Ks Games-Alfabe Öğreniyorum Ürün Açıklaması

 

Alfabe öğreniyorum puzzle oyunu ile çocuğunuz kelimeler ve ses karşılığı harfler arasındaki ilişkiyi kavrayarak daha kolay okuma yazma öğrenmesine yardımcıdır.

Alfabe öğreniyorum, 29 harfin ve bu harflerle başlayan kelimelerin resimlerinin yer aldığı 29 çift puzzle parçalarından (58 parça) oluşan bir eşleştirme oyunudur.

Yaş: 3 yaş ve üzeri

₺142,00 KDV Dahil

Muammer Sun, 1960'dan 2006'ya kadar 46 yıl içinde bestelediği okul şarkıları ve marşlarının çoğunu bu kitapta topladı. "Ulusal bir şarkı dağarcığı yaratma akımı"nın öncüsü olan Sun'un bu kitabında 70 okul şarkısı ve marşı bulunuyor.

Eğitim müziğinde Sun bestelerini arayanlara...


 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 116
En / Boy : 15,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2006
₺107,90

1984 yılında Bulgaristan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorlu’da tamamladı.
2002 yılında Edirne Güzel Sanatlar Lisesinden, 2006 yılında Uludağ Üniversitesi G.S.E.B. Müzik Eğitimi Anabilim Dalından birincilik derecesi ile mezun oldu. Bu süreçte Prof. Ayhan TURAN, Doç. Zuhra MANSUROVA, Yrd. Doç. Teyfik ASLANOV ve Yrd. Doç. Necdet KALENDER ile keman eğitimi alanında Klasik Batı Müziği çalıştı.

2009 yılında Prof. Atilla SAĞLAM danışmanlığında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü G.S.E. Müzik Eğitimi Bilim Dalı yüksek lisans programını tamamladı. Bu dönemde, Öğr. Gör. Beyazıt AKHUNDOV ile Klasik Batı Müziği; Halil KARADUMAN, Baki KEMANCI, Demir KARABAŞ ve Emrullah ŞENGÜLLER gibi alanında usta sazendeler ile Türk Müziği Nazariyatı ve keman icrası alanında Türk Müziği meşk etti.

2013 yılında Prof. Dr. Gülçin YAHYA KAÇAR danışmanlığında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimler Enstitüsü G.S.E. Müzik Eğitimi Bilim Dalı Doktora programını tamamladı. Bu aşamada, Prof. Dr. Gülçin YAHYA KAÇAR ile icra analizi ve makamsal icra yöntemleri alanında çalıştı.

2011-2013 yılları arasında Trakya Üniversitesi G.S.E.B. Müzik Eğitimi Anabilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Bu süreçte, öğretim elemanları konserleri kapsamında birçok konser verdi. 2006-2014 yılları arasında yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli konser faaliyetine, sanat yönetmeni ve başkemancı olarak katıldı. Bununla birlikte Prof. Dr. Gülçin YAHYA KAÇAR’ın sanat yönetmenliğinde yurtiçinde ve yurtdışında festivallere ve konser programlarına katıldı (Güney Kore, Makedonya, Kazakistan).

“Yunus Okur Diller İle…” ve “Abdülkâdir Meragi Besteleri” albüm çalışmalarına keman sanatçısı olarak katıldı. Çanakkale Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nde “Refik Fersan” saz eserlerinden oluşan iki keman resitali, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde “Sirtolar ve Longalar” konseri ve Uludağ Üniversitesi’nde “Vefatının 100. Yılı Münasebetiyle Tanburi Cemil Bey Saz Eserleri” Keman Resitali verdi.

Araştırmacı olarak pek çok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya katılmış, bildiriler ve makaleler yayımlamıştır.

03.10.2013 tarihi itibariyle Gazi Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı, Çalgı Eğitimi Bölümü’ne (Keman) Yardımcı Doçent Doktor olarak atandı. Burada Türk Müziği Keman Eğitimi, Türk Müziği Nazariyatı, Müzikte Bilimsel Araştırma Teknikleri ve İcra Tahlili alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ordu
Sayfa Sayısı : 167
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2017
₺267,52

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 82
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2017
₺124,43

Okul Şarkıları, anasınıfından liseye kadar müzik dersinin çok önemli bir bölümünü teşkil eden kulaktan şarkı öğretiminin, vazgeçilmez bir materyalidir. Bu şarkıların sözleri; tekerlemelerden tabiat sevgisine; vatan sevgisinden gençlik temasına geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Bu sözlerin; estetik değeri olan, ahenkli ve belirli bir düzen bütünü içerisindeki melodilerle giydirilmesi sonucunda, okul şarkıları meydana gelir. Okul Şarkıları, genellikle tekseslidirler. Bu bakımdan, şarkılar öğrencilere sunulurken, daha cazip hale getirilmelidir. Aksi takdirde, teksesli melodi belirli bir zaman sonra monoton ve sıkıcı bir öğretim ortamının oluşmasına sebep olacaktır. Tam bu noktada, okul şarkılarının çoksesli bir çalgı ile eşliklenmesi, hem şarkı öğrenme sürecini kısaltıp zevkli hale getirecek hem de çoksesli müziği öğrencilere tanıtıp merak etmelerine katkıda bulunacaktır. Böylelikle, derse ve müziğe olan ilgi katlanarak artacaktır.

Bu kitapta; eşlikleme öncesi dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler (derece belirleme, figür, ritim uyumu v.d) verilerek, bir okul şarkısı eşliklenirken izlenecek yol hakkında fikir sahibi olunması amaçlanmıştır. Çoğu Milli Eğitim Bakanlığı müfredatındaki ilkokul, ortaokul ve lise ders kitaplarında bulunan onlarca çocuk şarkısı; basitten karmaşığa, kolaydan zora ilkelerinden yola çıkılarak ve altlarında detaylı açıklamaları verilerek, örnekler halinde sunulmuştur.

Bu kitabın, bütün müzik eğitimcilerinin faydalanacağı bir kaynak olması ve eşlik alanında daha fazla çalışmalar yapılması dileklerimizle…

- Yrd. Doç. Dr. Ozan EROY

- Yrd. Doç. Dr. Engin GÜRPINAR


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 97
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2017
₺146,96

MEHMET AKPINAR Kimdir?

1967 yılında Kızılcahamam’ın Ciğirler köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini Kızılcahamam’da tamamladı. Ortaokul yıllarında Türk halk müziğine gönül verdi ve kendi kendine bağlama çalmayı öğrendi. 1985 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümüne girdi. Burada öğretim görevlisi Lütfiye İçen ile ilk keman çalışmalarına başladı.

1989 yılında bu bölümden mezun oldu ve aynı yıl Gazi Üniversitesinde Yüksek lisans öğrenimine başladı. Yüksek lisans öğrenimi süresince tez ve keman çalışmalarını Prof. Sadettin Ünal ile sürdürdü. 1996 yılında yine Gazi Üniversitesinde Doktora öğrenimine başladı. Doktora öğrenimi süresince keman çalışmalarını Prof. Sadettin Ünal ile tez çalışmalarını ise Prof. Dr. M. Cihat Can ile sürdürdü ve 2001 yılında mezun oldu.

1990 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümüne öğretim görevlisi olarak atandı. Burada keman, viyola ve orkestra eğitimciliği görevlerinde bulundu.
2003 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalına Yardımcı Doçent Doktor olarak atandı.

2003-2008 yılları arasında Gazi Akademik Oda Orkestrasında keman üyesi olarak görev yaptı ve pek çok konser etkinliğinde yer aldı.

2006 yılında MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan müzik dersi 1–8 öğretim programının hazırlanmasında akademik danışman, 2007 ve 2012 yıllarında hazırlanan 1–5 sınıflar öğretmen kılavuz kitabı ve öğrenci çalışma kitaplarının yazımında ise editör olarak görev aldı. Yine MEB Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi keman dersi 9, 10, 11 ve 12. sınıflar öğretim programında akademik danışman ve yine 2015 yılında hazırlanan 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar keman dersi ve Türk halk müziği koro dersi öğretim programlarının hazırlanmasında ise yazar olarak görev aldı.

Ulusal ve uluslararası alanlarda yayınlanan çok sayıda makale ve bildirileri ile “Keman Eğitimi İçin Makamsal Ezgiler Albümü” ve “Keman için Türküler” adlı iki kitabı ve “Kızılcahamam Türküleri” adlı bir de Cd si bulunan Mehmet Akpınar halen Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında keman, bağlama ve Türk halk müziği koro eğitimcisi olarak görevini sürdürmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 64
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2017
₺198,35

Türkü kaynaklı müziklerin gitar uyarlamaları son yıllarda artmaya başlamıştır. Fakat bazıları nitelik olarak iyi düzeyde değildir. Bu uyarlamaların niteliksel olarak iyi düzeye ulaşması bu alan için oldukça önemlidir. Uyarlamalar konusunda son yıllarda bazı gelişmeler olmuştur. Bazı Türk ve yabancı gitarcı ve besteciler tarafından nicelik olarak az da olsa birçok çalışmalar yapılmıştır.

Bunlar;

. Türküleri olduğu gibi gitara uyarlamak,
. Türkülerin temalarında faydalanılarak çeşitlemeler oluşturmak,
. Türkülere gitar eşliği yazmak,
. Piyanoya uyarlanan türküleri ya da türkü temalı besteleri gitara uyarlamak şeklindedir.

Diğer çalgıların bu alandaki dağarcığına göre yetersiz olsa da gitar için bir dağarcık oluşmuş ve bu doğrultudaki çalışmalara yenileri katılmaktadır. Oluşturulan bu dağarcığa göre gitarcılar, değişik pozisyonlar, armoni duyumları, akord düzenleri ve başka türlü yeni durumlarla karşılaşmaktadırlar. Karşılaşılan bu yeni durum gitarcıların bazı fiziksel zorlanmalar, parmak açmalar ve anlamını ilk kez gördükleri işaretlerle karşılaşmalarına neden olmaktadır. Bu da ister istemez bir takım sorunlara yol açmaktadır.

Bu kitapta klasik gitara uyarlanmış türkü kaynaklı eğitim müziklerinin yapısında, öğretiminde ve seslendiriminde karşılaşılan sorunlar ortaya konulmakta bu sorunlara İlişkin çözümler aranmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 94
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2017
₺129,36

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 132
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2017
₺198,35

Günümüzün, geçmişle harmanlanmış ve hızlı sonuçlar almaya odaklanmış eğitim anlayışının neticesi olarak bir an önce sahnede performans sergilemeyi istemek her keman öğrencisinin isteğidir. Sahne performanslarının başarıyla ve keyifle gerçekleşmesi ise seçilecek uygun parçalarla mümkün olacaktır. Ancak nasıl ki eğitim kavramı uzun bir süreçtir ve öyle de olmalıdır, kullanılan materyallerin çeşitliliği de bu süreçte hem öğretici olmalı hem de öğrenciye keyif vermelidir.
Bu amaçla keman için uyarlaması yapılmış ve eşlikleri yazılmış on adet parçanın solfej eğitiminde kullanılan literatürden seçilmesi öğrencinin zaten söylediği parçayı daha kolay öğrenmesi ve çalması amacındadır. Böylece eğitimin her iki yönü de kullanılmaya çalışılmıştır. Dış sesi ile şarkıyı söyleyebilen öğrencinin, keman çalarken, aynı şarkıyı iç sesiyle de söyleyebildiği (şarkılama) ve müziksel anlatımının daha kuvvetli olduğu bilimsel gerçeğinden yola çıkarak parçaların faydalı olması hedeflenmiştir.

Çalışmanın literatüre küçük bir renk getirmesi umuduyla keyifli ve verimli olmasını diliyorum.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 51
En / Boy : 21 / 29
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2017
₺146,96

Doç. Dr. Erol Tarkum 1980 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’nden lisans, ardından aynı üniversiteden yüksek lisans dereceleri aldı. Bu eğitim sürecinde Prof. Ferudun Büyükaksoy’la keman, Prof. Dr. Ali Uçan ve Prof. Saadettin Ünal ile oda müziği çalıştı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi’nden doktora derecesi aldı. Doktora eğitiminde keman derslerini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Nuri İyicil’den aldı. 1994 yılından beri çalıştığı Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı ve öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan ve yayınları bulunan Erol Tarkum, aynı üniversitede 2006 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent oldu ve bir çok konser etkinliğinde yer aldı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 95
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2017
₺112,11

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 71
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2017
₺112,11

Bu çalışma: Çanakkale savaşlarında zuhur eden ve günümüze kadar anlatılan önemli hâdiseleri, şahsiyetleri, millî ve manevî değerlerimizi hatırlatmak, genç nesillere aktarmak, Çanakkale rûhunu yansıtmak ve pekiştirmek amacı ile yapılmıştır. Türk edebiyatının ve Türk mûsikîsinin san’atları bir araya getirilerek Türk milletinin büyük bir mücâdelesi olan Çanakkale Destanı üzerine şiirler kaleme alınmış, hikayeleri anlatılmış ve öz mûsikîmizin çeşitli türlerinde (Sanat Müziği, Halk Müziği, Mehter Müziği ve Tasavvuf Müziği ) bestelenmiştir.

İki yüz elli bin insanımızın canını vererek zaferle taçlandırdığı bu savaş, şüphesiz Türk tarihinin gurur kaynaklarından biridir. Bu zafer, şehit ve gâzilerimizin Türk Milletine armağanıdır. Bundan dolayı bestenin adı Bergüzar-ı Çanakkale olmuştur. Çanakkale Zaferi, şehit ve gazilerimizin bize armağanı, bu beste de bizden şehit ve gazilerimize armağandır.

Ey şehid-i ekber, bak! Yine geldim
Misk kokan kabrini, öpmeye geldim
Kızıl gonca veren dikenlerle ben
Mezar taşına tac örmeğe geldim

Ne de çabuk geçti, yüzyıl aradan
Hala kan gelir, kapanmaz yaradan
Şanlı maziyi unutmak, ne mümkün
Dil-şad olur seni rahmetle anan

O nesl-i pak ki, her-dem Allah dedi
Terk edilmez, şühedanın mâbedi
Her an seninleyiz, ölümüne biz
Türbedârındır bu millet, ebedî…

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 100
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2018
₺129,36

Ses dağarına eklenen yeni bir albüm; yeni bir ses yeni bir nefes. Farklı yörelere ait zengin halk müziğimizin usta eller tarafından derlenmiş, her biri en derin duyguları yalın ve içten bir anlatımla dile getiren şiirler üzerine yakılmış piyano eşlikli 12 türkümüz. Makamsal-modal yapı özelliklerinden, ritmik yapı ve sözel zenginliğinden kaynaklanan güzelliklerine, çoksesliliğin eklediği derinlik ve tınısal renklerle, adeta yeniden yaratılmış ve müzik dünyamıza sunulmuştur.

Bu sunumla, farklı coğrafyadan ve farklı kültürden iki müzikçinin kendi duyuş ve düşüncelerini aktararak düzenledikleri bu türküler, müziğin sınır tanımayan etki gücüyle her topraktan, her kültürden insana ve gönüllere seslenecektir.

Her bir türkünün makamsal-modal dizisinin, aktarım yoluyla dört farklı ses türünün özelliklerine uygun olarak düzenlenmiş olması, farklı ses türlerine sahip seslendiricilerin kendi tercihleri doğrulusunda bir seçim yapmalarına olanak sağlayacaktır. Ayrıca bu çalışmanın önemli bir özelliği, tanınan türkülerin yanında daha az seslendirilen türkülere de yer verilmiş olmasıdır. Bu türkülerin 4 farklı tondaki MP3 piyano eşliklerini yayınevi web sitesinden indirebilirsiniz.

Ses eğitimi alanı, her düzeydeki seslendiricinin zevkle seslendirip yorumlayacağı yeni türkülere kavuşmuştur. Bu güzel türküler, sesleri ve seslendiricilerini beklemektedir.
- Prof. Suna Çevik


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 128
En / Boy : 23,5 / 30,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 4.2014
₺99,60

İlk kitapta olduğu gibi bu kitap da ses dağarına eklenen yeni bir ürün; yeni bir ses ve nefes. Farklı yörelere ait zengin halk müziğimiz, her biri en derin duyguları yalın ve içten bir anlatımla dile getiren şiirler üzerine yakılmış ezgilerimizdir. Bu kitaptaki dokuz ezgi, modal ve ritmik yapı özellikleri ile sözel zenginliğinden kaynaklanan güzelliklerine, çoksesli dokunun derinlik ve tınısal renkleri de eklenerek yeniden yaratılmış ve müzik dünyamıza sunulmuştur.

Farklı coğrafyadan ve farklı kültürden iki müzikçinin kendi duyuş ve düşüncelerini aktararak düzenledikleri bu türküler, müziğin sınır tanımayan etki gücüyle her topraktan, her kültürden insana ve gönüllere seslenecektir.

Her bir türkünün modal dizisinin, aktarım yoluyla dört farklı insan sesi türünün özelliklerine uygun olarak düzenlenmesi, farklı ses türlerine sahip seslendiricilerin kendilerine uygun bir seçim yapmalarına olanak sağlayacaktır. Ayrıca önceki kitap da olduğu gibi bu yeni kitabın özelliği de daha az seslendirilen türkülere yer verilmiş olmasıdır. Kitapta her eserin dört farklı tondaki notası ile bunların MP3 piyano eşliklerine de yer verimiştir.

Ses eğitimi alanı her düzeydeki seslendiricinin zevkle yorumlayacağı yeni türkülere kavuşmuştur. Bu güzel türküler sesleri ve seslendiricilerini beklemektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 23 / 30,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2016
₺99,60

 Piyano eğtimi için birçok kaynağa imza atmış olan Carl Czerny'nin Op. 599 no'lu etüd kitabı halen yaygın olarak Avrupa ve Türk eğitim sisteminde kullanılmaktadır.

Kazanımlarınız;

  • İlk beş parmak kullanılarak çift sol anahtarlı etütler çalıştırılır
  • Akor, oktav çalışmaları ve sol ve fa anahtarlarında etütler
  • Majör ve minör tonlarda parçalar
  • Hız kazanmak için teknik çalışmalar, süslemeler, farklı el pozisyonlarıyla anlatılıyor


 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 64
En / Boy : 22 / 33
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2017
₺284,00

 
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 89
En / Boy : 16,5 / 18
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2012
₺194,00
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 23 / 30,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2011
₺99,60

Dünya kültürüne, o koskocaman müzik âlemine bu topraklardan armağan ettiğimiz büyük bestecimiz! Bir Polonyalının Chopin’le, bir Macar’ın Liszt veya Bartok’la, bir Alman’ın Bach, Beethoven, Schumann’la gururlandığı gibi bizi de gururlandıran Ahmed Adnan Saygun…

Saygun’un, sadece birkaç ölçü bile dinlense hemen tanınabilen, kendine özgü eşsiz bir müzik dili vardır ve bu öylesine güçlü bir dildir ki her keşfedeni başka başka diyarlara sürükler. Saygun’un eserleri form açısından klasik bir yazıya sahiptir; klasik, empresyonist ve romantik dönemden bütün elementler mevcuttur – ancak bunlara ilaveten aksak ritimler ve modal yapı vardır ki, eserlerine büyük bir yenilik verir.

Saygun köklerine bağlı kalmıştır her zaman. Müziğinde Anadolu’dan haykırışlar, yanık ezgiler, ağıtlar duyulur. Tepeden tırnağa o titreşimlerden etkilendiğini, ilhamını geleneklerimizden aldığını görmek mümkündür.

Ben Saygun’un eserlerini seslendirirken, özellikle ritimlerindeki vurguları daha çalmaya başlamadan hissederim parmaklarımda. Çok piyanistik bir yapısı vardır: Piyanonun bütün imkanlarını, zengin bir renk paletiyle güçlü ve parlak olduğu kadar ifadeli bir tarzda da kullanarak piyaniste kendini en iyi şekilde ifade etme fırsatı vermiştir. Saygun’u her çalışımda hücrelerimde hissettiğim notalarıyla, onun müziğindeki tükenmez zenginliklerden ilham almaya hâlâ devam ediyorum.

Adnan Saygun’un müzik anlayışı, dünya görüşü, çalışma disiplini, bitmek tükenmek bilmeyen müzik enerjisi kariyerim boyunca bana hep ışık tutmuştur. Adeta dini bir vazifeyi yerine getirir gibi huzur içinde hiç durmadan çalışması, araştırmalar yapması biz öğrencileri için inanılmaz bir çalışma sevgisi örneğiydi. Bu sevgiyi her birimize aşılamayı başarmıştır hocamız ve onun en büyük amaçlarından biriydi sanırım bu fazilete erişebilmemiz.

Bana yazmış olduğu bir mektubunda şöyle der: “Benim için sanat adamı, hiçbir maddi endişeye hayatında yer vermeyen ve başkaları tarafından gelecek övgülü sözler ile kendini vanite çukuru batağı içinde boğulmaya bırakmayan ve daima gücü yettiğince iyiyi, güzeli, gerçeği arayan, ona ulaşmaya çalışarak insan olmanın faziletini duymaya ve duyurmaya ömrünü veren kişidir. Ben bütün hayatımda bu yolda yürüdüm. Bu söylediğim ideale doğru bir iki eser verebildiysem ne güzel.”

Küçük İnci bu kitaba kavuştuğunda nasıl mutlu olduysa, sizler de bu notalarla çıkacağınız yolculukta masallar dünyasına seslerle girerek mutlu olacaksınız umarım.

Gülsin Onay, Piyanist – Devlet Sanatçısı


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 23 / 30,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2017
₺99,60
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 79
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2015
₺99,60

Prof. Dr. Belir Tecimer İzmir’de doğdu. Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Eğitimi süresince Prof. Nevhiz Ercan ile piyano çalışmalarını sürdürdü. Aynı okulda araştırma görevlisi olarak göreve başladı, piyano ve müzik teorisi dersleri verdi. Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsünden 1988 yılında yüksek lisans ve 1991 yılında sanatta yeterlik derecelerini aldı.

Aynı yıl MEB tarafından YÖK adına lisansüstü eğitim almak üzere ABD’ye gönderildi. Oklahoma Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzik Okulunda Amerikan müzik eğitiminde önemli yeri olan Prof. Dr. Andrew Cooperstock ile piyano, Prof. Dr. Jane Magrath ve Prof. Dr. E. L. Lancaster ile piyano pedagojisi, Prof. Dr. Roger Rideout ile müzik eğitimi çalıştı. Piyano pedagojisi ve müzik eğitimi alanlarındaki yüksek lisansı eğitimini 1993, doktora eğitimini ise 1999 yılında tamamladı.

Türkiye ve ABD’deki çeşitli eğitim kurumlarında piyano, müzik teorisi ve müzik tarihi alanlarında dersler verdi. Amerikan ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı. Pek çok solo ve oda müziği konserleri verdi, festivaller ve konferanslar düzenledi. Türk kültürünü yurtdışında tanıtmak amacıyla etkinlikler düzenledi, ödüller aldı.

2003 yılında yurda döndükten sonra Başkent ve Çankaya üniversiteleri ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında görev yapan Prof. Dr. Belir Tecimer, hâlen Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Anabilim Dalında lisans ve lisansüstü programlarda piyano ve piyano pedagojisi alanlarında dersler vermektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 23 / 32
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 11.2017
₺136,00

Büyük bestecimiz Ulvi Cemal Erkin'in (1906-1967) 1937 yılında bestelediği bu eser, Çağdaş Türk Müziği piyano dağarcığının temel eserlerinden birisidir.

İçindeki parçalar, solist piyanistlerin, piyano öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yıllardan beri severek çaldıkları eserlerdir.

Basılı notası uzun süreden beri bulunamayan bu eseri, SUN Yayınevi, Erkin'in doğumunun 100. Yılı anısına, yeniden sunmaktadır.


 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 29
En / Boy : 23 / 31
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.207
₺149,40
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 94
En / Boy : 22 / 31
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2014
₺37,00
Tükendi

Işıklı Kitap Okuma Gözlüğü - Siyah

Karanlık alanlarda kitap okumaktan vazgeçmeyin.

Evde veya seyahatte kullanabileceğiniz muhteşem bir aksesuar.

₺19,90 KDV Dahil
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 127
En / Boy : 13,5 / 18,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.1988
₺3,07
Tükendi

Bu kitap yepyeni, öpözgün ve taptaze bir çocuk şarkıları demetidir. Kitaptaki şarkılar tüm aşamalarıyla çok iyi tasarlanmış, yürütülmüş ve sonuçlandırılmış olan örnek bir yarışmanın ve yaratma çalışmasının ürünüdür. Bu seçme şarkılar kitaplaştırılırken gerçek bir Türk girişimi olan İpekyolu Müzik Kongresi seçkin bir yapıtla taçlandırılmış oluyor. Toplam 14 besteci ve 15 piyano eşlikli şarkının yer aldığı kitap, kapsadığı konu alanında bir ilki oluşturuyor. Çünkü şimdiye değin Kıbrıs’ı anlatan bir çocuk şarkıları demeti yoktu. Bu nedenle KKTC’nin müzik yaşamı, kültürü ve eğitimine köklü ve kalıcı bir sanatsal katkı niteliği taşıyor.

Kitaptaki şarkılarda Türkiyeli, Kuzey Kıbrıslı ozanlar-besteciler yaratıcı güçlerini tüm içtenlik ve duyarlıklarıyla çocuklar için işe koşuyor. Akdeniz’in incisi, parlak yıldızı Kıbrıs’ın doğal, toplumsal, kültürel ve tarihsel özellikleri özenle işleniyor. Kapsanan sözel ve müziksel içerikler bir bütün olarak zengin bir çeşitlilik oluşturuyor. Her şarkıda Kıbrıs’ın ayrı bir özelliği, güzelliği, yalın ve özlü dile getiriliyor. Çünkü şarkılarda güzel Türkçe/Müzikçe, bileşik bir dil olarak son derece doğru, ustalıklı ve etkili kullanılıyor.

Bu çok yeni, özgün, taze şarkılar demeti Temmuz 2017’de KKTC-Gazimağusa’da gerçekleştirilen Uluslararası 3. İpek Yolu Müzik Konferansı’nın, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çocukları olmak üzere Türkiye ve Türk Dünyası çocuklarına bir armağanıdır. Bu şarkılara erişen çocuklar, eğitimciler ve çocuk sanatçılar hiç kuşkusuz onları en iyi biçimde değerlendirecekler, onlardan en anlamlı ve en verimli biçimde yararlanacaklardır.

Böylesine seçkin ve yetkin bir yapıtı çağdaş Türk eğitim müziğine ve çocuk şarkıları dağarına kazandırdıkları için, Kurucu Onursal Başkanı olduğum Türk Dünyası Müzik Eğitimi Birliği adına kitabın editörü Yrd. Doç. Dr. Yavuz DURAK’ı, ozanları-bestecileri, Kongre Eş Başkanları Prof. Dr. Uğur ALPAGUT’u ve Prof. Memduh ÖZDEMİR’i, Seçici Kurul-Koro-Halk Kurulu Üyelerini, kitabı yayına hazırlayan Prof. Dr. Süleyman TARMAN’ı ve yayımlayan Müzik Eğitimi Yayınları’nı candan kutluyorum. Ayrıca şarkıların yarışmadaki ilk örnek seslendirim-yorumları ile ilk örnek dinletimlerini gerçekleştiren Erkan DAĞLI yönetimindeki DAÜ-SEM Ada Işığı Korosu’nu da yürekten kutluyorum. Her biri ayrı bir değer olan bu girişken-çalışkan, yaratkan-üretken ve özverili müzik eğitimcilerimizin ve yakın çalışma arkadaşlarının bu büyük başarımlarını her türlü övgüye değer buluyorum…

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 13 / 19
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2017
₺16,60
Tükendi

Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 75
En / Boy : 23 / 30,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2013
₺20,75
Tükendi
Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 31
En / Boy : 23 / 30,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2011
₺99,60
Tükendi

Çocuk yaşta müziğe başlayan Müslüm Doğan, aralarında TRT sanatçıları Tamer Karakoyun, Kemal Demir ve Ebru Taşdemir'in de olduğu isimlerden Klasik Batı ve Türk Müziği dersleri almıştır. Bir dönem gönüllü kuruluşlarda keman öğretmenliği yapan sanatçı halen İstanbul'da özel bir okulda keman öğretmenliği yapıyor. Eğitmenliğini yaptığı branşlar: Keman, Piyano, Gitar, Viyola, Viyolonsel, Kontrbas ve Şan eğitimleridir.

Çocu insan müziğin ahengini yaşamaktan çekinir. Onunla bütünleşmek ve onu daha iyi anlamak uzun bir uğraş gerektirir çünkü. Hayat bizler için sunulmuş bir nimet. Yaşamının keyfine müzikle varacak iken yaşadığımız dünyanın daha da kirlenmesi için uğraşmaktayız ne yazık ki...

Bir keman sanatçısı ve eğitmeni olarak hazırladığım bu yardımcı kitabın müziğe gönül vermiş tüm sanatçı adayı arkadaşlarımızın işine yaramasını temenni ediyorum.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 51
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 3.2012
₺72,00
Tükendi

Solfej 1, müzik eğitiminin temel kitabıdır. Müziği öğrenmek isteyen herkes, 1974'den beri bu kitabı kullanıyor.

Kolaydan zora doğru basmak basamak sıralanmış sevimli ve eğitici parçalar, solfej eğitimini zevkli ve sevimli kılıyor. Kısa ve özlü müzik bilgileri öğrenmeyi pekiştiriyor.

Dünyada benzeri olmayan, kendine özgü çağdaş eğitsel bir yöntemle yazılmış olan bu kitap, 30 yılı aşkın bir süreden beri en çok kullanılan solfej kitabı olma özelliğini sürdürüyor.

Not: Kitaba ekli Çalışma CD'si ve Kullanma Kılavuzu var.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 116
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2016
₺24,59
Tükendi
CAT Big Builder - Bulldozer
₺152,90 KDV Dahil
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 134
En / Boy : 10,5 / 12
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : .2012
₺0,00
1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı