Roz, Ceran ve Su; Tanrı'nın Gözü'nü yok ettiklerini sandıklarında kendilerini bütün işleri daha da zora sokmuş bir şekilde bulur. Adadaki büyük patlamadan 25 yıl sonra Ozan ve Roz'un kızı olan Mahizar, Göle ile Çağatay'ın kızı olan Damla, Su ve Furkan'ın ikizleri olan Ada ve Deniz görevi devralmış ve topluluğun yeni kurucuları olmuştur. Tanrı'nın Gözü artık gizli değildir ve MIT ile çalışan bir güvenlik kolu haline gelmiştir. Geçmişte olduğu gibi, yeni avcıların yardımıyla birlikte çıkan ayları öldürmek zorunda kalırlar. Fakat ne var ki; geçmişten gelen intikamcılar buna engel olmaya çalışır.

Yeni nesil dediğimiz bu avcılar geçmişteki sorunları düzeltmeye çalıştıkça aslında her şeyin sorumlusunun kendileri olduklarını anlarlar. Bu işin artık tamamen sonunu getirmek isteyen Mahizar bir fedakarlık yapmak zorunda kalacaktır. Sayfaları çevirdikçe geçmişte neler olduğunu ve 'Kanlı Düğün' olarak topluluk tarihine geçen o düğünde herkesin neden olduğunu karakterlerle birlikte sorgulayacak ve onlarla birlikte geçmişte yaşananlarla yüzleşeceksiniz!


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 141
Ağırlık : 211
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

Doğaüstü bir mekanizma tarafından seçilmiş insanlar, birtakım seri katili öldürmek için görevlendirilirler. Fakat ne var ki 'avcı' denen bu seçilmiş insanlar özgür iradeleri ile seçilmediler. Buna mecbur bırakıldılar! Bu katilleri üç gün içerisinde öldürmedikleri takdirde, bileklerine yerleştirilmiş yongaların patlaması nedeni ile hayatlarını kaybedecekler. Avcılar bu stresle başa çıkmaya çalışırlarken, bir yandan da seri katilleri zamanında avlayabilmek için çaba sarf edecekler. Bütün bunlarla uğraşırlarken ise etraflarında dönen entrikalarla başa çıkıp, bu topluluktan kurtulmanın yolunu arayacaklar. Her satırında hız kesmeyen, her bölümünde şaşırtan, hiçbir karakterine güvenemeyeceğiniz bu gerilim ve aksiyon dolu olaylar silsilesinde; siz de üç gün içinde bu kitabı bitirmeden bırakmak istemeyeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 206
Ağırlık : 310
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

Lili May efsanesi, üçüncü ve son kitabı Lili May/ Karakatman ile tamamlanıyor.

Tanıştığımızda büyükannesi ile küçücük bir kasabada huzur içinde yaşayan Lili May, zorluklarla dolu pek çok macera yaşayıp içindeki kahramanı ve yeteneklerini keşfetti; yaşamını güzelleştiren dostluklara ve ruhunu sarmalayan bir aşka kavuştu. Ama hayat her zaman sürprizlerle doludur ve sadece kendimizi bulmamız yetmez. Hatta “hayat” tam da kendimizi bulduğumuz yerde başlar.

Lili May, içindeki kahramanı bulduktan, güçlerini tanıdıktan sonra çok daha zorlu maceralara yelken açıp “hayat”ı korumak, güzelleştirmek için uğraştı ve şimdi son büyük macerası ile karşı karşıya. Ya “büyük bitiş”i görecek ya da “sonsuz huzur”u yaratacak. Ya ışığıyla yedi düveli aydınlatacak ya da karanlığın içinde kaybolacak.

Üç kitaptan oluşan bu büyük macera ile gencecik bir kızın kendi tercihleri sonucunda yaşadığı zorluk ve güzelliklere tanıklık ediyor, Hatice Aksüt’ün yarattığı fantastik dünya içinde kendi gerçek hayatlarımızdan kesitler görüyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 480
Ağırlık : 480
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,20

Ölmekte olan, kurumuş bir gezegen... Yıkılmakta olan bir uygarlık... Otoriter, bencil ve acımasız bir yönetici sınıf... Diktatörün hüzünlü kızı Prenses Aelita... Ve ezilen, baş kaldırmak isteyen marslı yoksullar... Tek eksiğimiz bir kıvılcım.

Kemerlerinizi bağlayın, Leningrad’dayız ve biri melankolik bir mühendis, diğeri ateşli bir Kızılordu askeri olan iki dünyalıyla birlikte böyle bir gezegene doğru yola çıkıyoruz.

Aleksey Nikolayeviç Tolstoy’un kaleme aldığı Aelita: Mars’ta Günbatımı, Sovyet edebiyatının önde gelen bilim kurgu örneklerindendir. Öyle ki, bugün halen verilmekte olan Aelita Bilim Kurgu Ödülleri bu romana ve Aleksey Tolstoy’a ithaf edilmiştir.

Rus romantizminden izler taşıyan romanda bir yandan hüzünlü bir aşk hikayesi, diğer yandan da soluksuz okunacak macera ve savaş sahneleri yer almakta.

Kurumuş, çölleşmiş Mars’ın, Tolstoy tarafından genelde çürümüş kapitalist uygarlığın, özelde devrim öncesi Çarlık Rusya’sının bir metaforu olarak kullanıldığı Aelita’yı Nadiye R. Çobanoğlu’nun akıcı çevirisi, Duygu Polat’ın eşsiz çizimleriyle beğenilerinize sunuyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 241
Ağırlık : 241
En / Boy : 12,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺185,00
Okyanusya Macerası
Alper, Oğuz ve Caner’in hayatı o uçak kazasıyla tamamen değişti. Kazadan tek kurtarabildikleri, yapay zekâya sahip insansı robot Suziko’ydu.
Kahramanlarımız kıtalar arası yolculuk yaparken Afrika ve Antarktika’dan sonra yeni bir maceraya yelken açıyor: Avustralya, Mikronezya, Malenezya ve Polinezya adalar topluluğundan oluşan Okyanusya Kıtası.
Aktif yanardağlar, gayzerler, tazmanya canavarı, kangurular, kutu deniz anaları, Pigmeler, Aborjinler, korkunç Marum Dağı, camgöz köpek balığı ve daha neler neler...
Faal volkanları görmeye giden Suziko geri dönebilecek mi?
Kahramanlarımız, Suziko’nun peşinde olan kötü adamları atlatabilecek mi? Koca okyanusta bir kayanın üstünde mahsur kalan kahramanlarımız nasıl kurtulacak? Korsanlar kahramanlarımıza zarar verecek mi?
Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası için sayfaları heyecanla çevirmeye hazır ol!
Yapay zekâ robotumuz Suziko ve kahramanlarımız yeni maceralarıyla seni bekliyor!..

Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺104,00
Başlangıç

Her şeyin bittiğini anladığın bir vakit...
Ansızın gelen meteor yağmuru...
Dünyanın bir kısmını şans eseri genç bir adam kurtarırken...
Ölümü her gün dostlarıyla beraber hissedecek.
Güvenilen yanlış insanlarla, her şeye körü körüne bağlanmayla, gençliğin verdiği deneyimsizlikle sonları gelecek mi?
Karşılarında güçlü, deneyimli bir komutan varken...
Her zaman iyilerin kazandığını düşledikleri bu dünyada...
Ansızın gelen meteor ve verdikleri yaşam mücadelesi bir son muydu yoksa sonun başlangıcı mıydı?


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

Grafik roman tarihine adınıyazdırmış en olağanüstüdistopyalardan birisi.”

-Comics Bea

Bitmek bilmeyen bir ayazınUçsuz bucaksız beyazındaBir tren dönenir durmaksızınBir oradayken, bir burada.Bin bir vagonlu Buz Mermisi.Uygarlığın en son kalesi!Buz Mermisi’nin ilk cildi 1982 yılında yayınlandı. Senaryosu Jacques Lob yazdı, Jean-Marc Rochetteresimledi. 1999 ve 2000’de yayınlanan diğer iki cildin ressamı aynı kalırken senaryoyu BenjaminLegrand üstlendi. Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho tarafından çekilen film uyarlamasıylada dikkat çeken bu modern klasiğin üç cildi «tekmili birden» okurla buluşuyor. Son cilt Terminus’tagörüşmek üzere.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 280
En / Boy : 18 / 25
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺127,40

Aşka gelip tüm varlığını bırakarak sevdiği kadının peşi sıra Vatra'ya yerleşen bir adamın terkedilişi ile başlar bu kitap. Sonra şüpheli bir yangınla devam eder. Yangın zamanın kaldırma kuvvetinin ilk habercisidir aslında. İçi acı ve vicdan azabı dolu bu adam, yangından kaçarken, Davud Gerçek'e tutunur ya da tutulur. Esas hikâye o anda başlar. Hayal ve gerçeğin birbirine girdiği bir hayatın içinde bulur kendini. Artık hiçbir şeyden emin olamaz: Sevdiği kadın kendini gerçekten terk etmiş midir? Onunla gerçekten evlenmiş midir? Zamanla, yüzlerce yıllık bir örgütün kumpasının içinde olduğunu fark eder. Çocukluğu bile çalınmıştır kendisinden. Babası, sevdiği kadın, herkes ama herkes onu kandırmıştır. Ne için? Zamanın kaldırma kuvvetini hayata geçirmesi için. Aşk ve zaman üzerine kurgulanmış tarihten beslenen yerli bir bilimkurgu.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 150
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2015
₺70,55

Son olarak Gan'ı almış karşısına. Karmaşanın, yanlışlıkların tanrısı. Herşeyin zıttı, her iyiliğin kötülüğü, her düzenin kaosu olması için müthiş bir güç bahşetmiş ona. Ve bunu anlatması için ejderha şeklinde yaratmış onu; hayvanlara has vücudu, pençeleri, ayakları, yılansı gözleri ve kanatları… fakat hiçbir hayvana ait olamayacak gücü ve insanları kıskandıracak zekası ile büyük yaratıcının göz bebeği, en sevdiği oyuncağı…

Ve anlatılır ki Zhenya, Zhen tarafından, bu güçlerin neler yapabildiğini görmek için, yalnız ve sıkılmış bir tanrının oyun parkı olarak yaratılmış.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2015
₺18,75

Zamyatin’in tüm öyküleri bir arada…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 400
En / Boy : 10,5 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2017
₺76,50

Disütopya edebiyatının başyapıtı.

"Şimdiye kadar yazılmış en iyi bilimkurgu roman, klasik bir karşı ütopya." 

- Ursula K. Leguin


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 300
En / Boy : 10,5 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2017
₺76,50

Bizi duymazlar... Duymazlar, sadece çığlık, sadece gürültüler. Erkekler ondan uzaklaşır, kadınlar ona bakmaz, çoculara durup onu izlerdi... Becerebildiğinde karnını doyurur, beceremezse aç kalırdı... Kaçardı. İlk darbede kaçmaya başlar ve darbeler durana dek kaçmaya çalışırdı. Fırtınalardan böyle kaçtı, düşen taşlardan, insanlardan, köpekler, trafik ve açlıktan... Bir hayvan gibi öldürürdü, nefret ve zevk olmasızın. Babası ona bir kadınla yalnız kalan bir erkeğin nasıl çılgına döndüğünü, vücudunda zehirli terin nasıl oluştuğunu, erkeğin bunu nasıl kadının üzerine sürdüğünü ve bunun kadının teninde nasıl bir dehşete neden olduğunu alatmıştı. Ayrıca öğrenmişti ki yeterince uzun bir süre hareketsiz oturursan bedenin acımaya başlar, ama sonra acı diner. O zaman hiç kımıldamamalısın, azıcık bile, çünkü kımıldamak her şeyden daha fazla acı verecektir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 288
En / Boy : 10,5 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2017
₺91,80
İlerlemenin sonuna varıldığında ne olur? Çağdaş bilimkurgunun önemli isimlerinden Cory Doctorow, tasarladığı Disney motifleri egemenliğindeki karamsar gelecekte, ergen "üst-insan" Jimmy ile düşlerinin kızı ölümlü Lacey’nin öyküsü etrafında, ölümsüzlükten cinselliğe iktidar araçlarından sürü politikalarına günümüzün temel meselelerine de dokunuyor. İlerlemenin sınırlarının nereye varabileceğine dair sıradışı bir akıl yürütme. Anlatıyı, yazarın 2010 Dünya Bilimkurgu Fuarı’nda yaptığı ve açık-kaynak modellerinde sadece bilginin değil, sanatın da kullanım ve paylaşımını işlediği tarihsel konuşmasının metni ve yine yazarla yapılan röportaj izliyor.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 163
En / Boy : 12,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2012
₺65,60

Fletcher Pratt'ın, Laurence Manning ile birlikte imza attığı; Bilim Kurgu dünyasının 100 yıl evvelden günümüz sanal gerçekliğini tam kalbinden vurarak akıllara durgunluk veren bu efsane çalışması ilk defa Türkçe yayımlanıyor! 

Ölüler Şehri elbetteki gelecekte. İnsanların rüya makinelerine bağlandığı ve bu rüyaların gerçek hayattan daha gerçekçi ve güzel olduğu bir dünya şimdiki zamanda avuçlarında İPhone'ları ile sanal dünyada varolan insanlara bir ilk sesleniş!

Bilim Kurgu Özgürlüktür!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 64
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2016
₺55,25

Başlangıçta herkes ve her şey gibi Ender’de gördüğü eğitimin ardından dünyaya geri gönderileceğine inanıyordu. Ancak unutmamak gerekir: Beklenen ve gerçekleşen arasında her zaman galaksiler dolusu bir mesafe vardır ve kimsenin bu konuda size bir açıklama borcu bulunmamaktadır.

Ender, maceralarda kendisini yalnız bırakmayan sıkıntılarını bu sefer de zorlayıcı kafa kurcalayan seçenekler olarak karşısında bulacak : Ya Hegemon’un ve birçok politik entrikanın kontrolü altındaki bir piyon olarak yaşamına devam edecek ya da koloni gemilerine bindirilerek savaşta kazanılmış gezegenlerden birine yollanacak.

Bir dönemin sessizliğe terk edilmiş galaksilerarası hikayesini dinlemeye hazır olun…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 576
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2015
₺91,80

Mark Hodder’ın Philip K. Dick ödüllü ve şimdilik 5 ciltten oluşan inanılmaz Steam Punk serisi "Burton ve Swinburne’ün Olağanüstü Maceraları" yayımladığımız ilk cildi "Yaylı Bacak Jack" sonrasında daha da derinleşerek "Kurmalı Adam" ile devam ediyor. Eşsiz zaman atlamaları ve tarihin büyük şahsiyetlerinin katılımlarıyla fantastikten, polisiyeye, korkudan gerilime tarihin ve teknolojilerinin keskin bir zeka etrafında toplanıp eksik edilmeyen şiirsel bir dille derinleşen sonsuz Bilim Kurgu Dünyasının eşsiz yazını…

Mark Hodder gerçekten çok ileride!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 496
En / Boy : 14 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2015
₺132,60

Şizofreninin Kutsal Kitabı!

Philip K. Dick, her dahi gibi “hasta”ydı, belki de her “hasta” kadar dahi! İç içe giren, karmaşıklaşan zaman, sanrılar, karabasanlar, kaos ve şizofren zihinle dış dünya gerçekliğinin çatışması...

'Dünyalı', iktidar ve para uğruna her yolu denemeyi yine hazır: Mars'taki gücünü arttırmak isteyen Arnie Kott, usta bir tamirci ve eski bir şizofren olan Jack Bohlen'ı, geleceği görme yetisi olan otistik Manfred Steiner'le iletişim kurabilecek bir sistem yaratması için kiralıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 370
En / Boy : 10,5 / 17,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2015
₺91,80

Philip K. Dick, her dahi gibi “hasta”ydı, belki de her “hasta” kadar dahi! 6.45 Yayın, Bilim Kurgunun ve Philip K Dick’in sırtını paranoya-evren’e yaslamış, her kitabı kadar kült eserini yeni edisyonu ile okurlarına sunar.

Ya da eski bir basın bülteninde de dediği gibi: Philip K. Dick'in ölümünün ardından notları arasından bulunan Albemuth Özgür Radyosu, delice ve paranoyak yaklaşımlarla, geleceğe yönelik kehanetlerle doludur ve eleştirmenlerin çoğunun dediği gibi, onun en önemli eseridir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 370
En / Boy : 10,5 / 17,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2015
₺96,90

Kablolar ve sinyaller bizleri sadece internet sayfalarına bağlamıyor artık, birbirimize bağlıyor. İnternetten önce elektrik kesintisinin insanlarda oluşturduğu iç sıkıntısıyla şimdiki zamanın internetinin kesilmesinin yarattığı intihar meyli arasındaki fark kıyaslanamaz. Andrew Blum aslında bize sadece kablolardan bahsediyor, girmediği yer kalmayan kablolardan… ve sanal bir yapılanmayı var eden somut bir tabanın işçiliğini koyuyor ortaya, yalnızca Steve Jobs, ya da Mark Zuckerberg’lerin var olmadığını, milyonlarca adsız işçinin sanalın var olması için yaptığı çalışmalara değiniyor. Şunu belirtmek gerekir ki internet dünyası ya da bilgisayarcılar için yazılmış bir kitap değil bu, Fitzgerald’dan Gibson’a edebiyatın ve güncel bir dilin metni hiç bırakmadığı bir edebi çalışma da aynı zamanda.

''…Fark ettiğim şey İnternet’in fiziksel ya da sanal bir dünya olmadığıydı, bir insan dünyasıydı. İnternet’in fiziksel altyapısının pek çok merkezi vardır ama bir açıdan bakıldığında tek bir merkezi vardır: Sen. Ben. Ben her neredeysem, ve siz her neredeyseniz.''


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 264
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2014
₺85,00

Uzun yıllardır alt ve karşı kültür nesneleri ve ortamları üreten Emre Varışlı ; özgür, sert, özgün, anarşist, cinsiyetsiz, politik avangard kitabıyla dikiliyor karşımıza. Şayet bir şekilde Varışlı’nın yazdıkları ve okudukları ile karşılaşmadıysanız okuduklarınız midenize ufak kramplar sokabilir!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2014
₺55,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 330
En / Boy : 10,5 / 17,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2013
₺91,80
"Bilimkurguyu tanımlamanın zorluğu, Hint okyanusu gibi, doğal sınırlarının olmayışıdır. Herkesin fikir birliği içinde olduğu merkez bir saha vardır; sonra, bunun dışına doğru çıktıkça diğer kurmaca formlarına ilişkin rahatsız edici benzerliklerle karşılaşırsınız; ve sonunda, sınırlarda, en muammalı şeyler gerçekleşir." Bu kitap Bilimkurgu sinemasında Cyberpunk alt türünü başlangıcından günümüze aktararak tür üzerine yazılmış kapsamlı ve tutarlı bir bütün ortaya koyuyor.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 246
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2013
₺132,60

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 477
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2013
₺153,00
Tükendi
Evrende Yaşam Arayışı

Dünya dışı yaşam, bilim kurguda olağan bir tema, peki gerçek dünyada ciddi bir beklenti mi? Astrobiyoloji, bilimin tam da bu soruya cevap arayan yeni dalı.
Kozmosun bir yerlerindeki yaşam olasılığı, insanoğlunun kafa yorabileceği en derin konulardan biri. Astrofizikçi Andrew May, Yerkürede yaşamın nasıl başladığını, bunun uyarı “göstergelerini” ve bu göstergelerin Güneş Sisteminin başka yerlerinde ya da şimdilerde Kepler ve TESS görevleriyle keşfedilmekte olan “ötegezegenlerde” nasıl tespit edilebileceğini gözden geçirerek, bugünkü bilgi durumumuzu uzman bakış açısıyla sunuyor.  
Kitap, yol boyunca, Fermi paradoksu ile DNA’nın ve suyun kritik rolü gibi en önemli sorunlara değiniyor. DNA ve su “bildiğimiz şekliyle yaşam” için zorunlu, peki uzaylı yaşam için de böyle mi? Ve büyük soru: sonuçta dünya dışı varlıkları bulduğumuzda, bize dost mu olacaklar, yoksa düşman mı?


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00
Tükendi

Lanetin sardığı kasaba, insanlara da hükmetmeye başlamıştı. Gitgide korkutucu olmaya başlayan, evlere dahi yerleşen bu varlıklardan ve kasabadan kurtulmanın bir yolu vardı aslında, fakat Bilgin'nin tek başına başarabilmesi imkânsızdı.

Zaman yolculuğuna çıkan Bilgin, çözüm yolu ararken ansızın tanıştığı Esila sayesinde lanetli kasabadan kurtulmayı başarabilmek için zamana hükmetmeye başladı...


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00
Tükendi
Mars'a Yolculuk: Yeni Dünya

Günden güne sıklıkla kesilen elektriklerin sebebi bilinmiyordu yalnızca tüm dünyanın bildiği tek şey, teknoloji hızla geliştiği için elektrik enerjisinin dünyaya yetmediği ve dünyadaki tüm elektriğin yalnızca iki yıl için var olduğuydu, bu iki yıl içinde ise tükenen elektriği ya yeniden üretecekti insanlık ya da sonsuza dek karanlıkta yaşayacaktı.

Dünya, güneş sisteminde güneşe en yakın üçüncü gezegendir, şu an için üzerinde yaşam ve su barındırdığı bilinen tek astronomik cisimdir. Radyometrik tarihleme ve diğer kanıtlara göre de dört buçuk milyar yıldan fazla süre önce oluşmuştur.” Atilla sık sık tekrarladığı cümlelerden birini tekrar ettikten sonra İlhan’a cevap verdi: “Burası bizim haklısın, biz insanlar evrenin her ne kadar küçük bir parçası olsak da, bu küçük parça bizim dünyamız, yaşam yerimiz, yuvamız. Biz başaracağız ve dünyaya katacağımız katkı bir gün yeryüzüne veda etsek dahi, gelen bütün nesillere sınırsız yetecek ve Uzbot ölümsüz olacak.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00
Tükendi
Bilim Kurgu Öyküleri 1

“Onların adamları yeterince vahşi değil, sorun bu. Onlar hevesi kırılmış şehir insanlarından oluşan bir kalabalık ve meselenin özü bu. Onlar kâtip, fabrika çalışanları, öğrenciler, medeni insanlar. Yazabilir, konuşabilir, her türlü şeyi üretebilir ve eyleyebilirler ama savaşta zavallı birer amatörler. Fiziksel direnme güçleri yok ve tüm mesele bu. Hayatlarında bir gece açık alanda uyumadılar; en temiz su şirketinin suyundan başka bir şey içmediler; biberonlarını bıraktıklarından beri asla bir günde üç öğün yiyemedikleri olmadı. Süvarilerinin yarısı sekiz ay önce asker olmalarının öncesinde bir ata binmemişlerdi. Atları bisikletmiş gibi sürüyorlar, izle bi’ onları! Oyundaki aptallar onlar ve bunu biliyorlar."


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺63,75
Tükendi

"3 Haziran 1916, saat öğleden sonra üçü biraz geçmiş olmalıydı. Yaşadığım her şeyin –tüm o tuhaf ve ürkütücü deneyimlerin– üç ay gibi kısa bir süre içinde gerçekleşmiş olması inanılmaz görünüyor. Aksine, bu kısa zaman aralığında kendi gözlerimle gördüğüm tüm değişim ve gelişimleriyle kozmik bir döngüyü ve daha önce hiçbir ölümlü gözün görmediği, geçmiş, ölü bir dünyanın, hatta o kadar ölü ki en alt Kambriyen tabakasında bile hiçbir iz bırakmamış bir dünyanın anılarını deneyimlemiş olabilirim. Kaderin beni götürdüğü ve kıyametimin mühürlendiği yeryüzünün kayıp toprakları olması haricinde buranın eriyen iç kabukla kaynaşmış olması insan aklının sınırlarını sonsuza dek aşıyordu. Buradayım ve burada kalmak zorundayım."


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,75
Tükendi
Öyküler

“Kısa kariyerinde Stanley G. Weinbaum, bilimkurguda devrim yarattı. Biz daha verdiği temaları araştırıyoruz.”

- Poul Anderson

“Belki de nasıl olduğunu tıp söyleyebilir,” dedi Bach. “Hiç şüphesiz ki insan, bezleri tarafından yönetilen bir yaratıktır. İster beyaz ister kızıl ister kara ya da sarı olsun, ırklar arasındaki farklar mutlaka ki bezlerle ilgilidir. Belki de en kuvvetli adaptasyon etkeni beyin ve sinir sistemidir ki bu sistemin kendisi de kısmen beynin üçüncü karıncığında, beyincikten önce yer alan ve eski insanlar tarafından ruhun yuvası olduğu düşünülen küçük, yağlı bir kütle tarafından yönetilir.”

- Kusursuz Adaptasyon

Öyküler:

Grafik
Kusursuz Adaptasyon
Sıfır Çemberi
Boğulan Denizler
Sonsuzluğun Kenarında
Van Manderpootz Üçlemesi
-Olasılıklar Dünyası
-İdeal
-Bakış Açısı


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺52,50
Tükendi

« Dışarıdan » Gelen Şey : Zekâ sadece insana ait bir şey mi ? Bununla birlikte  Zekânın yalnızca etten kemikten bir bedende var olabileceğini varsaymak gerekli midir ? Böcekleri alıp anatomilerini inceliyorsak bizden daha zeki varlıkların biz insanlara aynı şeyi yapmaması için bir neden yok ? Bir grup bilim insanının  « Dışarıdan » Gelen Şey ile amansız mücadelesi.
Merkür’deki Büyük Kubbe : Büyük kubbede mahsur kalan Darl, Dünya karakolunu Mars’ın kuş adamına ve cüce uşaklarına karşı yiğitçe savunur.
Hiçliğe Tek Yön Bilet : Mono treni, gecenin içindeki bir hayalet gibi ortadan kayboldu. Gerçeği açığa çıkarmak Jaff Blake’e kalmıştı.
Doğrudan Bağlantı : Mort ve Mike’a telefondan tuhaf aramalar geliyordu, Ancak bu aramalar santralden değildi ! Kim Hitler ve Mussolini ile görüşmek istiyor ?
Robotun İntikamı : Mücizeler Çağı, muhteşem bir intihar ve ölümden muzaffer bir dönüş.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺45,00
Tükendi

Lena, lanetin bilinmez bir gizemini daha peşinden getirdiğini yolun sonuna gelince öğrenecekti. Birbirini kovalayan kötülükler sonu gelmez bir hâl aldıkça işler daha da zorlaşacaktı. 
Yıllardır gizlenen yüzük açığa çıkacaktı, 
Sırlar bir bir çözülürken yüzük lanetini savurmaması için tüm iyi sihirler birleşecekti, fakat bu lanetle başa çıkmak imkansıza yakındı.
Her şey yoluna girdi derken hiç hesapta olmayan lanetli yüzük yeniden hayatları alt üst etmeye yetecekti.
Lanet tam bitti derken yeniden başlıyor...


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00
Tükendi

“Burada tek bir açıklama yapabiliriz. 2806 yılından sonra birileri Dwar Smit’in 2806 yılında yaptığı hesaplamalarını ve direktiflerini kopyalayarak, zamanda yolculuk yaparak geçmişe gitti ve bu kopyayı arkadaşınızın posta kutusuna bıraktı. Bu sayede Dr. Hawkinson aslında ölümünden yıllar sonra yapılacak olan makineyi kopyalamayı başardı! Kulağa başta akıl almaz geldiğini biliyorum. Bunu bir paradoks olarak adlandırabiliriz.”

Paradoks

 

“Alaycı bilim insanlarının ritmik oyuncak olarak adlandırdığı cihaz, bambaşka iki anının birleşmesi ile onun beyninde doğmuştu. Anılardan biri, Thornton Greene’in mirasçısını ayaklarından yoksun bırakan uçak kazasıydı. Diğeri ise kanıtlanmış birkaç psikolojik gerçek. Cihazı üretti. Sonuç olarak, küçük bir elektrik motoru tarafından kontrol edilen basit bir şeydi.”

 

Ritim

Paradoks Üçlemesi

Paradoks - Paradoks+ - Anakronizm

Ritim Duolojisi

Ritim - Sentetik


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,25
Tükendi

“Bilim insanını ve onun alışkanlıklarını biliyoruz. O, ispat oluncaya kadar hiçbir şeye inanmayacak tek kişidir. Bu onun mesleği ve bunun için ona para ödüyoruz. Bir atomdan gelen en küçük böceği yakalayabilir ve ona o kadar uzun bir isim verebilir ki, Polonyalı bir güreşçi eğer onu taşımak zorunda kalırsa yükün altında kalır. Bize uygarlığımızı kazandıran, onun irdeleme becerisidir. Ütopyamızda bir bilim insanını şaşırtamazsın. Bu mümkün değildir. Mucizeye inanmaya başlamamızın sebeplerinden biri de bu.”
Dünyayı Kurtaran Adam

“Magong’un Veliaht Prensi olan ben doğduğum zaman, halkım ileri bir uygarlık düzeyine ulaşmıştı, çünkü bir milyon tarihsel yılda çok şey gerçekleştirmişlerdi. On bin yıldan fazla bir süredir Magong, zeki varlıkların yaşadığı diğer tek gezegen olan Mars ile iletişim halindeydi. Beş bin yıldan fazla bir süre boyunca gezegenler arası gemilerimiz onların gezegenlerini ziyaret edip durdu. Onların gemileri de Magong’a dostça çağrılarda bulunarak yolcu, mamul mallar ve ham maddeler taşıdı. Kıtalarımızdan birinde yüzlerini hiç görmemiş olmayı dilediğim solgun, beyaz insanlardan oluşan bir koloni kurdu ve yöneticilerimiz, yani atalarımın, onlara karşı davranışları tamamen dostane düşüncelerden oluşuyordu.”
Ay’dan Gelen Adam


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺41,25
Tükendi

Wells, sosyolojik gözlemci rolüne girerek kendini geri çekmeden önce, hayranlık uyandıran bir anlatıcı, Swift ve Edgar Allan Poe’nun veciz dilinin mirasçısıydı...

- Jorge Luis Borges

“Ugh-lomi büyük mağara ayısını öldürmeden önce, insanlar ve atlar arasında pek sorun yoktu. Doğrusunu söylemek gerekirse birbirlerinden uzakta yaşıyorlardı — insanlar nehirlerin bataklıklarında ve çalılıklarda, atlar da geniş çimenli arazilerde, kestane ve çam ağaçları arasında yaşıyorlardı. Bazen küçük bir at, keskin çakıl taşlarıyla öldürülmüş bir leşi yemek için bataklıklara geliyordu, bazen de kabile, bir aslanın öldürdüğü atı çakallardan kapıp gün içinde ziyafet çekiyordu. O zamanlarda atlar, topuk eklemleri biçimsiz, koca kafalı, sert kuyruklu ve boz renkliydiler. Her ilkbaharda, kırlangıçlardan sonra, su aygırlarından önce çayırlar ve tepeler yeşillendiğinde bu topraklara gelirlerdi. Bu zamana kadar az sayılarda geldiler. Her sürüde bir aygır, iki ya da üç kısrak ve bir ya da iki tane tay olurdu ve geri döndüklerinde de Wealden dağlarından kurtlar iner ve kestane ağaçlarının yaprakları sararırdı.” ( Kitaptan )

“Geçmiş Günlerin Hikayesi” ilk olarak 1897 yılında TheIdlerdergisinde üç bölüm olarak yayınlandı.

Taş Devri’nin nasıl bir devir olduğunu keşfederken Wells’in şaşırtıcı hayal gücünün tadını çıkarın.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2019
₺33,75
Tükendi

Alman bilim kurgu yazarı, bilim insanı ve filozofudur.

Alman bilim kurgunun babası olarak kabul edilir. İlk yayınlandığı bilim kurgu öyküsü 1871’de yazdığı 2371’de yaşamı tasvir eden Bis zum Nullpunkt des Seins ( Varoluşun Sıfır Noktasına Kadar ) idi. 1897 tarihli Auf zwei Planeten adlı romanla adını duyurdu.

“Seni anlıyorum, anlıyorum Oxygen, diye düşündü, sadece topluma değil dünyaya da elveda deyişini. Tahmin ediyorum, doğanın güçleri üzerindeki etkini kendini onlardan kurtarmak için kullandın. Varoluşun sıfır noktasına gitmek istiyordun ve kendince bu görevin üstesinden geldin. Kendini kozmosun büyük kuşağından, yer çekiminden kurtardın, serbestçe uçuyorsun, hiçbir şey tarafından çekilmeden, hiçbir şey tarafından yönlendirilmeden, mutlak bağımsızlıkla, gerçekten gönüllü ve geri dönüşü olmayan bir sürgündesin. Evrene sürgün! Ve yine de özgürlüğü yakalayabilmiş değilsin! Ölüyorsun ve dolayısıyla özgürlüğünü yaşayamıyorsun! Ve gerçekte varoluşun büyük birliğinden de kopabilmiş değilsin!”


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2019
₺33,75
Tükendi

Stanley G. Weinbaum, bilimkurgu edebiyatında kısa ama etkili bir yeri vardır. Bu kısa ve etkili kariyeri on sekiz ay sürmesine rağmen üretken bir yazar olmuştur. Kendinden sonraki birçok bilimkurgu yazarını etkilemiştir.

Asimov, Mars Serüveni’ni John W. Campbell’den önce yazılan Campbellian bir bilimkurgu öyküsü olarak değerlendirmiştir. Ve öyküyü bilimkurgu türünü değiştiren üç öyküden biri olarak görür. Öykü, Amerika Bilim Kurgu Yazarları tarafından The Science Fiction Hall of Fame Vol. 1- 1929-1964’te seçilen en eski kısa öyküdür. 1970 yılında, tüm zamanların en iyi bilimkurgu öyküsü seçilen Isaac Asimov'un Nightfall’dan sonra ikinci olan öykü Mars Serüveni’dir.

Gezegen Serisi (The Planetary Series) Stanley G. Weinbaum’in on öyküsünden oluşuyor. Bu cildinde ilk beş öyküsü bulunuyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 208
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018
₺60,00
Tükendi

Artık bir boşluğun içinde değildik. Dibimizde bir atmosfer yükselmişti. Cisimlerin ana hatları nitelik kazanmaya başlamıştı, güçlenmişti ve çeşitlenmişti; tek tük görülen beyaz maddenin gölgeleri hariç, madde artık hava değil kardı, kutupsal görünüm tümden kayboldu. Çıplak ve yığılmış toprağın, geniş paslı bir kahverengiye dönen yerleri, Güneş’in alevlerini uzanmıştı. Kar yığınlarının kenarları, o geniş çoraklıkta coşkuyla var olan tek şey yer yer ufak geçici havuzlar ve su girdaplarıydı. Günışığı, küremizin üstteki iki perdesini bastı ve ortamdaki havamızı yaz ortasına çevirdi, ama ayaklarımız hâlâ gölgedeydi, küre bir kar yığınının içinde duruyordu.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 224
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018
₺47,25
Tükendi

“Hayal Gücüne Özgürlük”

Sloganı ile yayın hayatına başlayan Ölümsüz Öyküler, hayal etmenin değerini bilen insanları bir araya getirmek için kapılarını sonuna kadar açtı ve bu sıcak davete karşılık verenler arasından seçilen 11 Ödüllü Öykü, uzun yollar kat edip sizlere ulaşmayı başardı. Bu andan itibaren; zamanın, mekânın, duygu ve düşüncelerin sınırlarının zorlandığı ince çizgilerde, heyecanlı bir serüvene katılmak da siz okurlara kalıyor…

2014 Yılında yapılan yarışma sonucunda Fantastik ve Bilimkurgu dalında Ödül alan Yazarların 11 Öyküsünün topladığı bu kitap, Türk Fantastik ve Bilimkurgu yazarlarının eserlerini ölümsüzleştiriyor… Sizi hayal dolu bir dünya’ya davet ediyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2014
₺10,42
Tükendi

Bizi korkutacağından emin olduğumuz çok az canavar vardır Andre Gide Kehanetler ne kadar etkilidir? Ya bu kehanet bir maymunun pençesini nesnesi haline getirirse, ya bu pençe hareket edip dilekleri gerçekleştirme vaadinde bulunursa? Gotik edebiyatın başyapıtlarından biri olan Maymun Pençesi filmlerden Stephan King’in Hayvan Mezarlığı’na kadar yarıklardan sızmayı becerebilmiştir. Bu klasik Türkçe’de ilk defa okuyucuyla buluşuyor


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 32
En / Boy : 12 / 17
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2016
₺4,25
Tükendi

"Şimdiye kadar yazılmış en iyi bilim-kurgu roman, klasik bir karşı ütopya" -Ursula K. Le Guin- Biz, sonradan kendi tarzında yazılan yapıtlar için prototip olacak disütopik bir romandır. Roman gelecekte varolan otoriter bir devletin inançlarına körü körüne bağlı bir vatandaşı ve bir matematikçi olan D-503’ün günlüğüne yazdıklarına yer verir. Günlük, mutluluğun, düzenin ve güzelliğin sadece özgürlüğün olmadığı bir ortamda, matematiksel mantığın ve mutlak gücün demir prensiplerinde bulunabileceğini dikte eden bir hükümet doktrininin bir ilanı olarak başlar. Günlük ve roman ilerledikçe D-503, I-330 adlı bir muhalifin çarpıcı etkisine kapılır. I’ya duyduğu çılgıncasına arzuyla büyülenen D, matematiksel mantığın saflığına ve tüm insanların ihtiyacını karşılayacak ve mükemmel düzenlenmiş bir bütünlüğün kapasitesine olan inancını kaybeder. Kendini azar azar V-1’in şiirsel irrasyonelliğine ve bireysel bir aşkın anarşizmine doğru çekilirken bulur. Artık "biz"i kullanmaz ve gerilla sevgilisinin adının ironik bir yansıması olarak "ben"i, yani kendini düşünmeye başlar. Zamyatin’in Biz’ini farklı kılan şey otoriterliğe bakış açısındaki entelektüel inceliktir. -Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap-


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 12,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2016
₺13,67
Tükendi

Android'ler Elektrikli Koyun Düşler mi?, ilk kez 1968 senesinde yayınlanan Philip K. Dick tarafından yazılan bilim kurgu romanıdır. Hikaye örgüsü, bir android avcısı Rick Deckard'ın, ikinci bir avcı John İsidore isyancı androidlerin peşinden gitmesi anlatılır. Roman insanlık felsefesini inceler. 1982 yılında Hampton Fancher ve David Peoples'ın kitaptan uyarladıkları senaryo Ridley Scott tarafından Harrison Ford'un başrolde olduğu Bıçak Sırtı adlı filme çekildi. Kitabın devam romanlarının başlığı da Blade Runner olarak kondu.

Kitap 1968 yılında Nebula Ödülleri'nde adaylık elde etti. 1998 yılında ise Locus Poll Ödülleri'nde 1990 yılından önce yayımlanmış en iyi bilim kurgu kitabı seçildi.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 290
En / Boy : 10 / 17
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2016
₺21,25
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 128
En / Boy : 11,5 / 17
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2013
₺11,81
Tükendi

"Hayvanların temel Tuzları öylesine hazırlanıp korunmuş olabilir ki, marifetli bir adam kendi Harasında Nuh’un Gemisi’nin tamamına sahip olabilir ve kendi zevkine göre onun küllerinden Hayvanın kusursuz bir Bedenini oluşturabilir; ve Bilgili bir kişi benzeri bir yöntemle, insanın temel Tuzlarının Tozundan, hiçbir yasadışı Ölücanlandırma yapmaksızın ölü Atalarından herhangi birini, gövdesi yakılıp kül edilmiş olsa bile Bedenleşmeye çağırabilir." Asla yaşlanmayan ve çalışmaları yüzünden toplum dışı kalmış bir adam. Onun soyundan gelen, geçmişe meraklı, hırslı, genç bir araştırmacı. Neler olduğunu anlamaya çalışan yaşlı bir doktor. Ve Yog-Sothoth... Saf Korkunun Diyarında gerçekleşen yasaklanmış ayinler. Alemlerin ötesinden gelen karanlık güçler, diriltilen isimsiz varlıklar.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 238
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2000
₺11,73
Tükendi
Hızlı bir aksiyon ve nerdeyse sinema diliyle anlatılmış müthiş heyecanlı ve çok akıcı bir öykü. 11 Eylül 2001 tarihinden yıllar önce yazılmış olmasına karşın (1995) kolaylıkla "11 Eylül" romanı olarak adlandırılabilecek bir çalışma. Ancak pek çok diğer 11 Eylül film ve kitaplarından ayıran özellikleri ise, iyi ile kötünün bu ölçüde birbirlerine karışmış olması ve korkunç komploları sadece fanatik dinci teröristler ya da Amerika İsrail ortaklığının değil sıradan herhangi bir ülkenin de rahatça yapabildiği bir dünyayı (yani aslında bizim şu anda yaşadığımız dünyayı) anlatıyor olması. Bu kitabı bitirdiğinizde kötüler için üzülebilecek, iyi bildiğiniz her kavramı da yeniden sorgulama ihtiyacını duyacaksınız. Yazarın Notu: Bu kitabın ana esin kaynağı 2. Dünya Savaşı’ndaki Japon intihar pilotlarının komutanının yaşam öyküsünden geldi. Neden mi? Söylemeyeceğim. Yanıtı kitabın içinde gizli. Yayıncının Notu: Yazarı bilimkurgu olduğunu iddia ediyor. "Kurgu" sözcüğüne takılıyor... "N’olur öyle olsun," diyorum.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 372
En / Boy : 11 / 18
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2001
₺21,00
Tükendi

 

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 381
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.1996
₺18,52
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 233
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺4,40
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺10,89
Tükendi

William Gibson için; 80’lerin cyberpunk dehası, 90’ların siber görselliğinin mucidi, 2000’ler sonrasının “fütürist” antropoloğu ve yeni dilin yaratıcısı olarak yapılan nitelemeler abartılı ya da yanlış değildir.

Gibson Nintendo’nun sevimli oyun enstrümanı olarak aramıza kattığı Power Glove’un, “giyilebilir teknoloji” evreniyle artık gündelik yaşamımızın bir parçası olduğu; VR gözlüklerimizle yeni dijital evrimimizin hazırlandığı ve siber güvenliğin günden güne çöken duvarlarına karşılık faşizmin inşa ettiği yenilerinin hayatımıza yön vermeyi planladığı çağın hazırlık aşamasını anlatan ve yakın gelecek felsefesinin ana hatlarını belirleyen isimdir.
Kelimelerin Virüs olduğu salt kavramsal bir söylence değil sert bir pratiktir -ki bu anlamda yazarımız gibi biz de William Burroughs’un öncülüğünün takipçileriyiz. Varoluşun da bir sistem hatası, dil ve çeviri hatası olduğu teziyle minör feodalitelerin kaba dilsel saldırılarına da karşı duruyoruz!

Her 6.45 okuru bilir ki, altkrkbş.exe ekranınızı ve hayatınızı karartacak bir virüs yazılımından başka bir şey değildir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 360
En / Boy : 10,5 / 17,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2016
₺41,65
Tükendi

William Gibson için; 80’lerin cyberpunk dehası, 90’ların siber görselliğinin mucidi, 2000’ler sonrasının “fütürist” antropoloğu ve yeni dilin yaratıcısı olarak yapılan nitelemeler abartılı ya da yanlış değildir.

Gibson Nintendo’nun sevimli oyun enstrümanı olarak aramıza kattığı Power Glove’un, “giyilebilir teknoloji” evreniyle artık gündelik yaşamımızın bir parçası olduğu; VR gözlüklerimizle yeni dijital evrimimizin hazırlandığı ve siber güvenliğin günden güne çöken duvarlarına karşılık faşizmin inşa ettiği yenilerinin hayatımıza yön vermeyi planladığı çağın hazırlık aşamasını anlatan ve yakın gelecek felsefesinin ana hatlarını belirleyen isimdir.
Kelimelerin Virüs olduğu salt kavramsal bir söylence değil sert bir pratiktir -ki bu anlamda yazarımız gibi biz de William Burroughs’un öncülüğünün takipçileriyiz. Varoluşun da bir sistem hatası, dil ve çeviri hatası olduğu teziyle minör feodalitelerin kaba dilsel saldırılarına da karşı duruyoruz!

Her 6.45 okuru bilir ki, altkrkbş.exe ekranınızı ve hayatınızı karartacak bir virüs yazılımından başka bir şey değildir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 360
En / Boy : 10,5 / 17,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2016
₺41,65
Tükendi

Cyber punk’ın deha çocuğu Neal Stephenson Parazit adlı ve oldukça kaygı verici yapıtında, kısa süre içerisinde can çekişmeye başlayacağımız dijital çöplüğün merkezinde alternatif çıkış yollarını arayanların hikayelerini anlatıyor.

6.45, Elmas Çağı’nın ardından muhtemelen sizi çok da uzak olmayan bir evrene doğru hazırlarken, artık pizza sipariş ederken bile daha dikkatli olmanızı özellikle tembih eder!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 416
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2016
₺80,75
1 2 >

Bilimkurgu Kitapları

Bilim Kurgu Nedir?

Bilim kurgu, çağdaş bilim verilerinin düş gücü ile birleştirilmesine denilmektedir. Günümüzde kullanılmayan öğelerin anlatılması ile oluşturulmuş pek çok bilim kurgu kitapları yazılmıştır. Daha çok gelecek zamanla ilgili yazılan bu eserler, içerisinde fantastik öğelere de sıkça yer vermektedir. Sadece kitaplarda değil sinema, dizi ve çeşitli sanat eserlerinde bilim kurgu başlıca konular arasındadır. İnsanları farklı dünyalara götüren ve yaşanma olasılığı olabilecek ütopik (hayali) olayları anlatan bu eserler geniş kitlelere hitap etmektedir. 

En İyi Bilim Kurgu Kitapları

Türk ve dünya edebiyatında en iyi bilim kurgu kitapları çok satan kitap listelerinde üst sıralarda yer almaktadır. Kitapseverlerin beğenisini kazanan bilim kurgu romanları seri şekilde yazılarak birbirinin devamı niteliğinde okuyuculara sunulmaktadır. Bu yüzden de bilim kurgu okumayı seven kişiler bu tarz kitapları seri şekilde almayı tercih etmektedirler. Bilim kurgu kitap serileri aklın ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan içerikleri ile okuyucularının ilgisini toplamayı başarmıştır. Özellikle dünya çapında popüler olan ve okuyan kişiyi farklı dünyalara götüren, okunması gereken bilim kurgu kitapları:

Harry Potter – J.K. Rowling: Çok satan bilim kurgu kitapları arasında yer alır. Büyücülük, ölümsüz olma gibi konular gerçekçi bir dille anlatılmıştır. Hem Türkiye’de hem Dünyada kitapseverler tarafından beğenilmiş bu roman serisi, sinemaya da uyarlanmıştır. 

Zaman Makinası – H. G. Wells: Londra'da yaşayan bir bilim insanın zaman makinesi icat ederek gelecek zamana gitmesini konu edinir. Geleceğin dünyasının daha rahat olduğu, insanların kaygısız bir şekilde yaşadığının anlatıldığı kitap, fantastik bilim kurgu kitapları içerisinde yer almaktadır. 

1984 – George Orwell: Hem yazıldığı dönemde hem de günümüzde popülerliği yitirmemiş çok satan bilim kurgu kitapları arasındadır. Günümüz siyasetin insanlar üzerindeki etkisine vurgu yapılmıştır. Olay örgüsü distopik bir dünyada geçer. Gelecek hakkında bilgi veren, yasalarla insanların korunması gerektiğini anlatan ve teknolojinin nasıl gelişebileceği hakkında öngörülere de yer vermektedir. 

Otostopçunun Galaksi Rehberi – Douglas Adams: Bilim kurgu ile mizahı bir arada barındıran fantastik romanlar içinde yer almaktadır. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan, başarılı bir şekilde kaleme alınmıştır. Roman kahramanın uzay gemisine otostop çekmesi ile başlayan maceraları akıcı bir dille anlatılmıştır.

Fahrenheit 451 – Ray Bradbury: Oldukça ünlü bilim kurgu kitaplarından biridir. Karanlık bir geleceğin konu edindiği kitapta geleceğe yönelik bazı eleştiriler yer almaktadır. Kurgu kitapları içerisinde yer alan bazı bölümlerde gerçek hayatın insan yaşamına etkisinden bahsedilmiştir. Ayrıca kitap teknolojik gelişmelerin uzak gelecekte sanatı ve düş gücünü olumsuz etkileyeceğini ele almaktadır.

Otonom – Annalee Newitz: robotların, köle insanların satın alındığı farklı bir dünya konusunu oluşturmaktadır. Yapay zekâ ve biyoteknolojinin gelecek yıllarda insan üzerinde etkisi olabileceğine vurgu yapan yazar, insanların varoluş çabaları hakkında bilgi vermektedir. 

Gece Yarısı Güneşi – Stephen Meyer: Kitapları sinemaya uyarlanan yazarlardan biridir. Yazmış olduğu Gece Yarısı Güneşi ise sonsuz yaşam, vampir hayatı, ölümsüzlük karamsar bir bakış açısı ile ele alınmıştır. 

Gece Yarısı Kütüphanesi – Matt Haig: En iyi bilim kurgu kitapları 2022 yılı içinde yer almış son dönemin popüler bilim kurgu romanıdır. Kitap İntihar girişimde bulunan Nora’nın yaşamış olduğu pişmanlıkları doğaüstü olaylar ile birleştirerek anlatmaktadır. 

Yukarıdaki eserlerin yanı sıra Türk edebiyatında yazılmış ve beğeni toplamış Türk Bilim kurgu kitapları şunlardır:

 • Yoksullar Geliyor – Orhan Duru:
 • Son Tiryaki – Müfit Özdeş:
 • Gohor Kıyametten Sonra – Aşkın Güngör
 • Uzaya Kaçış – Halil Kocagöz
 • Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar
 • Şairin Romanı – Murathan Mungan
 • Paradokya – Cem Gülbent
 • Karanlık Uykusu – Dr. Özlem Alpin

Fantastik Bilim Kurgu Kitapları

Fantastik kurgu kitapları kitap severler tarafından ilgi gördüğü için bu alanda pek çok kitap kaleme alınmıştır. Yazar tarafından kurgulan olay örgüsü okuyan kişinin farklı zamanlarda ve farklı mekânlara gitmesine olanak sağlamaktadır. Fantastik romanlar bu amaçlı yazılmış başlıca edebi türlerdir. İçerik bakımından geniş konusu bulunan bilim kurgu türünün ana temaları uzay, nanoteknoloji, yapay zeka, robotlar, büyücülüktür. Farklı zevklere hitap eden kitapları sayesinde her yaşa hitap eden fantastik bilim kurgu kitapları içinde okuyucularına sunulmuştur. Bu kitapların başında gelen ve Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi romanları dünyada en fazla satılan fantastik romanlar arasında yer almaktadır.

Bilim kurgu klasikleri olarak bilinen her biri farklı olayları anlatan kitaplarda okurlar tarafından beğenilmiştir. Bu klasikler içerisinde yer alan ve okunması gereken bilim kurgu kitapları:

 • 2001 Bir Uzay Destanı – Arthur C. Clarke
 • Ben Robot – Isaac Asimov
 • Bu Ölümsüz – Roger Zelazny
 • Dünyalar Savaşı – H. G. Wells
 • Cesur Yeni Dünya – Aldous Huxley
 • Bir Mars Destanı – Stanley G. Weinbaun
 • Ay Zalim Bir Sevgilidir – Robert A. Heinlein
 • Çocukluğun Sonu – Arthur Clarke
 • Dune – Frank Herbert
 • Dr. Moreau’nun Adası – H. G. Wells
 • Yıldız Gemisi Askerleri – Robert A. Heinlein
 • Arcturus'a Yolculuk – David Lindsay
 • Kadınlar Ülkesi – C. Perkins Gilman

Bilim Kurgu Kitap Serileri

Bilim kurgu, gelecek içerisinde hayal gücüne dayalı anlatımlara sahip olan eserlerin ana temasıdır. Edebiyat alanında ise fantastik ögeler ile bir araya gelerek geniş konu içeriği oluşturulmasını sağlamıştır. Oluşturulan konular farklı olay örgüleri ile birleştirilerek bilim kurgu kitap serileri oluşturularak okurların beğenisine sunulmuştur. Bu seriler içerisinde yer alan ve popülerliği koruyan başlıca bilim kurgu romanları:

Dune Serisi – Frank Herbert: Ödüllü bilim kurgu kitapları arasında yer alan Dune serisi 6 kitaptan oluşmaktadır. Soylu hanedanların, gezegen tımarlarını kontrol ettiği uzak gelecek konu edinilmiştir. Din, ekonomi, siyaset ve güç seri içerisinde anlatılan başlıca temaları oluşturmaktadır.

Vakıf Serisi – Isaac Asimov: Yazarın 1942 yılında geleceğe yönelik yazmaya başladığı serisi farklı konuları anlatan olay örgüsü ile okurlarının beğenisine sunulmuştur. Bilim kurgu romanları içerisinde önemli bir yere sahip olan vakıf serisi, toplumdan, ülke yapılarına pek çok konuyu içine almıştır. 

Ender Serisi – Orson Scott Card: Günümüzde yazılmaya devam edilen bir seridir. Genç fantastik kitaplar arasında da nitelendirilen seri de küçük bir çocuğun dünyayı kurtarmak istemesi konu edinir. Aynı zamanda bu kitap sinemaya da uyarlanmıştır.

Açlık Oyunları – Suzanne Collins: Toplam 9 kitaptan oluşan bilim kurgu kitapları içerisinde yer almaktadır. Kuzey Amerika’da kıyamet sonrası kurulan kurgusal bir ülke olan Panem ’de yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Hayal gücün sınırlarını zorlayan gelecek hakkında kitapseverlere bilgi veren bilim kurgu kitaplarındandır. 

Bilim Kurgu Kitap Fiyatları

Bilim kurgu geniş konu alanına sahip bir konudur. Bu yüzden birçok sanat dalının ana teması olmuş ve eserlerde bilim kurgudan yararlanılmıştır. Bu sanat dallarından biri olan edebiyat ise romanlarda, hikâyelerde, gazete ve dergilerde bilim kurguya yer vermiştir. En çok okunan ise romanlardır. Türk bilim kurgu kitapları son yıllarda yazılmaya başlayan modern edebiyat alanına giren eserlerden oluşmaktadır. Ancak dünya edebiyatında önemli yeri olan ve kitapları çok satan bilim kurgu yazarları oldukça popülerdir. 

Bilim kurgu kitap fiyatları ise kitabın tasarımı, sayfa sayısı, baskı sayısı, içerisinde yer alan görseller gibi pek çok unsura bağlı olarak farklılık göstermektedir. Tüm kitaplarda olduğu gibi bilim kurgu romanlarında da yazarın dünya çapında tanınan bir sanatçı olması da yazdığı kitabın fiyatını etkilemektedir. Bütün bunlara ek olarak bilim kurgu kitapları arasında serisi olan ve bu serilerin birlikte satıldığı setlerden oluşan kitap fiyatları tekli satışlara göre daha uygun olarak kitapseverlere sunulmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı