Açıklamalı İngilizce - Türkçe

Anksiyete Sözlüğü - Homeopatik Açıklamalı İngilizce - Türkçe 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 315
Ağırlık : 315
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00

Bilgi ve iletişim çağında baş döndürücü gelişmeler yaşanmaktadır. Teknoloji hayatımıza hızlı bir şekilde girmiştir. Dolayısıyla her alanda değişim ve gelişim kaçınılmaz olmuştur. Bilim dünyası için de bu değişim ve gelişim büyük fayda sağlamıştır. Nitekim bilim dünyasında bilgi ve teknolojinin hızlı dolaşımı bilim adamları arasında iş birliğini artırmıştır. Bu iş birliği eğitim, ekonomi, soysal ve kültürel hayat, siyaset, spor, turizm, medya ve iletişim alanlarında kendini göstermektedir. 2019 yılında Çin’in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle başta sağlık sektörü olmak üzere, ekonomi, eğitim, ulaşım, ticaret, hizmet, sanayi sektörlerinin olumsuz etkilendiği açık olarak görülmektedir. Covid-19 salgını hiç şüphesiz akademik faaliyetleri de olumsuz olarak etkilemiştir. Normalleşme faaliyeti olarak da değerlendirebileceğimiz süreçte ortaya çıkarılan bu kitapta; sosyal bilgiler eğitimi, sınıf eğitimi, öğretmen eğitimi, Türkçe eğitimi, fen bilgisi eğitimi, biyoloji eğitimi, özel eğitim, sanat eğitimi, coğrafya eğitimi ve çevre eğitimi ile ilgili araştırmalara yer verilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 616
Ağırlık : 616
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺308,00
Kumaş Cilt - Kutu - Cilde Qumaş - Quti 3 Renk - 3 Reng

Avesta, kitêba Zerdeşt û komberhema herî kevnar a gelê arî ya olî ye ku li gor hin çavkaniyan di destpêkê de ji bîst û yek neskan (beşan) pêk hatiye ku bi derbasbûna demê re û ji ber sedemên cuda, gelek beşên wê winda bûne û niha tenê ji şeş beşên bi navên Gehan, Yesne, Yeşt, Vendîdad, Vîspired û Kurte Avestayê pêk tê ku ji her yekê re defterek tê gotin. Peyva “Avesta”yê ku di berhemê bi xwe de derbas nebûye, ji pêşgira navdêrsaz a “A” û lêkera “Vîste” bi wateya naskirin, zanîn, peydakirin û peydabûnê (ku li gel peyva “Veda” (Vîd) pirtûka hindiyan a olî hevreh e) pêk tê. Bi giştî “Avesta” weke “agahîname” 

yan "zanînname" tê zanîn. Girîngiya Avestayê ji bo gelên arî û bi taybet kurdan ev e ku gelek bawerî, mîtolojî û çanda bav û kalên wan ên bi hezaran salan berî niha radixe ber çavan. Xebatên ku berî vê berhemê bi farisî û kurdî hatine kirin belawela ne û hemû beşên Avestayê bi hev re nehatine çapkirin, lê di vê xebatê de hemû beş (şeş defter) bi hev re hatine û her wiha di beşa pêşgotinê de bi awayekî berfireh û birêkûpêk agahiyên baş der heqê Avesta, Zerdeşt, taybetmendî û mijarên beşan û hwd. hatine dayîn ku çarçoveyeke baş li bara mezdaperestiyê di mêjiyê lêkolîner û xwendevanan de çêdike.Dîsa di dawiya berhemê de ferhengek li bara peyv û biwêjên Avestayê hatiye nivîsandin.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 552
Ağırlık : 552
En / Boy : 15 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺525,00

Organizasyonlar artık kendini öğrenen organizasyon olarak yeniden yaratıyor. Bu, liderin çalışana koçluk da yapacağı yeni bir yönetim anlayışı gerektirirken, çalışanın da bugünün başarısızlıklarını yarının başarısına çevirecek bir öğrenme merakı içinde kendini sürekli geliştirmesini zorunlu kılıyor. Hayat Boyu Öğrenme kitabında, yüzlerce Harvard Business Review makalesinden seçilip derlenen, kişi ve organizasyonlar için öğrenme becerisini artırmanın yollarını göstererek öğrenmenin önündeki engelleri aşmanıza yardımcı olacak 11 makale bulacaksınız. Gelişim zihniyetini beslemenin incelikli yolları konusunda Erika Andersen, Herminia Ibarra, Anne Scoular ve Amy C. Edmondson gibi uzmanların fikirlerinden ilham alacaksınız.

HBR’s 10 Must Reads, hem yeni hem de deneyimli yöneticiler için muazzam bir kaynak niteliğinde. Kendilerinin ve şirketlerinin büyümesi için büyük fikirler peşinde koşan yöneticilerin daha fazla terlemesine gerek kalmadı.
HBR’s 10 Must Reads, her yöneticinin bilmesi gereken en önemli konulara odaklanıyor. Harvard Business Review’in yüzlerce makalesi arasından seçilen Hayat Boyu Öğrenme, zamana meydan okuyan fikirlerle günümüz iş dünyasının yoluna ışık tutuyor.
 Saygılarımızla,


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,40


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1
Ağırlık : 1
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺81,00
Yasal Mevzuat - Organizasyon - Fonlar

Tamamen yenilenmiş ve güncellenmiş ikinci baskısı; gelen yoğun istekler sonucunda; daha kolay okunabilmesi, taşınabilmesi ve alınabilmesi için 2 ayrı kitap olarak yayınlanmıştır. 

Konularında 29 yıl gibi uzun bir tecrübeye sahip olan, müfettişlik, banka müdürlüğü, bölge müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, uluslararası şirketlere danışmanlık yapan ve üniversitelerimizde finans ve bankacılık ile ilgili dersler ve konferanslar veren yazarlarımız tarafından, yaklaşık üçyüz yerli ve yabancı kaynak taraması yapılarak en güncel ve gerekli olan bilgilerin kitapta yer alması sağlanmıştır.

Birinci baskısı planlanan süreden önce tükenen bu kitap, meslek yüksek okulları ve fakültelerimizin temel ve ileri düzey bankacılık eğitimlerindeki bilgi gereksinimlerini en güncel bilgi ve verilerle karşılayacaktır. Anlatılan konuların daha kolay anlaşılması için, kitabın birinci cildinde 82 tablo ve 263 adet bölüm sonu sorusuna yer verilmiştir. Ayrıca, banka ve finans kurumu çalışanlarının da birçok mesleki konuda faydalanabileceği önemli bir referans kitap niteliğindedir.

İki ayrı ciltten oluşan bu eserin birinci cildinde bankaların kuruluşu, faaliyetleri ve organizasyon yapıları, ulusal ve uluslararası düzeyde bankacılık faaliyetlerinin yasal çerçevesi, bankaların fon kaynakları ve fon kullanım alanları kapsamlı bir şekilde irdelenmiştir. İkinci ciltte ise bankacılık ürün ve hizmetleri, bankalarda kredi onay süreci, kredilerin sınıflandırılması, yeniden yapılandırma ve risk yönetimi, fiyatlandırma ve faiz hesaplama yöntemleri, bankacılıkta insan kaynakları uygulaması ve nihayet Türk Bankacılık Sistemi'nin genel değerlendirmesi, tüm yönleri ile ele alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺216,00

Uzun süre, yurt dışında yürüttüğü çalışmalarını Türkiye’de devam ettiren ve yıllardan beri çeşitli üniversitelerde “phonétique - sesbiligisi” ve “phonologie - sesbilim” dersleri veren, Fransızcanın nasıl söylenmesi gerektiğiyle ilgili ayrıntılı çalışmalar yapan yazarın kaleme aldığı kitap, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskısını yapmıştır. Kitabın ilk iki baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır. Bu çalışma ile Fransızcada harflerin nasıl telaffuz edileceği, özellikle de hangi harflerin hangi sesleri verdiği açıklanan 800’den fazla örnekle öğrenilebilir, eğer söyleyiş yanlışlarınız varsa bunları düzeltme yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında, seslemi, seslemlere ayırmayı, cümlede vurgulamayı, vurgulama çeşitlerini, tonlamanın nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Kısacası bu kitap, Fransızca kelimelerin söyleyişinde güçlük çekenlere ve söyleyişi öğrenmek isteyenlere rehber bir kitap olacaktır.

Kitap, Fransızca eğitim gören öğrencilere / eğitim veren eğitmenlere olduğu kadar, Fransızca dil sınavlarına hazırlananlara ve kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları;

-Sözlü İletişim ve Sesbilimleri
-Seslerin Çıkarılışı ve Algılanışı
-Ünlüler ve Ünsüzler
-Ağız Ünlülerini Hangi Harfler Verir?
-Açık ve Kapalı “e” Sesleri Nasıl Söylenir?
-Geniz Ünlülerini Hangi Harfler Verir?
-Vurgu Nedir?
-Cümlede Vurgu Nasıl Kullanılır?
-Berkitme Vurgusu
-Tonlama ve Konuşmadaki İşlevleri
-Fransızcada Kaç Tonlama Vardır? İşlevleri
-Ulama Nasıl Yapılır? Ulama Ünsüzleri
-Ulama Yapılması Gereken Durumlar
-Söyleyiş Yanlışlarını Düzeltme Yöntemi


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 279
Ağırlık : 279
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺121,00

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen yapay zekanın giderek daha fazla gündemimizi meşgul ettiği şu günlerde yapay sinir ağları ile finansı buluşturan bu kitap, okuyucuların yapay zeka teknolojilerini daha iyi özümsemesini sağlamayı hedeflemektedir.

Ekonometrik yöntemlerin ve yapay zeka teknolojilerinin sıklıkla kullanıldığı finansal uygulamaları temel alarak hazırlanan bu kaynak kitabın ilk yarısında teorik bilgiler sunulmuştur. İkinci yarısında ise tahmin ve sınıflandırmada kullanılan geleneksel analiz tekniklerinin yerine son zamanlarda çeşitli yapay zeka teknolojilerinin birleşimi olan hibrit yani melez yöntemleri temel alarak geliştirilen bir finansal uygulamaya yer verilmiştir. Bu uygulama ile çeşitli yapay zeka teknolojileri ile ekonometrik yöntemlerin güçlü yönlerini tek bir modelde barındırma yeteneğine sahip olan hibrit, yani melez modeller finansal verilere uygulanmış ve bu modellerin tahmin yetenekleri ve performansları karşılaştırılmıştır.

Bu eser sadece ekonometrisyenlere ve finans uzmanlarına değil, yapay zeka teknolojilerine ve uygulamalarına ilgi duyan tüm araştırmacılar ile yapay zeka teknolojilerinin sosyal bilimler alanlarında kullanımına ilgi duyan tüm lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine hitap etmeyi hedeflemektedir.

Konu Başlıkları
Ekonometrik Yöntemlerin ve Yapay Zeka Teknolojilerinin Kullanıldığı Başlıca Finansal Uygulamalar
Geleneksel Ekonometrik Zaman Serisi Modelleri
Ekonometrik Yöntemler ve Çeşitli Yapay Zeka Teknolojileri İle Yapılmış Başlıca Çalışmalar
Çok Katmanlı Algılayıcı (Multilayeredperception) Modeli
Hibrit Modellerin Öngörü Performansı
Nn–arıma Modeli Uygulanması ve Sonuçları
Nn–ms–garch Modeli Uygulanması ve Sonuçları
Nn–garch Modeli Uygulanması ve Sonuçları


Basım Ayı/Yılı : 2018
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 159
Ağırlık : 159
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,00

Okul öncesi yıllar, tüm gelişim alanlarında olduğu gibi zihinsel gelişimin de en hızlı olduğu özel yıllardır. Bu dönemde çocuklar günlük yaşantılarında matematik ile ilgili pek çok temel kavrama başvururlar ve bu kavramları öğrenmeye başlarlar. Matematik Etkinliklerim 4+ yaş kitabında 1-10 arası sayıları tanıma, yazma, eşleştirme, gruplama, sıralama, örüntü, temel şekil ve kavramları tanıma, basit toplama ve çıkarma işlemleri, alıştırma ve değerlendirme çalışmalarına yer verilmiştir. Çocuğun sayıyı ve şekli hissederek öğrenmesini sağlayan özel kesimli karton sayfalar hazırlanmıştır. Ayrıca çıkartmalı etkinlikler tasarlanarak öğrenme süreci eğlenceli hâle getirilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 21 / 30
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺134,30

Bingöl Üniversitesi 2019 yılında Web of Science kayıtları esas alınarak uluslararası indekslerde yapmış oldukları yayınların baz alındığı değerlendirmede, 124 devlet üniversitesi arasında 10. Sırada yer almış ve yeni kurulan 41 üniversite arasında 2. olmuştur. Ayrıca Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında Pilot Üniversite seçilen 10 üniversite arasında ilk sırada yer almıştır. yıllardaki başarısıyla kendini gösteren Bingöl Üniversitesi, Türkiye’de 2016 yılında yapılan değerlendirmelerle ilk beş pilot üniversite arasında yer almıştır. “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı “Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma” başlıklı projesi ile bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Program kapsamında nitelikli bireylerin yetiştirilmesi, kırsal kalkınmada model bir şehir olunması, yeni lisans ve lisansüstü programlarıyla alanında uzmanların yetiştirilmesi, eğitimlerin verilmesi ile yaşam boyu öğrenmeye katkı sağlanması, yeni ürün ve patentlerle kendi alanında ihtisaslaşması amaçlanmıştır. amaçlarına ulaşması için iki ana hedef belirlenmiş ve çalışmalar bu alana yoğunlaştırılmıştır. Bu hedeflerden ilkini Bingöl’de meşhur olarak nitelendirilen ve dünyaca ünlü balını kapsayan “Arı ve Arı Ürünleri” oluşturmaktadır. Bir diğer hedefi ise birçok endemik bitkiyi bölgesinde barındıran Bingöl’ün florasının belirlenmesi adına “Ekonomik Değeri Yüksek Bitkilerin Tespiti ve Değerlendirilmesi” konu başlığı oluşturmaktadır.

Kurulduğu andan itibaren “Gelişimde Lider Üniversite” sloganını benimseyen Bingöl Üniversitesi, İhtisaslaşma programı ile birlikte gelişimdeki liderliğini sürdürmeye aday bir üniversite olarak nitelendirilebilir. İhtisaslaşma programı kapsamında PİKOM projeleri başlamış ve halen devam etmektedir. Ayrıca ikinci çağrıya da çıkılmış ve bu çağrıda başvuran projelerin değerlendirmeleri halen devam etmektedir. Ancak şunu ifade etmek gerektir ki yürütülen bu programa ve program kapsamındaki projelere ilişkin henüz iç ve dış paydaşların ne düşündükleri ile ilgili herhangi bir çalışma henüz yapılmamıştır. Dolayısıyla şu an okumakta olduğunuz bu eser ihtisaslaşma programı ile ilgili iç ve dış paydaş görüşlerinin alındığı ilk çalışma olması bakımından özgündür.

Bu çalışma, Bingöl Üniversitesi BAP birimi tarafından desteklenen PİKOM-Arı.2018.005 numaralı ve “Tarım ve Havza Bazlı İhtisaslaşma Programı Süreci ve Paydaş Görüşlerinin Değerlendirilmesi” başlıklı proje kapsamında proje ekibi tarafından iç ve dış paydaş görüşlerinin analizi ve değerlendirmesinden kitaplaştırılmıştır. Desteklerinden dolayı BAP birimine teşekkür ederim. Projenin araştırmacılarını Dr. Öğr. Üyesi M Seyman ÖNDER, Dr. Öğr. Üyesi Şenol ÇELİK, Dr. Öğr. Üyesi Yavuz TÜRKAN, Öğr. Gör. Mahmut ÇAKAN ve Arş. Gör. Emrah APAK oluşturmaktadır. Ayrıca projede bursiyer olarak yer alan ve mesaisinin büyük bir bölümünü projeye ayıran Semih OLGUN ile yine bursiyer olarak Zeynep AYAN görev almışlardır. Ayrıca veri toplama aşamasında sahada verilerin toplanmasında Cihat ERİKLİ de destek sağlamıştır. Tüm proje ekibinin tam bir takım ruhu ile çalışmaları neticesinde ortaya çıkan bu çalışma için tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.

Bingöl Üniversitesi bünyesinde yürütülmekte olan bu çalışma için en başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK hocaya, ilgili Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan SOLMAZ, PİKOM koordinatörü Prof. Dr. Ramazan MERAL, BAP Koordinatörü Doç. Dr. Mahmut TOPRAK ve BAP biriminden Yıldız YOLCU, PİKOM biriminden Öğr. Gör. Deniz CANLI’ya teşekkür ederim.

Bu çalışma kapsamında elde edilen bulgular ve bu bulgulara dayalı olarak üretilen önerilerin Üniversitemize, ilimize ve bölgemize katkı sağlaması umulmaktadır.

Doç. Dr. Cihat YAŞAROĞLU
Bingöl - 2019

 


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺43,24

Eğitime gönül vermiş iki meslektaşın severek yazdığı, yazarken öğrendiği, öğrenirken etkilendiği sürecin bir ürünü olarak ortaya çıkan bu kitap, sınıfta öğrenciyi merkeze alan bir değerlendirmenin farklı tekniklerini sunmaktadır. Çünkü eğitim sistemine yapılabilecek koca koca eleştirilerin nihai amaç ve öznesi “sınıf içi öğrenmeler ve en değerli kıymet çocuklarımızdır”. Kitap doğrudan değerlendirmeyi merkeze alarak sınıf içi öğretime ve öğrenci öğrenmelerinin iyileştirilmesine odaklanmaktadır. Teori ve uygulamayı birleştirme amacı, tekniklerin ayrıntılı uygulama basamaklarıyla verilmesinin yanı sıra sahadaki öğretmenlerin sınıf ortamındaki uygulama örneklerine de yer verme fırsatı sunmuştur. Bu yönüyle kitap, öğrenme için değerlendirmenin nasıl olması gerektiğine yönelik sahadaki öğretmenler ve öğretmen adayları için güçlü bir rehber niteliğindedir. Bu rehberden yararlanarak öğretmenler sınıf içi değerlendirme tekniklerini, uygulama adımlarını izleyerek ve örneklerden yararlanarak kitabı sınıflarında kolaylıkla kullanabileceklerdir. Sınıf içi öğrenmeleri geliştirmeyi, öğrencileri daha nitelikli öğrenme ortamlarında geleceğe hazırlamayı amaçlayan bütün öğretmenlerimize eserin yol gösterici olmasını umut ederiz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Proje tabanlı öğrenme, yapılandırmacı (oluşturmacı) öğrenme kuramına uygun ve günümüzde tercih edilen bir yöntemdir. Süreç sonunda yaparak yaşayarak beceriler kazanılmakta ve ürünler ortaya konulmaktadır. Proje tabanlı öğrenme ile projelerin etkililik ve verimliliklerini artırabilmek için proje tabanlı öğrenme sürecinin proje yönetimi ile entegre edilmesinin doğru bir yaklaşım olabileceği düşünülmektedir. Proje yönetimi ve proje tabanlı öğrenmenin bir araya getirilmesi ile eğitim/öğrenme süreçlerinde bireysel ve toplumsal kazanımlar güçlendirilebilecektir. Kitabın bu yönde katkılar sağlaması yazarlar için bir mutluluk kaynağı olacaktır. Kitap, tüm öğrencileri ve vatandaşları doğru yöntem ve etik değerler ile toplum için katma değer odaklı proje üretimine davet etmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺105,60

Kitap okuyarak öğrenme isteğim yıllar önce Tıp Fakültesindeki eğitimim sırasında hocalarımın anlattıklarını kaçırmadan not etmek için verdiğim olağanüstü çaba sırasında şekillendi. Buradan yola çıkarak 2004 yılında yayınladığım ‘Renkli Resimli Genel ve Özel Histoloji’ isimli kitabım Biyolojik Bilimlerin çeşitli dallarında eğitim gören öğrencilerin ve araştırmacıların yararlanması için hazırladığım temel bir kaynak olma niteliğindeydi. 2009 yılında yayınlanan ‘Genel Histoloji’ ve ‘Özel Histoloji’ başlıklı kitaplarım ise ışık ve elektron mikroskobik resimlerle süslenmiş, daha detaylı bilgiler içeren kaynaklardı. 2016 yılında, yeni bilimsel gerçeklerle detaylandırdığım, mikroskobik resimlere ilaveten kendi çabalarımla hazırladığım şekilleri de eklediğim ‘Genel Histoloji’ ve ‘Özel Histoloji’ kitaplarımın 2. baskıların okuyucularla buluştur. Bu kitapların geliştirilmiş 3. Baskıları 2021 yılında yayınlandı. Bu kitaplara ilaveten 2017 yılında ‘Embriyoloji’, 2018 yılında ‘Histoloji Atlası’, 2019 yılında ‘The Cell: Microscopic and Functional Approach’, 2020 yılında ‘Histoloji ve Embriyoloji Cevaplı/Açıklamalı Sorular’ başlıklı kitaplarım yayınlandı. 2022 yılında detaylı bir Embriyoloji ve yeni resim ve şekillerle süslenmiş yeni bir Histoloji Atlası hazırladım. 
Organizmayı oluşturan morfolojik ve fonksiyonel birimler hücrelerdir. Tüm biyolojik bilim alanlarının temelinde hücrelerle ilgili bildiklerimiz yatar. Hücreler dokuların, dolayısı ile organların yapı taşlarıdır. Sağlık alanındaki tüm bölümlerde lisans ve lisans üstü eğitiminde hücre ve doku bilimi önemli bir yer tutar. Editör ve yazar olarak sorumluluk aldığım ‘Temel Histoloji’ başlıklı bu yeni kitapta adından da anlaşılacağı üzere hücreler ve dokularla ilgili mutlaka bilinmesi gereken temel bilgiler yer almaktadır. Lisansüstü eğitim sürecinde daha detaylı bilgilere ihtiyaç olacaktır. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nın emeği olarak kabul ettiğim bu yeni kitabımızda da diğer kitaplarımda olduğu gibi resimler, şekiller ve tablolar orijinaldir, herhangi başka bir kaynaktan alınmamıştır. Emeği geçen Doktor Öğretim Üyesi Emine Rümeysa Hekimoğlu’na, Araştırma Görevlileri Fatma Bedia Karakaya Çimen’e ve Seda Kırmızıkan’a teşekkür ederim


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺250,00

"Daha önce öğretmen okulları ve yüksek öğretmen okulları üstüne de çalışmaları bulunan, akademik yaşamının çoğunu öğretmen yetiştiren eğitim fakültelerinde geçirmiş olan Prof. Dr. İsa Eşme, bu araştırmasıyla Köy Enstitüleri'nin bilimsel sağlayanını yapıyor. Türkiye'nin çağdaşlaşma atılımlarına bütünlük içinde bakarak, Osmanlı döneminin yenilikçi çabalarına ve Cumhuriyetin devrimci atılımlarına bilimin ışıldağını yetkinlikle tutarak, bunlar arasında yıldız gibi parlayan Köy Enstitüleri'ni çeşitli yönleriyle ayna gibi gösteriyor okula. Sade, akıcı bir dille ve serinkanlı tutarlı bir tutumla anlatıyor."
Pakize Türkoğlu
 
"Köy Enstitüsü kökenli Prof. Dr. İsa Eşme nice öğretim, deneyim aşamalarından sonra ülkemizin seçkin eğitimbilimlerinden biri olmuştur. Yıllarını vererek yazdığı Yarım Kalan Aydınlanma Atılımı Köy Enstitüleri adlı kitabında, köylere öğretmen yetiştirme amacıyla kurulan Köy Enstitüleri'nin kuruluş, kapatılış dönemlerini eleştirel bir gözle yansıtarak görevini yerine getirmiştir. Eşme, kitabında, Köy Enstitüleri ile başlayan 'aydınlatma atılımı'nı tamamlama yolunda umut yaratan her gelişmeyi değerlendiriyor. Günümüz koşullarında, devletten bir şey beklemeden, 2003 yılında, Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yaptığı üniversitesinde düzenlenen bir projede alınan kararların uygulanabileceği kanısı uyandıran kurumlaşma denemelerinden örnekler veriyor. Eşme'nin bu konuda 'yarım kalan aydınlanma atılımı'nın tamamlanmasında umduğunu belediyelerce oluşturulacak 'Kent Enstitüleri'ne bağladığını görüyoruz. Kitabın, bu görüşü benimseyenlere iyi bir yol gösterici olacağını düşünüyorum."

Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 328
Ağırlık : 328
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺162,51

Ayşe Topçu der ki;
Hayat telaşemiz içinde, rastladığımız küçük bir tebessüm, duyduğumuz bir kelime, bazen de söylenen bir cümle hayatımızın dönüm noktası olabilir.
Orhan Pamuk, “Yeni Hayat” kitabında “Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti” der. 
Balzac “Bir kelimenin insan hayatını değiştirdiği çok görülmüştür” der.
Bu kitapta Türk atasözleri ve diğer milletlerin atalarından miras kalan kısa, özlü, faydalı sözler seçilerek derlenmiştir.
Bu kitabı okuduğunuzda; zihin dünyanız genişleyecek, hazır cevap yeteneğiniz gelişecek, geçmiş yaşanmışlıkların zengin düşünce ışıkları sizin de zihninizde yeni ışıklara ilham kaynağı olacak ve asla eskisi gibi olmayacaksınız.
Yani; hayatla ilgili dersinizi atasözlerinden almazsanız, hayat dersini bizzat kendisi verir. O da asla bedava vermez. Bazen biraz acı, bazen daha büyük zararlar verir. Benden söylemesi… : )
Bakın Atalarımız ne demiş?
“Nasihat tutmayanı müsibet tutar”
Peki diğer milletlerin ataları ne demiş? 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺125,00

Şimdiki çocuklar ellerinde telefon, tablet ve bilgisayarla büyüyorlar. Masallar, hikâyeler, kitaplar, oyunlar, arkadaşlıklar, hatta takdir duygusu bile artık dijital! Durum böyle olunca, dijital dünyaya yeni giriş yapan zamane anneleri, çocukları için neyin iyi, neyin kötü olabileceğini kestirmekte zorluk çekebiliyor. Çözüm bulma arayışında tamamen yasaklamayı seçiyor ve içinden çıkılmaz iletişim problemlerine sebep oluyorlar.

Her kafadan ayrı ses çıkan bu dijital dönemde, annelere yasaklamadan yönlendirmenin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyorum. İşin “mutfağından” başlayarak anneleri yönlendirmek istiyorum. İnternetin ve sosyal medyanın nasıl çalıştığı, algoritmalar, sanal gerçeklik teknolojileri, eğitimde dijitalleşme gibi güncel konuları ele alııyorum. Teknolojinin, annelerin inandığı gibi zararlı olabilen yönlerini, gerçekleşmiş örneklerle anlatıyorum. Bu zararlardan nasıl kaçınılabileceğini de tecrübelere dayanarak gösteriyorum. Büyüme ve gelişme çağında olan çocuklar için tehlike arzeden sosyal medyanın, nasıl kullanılırsa fayda sağlayacağını anlatıyorum.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺38,50

Bu kitap, İngilizceyi hiç bilmeyen bir kimsenin başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan kendi kendine İngilizceyi öğrenmesi ya da İngilizceyi bilip de bazı eksiklikleri olan kişilerin eksikliklerini gidermek için yazılmıştır.

Bu kitapta günlük hayatta sıkça kullanılan ifadeler ve gramer kuralları; pratik, akılcı ve eksiksiz bir biçimde geniş örnek yelpazesiyle birlikte sunulmuştur.

Bu yönüyle bu kitap İngilizceyle ilgilenen, İngilizce öğrenmek isteyen ya da İngilizce seviyesini arttırmak isteyen herkese hitap etmektedir.

-Her seviyeye uygun anlatım
-Binlerce İngilizce-Türkçe örnek cümle
-Bol açıklama
-Adım adım öğrenme
-Eksiksiz ve tam öğrenme
-Kendi kendine öğrenme


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 568
Ağırlık : 568
En / Boy : 21 / 29
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺200,00
Eğlenerek Öğreniyoruz

Her ne kadar yaz tatilleri çocuklarımız için bir dinlenme süreci olsa da, bu sınırsız bir rahatlık olarak ele alınmamalı. Bu dönemde çocukların zamanını nasıl geçireceğini planlayamayan aileler için en büyük tehlike, sınırsız bir rahatlık ve teknoloji bağımlılığına (televizyon, bilgisayar, tablet ve telefon) dönüşebilmektedir.

Çocuklarına zaman ayırabilecek aileler ise çok farklı etkinliklerle onlara rol model olabilir, onların istek ve ihtiyaçlarını karşılayarak onların daha mutlu ve şahsiyetli birer fert olmalarını sağlayabilirler.

Çocukların yaz döneminde hem öğrenmelerini hem de eğlenmelerini sağlayan yaz okulu, Eğlenerek Öğreniyoruz yaklaşımı ile kız ve erkek öğrencilere farkındalık ve şahsiyet kazandırmaktadır.

Yaz Okulu'nda çocukların Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmelerinin yanı sıra, temel dini bilgiler, siyer, adabı muaşeret dersleri verilerek; geleceğimiz olan çocuklarımızın bilgili, ahlaklı, sosyal duyarlığı gelişen, bilinçli nesiller yetişmesi hedeflenmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

ACKNOWLEDGEMENTS

We would like to thank our colleagues at Middle East Technical University, the Department of Modern Languages, who have taken the time to give us valuable feedback and comments and have encouraged and supported us throughout. Especially the critical feedback has enabled us to think about issues we would not have considered otherwise. Without you, we couldn’t have produced this work.

Another thank you is to the teachers who volunteered to take part in the recording of the instructional videos, namely Ali Caner Alkan, Melek Altun, Hürana Aydın, Murat Aydın, Seher Balbay, Tamay Ergüven Orhan, Esin Korkut Savul, Filiz Sözen, Jason Steinberg, and Elif Şeşen. The time and effort you put in to help us are much appreciated.

We would also like to say thank you to the members of the administration, Derem Çanga, Gökçe Sert, and Meriç Gülcü Kurç, for the autonomy they granted us, for answering our questions even when we asked too many of them, and for their support and trust, as always. They have found the time, always, to give feedback and help in the middle of their busiest times.

Once again, we thank Sinem Bür and Başak Kösereisoğlu, whose theme and materials in the first module have inspired the rest of the book.

We would also like to thank each other, as co-authors, for the honest comments and constant but fair criticisms that we made of each other’s work and for the endless WhatsApp discussions, which enabled us to see things from new and different angles. These fueled us to constantly revise and fine-tune what we have created.

And, of course, our deep gratitude for our families, especially our children and pets :) , for whom we were too busy much of the time.
THE AIM OF THE BOOK
The Forefront, Achieving Academic Success 2, the second book of the series, also follows an integrated approach and aims to improve the academic skills of first-year university students. Thematic reading and listening materials, which follow the theme of inclusion, lead to productive skills, writing and especially speaking, which are the two skills the book mainly targets.

The activities in the book allow students to engage in current controversial topics and analyze them in depth by considering different perspectives. The book also highlights the importance of research in academia and its integration into speaking and writing. The tasks provide plenty of opportunities for students to do research and use what they find as evidence. These enrich students’ ideas and arguments when writing and speaking.

To help students master the target skills and accomplish more autonomous and extended speaking and writing tasks, extensive input on these skills has been included. Building on the writing input in the first book of the series, this one focuses on the essay, one of the most common genres students write at university. The two common academic speaking genres taught in the book are Socratic seminars and debates. Written and spoken samples are also provided, which students can use as models.

We hope the book provides guidance for both teachers and students and helps students to become independent, mature, and confident writers and speakers of English.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 19 / 27
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

Gruplar ve bireyler iletişim olgusuyla bir örgüte bağlanırlar. Örgütsel yapı iletişim aracılığıyla oluşturulur ve iletişim süreciyle örgüt üyeleri arasında paylaşılmış bir gerçeklik oluşur. Örgütler, örgütte var olan iletişim fenomeninin karakterine sahiptirler, çünkü dil bir varoluş alanıdır ve iletişime dayalı etkileşim içinde inşa edilen bu varoluş biçimi örgütü ortaya çıkarmaktadır. Eğitim örgütlerinin girdisinin ve çıktısının insan olmasından dolayı diğer örgütlerle karşılaştırıldığında bu örgütlerde iletişim daha da önem taşımaktadır. Örgüt içi iletişim karar verme, planlama, örgütleme, iletişim, eşgüdümleme, etkileme ve değerlendirme şeklinde sıralanabilen tüm yönetimsel süreçlerde ve motivasyon, iş doyumu, örgütsel bağlılık, örgütsel bütünleşme, örgütsel değişim, örgütsel çatışma ve liderlik gibi diğer yönetimsel temalarda başat bir konumdadır. Dolayısıyla, eğitim örgütlerinin amaçlarını gerçekleştirebilmesinde ve tüm yönetimsel süreç ve temaların sağlıklı bir şekilde işleyişini sağlamada örgüt içi iletişim en temel belirleyicidir. Bu en temel belirleyicinin eğitim örgütlerinde geliştirilmesinde en önemli rol, eğitim kurumlarında görev yapan yöneticilere düşmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 94
Ağırlık : 94
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺43,20
Eğlenerek Öğreniyoruz

Her ne kadar yaz tatilleri çocuklarımız için bir dinlenme süreci olsa da, bu sınırsız bir rahatlık olarak ele alınmamalı. Bu dönemde çocukların zamanını nasıl geçireceğini planlayamayan aileler için en büyük tehlike, sınırsız bir rahatlık ve teknoloji bağımlılığına (televizyon, bilgisayar, tablet ve telefon) dönüşebilmektedir.

Çocuklarına zaman ayırabilecek aileler ise çok farklı etkinliklerle onlara rol model olabilir, onların istek ve ihtiyaçlarını karşılayarak onların daha mutlu ve şahsiyetli birer fert olmalarını sağlayabilirler.

Çocukların yaz döneminde hem öğrenmelerini hem de eğlenmelerini sağlayan yaz okulu, Eğlenerek Öğreniyoruz yaklaşımı ile kız ve erkek öğrencilere farkındalık ve şahsiyet kazandırmaktadır.

Yaz Okulu'nda çocukların Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmelerinin yanı sıra, temel dini bilgiler, siyer, adabı muaşeret dersleri verilerek; geleceğimiz olan çocuklarımızın bilgili, ahlaklı, sosyal duyarlığı gelişen, bilinçli nesiller yetişmesi hedeflenmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 200
Ağırlık : 200
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00
Kronik Sorunumuz

Bu coğrafyanın ve bu ülkenin en önemli sorunu her zaman eğitim sorunu olmuştur. Yüzlerce defa Şekillendirilmiş, değiştirilmiş olsa da hiç kimsenin memnun olmadığı bir eğitim tarihi ile karşı karşıyayız.
Farklı biyolojik yapıya sahip insanların aynı kalıp ile eğitilmesinin istenen sonucu veremeyeceği ne yazık ki yetirince anlaşılamamıştır
En kötüsü de eğitimin çoğu zaman siyasetin arka bahçesi olarak görülmesi ve güdümlenmiş insan yetiştirme amacına kurban edilmesidir. Çoğu ülkede olduğu gibi ülkemizde de çağdaş insan yetiştirme sloganı sadece kâğıt üzerinde kalmaktadır.
Bu kitapta eğitim müfredatının düzenlenmesi ile ilgili kapsamlı bir öneri sunulmamıştır. Çünkü müfredat zaman ve gelişmeler ile içeriği değiştirilmesi gereken bir alandır.
Bu kitapta, insan doğasına ve bilime aykırı uygulamaların eğitimdeki olumsuz sonuçlarını bilimsel bir yaklaşımla açıklanma öngörülmüştür. Biyolojik işletim sistemi ile yakın ilişkisine özellikle değinilmiştir.
Yaklaşık yarım yüzyıldır eğitim dünyasında etkili olarak görev yapan, müspet bilimlerle düşünmeyi aklının dümeni yaptığını zanneden birinin, bu ülkeye ve bu ülkedeki eğitime verebileceği çok şey olabileceği düşüncesi ile bu kitap kaleme alınmıştır.
Eğitim konusunda herkesin söylediği bir şey vardır. Bu nedenle çorbaya dönmüştür. İnsan beyninin evrimsel yatkınlıkları ile en kısa zamanda en etkili öğrenmenin arasındaki ilişkiden çok az insan haberdardır. Esas sorun budur. Elinizde ham bir cevher vardır; bundan herkesi öldürecek silah da yaparsınız; herkesin en az bir gün dayanacağı bir koltuk değneği de. Bu sizin kurduğunuz eğitim süreci ile ilgilidir. Diğer bir husus çocuklarınızı ne zaman ne kadar ve hangi bilgilerle eğiteceğinizdir. Dogmanın eğitimde yeri var mıdır? Kitabın özü aslında: Minimum harcama ile maksimum verim elde etmenin; ancak iyi düzenlenmiş bir eğitim ile sağlanabileceğidir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 560
Ağırlık : 560
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

Güzel Türkçemizde o kadar güzel atasözleri ve deyimler var ki saymakla bitmez. Hepsinin kendine has bir hikâyesi de var tabii. Mesela ak akçe neden kara gün içindir hiç merak ettin mi? Bir bilenden hikâyesini dinledin mi? Cevabının “Hayır!” olduğunu duyar gibiyim. Öyleyse bu kitap tam sana göre. Birbirinden güzel hikâyeleriyle, birbirinden güzel atasözleri ve deyimler var içinde!


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 80
Ağırlık : 80
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00

Waqfa Riya Azadî di warê weşanan da gavê pêşîn avêt, du pirtûk çap kir.

Yek ji wan Dersên Zmanê Kurdî ye û çapa 8’an e. Di vê çapa teze da wêneyên kitebê jî hatin guhartin. Yên teze bi aliyê hunermendê hêja Arif Sevînç hatin çêkirin. Şiklê bergê pêşîn jî bi aliyê Kamer Beysûlen hatiye çêkirin ku wêneyê serê temsîla çivîka anka dike, ku ji xweliya xwe cardin jîndar dibe.

Özgürlük Yolu Vakfı yayın hayatına 2 kitapla merhaba dedi. Bunlardan biri 8.baskısı yapılan Türkçe izahlı Kürtçe Dil Dersleri’dir.8.baskıda kitaptaki resimlerde bazı değişiklikler yer alıyor. Yeni resimler sanatçı Arif Sevinç tarafından yapıldı. Kapak resmi ise Kamer Beysülen tarafından düzenlendi ki küllerinden yeniden doğan Anka kuşunu temsil etmektedir. 


Basım Ayı/Yılı : 2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 8
Sayfa Sayısı : 178
Ağırlık : 178
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺30,00

    1. Dil Özellikleri
    2. Değerlendirme Ve Sonuç
    3. Metinler
    4. Sözlük
Kaynakça


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 164
Ağırlık : 164
En / Boy : 16 / 23,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,50
Avusturya Milli Kütüphanesi ve Topkapı Sarayı Müzesi Kütüphanesi'ndeki

"Küreselleşmenin özellikle vurgulanan yönü ekonomik küreselleşmedir. Özellikle uluslar arası mal hizmet ticaretinin ve bunu izleyen dönemde de sermaye hareketlerinin artış göstermesi, küreselleşmenin ekonomik boyutunu ortaya koymaktadır. Ancak sosyo-kültürel yaşamdan askeri, siyasi süreçler kadar küreselleşmenin etkilerinden bahsetmek mümkündür."


Basım Ayı/Yılı : 2004
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 95
Ağırlık : 658
En / Boy : 23 / 33
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺250,00

İnsanın hayatında derin izli davranış değişikliği oluşturan en önemli örgütler olan eğitim kurumları, diğer örgütlerden farklılaşmaktadır. Çünkü insanın temel kişilik özelliklerini farklılaştırabilmekte ve çağın gerektirdiği donatılara göre bu özellikleri zenginleştirerek kişinin hayatında kendine önemli bir yer edinebilmektedir. Eğitim kurumlarında başarılı bir yönetim yapısı, ast ve üstler arasındaki ilişkinin niteliği ve birbirlerini tanımalarına imkân veren örgütsel davranış konularının eğitim kurumlarına uygun örneklerle ele alınması ile mümkün olabilir.
İnsanlar, doğaları gereği sergiledikleri davranışlardan iyi yönde etkilenerek içinde bulundukları kurumda mutlu çalışarak verimliliği elde edebilir ya da tam tersi duygularla içinde bulundukları kuruma karşı aidiyetsizlik hissederek tatminsizlik yaşayabilirler. Bu sorun, örgütsel davranışın sadece pozitif yönünün ele alınması ile değil negatif yönünün de incelenmesi ile çözümlenebilir.
"Pozitif Örgütsel Davranış" ve "Negatif Örgütsel Davranış" alt başlıklarıyla iki cilt olarak siz okurlarımızın ve değerli araştırmacılarımızın kitaplıklarında yer alacak olan “Eğitim Kurumlarında Örgütsel Davranış” kitabımız; pozitif ve negatif örgütsel davranış konularının farklı içerik ve en yeni konularla, örnek olay ve konu sonu sorularıyla, eğitim kurumları ile özdeşleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Özellikle lisansüstü eğitim süreci için baş ucu kaynak olma özelliğini sağlayan kitabımız, büyük özveri ile siz okurlarımıza ulaştırılmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 260
Ağırlık : 260
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

İsveççe Öğren kitabımız, ilk kez İsveççe öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Herkes çok hızlı ve kolay bir şekilde dil öğrenmek ister. Kimi iş bulmak, kimi okumak, kimi sosyal iletişim için hızlıca öğrenme yollarını arar. Ancak belli kurallar ve disiplin ile dil öğrenilebilir. Bu kitap ile en temel İsveççeye giriş yapmış olacaksınız. Yani bir başlangıç yapmış olacaksınız. Alfabe, tanışma kelimeleri, Türkçe dil bilgisinin karşılığına gelen temel kuralları, çok ileriye ve derine gitmeden yalın bir şekilde göreceksiniz.

Ayrıca bu kitabı İsveç’te yanınızda taşırsanız, gittiğiniz yere göre size kılavuzluk yapacaktır. Mesela doktora gittiniz, “İçindekiler” sayfasından “Doktor Hasta Konuşmaları” başlığının hangi sayfada olduğuna bakarak ilgili sayfadaki konuşmalardan size uygun olanları diyaloglarınızda kullanabilirsiniz.

Yine alışverişte, kaybolduğunuzda ya da toplu taşımada, otelde, restaurantta, sokakta bu hazır cümle ve kelimeleri kullanabilirsiniz. Kitabımızda ayrıca kelimelerin okunuşları yazılı olup, konuların egzersizlerle pekiştirilmesi hedeflenmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 132
Ağırlık : 132
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺170,00

Çince öğrenmek için kitap arayanlara “Çince Öğren” kitabı çıktı!

Kitabımız sıfırdan ilk kez Çince öğrenmek isteyenlere göre hazırlanmıştır. Yani temel başlangıç seviyesinde bir kitaptır. Tamamı Türkçe konu anlatımlıdır. Ayrıca bir cümle ya da kelimeleri, hem Çince, hem Latince okunuşlu, hem de Türkçe anlamıyla hazırlanmıştır.

İlk kez Çince öğrenmek isteyenlere yönelik gramer, konular ve alıştırmalar mevcuttur. Kitabımız Türkçe bilenlere ve Türkçe konuşanlara göre bir teknikle hazırlanmıştır.

Çince de gramer farklıdır, ancak Türkçe’deki fiil, sıfat, zamirler gibi benzer terimlerin Çince karşılıkları verilerek, daha kolay ilerlemeleri hedeflenmiştir. Ayrıca Çin’e gidecekler, ziyaret edecekler ya da Çin vatandaşlarıyla iletişimde olacaklar için, gündelik ve geleneksel konuşmalar, hazır cümleler kitabımızda mevcuttur.

Çince Öğren kitabı konu başlıkları: Harfler Zamirler İyelik Zamirleri İşaret Zamirleri İşaret Sıfatı Belgisiz Zamir Tanışma Kelimeleri Edatlar Bağlaçlar Soru Zarfları Fiiller Mek-Mak Fiilleri Zıt Anlamlı Kelimeler Aile Üyeleri Aile İlişkileri Hisler ve Duygular Sayılar 1-10 Haftanın Günleri Aylar Sayılar 11-100 Zaman İfadeleri Sayılar 100-1000 Saatler Ulaşım Yol Tarifi Toplu Taşıma Mevsimler Renkler Yiyecek-İçecek Eğitim-Öğretim Doktor-Hasta Konuşmaları Meslekler Spor Dalları Ev ve Bölümleri Seyahat Kıyafetler Otel ve Rezervasyon Alışveriş Coğrafi Terimler Astronomi Acil Durum


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 155
Ağırlık : 155
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺200,00

Danca öğrenmek isteyenler için, İskandinavca olarak da bilinen Danimarka diline ilgi duyanlar için Danca Öğren’i hazırladık.

Danimarka’da yaşayan ya da Danimarkalılarla iletişim kuracak olanlar ve Danca’yı tanımak isteyenler Türkçe konu anlatımlı bu kitabı çok sevecekler. Danca Kuzey Cermen Dil ailesinden bir dil olup, bölgesindeki İsveçce, Norveçce, İzlandaca gibi dillere benzer bir dildir.

İskandinav bölgesinde konuşulan bu dili öğrenmek isteyenler için özenle konular seçilmiş, gramer ve alıştırmaların yanı sıra sık kullanılan diyaloglarla zenginleştirilmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 170
Ağırlık : 170
En / Boy : 16 / 26
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺170,00

Bu sözlüğün sizin için önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz. Sözcük dağarcığınızın doluluğu, anlatım gücünüzü arttıracak, anlatım gücünüzün artması ise sizi daha da başarılı kılacaktır.

Kavramları tanıyıp anladıkça algılama, ayrıştırma, birleştirme, yorumlama yetinizin gelişeceğini düşünüyoruz. Bu düşünceyle hazırladığımız kitabımızda sınav sorularından derlenmiş sözcükler, anlamlarıyla verilmiştir.

Kimileyin bu sözcüklerle de yetinmeyin. Kitabımıza yeni sözcükler ekleyerek yeni anahtarlar bulabilir, yeni anlam kapıları açabilirsiniz kendiniz için.

Dil ve anlatım sınavlarınıza yardımcı olacağına inandığımız bu çalışmanın bir başucu kitabı olmasını dileriz.

Sözcükler tutsun ellerinizden...


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 291
Ağırlık : 291
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00

Bu sözlüğün sizin için önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz. Sözcük dağarcığınızın doluluğu, anlatım gücünüzü arttıracak, anlatım gücünüzün artması ise sizi daha da başarılı kılacaktır.

Kavramları tanıyıp anladıkça algılama, ayrıştırma, birleştirme, yorumlama yetinizin gelişeceğini düşünüyoruz. Bu düşünceyle hazırladığımız kitabımızda sınav sorularından derlenmiş sözcükler, anlamlarıyla verilmiştir.

Kimileyin bu sözcüklerle de yetinmeyin. Kitabımıza yeni sözcükler ekleyerek yeni anahtarlar bulabilir, yeni anlam kapıları açabilirsiniz kendiniz için.

Dil ve anlatım sınavlarınıza yardımcı olacağına inandığımız bu çalışmanın bir başucu kitabı olmasını dileriz.

Sözcükler tutsun ellerinizden...


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺130,00
(İlkokul ve Ortaokul)

Türk tarihin­de modern anlamda bir öğretim programı olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemin­de hazırlanan 1869 tarihli “Maârif-i Umûmiyye Nizâmnâmesi” karşımıza çıkmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti döneminde de devam eden öğretim programları hazırlama sürecinde “Din Dersleri” önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü Os­manlı İmparatorluğu'nun temel motivasyonunun din-İslâm- olması okullarda “Din Dersleri”nin verilmesini normal, hatta zorunlu kılmıştır. Ancak bir ulus devlet olarak laik düşünceyi benimseyen Türkiye Cumhuriyeti'nin erken dö­neminde okullarda “Din Dersleri”nin verilmesi/verilmemesi tartışma konusu olmuştur. Bu çerçevede Osmanlı İmparatorluğu'ndan günümüze ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğretim prog­ramlarındaki “Din Dersleri”ni bir araya getiren, aynı zamanda da programla­rın hazırlandığı dönemdeki eğitim öğretim ile ilgili gelişmelere de yer veren bir çalışma yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Çalışmada Osmanlı İmparatorluğu'nun din öğretimi anlayışı ile Cumhuriyet'in din öğretimi anlayışında yaşanan değişim ve dönüşümün görülebilmesi amaçlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 748
Ağırlık : 748
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺234,00
2000 - 2020 Yılları Arasında Üniversite Sınavında Birinci Olanların Analizi.

Üniversite sınavına hazırlanırken öğrencilerin en çok zorlandığı konu matematiği nasıl çözeceksin, mühendislik için kaç net yapmak gerekiyor gibi sorulardan çok nasıl motive olacaksın, cep telefonuna bakmayı nasıl bırakacaksın, hedeflerini nasıl belirleyeceksin, hiç durmadan çalışma gücünü nasıl bulacaksın oluyor. İşte bu kitap size üniversite sınav birincileri üzerinden bu soruların cevabını vermeyi amaçlıyor. 
“Nasıl Kazandılar?” üniversite sınavını kazanmak isteyen tüm öğrencilerin, ebeveynlerinin ve rehberlik hocalarının mutlaka okuması gereken bir kitap.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺93,75

Dr. Arzu Kırcal Şahin’in yoğun bir emek sonucu ortaya çıkarttığı ve akıcı bir dille kaleme aldığı bu eser, yüksek eğitimli, kariyer sahibi, eşlerinin işi nedeniyle Türkiye’den Birleşik Krallık’a göç etmiş ve bu nedenle işinden ayrılmış, çocuklu göçmen annelerin yaşanmış deneyimlerinin, karşılaştıkları engellerin anlaşılmasını hedeflemektedir. Eşlerini takip ederek kariyer ile çocuk arasında seçim tercihini ortaya koyan profesyonel göçmen Türk kadınlarının Birleşik Krallık’taki yaşamları, özlemleri, sorunları, düşünce ve tutumları, tercihleri derinlemesine görüşme ile ortaya konulmuştur. 
Prof. Dr. Serpil Aytaç

Dr. Arzu Kırcal Şahin, göç sürecinde eşini takip eden kadınlar konusundaki akademik çalışmaları taradıktan sonra saha çalışmasını ve kullanılan verileri özetliyor, bulguları açıklıyor ve bu konuda çıkarımlar yapıyor. Kitabın son bölümünde yapılan bilimsel çalışmadan çıkarılan pratik öneriler de bulunuyor. Kırcal Şahin’in bu eserinin alandaki araştırmacılar kadar eşini takip eden kadınlar için ilginç ve faydalı bir kaynak olacağını düşünüyorum. 
Prof. Dr. Mustafa Özbilgin

Bu kitapta, dünya genelinde kadınların rolleri gelişmeye ve genişlemeye devam ettikçe, yaşadıkları göç sonrası, ailelerine odaklanmak amacıyla rollerinin sayısını sınırlayan kadınların deneyimlerini bulacak, onların yaşamlarına tanıklık edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 408
Ağırlık : 408
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺213,75

Gençlerin, yaşları itibari ile kaygı, endişe vb olumsuz duygulardan uzak ya da bu duygulardan en az etkilenebilecek kesim oldukları düşünülür. Oysa geleceğe karamsarlıkla bakmalarına ve ileride yaşam standartlarını etkileyebilecek kadar yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek birçok duygu ile mücadele etmektedirler. Bu çalışma üniversite öğrencileri ile yapılan sohbetler neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu sohbetlerin içeriğini, bazen olumsuz şartlara rağmen şartları nasıl zorlayarak üniversite kapısından içeri girdikleri, bazen zor koşullarda eğitimlerine nasıl devam ettikleri ve bu süreçte karşılaştıkları tüm zorluklarla birlikte yaşadıkları korkulardan, endişeler vb konular oluşturmuştur.

İnsan olarak her çağ ve dönemde sorunlarla karşılaşmış olmamıza rağmen kimi zaman yeni paradigmaların oluşumu kimi zaman da sadece değişim ile bu sorunlar bir şekilde aşıldı. Oysa her zaman en önemli şey sorunun aşılmasından öte sorunun tespiti ve kaynağına yönelik çözümler üretebilmektir. Bu çalışmada üniversite öğrencilerinde görülen en yoğun duygular olan korku, öğrenilmiş çaresizlik, umutsuzluk, sinizm, sosyal destek arayışı ve boyun eğici davranışlar üzerinde durulmuş; oluşma nedenleri araştırılarak bu duygular çerçevesinde verilen kararların sonuçları değerlendirilmiş ve çözüm önerileri sunulmuştur.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 211
Ağırlık : 211
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,40

Sanayileşme sonrasında Avrupa toplumlarının bunalımlarını anlamak için doğan sosyolojinin bir alt alanı olarak 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıkan eğitim sosyolojisi, bireyi hemen her bakımdan sarıp sarmalayan toplumsal yapı ve kurumlar ile eğitim sisteminin kesiştiği noktada bireye nerede durduğuna dair bir anlam dünyası sunar. Eğitim sosyolojisinin bu gerçekliği, son yüzyılın önemli pedagojik farkındalıklarından biri olmuş, bu bilim alanı önemli derslerden ve araştırma sahalarından biri haline gelmiştir. Bu bakımdan sadece öğretmen yetişecek kişilerin değil, eğitimle ilgili ayakları yere sağlam basan açıklamalarda bulunacakların ve eğitim politikası üreticilerinin ciddi biçimde eğitim sosyolojisinden faydalanmaları gerekir.

Eğitim Fakültelerindeki Eğitim Sosyolojisi dersi için bir rehber ve kaynak metin olması amacıyla hazırlanan bu eser, mevcut toplumsal sorunları eğitimle ilişkilendirerek, en yeni bilgiler ve canlı örneklerle sunmaktadır. Toplumsal sorunların sonsuzluğu malumdur. Ancak bunlar arasında en belirgin olan başlıklar 24 konu şeklinde Eğitim Sosyolojisi dersinde öğretim yılı boyunca izlenilen programa uygun biçimde ele alınmış, gerekli kavramsal bilgiler verilmiştir. Her konunun girişine derse başlamadan önce araştırma soruları eklenmiş, ders bittikten sonra da konularla ilgili ileri okuma yapmak isteyenler için de kaynak önerilmiştir. Tüm bu özellikler çerçevesinde eğitim Sosyolojisi kitabı başta eğitimciler ve öğretmen adayları olmak üzere tüm okuyuculara hitap eden bir başvuru kaynağı niteliğini taşımaktadır.

 

Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,40
Latin Alfabeli Dizin İlavesi İle

Kamûs-ı Türkî, Şemseddin Sami tarafından hazırlanmış Osmanlı Türkçesinden Osmanlı Türkçesine bir sözlüktür. Şemseddin Sami, kelimenin menşeine bakmadan konuşma dilinde kullanılan bütün kelimeleri sözlüğüne almış ve sözlüğünün adını da “Kâmûs-ı Türkî” olarak isimlendirmiştir. Kelimenin aslı ister Arapça olsun, ister Farsça olsun isterse Batı dillerinden bir dil olsun hiçbirinde de ayrım yapmaksızın hepsine yer vermiş, ayrıca kelimeleri açıklarken Türkçeye hangi dilden geçtiği hakkında da bilgiler vermiştir. 

Kaliteli baskısıyla okuma kolaylığı sağlayan Kamûs-ı Türkî’nin orijinal baskısına yazılışını bilmediğimiz, ancak kullanırken manasını merak ettiğimiz kelimelerin daha kolay bulunmasını sağlamak amacıyla Latin harfleriyle hazırlanmış kelime dizini ilave edilmiştir. Bu şekilde Osmanlı Türkçesini yeni öğrenmekte olan Tarih, Edebiyat, Bilgi ve Belge Yönetimi (Arşivcilik/Kütüphanecilik) öğrencileri için sözlüğün kullanımı kolaylaştırılmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1704
Ağırlık : 1704
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺387,10

Eğitim, bir yönüyle kişinin kendini tanıma sürecidir. Son çeyrek yüzyılda eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme alanındaki temel ders kitapları sayısında artış görülmektedir. Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Avcı tarafından hazırlanan bu çalışma, gerek özgün örnekler gerek ise kullanılan dil bakımından benzerlerinden ayrılmaktadır. Zengin kaynakçası, kapsamlı içeriği ile sadece ders kitabı olarak değil akademisyenler için bir referans ve toplumun birçok kesimi tarafından da rahatlıkla istifade edilebilecek bir eser olma özelliğini taşımaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1008
Ağırlık : 1008
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺245,00
Geri Dönüşümde Tüketicinin Rolü

Doğaya verilen tahribatı yavaşlatmak adına sektörler ve ülkeler bir takım önlemler almaya çalışmaktadırlar. Çevresel kirliliği minimum seviyeye indirmeyi amaçlayan geri dönüşüm politikaları bu kapsamda her ülkenin kendi halkını bu sürece dahil ettiği en önemli uygulamalardandır.

Günümüzde, küresel boyuttaki lojistik faaliyetlerin negatif etkilerini ortadan kaldırmak için, ürünler ömrünü tamamladığında tekrardan toplanarak geri kazandırılma sürecinde Tersine Lojistik kavramı karşımıza çıkmaktadır. Bu faaliyetler aynı zamanda Geri Dönüşüm konusunda insan davranışlarının incelenmesi, hassasiyetlerinin geliştirilmesi gibi çalışmaları da gerektirmektedir.

Elinizdeki eserde, ülkemiz tüketicilerinin, geri dönüşüme bakışı, davranışı, yerel yönetimlerin geri dönüşüme sağladıkları katkılarla, konu tam bir bakış açısı ile incelenmiş ve saha çalışmaları ile örneklendirilerek ele alınmıştır. Bu alanda çalışanların başvuru yapabilecekleri yerli kaynak sayısının fazla olmadığı göz önüne alındığında, eserin hem sektör çalışanlarını hem de akademik çalışma yapan araştırmacılar için faydalı bir kaynak olma özelliği taşımasını umut ediyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺68,60

Yunanca "süs, güzellik" anlamındaki "cosmos" kelimesinden türeyen kozmetik kelimesi "süslemekte usta" anlamına gelmektedir. 19. Yüzyılın ortalarında Fransızlar tarafından kullanılmaya başlayan kozmetoloji kelimesi ise "kozmetik sanatı ve kullanımı" şeklinde tanımlanmaktadır.

Kişisel temizlik ve bakım ürünleri olarak da kullanılabilen kozmetik ürünlerin hammadde ve bitmiş ürün olarak tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır.

Modern günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelmiş olan kozmetik ürünler ve girişimler adli bilimler içerisinde giderek artan bir önem kazanmaktadır.

Bir yandan olay yeri incelemelerinde karşılaşılan kanıtlardaki kozmetik ürünlerin incelenmesi ile önemli ipuçlarının sağlaması, diğer yandan tamamlayıcı tıp uygulamalarında ve estetik amaçlı minimal cerrahi girişimlerde kozmetik amaçlı ürünlerin ve uygulamaların gün geçtikçe artan şekilde kullanımı "adli kozmetoloji" bilim alanının varlığını gerekli kılmaktadır.

Bu kitapta; insanoğlunun güzele olan ilgisi, bireylerin neden kozmetik ürünlere ve uygulamalara yöneldiği, kozmetik ürün ve uygulamaların suçluya ulaşmadaki rolleri, ruh ve vücut sağlığımız üzerine etkileri, kozmetik girişimler ve ürünlerin kullanımına yönelik riskler, malpraktis olguları bilimsel, tıbbi ve hukuki yönden kısa başlıklar şeklinde "adli kozmetoloji" çatısı altında tartışılmaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Kozmetoloji Nedir ve Kapsadığı Alanlar Nelerdir?

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarında Kozmetoloji

Dövme ve Yan Etkileri

Adli Bilimlerin Bir Dalı Olarak Adli Kozmetoloji

Kozmetolojide Adli Tıbbi Sorunlar

Kozmetikler Ürünlerde Sınırlı Ve Yasaklı Maddelere Genel Bakış

Kozmetik Ürün ve Uygulamaların Yan Etkileri Ve  Güvenli Kullanımları

Kozmetik Ürünler, Kozmetik Uygulamalar ve Allerji

Kozmetik Ürünlerin Uzun Süreli Kullanımında Toksisite Güzellik Ürünlerinin Öteki Yüzü

Hamilelik ve Kozmetik Ürünlerin Kullanımı

Kozmetik Alanında Nanoteknoloji Ürünleri

Beden Uygulamaları (Dövme–Piercing) Ve Estetik Cerrahinin Psikolojis

Estetik, Güzellik ve Felsefe

Kozmetik Girişimler

Köpeklerde Estetik Kulak Operasyonu


Basım Ayı/Yılı : 2018
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 191
Ağırlık : 191
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,00

Bu kitapta; ülkenin kaderini değiştirmede toplumdan kopuk olmayan, halkıyla bütünleşmiş arzulanan bir öğretmen modeli öne çıkar. Yokuşlarda geçen hayatın zorluklarına, 12 Eylül öncesi ve sonrası çekilen çilelere, ailenin önemine, tarih sevgisine, o dönemdeki Anadolu köylüsünün; hele aileyi mabet bilen köy kadınının çektiklerine dikkat çekilir. Teslimiyet ve sabrın öneminin insan hayatındaki yerinevurgu yapılır. Dönemin ekonomik zorluklarına, yokluklar içinde geçen köylünün ekonomik durumuna ve köylerdeki düğün, bayram adetlerine yer verilir. Anadolu köyü, acılar olduğunda birlikte ağlayan, sevinçlerde birlikte gülebilen bir bütündür. Onların içinde, kötüleri dışlayan, iyileri çoğaltan bir öz vardır. O öz, Anadolu mayasıdır. Selçuklu’dan izler taşıyan, Osmanlı’yı kuran Cumhuriyete omuz veren Anadolu Mayası.. O mayanın yoğurduğu insanlar, ekmeklerini üleşir, darda kalana yardım eder. Evsiz, açıkta olana başını sokacağı bir ev imeceyle yapılır. Dayanışmada insanlar, birbiri için mal varlığını, gönlünü seferber ettiği gibi, gerektiğinde canını da esirgemez. Tabi, toplumun olduğu yerde, iyi de kötü de olacaktır. İnsan aklını çelen bir meyil, azgın kötülüğü ortaya dökebilir. Bu olağan bir durumdur. Önemli olan böylesi durumlarda, toplum çoğunluğunun ne tarafta yer aldığıdır. Yanlıştan, kötülükten yana mı, iyilikten, erdemden yana mı toplum kümeleniyor. Azgın kötülüğü destekleyen bir toplum yönelişi varsa, çoğunluk yanlış yerde duruyorsa orada tehlike, hatta sapkınlık var demektir. Anadolu köylüsü, Türkmen kitleler, batı feodalitesinin döküntüleri değillerdir. Olmaları gereken yerde yer alırlar. Bu eseri diriltmekle, içinden çıktığım toplumun bir okumuşu olarak, vatan borcunun bir kısmını ödemiş olacağımı umuyorum. Yerli okumuş, aydın tipinin zaten bu hal en doğal görevi değil midir? Bu ilk romanı yazmamda beni cesaretlendiren dostlarım Mustafa Parlatan’a, Fahri Uslu’ya, Fahrettin Masum Budak’a, Caner Arabacıya,Grafiker Ali Duru ile birlikte eşime, çocuklarımateşekkür ediyorum. Sanıyorum son sözü, eserin kendisi söyleyecektir. Onun için sizi, Nazlı ile baş başa bırakmak isterim.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺45,00

2023 Model Gri Koç Planlama Defteri


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 150
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺84,90

İmtiyaz Medeni Hukuk Hakimlik Ders Notları


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 194
Ağırlık : 194
En / Boy : 19 / 27
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺160,00

Çocuğum İçin Ne Yapabilirim? serisi anne babalara sağlıklı çocuk yetiştirme konusunda rehberlik etmek üzere hazırlanmakta olan bir seridir. Serinin ilk kitabı karakter eğitimi konusunda...

Kitap, çocuklarını temel insani değerlerle buluşturmak isteyen aileler için hazırlanmış bir kılavuzdur. Bu kılavuz, ailelere, çocuklarıyla geçirecekleri vakitleri karakter gelişimi amacına yönelik ve eğlenceli hâle getirecekleri malzemeler sunmaktadır. Çocuklarda, sorumluluklarını taşıyabilecekleri makul seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yetenekleri geliştirmeyi hedeflemekte, okullarımızda uygulanan değerler eğitimi çalışmalarının evlerde desteklenmesine yardımcı olmaktadır. Öneriler pratik, sade, farklı ilgi türlerine ve öğrenme tarzlarına hitap eder tarzda düzenlenmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Şunu gönül rahatlığıyla ifade ederiz ki elinizdeki bu sözlük, YDS sınavına hazırlananların, tercümanlık yapanların, İmam-Hatip- İlahiyat Fakültesi ve Arap Dli bölümünde okuyan öğrencilerin ve hocalarının özellikle de Arapça metin yazarları ve okuyucularının mutlaka kütüphanelerinde bulundurmaları gereken olmazsa olmaz bir sözlüktür.

Örneğin, “Astronomi, Fizik, Musuki, Siyaset, spor” gibi konularla ilgili bir makale, bir metin okumak veya yazmak isteyen bir kişinin bu alanla ilgili bütün terimleri bir arada bulacağı bir sözlük yoktur. İşte bu eksiği tamamlamak ve Arapça ile ilgilenen her seviyedeki kişilerin raflarında kaynak olarak mutlaka bulunması gerektiğini düşündüğümğüz ““Modern ve Klasik Konulu Arapça Terimler Sözlüğü”nü hazırlamaya karar verdik.

Konulu terimler sözlüğüne ilaveten son kısmında şu konulara da yer verdik;

- Sayılar ve saatler konusunu detaylıca anlattık
- Zamirler ve bunların cümlede kullanımlarını anlattık
- Gramerle ilgili bazı konulara kısaca değindik
- En yaygın eş ve zıt anlamlı kelimeleri tablolaştırdık
- Bir harf-i cerrin kullanıldığı tüm fiilleri maddeler halinde yazdık
- Arapça ve Türkçe’de müşterek kullanılan bine yakın kelimeyi yazdık
- Fıkıh terimlerini hem Arapça hem Türkçe açıklamalarıyla beraber yazdık


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 238
Ağırlık : 238
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,00
Nitel Desenler

Nitel araştırma desenleri özellikle modernizm, pozitivizm ve özcü yaklaşımlar üzerinden yürütülen felsefi tartışmaların ardı sıra sökün ederek günümüz bilim insanlarına farklı bilimsel çalışmalar yapma ve birçok disiplinde derinlemesine bilgi üretme olanakları üretmiştir. Yapılan çalışmaların hem sayısal hem de vasıf ve keyfiyet olarak gelişmesi, nitel araştırma desenlerinin detaylı biçimde kuramsal boyutta tartışılmasını zorunlu kılıyor. EDAM nitel araştırma desenlerinin tartışılması ve kullanılması için "Nitel Desenler Serisi"ni buna hizmet etmek üzere hazırlıyor.

Serinin ilk kitabında çağcıl nitel araştırma desenlerinden son dönemin en önemli yaklaşımı olan gömülü teoriyi anlamaya ve tartışmaya açıyoruz. Sağlıktan işletmeye, piyasa araştırmalarından sosyal çalışmalara kadar birçok alanda kullanılan gömülü teoride temel amaç, araştırma bulgularından hareketle birtakım teoriler geliştirmek ve/veya kuramlar oluşturmaktır. Bu açıdan bakıldığında nicel yaklaşımın aksine gömülü teori, verili varsayımlardan çok, doğrudan doğruya araştırma sürecinde ortaya çıkan bulgulardan çıkarımlar yaparak kuram geliştirmektedir. Gömülü teorinin Türkiye'de yürütülen araştırmalarda kullanılması nitel araştırma desenlerinin anlaşılması için önemli bir basamak oluşturacaktır. Böylelikle birçok disiplinde disipline özgü, bu toprakların sosyal gerçekliğinden üretilen kuramlar inşa edilmiş olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2015
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 16 / 23
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Bu kitapta öğrenme ve eğitimle ilgili en yaygın efsaneler ele alınmakta, bu efsanelerin herhangi bir gerçekliğinin olup olmadığı tartışılmakta, bunlar hakkında sağlam eğitimsel ve psikolojik araştırmaların ne söylediği incelenmektedir. Sol beyin/ sağ beyin ve beyin geliştirme programları, sınıfların ve okulların ne kadar büyük veya küçük olması gerektiği, okulların neden değiştiğinden tutun öğrenme stillerine ve nöroefsanelere kadar uzanan bir dizi efsane… Bu kitap özü ortaya koyan, esprili ve anlaşılabilir bir üslupla yazılmıştır ama aynı zamanda ilgili ampirik araştırmaların kapsamlı bir bilimsel incelemesine dayanır. Bu arada, Maslow’un çalışmasında bir piramit olmadığını ve ABD Ulusal Uygulama Laboratuvarlarının (UUL) elinde Dales’in öğrenme piramidini destekleyecek bir veri bulunmadığını biliyor muydunuz?


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,00

Dogs and cats aren’t supposed to be friends. Dogs chase and bark at cats. But this dog and cat know real friendship when they feel it, and nothing will keep them apart! This simple Level 1 reader will give young children a sweet introduction to both reading and friendship.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1
Ağırlık : 1
En / Boy : 17 / 17
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺9,75

Oh! My Legs Hurt! -6


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 16
Ağırlık : 16
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺9,75
1 2 3 ... 78 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı