Bazen çiçekler, kelimelerin ifade edemediklerini söyler...

Ailesinin başına gelen korkunç olaydan sonra dokuz yaşındaki Alice Hart’ın, deniz kenarındaki çocukluk evini terk etmesi gerekmişti. Çiçek yetiştiriciliği yapan babaannesi June, Alice’i kanatlarının altına alıp onu yetiştirmeye ve kıza çiçeklerin dilini öğretmeye başlamıştı. Çiçeklerin dilini kullanarak, gerçekte söylemesi ve anlatması zor şeyleri ifade etmenin bir yolunu gösteriyordu.

June’un ve çiftliği işleten kadınların gözetimi altında Alice, yeni hayatına alışmaya çalışıyor ancak ailesinin geçmişi hakkında bilmediği şeylerin ağırlığı altında ezilmeye başlıyordu. Seneler içinde Alice tekrar ihanete uğrayıp büyük bir kayıp yaşayınca, kederinden uzaklaşmak için çiftlikten kaçmaya karar verdi. Kendini nefes kesen çiçeklerle dolu bir çölün ortasında bulduğunda, karizmatik ama tehlikeli biriyle de tanışacak ve anlatabileceği en önemli hikâyenin, kendi hikâyesi olduğunu öğrenecekti.

“En güzel masallar, insanların yüreklerinin en karanlık köşelerinden doğar; bu roman da öyle. Gerçekler ve illüzyonlarıyla Alice Hart'ın Kayıp Çiçekleri sizi derinden etkileyecek.”

- Myfanwy Jones, Leap'in yazarı, 2016 Miles Franklin Edebiyat Ödülü finalisti -

“Alice Hart'ın Kayıp Çiçekleri ihanetin, sevginin ve hikâye anlatıcılığının gücü üzerine yazılmış, çiçekler ve kızıl çöllerle dolu bir roman. Zekâ, zarafet ve hassasiyetle yazan Holly Ringland, hem hüzünlü hem de güçlü bir roman kaleme almış. Geçmişinin karanlığını kırmak için çalışan güçlü Alice'in yolculuğuna okuru da müthiş bir şekilde dahil ediyor.”

- Kate Forsyth, Bitter Greens'in yazarı, 2015 American Library Association Ödülü, En İyi Tarihi Kurgu kazananı -

“Sevgi ve kontrol arasındaki ince çizgiyi inceleyen derin bir edebi eser. Ringland'ın zengin anlatımı, insanların birbirleriyle kurdukları iletişimle beraber canlı bir hâl alıyor.”

- Jenn Ashworth, Fell'in yazarı, The Society of Authors 2010 Betty Trask Ödülü kazananı -

“Aile, sevgi ve kendini tekrardan yaratma üzerine yazılmış roman, aynı zamanda tatlı üslubuyla âdeta baş kaldıran bir edaya sahip.”

- Foreword Reviews -

“Söyleceğim hiçbir şey Alice Hart’ın Kayıp Çiçekleri’nin dilinin güzelliğini betimleyemez. İçi de dışı da inanılmaz güzel.”

- A Couple Reads -

“Tutku ve çiçeklere duyulan bir aşkla yazılmış, okura ilham veren karakterlerle dolu sürükleyici bir roman.”

- Books and Publishing, starred review -

“Alice Hart’ın Kayıp Çiçekleri ışıldayan bir kitap. Ta derinlerinden, yüreğinden yayılan bir sıcaklığı var. Holly Ringland yetenekli bir hikâye anlatıcısı. Karanlıkta özgürlüğü, özgürlüğün gücünü ve hikâyenin kuvvetini ele alan bu kitap müthiş şefkat dolu. Gerçekçi ve oldukça duygusal bir ilk roman.”

- Brooke Davis, uluslararası çoksatan ve 2015 ABIA Yılın Kurgu Romanı ödüllü Yalnızca Millie’nin yazarı -

“Her sayfa, bir kelebeğin kozasından çıktığı an kadar hafif. Bu roman okurlara bahşedilmiş edebi bir hediye.”

- Ali Cobby Eckermann, Yankunytjatjara şairi, 2017 Windham-Campbell ödülü kazananı -

“Bu roman cesaret, yürek ve sevgiyle dolup taşıyor. Şefkatli bir güç, çiçeklerin güzellikleri ile birleşince kaybın, nezaketin ve aidiyetin hikâyelerini oluşturuyor.”

- Ashley Hay, The Railwayman’s Wife’ın yazarı, 2013 Colin Roderick Ödülü kazananı -

“Bu cesur ve güzel romana âşık oldum. Alice Hart’ta açmak üzere olan çiçeklerin gücü ve büyüsü var.”

- Favel Parrett, When the Night Comes ve Past the Shallows’un yazarı, 2012 Miles Franklin Edebiyat Ödülü finalisti -

₺108,25
ALEX VOLKOV bir meleğin yüzüyle kutsanmış ve kaçamayacağı geçmişiyle lanetlenmiş bir şeytandı.

Peşini bırakmayan bir trajedinin şekillendirdiği hayatında, başarı ve intikam için yaptığı acımasızlıklar yüzünden gönül meselelerine çok az yer kalmıştı.

Fakat en yakın arkadaşının kız kardeşiyle ilgilenmek zorunda kaldığında, göğsünde bir şeyler hissetmeye başladı:

Bir çatlak.
Bir sıcaklık.
Dünyasını yok edebilecek bir yangın.
₺76,00

Arka Kapak Yazısı

Bu kitap, günümüzün bilimi ışığında insan davranışlarına anlayış kazandırmayı amaç edinen bir psikolojiye giriş kitabı olarak kaleme alınmıştır. Bu özelliği ile öğretmen yetiştiren kurum ve programlarda, psikolojiye yer veren yüksekokullarda bir ders kitabı olarak kullanılabilir. Ayrıca, psikolojiye ilgi gösteren herkesin bu alanı tanımak üzere başvurabileceği bir kaynaktır.

Psikolojiye genel bir bakış kazandıracak bilgilere yer verilmiş, bunlara ilişkin kişisel ve toplumsal sorunlarla metotlar ele alınmış, psikolojik olayların fizyolojik yanlarına değinilmiştir.

 

₺97,50

Arka Kapak Yazısı

“Eserimiz, yalnız bir tarikatin hal tercemesi değil, bir yandan da vesikalar topluluğudur. Böylece tarihe malolan bir tarikatin kuruluşundan beri geçirdiği safhaları, tarihten aldığımız vesikalarla meraklılara, tarih ve tasavvuf ehline, tek sözle tarihe sunuyoruz.”

Abdülbâki Gölpınarlı

Kitap Adı: Mevlana’dan Sonra Mevlevilik
Kitap Yazar Adı: Abdülbaki Gölpınarlı
Dizgi Tasarım: İsmet Sayar
Kapak Tasarım: Sayat Ayık
Tashih: Recep Coşkun
Sayfa Sayısı: 510
Ebat: 16 x 23,5
Tür: Tasavvuf
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9789751044341

₺237,50

Arka Kapak Yazısı

Etrafına baksana Aristo… Yaşama, düne, bugüne, şu ana bir bak! Her yer, nefesinin dağıldığı boşluk bile korkularla dolu. Bazıları kendi, bazılarıysa başkalarının korkularıyla beslenir. Bazen süslü püslü bazen pejmürde bir kıyafetle giyinirler korkularını. Kimilerinin korkusu yuvasıdır, sıcacık ve korunaklı; kimilerinin korkusu ise her şeyi yerle bir eden cesaretinde gizlidir. Korkular kılık değiştirir, ancak ya korkaklığa ne demeli? Vicdana sus diyen korkaklığa ne demeli! Oysa bilmezler demiri ateşin, insanı utancın yoğurduğunu. Utanç ne çıkılmaz bir huzursuzluktur, hâlâ duyabilene!

Aristo’nun kendi iç sesiyle girdiği savaşta kim galip gelecek?

Aristo’nun Rüyası, yazmak isteyip de yazamayan, kafasındaki kurgu ile gerçek hayatı arasında sıkışıp kalmış, kendi benliği ile çatışması bitip tükenmeyen, varoluşsal sancılarıyla başa çıkmaya çalışan bir karakteri en yakından tanımamıza olanak sağlıyor.

“Yetemiyorum, yaşamak nedir bilmiyorum!” derken Aristo’nun çektiği acıyı iliklerimize kadar duyumsarken, mutlaka kendimizden bir parça bulacağımız satırlarla karşılaşıyoruz ve hatta, bir noktada biz de kendimizi kendi iç sesimizle bir çatışma içerisinde buluyoruz.

Kitap Adı: Aristo’nun Rüyası
Kitap Yazar Adı: Aysu Altunay
Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Saliha Ulusoy
Son Okuma: Elif Erdağı
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 13,5 x 19,5
Tür Novella
Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod 9789751044686

₺26,00

Arka Kapak Yazısı

Bir insanın evinin kapısı ve kilidi ne ise hudut da bir millet için aynı önem ve değeri taşır…

Zaman ilkeyi değiştiremez: “Hudut bir milletin namus ve şerefinin korunduğu yerdir.”

Biz Hudutlardayken kitabında Osman Pamukoğlu’nun üsteğmen rütbesindeyken 1974-1975 yılları arasında yaşadıkları anlatılmaktadır. Ve olayların her biri tek başına bir film veya romana konu olabilecek tüm özelliklere sahiptir…

Kitap Adı: Biz Hudutlardayken
Kitap Yazar: Adı Osman Pamukoğlu
Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Ezgi Hotalak
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Şenol Alanbay
Sayfa Sayısı: 120
Ebat: 13,7 x 21,5
Tür: Anı
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9789751044693

₺45,50

Arka Kapak Yazısı

Van ile ilgili efsanevi hikâyeleri andıran birçok öykü duyardım çocukluğumda. Acımasız hükümdarlar, adaletsizlikler, isyanlar, kahramanlıklar, öz savunmalar... Yıllar aşındıramadı merakımı. Neden Van? Vanlı mıydım? Hayır. Yine de Van derin iz bırakmıştı gönlümde ve zihnimde. Başladım Van’ı aramaya tarihin gizli sayfalarında.

Kitap Adı: Van’ın Yitik Dünyası
Kitap Yazar Adı: Osep Tokat
Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Son Okuma: Saliha Ulusoy-Gökçe Şenoğlu
Kapak Tasarım: Derya Balcı
Kapak Fotoğrafı: Aytaç Selçuk
Sayfa Tasarım: Derya Balcı
Sayfa Uygulama: Şenol Alanbay – Beyzanur Karabulut
Sayfa Sayısı: 528
Ebat: 23 x 32
Tür: Tarih - Mitoloji
Kağıt / İç Baskı: 170 gr kuşe mat
Cilt / Kapak: 200 gr kuşe mat (Şömizli)
ISBN / Barkod: 9789751044143

₺487,50

Zaman daralıyor. 2030, çok uzak ya da öngörülemeyecek bir tarih değil. İklim değişikliği, teknoloji, göçler ve daha birçok unsur dünyayı hızla değiştiriyor. Hepimizin bu yeni dünyaya eski dünyadan daha farklı yaklaşması gerekiyor. Yeni dünya bize fırsatlar ve tehditler sunuyor

ancak birçoğumuz için bu gelişmeler hem kafa karıştırıcı hem de son derece huzursuz edici olabiliyor. Bireylerin, şirketlerin ve kuruluşların bu süreçte güçlü ve zayıf yanları olacak. Peki bu yaşananlar çöktüğümüz anlamına mı geliyor yoksa kıyametimizi değil de yükselişimizi mi

temsil ediyor?

2030 yılında dünyanın durumuyla ilgili araştırmalar yapıp öngörülerini on binlerce kişiyle paylaşan ve dünyanın sayılı eğitim kurumlarında görev yapan Prof. Mauro F. Guillén’in kaleme aldığı ve şaşkınlıkla karşılanan

bu tablo, artık kitap olarak karşınızda.

Bu kitap, 2030’u akılcı bir tavırla karşılamanız için sizi gereken mücadele stratejileriyle tanıştırırken fikirlerinizi çeşitlendirerek farkındalık kazandırıp önümüzdeki değişimlere hazırlanmanızda yardımcı olacak bir yol haritası çiziyor.

 

₺58,90

Ön Sipariş

Dağıtım Tarihi: 01.02.2023

Arka Kapak Yazısı

“Atalay Yörükoğlu çocuk ve ergen psikiyatrisinin ülkemizdeki gelişiminde öncü rolü olan birkaç meslektaşımızdan biridir. Çocukların duygu, düşünce ve davranışlarının tipik gelişimini kapsayan bilgiler ile ruh sağlığındaki bozulma ve dalgalanmaları konu alan elinizdeki kitap, klinikteki mesleki uygulama sınırlarının ötesine geçen bir etki yarattı. Yazdıklarıyla ve söyledikleriyle hepimize ‘çocuğun bir ruhu vardır’ dedirten bir hekim olarak toplumsal belleğe yerleşti. Kitabı okurken siz de Atalay Yörükoğlu’nun yaşama neşeyle bakışının, çocukların ruh sağlığını iyileştirmeye olan inancının ve yıllar içinde anlamını yitirmemiş bilgeliğinin etkisine gireceksiniz. Şaşırmayın.” 

Yankı Yazgan

Bu kitabı anne, baba ve öğretmenlerin çocukları daha iyi tanımalarına yardımcı olmak amacıyla yazdım. Çocuğun kişilik oluşumunu belirleyen olumlu ve olumsuz tüm etkenleri tartıştım. Anne ve babanın sakıncalı tutum ve yöntemlerini belirtip, çocuk eğitiminde sık düşülen yanılgıları göstermeye çalıştım. Çocuklukta sık rastlanan ruhsal sorunlara değinip önleyici ve düzeltici yaklaşımlar önerdim.

Kaleme alındığı dönemde büyük ilgi gören ve Türk Dil Kurumu 1979 Bilim Ödülü’nü kazanan Çocuk Ruh Sağlığı, Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın sunuş yazısı ve sonsözüyle bir kez daha zamana meydan okuyor. Çocuğun ruhsal gelişimini doğduğu andan ergenlik döneminin sonuna kadar ele alan bu çalışma, 21. yüzyılda da ebeveynlerin başucu kitabı olmaya devam ediyor.

Kitap Adı: Çocuk Ruh Sağlığı
Kitap Yazar Adı: Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Editör: Gizem Demir
Son Okuma: Ezgi Hotalak
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Aslı Varol
Sayfa Sayısı: 448
Ebat: 13,7 x 21,5
Tür: Psikoloji
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9789751044525

₺94,50

James Bacque’nin klasikleşen kitabında, İkinci Dünya Savaşı sonunda ABD ordusunun Batı Almanya’daki esir kamplarında yaşananlar anlatılmaktadır. Bu kampta yaklaşık 4 milyon Alman askeri ve binlerce kadın, çocuk ve yaşlı, açık havada dikenli teller arkasında aylarca neredeyse tamamen gıdasız ve susuz tutulmuşlardı. Mayıs 1943’te Eisenhower, Marshall’a “Ne yazık ki daha fazlasını öldüremedik!” diye yakınıyordu. Eisenhower sadece Nazi rejiminden değil, Alman olan her şeyden, berbat ve saplantılı bir şekilde nefret ediyordu. Böylece Savaş esirleri aç bırakılarak ölüme terk edildi. Nisan 1945’te her yaştan, çok sayıda erkek, daha az sayıda kadın ve çocuk, Amerikan ve Fransız kamplarında açlıktan öldü. Kayıpların sayısı 1 milyonu buluyordu. “1945 Nisan sonuna doğru, Batı Cephesinin çoğu yerinde top seslerinin gürlemesi kesilmişti. Müttefiklerin dikenli tellerle çevrili bölgelerine doğru sürüler halinde yürüyen, silahları alınmış, yorgun Alman askerlerinin milyonlarca çift botunun sürüme sesinden başka bir ses duyulmuyordu. Perişan düşman müfrezeleri, kırsal alana kaçmadan ve sonunda Müttefik askerlerce yakalanmadan önce birkaç yaylım ateşi denemesi yapıyordu.” (James Bacque)


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Bu çalışmada 1960 sonrasında hazırlanmaya ve uygulanmaya başlayan 11 adet kalkınma planı ayrıntılı bir şekilde inceleniyor. Yazara göre ilk dört kalkınma planı eleştirilecek, eksik bulunabilecek yönleri olsa da milli yönleriyle öne çıkmaktadır. Fakat 1980’den sonra hazırlanan planlar milli nitelikte değildir ve daha önce hazırlanan planlar sayesinde yaratılan ekonomik, siyasi ve kültürel temeli kaldırmayı hedeflemektedir. Zaten özelleştirme programı da bu planlar ışığında uygulanmıştır.

“Çin mucizesi” de kitapta Türkiye’nin kalkınma planlarıyla karşılaştırılarak incelenmektedir ve Çin’in izlediği ekonomi politikasının birçok noktada Türkiye’nin milli kalkınma planlarıyla kesiştiği vurgulanmaktadır.

 “Türkiye’nin milli bir iktidarla yaratacağı güçlü ekonomi, güçlü ordu, dünya ve bölge çapında ittifaklar, ulusal birlik ve moral gücü ile genç dinamik nüfusunu, tarihi derinliğini, zengin kültürünü, uygun iklim koşullarını birleştirerek kamucu, halkçı bir uygarlık atağının eşiğindeki insanlığın öncü ülkelerinden biri olacağına inancımız tamdır.”

 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 430
Ağırlık : 430
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺67,50

20. yüzyıl Avrupa yazınının en uç beylerinden Evelyn Waugh’un Adi Bedenler romanı, kaleme aldığı ve ekmek teknesi olarak gördüğü hatıraları gümrüğe takılıp gümrük memurlarınca yakılan, başına gelen trajikomik hadiseler sonucu nişanlısı Nina ile bir türlü evlenemeyen, nevi şahsına münhasır Adam Fenwick-Symes’ın başından geçenleri odağına alıyor. 
Yazar, Adam Fenwick-Symes’ın tam ortasında bulunduğu bu renkli fotoğrafa “Bright Young People” topluluğunu ve topluluğun kırılgan ilişkilerini, İngiliz sosyetesini ve sosyetenin iki dünya savaşı arasındaki hâl-i pürmelâlini de dahil ediyor: Trajediyle komedinin ustaca harmanlandığı, telefon konuşmalarının ve dedikoduların hem söylemde hem de kurguda önemli roller üstlendiği bir dünya, Adi Bedenler’de tasvir edilen. Waugh, yıllar sonra, ölümünden iki yıl önce yazdığı bir önsözde Adi Bedenler’in hiç hesapta olmayan bir kitap olduğundan bahseder. Kitabın kahramanı Adam Symes da hiç hesapta olmayan bir kaderin eline düşmüş biri olarak duruyor karşımızda; az sonra tam yanımızda bitecek, aşina bir yüz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,98

20 yüzyıl İtalyan edebiyatının en önde gelen isimlerinden Antonio Tabucchi’nin 1984 yılında yayımlanan kısa romanı Hint Gece Müziği, okurunu Hindistan’ın dolambaçlı coğrafyasında bir arayışın öyküsüne ortak ediyor. Mumbai’nin lüks otellerinde başlayan macera, doğu kıyılarındaki sefil pansiyonlarda, tren kompartımanlarında, sarsıcı taksi yolculuklarında, kiliselerde, hastane koğuşlarında ve dalgalı sahillerde devam ediyor. Gerçekle sanrının birbirine karışıp bulanıklaştığı sınırlarda, gölgelerin arasında “kendisine çok benzeyen” sevgili arkadaşını arayan kahramanımız, Hindistan’ın zamansız labirentlerinde aslında kimi ve neyi aramaktadır? Varış noktasından bağımsız olarak yoldaki karşılaşmalarla zenginleşen, arananın her köşe başında daha da uzaklaştığı, yolculuk içinde bir yolculuk ve yol üzerine bir tefekkür. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺53,30

2022’de Türkiye’nin iç siyasetinde yaklaşan 2023 seçimleri, ittifaklar ve parti içi gelişmelerin yanı sıra
ekonomi, güvenlik ve dış politikada yaşanan gelişmeler belirleyici oldu. 2022 hem Türkiye siyaseti hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan açısından çok yoğun geçti. Cumhurbaşkanının faaliyetlerinde yeni ekonomi modeli, “müjdeler”, reform girişimleri, altyapı ve üstyapı yatırımları ana gündem maddeleriydi. Yıl içerisinde AK Parti 2023 çalışmalarını hızlandırırken gençlerin öne çıktığı teşkilat çalışmalarına yoğunlaştı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Türkiye Yüzyılı” vizyonu açıklandı.
MHP, ittifak ortağı AK Parti ile özellikle yasama faaliyetlerinde yakın iş birliği gösterirken liderler arasındaki uyum yıl içerisinde güçlü bir şekilde devam etti. Muhalefet partilerinin de 2023 seçimlerine odaklandığı
2022’de altılı masa etrafındaki tartışmalar, ortak aday ve rekabet siyasetin gündemini belirledi. Dünya ekonomisinde 2022’de yaşanan gıda, enerji ve tedarik krizleri ile son kırk yılın en yüksek rakamlarına
ulaşan küresel enflasyondan Türkiye de etkilendi. Buna rağmen yeni ekonomi modeli ile kamu öncülüğünde başlatılan teşvik, destek ve denetleme mekanizmaları sayesinde Türkiye bu türbülansı az zararla yönetmeyi başardı. 2022, Türk dış politikası açısından oldukça verimli ve etkili geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde
yürütülen lider diplomasisi sayesinde önemli adımlar atıldı. Ancak Türkiye’nin Batılı devletler ile gerilimli ilişkilerinde ciddi bir değişiklik olmadı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye çok taraflı uluslararası
platformlarda hem gündem olmaya hem de gündem belirlemeye devam etti.
Türkiye terörle mücadelesini yeni konseptine göre 2022’de de sürdürdü. Terörü kaynağında yok etme
politikası gereğince hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye başta olmak üzere başka devletlerdeki terör örgütlerine etkili bir şekilde müdahale edildi. SETA’nın her yılın sonunda hazırladığı gelenekselleşen SETA Yıllığı Türkiye’nin hem temel gündem maddelerini zengin bir içerikle analiz etmekte hem de gelecek yıllara dair bütüncül bir bakış açısı sağlamaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 296
Ağırlık : 296
En / Boy : 18 / 27
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

Peygamber’imizi kendimize model alabilmemiz için Önce O’nu tanımamız gerekir.
Sahi, sormayı unuttum…
Sen Peygamber’imizi tanıyor musun?

Peygamber’im Bugün Yaşasaydı bir gününü nasıl geçirirdi? 
Mesela playstation oynar mıydı? 
Çocuklarla nasıl iletişim kurardı? 
Hayvanlara olan sevgisini nasıl gösterirdi? 
Bugün okula giden bir öğrenci olsa sınavda kopya çeker miydi? 
Televizyon izler miydi ya da her şeyi mi izlerdi? 
Bir marketi olsa nasıl bir iş adamı olurdu? Zararlı şeyleri satar mıydı? 
İnsanlarla sohbet ederken elindeki telefona mı bakardı yoksa insanların gözünün içine mi? 
 
Tüm bu soruların cevapları, beni bin dört yüz yıl önce yaşayan ama öğretileriyle bugün hâlâ yaşamaya devam eden Güzel Peygamber’imle tanıştırdı. Sonra aldım kalemi kâğıdı elime, öğrendiklerimi yazmaya başladım. 
Sen de oku...
Sen de Peygamber’imizi bugününe taşı... 
Peygamber’im bugün yaşasaydı nasıl bir hayatı olurdu, sen de öğren diye...


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺56,25
İslam Öncesi Türk Tarihi ve Kültürüne Kısa Bir Bakış

Türk kültürü hakkında somut bilgiler toplamak oldukça
zor bir uğraşıdır şüphesiz. Ancak, eski Türk devletlerinin kurulduğu Asya ve Avrupa kıtalarına yayılmış
devasa topraklarda bazen bilerek bazen de tesadüfen
bulunan kalıntılardan elde edilen bilgileri yorumlayan
yeni dönem bilim insanları ve arkeologlar Türk kültürü
hakkındaki kanılarını değiştirmeye başlamışlardır.
Düzeltilmesinin zaman alacağı kesin olan önyargı ve
yanlı bilgi kaynaklarının neler olduğu ve gerçeklerin
ortaya çıkarılması en büyük dileğimizdir. İşte elinizdeki
kitabın yazılma nedeni budur. 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 332
Ağırlık : 332
En / Boy : 23 / 29
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺240,00

Çok bilinmeyenli bir denklemin parçası olsaydınız ne yapardınız?
Tutkularının peşinden gitmek için sahip olduğu her şeyden vazgeçebilecek kadar idealist bir adam ve sahip olduğu herhangi bir şeyi kaybetmemek için tutkularından vazgeçen bir kadın.
Yaşadıklarından sonra yeni bir duyguya tutunamayacak kadar yaralı, daha fazla yaralanmayacak kadar tecrübeli birer insana dönüşen Richard ve Süreyya’nın içine düştüğü durum onları, yeniden sahip olma güdüsüyle müdahale ettikleri bir “Durumsal anksiyete bozukluğu” vakasında bedeli ağır bir “Potansiyelinin karşılığını bulma.” mücadelesine sokar.
Bununla birlikte, insanlar üzerinde yasak deneyler yaptığı için görevinden atılmış bir psikiyatr olan Richard, sevgilisinin intiharına sebep olduğu için Paranoid Şizofreninin kucağına düşmüş olan Ozan’la karşı karşıya kalacak ve olaylar daha karmaşık bir hal alacaktır..


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 152
Ağırlık : 152
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,50

Ebeveynlik söz konusu olduğunda yeryüzünde yaşayan tüm canlılar için geçerli temel bir kural vardır; anne ve baba, hayatta kalabileceği tüm becerileri yavrusuna kazandırmak zorundadır.
İnsan, diğer canlılarla kıyaslandığında anne-baba yardımına en çok ihtiyaç duyan canlıdır. Gebelikten itibaren başlayan bu süreç erişkin bir birey olana kadar devam etmektedir. Çocuk eğitimi, çocuğun gelişimine ve öğrenme süreçlerine uygun bir biçimde verilmelidir. Bu nedenle çocuk eğitiminde tutarlı bir yaklaşımı adım adım takip etmek; çocuğun gelişimine ve öğrenme süreçlerine en uyumlu eğitimi vermeyi amaçlar.
Adım Adım Merhamet Eğitimi kitabında; zekâ gelişiminden mahremiyet eğitimine, çocukluk korkularından utangaçlığa kadar birçok konu, güncel bilimsel bilgiler ışığında ve uygulanabilir pratik tavsiyelerle ele alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 232
Ağırlık : 232
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,25

Anadolu’nun tam kalbinde, bir sonbahar ayının son günlerinde ilan edilen Cumhuriyetin öncesi ve sonrası vardır. Cumhuriyet kurulurken yaşanan hengâme, değişim ve dönüşüm, şehir ya da köy ayırmaksızın Anadolu’nun her bir köşesinde kendisini gösterir. İnsana özgü yeni hikâyeler doğar, güne dair yeni şahitlikler birbirini takip eder. Bazen değişim sancılı olur bazen ise düğün bayram havasında olur dönüşümler.  Ve işte o zaman insanlar “Cumhuriyeti” bir olay değil olgu olarak kabul eder. Nihayetinde dudaklardan “Cumhuriyet Kurulurken…” sözcükleri istemsizce dökülür. 
Gözleri önünde ailesi Ermeni Komitacılar tarafından katledilen çocuk ruhunu bir ömür taşıyan, ömrünü kitap değil kütüphaneye okumaya vakfeden tarihçi, Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç’ın bazen üzen, bazen şaşırtan bazen ise düşündüren hayat hikâyesinden kesitler önünüze serilecek, bu eserde.
Bin dokuz yüz otuzların Türkiye’sinden II. Dünya Savaşı’nın perde arkasına, Adnan Menderes’in idamından Bulgaristan Türklerinin yaşadığı mezalime ve daha birçok konuya dair özgün hikâyeleri;  “Cumhuriyet Kurulurken Kütüphane Okuyan Adam” adlı bu eserin sayfaları arasında, perdeye yansıtılmış bir aksiyon filmi izliyormuş hissiyatıyla okuyacaksınız.  


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,25

20. yüzyıla girerken bilim ve teknolojideki ilerlemenin dünyayı çok daha iyi bir yer yapacağına olan inanç, dünya savaşları ve dehşetli makinelerin yarattığı yıkımla son buldu. Atom bombasının karanlık mantar bulutu altından sadece korku ve dehşet sağ çıkmayı başarmıştı.
Artık bilim eskisi kadar masum değildi. Bununla birlikte, ilerleme adına sayısız tartışmalı deney ve çalışma da bilimin karanlık bir yüzü olduğu gerçeğiyle bizi yüzleşmeye zorladı. Savaş esirleri üzerinde yapılan biyolojik / kimyasal deneyler, masum insanların bedenlerinin ve ruhlarının deneme tahtası gibi kullanıldığı sözde tıbbi çalışmalar ve diğer canlılara yapılan işkenceler... Maalesef bilim tarihi bu tip sayısız karanlık olayla dolu.
İşte bu kitapta, bilimsel etiğin hukuki zemin kazanmadan önceki dönemlerde bilim insanlarının kaleme aldığı karanlık hikayelerinden seçmeler bulacaksınız.
Kitabı bitirdikten sonra aklınızda tek bir soru olacak:
Bilim adına ne kadar ileri gidebilirsiniz?


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,25

Ebeveynlik söz konusu olduğunda yeryüzünde yaşayan tüm canlılar için geçerli temel bir kural vardır; anne ve baba, hayatta kalabileceği tüm becerileri yavrusuna kazandırmak zorundadır.
İnsan, diğer canlılarla kıyaslandığında anne-baba yardımına en çok ihtiyaç duyan canlıdır. Gebelikten itibaren başlayan bu süreç erişkin bir birey olana kadar devam etmektedir. Çocuk eğitimi, çocuğun gelişimine ve öğrenme süreçlerine uygun bir biçimde verilmelidir. Bu nedenle çocuk eğitiminde tutarlı bir yaklaşımı adım adım takip etmek; çocuğun gelişimine ve öğrenme süreçlerine en uyumlu eğitimi vermeyi amaçlar.
Adım Adım Karakter Eğitimi kitabında; gebelikten iki yaş krizine, tuvalet ve uyku eğitiminden paylaşma ve yardımlaşma alışkanlıklarına kadar birçok konu, güncel bilimsel bilgiler ışığında ve uygulanabilir pratik tavsiyelerle ele alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 240
Ağırlık : 240
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,25

Ebeveynlik söz konusu olduğunda yeryüzünde yaşayan tüm canlılar için geçerli temel bir kural vardır; anne ve baba, hayatta kalabileceği tüm becerileri yavrusuna kazandırmak zorundadır.
İnsan, diğer canlılarla kıyaslandığında anne-baba yardımına en çok ihtiyaç duyan canlıdır. Gebelikten itibaren başlayan bu süreç erişkin bir birey olana kadar devam etmektedir. Çocuk eğitimi, çocuğun gelişimine ve öğrenme süreçlerine uygun bir biçimde verilmelidir. Bu nedenle çocuk eğitiminde tutarlı bir yaklaşımı adım adım takip etmek; çocuğun gelişimine ve öğrenme süreçlerine en uyumlu eğitimi vermeyi amaçlar.
Adım Adım Davranış Eğitimi kitabında; bilgisayar oyunlarından okul korkusuna, tembellikten arkadaş seçimine kadar birçok konu, güncel bilimsel bilgiler ışığında ve uygulanabilir pratik tavsiyelerle ele alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 232
Ağırlık : 232
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺44,25

Paul Amca birdenbire ortadan kaybolmuş ve Samantha’nın ablasına
2.400.000.000 dolar, erkek kardeşine ise koca bir beyzbol takımı
bırakmıştı. Samantha’nın payına düşense eski püskü kırmızı bir şemsiye ile
gizemli bir nottu: “YAĞMURA dikkat et.”
Bu hiç de adil olmayan miras Samantha’yı üzmüştü. İyi de beraber
yedikleri o çilekli kreplerden, anlattıkları macera dolu hikâyelerden,
çözdükleri bulmacalardan sonra Paul Amca bir hoşça kal bile demeden
nereye gitmişti ki?
Peki ya bu gizemli mesaj gerçekte ne anlama geliyordu? Cevabı basitti.
Samantha, amcasının hayatının içten içe tehlikede olduğunu biliyordu.
Çünkü Samantha’nın ondan öğrendiği şey de, hiçbir şeyin aslında
göründüğü gibi olmadığıydı.
Şimdi YAĞMUR yaklaşıyordu ve Samantha Spinner kayıp amcasını ararken
kendini bulmacalarla dolu, çok önemli, çok tehlikeli ve çok gizli bir planın
tam ortasında bulmak üzereydi. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,60

Hiçbir şey sadece siyah ve beyaz değildir. Yaşamın içindeki gri
alanlar hepimizi birbirimize bağlar...
Gelecek vaat eden bir karikatürist olan Junior, doğuştan gelen sağlık sorunları
nedeniyle arkadaşları tarafından hep alay edilen bir gençtir. Sonunda, iyi bir
eğitim almak amacıyla komşu kasabadaki okulda okumaya karar verir ve buraya
kaydını yaptırır. Ancak, maskotu Kızılderili olan bu okulun tek Kızılderili
öğrencisi kendisidir. Verdiği bu karar kabilesi tarafından hain ilan edilmesine
neden olsa da o, zekâsı ve olaylar karşısındaki mizahi yaklaşımı ile hayata
tutunur. Ve yaşadığı bu zorlu süreç, içinde yepyeni bir gücün varlığını
hissetmesini sağlar...
Ödüllü yazar Sherman Alexie, kendi çocukluk deneyimlerinden ilham alarak
yazdığı bu romanda, sınırlarının ötesine geçmeye çalışan bir gencin ön yargılar
ve farklılıklar üzerine verdiği sıra dışı mücadeleyi mizah dolu bir dille anlatıyor.
• • •
“Her yönüyle mükemmel, dokunaklı ve son derece komik...”
Neil Gaiman
“İlk sayfadan son sayfaya kadar kahkahalarıma engel olamadım.”
- Amy Sedaris, oyuncu, komedyen ve yazar
“Çarpıcı gözlemler ve keskin bir mizah anlayışı... eğlenceli bir üslup.”
- Newsday


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺58,50

Umut ve Deniz proje ödevlerinde başarılı olmak için yaratıcı bir fikir aramaya başlar. Ama böyle şeyleri son dakikaya bırakınca insanın aklına kolay kolay bir fikir de gelmez ki. Bir de üstüne hafta sonu mahallelerinde sel felaketi olunca ne yapacaklarını iyice şaşırırlar. Bunun üzerine iki kafadar iklim krizi üzerine düşünmeye başlar. Kafalarındaki ampul de tam o noktada yanar: Sünger şehir projesini hayata geçirmek. Hem de okuldan başlayarak. Peki bu sünger şehir dedikleri şey nedir ki? Ve bütün bunların Çinli bir çocukla ne ilgisi var? Sünger Şehir, iklim krizinin etkileriyle baş edebilmek için hepimize ilham veriyor


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 72
Ağırlık : 72
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺28,08

Hangisi daha önemli? İnsanların alışkanlıklarını
sürdürmesi mi yoksa dünyanın kendini sürdürmesi
mi?..
Tortuya dönüşmüş denizler, sisle kaplı gökyüzü, doğal
olanın doğadan koptuğu bir dünya... Ama belki de güzel
olan ne varsa henüz yitip gitmemişti.
Ada’yla Doruk, amcalarının yanında birkaç hafta
geçirmek üzere Işık Limanı adlı, kendi hâlindeki
kasabaya gelirler. Pamir de büyükbabasının emanetini
teslim etmek üzere aynı kasabada trenden iner; onun
peşi sıra ise iri yarı ve esrarengiz bir adam!..
Ancak aslında Işık Limanı sıradan bir yer değildir ve
yolları kesişen bu üç çocuk, kasabanın derinliklerindeki
büyük sırdan habersizdir.
Kâşif’in haritasının izinde, sıcak hava balonuyla yapılan
yolculuk heyecanlı olduğu kadar tehlikeli de geçer. Hayal
bile edemeyecekleri gizemlerle dolu saklı dünyaya
ulaştıklarında ise artık tek bir düşünceleri vardır; yer
altındaki güzellikleri yeryüzüne taşımak!


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺39,00

KÜÇÜK TAVŞANCIK İLE BÜYÜYÜNCE NE OLMAK İSTEDİĞİNİ KEŞFET!

Yapıştır: Gözlem becerilerini ve motor koordinasyonunu geliştirir.

Boya: Bilek hareketlerini geliştirir ve konsantrasyonunu güçlendirir.

Hadi Düşünelim: Bu kitaplar mantıksal düşünmenin gelişmesine yardımcı olacak. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 12
Ağırlık : 12
En / Boy : 22,5 / 22,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺29,25

KÜÇÜK TAVŞANCIK İLE EV İŞLERİNE YARDIM ET!

Yapıştır: Gözlem becerilerini ve motor koordinasyonunu geliştirir.

Boya: Bilek hareketlerini geliştirir ve konsantrasyonunu güçlendirir.

Hadi Düşünelim: Bu kitaplar mantıksal düşünmenin gelişmesine yardımcı olacak. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 12
Ağırlık : 12
En / Boy : 22,5 / 22,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺29,25

KÜÇÜK TAVŞANCIK İLE DOĞUM GÜNÜ KUTLA!

Yapıştır: Gözlem becerilerini ve motor koordinasyonunu geliştirir.

Boya: Bilek hareketlerini geliştirir ve konsantrasyonunu güçlendirir.

Hadi Düşünelim: Bu kitaplar mantıksal düşünmenin gelişmesine yardımcı olacak. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 12
Ağırlık : 12
En / Boy : 22,5 / 22,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺29,25

Ölümün tarihi aynı zamanda yaşamın da tarihidir.

 

İnsan mağaradan bugüne olan yolculuğunda nasıl hayatta kaldı? Onu hangi keşifler hayatta tuttu? Peki ya insanın sosyal becerileri bu macerada nasıl bir role sahipti?

Manchester Üniversitesi Biyokimya Profesörü Andrew Doig, bulaşıcı hastalıklardan genetik hastalıklara, şiddetten kazalara kadar ölümün belirli nedenlerine, bunların kimleri nasıl etkilediğine ve ölümün üstesinden gelmeyi mümkün kılan insanlara bakarak ölüm kavramının tarihi perspektifte ufuk açıcı bir tasvirini yapıyor. Ölümün bizi ve bizim de onu nasıl şekillendirdiğimizi anlatan bu titiz vakayinamede tarih, biyolojiyle buluşuyor.

Doig, bitkileri ve salgın hastalıkları takas ettiğimiz, yeni kıtalar ve hayat kurtaran ilaçlar keşfettiğimiz kolektif geçmişimizin bireysel geleceğimizi nasıl belirlediğini açıklayarak en evrensel deneyimimizin ardındaki tarihi ve bilimsel tuhaflıkları büyüleyici bir tatta aydınlatıyor. Ölüm nedenlerinin gelecekte nasıl değişebileceğini tartışarak, şu anki durumumuza dair muhteşem, uzun soluklu bir bakış açısı sunuyor. İnsan Nasıl Hayatta Kaldı, geleceğe bakmanın ve umudun heyecan verici bir hikâyesidir.

 

“Şaşırtıcı derecede eğlenceli...”

– The Times

“Hayranlık uyandırıcı derecede kolay anlaşılır yazılmış merak uyandıran bir hikâye.”

– Financial Times


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,00

Kitap Çeşitleri

Kitap, insanların çeşitli konularda bilgi sahibi olması ve keyifli zaman geçirmek amacıyla oluşturulmuş bir türdür. Gerek günlük hayatta gerekse eğitim hayatında insanlar kitap çeşitleri ile karşı karşıya gelmektedir. Kitaplar farklı amaçlar ile yazılsa da hepsinin en temel işlevi okuyan kişiye bilgi vermektir. Küçük yaşlarda başlayan okuma serüveni ölünceye kadar devam etmektedir. Okuma kitapları bu amaçla her daim insanların hayatında var olan önemli kaynakların başında gelmektedir. Ayrıca bilgi veren kitaplar kişinin kendini geliştirmesini sağlarken, kişinin kaliteli zaman geçirmesine de katkı sunmaktadır. 

Teknolojinin insan hayatına girmesi ile birlikte kitaba ulaşma işlemi de son derece kolaylaşmıştır. Kitaplar, güvenilir kitap siteleri aracılığıyla okurlarına sunulmaktadır. Aranılan her türlü kitap çeşidi bu sitelerde kolaylıkla bulunabilmektedir. İnsan hayatını kolaylaştıran bu durum pek çok avantaja da sahiptir. En çok satan kitaplar, yeni çıkan kitaplar, çok okunan kitaplar başlıkları altında tüm kitapların kolaylıkla bulunabileceği bu ortamlar zaman açısından da kişilere tasarruf sağlamaktadır.  Edebiyat alanında ve diğer bilim dalları ilgilendiren konularda kaleme alınmış başlıca kitap çeşitleri şu şekilde ifade edilebilir: 

 • Romanlar
 • Hikâyeler – Öyküler
 • Anı Kitapları
 • Gezi Kitapları
 • Yemek Kitapları
 • Şiir Kitapları
 • Biyografi Kitapları
 • Dini Kitaplar
 • Çocuk Kitapları
 • Akademik Kitaplar
 • Araştırma İnceleme Kitapları
 • Çizgi Roman Kitapları
 • Gençlik Kitapları
 • Hobi Kitapları
 • İş Ekonomi Kitapları
 • Mizah Kitapları
 • Sağlık Kitapları
 • Sanat ve Müzik Kitapları
 • Kişisel Gelişim Kitapları
 • Eğitim Kitapları
 • Sınavlara Hazırlık Kitapları
 • Bilim Kitapları
 • Söyleşi Kitapları
 

Okuma Kitapları

Okuma kitapları, günlük hayatta güzel ve verimli zaman geçirmek için tercih edilen kitaplardır. Genellikle roman ve öykü türleri okuma kitabı önerileri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Türk ve dünya edebiyatında birçok önemli eser okuma alanında milyonlarca kişi tarafından tercih edilmiştir. Özellikle Dünya klasikleri bu alanda birçok kişiye hitap etmektedir. Aynı zamanda türk Edebiyatında yer alan ve küçük yaşlarda okunması istenilen 100 temel eser de okuma kitapları arasında yer almaktadır. En güzel okuma kitapları, okuyan kişiyi etkileyerek olayın içinde yaşamasını sağlamaktadır. aynı zamanda bu kitaplar yalın ve açık bir üslupla yazıldığı için de okurların daha kolay algılamasına imkan sunmaktadır. 

En Güzel Kitaplar

En güzel okuma kitapları okuyan kişide güzel duygular bırakan kitaplardır. Bu kitaplar kişisel zevke göre değişmektedir. Herkesin okuma zevki farklı olacağı için alanında yazılmış en güzel kitaplar kişisel ihtiyaca en doğru şekilde karşılık veren türlerdir. Güzel kitaplar yazıldığı dönemde ve günümüzde çok satan kitap listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Okuma kitapları arasında yer alan bu kitaplar okuyan kişiyi pek çok açıdan geliştirmektedir. Çünkü Türü ne olursa olsun kitap okumak insan zihni ve sağlığı açısından son derece faydalı bir aktivitedir. Bu yüzden uzmanlar kitap okumanın faydalarını sürekli vurgulamaktadırlar. Okul çağındaki çocuklar için kitap, okuduğunu anlama, kendini daha iyi ifade etme imkânları sağlarken, yetişkinlerde sağlıklı yaşlanmaya, beynin aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu da unutkanlık, Alzheimer gibi hastalıklara engel olmaktadır. 

Okuma kitabı önerileri içinde yer alan ve çok okunan kitaplar arasında ilk sıralarda olan pek çok kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar her daim etkisini okur üzerinde hissettiren, ortak duygulara hitap eden olay örgüsü ile okurun beğenisini kazanan çeşitlerdir. Güzel kitaplar olarak anılan farklı türde yazılmış Türk ve Dünya Edebiyatına ait başlıca kitap örnekleri:

Dünya Edebiyatı

 • Küçük Prens – Antoine de Saint Exupery
 • Simyacı – Paulo Coelho
 • Suç ve Ceza – Dostoyevski
 • Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos
 • İlahi Komedya – Dante
 • Sefiller – Victor Hugo
 • Satranç – Stefan Zweig
 • Yabancı – Albert Camus
 • Dinle Küçük Adam – Wilhelm Reich
 • Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck
 • Dönüşüm – Franz Kafka
 • Hayvan Çiftliği – George Orwell
 • Vişne Bahçesi – Anton Çehov
 • Kırmızı Pazartesi – Gabriel Garcia Marquez
 • Çavdar Tarlasında Çocuklar – J. D. Salinger

Türk Edebiyatı

 • İnce Memed – Yaşar Kemal
 • Huzur – Ahmet Hamdi Tanpınar
 • Aylak Adam – Yusuf Atılgan
 • Kara Kitap – Orhan Pamuk
 • Aşkı Memnu – Halit Ziya Uşaklıgil
 • Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar
 • Yaban – Yakup Kadri Karaosmanoğlu
 • Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali
 • Devlet Ana – Kemal Tahir
 • Serenad – Zülfü Livaneli
 • Eylül – Mehmet Rauf
 • Sinekli Bakkal – Halide Edip Adıvar
 • Yalnızız – Peyami Safa
 • Demirciler Çarşısı Cinayeti – Yaşar Kemal
 • Üç İstanbul – Mithat Cemal Kuntay
 • Çalıkuşu – Reşat Nuri Güntekin
 • Şu Çılgın Türkler – Turgut Özakman
 

En Çok Satan Kitaplar

En çok satan kitaplar edebiyat dünyasında yer edinmiş başlıca kitaplardır. Ayrıca bu kitaplar arasında Türk ve dünya edebiyatına katkı sağlamış değerli yazarların kitapları da bulunmaktadır. Dünya edebiyatında klasikleşmiş çok satan kitaplar 100 temel eser adı verilen okuma kitaplarıdır. Ayrıca insanlara verdiği mesaj bakımından, etkileyici olay kurgusu olan seri şekilde üretilmiş kitaplarda çok satan kitaplarda yer almaktadır. Kitabın türüne göre değişebilen bu durum kişisel tercihe göre de belirlenmektedir. Ancak en genel araştırmalarda yer alan en çok satan kitaplar şunlardır: 

Dünya Edebiyatı

 • Siyah İnci – Anna Sewell
 • Yüzbaşının Kızı – Aleksandr Puşkin
 • Alacakaranlık – Stephenie Meyer 
 • Heidi – Johanna Spyri
 • Da Vinci Şifresi –Dan Brown
 • Anna Karenina – Lev Tolstoy
 • Harry Potter Felsefe Taşı – J.K. Rowling
 • Hobbit –  j. R. R. Tolkien
 • İki Şehrin Hikayesi – Charles Dickens
 • Yüzüklerin Efendisi – J. R. R. Tolkien
 • Küçük Prens – Antoine de Saint Exupery
 • On Kişiydiler – Agatha Christie
 • 1984 – George Orwell
 • Bülbülü Öldürmek – Harper Lee
 • Çavdar Tarlasındaki Çocuklar – Jerome Davıd Salinger
 • Savaş ve Barış – Tolstoy
 • Gülün Adı – Umberto Eco
 • Yeşilin Kızı Anne – L. M. Montgomery
 • Lolita – Vladimir Nabokov
 • Martı Jonathan Livingston – Richard Bach
 • Sofie’nin Dünyası- Jostein Gaarder
 • Zamanın Kısa Tarihi – Stephan Hawking
 • Momo – Michael Ende

Türk Edebiyatı 

 • Tutunamayanlar – Oğuz Atay
 • Saatleri Ayarlama Enstitüsü – Ahmet Hamdi Tanpınar
 • Benim Adım Kırmızı – Orhan Pamuk
 • Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali
 • Dokuzuncu Hariciye Koğuşu – Peyami Safa
 • Eylül – Mehmet Rauf
 • İnce Memed – Yaşar Kemal
 • Doğan Cüceloğlu Kitapları
 • Serenad – Zülfü Livaneli
 • Aşk – Elif Şafak
 • Veda – Ayşe Kulin
 • İstanbul Hatırası – Ahmet Ümit

Kitap Fiyatları

Kitap fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında kitabın sayfa sayısı ve görseller ile desteklenip desteklenmediğidir. Kitaplar kitapçı adı verilen sahaflardan, kitap mağazalarından ve online alışveriş sitelerinden kolaylık temin edilebilmektedir. Bu yerlerin özellikleri satılan kitapların fiyatlarını belirlemektedir. Kitap sipariş verirken göz önünde bulundurulan özellikler okurların tercihlerini de etkilemektedir. Ucuz kitap al başlıklı birçok kitap sitesinde son zamanlarda popüler hale gelmiştir. İnternet ortamında satılan kitapların fiyatları mağazalardan daha düşüktür. Bu yüzden son yıllarda kitap alışverişi internet ortamında daha fazla yapılmaktadır.

En uygun kitap siteleri belirli zamanlarda yaptıkları kampanyalar ile okurların bütçelerine destek olmaktadır. Binlerce kitap arasından her zevke ve her türlü bütçeye hitap eden kitap çeşidi, bu sitelerde kolayca bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra kitapların fiyatlarında 300 sayfalık kitaplar, 500 sayfalık kitaplar gibi orta kalınlıkta ve kalın kitaplar fiyat olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca bu kitapların baskı sayısı, hangi yayınevinden çıkmış olması da fiyatlarını belirlerken etkili olmaktadır. Güvenli kitap siteleri bu konuda okurlara avantaj sağlamaktadır. 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı