Bu da tarihteki büyük şahsiyetlerin yaşadıklarının bir örneğidir.

Hasan el-Bennâ’nın bıraktığı eser ne kaybolur ne de yok olur. Zira onun, kendisini takip edenlere bıraktığı yol, Allah’ın ebedî davet yoludur, var oluş mücadelesindeki değişmez ve dosdoğru yoldur.

Bu davanın sahibi olan Allah diridir, ölmez; bakidir, yok olmaz. Bu yüceliğin gölgesinde yaşayan birinin ameli en güzel amel olurken, anılması da daimîdir.”

Ömer Tilmisani


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00

"Yatakları indirip sermeye başladığımızda ev sahibi kadının tekrar içeri girerek hızla gidip sandığın üzerine oturması dikkatimi çekti. Kadını sandığın üzerinden kaldırmaya çalıştım. Kadın feryat figan ediyor içinde özel eşyalarım ziynetim var diye ağlıyor. Kadın inatlaştıkça ben daha fazla şüphelendim ve sonunda kadını sandığın üzerinden çekip sandığı açtığımda içinde saklanmış bir Ermeni olduğunu gördük.

Kadının yüklükteki yatakları erken sermemesinin nedeni gecenin geç saatinde yatakları serip bizler derin uykuya geçtikten sonra sandıktaki Ermeni erkeğin karanlıkta sandıktan çıkıp bizleri boğazlamak istemesiydi. Hemen diğer evlerde kalan kafiledeki arkadaşlara durumu anlatıp çok dikkatli olmalarını ve her evde birilerinin nöbet tutması gerektiğini söyledim."

Fikri Şehribanoğlu'nun yazdığı ve bir dönemin belgesi niteliğindeki bu kitapta 1915 yılında Rusların Van'ı işgalini bir ailenin yaşadıkları bağlamında anlatılıyor. Kitap gerçek bir öyküden yola çıkılarak birinci elden hatıralarla yazıldığı için o dönemin olaylarına ışık tutacak bilgiler içeriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00
Şefika'ya Mektuplar

Herkesin kendinden bir şeyler bulacağı, gerçek hayat hikâyelerinin anlatıldığı, arkadaşınıza içinizi döktüğünüz, sizin mektubunuz gibi mektuplar...

Okurken yazar sizmişsiniz ya da yazarla sohbet ediyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz satırlar...

Her mektupta belki çocuğunuzu ,belki çok sevdiğiniz bir arkadaşınızı ya da komşunuzu düşünecek, ayrılmak zorunda kaldığınız kalbinizin diğer yarısına bir kez daha sarılacaksınız...


Basım Ayı/Yılı : 4/2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 105
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00
Mücadele ve Hatıralarım

Bu kitabın adı masal olsa da olaylar gerçek. Bu kitapla Bozkır olayları belgeleriyle ortaya konulmuştur. Olayları belgelerle ve tanıklarla iyi incelemeden perde arkasını doğru görmeden, bilmeden mücadele etmek mümkün değildir. Bu olaylar sırasında Mustafa Kemal Yılmaz’ın verdiği mücadele ile tarihe bir not düşülmüştür.

Kim bilir anlatılamayan belki de hiç anlatılamayacak olan “vatan bağrında hainler, zalimler, gafiller”
İşte temel problem…
GERİSİ “MASAL !..”


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺88,20

Kâbe-i Muazzama’nın etrafını çevreleyen Mescidi Haram’a ait mekândan geçerken, yüreğim müthiş bir duygu sağanağına kapılmıştı. Uzaktan görmeye başladığım Kâbe-i Muazzama’nın o müstesna siluet’i sanki göz bebeklerimi esir almıştı. Konumu itibariyle bulunduğum yerin bir kaç metre aşağısında bulunan Kâbe-i Muazzam’a ya kavuşmak için sadece bir merdiven kalmıştı. O merdiveni tıpkı bir kuş gibi uçarak inmiştim. Şimdi derya’ya kavuşma arifesinde olan ve gökyüzünün hangi katmanından yağdığı belli olmayan bir yağmur tanesiydim sadece. Allah’ın (c.c.) evim diye buyurduğu Kâbe’nin tepesine yağıyordum adeta. Gönül denizimde başlayan med-cezir, beni benden almış, ruhumu darmadağın etmişti. Bir an mutluluk gözyaşlarımın yanağımı ıslattığını hissettim. Başımı eşimden yana çevirdiğim de, onun durumunun da benden farklı olmadığını görmüştüm.


Basım Ayı/Yılı : 5/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺73,80

Kuş Gözü farklı kentlerden gelip aynı okulda buluşan iki fedakâr insanın yaşamları boyunca birlikte oluşturdukları öykünün kitabıdır. Nida ile Binnur 1960 yılının Eylül ayında okulun öğretmenler odasında karşılaştılar. Daha karşılaşır karşılaşmaz her ikisinde de dışardan görülen o insanı saran bir samimiyet havası bir ömür sürecek olan dostluklarının da başlangıcı oldu. Sonra annelerini tanıştırdılar.
Anneleri 93 Harbi’nin göçünü, zorlu koşullarını, Birinci Dünya Savaşı’nın güzel yurdumuzda yarattığı işgalci güçlerin paylaşımcı küstahlıklarına, mütareke yıllarının dehşet verici acılarına, ıstıraplarına dayanmış, Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Kurtuluş Savaşımızın o mücadeleci ruhuyla var gücüyle karşı koymuş, istiklaline kavuşmanın onurlu gurunu yaşamıştı. Zühre ve Enise Hanım, laik Cumhuriyet’in aydınlığında özgürlüğüne kavuşmuş olan iki gazi kadındı.
Nida ve Binnur Hanım bu iki fedakâr ve güçlü kadının Atatürkçü, laik cumhuriyetçi öğretmen kızlarıydı. Onlar fedakârlığı da güçlü olmayı da yaşamda dik durmayı da annelerinden öğrendiler.
Kuş Gözü, onların yaşamlarını acısıyla, tatlısıyla her haliyle kabullendikleri, yüreklerine yerleştirdikleri bir ömrün ölümsüz dostluğunun öyküsüdür.


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 13,5 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,00

Uzun yıllardır Almanya’da öğretmen olarak çalışan ve Türkiye’yle bağlarını hep sıkı tutan Celal Aydemir, Bir Yanım Türkiye Bir Yanım Almanya’da kırk yıllık anılar demeti ile öykücülüğünü buluşturuyor, edebiyatın gereklerini yalın ve samimi bir üslupla yerine getiriyor.

Öğrencilerini, tanıdıklarını, tanımadıklarını, tanıklıklarını, üzüntü ve sevinç verici olayları, gezilerini yapmacıksız bir dille kâğıda döken Aydemir, her iki ülkenin de gerçeklerinden çarpıcı kesitler getiriyor karşımıza. Bir ayağı Türkiye’de bir ayağı Almanya’da olanların, hiçbir yerde olamayanların, kimi zaman da “arafta” kalanların yaşamları var kitapta. “Davulla zurnayla yola çıkıp bandoyla karşılananların” kendileri, çocukları ve torunlarının portreleri, gurbetçilerimizin Almanya ve Türkiye’deki algıları, Türklerin Almanlara, Almanların Türklere bakışı ve “Alamancıların” her iki dünyaya yaklaşımı, gerçekçi biçimde yansıtılıyor bu anı-öykü toplamında.


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 158
Ağırlık : 158
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺64,00
Bir Köy Enstitülünün Anı ve Şiirleri

(Bir Köy Enstitülünün Anı ve Şiirleri)

1934 yılında Amasya Taşova ilçesi Gürsu köyünde bir tarafta ailemin

diğer tarafta hayvanların kaldığı tek katlı kerpiç bir evde doğdum.

1947 yılında ben ve benim gibileri ayağımızda çarıklarla toplayıp

Köy Enstitüleri’ne getirdiler iskarpin ve takım elbise giydirdiler

şapkalarımız ay yıldızlıydı. Okulumuzun duvarında,

“Burada hiçbir balık uçmaya, hiçbir kus yüzmeye zorlanamaz”

yazılıydı.

Hepimizi; Kültür, Ziraat ve Teknik dersleriyle yetiştirip köylere

“Balıkların uçabileceğini, kuşların yüzebileceğini”

öğretmek için gönderdiler.

Yasadığım sürece bunun mücadelesini verdim.

Mustafa Alpat

Emekli Köy Enstitüsü Öğretmeni


Basım Ayı/Yılı : 12/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 247
Ağırlık : 247
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Süleyman Kılıç kitabında, çocukluğunu, ailesini, arkadaşlarını, okul yıllarını, gençliğini, Malatya-Arguvan’ı, çevresini, ülkesini, dünyayı tanıma sürecini anlatıyor. Cılgalar, hem bir anı-biyografi kitabı hem de röportajlarla zenginleştirilmiş kültürel bir çalışma.

Anadolulu fakir bir ailenin çocuklarına adanmış yaşamını olduğu kadar, bir yetişme ve bilinçlenme öyküsü de aktarıyor Cılgalar.

Sayfaları çevirdikçe, yöresel dilde “dağlık arazide patika yol” anlamına gelen “cılga”nın, Kılıç’ın yaşamındaki belli başlı kesitleri oluşturduğunu öğreniyoruz.

Baştan sona samimi bir dil ve yalın Türkçeyle kaleme aldığı kitabında, yaşam duraklarını yansıtan çok sayıda fotoğrafa da yer veren Süleyman Kılıç şöyle diyor:

“Kendimi yazdım efendim. Yaptığım işe, yazın dünyası otobiyografi diyor. Ben ise heybemde biriktirdiklerim diyorum… Ne varsa atmışım içine… Omzumda heybem, ağzına kadar dolmuş dökülüyor. Bir kuşluk vakti omzumu silkeledim, hepsi döküldü. Heybeden sanki bir kuş fırladı.”


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,00

"Dar düşünceli insanların her şeyi ne kadar berbat edebildiğini gördüğümden beri ufkumu genişletmek için seyahat ediyorum.”

-Malcolm X

Umutları ve beklentileri küçük yaşlardan itibaren felce uğratılan, katliam ve yıkımlarla ailesi paramparça edilen, okuma ve iyi bir meslek edinme hevesi kursağında bırakılan, daima aşağılanan ve hayatın taşrasına itilen bir Afro Amerikalı: Malcolm X.

Zulüm, haksızlık, nefret ve dehşet dolu bir dünyada, bataklığın dibini gören biriydi o. Aynı zamanda, önüne çıkarılan engellere ve yüzüne kapanan bütün kapılara rağmen, başını sağa sola vura vura bir çıkış, bir yol arayan ve bu çırpınıştan, bu cehdden asla vazgeçmeyen, başkalarını da koluna takarak özgürlük türküsünü gövdeleştiren bir umut savaşçısıydı. Dahası, yeri geldiğinde yalnızlığı ve bütün bir dünyayı karşısına almayı tercih eden, hep bıçak sırtında yaşayan, üstüne geçirilen kirli giysileri ata ata gerçek ve salih bir mümin olma yolunda azimle yürüyen, aramaktan bıkmayan ve ulaştıklarını kardeşleriyle paylaşan sıra dışı ve etkileyici bir mücadele adamıydı.

Bu kitapta Malcolm X’in düşüncelerinde devrim yaratan 1964 yılı seyahatlerini günbegün Malcolm X’in kaleminden okuyacaksınız. Bizzat Malcolm X tarafından kaleme alınan ender metinlerden olan bu kitapta Malcolm X’e ait belgesel nitelikte orijinal kartpostal ve mektuplar da yer alıyor.

Bir uyanmışın, bütün uyuyanları uyandırmaya yeteceğini bizatihi tanıklık ederek gösteren sancılı hayat bir yaşam serüvenine sahip olan Malcolm X’in bu değerli günlüğü, okuyucuya Malcolm X’in hayatını yakından tanıma imkânı sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 1/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 276
Ağırlık : 276
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,50
70’lerden 2000’lere Bir Solcunun Anıları

Türkiye’nin yakın tarihinin belli başlı dönüm noktaları çerçevesinde bir yaşam öyküsü… 1970 yıllardaki devrimci yapılanma ve sokak çatışmaları, 12 Eylül askeri darbesi ve yarattığı tahribat, 90’lı yıllarla birlikte ivme kazanan PKK saldırıları, faili meçhul cinayetler ve hendek olayları…

Sosyolog-Yazar Eyyüp Altun bütün bu olayları anlatırken soğukkanlılıkla yansız kalmayı başarıyor, süreci kendi gerçekliği içinde veriyor.

Anılar sadece siyasi yaşanmışlıktan ibaret değildir; insani dram, aşk ve yaşam karmaşası da bir o kadar çalışmada yer bulmuştur. Yaklaşık yarım asırlık bir yaşanmışlığı içeren bu eseri heyecanla okurken kimi zaman nostalji yaşayacak, kimi zaman yakın tarihin karanlık sokaklarında ürkütücü bir gezintiye çıkacaksınız.

“Ufukları aşamayanlar neye inanırlarsa inansınlar ve ne kadar uzun yaşarlarsa yaşasınlar gerçekte ömürleri kısa kalacaktır.”

(Eyyüp Altun)


Basım Ayı/Yılı : 8/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

1953 yılında Mardin-Cizre’de doğan, idealist bir öğretmen olarak mesleğe başladığında yaşı maaş almaya yetmeyen Saadet Pesen, her anlamda mücadeleyle dolu yaşam öyküsünü aktarıyor, kızlarının isteğiyle yazdığı, torunlarına vereceği en değerli armağan olarak gördüğü kitabı “Sevda”da. Başı her zaman dik 1968 Kuşağı’nın üyesi olarak daha aydınlık bir Türkiye için giriştiği mücadelede yaşadıklarını, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkışını, örgütlü siyasi mücadele deneyimlerini aktaran Pesen şöyle diyor: "Övünelim o zaman, o kuşağın bir bireyi olduğumuz için… ‘Asıl şans’ bu muydu yoksa?”


Basım Ayı/Yılı : 12/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 132
Ağırlık : 132
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00
(Denizle Yoğrulmuş Bir Ömür)

Orhan Başar'ı babam (Merhum) Halit Gürdeniz'in DB Deniz Nakliyat T.A.Ş. Teftiş Kurulundan yakın bir arkadaşı olarak 70'li yıllarda tanıdım. Gençlik hafızamda, her yönüyle deniz ve denizcilik kültürüyle bütünleşmiş amatör bir denizci ve mümtaz bir bürokrat olarak yerini aldı. Akan yıllar içinde kopmadık. Onun yelkenci, kürekçi, dalgıç, balıkçı ve çevreci kişiliğiyle nakış gibi işlenen hayatı, denizci Türkiye idealimizde yakalamak istediğimiz örnek insan tiplemesinin bir yansımasıdır. Keşke Orhan Başar'lar milyonlarca olsa. Keşke onun gibi denizi, denizciliği, balıkları, doğayı kısaca derin laciverti sevenler bu güzel ülkede çoğun-luk kültürünü temsil edebilse. Elinizde tuttuğunuz bu kitap her boyutuyla denize nasıl aşık olunacağını anlatır.

Cem Gürdeniz (E. Tümamiral)

Engin hayat tecrübesine sahip kişilere "derya gibi adam" derler. Orhan Başar hem derya hem deniz gibi bir adam. Deniz içine işlemiş, o da denizin içine... (Bir ömür, amma ne ömür!) Kitabı okurken sizinle daldık denizlerin derinlerdeki "uzaklar"ı- na; sizinle çıktık suyun nefes alınası yüzeyine ve sizinle "vah tamam, bitti artık derken" yeniden doğduk. Şimdi tam da "yeniden doğma" zamanı; ilham verdiniz, güçlü iradeyi yansıtan değerli anılarınızı aktarmakla. Pek çok teşekkürler.

Zuhal Atasoy (Uzaklar teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk kadın denizci)

Sevgili "11'lerin Koru Gözlüsü", Derin Lacivert, kitabını duyunca, tam 62 sene evveline döndüm. Anılarım tekrar canlandı. Boğaz'ın lacivert sularına tekrar seninle beraber daldık. Maceraya kaldığımız yerden devam ettim. Eline sağlık arkadaşım.

Aret Hovagimyan (Balıkadam, Me-Te-Ar şirketi kurucu ortağı)


Basım Ayı/Yılı : 2/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 308
Ağırlık : 308
En / Boy : 14 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺88,00

“Acılarla örülü görkemli bir devrimin adı anılmayan kadın kahramanlarına…
Bu sözlerimi; Allah’ın ve insanların katında bir delil olsun diye benim için veya benden dolayı yaşadıkları zulüm, kahır ve zorluklara rağmen tüm dünya beni terk ederken imtihanımda beni yalnız bırakmayan kahramanlara ithaf ediyorum.
Bu satırların, koltuğunu korumak için hiçbir cürmü işlemekten çekinmeyen zalim rejime bir şahitlik olmasını umuyorum.”


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 268
Ağırlık : 268
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,50

Kelebeklerin İzi


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 150
Ağırlık : 150
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Engels, 1848 Paris Haziran ayaklanması sonucu Cavaignac’ın katliamı sonrasında Marx’ın yazdığı bir makaleyi konu edinerek şöyle yazar; “Sen bu yazıyı kanla karışık bir mürekkeple yazmışsın.” Kavga veren ve direnen işçilerin toplu katliamına ve işkencelerine karşı bir isyan yazısıydı Marx’ın yazısı.
Dolayısıyla burada yazılarımın her cümlesi benim için de adeta kanla yazılmış cümleler gibidir. Bu anı romanda yazdığım her tümce yaşanmış acıların dile getirilmesinden öte bir anlam taşımaz. Gerçekten doğrunun ve yaşanmışlıkların dile getirilmesidir sadece. Hayal gücüm kuvvetlidir ama yaşanmışlıklar hayal gücümü kullanmama gerek bırakmayacak kadar somuttur. Acı ve serttir bütün yaşanmışlıklar. Aynı zamanda hüzünlü ve dramatiktir. Çünkü her yaşanmışlık, hayal edilemeyecek kadar düşündürücü ve acı tanıklarla doludur.  


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 221
Ağırlık : 221
En / Boy : 131 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Füsun Erbulak; erkeğin kadına cinsel ilgisini küçük yaşta ve böylesine bayağı bir düzeyde tanıdıktan sonra, cinselliğini bir koz olarak ustaca kullanmayı beceren bir genç kızın serüvenini anlatıyor. Gündelik hesaplarla ölçülen içtensiz aşklar, sonu hep aldanma ve aldatmacayla biten ilişkiler... Yaşadığımız dünyada kadın ve erkeğin bir türlü aydınlığa çıkamayışı, birbirinin kurdu oluşu, saplantılarda bocalayış ve zedelenen kadın duyarlığı... Bütün bunların sonucu olarak da hayatın anlamını, ereğini kavrayışta gecikme.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺101,40

Şair Cemal Süreya’nın eşi Zühal Tekkanat’ın anılarını öykücü Aydan Ay anıroman olarak işledi.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺117,00

Vatanına, milletine ve devletine hizmet etmekten başka bir düşüncesi olmayan, çoğunluğunu TSK mensuplarının oluşturduğu ve ancak içlerinde Türkiye’nin tüm devlet kurumlarından da personelin yer aldığı bir grup insanımız, tüm devlet kurumları ile sivil kurum ve örgütleri kısacası yaşamın her tarafını sarmış vatan hainlerinin marifeti, iftirası ve uydurma suçlamaları ile büyük bir kıyıma uğramıştır. Hemen hemen tüm devlet sistemini ele geçiren bu kötü düşünceli ve hedefli örgüt, başta mahkemeler ve emniyet teşkilatı olmak üzere diğer devlet kurumlarındaki yandaşları vasıtasıyla amaçlarına ulaşmak için devleti hiçbir engelle karşılaşmadan bir silah olarak kullanarak hedef alınan subay ve astsubayları, sivil personeli Balyoz, Askeri Casusluk, Ergenekon, Amirallere Suikast gibi daha birçok düzmece ve alçakça yalan iddiaları içeren iddianamelerle suçlayarak tutuklamış, tiyatrovari mahkemelerde yargılamışlar, mahkûm ve bu mahkûmiyet yine tiyatrovari Yargıtay aşamasında onaylanmıştır. Suçsuz vatanseverlerin cezaları kesinleşmiş ve infaz safhasına gelmiş iken hain örgütün diğer kumpasları 2013 yılı sonunda ortaya çıkmış, zamanın yetkililerince gerçekler anlaşılmak zorunda kalınmış ve toplumun da gerçeklerden yana daha kuvvetli bir şekilde tavrını göstermesi ile alçakça iddiaların bir örgütün kumpası olduğu anlaşıldıktan sonra suçsuz vatanseverler serbest bırakılmıştır.

Bu kitapta kumpas mağduru bir subayın ve ailesinin yaşadıkları çeşitli olaylar anlatılmaktadır. Konular bir ailenin yaşadıkları gibi anlatılsa da, aslında tüm uydurma davalarda yargılanan insanların ve ailelerinin yaşadıklarından kesitler de kitapta yer almaktadır.

Ülkemizde, hukukun ve adaletin her alanda en üst seviyede tesis edilmesi ümidiyle…


Basım Ayı/Yılı : 4/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺144,50
Bir İçişleri Hikayesi

Hayatının son 13 yılını eşinin mesleği sebebi ile Anadolu’nun farklı coğrafyalarında geçiren yazarımız, hiç tahmin edemeyeceği güzellikleri ve de acıları tadacağı bambaşka bir yaşam tarzına doğru yolculuğuna başlamıştır. Bu süre zarfında bizzat müdahil olduğu, yaşayıp tanık olduğu, gözlemlediği ve hissettiği hayatları edebi bir üslup ile yazın hayatına geçirmiştir.

Gerçek yaşam hikayeleri ve verilen mücadeleler ile gencecik yaşta kırsal, taşra, uzak yakın demeden iki insan ve güçlü bir teşkilat ile yaşamlarını son derece hassas, zorlu ve haklı davalarına adadıkları gerçek bir dünyayı tanımış olacaksınız. Bu eşsiz yapıt içerisinde, vatani görevini halen sürdüren bir kaymakam ve onun en büyük destekçisi olan yazarımızın, görevleri süresince gittikleri yerlerde karşılaştıkları durumları birinci ağızdan okuyarak hayatlarına tanıklık edeceğiniz bir yolculuğa çıkacaksınız.

Aynı zamanda İçişleri Bakanlığının cesur ve yufka yürekli binlerce Mülki İdare Amiri ve de eşlerinin mücadeleleri olan kıymetli bir tarihi vesika niteliğindeki bu eser; insanımızın ve devletimizin, belki de hiç bilmediğiniz yönlerini, şefkat ve merhamet elini daha da yakından tanıtacak, hayatlarınızı sorgulamanızı ve de çevrenizdeki hayatları daha da yakından tanıma fırsatını sunacaktır.

Yazarımızın hayatını baştan aşağıya değiştiren yaşamlar, belki sizlerin de hayata bakış açınızı değiştirecektir.

“Yoktur demeyin, vardır… Hiç özlenmeyen kardeş, hiç aranılmayan anne, hiç koşamayan çocuk, hiç dokunulmayan el, hiç okşanmayan baş vardır…”


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺78,75
Elif’in Gönlünde Büyüyen Aşk

Muhsin, mahalle baskısıyla bir buçuk yıldır kendisiyle konuşması yasak olan arkadaşının duygularını bilseydi, onun yüreğinde yanan ateşi ve o ateşin etrafında dönen pervaneyi hissetmemesi mümkün değildi. İnsanın bilmedikleri yerden göğe ulaşır, bildikleri ise sadece karanlıkta titreyen mumun aydınlığı kadar yer tutardı.
Cemal Han'ın, "...Aşk üzülmez..." sözünü hatırladı, yutkundu. Bir gönlü üzdüğünün farkındaydı. Daha önce varlığından haberdar olmadığı garip bir hisse kapıldı ama etrafını saran gençler Elif'e odaklanan düşüncesini çok geçmeden dağıtmıştı.
Her ikisi de hücrede kendi özelini yaşıyor, okuyor çiziyordu ama zaman zaman da "Niye bu hâle geldik?" sorusunu tartışıyorlardı. Tartışma sertleştiğinde solcu arkadaş kendisine küser, günlerce konuşmazdı.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,25

Okyanusu çalkalayan dev bir balina gibidir sanırım büyük sanatçı. Yoluna devam ederken çevresinde bir yığın balık yüzer. Bazıları güç almak için burnuyla ona toslar, bazıları da köpek balıkları gibi onu parçalayıp yutmanın hayallerini kurar. O bunlardan etkilenip değiştirmez yolunu. Yüzer, derinlere iner, dil üfler diline deryanın; yükselir sonra, çarpar kuyruğunu dalgalara, dağılır ışığın uykusu. Sırtı ışıl ışıl yol alır, savurur fıskiye gibi göğe okyanusu.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 212
Ağırlık : 212
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺37,50

Nedir geçmişte kalan bu çekici sihir ki, şimdiki zamanın üşüttüğü ruhlar sıcak anıların iklimine göçüyor? Kitabın varoluş nedeni bu sorunun yanıtında. Anıların temel izleği 70’li yıllardan bu yana doğru hızla değişen birey ve toplum yaşantıları. Bu dönemleri duru bir bilinçle yaşayanların o kaotik acıları bile gülümseyerek anımsamasında saklı sihir, bellekte iz bırakan arkadaşlık anılarında. Yazar, kalbinde ve zihninde nemi kalmış nefeslerin sıcaklığını hissettiriyor. Bu anılar bir tür canlı tarih; çocukluğundan bugünlere doğru parçalı bir akışla yazıyor Özdemir.
Mahmut Temizyürek

Yazarın ilk çalışması, Sarı Sıcak Yıllar, başkentin göbeğindeki bir gecekondu mahallesinin 70’li ve 80’li yıllara ait belleği olarak, kendi hinterlandına hitap ediyordu. Elinizdeki kitap ise usta işi anlatıyla aynı mahallenin hatıratını edebiyat dünyasına sunmaktadır.
Muazzam gözlem gücünü, fil hafızasını ve lezzetli üslubu bir arada bulmak istisnadır. Tanıyanlar bilir ki Hamdi Özdemir esaslı bir dosttur. Onun aynı zamanda istisnai bir yazar olduğu, bu çalışmayla kanıtlanmış durumdadır.
Prof. Dr. Metin Özuğurlu


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 244
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00

Hayat en ağır ve en pespayesi cehalet perdesi olan, şuurumuzu, basiretimizi, ferasetimizi örten sayısız hicabı tek tek kaldırarak ilerlenen zorlu bir yolculuk... "Oku!" (Alak 1) ile başlayan, "Oku!" ile biten...(İsra 14) Niyetiyle kıymetlenen kul için ise esas perdeyi kaldıracak olan "Mülk"ün sahibi ALLAH'tır. (c.c.)


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 72
Ağırlık : 72
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Kalbimdeki odacıklara sığan
Sadece zeytin yaprakları
Bir de sümbüller mis gibi kokan;
Annemi hatırlatan


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,00

Mavi Düşler Sokağı, hasleti bu dünyanın kusurlarını göz ardı etmek olanların hikâyesidir. Niyeti çok şey anlatmak olmayıp anlatmak istediğini pek güzel arz etmek olanların hikâyesi…

Aklı pek çok şeyi alsa da kalbi her meselenin hacmini kaldıramayanların, bugünün geçmişe gurbet olduğunu bilenlerin ve içine gurbeti sığdırmış olanların tek solukta okuyacağı güzel hikâyelerin derlemesi…

Kırmızı bir otobüse, elma şekerine, mavi bisiklete hürmet eden, herkesin hatırlamak isteyeceği anılarını akla getiren; kimi bir insana, kimi kar tanesine, kimi hacmine bakmadan uğur böceklerine cümlelerce selam eden bu hikâyeler okurun zihnindeki anılarla karıştığında asıl kıymetini bulacaktır.

Seneler evvel kaybedilen oyuncakları, çocukluğumuzun siyah beyaz televizyonunu, asla erimesin dediğimiz kardan adamı satırların arasında bulmanın ya da daha son sözü gelmeden kaçırdığımız vapuru yakalamanın tam zamanı…Mavi Düşler Sokağı, hasleti bu dünyanın kusurlarını göz ardı etmek olanların hikâyesidir. Niyeti çok şey anlatmak olmayıp anlatmak istediğini pek güzel arz etmek olanların hikâyesi…

Aklı pek çok şeyi alsa da kalbi her meselenin hacmini kaldıramayanların, bugünün geçmişe gurbet olduğunu bilenlerin ve içine gurbeti sığdırmış olanların tek solukta okuyacağı güzel hikâyelerin derlemesi…

Kırmızı bir otobüse, elma şekerine, mavi bisiklete hürmet eden, herkesin hatırlamak isteyeceği anılarını akla getiren; kimi bir insana, kimi kar tanesine, kimi hacmine bakmadan uğur böceklerine cümlelerce selam eden bu hikâyeler okurun zihnindeki anılarla karıştığında asıl kıymetini bulacaktır.

Seneler evvel kaybedilen oyuncakları, çocukluğumuzun siyah beyaz televizyonunu, asla erimesin dediğimiz kardan adamı satırların arasında bulmanın ya da daha son sözü gelmeden kaçırdığımız vapuru yakalamanın tam zamanı…


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 166
Ağırlık : 166
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Yavrularım - 1976-1986 1.Cilt


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 398
Ağırlık : 398
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺117,60
Cık Cık Baba

Ben Cemal Çandır…
65 yaşında, 38 yıllık evli, iki çocuk babası, iki torun sahibi, kendi işini kurmuş, kendince tecrübeler ve başarılar elde etmiş biriyim.
Bugün 21 Haziran 2020 Babalar Günü.
Günün anısına rahmetli babam Sabri Çandır’ın hayatını yazmaya karar verdim.
Babam, mert bir Anadolu delikanlısıydı.
Doğmadan babasını, doğduktan kısa bir süre sonra da annesini kaybetmiş.
Düzce’de başlayıp Ordu’da devam eden ve yine Düzce’de son bulan mücadelelerle dolu bir hayat…
Ayşe Hatun’un gözbebeği, Rabia’nın beyi, evlatlarının babası, torunlarının “Cık Cık Baba”sı, köydeki ve civardaki hayvanların hem arkadaşı hem baytarı hem de nalbantı.
Çocukların ise neşeli Sabri Amcası, Yukarıkaraköy’ün Ramazan davulcusu, dürüst, inançlı ve adam gibi biri…
Yaşadığım her an, keşke babam yanımda olsaydı diyorum.
İşte bugün, herkes babasının gününü kutlarken kalbim öyle çok burkuldu ki, onu öyle çok özledim ki, o güzel insanın hikâyesini herkesle paylaşmak istedim.
Canım babama bugün vereceğim hediye bu kitap olsun istedim.
İçinde herkesin kendinden bir parça bulacağına inandığım ve hayatımın her sayfasında mührü bulunan babam Nalbant Sabri’nin hayatını anlatan bu kitaptan yararlanmanız dileğimle…


Basım Ayı/Yılı : 5/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

Bu kitabı bilhassa mektup olarak tüm insanlığa yazdım. Özellikle ülkelerin devlet büyüklerine, dünya üzerinde güçlü rolleri olan insanlara, annelere, çocuklara, öğrencilere, kitap okumayı sevenlere, Greenpeace yani çevrecilere, yetimlere, öksüzlere, fakirlere, hastalara, sanatçılara, ressamlara, doktorlara, adaletin yanlış hükmettiklerine ve suçsuz hapis yatanlara anlayacağınız tüm insanlaradır mektubum.

Dünyadaki tüm büyükler ve güzel insanlar bir araya gelip dünyanın güzelleşmesini sağlamak amacıyla çıktığım bu yolda canlı yayınlar, TV programları düzenleyerek ve kitaplar yazarak sizlerle diyalog içinde olmak, manevi ve ekonomik olarak güzel bir sonuç elde etmek için kendimi öne atmak istedim.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 19 / 27
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00
Hayat Üzerine Dersler

Gerçek Bir Yaşam Hikayesi

Pankreas kanseri, 3 ay ömür biçilen dünyaca ünlü bir bilim adamı. Ama her şeyden önce 1,2 ve 5 yaşlarında üç tane çocuğu olan ve onlardan –hele de şimdi– hiç ayrılmak istemeyen son derece duygusal bir baba.
Gelecek yirmi senede çocuklarına öğreteceklerini, günün birinde onların sahiline vuracak bir şişeye sığdırmaya çalışıyor. İşte böyle bir adamının bütün dünyaya ve en başta da çocuklarına miras bırakılmak üzere, yaşamla ilgili –evet ölümle değil yaşamla ilgili– çocukluk hayzallerimizle ilgili, hayatımızdan sonuna kadar tad almayla ilgili, dostluklarla ilgili, sevgiyle ilgili, kısacası yaşamın tam da kendisiyle ilgili üniversite kürsüsünden yaptığı

Son Konuşma

Birçok profesör, "Son Konuşma" adı altında konuşmalar yapar. Onlardan, ölümlerini düşünmeleri ve onlar için en önemli şeyin ne olduğunu bulmaları istenir. Ve onlar konuşurken, dinleyiciler ister istemez aynı soruya kapılırlar: Son şansımız olduğunu bilseydik, dünyaya hangi gerçeği bildirmek isterdik? Yarın ölecek olsaydık, neyi miras olarak bırakırdık? Carnegie Mellon Üniversitesi’nde bir bilgisayar profesörü olan Randy Pausch'tan böyle bir konuşma yapması istendiğinde, son konuşması olacağını düşünmesi zor olmamıştı, ne de olsa kısa süre önce ölümcül bir kanser teşhisi konmuştu.

Ama yaptığı konuşma ölümle ilgili değildi. Çocukluk hayallerinizi gerçeğe dönüştürmekle ilgiliydi. Engelleri asmanın, başkalarının hayallerini mümkün kılmanın, her ânın değerini bilmenin önemiyle ilgiliydi. Bunlar Pausch’un inandığı her şeyin bir özetiydi. Yani yaşamakla ilgiliydi.

Bu kitapta Randy Pausch, konuşmasını bir fenomene çeviren ve onu unutulmaz kılan özelliklerini -mizah, ilham ve zekayı bir arada kullanmıştır. Bu kitap, nesillerden nesillere aktarılacak ve herkesin okuyacağı bir eserdir.

"Önemli olan kaybetmeniz veya kazanmanız değil, nasıl oynadığınızdır."
Randy Pausch


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 206
Ağırlık : 206
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺105,00

Öğretmenlik çok bereketli bir meslek. Tavrınız, davranışlarınız, düşünceleriniz, hayat algınız bir şekilde öğrencilerinizde çoğalarak devam eder. 
Değer verip elinden tuttuğunuz o gencecik, ürkek çocukların özgüvenle birer beyefendi, hanımefendi olarak mezuniyetlerini görmek tarifsiz bir mutluluktur. Bilinir ki onlar, yarının öğretmenleri, meslektaşlarımızdır.
Tek taşla duvar örülmez. Öğretmenler, öğrencileriyle çoğalır. Her sabah sınıflara giren o öğretmenlerle yurt çapında halaya durmuş gibi olunur. O sınıflarda konuşanlar bir bakıma ilk öğretmenlerdir. Bu, heyecan verici olduğu kadar, sorumluluk da yükler.
Hocaların hocası Cemal Kurnaz, elli yıllık öğretmenlik hayatının tecrübelerini paylaştığı Öğretmenlik Sevdası’nda, meslektaşlarının duygularına tercüman oluyor.


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

“Bay kumarbaz Trump! Size söylüyorum, biz sizin sandığınızdan çok daha fazla sizin yakınınızdayız. Bizim bölgedeki gücümüzü de kapasitemizi de çok iyi biliyorsunuz. Asimetrik savaşta ne kadar güçlü olduğumuzun bilincindesiniz. Gelin, ben sizi bekliyorum. Ben bu sahanın adamıyım. Savaşın sizin tüm varlığınızın yok olması demek olduğunu siz biliyorsunuz. Siz belki savaşı başlatabilirsiniz; ama onun sonunu tayin edecek olan biziz…
Sizi düşünmeden uyuduğumuz tek bir gecemiz yok. Biz şehadet milletiyiz, biz İmam Hüseyin milletiyiz. Çok zor olayları geride bıraktık. Şunu bilin ki eğer savaş çıkarsa sizin tüm imkânlarınızın yok olması ve bizim zaferimiz olur. O hâlde siz savaşı başlatın gerisi bize kalmış.”General Kasım Süleymânî

Majid Safataj’ın, Şehit General Kasım Süleymanî’nin ve cephe arkadaşlarının hatıra ve anlatımlarından yola çıkarak hazırlamış olduğu bu eser sayesinde hem “Gölge Komutan” hakkında hem de İran-Irak savaşı başta olmak üzere Hizbullah ve Siyonist rejim arasında gerçekleşen “33 Gün Savaşı” ve Suriye’deki “Vekâlet Savaşı” hakkında birçok konuyu bilinmeyen yönleriyle okumak mümkün olacak.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Araklı’da İki Dere Arası isimli eser, Selçuk Özyurt’un öykü ile deneme arasında gidip gelen anılarından oluşuyor…

Özyurt bir solukta okunan üslubuyla, bizi çevreye, geçmişe, insanlığa, hafızalarımızdaki o güzel insanlara çağırıyor.

***

Onlar onca çilenin, sıkıntının bin bir derdinin arasında bile esprileri ile konuşan, yüzleri hep güleç asil insanlardı. 

Ölüme, acıya, düğüne her türlü sevince gönül katan yürekleriyle destek olan, birbirini kucaklayan insanlardı. Kavgaları, küslükleri arada bir olsa da, bir bayram sabahında caminin önünde üç günlük dünya için helallik alan insanlardı.

Sevgiyi sadece kendi çocuklarına değil, bütün köylünün çocuklarına da göstermeyi bilirlerdi.
 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺45,10
Ardahan’dan Şiirsel Anılar ve Öyküler

Uçağa binmemiş insan vardır. Ama öykü dinlememiş, öykü okumamış insan yoktur.

İlk çağlarda mağaralarda yaşayan insan toplulukları bile öyküye ihtiyaç duymuş ve onu anlatıp, dinlemişlerdir.

“Öykülerin olağanüstü bir gücü vardır. Öykü başladığında sizi içine çeker ve bir müddet sonra beyninizin kontrolünü ele geçirerek, sizi kendi dünyasında gezdirir,” der, ABD’li yazar Jonathan Gottschal.

Öyküler, insanların sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacakları temel becerilerin oluşmasındaki ilk basamaklardır. Ve bizi ciddi zorluklara karşı eğiten bir gizeme sahiptirler. Bir öyküyü okurken veya dinlerken, oradaki bir kahramana bürünürüz. Bu kahraman genellikle ezilenden yana bir karakterdir. Ve bu karakter bazen öylesine etkili olur ki, doğrudan kişiliğimiz etkiler hale gelir.

Bir Köroğlu öyküsünde, herkes Köroğlu olmak ister. Hiç kimse Bolu beyi olmak istemez.

Onun için öykü yazmayı seviyorum. (Mahmut Baycan)


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 126
Ağırlık : 126
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺43,80

Kıymetli şahsiyetini bu hayâl âleminde daima gölge bir varlık olarak tanımlayan Şefik Can; miladi takvime göre doksan altı, hicri takvime göre doksan dokuz yaşına kadar aşk ile hayırlı ve bereketli bir ömür sürdü. II. Meşrutiyet’in ilanıyla gözlerini dünyaya açmış olan Şefik Can, âlim bir babanın rahle-i tedrisinde ilk eğitimini aldı. Yokluk, fakirlik ve zaruret çağında ortaokuldan itibaren Askeri mektebe girdi ve Cumhuriyet’in ilanını müteakip senelerde Kuleli Askerî Lisesi’nde ve Harp Okulları’nda eğitimini tamamlayarak subaylık kariyerine başladı. İstanbul, Vize, Kırıkkale, Erzincan ve Konya gibi muhtelif şehirlerde yüzlerce subay yetiştirdi.

Şefik Can Hatıralar başlığıyla okurlarına takdim edilen bu eser, I. Dünya Savaşı, İstiklal Harbi, Cumhuriyet’in kuruluşu, II. Dünya Savaşı ve çok partili hayata geçiş gibi farklı dönemlere dair tam anlamıyla sosyal, siyasî, askerî, iktisâdî ve kültürel tarih membaıdır. Eğitim, edebiyat, kültür ve sanat açısından İstanbul sahhaflarına, kitapçılarına, ilmi cemiyetlerine; kısacası son bir asırlık kültür tarihimize ışık tutmakta. Pek çok ilginç ve orijinal olaylara şahitlik eden Şefik Can’ın bu hatıratı, aynı zamanda, Mevlevî, Melâmî, Nakşî, Bektaşî, Cerrâhî ve Uşşakî çevrelerini yakından yansıtması yönüyle son dönemin tasavvufî yaşantısını çok renkli bir şekilde tasvir etmekte.

Kuleli Askeri Lisesi’nde yıllarca Edebiyat öğretmenliği görevini sürdüren Şefik Can bu bereketli ömrüne sığan çok sayıda meşhur şahısla bir araya geldi ve onlarla nice özel hatıralar yaşadı. Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, Tâhirü’l-Mevlevî, Mehmed Âkif, Hattat Hamid Aytaç, Mahmud Sadettin Bilginer, Muzaffer Ozak, Midhat Baharî, Muhsin Ertuğrul, Seniha Bedri Göknil, Abdülbaki Gölpınarlı, Faruk Gürler Paşa, Nâzım Hikmet, Ferit Kam, Mahmud Sâmi Ramazanoğlu, Ahmet Remzi Dede, Yaman Dede, Ladikli Ahmet Ağa, Suudü’l-Mevlevî, Peyami Safa, Annemarie Schimmel, Hüseyin Siret, Ali Nihat Tarlan, Neyzen Tevfik, Rıza Tevfik, Selman Tüzün, Feridun Nafiz Uzluk, Süheyl Ünver, Elmalılı Hamdi Yazır, Halide Edip Adıvar, Şükûfe Nihal, Münevver Ayaşlı, İsmail Hâmi Danişmend, İbnülemin Mahmud Kemal İnal, Abdülaziz Mecdi Tolun, Muhammed Raşit Erol, Hüseyin Hilmi Işık, Enver Ören, Cinuçen Tanrıkorur... gibi önemli kişilere dair bugüne kadar çok az bilinen olayların anlatıldığı bu güzide hatırat; bir nehir söyleşi kıvamında H. Nur Artıran’ın Şefik Can merhumla 2000’li yılların başında yaptığı söyleşiler ile vücut buldu. Sufi Kitap bu paha biçilmez hazineyi Türk okuruna takdim etmenin kıvancını yaşıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 528
Ağırlık : 528
En / Boy : 15 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺182,60

Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, Türkiye’mizde ve Müslüman ülkelerde milyonların tanıdığı bir zat... Sevimli çehresi, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri ve insanı mânevi âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir ilim ve irfan önderi...

Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, bir Anadolu çocuğu... İlk feyzini doğduğu muhitten aldıktan sonra yüksek tahsilini Kahire’de yapmış; son elli altı senesini Medîne-i Münevvere’de yaşamış ve orada vefat ederek, sahabîlerin yanına uzanmış mes’ud bir insan... İslâm dünyasının mânevi ve siyâsî binbir hâdise ile sarsıldığı yakın tarihi bizzat yaşamış; önemli olayların şahidi olmuş ve mühim şahsiyetlerle tanışmış; bir Müslüman aydının, aydın bakışı ile bunları değerlendirmiş, bir fikir ve mânâ büyüğü... Onun hatıraları, bizler için, bir ilim, irfan ve mâneviyat kaynağı olduğu kadar, yakın tarihimiz için de bir “şifre çözücü” ve geleceğimizi tâyinde bir yol gösterici olacak...


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 24
Sayfa Sayısı : 408
Ağırlık : 408
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺180,00

Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, Türkiye’mizde ve Müslüman ülkelerde milyonların tanıdığı bir zat...

Sevimli çehresi, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri ve insanı mânevi âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir ilim ve irfan önderi… Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, bir Anadolu çocuğu… İlk feyzini doğduğu muhitten aldıktan sonra yüksek tahsilini Kahire’de yapmış; son elli altı senesini Medîne-i Münevvere’de yaşamış ve orada vefat ederek, sahabîlerin yanına uzanmış mes’ud bir insan… İslâm dünyasının mânevi ve siyâsî binbir hâdise ile sarsıldığı yakın tarihi bizzat yaşamış; önemli olayların şahidi  olmuş ve mühim  şahsiyetlerle  tanışmış; bir Müslüman  aydının,  aydın  bakışı  ile  bunları değerlendirmiş, bir fikir ve mânâ büyüğü… Onun hatıraları, bizler için, bir ilim, irfan  ve mâneviyat kaynağı  olduğu  kadar,  yakın tarihimiz için de bir “şifre  çözücü”  ve geleceğimizi tâyinde bir yol gösterici olacak…


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 31
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺180,00

"Tanrılar bana hemen her şeyi vermişlerdi... Yükseklerden sıkılınca, yeni heyecanlar bulmak üzere aşağılara indim" diyen Oscar Wilde, "De Profundis"te, iç dünyasındaki çelişkileri tüm açıklığıyla sergilemektedir. Bir yandan suçluluk duyarken öbür yandan yaptıklarının doğru olduğunu söylemekte; insanın yaşamını, bir sanat yapıtı yaratırcasına yaşaması gerektiğini öne sürmektedir: Yaşamda tek ölçüt, estetiktir. İsa’nın yaşamında estetiği egemen kıldığını savunan Wilde, kendi yıkımını adım adım tekrar yaşarken, iç dünyasının zenginliğini de tüm parlaklığıyla ortaya çıkarmaktadır. Oscar Wilde’ın cezaevinde yazdığı "De Proundis", ölümünden sonra, bazı yerleri çıkarılarak yayımlanmıştı; yapıt tam metin olarak ancak 1960’lı yıllarda basılabildi. Bizim sunduğumuz metin, bu eksiksiz basımın tam çevirisidir. 
Basım Ayı/Yılı : 2014
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Bir Taşralı Gencin Günlüğü’nde ne beklenir ki diye düşünülebilir. Ünlü bir kişi değil, savaş hatlarında geçen tarihi önem taşıyan günlükler değil. Öyleyse çok sıradan bir gencin tuttuğu günlükler. Önemli de olabilir önemsiz de. Bu okuyucuların bakışına ve beklentilerine bağlı. Oysa sıradan bir gençin söyledikleri, sıradan olduğumuzun ayırdında olmayan bizler için hiç mi önemi yok. Sıradan insan değilseniz doğrudur. Sıradan bir insansanız etkileyicidir. Sıradanlık özgürlüğün de bir şeklidir. Hiçbir kötülük taşımayan saf bir yapıdır bu. Öyleyse hayatın içinden kopup gelen bir gencin günlüğünden hepimize büyük payların düştüğü bir gerçek. Bu hayatın anlamlı mı yoksa anlamsız mı olduğu üzerinde düşünmeye başlayacak kadar da önemli.
Öykü, oyun yazarlığıyla tanınan A. Doğan’ın diğer kitaplarını beğenenler “Taşralı Bir Gencin Günlüğü”nü de beğeneceklerdir hiç kuşkusuz.


Basım Ayı/Yılı : 2018
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 143
Ağırlık : 106
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

NE OLURSA OLSUN HER ZAMAN İYİYİ DÜŞÜN.
ASLA KİN BESLEME. DAİMA ÖLÇÜLÜ OL.
HAYATTA HERKESLE VE HER ŞEYLE ARAMIZDA, İHLAL EDİLMEMESİ GEREKEN, GÖRÜNMEZ SINIRLAR VAR.
İNSAN BU DÜNYADA AKLI KADAR YER KAPLIYOR.
ŞARTLAR SENİ ZORLASA DA KENDİN OLMA ÇABANDAN VAZGEÇME.
GÖZÜNÜ HEDEFİNE DİKEN İNSAN ZARARSIZDIR.
KENDİNİ ANLATMAYACAKSIN, BIRAKACAKSIN İNSANLAR SENİ TANISIN.
GELİŞMEYE CÜRET EDECEK KADAR CESUR DEĞİLSEN HAYATTA İZ BIRAKAMAZSIN.
BU YOLDA ÖĞRENDİKLERİMİZ VE ÖĞRETTİKLERİMİZ BİZİ BİZ YAPAR.

 

Kitap Adı: Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?
Kitap Yazar Adı: Muazzez İlmiye Çığ –Büşra Sanay
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Gökçe Şenoğlu
Proje Editörü: Muhsin Topyıldız
Son Okuma: Saliha Ulusoy
Kapak Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 232
Ebat: 13,7x21,5
Tür :Anı-biyografi-anlatı
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9786057246707

₺126,00
Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var - 2

“Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var kurgu dışı serisi; yaşanmış gerçek bir hikayenin; 
birbirine bağlı iki kardeşin ani gelen ölümle birbirine veda edemeden ayrılışının, 
sıradışı olaylarla örülü çarpıcı, saf ve sansürsüz yolculuğu.

Türk basınını uzun yıllardır yurtdışında başarıyla temsil eden gazeteci yazar Ayşegül Ekinci, yarın kaygısı olmadan, ölüm kavramını düşünmeden yaşadığı hareketli hayatının ağabeyi Cerrah Dr Hüseyin Ekinci’nin ölümüyle nasıl değiştiğini anlatıyor.
Bildiklerini Unut, ağabeyinin ölümünün ardından hayata tutunmak için yollara düşen yazarın aynı zamanda yas çözümlemesine ait deneyimleri, derin araştırmaları ve ünlü Hintli mistik Sadhguru ile çalışmaya başlamasının soluksuz serüveni.”

“Ayşegül hem yazar hem de şifacı olarak gerçek bir usta. O ender rastlanan , saf ve iyi niyetli yaklaşımıyla insanları anlama, içtenlikle duyma ve bunları aktarma kabiliyetine sahip. Olağanüstü yazı dili, kelimelerinin şifası geleceğe yön veren cinsten.” — Vianna Stibal, Theta Healing kitaplarının yazarı ve Theta Healing’in Kurucusu

2021 Sedat Simavi Edebiyat Ödülleri Adayı Son Yok Kitabı yazarından, serinin yeni kitabı Bildiklerini Unut

“Eğer sevinç, mutluluk ve coşku gözyaşları yanaklarını yıkamadıysa henüz hayatı deneyimlememişsindir.” — Sadhguru, Mistik, Yogi ve kitapları çok satan yazar


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 476
Ağırlık : 476
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺178,50

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran, sitcom deyince akla ilk gelen ve günümüzde bile hâlâ mizaha yön veren dizi Seinfeld’in yaratıcısı ve sahne tozu yutmaktan usanmamış komedi efsanesi Jerry Seinfeld, ilk kitabı Bu Şaka Çalışır mı? ile sizi kırk beş yıllık yolculuğuna ortak ediyor!

1970’li yıllardan başlayarak, tıfıl bir üniversiteliyken adım attığı stand-up kariyeri boyunca aklına gelen bütün fikirleri bir kenara yazan Seinfeld, körüklü dosyasında sakladığı şakalarını paylaşıyor. Her sayfasında birbiri ardına zekice sıralanmış gözlemler, absürt anılar, bolca komiklikle süslenmiş kişisel deneyimleri içeren bu kitapla hem bir komedyenin evrimine şahit olacak hem komedi yazma sanatına dair yeni bir anlayış kazanacak hem de kahkahalarla güleceksiniz.

“İnanılmaz bir kitap bu… Alabileceğiniz en iyi şaka kitabı filan.”

—Jimmy Fallon

“Seinfeld dizisi hiçbir şey hakkındaydı. Jerry Seinfeld’in otuz yılın ardından çıkardığı ilk kitabı olan Bu Şaka Çalışır mı? ise her şey hakkında… Onun usta bir komedyene nasıl dönüştüğüne sayfa sayfa tanıklık ediyor, dünyayı komik bulduğu şeyler üzerinden yıl yıl deneyimliyoruz… Bu Şaka Çalışır mı? gelmiş geçmiş en komik zihinlerden birinin meyvelerini önünüze seriyor.”

—Washington Post

Seinfeld hayranları bu kitabı bir oturuşta bitirecek, geleceğin komedyenleri ise onun ustalıklı komedisini nasıl oluşturduğunu incelemek isteyecekler.”

—Kirkus Reviews

“Acayip derecede komik ve bir insanın önemsiz gözüken şeyler hakkında bu denli derin çıkarımlar yaparak bir ömür geçirebileceğini göstermesi açısından oldukça etkileyici bir kitap... Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim.”

—Paul Leslie Hour


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 244
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺178,50
Tükendi

İhsan Bayram 10 Mayıs 1933'te İzmir Değirmen-dağı'nda doğmuş. Sanat Enstitüsü'ne gitse de okulu bitirmeden ayrıl­mış. Manisa'da uzun süre içkili Ege Lokantası'nı çalıştırmış. Ardından İzmir'de dolmuşçuluk, barmenlik yapmış. 1964 yı­lında Köprü durağında açtığı Çim Kitabevi'ni emekli oluncaya kadar çalıştırmış. İhsan Bayram ile her oturup konuştuğumuzda bunların ya­zılması, anlattıklarını herkesin bilmesi gerektiğini düşündüğü­mü dile getiriyordum. Hiç itiraz etmeden, her zaman “Haklı­sın” diyordu. Ben iş yoğunluğum yüzünden fırsat bulup zaman ayıramıyordum. 2015 Şubat'ında hafta içi bir gün sağlığını sormak için aradığımda, “Hafta sonu gel şu söyleşiyi yapalım” dedi. “Olur” dedim. O hafta gidemedim. Bir sonraki hafta sonu 22 Şubat 2015 Pazar günü öğle sa­atlerinde kapısını çaldım. Ayten Abla yine çok güzel bir sof­ra hazırlamıştı. İki üç haftadır sağlık sorunları yaşayan İhsan Bayram çok iyi görünüyordu. Yemekten sonra dağlara bakan pencerenin önüne oturduk. “Hazır mısın?” dedim. Suyundan bir yudum aldı. Boğazını temizledi. “Başlayalım” dedi.başlardı.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 137
Ağırlık : 137
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00
Tükendi
Kurtuluş Kendini Anlatıyor 9

Bu kitapta, Türkiye’de sosyalist hareketin yükseldiği ve 12 Eylül 1980 darbesi ile kesintiye uğrayarak gerilediği dönemlerde, kendilerinin ve halklarının kurtuluşu için mücadele ederken yolları Kurtuluş hareketi ile kesişmiş kadınların anlatımları var. Bu anlatımlar o günleri benzer biçimde yaşamış tüm devrimci kadınların da hikâyesidir. 
Kadınlar politik bir hareketin içinde yer alırken neler hayal etmişti? O tarihsel dönem içindeki algıları neydi? O zor günleri yaşarken neler hissettiler ve nelerle karşılaştılar? Bunlar sonraki hayatlarını nasıl etkiledi? Yarım asır önceki politik ortam, örgütlenme biçim ve yapısı, karar verme süreçleri, yol ayrımları gibi tarihi süreçleri Kurtuluş içinde yaşamış kadınların anlatımlarıyla hatırlamaya çalıştık. 
Kadınlar, fabrikalarda, mahallelerde, okullarda, derneklerde, sendikalarda, yayın organlarında, mahkemelerde, cezaevlerinde, karakol ve cezaevi kapılarında, hayatın daha birçok alanındaki siyasi mücadelenin içinde yer aldı. İlişki, sempatizan, militan, kadro gibi kategorilerle erkek yoldaşlarının yanı başında koştururken onların karısı, annesi, kızı, bacısı, yakını vb. olarak tanımlandılar. Yok sayılmaya çalışıldıkları her durumda bıkmadan, usanmadan mücadeleye devam ettiler. Bir yandan örgüt için çalışırken diğer yandan kendilerini ve yakınlarını hayatta tutabilmenin mücadelesini verdiler.
Tarihe kadınların gözünden ışık tutan Yolu Kurtuluştan Geçen Kadınlar gelecekte politik çalışma yapacak kadınlar için farkındalık yaratacak nitelikte deneyler içeriyor.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 712
Ağırlık : 712
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺193,60
Tükendi

1938 yılında Artvin ilinin Şavşat ilçesine bağlı Tepeköy’de doğdu.
Okuma yazmayı İlkokula gitmeden önce öğrendiği için, okul yönetimi tarafından ikinci sınıftan başlatıldı.
1949 yılında Tepeköy İlkokulu’ndan mezun oldu. 
İlkokul eğitimi bittikten sonra Tepeköy medreselerinde toplamda beş yıla yakın din eğitimi aldı. 
Şiir, mani ve anı yazmaya 14-15 yaşlarında başladı.
Askere gitmeden önce zaman zaman yerel etkinliklerde amatör ses sanatçılığı da yaptı.
İki yıl boyunca Şavşat Zöhret’te teravih namazını kıldırdı.
Askerlik hizmetini Lüleburgaz Topçu Tümen Komutanlığı’nda Onbaşı Yazıcı olarak tamamladı.
Askerlikten sonra Şavşat Müftülüğü’ne bağlı kurslarda 3 yıl imam hatip dersleri aldı.
Şavşat Çiftlik Köyü’nde Şavşat Müftülüğü tarafından gayri resmi görevlendirmeyle 2 yıl Fahri İmamlık yaptı.
1966 yılında girdiği imamlık sınavında birinci oldu ve aynı yıl Şavşat Şenocak Köyü’ne resmi imam olarak atandı.
1979 yılında kendi isteğiyle Şavşat Küplüce Köyü’ne atandı. 
1990 yılında emekli olup İstanbul’a yerleşti.
On beş yıl İstanbul’da birçok özel mescitte fahri imamlık yaptı.
Bu sırada muhtelif dergi ve yayınlarda şiir ve anı yazıları yayınlandı. 
Etrafında bilimselliği önceleyen, çevre ve doğa dostu bir kişi olarak tanınmaktadır.
Yaz aylarını köyünde, kış aylarını İstanbul’da geçirmektedir.
Evli ve üç çocuk babasıdır.


Basım Ayı/Yılı : 2/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,00
Tükendi

 Hapishanedeki beşinci kışımız bu. … Beş yıl boyunca ne yaptık sorusuna tek kelimeyle cevap vermem istenseydi, buna “yaşadık” derdim. Dışarda olmamız halinde nasıl yaşayacaksak, burada da öyle yaşadık. İki kelimeyle tanımlamama izin verilseydi “direnerek yaşadık” derdim.
 
Mektubumu Sincan Hapishanesi’ndeki hücreden ruhunun çalkantılı sularına saldığı kâğıttan gemisiyle yapılmış bir yolculuk olarak görmeni isterim. Yoldaşının yol boyu gördükleridir yazdıkları.
 
Yazmaya ara verdiğim saatlerde de adeta Sincan hapishanesindeki hücreme nakledilmiş gibi karşımda duruyordun. Kâh sohbeti derinleştiriyor, kâh bir yerlere gezmeye çıkıyorduk. Kırklar Dağı’nın sakinliğini huzur içinde seyredip, on gözlü köprünün altından Dicle’nin nazlı akışına birlikte baktık mesela. Munzur Gözeleri’nde Düzgün Baba’nın sitilinden dökülen süt köpüklerine dalarken karanlık basmadan Ana Fatıma’ya yetişip çıralarımızı yakmanın telaşına düştük. Tecrit yalnızlığını yerle bir eden en coşkulu mitingleri Lice’de, Gewer’de, Cizre’de gerçekleştirdik. Van Gölü’nün cennet güzelliğiyle, Ağrı Dağı’nın efsanevi heybeti avuçlarımızın içindeydi. Bingöl dağlarının rengarenk çiçek desenli yeşil giysisini giydiği bir bahar havasında “Feqiriye Çolik mı vira ne şına” türküsünü birlikte söyledik. Dışarıdayken defalarca planlayıp farklı gerekçelerle gerçekleştiremediğimiz Palu ve Gökdere köylerini aceleye mahal vermeden rahat rahat ziyaret ettik. Asi ve asil yangın yürekli insanlarımızla gürül gürül yanan teneke kuzinelerin başında sabahlara dek sohbet ettik. Közde patates ikram ettiler bize, tereyağı gezdirilmiş bol soğanlı kavurmalı loller, kömbeler, börekler de. Hani’de arabalarımızın bagajlarına ağzına kadar tandır ekmeği, pestil ve ceviz koydu yoksul köylülerimiz. İtirazlarımız kar etmedi. Piran’da, Dare Heni’de Şeyh Sait’i, Şeyh Şerif’i, Faqi Hasan’ı yad ettik. Peygamberler diyarı Riha’da yanık sesli çocuklar dengbej havasında öyle stranlar, klamlar okudular ki… 

Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,40
Tükendi

“Hac Hatıralarım” başlığını taşıyan bu eseri yazar, 1951 yılı Nisan ayında ilk sayısı çıkan “İslamın Nuru” adlı dergide tefrika etmek suretiyle yayımlamıştır. Ali Kemal Belviranlı tarafından çıkarılan derginin son sayısı 1953 yılı Nisan ayında çıkmış ve dergi toplamda yirmi dört sayıya ulaşmıştır. Dr. Öz’ün “Hac Hatıralarım” başlıklı yazıları derginin 2-18, 20 ve 24 nolu sayılarında bulunmaktadır.  Bu eserinde Dr. Öz, 1947 yılı Ekim ayında gerçekleştirdiği bu hac seferini yıllar boyu ne kadar arzu ettiğini, yolculuğun nasıl başladığını, konakladıkları menzilleri, karşılaştıkları insanları ve şehirleri, bu hac yolculuğunun onu nasıl manevi bir iklime eriştirdiğini gün gün ve adım adım, çok samimi ve halis duygularla dile getirmiştir. Eserde genel olarak bir seyahatname havası alınmakla birlikte; zaman zaman kişisel deneyimler, duygular, düşünceler ve hatıra kırıntıları da sohbet tadında okuyucuya nakledilmektedir. Umulur ki bu eser hac seyahatnameleri arasında layık olduğu yeri bulur. Metin hazırlanırken yeri geldikçe dipnotlarla bazı açıklamaların yapılması gerekmiştir. Bu amaçla, esas olarak Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’nden yararlanılmıştır. Ayrıca metnin orijinalinde yer alan bazı basım hataları giderilmiş, yazımda günümüz imlası esas alınmıştır. Metinde yazar genel olarak kutsal yerleri, duaları ve bazı özel isimleri yer yer koyu renkli ve/veya büyük puntolarla yazmış olup, yazarın bu tercihine müdahale edilmemiştir. Okumayı kolaylaştırmak için metin içerisindeki bazı cümlelerden istifadeyle ya da tarafımızdan ilave edilerek ara başlıklar oluşturulmuştur.  Bu kıymetli eserin basımını üstlenen Muhayyel Yayıncılık’a teşekkürlerimi sunarım.  


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00
Tükendi
İnsan Paylaştıkça Çoğalır

Ömer Aras’ın, altı yılı akademisyenlik, otuz yedi yılı bankacılıkla
geçen iş hayatı deneyiminden süzülen yöneticilik ilkeleri...
İş hayatına öğretim görevlisi olarak başladıktan sonra bir tesadüf
sonucu banka yöneticisi olan Ömer Aras’ın iş dünyasına ilişkin anıları…
Hüsnü Özyeğin’le Ömer Aras, güçlü bir kadro kurarak, kısa zamanda
rakiplerin takip ettiği bir banka yarattılar. 1994 ve 2001 yıllarında
yaşanan büyük ekonomik krizleri başarıyla atlattılar.
Sermayesini Ömer Aras’ın bir çanta içinde taşıdığı, otuz kişiyle
Gümüşsuyu’ndaki bir iş hanının beşinci katında sıfırdan kurulan banka,
bugün on üç bin kişinin çalıştığı ve oluşan kültürle sektörün saygın
kurumlarından biri haline geldi. Ayrıca hakkında yazılan dört ayrı
vaka Harvard Business School’da işletme yüksek lisans öğrencilerine
okutuluyor. Bu girişimin bu hale gelmesine katkıda bulunan bir yönetici
olarak Ömer Aras’ın süreç boyunca yaşadığı deneyimler sayesinde
geliştirdiği yönetim ilkeleri bu kitapta bir araya geliyor.

“Paylaştığı örnekler ve benimsediği ilkeler her sektörden yöneticiler için
fevkalade yararlı.” –CEM KOZLU

“Teoriyle uygulamanın adeta dans ettiği bu kitap, öğrencilere, öğretim
üyelerine, uzmanlara ve yöneticilere yol gösterici derslerle dolu.”
–MAHFİ EĞİLMEZ

“Başarının temelinde yatan denge oyununun sırları bu kitapta.”
–TUNCAY ÖZİLHAN

“Ömer Aras’ın hayat yolculuğu ilham veriyor, cesaretlendiriyor,
güldürüyor, hislendiriyor, hazırlıyor ve hatırlatıyor.” –ÜMİT BOYNER


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 348
Ağırlık : 348
En / Boy : 16,5 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺176,00
Tükendi
Cumhuriyet’in ilk röntgen profesörü...

Türkiye’nin ilk radyoloji profesörü Salâhattin Mehmet Erk’in yaşamı kısa bir ömre sığdırılan uzun bir mücadele hikayesidir. Bu mücadelenin izleri, görevi gereği sık sık ayrılmak zorunda kaldığı eşi Sabahat
Hanım’a yazdığı mektuplara ve kartpostallara yansımaktadır.Trakya, Balkanlar ve kanlı çarpışmaların yaşandığı Filistin Cephesi’nden ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında eğitim amacıyla gittiği Viyana ve Almanya’nın çeşitli kentlerinden gönderdiği mektuplar, dönemin Anadolu ve Avrupa’sına tanıklık etmektedir. Sık sık gönderdiği kartpostallardan da 20. yüzyıl başlarındaki Avrupa şehirlerinin görüntülerini izlemek mümkün.Sonraki mektupları ise tıp kongrelerine katıldığı Ankara’nın ve tedavi için bulunduğu Paris’in damgasını taşır. Profesör Salâhattin Mehmet Erk’in yazdığı mektup ve kartpostallardan derlenen bu kitapta, onun Sabahat Hanım’a olan aşkını, henüz emekleme dönemindeki radyolojiye tutkuyla bağlanışını ve yurt sevgisini bulacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 14,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00
Tükendi

Almanya’daki Türk işçilerinin yaşam öykülerini anlatan, belgeleyen en üretken yazarlardan Ahmet Şakar; bazen üzücü, bazen gergin, bazen tuhaf ama her zaman merak uyandıran insan hikayeleriyle yine karşımızda. Genellikle Anadolu – Almanya hattında yazan Şakar, bu sefer valizini alıp Afrika’ya, Orta Asya’ya, Balkanlara doğru yola çıkıyor. Seyahati, dünyayı okumak için bir fırsat olarak gören Şakar, Alamancının Yol Hikayeleri’ni harika hikayeler duymak isteyenler için kaleme aldı.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 154
Ağırlık : 154
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,00
1 2 3 ... 9 >

Günlük - Anı Kitapları

Anı - Mektup - Günlük  kategorisinin en önemli örneklerini sizler için bir araya getirdik. Ödüllü kitaplarında yer aldığı bu listeden istediğiniz yazarın istediğiniz kitabına hızlıca erişebilirsiniz.Kapıda ödeme imkanı ve kredi kartına vade farksız 6 taksit imkanı ile hızlıca kitap siparişi verebilirsiniz. %50'ye varan indirimlerle ucuz kitap siparişi vermek için en doğru adres olmaya devam ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı