Blaze, Küçük Clayton Blaisdell’in öyküsüdür...

Ona karşı işlenen ve onun işlediği suçların öyküsü...

Blaze’in kafası, çocukluğunda babası tarafından merdivenden atıldığından ve sonra bir daha atıldığından beri yavaş işliyordu. Gençliğinde kötü muamele gördüğü ıslahevinden kaçtıktan sonra Blaze, her şeyi bildiğini düşünen George adlı tecrübeli bir suçluyla takılmaya başladı. George onu yüzlerce numarayla ve büyük bir fikirle tanıştırdı; zengin bir ailenin çocuğunu kaçırma fikriyle. George öldürüldüğündeyse Blaze, partnerinin hayaleti tarafından ziyaret edilse de artık tek başına kalmıştı.

Edebiyat tarihinin en sempatik suçlularından birine dönüşen Blaze’in öyküsü şaşılacak kadar güçlü ve bir o kadar da hüzünlü. Stephen King’in Tom Gordon’a Âşık Olan Kız kitabı kadar gerilimli ve büyüleyici.

 

Kitap Adı: Yüzyılın Suçlusu Blaze
Kitap Yazar Adı: Stephen King
Editör: Çetin Şan
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Yasemin Çatal - Derya Balcı
Sayfa Sayısı: 286
Ebat: 13,7x21,5
Tür: Roman
ISBN / Barkod: 9789751045201

₺126,00

Büyük usta Stephen King’den bir başyapıt daha!

En katı yüreklileri bile derinden etkileyecek bir roman…

Üniversite öğrencisi Devin Jones, o yaz kalbini kıran kızı unutmak umuduyla Eğlence Parkı’nda geçici bir iş bulur. Ne var ki onu dehşet verici olaylar beklemektedir: Vahşi bir cinayete dair efsaneler, ölmekte olan bir çocuğun kaderi, hayatın karanlık gerçekleri ve ölümden sonraki hayat… Her şeyin rengârenk olduğu bir dünyada zifiri karanlığın içine çekilen Jones, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da büyük bir yapbozun parçalarını tamamlamaya çalışır.

Hayat daima bir kandırmacadan ibaret değildir.

Vakitsiz ölüm onları yakaladığı için büyüyemeyen ve sevgiyi hiçbir zaman tadamayanlara dair bir hikâye… Yeşil Yol ve Esaretin Bedeli gibi başyapıtlardaki bütün King duygusallığını taşıyan Eğlence Parkı, gizemli ve gerilim dolu bir hikâye.

 

 

Kitap Adı: Eğlence Parkı
Kitap Yazar Adı: Stephen King
Editör: Gökhan Fırat
Yayıma Hazırlayan: Burcu Bilir
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Derya Balcı
Sayfa Sayısı: 292
ISBN / Barkod: 9789751045195

 

₺128,10
Tükendi

1800’lü yılların sonunda bir milyarderin rüyası olarak inşa edilen Pendleton Apartmanı’nın azameti yapıldığı günden itibaren çıldırma ve intihar vakaları, kitle cinayetleri ve gizemi çözülemeyen kötücül güçlerin binayı ele geçirdiği dedikodularıyla lekelenir. 1970’lerdeyse bina lüks bir apartman olarak restore edilir. İçlerinde ünlü bir besteciyle küçük oğlunun, gözden düşmüş eski bir senatörün, eşini kaybetmiş bir avukatın, başarılı bir portföy yöneticisinin olduğu apartman sakinleri için Pendleton’ın muhteşem daireleri bir sığınak gibidir; binanın karanlık geçmişiyse tamamen unutulmuştur. Bir gün anlaşılmaz biçimde ortaya çıkan gölgeler duvarların içinden geçmeye başlar. Hayali sesler garip dillerde mırıldanır, gizemli varlıklar dairelerde dolaşır, asansörler bilinmeyen karanlığa doğru düşer. Geçen her saatle birlikte dehşet verici bir gerçek de ortaya çıkar. Pendleton’ın geçmişteki sakinlerini hiç konuşulmayan kaderlerine sürükleyen şey tekrar işbaşındadır. Kısa zamanda binadaki herkes, çok az kişinin kaçabileceği ölümcül bir dalganın içine çekilecektir. Kâbusların gerçeğe dönüştüğü Pendleton Apartmanı’nda misafirsiniz. Gölge Sokağı, 77 Numara’ya hoş geldiniz...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 470
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺24,36
Tükendi

Uzun yıllar önce Alton Turner Blackwood adlı katilin yolu küçük bir kasabaya düşer ve otuz üç gün arayla dört aileyi vahşice katleder. Bu cinayetlerden tek bir kişi kurtulmayı başarır. Şans eseri kurtulan bu on dört yaşındaki çocuğun katili öldürmesiyle de acımasız cinayetler sona erer. Aradan yirmi yıl geçer ve Blackwood cinayetleri tekrar başlar. Dedektif John Calvino eşi ve üç çocuğunun tehlikede olduğunu hisseder, çünkü yirmi yıl önce annesi, babası ve kız kardeşleri Blackwood cinayetine kurban gitmiştir. John ailesinin katili Blackwood’u öldürür ama katil ölmeden önce bir yeminde bulunmuştur. Ailesinin öldürüldüğü gecenin yıl dönümüdür ve düşman beklenenden çok önce gelmiştir... Okuduğunuz hiçbir hayalet hikâyesine benzemeyen Gece Kuzgun ve Ölüm sıra dışı ve tüyler ürpertici bir gerilim romanı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 470
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺82,32
1

Korku Kitapları

 

Korku Kitapları

Korku kitapları, olay kurgusu ve çarpıcı anlatımı ile okuyucuda gerilime sebep olan edebi eserlerdir. Dünya edebiyatında korku ve gerilim türünde öne çıkan yazarlar bulunmaktadır. Bu yazarların yazmış olduğu gerilim kitapları hem yazıldığı dönemde hem de günümüzde çok satan kitap listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı şekilde Türk edebiyatında da çok okunan, korku kitapları okurlar tarafından ilgi görmektedir. Farklı anlatım tarzı ile okuru olayın içine çeken korku gerilim kitapları, okurlara heyecan vermektedir. Ayrıca olay içinde yer alan kahramanlar konuya göre farklı özelliklere sahip olabilmektedirler.

Korku romanları, Türk ve Dünya edebiyatında ayrı bir yere sahiptir. Geniş okuyucu kitlesi bulunan bu türün kitapları pek çok konuyu ele alarak okurların gerilim yaşamasına neden olmaktadır. Farklı yaş gruplarına hitap eden çeşitleri de bulunmaktadır. Bu kapsamda çocuk korku kitapları, çocukların anlayabileceği konuları çarpıcı bir şekilde anlatmaktadır. Aynı şekilde korku kitapları 12 yaş grubuna hitap eden türler, ortaokul seviyesindeki çocuklar için yazılmıştır. Çocukların dikkatini çeken olay örgüsü, etkileyici anlatımı sayesinde ise gerilimi hissetmelerine neden olacaktır. Kendi içinde farklı kategorilere ayrılan bu kitaplar oldukça etkileyici edebi eserler arasında yer almaktadır. 

En İyi Korkunç Kitaplar

Korkutucu kitaplar, olay örgüsünden dolayı okurlarda farklı bir etki bırakmaktadır. Bu yüzden gerilimi yaşamak isteyen geniş okuyucu kitlesi korku gerilim kitaplarını beğenerek okumaktadırlar. Okurlarına yenidünyaları keşfettiren, mistik duyguları barındıran ve farklı ortamları düşündüren olağanüstü kurgulanmış edebi türlerdir. Hem Türk edebiyatında hem de Dünya edebiyatında bu türde roman yazan birçok yazar bulunmaktadır. Yazmış oldukları korku gerilim kitapları iç ürpertici ve okuru tedirgin edici özelliklerde kurgulanmaktadır. Genel amacına ulaşan kitap okurda büyük bir etki bırakmaktadır. Bu amaçla yazılmış en korkunç kitaplar ve konuları şu şekilde sıralanabilir:

 
 • Stephen King – Hayvan Mezarlığı: Korku kitapları alanında dünyaca ünlü yazarların başında Stephan King gelmektedir. Hayvan Mezarlığı adlı kitapta yazar, Louis Creed ve ailesinin yeni taşındıkları ev ve bu evde kedilerinin ölmesi sonucu yaşanılan olayları anlatmaktadır. Kedinin hayvan mezarlığı yerine Kızılderili mezarlığa gömülmesi ve bu mezarlığın farklı etkilerinden bahsetmektedir. İlginç ve doğaüstü kurgusu ile okurları etkileyen en korkunç kitaplar arasında yer almaktadır. 
 
 • Josh Malerman – Kafes: Korkutucu kitaplar içinde yer alan kafes romanı dizi olarak televizyona da uyarlanmıştır. Roman kıyamet sonrası dünyada yaşanılan ortamı anlatmaktadır. Dünyanın görülmemesi gereken bir şey tarafından işgal edildiği, çocukların trajik bir şekilde hayatta kalma savaşından bahsetmektedir. Okuru diken üstünde tutan bu kitap akıcı anlatımı ile de dikkat çekmektedir. 
 
 • Stephen King – Mahşer: Kitap 1978 yılında yayınlanmıştır. Biyolojik deneyler yapan laboratuvardan hasta olan bir teknisyen kaçar. Bu kaçıştan sonra dünyaya mutasyona uğramış bir virüs yayılmaya başlar. İnsanlar bu virüse süper virüs adını verirler. Bu virüse karşı insanlar iyiler ve kötüler diye iki gruba ayrılır ve mücadeleye başlarlar. Korku, gerilim, macera, gerçeklik, aşk temalarının iç içe olduğu bu kitap en iyi gerilim korku kitapları arasında okurlar tarafından tercih edilmektedir. 
 
 • Adam Nevill – Daire 16: Korku romanları arasında dikkat çeken bir eserde Daire 16 kitabıdır. Londra’da geçen olay zengin bir semte bulunan 50 yıldır kimsenin uğramadığı, kapısını açmadığı bir dairede geçmektedir. Miras yoluyla Amerikalı genç bir kadın daire 16 yı açar ve olay bu şekilde başlar. İlginç karakterler, tüyler ürperten gelişmeler ve sürpriz bir sonla biten bu kitap oldukça sürükleyici gerilim kitapları içerisinde yer almaktadır. 
 
 • William Peter Blatty – Şeytan: Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılmıştır. Bu kitap aynı zamanda sinemaya da uyarlanmıştır. Kitabın ana konusu Katolik bir rahibin şeytan çıkarma olayıdır. Bu rahip ise 14 yaşında bir çocuk ve bu çocuğun ailesi ve çevresindekiler pek çok olağanüstü olaylara şahit olmuşlardır. İnanç ve batıl düşünceler üzerine yazılmış korku gerilim kitapları arasında yerini almış eserlerden biridir. 
 

En Çok Okunan Korku Kitapları

Korku okuma kitapları arasında her yaşa ve her türlü zevke hitap edecek pek çok kitap yazılmıştır. Çocukların anlayabileceği tarzda ve onları etkileyen olay kurgusuna sahip çocuk korku kitapları özellikle ergenlik çağındaki çocukların ilgisini çekmektedir. Yetişkinlerin okuyabileceği ve korkutucu kitaplar ise olağanüstü varlıkların yer aldığı okuyan kişide derin etkiler bırakan olayları işlemektedir. Sadece korku değil korku ve gerilim yanı sıra heyecan, aşk, nefret, özlem gibi temaları da işleyen bu kitaplar oldukça popüler ve çok okunan türler arasında yer edinmiştir. Edebiyat dünyasında en çok okunan başlıca korku kitapları:

 
 • Kafes – Josh Malerman 
 • Medyum – Stephen King
 • Psikiyatrist – Wulf Dorn
 • Kemik Bahçesi – Tess Gerritsen
 • Lanetli Kızlar – Katie Alender
 • Daire 16 – Adam Nevill
 • Aura – Daniel Palmer
 • Tabu – John Katzenbach
 • Soğuk Kalp – Tamı Hoag
 • Gece avı – Robert Bryndza
 • Şeytan – William Peter Blatty
 • İkinci Hayat – S. J. Watson
 • Davetli Listesi – Lucy Foley
 • Deliliğin Dağlarında – H. P. Lovecraft
 • Carmilla – J. Sheridan Le Fanu
 

Dünya edebiyatında olduğu kadar Türk Edebiyatında da geniş okur kitlesine ulaşmış korku romanları kaleme alınmıştır. Bu romanlar arasında yer alan başlıca eserler:

 
 • Siccin – Şafak Güçlü
 • Dehşetül Vahşet – Yasin Bircan
 • Kefensizler Mezarlığı – Kayahan Demir
 • Korku Kampı – Kayahan Demir
 • Vaka – Harun Özkan
 • Bodrum Katı – Işıl Işık
 • Ruhun Laneti – Zekai Akoğlu
 • Karantina – Beyza Alkoç

Sürükleyici Korku Kitapları

Yerli ve yabancı birçok yazar tarafından yazılmış, korku, gerilim, polisiye birçok konu beraber işlenmiştir. Okurlarda merak uyandıran ve gerilim yaratan psikolojik gerilim romanları okur üzerine uzunca bir süre etki bırakmaktadır. Farklı bir okur kitlesi bulunan bu türün kitapları oldukça sürükleyici olay örgüsüne sahiptir. En iyi korku kitapları tek bir kitap olarak yazılabildiği gibi seri şekilde de yazılan çeşitleri de kaleme alınmıştır. Aynı şekilde korku yazarları bu alanda birçok kitabi kaleme alarak okurlar tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Bu türde yazılmış sürükleyici en iyi korku gerilim kitapları ise şu şekilde sıralanabilir:

 
 • Rosemary’nin Bebeği – Ira Levın
 • Yaprakların Evi – Mark Z. Danielewski
 • Paket – Sebastian Fitzek
 • Genetik Komplo – Leslie Alan Horvitz
 • Dracula – Bram Stoker
 • Tepedeki Ev – Shirley Jackson
 • Tüm Kitapları Kilitle – Riley Sager
 • Siyah Buz – Becca Fitzpatrick
 • Kongo’ya Ağıt – Jean Christophe Grange
 • Dinle Beni – Tess Gerritsen
 • Yörünge – Tess Gerritsen
 • Dünya Savaşı – Max Brooks
 • Kapkaranlık Ormanda – Ruth Ware
 • Viy – Nikolay Gogol
 • İşaretleri İzle – Emily France
 • Ben Seri Katil Değilim – Dan Wells
 • Bir Kabusun Anatomisi – V.M. Giambanco

Korku Kitapları Fiyatları

Korku gerilim kitapları,  içerik olarak okurlara farklı dünyaların kapısını aralamaktır. Birçok duyguyu aynı anda yaşama imkanı sunan bu kitaplar, alanında uzman olmuş korku yazarları tarafından okurlara sunulmuştur. Bu kapsamda merak edilen bir konuda kitapların fiyatlarıdır. Kitap fiyatları belirlenirken birçok unsur göz önünde tutulmaktadır. Korku okuma kitapları fiyatları da aynı şekilde belirlenmektedir. Kitabın sayfa sayısı, baskı sayısı ve baskı kalitesi başta olmak üzere birçok özelliği fiyatını etkilemektedir. Kitap yazarının tanınmış olması da fiyatlarda oldukça etkili bir ölçüttür. Bu kapsamda piyasalarda her türlü bütçeye uygun yerli ve yabancı yazarlar tarafından yazılmış korku gerilim kitapları okurların beğenisine sunulmuştur. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı