4 farklı sayfadaki 100'den fazla tekrar kullanılabilen sticker ile çocuğunuz eğlenceli sahneler oluşturabilecek.
Çocuğunuz stickerları tekrar tekrar kullanabilir. Yapıştırdığı yerden rahatlıkla çıkarıp geri yapıştırabilir.
Çocuğunuz uzaya bir astronot, sahile bir kumdan kale yapıştırabilir. Ya da stickerları karıştırarak farklı temalara yapıştırıp eğlenebilir.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 4
Ağırlık : 4
En / Boy : 40 / 15
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺169,00

Marangoz kitabında marangozluk eğitiminin Cumhuriyet döneminde temellendirilmesi, marangozluk okulunda öğretilen dersler; marangoz peygamberler ve marangoz adıyla anılan tarihi şahsiyetler; ve Türk lehçelerinde marangozlukta kullanılan terimler; ağaç işçiliğinin çeşitleri; marangozluk mesleğinde ince işçilik gerektiren lüthiyelik; errenin yani bıçkının çıkardığı sesin zikirde taklit edilerek çıkarılması gibi konular ele alınmıştır.
Prof. Dr. Emine Gürsoy Naskali


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 217
Ağırlık : 217
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,75

Şimdi, herhangi bir iyi ruhu çağırmak için kullanılacak olan lameni, bu davranıştan sonra, uyumlu türler ve renklerle karıştırarak metal uyumlu veya yeni mumda yapacaksınız veya uygun renklerle temiz kâğıttan yapılabilir. Dış şekli veya modeli, ilahi isimlerin yazılması gereken sayılar kuralına göre kare, dairesel veya üçgen veya benzeri türden olabilir, ayrıca özel olarak genel isimler de olabilir. Ve lamenin merkezinde altı köşeli bir karakter çizilsin bu bir geometrik şekil de olabilir; bunun ortasında, çağrılacak olan iyi ruhun tabi olduğu yıldızın ya da onun yöneticisi olan ruhun adı ve karakteri yazılsın. Ve bu karakter hakkında, aynı anda bir araya getireceğimiz ruhlar gibi, beş köşeli çok sayıda karakter yerleştirelim. Ve eğer tek bir ruh diyeceksek, yine de, ruhun veya ruhların adlarının karakterleriyle birlikte yazılacağı dört beşgen yapılacaktır. Şimdi bu tablo Ay yükselirken, o gün ve saatlerde ruhla uyumlu olacak şekilde oluşturulmalıdır. Ve bununla birlikte şanslı bir yıldız alırsak, bu daha iyi olacak. Hangi ruh çağırma masası bu şekilde yapılırsa, yukarıdaki kurallara göre takdis edilecektir. Ve bu, tüm iyi ruhların yakarışına hizmet eden genel tabloyu yapmanın yoludur. Yine de, kutsal tılsımlar hakkında yukarıda sözünü ettiğimiz kuralla, her ruha uygun özel tablolar yapabiliriz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 44
Ağırlık : 44
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺52,80

Matematik Doktrinleri, sihir için o kadar gereklidir ve büyüye ve sihre o kadar yakındır ki, bunu onlarsız kabul edenler tamamen yoldan çıkmışlardır ve boşuna bir çaba harcarlar ve hiçbir şekilde arzu ettikleri etkiyi elde edemezler. Çünkü bu kalitesi son derece düşük olan doğal davranışlarda yapılan her şey sayı, ağırlık, ölçü, uyum, hareket ve ışık tarafından yapılır ve yönetilir. Ve bu değersiz durumlarda gördüğümüz her şeyin kökü ve temeli onlardadır. Ve bu değersiz ve kalitesiz davranışlarda gördüğümüz her şeyin kökü vardır ve onlarda bulunur. Yine de doğal erdemler olmadan, Platon’un dediği gibi, yalnızca doğal erdemler gibi Matematiksel Doktrinler işleri üretilebilir, hakikat ya da tanrısallıktan pay almayan bir şey, ama onlara akraba olan, giden ya da konuşan bedenler olarak, yine de hayvanı isteyen bedenler gibi belirli görüntüler üretilebilir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 163
Ağırlık : 163
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,08

Bir ajandanın tarihi hiç mi eskimez, bu ajandanınki eskimiyor!
Ajandanın tanımını değişiyoruz! Madem bir yıl 365 gün, biz de her günün eline bir iyilik verip sayfalarımıza yerleştirdik. Tüm zamanları kapsayan, her yılın her gününe uyan, yıl bitince yarısı boş kalmış defterlerin yanına kaldırılmayan bir ajandanız var artık.
Her sayfası bir günü, her günü bir iyiliği kucaklayan Zamansız İyilik Ajandası, zaman, mekân ve iyilik hakkındaki fikirlerinizi değiştirecek. Dünyanın hiç bilmediğiniz bir yerinde, hiç bilmediğiniz bir vaktinde sizinle aynı iyiliği yapan kalpler arkadaşınız olacak. Ülkemizin bir şehrinde karnı doyan bir kedi huzurla mırıldanırken, sizin telefonunuzdan özledikleriyle görüntülü konuşan yaşlı komşunuz mutluluktan kelimeleri unutacak.
İyiliğin zamansız ve mekânsız oluşunu en güzel şekilde anlatan Zamansız İyilik Ajandası, bir türlü bitmeyen koşturma, sonu gelmeyen iş yoğunluğu içinde hem size hem de hayata iyi gelecek! Yaşadığınız yer neresi olursa olsun ajandanız zamansız, iyiliğiniz daim olsun.
Unutmayın! Bir iyilik bizi, çok iyilik hem bizi hem de dünyamızı güzelleştirir. Haydi çok olalım!


Basım Ayı/Yılı : 2018
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺143,50

    • Öğretmen Adaylarının Özyeterlik İnancı, Bilişsel Esneklik Ve Üst Bilişsel Okuma Stratejileri Arasındaki İlişki
    • Uygulamalı Bilimler Alanındaki Öğretmenlerinin Mesleki Alanlarına Ve Serbest Zamanlarını Değerlendirmesine Göre Covid-19 İle İlişkili Psikolojik Sıkıntı Düzeylerinin İncelenmesi
    • Sanal Gerçeklik Ve Rekreasyon
    • Rekreasyon Farkındalığı
    • Sporda Duygusal Zeka
    • Yakınsama Kültüründen Transmedya Hikâye Anlatıcılığına: Marvel Evreni Örneği
    • Küyerelleşme Bağlamında Netflix Dijital Platformu Üzerine Bir İnceleme
    • Türk Sinemasında Kadın Kimliğinin Namus Ve Şiddet Olguları Bağlamında Temsili: Bergen Ve Dilberay Filmleri
    • Tarihsel Süreç İçerisinde Dönüşen Ekran Kültürü Ve Bağlamı
    • Öğretmenlerin Beden Dili Yeterlilikleri Ve İletişim Becerileri Arasındaki İlişkinin Spor Ve Farklı Değişkenler Açısından İncelenmesi)
    • Ortaokul Öğrencilerinin Beden Eğitimi Ve Spor Dersine Yönelik Tutumlarının Farklı Değişkenler Açısından İncelenmesi Erzurum İli Örneği)
    • Spor Müsabakaları Güvenlik Yönetimine Farklı Bir Bakış: Kriz Yönetimi Yaklaşımı
    • Üniversitede Öğrenim Gören Öğrencilerin Dansa Yönelik Tutum Düzeylerinin Farklı Değişkenler Açısından İncelenmesi


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 230
Ağırlık : 230
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺79,20

    1. Egzersiz ve Sporda Beslenme
    2. Besin Takviyesi Kullanımı
    3. Sporcu Besinlerinin Tanımı
    4. Sporcularda Vitamin ve Mineraller Kullanımı
    5. Sıvı, Hidrasyon ve Elektrolitler
    6. Enerji Transferi ve Beslenme İlişkisi
    7. Sporcularda Uyku ve Beslenme 
    8. Kadın Sporcularda Beslenme
    9. Antrenörler ve Beslenme


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 97
Ağırlık : 97
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺37,80

Futbolun en büyük yıldızlarından Messi’nin yaşam öyküsünü anlatan bu kitabın her satırı çarpıcıdır.
Messi’nin küçükken yaşadıkları, doğduğu andan itibaren başına gelenler, yakasını bırakmayan şanssızlıklar, futbolunun bile önüne geçecek kadar ilginçtir.   
Messi’nin neler yaşadığını, onun hangi imkânsızlıkları aştığını öğrendiğinizde, ona olan saygınız ve hayranlığınız bir kat daha artacaktır.
Bu kitabı okuduğunuzda kafanızda iki Messi oluşacaktır: Tanıdığınız süper yetenekli (uzaylı) Messi. Bir de büyük bir mucize gerçekleştiren, Barcelona’da futbola başlamadan önceki Arjantinli köy çocuğu, küçük Messi. İkisi de gerçek, ikisi de Messi’nin ta kendisi.
Profesyonel kariyerinin büyük kısmını FC Barcelona’da geçiren, kulüp ve ülke kariyerinde 750’den fazla gol atan, bir kulüp için en fazla gol atmış (672) oyuncu olan, toplam otuz beş kupa kazanmış, şimdi Fransa’da Paris Saint Germain takımında forma giyen ve son FIFA Dünya Kupası’nı Arjantin Milli Takımı’nın kaptanı olarak kaldıran Messi’nin çarpıcı yaşam hikâyesine bir başkasında kolay kolay rastlanamaz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺42,00

2018’deki resmî çıkışıyla birlikte kısa sürede tüm dünyayı kasıp kavurmaya başlayan Brawl Stars fenomeni, bilmek istediğiniz tüm yönleri ile bu kitapta! Tarihçesinden oynanışına, karakterlerin ve modların analizlerine, en ideal ekip kurgularından stratejilere, kostümlerden haritalarına ve e-spor haline dek Brawl Stars’a dair her şey, bu kapağın altında, sizleri bekliyor!

Bu kitapla birlikte Brawl Stars’a dair bilmediğiniz hiçbir şey kalmayacak ve en başarılı oyuncu siz olacaksınız! Haydi gelin, siz de bu heyecana ortak olun!


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 6
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

2017’de League of Legends oyununun dünya şampiyonası finali Çin’in Beijing kentinde hınca hınç dolu bir stadyumda yapıldığında, birçok kişi E-Spor müsabakalarının en az iddialı bir futbol maçı finali kadar ilgi çekebileceğinin farkına vardı.

Bugün ise E-Spor turnuvalarını milyonlarca insan izliyor. Dünyada E-Spor etkinliklerinin  yıllık toplam geliri 65 milyar doları geçti.

Çok yakında uluslararası Olimpiyat oyunları bünyesinde E-Spor’un  da girmesine kesin gözüyle bakılmakta. Hatta E-Spor’un, futboldan sonra en büyük ikinci endüstriyel (profesyonel) spor dalı olacağı tahmin ediliyor.
Riot Games’in geliştirdiği Valorant isimli FPS (birinci şahıs nişancı) oyunu ise E-Spor furyasının yeni yükselen yıldızı.
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, hem dünyada, hem de Türkiye’de E-Spor’un doğuşunu ve gelişimini, dününü ve bugününü bir belgesel titizliğinde özetlemekle kalmıyor, Valorant oyununu haritalarından oynanış biçimlerine, karakterlerinden diğer benzer oyunlarla karşılaştırmalı yorumlarına kadar tüm detaylarıyla size sunuyor.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 127
Ağırlık : 127
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

Maxi Kare Karalamaca 21


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 19,5 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺49,90

Maxi Sudoku Bulmaca 21


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 19,5 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺49,90

Maxi Çengel Bulmaca 21


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 19,5 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺49,90

Maxi Kare Bulmaca 21


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 19,5 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺49,90

Maxi Karma Bulmaca 21


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 19,5 / 27,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺49,90

İlk planda Türkiye’nin Stratejik denge klasmanında yer alması hususunda yeni söylemler söylemesi için; Eski tip düşünen yöneticilerden, hantal, yorgun, egoist ve bencil sistemlerden, ayağına ayak bağı olan prangalardan kurtulması gerekmektedir.

Sadakat ve biat kültürü yerine ilim, bilim ve sanat doneleri ön plana çıkmalıdır. İmparatorluk terbiyesi almış bir ırkın, cumhuriyet ile yoğrulmuş bir ulusun fertlerini sınırlayan köhneleşmiş dar zihniyetler bizleri münhasır medeniyetler seviyesine ulaştıramazlar.
FİFA ve UEFA başta olmak üzere uluslararası pazarlarda imaj geliştirmek ve yönetmek için diaspora ile ilintili interaktif iletişim profiline uygun iletişim tekniklerini kullanabilen yöneticiler çalıştırmak zorundayız.

Hedefleri olan bir ülkenin yarınlarını inşa etme adına işaret fişeğinin tetiğine basmak sanıldığı kadar çok zor değildir. Torpil ve adam kayırma sistemleri ile makam ve mevki dolduranlar için yakın zamanda kötü sürprizler bekliyor gibime geliyor.
Dış politika vizyonuna açık, yumuşak güç vurgusuna sahip, ulus markalamasını ön planda tutabilecek yetenekli, üretken, yaratıcı ve kaliteli çalışanların gelmesi temennimizdir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 120
Ağırlık : 120
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,50
Batı Resminde Kutsalın Temsili

Sembol ve anlam ilişkisine dayanan sanat, üretildiği toplumların iç dinamiklerinin yanı sıra inançlarıyla, gelenekleriyle, kültürel birikimleriyle belirlenen bir görsel dil kullanıyor. Özellikle her coğrafyanın klasik sanatıyla ilgilenmek isteyenlerin, o coğrafyaların ilgili dönemlerinde sahip oldukları sembolik dili anlayabilmesi için kültür ve dinler tarihi hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Yaklaşık on sekizinci yüzyıla kadar geçen süreçte Batı sanatında dini, mitolojik, tarihi konulara odaklanan eserler üretildiği de göz önüne alınırsa, Batı resmindeki anlama ulaşmanın kilidini açan anahtarın sembolleri ve motifleri bilmek olduğu açıkça görülüyor.
Sanat tarihçisi Serap Yüzgüller’in yazdığı Sembol ve Anlam: Batı Resminde Kutsalın Temsili, Batı resmini anlam bakımından daha iyi değerlendirebilmek, resimlerde kullanılan sembolik öğeler aracılığıyla anlam katmanlarını zenginleştirmek suretiyle eserin anlatısının nasıl güçlendirildiğini görebilmek için gerekli bilgileri veriyor. Kitapta, ortak sembolik görsel dilini “kutsal” üzerinden kurup geliştiren Batı kültüründe Ortaçağ, Rönesans, Maniyerist ve Barok dönem resim sanatında sıklıkla kullanılan on temel motif inceleniyor. Sembol ve Anlam: Batı Resminde Kutsalın Temsili, kutsalı ifşa ve inşa ederken bu motiflerin nasıl kullanıldığına, nüanslarla onlara nasıl farklı anlamlar kazandırıldığına ve bir resme bu “gösterenler” doğrultusunda bakıldığında anlamın nasıl derinleştiğine dair bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularla sanatsal, ikonografik, teolojik bir buluşma sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 262
Ağırlık : 262
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺122,84

Seks as­lın­da a­kıl­lar­dan hiç çık­maz. O­na tut­ku, se­vi, aşk ve­ya şeh­vet, ya da ne der­se­niz de­yin, dün­ya­yı dön­dü­ren o­dur. He­men her­kes, ken­di­ne en ya­kı­şa­nı el­de et­mek is­ter ve bu­nun sü­rek­li ya da ça­bu­cak ka­çı­la­cak bir i­liş­ki o­lup ol­ma­dı­ğı­nı me­rak e­der. Bu so­ru­la­ra ce­vap, hem si­zin hem de part­ne­ri­ni­zin sek­sü­el do­ğa­sın­da yat­mak­ta­dır. Iş­te ast­ro­lo­ji­nin dev­re­ye gir­di­ği yer bu­ra­sı­dır. Ast­ro­lo­ji si­zi, aşk ha­ya­tı­nı­zı ve a­şık­la­rı­nı­zı da­ha i­yi an­la­ma­ya gö­tü­rür. Ast­ro­log­lar, do­ğum­da gök­te­ki ge­ze­gen­le­rin dü­ze­ni­nin, si­zin ge­le­cek­te­ki ki­şi­li­ği­ni­zin bir plan­la­ma­sı ol­du­ğu­na i­na­nır­lar. Bu, si­ze ve doğ­du­ğu­nuz a­na ö­zel plan, do­ğum gra­fi­ği o­la­rak bi­li­nir. Do­ğum çi­zel­ge­niz ken­di­ni­zi ve i­liş­ki­de bu­lun­du­ğu­nuz di­ğer in­san­la­rı de­rin­den kav­ra­ma­nı­zı sağ­lar.

Ast­ro­lo­ji, de­ği­şik zod­yak burç­la­rı­nın ne ka­dar sek­si ol­du­ğu­nu ve sek­sü­el de­ne­yim­le­re na­sıl yak­laş­tık­la­rı­nı si­ze an­la­ta­bi­lir. On­la­rın do­ğuş­tan saf ni­te­lik­li mi yok­sa her el­de et­ti­ği­ne u­tan­maz­ca sa­hip ol­mak is­te­yen hırs­lı ki­şi­ler mi ol­du­ğu­nu gös­te­rir. O­la­sı uy­gun çift­le­ri gös­te­re­bi­lir, baş­tan çı­kar­ma­ya ya­rar en kı­sa yo­lu i­şa­ret e­de­bi­lir ve en ya­kın sek­sü­el fan­te­zi­le­ri or­ta­ya çı­ka­ra­bi­lir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺46,80
Şaman, Reiki ve Şifalı Taşlar

Kelimenin gücü büyücü kapasitesidir. Oyun sanattır. Şaman reislerin ellerinde eklemler kelimeye göre biçimlendirilir. Asil olan taraflarında akıllı olmaları önemlidir. Ellerindeki kemikler düşten önceki bereketi tanır. Şamanlar düşte bile tedavi edildiğine güvenirdi. Değişim sürecinde dişler şamanın yorumudur. Herkesi dişine göre yargılarlar. Dişler eğikse akıllı, dişler dizi dizi geliyorsa berrak bir sınıftan doğumdur. Akıl kârı her işte bir şaman dizesi mevcuttur. Şamanlar servetlerini planlarlardı. Şamanlarda önemli olan büyünün erkeğe olan sperma tasarımıdır. Nesil paylaşımdır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 93
Ağırlık : 93
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Bölüm 1 Geleneksel Ve Kan Akışı Kısıtlama Yöntemi İle Uygulanan Bench Press Antrenmanının Üst Ekstremite Anaerobik Performansında Post Aktivasyon Potansiyeli Üzerine Akut Etkisi

Bölüm 2 Genç Basketbolcularda Yaralanma İnsidansı Ve Paternlerinin İncelenmesi

Bölüm 3 Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenlerinin Spor Karakter Düzeylerinin İncelenmesi

Bölüm 4 Spor Bilimleri Fakültesinde Okuyan Futbolcu Ve Voleybolcuların Sürekli Öfke Ve Öfke İfade Tarz Düzeylerinin İncelenmesi

Bölüm 5 Sporcu Ve Sedanter Bireylerin Covid-19’a Yönelik Korku Ve Tükenmişlik Düzeylerinin İncelenmesi
Bölüm 6 Üniversite Fitness Merkezinde Algılanan Hizmet Kalitesi Ve Müşteri Memnuniyetinin İncelenmesi

Bölüm 7 Futbol Taraftarlarının Yaşam Tatmini Düzeylerinin, Fanatiklik Ve İntikam Düzeyleri Üzerindeki Etkisi: Trabzon İli Örneği

Bölüm 8 Kort Tenisi Orijini Üzerine Düşünceler

Bölüm 9 Sportif Faaliyetin Üniversite Öğrencilerinin İmgeleme Düzeylerine Etkilerinin İncelenmesi


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 135
Ağırlık : 135
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,00

    1. Bölüm Egzersize Biyokimyasal Yanıtlar
    2. Bölüm Fiziksel Aktivite Olarak Watsu
    3. Bölüm Sporda Atletik Performans Ölçümü Ve Bazı Ölçümlerde Kullanılan Mobil Uygulamalar Iı
    4. Bölüm Fonksiyonel Hareket Taraması Ve Meta-analiz Çalışması
    5. Bölüm Uzun Vadeli Sporcu Gelişim Model
    6. Bölüm Türk Kültüründeki Geleneksel Sporlara Yüzeysel Bir Bakış
    7. Bölüm Futbol Taraftarlarının Video Yardımcı Hakem Var) Algılarının Değerlendirilmesi: Bandırmaspor Örneği
    8. Bölüm Beslenme Ve Besin Ögeleri


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 132
Ağırlık : 132
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,00
Eşsiz Geometri ve Mantık Oyunları

Kare Karalamaca, son yıllarda, en heyecan verici oyun türü olup çıkmıştır. Özellikle Amerika ve Japonya başta olmak üzere büyük başarı kazanan bu oyun türü, Türkiye'de yayınevimiz tarafından Türk zeka oyun severleriyle buluşturulmuştur.

Doktorlarca da tavsiye edilen bu kitaplar zeka gelişimine doğrudan etki etmesinin yanı sıra aynı zamanda dikkat dağınıklığı ve alzaymır (alzheimer)  gibi sorunlara da pozitif etki yapmakta ve şiddetle tavsiye edilmektedir. 
Beyin Olimpiyatları (New Age.IQ) Anadizisi Zeka Oyunları Kitapları Kare Karalamaca Dizisi

Kare Karalamaca 1
Kare Karalamaca 2
Kare Karalamaca 3
Kare Karalamaca 4
Kare Karalamaca 5
Kare Karalamaca 6
Kare Karalamaca 7
Kare Karalamaca 8
Kare Karalamaca 9
Kare Karalamaca 10
Kare Karalamaca 11
Kare Karalamaca 12


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 18 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00
Eşsiz Geometri ve Mantık Oyunları

Kare Karalamaca, son yıllarda, en heyecan verici oyun türü olup çıkmıştır. Özellikle Amerika ve Japonya başta olmak üzere büyük başarı kazanan bu oyun türü, Türkiye'de yayınevimiz tarafından Türk zeka oyun severleriyle buluşturulmuştur.

Doktorlarca da tavsiye edilen bu kitaplar zeka gelişimine doğrudan etki etmesinin yanı sıra aynı zamanda dikkat dağınıklığı ve alzaymır (alzheimer)  gibi sorunlara da pozitif etki yapmakta ve şiddetle tavsiye edilmektedir. 
Beyin Olimpiyatları (New Age.IQ) Anadizisi Zeka Oyunları Kitapları Kare Karalamaca Dizisi

Kare Karalamaca 1
Kare Karalamaca 2
Kare Karalamaca 3
Kare Karalamaca 4
Kare Karalamaca 5
Kare Karalamaca 6
Kare Karalamaca 7
Kare Karalamaca 8
Kare Karalamaca 9
Kare Karalamaca 10
Kare Karalamaca 11
Kare Karalamaca 12


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 18 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Beyin Olimpiyatları Kare Karalamaca serisi, son otuz yıldan bu yana en heyecan verici zeka oyun türüdür. Özellikle Amerika ve Japonya başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde büyük başarı kazanan bu oyun türü, Türkiye'de Ekinoks Yayınevi tarafından Türk zeka oyun severleriyle buluşturulmuştur. Zeka gelişimine doğrudan etki eden bu oyun türü aynı zamanda dikkat dağınıklığı, unutkanlık gibi pek çok sorunlara da pozitif etki yapmakta ve doktorlarca da tavsiye edilmektedir.

Beyin Olimpiyatları (New Age.IQ) Anadizisi Zeka Oyunları Kitapları Kare Karalamaca Dizisi

Kare Karalamaca 1
Kare Karalamaca 2
Kare Karalamaca 3
Kare Karalamaca 4
Kare Karalamaca 5
Kare Karalamaca 6
Kare Karalamaca 7
Kare Karalamaca 8
Kare Karalamaca 9
Kare Karalamaca 10
Kare Karalamaca 11
Kare Karalamaca 12


Basım Ayı/Yılı : 2014
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 576
Ağırlık : 576
En / Boy : 12 / 16
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺720,00
Dekor ve Örnek Sunuşlar

Mutfakta Sanat

Dekor ve Örnek Sunuşlar

Dönence Basım ve Yayın Hizmetleri


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 179
Ağırlık : 1047
En / Boy : 22 / 30
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

Sporun içerisinde birçok araştırmanın konusu olan etik sorunu, satranç sporunda da dikkat çekici boyutta var olmuştur. Satranç sporcuları, antrenörler, hakemler, seyirciler, organizatörler, spor yöneticileri, medya, toplum, ülkeler; sporun bileşenleri olarak etik ve etik davranışın aşamalarında ister istemez yer almıştır. Yaşanan birçok örnek, Barış Akar’ın Satrançta Etik adlı bu çalışmasında gün yüzüne çıkarılıp daha da görünür kılınıyor. Kitapta, tanık olunan deneyimler derlenirken literatür incelemesi yöntemiyle tez, makale, ansiklopedi, kurumsal yayın ve politika belgeleri, konuya ilişkin görsel ve işitsel çalışmaların incelikle taranması sonucunda satranç sporunda etik ve etik dışı davranışlar ulusal ve uluslararası düzeyde analiz ediliyor. Eser hem ülkemiz hem de dünya satrancında yaşanan etik sorunların önüne geçilmesi amacına önemli bir katkı sağlıyor.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00

Spor ve egzersiz psikolojisi, son yıllarda ülkemizde de giderek popüler olan, spor ve egzersiz ortamında insan davranışlarını psikolojik ilke kuramlar çerçevesinde ele alan bir disiplindir. Her alanda olduğu gibi spor ve egzersiz psikolojisi alanında da bilgi birikiminin sağlanması amacı ile farklı psikolojik yapıların ölçülmesine ve değerlendirilmesine yönelik ölçüm araçları geliştirilmiştir. Bu kitapta, spor ve egzersiz psikoloji alanında ele alınan; güdülenme, fiziksel benlik algısı, mükemmeliyetçilik, grup dinamiği, psikolojik beceriler gibi farklı psikolojik yapıların değerlendirilmesine yönelik geliştirilmiş ölçüm araçlarına değinilmiştir. Kitapta, psikolojik testlerin geliştirilmesine yönelik genel bilgilerle birlikte ölçüm araçlarının dayandığı kuramsal temeller, ölçme araçlarının geliştirilme süreçleri ve farklı kültürlere uyarlama araştırmalarına içeren alanyazın sentezine dayalı bilgilere de yer verilmiştir. Bu kapsamda kitap, altı ana bölümden oluşturulmuştur. Birinci ana bölümde spor ve egzersiz psikolojisinde ölçme ve değerlendirme ile ilgili temel bilgiler sunulmuştur. İkinci ana bölümde; fiziksel benlik algısı, öz yeterlilik, mükemmeliyetçilik, ahlaki gelişim ve zihinsel dayanıklılık gibi bireye özgü yapılar ele alınmıştır. Kitabın üçüncü bölümünde ise duygular (kaygı, optimal performans duygu durumu, tükenmişlik) üzerine yoğunlaşılmıştır. Güdülenme (içsel ve dışsal güdülenme, hedef yönelimi, egzersizde güdülenme), kitapta ayrı ana bölüm olarak yer almaktadır. Kitabın beşinci bölümü daha çok grup ve kişilerarası süreçleri (antrenör-sporcu ilişkisi, grup dinamiği, spora ebeveyn katılımı) ele alan yapıların değerlendirilmesine yönelik planlanmıştır. Son bölümde ise uygulamalı spor psikolojisi (psikolojik beceriler, imgeleme, içsel konuşma, sakatlıklarla baş etme) açısından önemli olan psikolojik yapıların nasıl ölçüldüğü ve değerlendirildiğinden bahsedilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 708
Ağırlık : 708
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺198,00

Japon Mutfağı, Türkiye için gizem dolu bir dünyadır. Japonlar yeryüzünde en zun süre yaşayan hakların başında gelmektedir. Japonya'da ortalama yaşam 80 yıldır.

Japonların genetik yapıları, iklim, gelişmiş teknolojinin getirdiği iyi bakımın yanı sıra, yeme içme alışkanlıklarının yani beslenme özelliklerinin uzun yaşamlarının sırlarından biri olduğu anlaşılmaktadır.

Bir ada ülkesi olan Japonya'da, mutfağın 4 temeli; pirinç, taze balık, soya sosu ve Tofu'dur. Hayvansal besinlerin az tüketilmesi sağlıklı bir yaşamı yaratmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2003
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 71
Ağırlık : 571
En / Boy : 25 / 23
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

“Sportif Antrenman” başlığını, çok farklı anlamda kullanılan “egzersiz” teriminden ayırt etmek düşüncesiyle seçtik. “Egzersiz” terimi; spor, antrenman, alıştırma ve yüklenme anlamlarında kullanılmaktadır. Oysa “sportif antrenman” kavramı terimi, performans sporunda amaca erişmek için uygulanan eğitim aracını konu etmektedir.

Kitap içerisinde cevaplarını bulacağınız sorular:
• Antrenmanın fizyolojik, biyomekanik ve psikolojik yönleri nelerdir?
• Antrenman planlama ve uygulaması nasıl yapılır?
• Sportif performansın gelişiminde uygulanan antrenman türleri nelerdir?
• Motorik özelliklerin gelişimini etkileyen faktörler ve geliştirme yöntemleri nelerdir?
• Motorik özelliklerin birbiri ile ilişkileri nasıldır, birbirlerini nasıl etkilerler?
• Sportif performansla ilişkili olarak koordinatif özelliklerin etkileri nelerdir?
• Psikolojik faktörler sportif performansı nasıl etkiler?
• Teknik eğitimi ve geliştirme yöntemleri nelerdir?
• Bireysel ve takım taktik uygulamalarının özellikleri nelerdir?
• Yükselti, sıcak ve soğuk gibi özel ortamlarda antrenmanın özellikleri nelerdir?

Çalışmalarınıza katkı sağlaması dileği ile…


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 840
Ağırlık : 840
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺225,00

İçindekiler:

BÖLÜM 1 REKREASYON: PRAGMATİK PARADİGMA İLE DEĞERLENDİRME

BÖLÜM 2 ENGELLİLERDE SPORUN REHABİLİTASYON VE SOSYALLEŞME ARACI OLARAK KULLANIMI

BÖLÜM 3 ENGELLİ BİREYLERİN SERBEST ZAMAN AKTİVİTELERİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

BÖLÜM 4 METAVERSE ve SPOR

BÖLÜM 5 KAVRAMSAL AÇIDAN SPOR VE REKREASYON

BÖLÜM 6 TOPLUMSAL TABAKALAŞMA KAVRAMI VE SPORA YANSIMASI

BÖLÜM 7 YEREL YÖNETİMLER VE SPOR

BÖLÜM 8 YEREL YÖNETİM BİRİMLERİNDEN BELEDİYELERİN REKREATİF HİZMET VE FAALİYETLERİ


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 139
Ağırlık : 139
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺58,50

2023 Hayatının Yılının Sorgulama Yılı

2023 yılına RETRO Merkür ile giriyoruz. Uzun süre geçmiş ile uğraşacağımızı gösteriyor. Büyük hesaplaşmalar olabilir. Çok fazla göz ardı ettiğimiz konular gündemimizde olabilir. Duyduklarımıza değerlendirmeden inanmayalım derim. Önemli konuların, kararların altına imza atmadan evvel tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 337
Ağırlık : 337
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

Egonun tüm gezegende karmaşa yarattığı bir çağda, insanların ortak-yaratım fikrine geri dönmesinin hayati önemi vardır. Bu kitap sadece ruhani arayışçılar için değil, aynı zamanda bir fark yaratmaya yardımcı olmak isteyen herkes içindir.

Tüm insanlara hepimizin paylaştığı ancak pek çoklarının unuttuğu bir beceriden bahsetmektedir. Mantıklı bir zihni alabilir ve yaratıcılığı pratik ve faydalı bir şekilde bu zihne katabilir. Neden tezahür sırrı benim için işe yaramıyor sorusuna bir yanıt sunar. Bu kitap, akışınızı anlamanıza ve enerjinin egodan akmasını sağlamaya takılıp kalmak yerine tanrısallıktan serbestçe akmasına izin vermeniz için düşüncelerinizin kontrolünü ele almanıza yardımcı olacaktır. Resim çizemeseniz bile, güçlü Mandalalar yaratmanız için size rehberlik edecektir. Etkin olanı olmayandan, sağ beyni sol beyinden, enerjik olanı yavandan, güçlüyü zayıftan ayırt etmeyi ve bunların işe yaramasını sağlamak için kafanızın içinde neye ihtiyaç duyduğunuzu öğreneceksiniz.

Öncelikle plan çizme sanatını kullanmaksızın bir ev inşa etmeyi hayal bile etmeyiz. Mandala şeklindeki sanat da, aynı şekilde, niyetlerinizi çizmek ve onları hayata geçirmek için kullanılabilir!

Bizler Bir-iz ( Biriz) içimizde tek, dışımızda bütünün parçalarıyız.

Bütün birçok parçanın birleşmesinden Tam-ı (Tam) oluşturuyor ve bütün ile bir olmayı öğreniyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00

Globalleşen dünyada ekonomik ilişkiler, tüketim algısı ve yaşam biçimi gibi unsurlar toplumlarda büyük değişimlere yol açmıştır. Toplumların yaşayış biçimlerini yansıtan yiyecek içecek kültürü, bu değişimler ve teknolojik gelişmelerin etkisiyle son yıllarda belirgin bir dönüşüm içerisine girmiştir. Bu bağlamda gastronomi bilimi, gün geçtikçe popüler hâle gelmiş, yenilikçi yaklaşımlarla birlikte daha geniş bir alana yayılmıştır.
Bu kitap, gastronomi alanındaki en güncel trendleri detaylı olarak ele almayı amaçlayarak hazırlanmıştır. Farklı disiplinlerden gelen ve gastronomiyi değişik açılardan ele alan yazarlar tarafından kaleme alınmış olan eser, toplam 11 bölümden oluşmaktadır. Yiyecek içecek sektörü çalışanları, akademisyenler, aşçılık ve gastronomi öğrencileri ile gastronomi dünyasına ve yeni gelişmelere ilgi duyan tüm okuyuculara temel bir kaynak olması hedeflenmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 222
Ağırlık : 222
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,50
(Miyokinler, Genetik, Denge, Stabilizasyon, Analiz, Karar Verme, Duygu Düzenleme)


    • Egzersiz Ve Miyokinler 
    • Spor Genetiği: Yumuşak Doku Yaralanmaları Ve Gen İle İlgili Yapılan Çalışmalar 
    • Sporcularda Denge Performansı
    • Futbolcularda Core Stabilizasyon Kuvvet Antrenmanının Bazı Fiziksel Parametrelere 
    • 2019-2020 Uefa Şampiyonlar Ligi Grup Ve Grup Sonrası Yapılan Maçların Bazı Performans Parametrelerinin Karşılaştırılması Analizi
    • Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenleriyle Diğer Öğretmenlerin Karar Verme Stratejilerinin Karşılaştırılması: Çarşamba İlçesi Örneği
    • Sporcuda Duygu Düzenleme Olan Bastırma Ve Bilişsel Yeniden Değerlendirmenin Bazı Değişkenlere Göre İncelenmesi


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 138
Ağırlık : 138
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,00

Sürdürülebilir bir sportif başarıya yatırım yapmayı hedefleyen bir eğitim programı için yaratıcı düşünme becerilerinin okul çağlarında “Beden Eği- timi ve Spor” dersinde çocuklarımıza kazandırılması kaçınılmaz bir ger- çektir. Bu sayede çocuklar kendine güvenen, yaratıcı düşünerek bireysel farkındalığını artırabilen bireyler olabilirler. Çocukların öğrenme sürecinde aktif katılımcılar olmalarını teşvik etmek için en iyi uygulamaları yansıtan olumlu bir ortam yaratılmalıdır. Günümüzde en iyi spor, yüksek bir spor performansı, mükemmel teknik, yarışmaların titiz karakteri, bir sporcunun kişiliğinin motor, psikolojik ve fizyolojik yönlerine en yüksek talepleri ve- ren ile karakterize edilir. Böylece, genç yetenekli bireylerin spor için ras- yonel seçimi ve özellikle başlangıç aşamalarında spora hazırlığın iyileştiril- mesi sürecinde “Koordinasyon ve Hareket Becerilerini Geliştirme – Uzun Vadeli Atletik Başarının Anahtarıdır” sözü ön plana çıkmaktadır. Sportif başarının temel içeriği, kademeli olarak nicelikten niteliğe geç- mektedir. Antrenörler daha çok antrenman süresinin etkin kullanımına odaklanır, çünkü sporcuların sağlığı antrenman birimlerinin sayısı ve yükündeki daha fazla artışa müsamaha göstermez. Spor antrenmanının kalitesi, belirli bir spor için hayati önem taşıyan motor ön koşulların geliştirilmesi için hassas dönemlerin kullanılmasına ve ayrıca motor performans düzenlemesinin iyileştirilmesi ve “hareket koordinasyonunun” mükemelleştirilmesi için temel olan motor becerilerin edinilmesine ve iyileştirilmesine dayanır. Kavramı genişletecek olursak “koordinasyon” insan vücudunun kasla- rın ve iskeletin düzenli hareketleriyle eşzamanlı olarak hareket etme kapasitesidir. Beden eğitimi ve spor dersinde “koordinasyon” kısmen veya doğru bir motor performans elde edilene kadar aşamalar halinde uygulan- malıdır. Bu nedenle koordinasyon; bir spor veya aktivitenin teknik olarak yürütülmesine izin veren, düzenli ve yapılandırılmış hareketlerin ardışık zinciridir. Bunu başarmak için, iyi bir fiziksel kondisyona ek olarak, bireyin iyi bir bilişsel gelişimi çok önemlidir, çünkü vücudun tüm bilinçli ve kasıtlı hareketlerinin daha önce beyne gönderilmiş bir sinyale uyduğu unutulma- malıdır. Bunu bilerek, koordinasyonun bir beyin-motor mekanizması Olduğu söylenebilir. Koordinasyon “bir hareket, uyum, ekonomi, doğruluk ve etkinlik kriterlerini karşıladığında koordine edilir” Bu kitapta sunulan Beden Eğitimi ve Sporda “KOORDİNASYON” Kavramlar – İlkeler – Uygulamalar ile sürekli gelişen spor bilimleri ve onun en önemli araştırma konularından biri olan sporcularda “koordinasyon becerilerinin” sportif başarıya olan etkilerini ortaya koymak amacıyla ha- zırlanmıştır. Bu kitabın I. Bölümünde Koordinasyon Kavramı ve Tanımlar, Koordinasyon Yeteneği ve Sportif Performans, Koordinasyon Yeteneği ve Teknik Antrenman, Koordinasyon Geliştirme Olanakları ve Yöntemler, Koordinasyon Gelişiminde Yaş ve Cinsiyetler Arasındaki Farklılıklar, Uzun Süreli – Çok Yönlü Gelişim ve Koordinasyon Becerileri ve Koordinasyon Yeteneklerinin Düzeyinin Performans Standartlarına Göre Değerlendirilmesi ve Testler, II. Bölümünde ise Genel Koordinasyon ve Özel Koordinasyon gibi bilgilere yer verilmiştir. Günümüzde sporun farklı branşlarında antrenörlerin ve beden eğitimi öğretmenlerin koordinasyon becerilerinin gelişiminde hiç şüphesiz büyük katkıları bulunmaktadır. Eğitim sürecinin etkili ve verimli kılınması kalite- li bir eğitimin verilmesi ile mümkündür. Yazarların Kitabı incelendiğinde çalışmasını tamamen farklı branşlarda koordinasyon becerilerini ge- liştirmeyi amaçlayan Akademisyenler, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni, Antrenörler, Yönetici ve Sporcular, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Spor Bilimleri Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik hazırladığı görülmektedir. “Beden Eğitimi ve Sporda “KOORDİNASYON” Kavramlar – İlkeler – Uygulamalar” kitabı ile Spor Bilimleri alanına yaptıkları katkılarından dolayı kendilerine teşekkür borçluyuz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1
Ağırlık : 100
En / Boy : 19 / 27
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺299,70

Bu kitabı hazırlamaktaki amacım, özellikle Grup dersleri ve Stretching egzersizleri alanında ülkemizde ön- ceden yazılmış olan detaylı bir Türkçe kaynak bulunmaması ve kitabın okurlarına ve grup fitness egzersizleri alanındaki öğretimlerine destek olmayı hedeflemesidir. Bugün yaşım 45 oldu ve 28 senelik meslek hayatımın içerisinde bu Dünya’da benden sonra da kalıcı bir şeyler bırakmaya karar verdim dediğim, günden bugüne kadar da 7 sene geride kaldı. Dünya’yı gezdim dolaştım, sayısını hatırlamadığım eli ekmek tutan binlerce eğitmen yetiştirdim, birçok manuel ve bugüne kadar tam 5 kitap yazdım, kongrelere katıldım, eğitimler aldım. Okuduğum ve kendi adıma ülkeme fayda sağlayacağına inandığım yol gösterici her kaynaktan faydalandım. 1994 senesinde İzmir, Büyük Efes Oteli spor merkezinde tanıştığım ve günümüze kadar çalışmalarından hiçbir zaman vazgeçmediğim aerobik branşı ile senelerce yakından ilgilendim. Ülkemizde 1996 yılında Gençlik Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu eğitimde monitör çalıştırıcı belgesi ile kursumu tamamladım ve ardından Türkiye basketbol 1. Liginde Tuborg, Karşıyaka, Fenerbahçe, Galatasaray, Ülker Spor, Efes Pil- sen ve Basketbol Türk Milli takımının saha içerisindeki sportif aerobik aktivitelerini üstlendim. Ülkemizdeki Efes Pilsen Basketbol takımının “Cheerleader” kızlarını dönemin genel menajeri rahmetli Doğan Hakye- mez önderliğinde kurdum. Basketbol Milli takımımıza ekibim ile Avrupa şampiyonasında destek verdim. 1990’lı yılların sonlarına doğru İstanbul ’da Vakkorama-Gym tarafından düzenlenen Türkiye ’nin ilk sportif aerobik müsabakasına katıldım. Bu yeteneklerimi moda dünyasına taşıdım, defilelerde, açılışlarda bulun- dum. Modellerle sahne koreografileri hazırladım. Türkiye’nin en prestijli Modellik yarışması olan Mss. & Mr. Model of Turkey’e tam 22 sene süresince hizmet ettim. Tarkan, Mustafa Sandal, Gülşen, Bengü ve adını sayamayacağım birçok ünlü isimin sahne koreografilerini, kliplerini, hazırladım. Yurt içi ve yurtdışı eğitmenliklerini yaptım. 8 Yıl Sports International, 7 yıl da Mayadrom Sports Center bünyesinde aerobik departmanının sorumluluğunu üstlendim. Sayısını hatırlamadığım gazete, dergi, magazin röportajları yaptım ve televizyon programlarına katıldım. Arjantinli hocam Guillermo Gonzalez Vega tarafından kurulmuş Dünya’nın en prestijli Aerobik eğitmenle- rini yetiştiren okulundan, Aeroclassic temel tekniğini öğrendim ve eğitimini başarı ile tamamladım. Yurt dışında Euro-Education Aerobik okuluna seçilen ilk Türk eğitmen oldum, eğitimler verdim ve sahne aldım. Mezun olduğum, o günkü adı Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda daha 4. sınıf öğrencisiyken müfredata eklenen “Törenler ve Kutlamalar” isimli dersin uygulamalarını yaptırarak dersler işledim. Mezuniyet diploma tezimi 2001 senesinde “Step temel tekniğinin öğretiminde dikkat edilecek hususlar” adlı konulu sunumum ile tamamladım. Üniversite takım kaptanlığı yaptığım dönemlerdeki Step & Aerobik ve Cimnastik takımı Türkiye genelinde kırılması güç takım dereceleri elde ederek ülkemizde bulunan birçok kaliteli Beden Eğitimi Bölümü okulunu geride bırakarak şampiyonluklar elde ettim. Öğrenim sürecimi başarı ile geçirdikten sonra bu kitabı okuyacak olan katılımcıların yaşam enerjisini pozitif yönde arttırabilmeyi hedefledim. Özellikle bu çalışmalar üzerinde yapılan temel teknikler anlamında gerekli incelemeleri yaparak, gruplara öğretimini aktarabilmek, olası sakatlık ve yaralanmalar ile alakalı olarak ilk yardım bilgilerine sınırlar dahilinde bilimin ışığında kaynakçalar ile değinerek siz değerli öğrencilerimin gelişimine sundum. Keyifli okumalar dilerim.

 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 110
Ağırlık : 110
En / Boy : 19 / 27
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺283,05

Küçükbaş Hayvan İşletmelerinin Tipolojilerinin Belirlenmesi ve Tipolojinin İşletmelerin Üretim Etkinliğine Etkisi


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 130
Ağırlık : 130
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺81,00

Dünyada yaklaşık 80 ülkede 2000'den fazla kayak merkezinde milyonlarca insan her yıl kayak/snowboard yapmaktadır. Türkiye'de ise 1300-3350 m yükseklik kuşağında yer alan 29 adet kış sporları merkezi planlanmış olup tüm yapılaşmayı gerçekleştirmiş 5 kayak merkezi (Palandöken, Uludağ, Köroğlu, Erciyes, Sarıkamış) spor ve eğlence amaçlı kayak severlerin yoğun ilgisi ile her geçen yıl artarak ziyaret edilmektedir.
Bu ilginin yanında, ilk olarak bilinçsiz hareket eden, kural tanımayan ve becerisine uygun hareket etmeyen, çevresindekilerin güvenliğini hiçe sayan, adrenalin tutkunu ve kontrolsüz kayakçılar, kazalara ve sonrasında sakatlanmalara neden olabilmektedir. Bu nedenle kış sporları merkezlerinde, kayak alanlarında uygulanması ve uyulması gerekli kuralların standartlaştırılması, hukuksal olarak da bir zorunluluk hâline gelmiştir. Bu kurallar ya da mevcut yönetmelikler, ülkelere göre çeşitlilik göstermektedir. Her devletin kanunu, teamül hukuku ve mevzuatı; kayak alanı işletmecisinin, mekanik tesis-lift operatörünün, kayakçıların/snowboardcuların ve ilgili tarafların görevlerine, dokunulmazlıklarına ve yükümlülüklerine farklı yaklaşımlar sunmaktadır. Bu kurallar, her devletin mevzuatına göre farklılık gösterse de genel anlayış, FIS (Uluslararası Kayak Federasyonu) tarafından belirlenen temel kurallar yargı için esas kabul edilmektedir.
Bu bilgiler ışığında, öncelikle kayağın dünyadaki ve Türkiye'deki tarihi ele alınarak kış sporları merkezi donanımları, işgörenleri ve Türkiye'deki kayak merkezlerine ilişkin bilgiler sunulmuştur. Sonraki bölümlerde ise kayak alanlarının güvenlik kuralları ve farklı ülkelerdeki kayak güvenliğine ilişkin hukuksal sorumluluklar (yasalar, yönetmelikler, örnek davalar vb.) siz değerli okuyuculara aktarılmaya çalışılmıştır. Yapılan tüm bu çalışmalarla, kayak alanlarının güvenliğine ilişkin kabul edilebilir kurallar belirlenmeye çalışılmıştır.
Bu kuralların uygulanabilirliği ve öğretilmesi noktasında çok önemli bir rol ve sorumluluğa sahip oldukları kabul edilen başta kayak/snowboard eğitmenlerine (öğretici ve antrenörler), kayak alanı koordinatörlerine ve diğer işgörenlere büyük görevler düşmektedir. Çalışmanın spor bilimleri alanında çalışan akademisyenlere, lisansüstü ve lisans öğrencilerine ve multidisipliner bir yapıya sahip olan sporun diğer tüm paydaşlarına faydalı bir eser olmasını diliyorum.

 

 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,00

Günümüzde alternatif turizm türlerinden biri olarak kabul edilen gastronomi turizminin gelişmesine katkı sağlayan ve mutfak kültürlerinden birisi olan değer “sokak lezzetleridir”. Sokak lezzetleri; bir pazarda veya fuarda, sokakta veya halka açık yerlerde satılan çeşitli yiyecek-içeceklerdir ve toplumun tüketim alışkanlıklarındaki değişiklikler, kültürel etkileşimler ve bazı zorunlu durumlar gibi nedenlere ile ortaya çıkmıştır. Kültürel ve sosyal mirasın korunmasında önemli bir rol oynayan sokak lezzetleri; bir ülkeyi, bir kültürü tanımanın en iyi yollarından biri ve gastronomi turizminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Sokak lezzetleri beslenmede üretici ve tüketici açısından ekonomik alternatifler sunan, hem elle yenen, hem de fast-food olarak sınıflandırılan ve restoran yemeklerinden ortalama olarak daha ucuz olan, yerel halk ile birlikte, yerli ve yabancı turistlerin de damak zevklerine uygun alternatifler sunan, kolay erişilebilen, pratik lezzetler olarak karşımıza çıkar. 

Sokak lezzetleri belirli bir menü oluşturulamayacak kadar büyük bir çeşitliliğe sahiptir ve bugün hemen hemen tüm dünya ülkelerinde oldukça sık tüketilmektedir. Yemek çeşitleri ve tüketim şekilleri ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği için de sokak lezzetlerinin içeriği ve hazırlanışı farklı kültürlerde, farklı roller ile şekillenmiştir. Bu nedenle de sokak lezzetleri dünya ülkeleri tarafından, üzerine “sokak lezzetleri festivalleri”, “sokak lezzetleri günleri” gibi etkinlikler düzenlenen ve günümüzde gastronomi turizmi içerisinde gastronomik bir ürün olarak ele alınan ve turizm çekiciliği için iyi bir alternatif olan unsurlar arasındadır.

Bu kitapta, gastronomi değeri olan sokak lezzetlerin bir bölümü (Başta Simit olmak üzere, Poğaça, Açma, Balık Ekmek, Kestane, Halka ve Lokma Tatlısı, Mısır, Köfte Ekmek, Gözleme, Kâğıt Helva, Pamuk Şeker, Elma Şekeri, Buzlu Badem, Kavrulmuş Leblebi, Kavrulmuş Fındık, Bici Bici, Boyoz, Çiğ Köfte, Hamburger, Islak Hamburger, Nohutlu Dürüm, Nohutlu Pilav,  Un Helvalı Dürüm,  Börek, Sandviç, İçli Köfte, Şırdan Dolması, Kumpir, Şambali Tatlısı, Taş Kadayıf, Sarı Kurabiye, Acıbadem, Salep, Boza, Mesir Macunu, Turşu Suyu, Şalgam Suyu, Taze Sıkılmış Meyve ve Sebze Suyu, Kokulu Üzüm, Karayemiş (Taflan), Kanuni Şerbeti, Waffle, Dondurma gibi lezzetler) ele alınarak, bu lezzetlerin önemi, besin değerleri, kalorileri ve standart reçeteleri hakkında bilgiler verilmiştir. 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 497
Ağırlık : 497
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺440,00

Gök, hava, toprak ve suyun canlı ruhlarla dolu olduğuna dair erken bir inanç mevcuttu ve insanlar, insan yaratıldıktan kısa bir süre sonra, dürüst insanların ruhlarının, ölümden sonra, evrenin bir parçasının kendilerine mesken olarak tahsis edildiğine inandılar. Bu görüş bir kez yerleştikten sonra, merhum erkek ve kadınların ruhlarından medet umuldu ve çeşitli şekillerde lütuflarını sağlamak için çaba gösterildi. Zamanla bunlar için sunaklar kuruldu, tapınaklar kutsandı ve bazen kurbanlar adanarak ruhlardan ve sahte tanrılardan iyilik beklendi. Bazı hahamlar, melek Raziel’in Âdem’in öğretmeni olduğunu ve ona Kabala’yı öğrettiğini ve Şem, İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf, Musa, İlyas vb. her birinin, düşüncelerini ve eylemlerini yöneten koruyucu meleği olduğunu doğruladılar. Yahudi ilahiyatçılar sihrin kökeninin çok eskilere dayandığına inanmakta; büyü yapmanın Büyük Tufan’dan önce yaşayanlar tarafından bilindiğini iddia etmektedirler. Tufan’ın sebeplerinden birinin, insanların cinlerle olan münasebetleri olduğuna dair bir gelenek de vardır. Eski tarihçiler tarafından Hz. İbrahim’in de büyü ile uğraştığı ve bunu çocuklarına öğrettiği söylenmesine rağmen, Josephus (kendi zamanından önce yazılanları görmezden geldiği ve Hz. Musa’nın Firavun’un huzurunda Mısırlı rahipler tarafından büyü yapıldığını gördüğünü unutarak) Hz. Süleyman’ın bu sanatı ilk uygulayan kişi olduğunu tasavvur etmiştir. Yahudi tarihçi, hastalıkların tedavisi için ve bu tür cinlere sahip kişilerin bedenlerinden kötü ruhları kovmak için bazı büyüler icat edip gelecek nesillere ilettiği için “en bilge adam” olarak Hz. Süleyman’a itibar etmektedir. Josephus’a göre, cin çıkarma, Süleyman’ın adı ve onun tarafından yazılan kelimeler telaffuz edilirken, bir sargıyla kapatılmış ve hasta kişinin burnunun altında tutulan belirli bir kökün kullanılmasıyla gerçekleştirilmişti. Bilgin tarihçi, Süleyman’ın harika gücünden şüphe duymuyor gibi görünüyor, daha ziyade duyduklarını doğrulayan ifadeler ileri sürüyor, çünkü kendisinin, aynı derecede gizemli yollarla bir kişi üzerinde uygulanan benzer bir tedavinin, İmparator Vespasianus’un huzurunda Eleazar adını verdiği bir şahsın  görgü tanığı olduğunu iddia ediyor. Hz. İbrahim’in soyundan gelenler, büyük atalarının boynuna, görülmesi her türlü hastalığı iyileştiren değerli bir taş taktığına inanıyorlardı.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 539
Ağırlık : 539
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺220,00


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 78
Ağırlık : 78
En / Boy : 10 / 15,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺220,00

Freud’un öncülüğünü yaptığı, rüyaların modern bilimsel araştırması, yaygın olarak inanılanın aksine, rüyaların bir anlam içerdiği sonucuna varmıştır. Popüler fikirler, rüyaların gelecek hakkında bir şeyleri haber verdiğine inanmak istese de, bilim, rüyaların aslında geçmişle alakalı olduğuna işaret ediyor. O halde, Freud’un bulgularının da ortaya koyduğu gibi, rüyalar aslında fantezilerimizin bir şekilde biçim almış halidir diyebiliriz. [Burada sadece bir açıklama yapıyorum, eleştiri değil. Daha sonrasında göstereceğim psikanaliz uygulamaları, Freud’un doktrinleri hakkındaki şüphelerimi ortaya çıkaracaktır.] Dilekler, çabalar ve dürtüler, içlerindeki ruhun derinliklerinden yüzeye rüyalar aracılığıyla çıkarlar. Dilek düşlemleri, uyanık yaşamda ortaya çıktıklarında sıklıkla "havadaki kaleler" olarak anılır. Gerçekleşmeyen ya da gerçekleşemeyen dileklerin gerçekleştiğini rüyalarımızda görürüz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 260
Ağırlık : 260
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

Japon grafik romanlarının tarzını ve ruhunu yakalayan Manga Tarot, macera yolunda cesur adımlar atman ve mistik anları keşfetmen için seni teşvik ediyor. Rann’ın enfes çizimleri her karaktere hayat veriyor ve hikayenin sayfalarında gezinmen için sana gereken rehberliği sunuyor. Bu deste Rider-Waite sistemine dayanır ve Barbara Moore’un hazırladığı kullanımı kolay yardımcı rehber kitap ile birlikte gelir. Bir tarot meraklısı, bir manga hayranı veya her ikisi birden olman hiç fark etmez; Manga Tarot, zihnine hitap edecek ve ruhuna tatmin edecek.

78 kartlık tarot desteni rehber kitap ile tamamla.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 10 / 14
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺153,40

Badminton, fiziksel, fizyolojik, teknik ve taktik özellikleri içinde barındıran üst düzeyde performans gerektiren bir spor branşı olduğundan, bu branşa yönlendirilecek çocukların, bilimsel geçerliliği kabul edilmiş kriterlere göre fiziki gelişim ve fiziki uygunluk paremetrelerinin incelenmesi ve değerlendirilmesi son derece önemlidir. Bu çalışmada, 10 – 14 yaş grubu kız ve erkek Türk badmintoncuların fiziki gelişim ve fiziki uygunluk paremetrelerinin incelenmesi ve elde edilen veriler sonucunda, literatürdeki diğer çalışmalarla kıyaslanması amaçlanmıştır. Badminton branşının ülkemizde 20 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen, konuyla ilgili araştırma sayısı son derece sınırlıdır. Araştırmamıza Türkiye genelini temsil eden 35 ilden 171 erkek ve 139 kız sporcu katılarak, bugüne kadar yapılan en kapsamlı çalışma niteliğindedir. Araştırmanın bu özellikleri göz önüne alındığında, Türk badmintonu ve ilgili literatür için son derece önemli olduğu düşünülmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 91
Ağırlık : 91
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺77,44

Hasan Aycın'ın imzasını taşıyan 40 Hadis 40 Çizgi kitabında yer alan çizimlerden oluşan harika bir anahtarlık. 


Basım Ayı/Yılı : 2010
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 40
Ağırlık : 40
En / Boy : 3 / 4
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Leylek Boyama Föyü (20'li Paketler Hâlinde)

 


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 20
Ağırlık : 20
En / Boy : 18,5 / 18,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Yusufcuk Boyama Föyü (20'li Paketler Hâlinde)

 


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 20
Ağırlık : 20
En / Boy : 18,5 / 18,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Ortaköy Boyama Föyü (20'li Paketler Hâlinde)

 


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 20
Ağırlık : 20
En / Boy : 18,5 / 37
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Kız Kulesi Boyama Föyü (20'li Paketler Hâlinde)

 


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 20
Ağırlık : 20
En / Boy : 18,5 / 37
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Emirgan Boyama Föyü - 20’li Paketler Halinde


Basım Ayı/Yılı : 2016
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 20
Ağırlık : 20
En / Boy : 18,5 / 37
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00
1 2 3 ... 42 >

Hobi

Hobi  kategorisinin en önemli örneklerini sizler için bir araya getirdik. Ödüllü kitaplarında yer aldığı bu listeden istediğiniz yazarın istediğiniz kitabına hızlıca erişebilirsiniz.Kapıda ödeme imkanı ve kredi kartına vade farksız 6 taksit imkanı ile hızlıca kitap siparişi verebilirsiniz. %50'ye varan indirimlerle ucuz kitap siparişi vermek için en doğru adres olmaya devam ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı