Kadife dokulu, ciltli sert kapaklı, ön ve arka kapaklarında altın yaldız baskı ve altın yaldız kenar boyamaya sahip

Ebat: 16,5 x 24,5 cm

Sayfa Sayısı: 288 sayfa, Ivory 90 gr kâğıt

₺204,18 KDV Dahil
₺38,90 KDV Dahil
₺38,90 KDV Dahil
₺38,90 KDV Dahil
₺38,90 KDV Dahil
₺38,90 KDV Dahil

Ebat: 15 x 21,5

Sayfa Sayısı: 256

 

₺74,50 KDV Dahil

Kitap Yazar Adı Zeynep Turan

Yayın Direktörü Mehmet Bozkurt

Editör Ezgi Hotalak Adalı

Kapak Tasarım Gilas Coşkun

Kapak Uygulama Beyzanur Karabulut

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut

Sayfa Sayısı 216 Ebat 13 x 21

Tür Astroloji – Ajanda Kağıt /

İç Baskı I. Hamur, 70 gr. Cilt /

Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

ISBN / Barkod 9789751043399

₺66,90 KDV Dahil

Hiç “Ay günlüğü” tuttunuz mu?

AstroDefter Nedir?

AstroDefter bir Ay günlüğü ajandasıdır. Aynı zamanda ise 21 Mart’ta gerçekleşen Ba­har Ekinoksu ile başlayan, Ay’ın boşlukta olduğu günlerde yönergeleriyle bu hızlı dünyada çantamızda taşıyabileceğimiz bir yol arkadaşıdır.

Daha önce insanlığın başına nadir gelmiş bir yılı arkada bırakırken, dağınık günleri rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Bu defter, Ay hesaplamasıyla bir yıl boyunca yanınızda olacak.

Hayattan ne bekliyorsanız, istekleriniz, planlarınız ve temennileriniz ne ise onların hepsini bu deftere yazarak yaşamınızı yönlendirebilirsiniz. Unutmayın ki bir amaç onu yazıya geçirdiğiniz anda güç kazanır.

“Adımlarınıza Ay’ı şahit kılmanız ve gökyüzünün desteğini almanız için 2022 yılının Mart ayına kadar Ay’ın boşlukta olduğu saatleri bu defterde bulabileceksiniz. Hem Ay’ın hem de Güneş’in konumlarına göre size yön verebilecek küçük yönergelere de rastlayacaksınız.”

“Ay Boşlukta” Ne Demek?

Ay, 2 buçuk günde bir burç değiştirir. Burç değiştirirken de bazı günlerde 6 saatten daha fazla boşlukta kalır. Yani hiçbir burç takımyıldızı ile iletişim kurmaz. Bu durum ise boşlukta olan saatler arasında dağınıklığa neden olur. Siz değerli okurlarım her şeyin en güzeline, en iyisine layıksınız. Bir yıl boyunca sizler için Ay’ın boşlukta olduğu tarihleri bu defterde toparladım. Doğum günlerinizi, organizasyonlarınızı, düğünlerinizi hatta doğumu planlayanlara bile bilgi dolu bir yol arkadaşı olacak AstroDefter… Yapmanız gereken ise AstroDefter’deki Ay Boşlukta’lara dikkat edip önemli süreçlerinizi bu tarihlere denk getirmemek olacak.

“AstroDefter ile kendinizi gökyüzünün gündemine göre organize edin”

Astrolog Zeynep Turan gökyüzünün insanlık için fısıldadığı özel mesajları sizler için kaleme alırken güne dair öne çıkan tavsiyeleri ve uyarıları da belirtmeden geçmiyor. Duygularınızın bir dışavurumu olmayı hedefleyen AstroDefter, 2022 yılının Mart ayına kadar insanlığın her şeyden vazgeçse de özgürlükten vazgeçmeyeceğini gözler önüne serecek. Astrodefter bu denli süreçleri nasıl yönetmeniz gerektiğinin rehberliğini sizler için üstleniyor.


 

Kitap Adı

AstroDefter 2021

Kitap Yazar Adı

Zeynep Turan

Yayıma Hazırlayan

Mehmet Bozkurt

Düzelti

Ezgi Hotalak Adalı

Kapak Uygulama

Gilas Coşkun

Sayfa Tasarım

Şevval Ulusoy

Dağıtım Tarihi

25.02.2021

Sayfa Sayısı

216

Ebat

13 x 21

Kağıt / İç Baskı

lll.Hm. 55 gr.

Cilt / Kapak

Amerikan Bristol 230 gr.

ISBN / Barkod

 

9789751041746

₺40,90 KDV Dahil
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 80 yaprak (164 sayfa) KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺39,90 KDV Dahil
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 11.50X17 cm. SAYFA SAYISI: 80 YAPRAK ÇİZGİSİZ KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺23,00 KDV Dahil
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 11.50X17 cm. SAYFA SAYISI: 80 YAPRAK ÇİZGİSİZ KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺23,00 KDV Dahil
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 11.50X17 cm. SAYFA SAYISI: 80 YAPRAK ÇİZGİSİZ KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺23,90 KDV Dahil
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 11.50X17 cm. SAYFA SAYISI: 80 YAPRAK ÇİZGİSİZ KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺23,00 KDV Dahil
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 11.50X17 cm. SAYFA SAYISI: 80 YAPRAK ÇİZGİSİZ KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺23,00 KDV Dahil
Spiralli Defter Ebat: 24 x 17 cm. Sayfa Sayısı: 95yaprak (190sayfa)      Kağıt: 70 gr Iyvori
₺35,00 KDV Dahil

Yeni bir dönemin kapısı aralanıyor… Bu yılki seçimlerimiz gelecek yirmi yılımıza etki edecek. Bu nedenle 2021, ilmek ilmek dokumamız gereken bir yıl!

Astroşifa ajandası, Astrolog Aygül Aydın ve Dr. Ender Saraç’ın benzersiz önerilerinden oluşuyor. Ay takvimini gün be gün takip et, düşüncelerini yaz, önerilere kulak ver, hayatını planla…

Bu ajanda, gökyüzünün şifreleriyle beden ve ruh uyumunu yakalamanın fırsatını sunuyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 13 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2020
₺30,42

2021 Kırmızı Kedi Edebiyat Ajandası


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 10,5 / 15
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2020
₺9,00

Hayatı Majandalamayan Kalmasın!

Yıldıray Karakiya ve M. Banu Aksoy'un ortak imzasını taşıyan Majanda 2021; bir günü, bir haftayı ve bütün bir ayı kapsayan etkileşimli içeriğiyle, çocuklara ajanda kullanma alışkanlığı kazandıracak benzersiz bir kılavuz.

Alışılagelmiş tüm ajandalardan farklılaşan özgün tasarımıyla dikkat çeken Majanda 2021, yemek ve içecek tariflerinden, tişörtten çanta tasarlamaya; renkli oyunlardan, keyifli öykülere uzanan dopdolu sayfalarıyla yıl boyunca eğlenceyi garantiliyor!

Her ay hoşgörü, saygı, sadelik, dürüstlük, işbirliği gibi farklı evrensel değerlerle buluşturan Majanda 2021, zamanı doğru ve verimli yönetmenin inceliklerini paylaşmanın yanı sıra, hayatı kolaylaştıracak pek çok ipucu da sunuyor. Yıl geneline yaydığı etkinlik seçkisiyle, çocukların genel kültürünü artırıyor, onları yeni hobiler edinmeye teşvik ediyor.

Şişe kapağından magnetler hazırlamaya ya da aileniz için bir hoşgörü çemberi kurmaya dersiniz? Nasıl mı? Tabii ki Majanda ile! Haftalık çılgın teklifler, aylık hedefler, eğlenceli tombala ya da tadı damağınızda kalacak tarifler... Hepsi ve çok daha fazlası Majanda 2021'de!

Yıl boyu elinizin, hatta yastığınızın altında tutacağınız Majanda'yla sadece zamanı planlamakla kalmayıp, evrensel değerler üstüne düşünme ve tartışma fırsatı bulacak; bu esnada bol bol eğlenecek ve her gün yeni bir şey keşfedeceksiniz. Majanda 2021, size doğanın müziğine kulak vermenin; hem göze hem mideye hitap eden rengârenk bir makarna tabağı hazırlamanın yollarını öğretirken, değişik etkinlikler sayesinde el becerilerinizi geliştirmenize de olanak sağlayacak. Ayrıca yıl boyu gerçekleşecek doğa olaylarını gözlemleyebileceğiniz Majanda 2021, ''Nasıl hissediyorsun?'' sayfalarıyla duygularınızı yansıtmanıza aracı olacak ve unutamayacağınız bir yıl geçirmeniz için size kılavuzluk edecek.

Majanda 2021 herkesi ve özellikle de ''Ben ajanda kullanmam, ânın tadını çıkarırım!'' diyenleri sıra dışı bir ajanda deneyimine davet ediyor; dönüp bakıldığında gülümseten anılara öncülük ediyor.

Kendinize ve sevdiklerinize erken bir yılbaşı hediyesi olarak da düşünebileceğiniz Majanda 2021'le dopdolu bir yeni yıl sizleri bekliyor.

Hadi, şimdi keyfinize bakın ve hayatı Majandalayın!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 264
En / Boy : 16,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2020
₺0,00
₺36,75

Bu yıl ikinci defa yayımladığımız ajandanın konseptini “Rainer Maria Rilke” olarak belirledik. Gelecek yıllarda da yeni temalar ile ajandamızı geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz.
Cem Yayınevi olarak bu yılı “Rilke Yılı” ilan ettik.
Uzun yıllardır külliyatını yayımlamaktan onur duyduğumuz Franz Kafka’nın eserlerinden küçük alıntılarla merak uyandıracak ve Rilke üzerine yazılan yazılarla Rilke’yi daha iyi tanımanızı sağlayacaktır.
Rilke’nin tüm öykü ve düz metinleri, mektuplarının alıntıları Kamuran Şipal’e; şiirleri ise Yüksel Pazarkaya’ya ait çevirilerimizden alıntılanmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 10,5 / 13,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2020
₺10,50

Geleneksel Metis Ajandası’nın bu seneki konusu: Kitaplar.

Malum, elyazmalarının haşere saldırısına uğramasını önleme ümidiyle üzerlerine yazılan bir tılsımdır “Yâ Kebikeç!” Kökeni konusundaysa rivayet muhtelif: Süryani ya da Hint mitolojisindeki, böceklere hükmeden meleğin adından geldiği de söyleniyor; elyazmalarını korumak için mürekkebi kullanılan zehirli bitkinin adı olan kebikeç’in zaman içinde halk inancında koruyucu melek anlamını kazandığı da...

Ne de olsa ilk bakışta narin görünür kitap: Parşömen, deri, kâğıt gibi kolayca imha edilebilecek malzeme üzerine yazılmıştır, ya da enerji tekellerinin insafındaki sanal ortama yerleşmiştir. Sanki püf desen... Oysa tuhaf bir direngenliği olduğu çıkmıştır ortaya: Türlü çeşit yangınlarda yakılan, kıyılıp hamur yapılan, toplatılıp yok edildiği sanılan kitaplar usul usul günlerini bekleyen tohumlar gibi yine filizlerini vermiş, çağlar ya da ülkeler aşmış, okurlarına ne yapıp edip kavuşmuşlardır.

John Berger’ın dediği gibi “uzatılan bir el”dir kitaplar, insanların arzularını, umutlarını, korkularını, düşünce ve tasarılarını paylaşmak için birbirlerine uzattıkları el.

Kitapların koruyucu meleği de okurdan başkası değildir aslında; önyargılara, şartlanmalara, baskılara, reklam sağanağı altında körleşmeye direnen okurdan.

O halde, bol kitaplı harika bir yıl dileğiyle Yâ Kebikeç! - Metis Yayınları


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 224
En / Boy : 10,5 / 15
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2019
₺9,00

AstroDefter 2019-2020 çıktı!

 

Hiç “Ay günlüğü” tuttunuz mu? 2019 yılınıza Ay’ı şahit kılmak ister misiniz?

Ünlü astrolog-yazar Zeynep Turan’ın hazırladığı AstroDefter, İnkilâp etiketiyle raflarda yerini aldı. AstroDefter bir Ay günlüğü ajandası, 21 Mart Ba­har Ekinoksu ’nu karşılama rehberidir. İki farklı renk olarak tasarlanan AstroDefter, yeşil rengini Uranüs’ten, turuncu rengini ise Satürn’den almıştır. Kendisine yeni bir hayat tasarlamak, hedeflerine çok daha kolay ulaşmak isteyenler niyet defteridir.

 Baharın uyanması ile hepimiz için yeni bir dönem başlıyor. Hayattan beklentilerinizi, hayallerinizi bu deftere yazarak yönlendirebilirsiniz. Unutmayın her niyet kaleme dökülmelidir.

 

Astrodefter ne işe yarar?

Yaptığınız işlerde, attığınız imzalarda Ay’ı şahit kılmanız ve gökyüzünün desteğini almanız için 2020 yılının mart ayına kadar Ay’ın boşlukta olduğu günleri bu defterde bulabileceksiniz. Ay’ın ve Güneş’in konumuna göre size yön verecek küçük mesajlara da sık sık rastlayacaksınız. Böylece çocuğunuzun doğumunu, sizin için hayati önem taşıyan kararları, estetik yaptırmak istediğiniz günü evliliğinizi, nikahınızı Ay’ın boşlukta olduğu saatlere ve günlere denk getirmeyecek, Ay’ın desteğini alacaksınız.

 

Neden Ay’ın boşlukta olmasına dikkat etmeliyiz?

Çünkü Ay boşlukta kaldığında kalbimiz ve zihnimiz senkronize hareket etmez. Alacağımız kararlardan emin olamayız ve hatalı kararlar almaya çok yakın oluruz. İşte tam da bu noktada AstroDefter kendi planlamanızı yapmanıza ve gökyüzünün gündemine dair notlarla gününüzü organize etmenize yardımcı olacak. Aklınızın karıştığı, kalbinizin yorulduğu günlerde Ay’ın hareketinden haberdar olabilecek ve yaşamınızı organize edebileceksiniz.

 

Peki, günün dağınıklığının üstesinden nasıl geleceğiz?

Kendinize hedefler koyarak. Bu defteri çantanıza koymadan önce yapmak istediklerinizi, istediğiniz tarihteki sayfalara not olarak yazın. Her ayın kendi gücünü anlatan karşılama yazılarımla da siz de ayın duygularını anlayacaksınız. Yaşamın olağan akışı içinde kendi önceliklerinize zaman ayırmanız çok kolay değil. Bazen kendinize yüklediğiniz sorumluluklar bazen çevrenizdeki insanların yükleri; bazen de yoğun gökyüzü gündemi altında ne yapacağınızın sırasını ka­rıştırabilirsiniz. İpuçları olan bu defter sizin sırdaşınız olacak. İçindeki cümleler Ay’ın fazından feyz alınmış frekansı yüksek cümlelerdir. Günün kalitesini anla­tan AstroDefter yüzyılın en hızlı yıllarını da göz önünde bulunduruyor. Zaman hızla akarken duygularınızın örselenmesine izin vermeyin. Niyetinizin kaderinizi şekillendireceğini unutmayın.

 

‘Ay Boşlukta’ ne anlama geliyor?

Ay burçlar arası 2,5 günde hareket ederken bazı günlerde 6 saat ve daha fazla boşlukta kalır. Yani hiçbir burç takımyıldızı ile iletişim kurmaz. Bu durum, günün dağınık başlamasına veya bitmesine sebep olur. Örneğin bir bebek sahibi olacaksanız bebeğinizin doğumunu Ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. Evle­necekseniz veya bir ev satın alacak, bir işe imza atacaksanız bu defter işinize çok yarayacak. Unutmayın siz en güzelini hak ediyorsunuz. Yaptığınız her işe Ay’ı da şahit kılın. Bu defterde Ay boşlukta olarak belirttiğim saatler arasına sizin için önemli hiçbir şeyi denk getirmeyin. 

Sayfa Sayısı : 216

Ebat : 13x21

Kağıt/İç Baskı  I Hm. 80 gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230 gr

Kapak Tasarımı : Şevval Ulusoy

₺42,90

AstroDefter 2019-2020 çıktı!

 

Hiç “Ay günlüğü” tuttunuz mu? 2019 yılınıza Ay’ı şahit kılmak ister misiniz?

Ünlü astrolog-yazar Zeynep Turan’ın hazırladığı AstroDefter, İnkilâp etiketiyle raflarda yerini aldı. AstroDefter bir Ay günlüğü ajandası, 21 Mart Ba­har Ekinoksu ’nu karşılama rehberidir. İki farklı renk olarak tasarlanan AstroDefter, yeşil rengini Uranüs’ten, turuncu rengini ise Satürn’den almıştır. Kendisine yeni bir hayat tasarlamak, hedeflerine çok daha kolay ulaşmak isteyenler niyet defteridir.

 Baharın uyanması ile hepimiz için yeni bir dönem başlıyor. Hayattan beklentilerinizi, hayallerinizi bu deftere yazarak yönlendirebilirsiniz. Unutmayın her niyet kaleme dökülmelidir.

 

Astrodefter ne işe yarar?

Yaptığınız işlerde, attığınız imzalarda Ay’ı şahit kılmanız ve gökyüzünün desteğini almanız için 2020 yılının mart ayına kadar Ay’ın boşlukta olduğu günleri bu defterde bulabileceksiniz. Ay’ın ve Güneş’in konumuna göre size yön verecek küçük mesajlara da sık sık rastlayacaksınız. Böylece çocuğunuzun doğumunu, sizin için hayati önem taşıyan kararları, estetik yaptırmak istediğiniz günü evliliğinizi, nikahınızı Ay’ın boşlukta olduğu saatlere ve günlere denk getirmeyecek, Ay’ın desteğini alacaksınız.

 

Neden Ay’ın boşlukta olmasına dikkat etmeliyiz?

Çünkü Ay boşlukta kaldığında kalbimiz ve zihnimiz senkronize hareket etmez. Alacağımız kararlardan emin olamayız ve hatalı kararlar almaya çok yakın oluruz. İşte tam da bu noktada AstroDefter kendi planlamanızı yapmanıza ve gökyüzünün gündemine dair notlarla gününüzü organize etmenize yardımcı olacak. Aklınızın karıştığı, kalbinizin yorulduğu günlerde Ay’ın hareketinden haberdar olabilecek ve yaşamınızı organize edebileceksiniz.

 

Peki, günün dağınıklığının üstesinden nasıl geleceğiz?

Kendinize hedefler koyarak. Bu defteri çantanıza koymadan önce yapmak istediklerinizi, istediğiniz tarihteki sayfalara not olarak yazın. Her ayın kendi gücünü anlatan karşılama yazılarımla da siz de ayın duygularını anlayacaksınız. Yaşamın olağan akışı içinde kendi önceliklerinize zaman ayırmanız çok kolay değil. Bazen kendinize yüklediğiniz sorumluluklar bazen çevrenizdeki insanların yükleri; bazen de yoğun gökyüzü gündemi altında ne yapacağınızın sırasını ka­rıştırabilirsiniz. İpuçları olan bu defter sizin sırdaşınız olacak. İçindeki cümleler Ay’ın fazından feyz alınmış frekansı yüksek cümlelerdir. Günün kalitesini anla­tan AstroDefter yüzyılın en hızlı yıllarını da göz önünde bulunduruyor. Zaman hızla akarken duygularınızın örselenmesine izin vermeyin. Niyetinizin kaderinizi şekillendireceğini unutmayın.

 

‘Ay Boşlukta’ ne anlama geliyor?

Ay burçlar arası 2,5 günde hareket ederken bazı günlerde 6 saat ve daha fazla boşlukta kalır. Yani hiçbir burç takımyıldızı ile iletişim kurmaz. Bu durum, günün dağınık başlamasına veya bitmesine sebep olur. Örneğin bir bebek sahibi olacaksanız bebeğinizin doğumunu Ay boşlukta saatlerine denk getirmeyin. Evle­necekseniz veya bir ev satın alacak, bir işe imza atacaksanız bu defter işinize çok yarayacak. Unutmayın siz en güzelini hak ediyorsunuz. Yaptığınız her işe Ay’ı da şahit kılın. Bu defterde Ay boşlukta olarak belirttiğim saatler arasına sizin için önemli hiçbir şeyi denk getirmeyin. 

Sayfa Sayısı : 216

Ebat : 13x21

Kağıt/İç Baskı  I Hm. 80 gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230 gr

Kapak Tasarımı : Şevval Ulusoy

₺42,90
Tükendi
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 80 yaprak (164 sayfa) KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺30,00 KDV Dahil
Tükendi
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 80 yaprak (164 sayfa) KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺39,00 KDV Dahil
Tükendi
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 80 yaprak (164 sayfa) KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺30,00 KDV Dahil
Tükendi
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 80 yaprak (164 sayfa) KAĞIT: 80 gr Iyvori
₺39,00 KDV Dahil
Tükendi
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 30 yaprak (60 sayfa) KAĞIT: 70 gr Iyvori
₺9,00 KDV Dahil
Tükendi
ÜRÜN BİLGİSİ EBAT: 7,5 x 12 cm. SAYFA SAYISI: 30 yaprak (60 sayfa) KAĞIT: 70 gr Iyvori
₺4,00 KDV Dahil
1 2 >

Defterler

Defter Çeşitleri

Defter, kâğıt yaprakların bir araya getirilmesi ile oluşturulan kırtasiye ürünüdür. Üzerine çizim yapmak ya da yazı yazmak için oluşturulmuş çeşitleri mevcuttur. Her biri farklı amaca hitap ettiği için geniş kullanım alanına sahiptirler. Günlük hayatta insanların işlerini kolaylaştıran, bilgilerin yazılı hale getirilip unutulmamasını sağlayan bu defterlerin farklı tasarımları bulunmaktadır.  Bu amaçlarla kullanıma sunulan başlıca defter çeşitleri şunlardır:

 

  • Spiralli Defter: Bir diğer adı telli defter olan bu çeşitlerde, kâğıt yapraklar tel ile birleştirilerek defter formu elde edilmektedir. Farklı tasarımlarda ve boyutlarda üretilen çizgili, çizgisiz, kareli, resim ya da müzik defteri olarak satışa sunulmaktadır. 

  • Not Defteri: Çeşitli bilgileri not etmek amacıyla üretilmiş genellikle küçük boyutlu olan defter çeşididir. Bu çeşitler okullarda ödev defteri olarak kullanılırken iş yerlerinde hatırlatma amaçlı notlar yazılmaktadır. Ayrıca özel ya da önemli günlerin yazıldığı kısa bilgilerin yer aldığı defterlerde küçük not defteri olarak kullanılmaktadır. 
 
  • Güzel Yazı Defteri: El yazısı defteri olarak da bilinen güzel yazı defterleri ilkokul döneminde kullanılmaktadır. Bu defterlerin üzerindeki çizgiler kullanan kişilerin daha düzgün yazı yazmasını sağlamaktadır. Çizgili defterlerden farklı olarak güzel yazı defterinde bulunan çizgiler kırmızı ve mavi renklidir. Bu renkler çocuklara kılavuz görevi üstlenmesi açısından önemlidir. 
 
  • Çizgili ve Çizgisiz Defterler: Çizgili defter, çeşitli eğitim kademelerinde kullanılan defterin başında gelmektedir.  Defter içerisindeki yapraklar yatay çizgilerle sıralanmıştır. Çizgisiz defter ise üzerinde hiçbir çizginin yer almadığı düz beyaz sayfadan oluşturulan defterlere denilmektedir.
 
  • Ajandalar: Özel tasarımlı defterler içerisinde yer alan planlayıcı ajanda, takvimli defter modellerindendir. Özellikle iş yerlerinde kullanılan ajandalar önemli bilgilerin kayıt altına alınmasını sağlamaktadır. Farklı kağıt türlerinde ve şekillerinde üretilen defter çeşitleri arasında yer almaktadır. 
 
  • Evrak Defteri: Çeşitli kurumlarda resmi işlemlerin yazılı olduğu, özel bilgilerin kayıt altına alındığı defterlerdir. Tasarım olarak standart defterlerden farklıdır. Çizgili ve kareli bölümler birlikte bulunur. Sayılar ve yazılar bir arada düzenli yazılabilecek şekilde ayarlanmıştır. 
 
  • Resim Defteri: Resim derslerinde ya da kurslarında kullanılmak üzere tasarlanmış düz sayfası olan defterlerdir. Farklı ölçüleri bulunan resim defterleri kullanım amacına göre seçilmektedir. 
 
  • Ciltli Defter: Genellikle ip dikişli olan ciltli defterler sert kapak tasarımlarına sahiptir. Defterin sayfa sayısı arttıkça içinde bulunan cilt adedi de artacaktır. Bu şekilde farklı boyutlarda üretilen bu modeller planlayıcı defter olarak da kullanılabilmektedir
 
  • Hatıra Defteri: Eğlenceli tasarımları olan genellikle ortaokul ve lise dönemlerinde kullanılan bir defterdir. Bazı modelleri günlük yazmak içinde kullanılabilmektedir. Farklı renklerde ve tasarımlarda oldukça çeşitli modelleri bulunmaktadır. 

 

  • Kareli Defter:  Yaygın kullanım alanı olan bu defterler özellikle okullarda matematik ve fen bilimleri derslerinde kullanılmaktadır. Çizim yapabilme imkânının kolay olduğu kareli defterler oldukça kullanışlı defter çeşitlerinden biridir. 

 

En Çok Kullanılan Defter Setleri

Defter çeşitleri, gerek günlük hayatta gerek iş hayatında gerekse okulda sıkça kullanılan kırtasiye ürünlerinden biridir. Defterin tarihi geçmiş yüzyıllara dayanmaktadır. İlk insanlar yaşadığı olayları kayıt altına almak için başlangıçta taşlara yazı yazmışlardır. Zamanla gelişerek bu yazılar bitki liflerinden oluşturulan kâğıtlara, hayvan derilerine yazılmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte önce kâğıt daha sonra ise çeşitli defter modelleri üretilmiştir. Günümüzde bu modeller çeşitlenerek tasarım ve boyut olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. 

Farklı amaçlar için üretilmiş güzel defterler,  içerik bakımından set şeklinde satışa sunulmaktadır. Bu setler aynı defterin farklı renkleri ya da defter kalem silgi seti şeklinde de oluşturulabilmektedir. Ayrıca günlük hayatta yaptığı tüm işlemleri yazıya geçirmek isteyenler için tasarlanmış planlayıcı defter modelleri farklı ölçülerin bir araya getirdiği setlerden oluşmaktadır. Özellikle renkli defter setleri en çok kullanılan modellerin başında gelmektedir. Ders notu tutmak, şiir yazmak, düz yazı yazmak için de kullanılan bu defterlerin spiralli, spiralsiz defter gibi çeşitleri de oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir. 

Defter Fiyatları

Defter fiyatları üzerinde belirleyici olan birçok ölçüt bulunmaktadır. Bu ölçütlerin başında malzeme kalitesi ilk sırada yer almaktadır. Bunun yanı sıra defterin tasarımı ve kullanım amacı da fiyatlandırmada etkili olan bir başka ölçüttür. Kapaklı defter, özellikle sert kapaklı defterler karton kapaklı modellere göre daha yüksek fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulmaktadır. Tüm dersler defteri olarak kullanılan, kendi içinde bölümlere ayrılan defterler sayfa sayısı olarak fazla olduğu için fiyat olarak standart defterlerden yüksek aralıklardadır. Her yaştan her zevke uygun defter modellerinin tekli ya da toplu satın alınması da fiyatlandırmada etkili olan unsurlar arasında yer almaktadır.

Defter çeşitleri oldukça fazladır. Her bir çeşit kendi içinde farklı boyutlarda ve tasarımlarda satılmaktadır. Defter boyutları büyük boy defter, orta boy defter ve küçük boy defter olarak ayrılır. Bu boyutların farklı olması fiyatlarının da farklılaşmasına sebep olmaktadır. Bunlara ek olarak planlayıcı ajanda olarak kullanılan defterler özel tasarımlarda üretilmektedir. Standart defterlerde olmayan birçok özellik bu ajandalarda yer aldığı için fiyat olarak da yüksek fiyatlandırılmış defterler arasında yer almasına sebep olmuştur. Her türlü ihtiyaca karşılık veren ve kullanım kolaylığı sağlayan modelleri ile birçok çeşidi bulunan defter çeşitleri kullanıcılarının beğenisini kazanmıştır. 

Defter Seçimi Nasıl Yapılır?

Defter modelleri, kullanıcıların işini kolaylaştıran malzemelerin başında gelmektedir. Değişik defterler; grafik, çizmek, ders notu tutmak, tasarım yapmak, çizim çalışmaları gibi birçok işlemde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden seçim yaparken kullanım amacına ve ihtiyaca en iyi karşılık verecek çeşidin seçilmesi son derece önemli bir durumdur. Bu yüzden tercih edilecek güzel defterler kullanım amacına uygun olmalıdır. Okul için, iş hayatında kullanım için farklı tasarımlarda üretilmiş defterler olduğu için bu durum seçim yaparken göz önünde bulundurulmalıdır. 

Defter seçiminde defterin ebatları oldukça önemlidir. Amaç dışında seçilen çok büyük ya da çok küçük defterler ihtiyaca karşılık veremediğinden dolayı uygun olmayacaktır. Aynı şekilde değişik defterler farklı özellikleri içerisinde barındırdığı için doğru seçilmesi gerekmektedir. Haftalık planlayıcı defter, içinde gün ve tarihlerin yer aldığı özel tasarıma sahiptir. Bu yüzden okul defteri olarak kullanılması uygun değildir. Aynı şekilde defter seçiminde kullanan kişinin yaşı özellikleri oldukça önemlidir. İlkokul çağındaki çocuklar için tasarlanmış süslü defter modelleri, lise dönemi öğrencileri için uygun değildir. İş hayatında kullanılacak defterlerin seçiminde ise ek özelliklerin olup olmadığına bakılmalıdır. Fonksiyonel, kalem ve kart ceplerinin bulunması, içerisinde ek not kâğıtlarını barındıran modeller oldukça kullanışlıdır. 

En Güzel Defterler

En güzel defterler, tasarım ve kullanım kolaylığı bakımından ihtiyaca karşılık verebilen defterlerdir. Kaliteli tasarımlar kullanıcıların memnun kalması için oldukça önemlidir. Aynı şekilde kâğıt kalitesinin iyi olması defterin kullanışını etkileyeceği için tercihlerde göz önünde bulundurulmaktadır. Güzel defterler çeşitli renklendirmelerle eğlenceli hale getirilmektedir. Kapak şekli, dokusu, baskısı gibi özellikleri defterin formunu etkileyen başlıca özelliklerdir. Görsellik açısından kullanıcıların tercihinde etkili olan bu özellikler kullanıcı beğenilerini etkilemektedir. Hediyelik defterler ise şık bir görselliğe sahiptir. Pullu, simli kapak yapısı ile dikkat çekerken sıvı geçirmez özellikleri ile de güvenli kullanım olanağı sunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı