Gececi kuşların ve baykuşların bile uzak durduğu Mezarhisar köyünde yaşanan vahşetin ve o harap köydeki yokuşların en tepesinde yer alan, Hunâşamzade dedikleri ailenin uğursuz konağının hikâyesi... Tuna boylarından Edirne’ye uzanan asırlık dehşet…

Işıldayan gözlü hortlakların, kanı çekilmiş cesetlerin, öte âlemden sivri dişlilerin, gecenin dehşetli yaratıklarının eşliğinde Hunâşamzade ailesinin asırlık musibetinin peşine düşüyor, Istrancalı Abdülharis Paşa ile birlikte nesilden nesle aktarılan lanetin sebebini araştırıyoruz.

“Bulutlar dağılmış ve dolunay meydana çıkmışken, bir kere daha manastırın üzerinde bir karaltı tekinsiz kanat çırpma sesleri eşliğinde çöktü. Puhudan, azim akbabalarla kartallardan daha büyük, kanatlı bir şekil harap manastırın çatısına tüneyip ateş kızılı gözleri ve sivri dişleri ta tepeden fark edilen ihtiyar kocakarı suretiyle aşağıdakilere baktı. Belden aşağısı koca pençeleriyle ve kanatlarıyla kuşu, belden yukarısı da neredeyse pençelerine dek sarkan memeleri, ihtiyar ancak sağlam bedeni ve örüklerine toz toprak kemik dolmuş, yerleri süpüren uzun kara saçlarıyla, iki yangın yeri koca gözleri ve dikenli dalları andıran siyah siyah sivri dişleriyle çöreklenmiş ejderha misali tepeye tüneyen heyula bir çığlık kopardı.” 

Mehmet Berk Yaltırık’ın novellası, onun evrenine aşina okurların adımlamaktan heyecan duyacağı yeni bir patika; yeni okurlar için de kestirme bir giriş!


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,40

TEK İSTEĞİ YÜKSEK STANDARTLARDA BİR HAYAT YAŞAMAKTI.
O HAYAT ŞİMDİLİK BİR BAŞKASINA AİTTİ. AMA BU, ÇOK UZUN SÜRMEYECEKTİ.


Cat Winthorpe, sahip olduklarına ulaşabilmek için çok çalışmıştı: göz alıcı bir ev, sosyal statü ve başarılı olduğu kadar yakışıklı kocası. Ta ki yan binalarına arkadaş canlısı yeni bir çift taşınana dek. Cat, tedbiri elden bırakmadan iyi bir komşu olarak onlara samimiyetle yaklaşmıştı. 

Neena Ryder, boşa vakit geçirmekten hoşlanan kadınlardan değildi. Sıradan elbiseleri, kişisel sorunları ve henüz vaatlerini yerine getirmemiş kocasıyla bir hayat süren yaşam koçu Neena, bu dünyada yükselmek için can atıyordu. Yeni taşındıkları bu güzel kasaba doğru yöne giden yolda atacağı ilk adım olacak, aynı zamanda Neena sahip olmadıklarını fark edecekti. Yani, William’ı. Neena’nın delice tutkusu takıntı halini aldığında ise istediği hayatı, yani komşusunun hayatını elde etmek için birkaç engeli ortadan kaldırması yeterli olacaktı. 

Neena’nın gizli saplantısı büyüdükçe Cat ile olan arkadaşlığı da ilerlemişti. Ama samimi yakınlıklarının altında baştan çıkarmalar, sırlar ve zehirli kıskançlıklar gizliydi. Her iki kadın için de mükemmel bir hayat yaşama arzusu, oldukça tehlikeli bir hal alacaktı. 

 


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 352
Ağırlık : 352
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

Kay Harper, kapıları her zaman kilitli olan oyuncak dükkânı Quatre Mains’in vitrinindeki bir kuklaya âşık olur. Bir gece geç saatlerde birinin onu takip ettiğinden endişelenen genç kadın, oyuncak dükkânının kapısını açık görünce şaşırır ve saklanmak için içeri girer.

Kay’in eşi Theo, ertesi sabah uyandığında karısının kaybolduğunu fark eder. Polis soruşturması başlayınca çılgına dönen Theo, takıntılı biçimde sokakları arşınlamaya ve karısını aramaya başlar. Ancak Kay bir kuklaya dönüşerek eski oyuncak dükkânına mahkûm olmuştur. Etrafı da sadece gece yarısı ile şafak vakti arasında canlanan tuhaf kuklalarla çevrilidir. Kay’in eski yaşamına dönebilmesinin tek yolu Theo’nun onu bulması ve tanıyabilmesidir.

İşte böyle başlar ikinci bir Orpheus ile Eurydice destanı: Bir adamın, karısını bulmaktaki kararlılığı ve bir kadının artık kendine ait olmayan hayatıyla sihirli bir dünyada kapana kısılması...


Basım Ayı/Yılı : 9/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺105,78

Yalnız değilsin ama yalnız olmayı dileyeceksin...

Shay Miller aşkı bulmak istiyor ama hep yanlış kişilere tutuluyordu. Başarılı olmak istiyor ama geçici işlerde sürünüyordu. Kendini bir yerlere ait hissetmek istiyor ama gitgide yalnızlaşıyordu.

Ta ki Moore kardeşlerle karşılaşana kadar. Cassandra ile Jane mükemmel bir hayat sürüyor, ne isterlerse elde edebiliyorlardı. Shay’i de kendi arkadaş gruplarına kabul etmeleriyle birlikte kısa bir süre önce umutsuzca debelenen genç kadın için her şey bir anda iyiye gitmeye başlamıştı.

Shay, yeni arkadaşlarının onu sevmesi için canını bile verirdi.

Belki de gerçekten vermek zorunda kalacaktı.

 

Newsweek, SheReads, PopSugar, HelloGiggles, Marie Claire, Woman’s Day
Yılın En Çok Beklenen Kitaplarından biri


“Nefes kesen ters köşeleriyle zekice kurgulanmış bir roman.” —Publishers Weekly  (starred review)

“Çoksatan ikili Greer Hendricks ve Sarah Pekkanen, bir trajediyle kesişen yaşamları ve o andan sonra yaşananları sürükleyici bir dille kaleme almış.” —Good Morning America Online

“İsimsiz Kız ve Aramızdaki Kadın kitaplarının ardındaki ekip, sınırları zorlayan bir psikolojik gerilimle bir kez daha bu alandaki marifetlerini göstermişler. Bir arkadaş grubuyla başlayan hikâye giderek karmaşık bir hâl alıyor ve tüyler ürperten ters köşelerle ilerliyor.” —Newsweek

“Yalnız Değilsin’e bayılacaksınız. Kimse bu ikili kadar sürprizli psikolojik gerilimler yazamaz.” —HelloGiggles

“Metro istasyonunda bir ölüme tanık olan genç bir kadının izini süren roman, karakterin kendini ölen kızın arkadaşlarının sıcak ve sevgi dolu yakınlığıyla sarmalanmış bulmasıyla başlayan süreci anlatıyor. Karakterimiz kendini nihayet bir şeyleri başarmış gibi hissettiği sırada domino taşları bir bir devrilmeye başlıyor.” —Marie Claire

“Dinamik ikili Hendricks ve Pekkanen, elinizden bırakamayacağınız bu heyecan dolu romanla sıradışı bir işe daha imza atıyor.” —Library Journal (starred review)

“Bulmaca çözmeyi seven okurlar için sık sık geçmişe dönen, sürprizlerle dolu bir hikâye.” —Kirkus

“Gerilimi ustalıkla tırmandırıyor... Okurlar son âna kadar tahminde bulunmaya devam edecek.” —Booklist  (starred review)

“Psikolojik gerilim yazmak fazlasıyla hassas bir denge gerektiriyor ve Greer Hendricks ile Sarah Pekkanen bu konuda ustalar.” —New York Times Book Review

“Yalnız Değilsin, ters köşeleri ve gerçekçi gerilimiyle öne çıkıyor.” —South Florida Sun-Sentinel


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 384
Ağırlık : 384
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺175,00

Vücudumuz korktuğumuz için mi adrenalin salgılar yoksa adrenalin salgıladığı için mi korkar? Vücut hisseder, duyguları tetikler akabinde hormonlar devreye girer. Yani aslında vücudumuz korktuğumuz için adrenalin salgılar. Adım Zeynep, korkularımı yenemedim ve en sonunda onların esiri oldum. Yaşananların hiç biri benim suçum değildi. Ben, bedenine esir düşmüş biriyim. Ruhum bana, bedenim ise o pis meluna aitti. Her şey annem ve babam yüzünden oldu. Onu kızdırmasalardı şimdi hayatta olacaklardı…”

Yazar bu kitapta okuyucusunu korkularına, kaygılarına ve adil olmayan yaşam koşullarının ağırlığına yenik düşmüş birbirinden uzakta nefes alıp veren yorgun yürekli insanların hayat hikayeleriyle buluşturuyor. Kendinize bile anlatmaktan korktuğunuz, çekindiğiniz her ne varsa sizi bekliyor bu kitabın sayfaları arasında. Her hikayede kendinizden bir şeyler buluyor; inmeniz gereken durakları, geç kaldığınız yaşanmışlıkları ve düzeltilmek için sırada bekleyen yanlışlıkları görmeniz çeşitli işaretler çıkarıyor karşınıza. Şimdi sıra siz de. Peki, siz en son ne zaman konuştunuz kendinizle? En son ne zaman vücudunuzun salgıladığı adrenaline bir kitabın sayfalarında rastladınız? Eğer kendinize verecek bir cevabınız yoksa bu kitap sizler için iyi bir fırsat olabilir.


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 191
Ağırlık : 191
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,00

“ ÖLDÜRMEK İÇİN YAŞAMAYIZ, YAŞAMAK İÇİN ÖLDÜRÜRÜZ!” CÜCELER SİRKİ'NE DAVETLİSİNİZ!

Bildiğiniztümsirkleriunutun.Busirk,sizeölümsüzlükvadediyor.GözlerinizikapatınvekendiniziKemancı'nınmelodillerinebırakın.Güç,zihninizdenbedeninizeaksın.Perdeaçılsın!

Cücelerineğlencelidünyasındavarolanherşeyyabiryanılsamadanibaretse?Yayıllardırmasallardaokuduğumuzcücelersandığımızkadarmasumdeğilse?

HER ŞEY KÖTÜLÜĞÜN BAŞLADIĞI YERDE SON BULACAK!

Arifkayıpyediyılınızihnininkaranlıkdehlizlerinegömmüş,18yaşınageldiğindedevlettarafındanhademeolarakbir okula yerleştirilmiştir. Yaşadığı hiçbir şehir, ona istediği hayatı verememiştir. Aradan yıllar geçip 30 yaşınageldiğindeçalışmakiçinyerleştiğibuküçükbelde,onadostluklarkazandırmışamakorkularınıdaberaberindegetirmiştir.

Şimdi 7 yaşına geri dönmeli, korkularıyla yüzleşmel, kayıp hatıralarını anımsamalı ve geleceği için savaşmalıdır.


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 303
Ağırlık : 303
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺160,00

Zamana mı ihtiyacı vardı Esin'in yoksa ivedi bir tedaviye mi? İnandığı ama bilmediği bir yolda yürüyordu ve bilinmezliğe gömülüyordu gitgide.

Yaşamın getirdiği olumsuzluklar ile mücadele etmeyi, bu özgüvenle başarabilecek miydi? En iyi cevap zamandı...


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

“Ya dolapta gerçekten canavar varsa?”

Hiç inanmamıştınız onlara. Oysa biliyorlardı, görüyorlardı, hissediyorlardı. Şimdiki korkularınız gerçek değil. Sadece kaybetme korkusu var sizi sarıp sarmalayan. Olsa olsa belki yükseklik korkusu, dayak yeme korkusu, azar işitme korkusundan ibaretsiniz. Aslolan korku, çocukluktakilerdi emin olun. Anlatamadılar, inandıramadılar, gösteremediler. Çünkü onlar hayal güçleriyle yarattıkları canavarlardan bahsediyorlardı sizlere. Hiçbir zaman anlayamadınız o canavarların aslında sizler olduğunuzu. Aslında sistemin vahşi kurallarının, her birinizi birer canavar yaptığını. An geldi, anlamlandıramadıklarınız için psikologlarınız sizi çocukluğunuza döndürmeye çalıştı. Döndüğünüzde şunu hatırlar gibi oldunuz: “Çocuk yaşlarınızda, gerçeklik bir tokat gibi yüzünüze vurduğunda sığınacağınız yer hayal gücünüzdü.” Bu kitaptaki öyküler yukarıda anlattıklarımdan bahsetmiyor.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,00
Saçmalıyorsun seni ben öldürmedim!

Bu dünyayı bu evreni kim yarattı?

-Tanrı değil mi?

-Tanrıya inanıyor musun?

-İnanıyorum. Adına ne denir bilemem. Bir yaratıcı var.

-Burada olduğu gibi orada da var ve orada, bu dünyadaki tanrının yarattığı insan sayısı kadar yaratıcı var. Anlatabiliyor muyum? Burada kaderimizi bir kişi yazıyorsa, orada milyarlarca tanrı her şeyi her gün yeniden yazıyor ve sen, her gün her şeye yeniden başlıyorsundur kim bilir?

“Bu kitapta, öte evrenin tehlikeli arka sokaklarında dolaşacaksınız.”

Prof. Dr. Gökhan İzbırak

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

“Metaverse diye adlandırdığımız dijital sanal alemlerin olası interaktif çatışmaları bu kitapta gerçekliğe bürünüyor.”

Dr. Güven Çatak

Bahçeşehir Üniversitesi

Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 152
Ağırlık : 152
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,00

Kanadalı yazar Camilla Grudova’nın Britanya Fantazi Ödülleri’nde En İyi Öykü kategorisinde aday gösterilen ve Shirley Jackson Ödülleri’nde En İyi Uzun Öykü Ödülü’ne layık görülen “Balmumu” öyküsünün de yer aldığı Bez Bebek Alfabesi başlıklı ilk öykü kitabı, Kafka, Angela Carter ve Margaret Atwood gibi isimlerden edebi izler taşıyan, cüretkâr, masalsı ve karanlık bir derleme.

Dikiş makinesini takıntı hâline getiren iki çocuk, distopik bir ülkede Adamı olmadan hayatta kalmaya çalışan bir kadın, eşyalarının kaybolacağından endişelenerek sahip olduğu her şeyi konservelere doldurmaya karar veren bir baron, geceleri kurda dönüşen bir anne, ölülerin arasında yaşamaya karar veren bir adam, garip tutkuları olan örümcek ve insan karışımı bir mahluk ve daha birçok tuhaf, tekinsiz, gerçeküstü kahraman…

Oyuncu bir zekânın ürünü olan Bez Bebek Alfabesi, tuhaf ve doğaüstü unsurların gündelik hayatın parçalarına dönüştüğü büyülü gerçekçi bir edebiyat cevheri.

“Onu en özel kılan ayrıntıların ne olduğuna bakacak olursak Bez Bebek Alfabesi’nin sadece onda şahit olduğumuz, başka hiçbir yerde karşılaşmadığımız bir dünya kurduğunu görürüz; bu dünyanın meğer ele geçirilmeyi beklediğini, bunca zaman sizi kendine esir etmek için orada öylece durduğunu sonradan fark ederiz.” –Sheila Heti

“Güzellikle groteskin enfes çarpışmasıyla dolu ve müphem bir nüktedanlıkla kaplı bu dünyayı bez bebeğin gözlerinden merakla izlemek büyük bir zevk.” –Helen Oyeyemi


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺98,40

CONAN’IN YAZARINDAN KORKU, GERİLİM VE MACERA HİKAYELERİ.
TÜRKÇE’DE İLK KEZ.
Howard’ın -en azından kendisi açısından- egzotik olmasa da her zamanki gibi hayal edilebilecek en tehlikeli mekânları, güçlü karakterleri, yenilmez görünen düşmanları, öyküye girdiği anda okuru esir alan hipnotik aksiyon tasvirleri, dörtnala ilerleyen anlatı hızı bu öykülerde de tüm gücüyle kendisini ortaya koyuyor.

“Hafif rüzgâr, bir çürüme ve küflenmiş bitki kokusu üflüyor; o kara ormanların, bu kölelik, kanlı gurur ve gizemli entrikaların unutulmuş sırlarını gizleyen kadim çiftlik evlerinin delice nefretinden başı dönüyor, bayılacak gibi oluyordu. Hayatın, güneşin yıkadığı pamuk tarlalarında şarkı söyleyen siyahî halkın ritmiyle uyum içinde sakince aktığı; baharat ve sıcak taçyapraklarıyla yüklü uysal rüzgârlar tarafından yıkanan güneşli, tembel bir memleket olarak düşünmüştü Güneyi. Oysa şimdi başka, bilmediği bir cepheyi keşfetmişti. Karanlık, kasvetli, korku meskeni bir cephe ki bu keşif şu an onu iğrendiriyordu.”


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺95,00

Dünya tehlikede… Hem bizimki hem de diğeri…
Charlie Reade on yedi yaşında, beyzbol ve Amerikan futbolunda başarılı, sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün Radar
adında bir köpek ve onun sahibi Bay Bowditch’le tanışır. Bay Bowditch bir tepede, tekinsiz görünen büyük bir evde
tek başına yaşamaktadır. Evinin arkasında zaman zaman tuhaf seslerin duyulduğu bir kulübe, kulübenin içindeyse
bir kuyu vardır.
Ve masal bu ya, bu kuyu bambaşka bir dünyaya açılır.
Gökyüzünde iki ayın ve bizim dünyamızdaki gökbilimcilerin hiç görmediği yıldızların parladığı, korkunç cezalara maruz kalmış prens ve prenseslerin sürgün edildiği, sakinlerinin hastalıkla lanetlendiği bir dünyaya...
Dâhi yazar Stephen King, iyi ile kötünün savaştığı paralel bir dünyanın kapılarını aralıyor ve hayal gücünün en derin kuyusuna iniyor. Peri Masalı, King’in diğer eserleri kadar şaşırtıcı ve ikonik. Kahraman rolüne soyunan sıradan bir genç adamın olağanüstü macerasını konu alan gerilimli ve tatmin edici bir roman.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 704
Ağırlık : 704
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺206,70

“Sonunu göremediğim bir yolda yürüyorum. Belki de yalnızca kendimden kaçıyorum.”

Üniversite öğrencisi Nil genç yaşına birçok kaybın acısını sığdırmıştır. Ölüm âdeta köşe kapmaca oynamaktadır onunla. Önce kız kardeşi Azra’yı bir deniz kazası sonucu kaybeder. Azra’nın beklenmedik ölümü tüm aileyi derinden sarsmış, pamuk ipliğiyle birbirine bağlı ilişkileri kopma noktasına getirmiştir. Nil kız kardeşinin beklenmedik ölümünün ardında bıraktığı soru işaretlerini çözmeye çalışır.
Ama ölümün onunla işi bitmemiştir henüz. Bu kez de anne babasını bir trafik kazasında kaybeder. Kimsesizliğin yarattığı o derin boşlukta annesinin arkadaşı Psikiyatrist Neriman Hanım ve hayatına aniden giren okul arkadaşı Anıl yardım eli uzatır ona. Yaşananların tesadüf olmadığına, önce kardeşinin, ardından anne-babasının cinayete kurban gittiğine inanan Nil’e yardım etmeye çalışırlar.
Bütün bunlar yaşanırken sürekli Nil’i izleyen, en kritik anlarda karşısına çıkan gizemli bir adam vardır. Bu gizemli adam kurtarıcı mıdır yoksa intikam peşinde bir katil mi?

Geçmişin gölgeleri arasına saklı gerçekleri açığa çıkarmak için ölümcül bir mücadelenin içine giren Nil, sırlar ve yalanlarla örülü sis perdesinin ardında kendisini kâbus gibi bir gerçekliğin beklediğinden habersizdir.

Emel Sarıkurt Kendinden Kaçış kitabında insan doğasının karanlık yanlarını şaşırtıcı bir kurguyla ortaya seriyor. Psikolojik gerilim ve polisiye sevenleri son sayfasına kadar temposu düşmeyen, sürprizi bol bir hikâye bekliyor.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Sürpriz sonlu hikâyeleriyle tanınan ve kitapları dünya çapında milyonlarca okura ulaşan Rachel Abbott psikolojik gerilim türündeki İşte Böyle Başlıyor ile sizi öngöremeyeceğiniz bir maceraya dâhil ediyor!

Cleo, kardeşi Mark adına mutlu olması gerektiğinin farkındadır. Mark, karısının ani ölümünün ardından yeni birini, Evie’yi bulmayı başarmıştır. Ancak Cleo’nun bu kadınla ilgili içine sinmeyen bazı şeyler vardır.

Evie sürekli tekrarlayan ev kazaları yaşamaya başladığında bu durum arkadaşlarının dikkatini çeker. Yaralanmasına yol açan Mark mıdır? Cleo, kardeşinin böyle bir şey yapabileceğine asla inanmaz.

Çavuş Stephanie King uçurumun tepesindeki eve çağırıldığında kan lekeli çarşafların arasında birbirine dolanmış iki beden bulur. Sanık yargılanırken jüri karar vermekte zorlanır… Cinayetin kabul edilir bir savunması var mıdır?

Cinayet nerede başlar?
Bıçak saplanmak üzere çekildiğinde mi yoksa şiddet düşüncesi akla düştüğünde mi?

“İlgi çekici ve sürprizlerle dolu.” –LAURA MARSHALL

“Sonunu asla tahmin edemeyeceksiniz.” –PHOEBE MORGAN

“Aklımı başımdan aldı… Kesinlikle muhteşem bir hikâye.” –JENNY BLACKHURST

“Soluksuz okuduğum bu yetenek gösterisinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Güçlü kadın karakterlere, Cornwall atmosferine ve gerçekten şaşırtıcı sonuna bayıldım.” –KATE RHODES

“İşte Böyle Başlıyor sinirlerinizi geren bir hikâye. Elinizden bırakamayacaksınız.” –CAROLINE MITCHELL


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 376
Ağırlık : 376
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,25

Tokyo'dan hareket eden bir hızlı trende beş katil, para dolu bir çanta için mücadele ediyor. Peki kim son durağa ulaşabilecek? Japonya'nın en çok satılan kitap serisinden orijinal ve etkileyici bir gerilim.

DEADPOOL 2 VE ATOMIC BLONDE FİLMLERİNİN YÖNETMENİNDEN BRAD PITT VE SANDRA BULLOCK'IN BAŞROLLERİNİ PAYLAŞTIĞI FİLM SİNEMALARDA!

Satoshi, masum görünüşlü bir ortaokul öğrencisi ama aslında kurnaz ve acımasız bir psikopattır. Kimura'nın oğlu onun yüzünden hastanede komadadır ve Kimura intikam almak için onu Tokyo'dan Morioka'ya giden Hayate isimli hızlı trene kadar takip eder. Ama Kimura, kısa sürede Satoshi ve kendisinin trendeki tek tehlikeli insanlar olmadıklarını keşfeder.

Kendisini “dünyanın en şanssız katili” olarak tanımlayan Nanao ve ölüm saçan ortaklar Mandalina ve Limon'da Morioka'ya seyahat etmektedirler. Para dolu bir çanta herkesin kozlarını paylaşmalarına neden olur. Peki ama neden herkes bu trendedir? Son durağa gelindiğinde kimler hayatta kalabilecektir?

Japonya'da en çok satanlar arasında yer alan Suikast Treni, son istasyona kadar uzanan aldatmalar ve düğümlerden oluşan karmaşık ağı ve inanılmaz bir enerjiyle sürükleyen özgün ve heyecanlı bir gerilim romanı.

“Eğlenceli...yüksek hızlı...bir sürü virajlı...bir Tarantino-Coen-Kardeşler- havası var.” The Times.

“320 km. hızda işlenen kapalı oda cinayetler.” The Times.

“Yüksek oktanlı bir gerilim…Kesinlikle keyifli.” Guardian.

“Okuyucular Suikast Trenini okumayı bırakamayacaklar!”

“Özgün, ilginç ve son derece eğlenceli.”

“Çok eğlenceli, kara mizahlı, dolambaçlı bir gerilim”

“Şimdiye kadar okuduğum en bağımlılık yapan gerilim romanlarından biri... zekice ve sinematik”

“Ne orijinal bir roman! Baştan sona heyecan verici”

“Bir sürü karanlık komik eğlence”

“Heyecan verici bir yolculuk”

Suikast Treni Japonya'da ilk olarak “Maria Beetle” adıyla yayımlandı.


Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 415
Ağırlık : 415
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺169,00

KARANLIK GÖL, GECENİN İÇİNDEN ve UNUTULMUŞLAR ŞEHRİ romanlarının ödüllü yazarı Sarah Bailey’den unutulmaz bir polisiye daha!

Üç ev arkadaşı: Gizemli bir gecenin ardından ölü bulunan Evelyn, cinayetle suçlanan Alex ve ortadan kaybolan Nicole…

Bu üç kadının sırlarla dolu yaşamı ve “Ev Arkadaşı Cinayeti” davası Avustralyalılar için neredeyse on yıldır merak unsurudur. Genç bir gazeteci olan ve davayı senelerdir araştırmaktan vazgeçmeyen Olive Groves, kayıp kadının ölü bulunmasıyla bir kez daha olayların içine çekilir ama bu kez yalnız değildir. Mesleğini eski usullere göre yapmaya devam etmek isteyen Oli ile teknoloji çağının tüm inceliklerini bilen Cooper dava için artık bir aradadır.

“Ev Arkadaşı Cinayeti” ile ilgili yeni sırlar açığa çıkarken olaylar daha da karanlık hale gelecek mi? O gece üç ev arkadaşı arasında gerçekten ne yaşandı? Tüm cevapları soluk soluğa okuyacağınız bu hikâyede bulacaksınız…

“Ev Arkadaşı, olay örgüsü ve karakterleriyle Bailey’nin bir diğer bağımlılık yaratacak romanı.” –Publishers Weekly

“Melbourne sokaklarının rüzgârı sayfalarda canlanırken gerilim bir an olsun düşmüyor… Yazarın yeteneğine hayran kalmamak imkânsız.” –Good Reading


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺108,75

“Bazen şelaleye doğru sürüklenmeden akıntının ne kadar hızlı olduğunu anlayamazsın.”
 
Kariyer sahibi bir avukat olan Kate Baron, kızıyla birlikte yaşamaktadır. Kate kariyerinin en önemli toplantısının tam ortasındayken kızının okuduğu Grace Hall Lisesi’nden bir telefon alır. Amelia okuldan uzaklaştırılmıştır ve Kate’in okula gelip kızını alması gerekmektedir. Kate, kızını almak için okula vardığında aldığı kahredici haberle yıkılır: Amelia ölmüştür.
 
İntihal yapmakla suçlanan üstün başarılı öğrenci, okulun çatısından atlayarak intihar etmiştir. En azından Kate’e anlatılan hikâye budur. Ta ki aldığı isimsiz bir mesaja kadar: Amelia atlamadı.
 
Şimdi Kate, sonu nereye varırsa varsın gerçeği arayacaktır. Amelia’nın bıraktığı izlerin peşinden gidip sırları bir bir gün yüzüne çıkaracak ve kızının ölümünün ardında yatan gerçeği aydınlatacaktır.
 
“Çok katmanlı bir adli gerilim… Kusursuz ve öngörülemeyen bir sona varıyor.”
-Kirkus Reviews
  
“Müthiş bir roman okudum. Kimberly McCreight’tan Amelia’nın Peşinde. Çok. İyi. Yazılmış. Kayıp Kız’ı sevdiyseniz, buna da bayılacaksınız.”
-Jodi Picoult


Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 408
Ağırlık : 408
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,00

CIA için siber casusluk yapan Michael Dunne, İtalyan haber kuruluşuna sızmakla görevlendirilir. Bu sözde “kuruluş” aslında Amerikalı bir gazeteci tarafından yönetilen bir örgüttür ve CIA’in daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemeyen siber operasyonlar yürütmektedir. Oldukça becerikli hacker’lardan oluşan örgüt, her yerden ve herkesten sırlar çalıp, bunları CIA’in bile farkına varamayacağı yöntemlerle kullanmaktadır.

Dunne, Amerikan vatandaşı bir gazeteci üzerinde gizli operasyon yürütmenin yasadışı olduğunu bilse de hiçbir zaman bu görevi reddetmez ve patronu onun korunmasını garanti eder. Ancak örgüte sızdıktan kısa süre sonra kimliği ifşa olur. Operasyon haberi açığa çıkınca, CIA Dunne’un görevi sırasında evlilik dışı bir ilişkisi olduğunu sızdırır ve suçu ona atar. Bu suçlamayla bütün hayatı altüst olan Dunne, bir yıl hapiste kaldıktan sonra, hayatını mahveden insanların peşine düşmek ve onlardan intikam almak için yola koyulur.

“İki kere okumak isteyeceğiniz nadir romanlardan biri. Birinci sefer eğlenmek için, ikinci sefer Ignatius’un nasıl bu kadar iyi yazdığına dair notlar almak için.” ―Joe Hartlaub, Bookreporter

“Ignatius bugüne kadar birkaç birinci sınıf casus gerilimi yazdı ancak The Paladin şimdiye kadarki en sürükleyici romanı olabilir. Klasik bir gerilim romanı olduğu ya da çılgın ultramodern teknoloji tasavvuru için bu romanı sevin, seveceksiniz.” ―Booklist


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 368
Ağırlık : 368
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,00

“Affetmek sevginin yan etkisidir.”

Avukat Lizzie Kitsakis, geç saatlere kadar çalışırken telefonu çalar. Arayan Rikers’ta bir mahkûm olan, eski arkadaşı Zach’tir ve Lizzie’nin yardımına ihtiyacı vardır. Karısı Amanda, kumtaşından inşa edilmiş büyüleyici evlerinin merdivenlerinin dibinde ölü bulunmuştur. Zach de birincil şüphelidir ve çaresizdir.

Lizzie, huzurlu semt Park Slope’un karanlık kalbine çekilirken Zach ve Amanda’nın göründükleri gibi olmadıklarını ve birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ebeveyn grubu olan arkadaşlarının da rahatsız edici sırlar sakladığını öğrenir. Sonunda yalnızca kendi evliliğinin kurtarılıp kurtarılamayacağını değil, aynı zamanda iyi bir evliliğe sahip olmanın ne anlama geldiğini de merak etmeye başlar.


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,00

İsviçre’nin en önemli offshore bankalarından Swiss United Bank adına çalışan başarılı bankacı Matthew Werner’ın bulunduğu jet şüpheli bir şekilde düşer. Bu esrarengiz ölüm eşi Annabel’i bankacılık dünyasının sırlarını ortaya çıkarmaya iter. Banka hakkında dünyayı sarsacak çok önemli bir haber üzerinde çalışan tutkulu gazeteci Marina ise finans dünyasının en güçlü erkeklerinin hatta kendisine çok yakın olan bazılarının bile şaibeli işlerin içinde olduğunu görür. Eğer Marina haberi yayımlarsa bu aynı zamanda Annabel’i üzen sorulara da cevap olacaktır.

Finans dünyasındaki entrikaların işlendiği gerilimi yüksek ve sürükleyici bir roman olan Kirli Para, The New York Times çok satan yazarlarından Cristina Alger’i bu türde başarılı bir yazar olarak gösteriyor.

“Finans sektörünü konu alan sürükleyici gerilim hikâyeleri okumaya alışık değiliz... Ancak Cristina Alger bu konuda tüm sınavları geçer... Aşırı zengin bankacılık dünyasının karanlığına heyecan dolu bir yolculuk sizi bekliyor.” —The Times (UK)


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,00
Gerçekler Evrenin Hafızasındadır

Baykal Gölü’nden Moğolistan’a giden trende dört kişi…

Türk Mimar Engin Hakkızade… Uygur Özerk Bölgesi’nden bir gerilla, Tamir Tumurbaatar… Saha Türk’ü yaşlı ve mecalsiz Ayçiçek Kadın, bir de yanındaki kimsesiz çocuk Yakıp...
Bir vagonda birleşen dört kader: Engin, Moğolistan topraklarında Ergenekon’u arıyor; Tamir, Uygurların lideri olabilmek için entrika peşinde; Ayçiçek Kadın, çok hasta ve ölmek için yurduna geri dönüyor; Yakıp, Ayçiçek Kadın’ın ölümüyle bir başına kalacağı korkusuyla mahzun ve ürkek.

Trendeki dört kişinin bir arada olması asla tesadüf değil, keza üç bin yılda bir açan udumbara çiçekleri göründü, Engin’in Göktürk konçuyu (prensesi) Aybarçın’ın emanetlerine ulaşmasına çok az kaldı, kehanet gerçekleşmek üzere...


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,00

Yalanlar ve sırlar artmaya başlayınca, bir tanesine daha yer açmak zor olmuyordu.
 
Daha sessiz bir yaşam arayışında olan Mike ve Bianca, iki çocuğuyla birlikte Stockholm’den küçük, pastoral bir kasaba olan Köpinge’ye taşınır. Mike yerel bir okulda öğretmen olarak çalışırken, Bianca’nın evde çocuklarıyla ilgilendiği dingin bir yaşama geçiş yaparlar. Bir süre sonra komşularıyla tanışıp, bir araya geldiklerinde kimsenin göründüğü gibi olmadığını fark ederler. Bu huzursuzluk duygusu mutlu aile tablosunda derin çatlaklar yaratan karşılaşmalara yol açtığı gibi,  yaşanan bir kaza yaşamlarını alt üst eder. 
 
İyi Komşular, doğru ile yanlış arasındaki ince çizgiyi, kişinin kendisiyle ve komşularıyla olan sınırlarını dikkat çekici bir biçimde ele alırken, komşularımıza ne kadar güvenmeliyiz sorusu sıklıkla okurlarına soruyor.
 
"M.T. Edvardsson, İsveç suç kurgusunda kendine özel bir yer edinme yolunda ilerliyor. 
O kadar iyi ki tüylerinizi diken diken ediyor!”
– Skånska Dagbladet


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 416
Ağırlık : 416
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺104,25
Tükendi

SAKLAMBAÇ TANITIM YAZISI

Katilin peşinde olduğunuzu sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz.Katilin peşimizde olduğunu sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz.
Sırlar.Yakalamaya çalıştıklarımız da kaçtıklarımız da onlar.
Ophelia Valley kasabasında yaz boyunca iki cinayet işlendi. Kayıp kızlar şüpheli şekilde ölü bulundu. Ansel, Maddie ve Kylie her zaman yaptıkları gibi hayatlarını basit ve ortada yaşayarak eğleniyorlar, böylece kimse kurcalamıyordu. Ancak kasabaya yeni gelen genç Dedektif Wallace, kızların yakasını bırakacak gibi değildi.
“Bazı sırlar dedektif, ölümden daha korkutucudur.”
Bu yüzden benden hoşlanıyorsunuz. Ama biliyorsunuz, katil peşinize düştüğü zaman siz de gerçekten kim olduğunuzun peşine düşersiniz.
Ya da gerçek benliğiniz, üzerini örttüğünüz her şeyle birlikte peşinize düşer. İşte bundan kaçamazsınız.

SOBE TANITIM YAZISI
“Sırları karanlık yapan onları ne kadar uzun süre sakladığınızdır. Ve bazı sırlar sizi suç ortağı yapar.”
Ophelia Valley kasabası beklenmedik bir tutuklamayla çalkalanırken tehlike hala devam etmekte. Ansel, Maddie ve Kylie’nin arkadaşlığı da diğer her şey gibi sarsıldı. Kızlar şimdi kendi sırları ve kimlik arayışlarının peşinde. Dedektif Wallace bildiği ama kanıtlayamadığı gerçeklerle köşeye sıkıştı.
Şüphe hepsini içten içe yiyip bitirirken hatalar ardı ardına sıralanacak. Sırlar açığa çıkacak, beklenmedik yüzleşmeler yaşananlardan daha ağır olacak. Çember daraldı ve birine güvenmek hiç olmadığı kadar zor.
“İşte en başından beri atladığımız, kaçırdığımız şey bu. Ansel bir şeyler gizliyor, hepiniz bir şeyler gizliyorsunuz ama herkesin en büyük yalanı Dylan OcConer’ın kasabadan ayrılma sebebi. Kaçınız buna dahilsiniz, hanginiz gerçekten bilmiyorsunuz henüz bilmiyorum ama bütün oklar onu gösteriyor ve bu aralar sen de hedef tahtasında sık sık onun yanında görünüyorsun.”


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 800
Ağırlık : 800
En / Boy : 10,5 / 15,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 1
₺111,75

New York’ta ayrıcalıklı bir yaşam süren Bayan March, kocası George March’ın son romanıyla yayın dünyasını altüst etmesinden oldukça mutludur, ta ki her zaman müdavimi olduğu pastanedeki tezgâhtarın romanın Bayan March’tan ilham alındığını ima etmesine kadar. Bu sıradan söz, Bayan March’ın kocası, kendisi ve hayatıyla ilgili inandığı birçok şeyin gerçek olmadığını hissettirir. Bir yalanın içinde yaşadığını düşünen March, giderek paranoyak bir ruh haline bürünür. Aniden ortaya çıkmaya başlayan hamamböcekleri, tanık olduğu cinayet ve kendine tıpatıp benzeyen bir kadının ortaya çıkışı Bayan March’ı dönülemez bir yolculuğun içine çeker.

Hitchcockvari bir duyarlılığı kara mizahla birleştiren, yirmi birinci yüzyılın Highsmith’i olarak adlandırılan yetenekli yazar Virginia Feito, paronaya, korku ve gerilimden oluşan klostrofobik atmosferdeki büyüleyici romanıyla okurları muhteşem bir keşfe çıkarıyor.

Virginia'nın romanını bir oturuşta okudum ve o kadar kapıldım ki, kesinlikle Bayan March'ı oynamam gerektiğini biliyordum. Karakter olarak büyüleyici, karmaşık ve insani. Ona dişlerimi geçirmek için sabırsızlanıyorum."

Elisabeth Moss


Basım Ayı/Yılı : 1/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 352
Ağırlık : 352
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺112,50

Jane’in hayatı, çalıştığı sigorta şirketindeki yeni işi kadar sıradan görünmektedir. Her sabah çiçek desenli elbiseleriyle işe gelir, düşük pozisyondaki görevlerini dürüstçe yerine getirir ve herkese karşı oldukça kibardır.

Jane, kısa süre içinde kendisi gibi kadınlardan hoşlanan iş arkadaşı Steven Hepsworth için mükemmel bir hedef haline gelir; çünkü o güzel, uysal, güvensiz ve bir erkeğe boyun eğmeye istekli gibidir.

Sorun şu ki, hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Jane Doe adlı bu kızın gerçekte kim olduğu ve ne istediği hakkında kimsenin bir fikri yoktur. Onun tek isteği üzeri örtülen kötülükleri ortaya çıkarmak ve intikam almaktır.

"İntikam bu büyüleyici gerilimi yönlendiriyor... Stone, baştan sona gerilimi yüksek tutuyor ve kendisini sosyopat olarak tanımlayan Jane karakteriyle büyük bir boşluğu dolduruyor.”

—Publisher Weekly


Basım Ayı/Yılı : 12/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,50

“Tüm yalanlar kanda ölür. Tüm kötülükler kanda temizlenir.”

Vampir dünyası krizde. Türleri kontrolsüzce çoğalıyor ve önceki yıllarda hayal bile edilemeyecek teknoloji sayesinde birbirleriyle hiç olmadığı kadar kolay iletişim kurabiliyorlar. Toprağın altındaki uzun uykularından uyanan antikler, dünyanın farklı şehirlerinde yaşayan çaylakları yakmalarını emreden Ses’in kölesi olmuş durumdalar. Tüm dünyadan korkunç katliam haberleri geliyor.
Ses kim ya da ne? Ne istiyor ve neden?

Yaşayan Ölüler dünyasında herkesin gerçekten tanıdığı tek bir vampir ve kan emici var. Peki bu şaşırtıcı kahraman-gezgin, kural tanımaz ve tehlikeli isyankâr Lestat bu alacakaranlıkta Karanlığın Çocukları’nı birleştirme çağrısına kulak verecek mi?


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 608
Ağırlık : 608
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺142,50

Jack suç muhabirliğini bırakmış, tüketiciler için yolsuzluklara karşı bekçilik yapan AdilUyarı isimli haber sitesinde çalışmaktadır. Ancak yolunun tek bir gece kesiştiği kadının vahşice öldürülmesiyle polisleri kapısında bulur. Yine “ölüm” karşısındadır ve katilin izini sürer. Polisin ve editörünün uyarılarına rağmen cinayeti araştırmayı bırakmaz. Kadının ölüm şekliyle ülke çapındaki diğer gizemli ölümler arasında bir ilişki kurar ve sarsıcı gerçeği keşfeder.

Arkasında iz bırakmayan acımasız bir seri katil, kurbanlarını genetik analiz yaptıran kadınlar arasından seçip peşine düşmektedir. Jack genetik konusunu deştikçe sistemdeki açıklarla ve karanlık bir dünyayla karşılaşır. Araştırmasına Rachel Walling de dahil olur ve seri katile adım adım yaklaşırlar. Katil ise ölüm listesini çoktan hazırlamıştır ve herkesten bir adım öndedir. Ama Jack McEvoy’un geri adım atmaya niyeti yoktur.

“Amerika’nın yaşayan en büyük polisiye yazarı.”


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 424
Ağırlık : 424
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺130,38

Selim ona güvendiğini sık sık dile getiriyordu. Böyle

dediğinde sanki aklına bir şey gelmiş gibi, bir şeyleri hatırlatır

gibi Sümeyye’nin yüzü asılıyor, mutsuz oluyor ve hemen

savunmaya geçiyordu.

“Bana güvenme.”

“Neden?”

“Nemelazım. Güvenme gene de.”

“Nedenmiş o?”

“İstesem sana her şeyi yaptırırım. Elindeki her şeyini alırım.”

“Yaptırır alırsın ama senin kalbin, ruhun buna müsait değil.”

“Yerinde olsam bana bu kadar güvenmezdim. Kimse göründüğü gibi değildir.”

“Kendi canımı senin ellerine teslim edecek kadar güveniyorum sana.”

Her şey iyiye giderken denge üzerine kurulu bu dünya düzeninde, kötülük pusuda bekler. Sinsice, cellat gibi, urgan elinde. Özellikle Sümeyye için. Selim’le hoş vakit geçirdikçe çevresinde ona yapılan baskılar sadece bakışlarla değil, sözlerle de oluyordu.


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 158
Ağırlık : 158
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

Korku-gerlim hikayelerinden oluşan muhteşem bir eser.


Basım Ayı/Yılı : 7/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00
Tükendi

Yıllar önce trafik kazasında anne ve babasını kaybeden ve depresyondan kurtulamayan bir genç: Peter.
Bir video paylaşım sitesinde çok sevdiği bir kanalın sonraki videoya konuk alacağını duyunca başvuru yapar ve bu videoya kabul edilir.
Issız adada hayatta kalma konseptli çekim için hazırlıklarını sürdürürken öğretmenlik yaptığı küçük köyde önce kâbuslar sarar zihnini, ardından Avcı diye adlandırdığı biri ona musallat olur. 
Doğanın iyileştirici etkisiyle çekimin ona çok iyi geleceğini düşünmektedir. Peki ya Avcı onları adaya kadar takip edecek midir? Yoksa her şey Peter'ın hastalıklı zihninin bir oyunu mudur?
Gerçek ile şizofreni arasındaki o ince çizgide yürürken gerçeklik algınızdan şüphe edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺62,40

“Red'in karakterleri tarafından yapılan ateşli entrikalar kesinlikle yaratıcı ve hatta sürükleyici.”

- Kirkus Review

“Charles Cumming'in Bölünmüş Casus hayranları için harika bir eser.”

- booklife by Publishers Weekly

Rus Dış İstihbaratı (SVR) Ajanı Galina’nın Rusya’daki çalkantılı yaşantısından ve Türk İstihbaratı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Ajanı Teoman’ın kendisine oynadığı oyundan dersler çıkaran ve başkalarının oyuncağı olmaktan oyun kurucu olmaya yükseldiği aşk, casusluk ve kişisel gelişim romanında Galina’nın cinselliği kullanarak yaptığı “Sextelligance” isimli operasyon soluksuzca okuyacak ve böyle bir kurgu ile ilk defa karşılaştığınızı kendinize itiraf etmek zorunda kalacaksınız !

CIA-SVR çekişmesindeki akıl oyunları ve savaşta sadece savaşı çıkaranın kazandığı, savaşın taraflarının daima kaybettiği söyleminin gerçekliğini tekrar akıllarına getirecek.
Galina’nın çaresizlik ve tehditlerle dolu hayatından çıkış kapısını zekası ve planları ile nasıl araladığını okumak büyük keyif verecek.

Kendi sesiniz ile yapacağınız meditasyon, zihnin yoğun olduğu dönemlerde doğru cevapların nasıl alınacağı ve sorgulanan kişinin sorguda olduğunu anlamadan yapılan sorgunun teknikleri kitaptaki bilgilerin günlük yaşantınızda kullanımını sağlayacak.

Galina’nın hayatına çıkan kitaplardaki bilgileri etkin şekilde kullanarak çözüm üretişini soluksuz okuyacaksınız.

Sigmund Freud, Erich Fromm ve Alfred Adler gibi pek çok duayenden yapılan alıntılar kitabı tekrar tekrar okunmaya değer kıldığı gibi kurguların gerçekçiliğini de ortaya koymaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 1/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,75

Joe Hart'ın Egemenlik Üçlemesinin heyecan verici son kitabında Zoey, gerçekte kim olduğunu ve kim olması gerektiğini keşfediyor.

Zoey, şimdiye kadar sadece birkaç kadının olduğu bir dünyayı ve hayal edilemeyecek kadar kötü şeyler yapabilen bir toplumu biliyordu. Ancak, kurtuluş için sahip olunan tek umudun kendisi olabileceğini artık öğrenmek üzere...

Arkadaşları ile birlikte, hain saldırıdan kaçarak canlarını zar zor kurtardıktan sonra, kendisini yeni bir tehditle karşı karşıya bulur: Doğmamış bir kız çocuğunun annesi olduğunu ve insanlığın hayatta kalmasının anahtarının kendisi olduğunu gösteren video kanıtları. Bir zamanlar onu tutsak edenlerin, içinde yatan gücü kontrol etmek için dur durak bilmeden saldıracaklarını bilen Zoey, aradığı cevapları bulmak için son Amerikan şehri Seattle'a doğru yola çıkar. Ancak orada onu yeni bir düşman bekliyordur ve aradığı gerçek, tüm insanlığın yanı sıra onun da yok olmasına yol açabilecek cinstendir.

Satış rekorları kıran yazar Blake Crouch tarafından coşkulu, düşündürücü, heyecanlı [ve] elden bırakılması imkânsız bir hikâye olarak övülen bu çarpıcı final, biz okurlarından, insanlığın hayatta kalması ile kendi hayatımız arasında bir seçim yapmamız gerektiğinde, nasıl davranmamız gerektiğini sorgulamamızı istiyor.


Basım Ayı/Yılı : 2/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 416
Ağırlık : 416
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺86,25

''Aşk ve görev arasındaki heyecan verici bir oyun.”
İndependent Book Review
*
“Seksi, baştan çıkarıcı ve kurnaz”
Kristi Elizabeth, San Francisco Book Review

''Aşk ve görev arasındaki heyecan verici bir oyun. Çocukken annesinin kötü ilişkisinden kurtulmasına yardım edebilmesi için bir psikiyatr olmak ister, ancak Galina yaşlandıkça daha az bir psikiyatriste ve daha fazla psikiyatriste ihtiyacı olan birine dönüşür.”

İndependent Book Review

''Casusluğun ve hilenin yüksek tempolu bir hikayesi. Seksi, baştan çıkarıcı ve kurnaz- Galina misyonu olan bir kahraman…Sonuna kadar heyecan verici”

Kristi Elizabeth, San Francisco Book Review

“Bu casusluk oyununu karmaşık hale getirecek olan birbirlerine karşı geliştirdikleri duygusal bağlılıkları hayatlarını ve misyonlarını tehlikeye atabilecekmiş gibi hissettiriyor. …duygusal olarak hırpalanmış ve daha sonra da acılara göğüs germeyi talep eden bir dünyayı başarılı bir şekilde yansıtıyor.…''

Çalkantılı düzyazının desteklediği merak uyandırıcı bir casusluk hikayesi…”

Kirkus Review

''…çelişen sadakatlere kapılmış idealist bir genç kadının kontrolü dışındaki entrikalara bakış açısını anımsatıyor.''

The US Review of Books

 


Basım Ayı/Yılı : 2/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 7
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,75

2022'de Kristal Kelepçe ile ödüllendirilen Aras Gençtürk'ten harika bir Polisiye/Gerilim romanı daha!

İzmir'den İstanbul'a atanan bir komiser ve basit bir iş teklifini kabul eden bir tercüman... Yolları şehrin ortasındaki bir otelde, açıklaması zor olayların ortasında kesişir. İkisinin de kontrolünde olmayan gelişmeler, onları şehirden uzakta bir ormana, ıssıza... hiçliğe taşır!

Okurken kendinizi kaybedeceğiniz Tuzak, açıklaması basit gibi gözüken gizemli olayları birbirine bağlayarak harika bir kurgu vadediyor. Sayfaları nasıl çevirdiğinizi bilemeyecek, her yeni bölümde sonu daha da çok merak edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,50

Kendi gölgeleriyle kavga eden insanlar, onlara ışığı tutanın şeytan olduğunu hiçbir zaman fark etmezler.

Şeytanın tek yaptığı karanlıkta durup insanlara ışık tutmaktır. İnsanlar basittir, önce görmeye başlarlar sonra da gördüklerine hükmetmeye çalışır ya da yok ederler.

İnsanlar dünyayı yok etmeye başladıklarında şeytan kendi piyonlarını oyuna sürmeye başlamıştı. Artık tanrının insanlara tek bir öğüdü vardır;

“Daha iyi hayatlar için bana dua etmenize gerek yok, birbirinize arka çıkmanız yeterli”

Yetişkinlere tavsiye ediyoruz...


Basım Ayı/Yılı : 8/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺38,40

Kendi gölgeleriyle kavga eden insanlar, onlara ışığı tutanın şeytan olduğunu hiçbir zaman fark etmezler.

Şeytanın tek yaptığı karanlıkta durup insanlara ışık tutmaktır. İnsanlar basittir, önce görmeye başlarlar sonra da gördüklerine hükmetmeye çalışır ya da yok ederler.

İnsanlar dünyayı yok etmeye başladıklarında şeytan kendi piyonlarını oyuna sürmeye başlamıştı. Artık tanrının insanlara tek bir öğüdü vardır;

“Daha iyi hayatlar için bana dua etmenize gerek yok, birbirinize arka çıkmanız yeterli”

Yetişkinlere tavsiye ediyoruz...


Basım Ayı/Yılı : 8/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 32
Ağırlık : 32
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺38,40

Yıl 1969 ve Vietnam savaşı tüm şiddetiyle devam etmekte. ABD Ordusu'nda görevli pilot Yüzbaşı Chase'in kullandığı askeri helikopter, düşman topraklarında vurularak düşürülür. O ve ekibi, Vietkong'la ölümcül bir kedi-fare oyunu oynarken hayatlarını kurtarmak için mücadeleye girişirler ama kısa bir süre sonra, makineli tüfeklerin ve el bombalarının ormanda saklanan tek dehşet olmadığını öğrenecekler.

Joe Hill ve Jason Ciaramella'nın kaleminden çıkarak, Nelson Daniel'in çizimleri ve renklendirmesiyle hayat bulan, Eisner Ödülü adayı Pelerin'in bu başlangıç hikayesinde, aslında neler olduğunu öğrenin.


Basım Ayı/Yılı : 5/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺132,80

Yıl 1969 ve Vietnam savaşı tüm şiddetiyle devam etmekte. ABD Ordusu'nda görevli pilot Yüzbaşı Chase'in kullandığı askeri helikopter, düşman topraklarında vurularak düşürülür. O ve ekibi, Vietkong'la ölümcül bir kedi-fare oyunu oynarken hayatlarını kurtarmak için mücadeleye girişirler ama kısa bir süre sonra, makineli tüfeklerin ve el bombalarının ormanda saklanan tek dehşet olmadığını öğrenecekler.

Joe Hill ve Jason Ciaramella'nın kaleminden çıkarak, Nelson Daniel'in çizimleri ve renklendirmesiyle hayat bulan, Eisner Ödülü adayı Pelerin'in bu başlangıç hikayesinde, aslında neler olduğunu öğrenin.


Basım Ayı/Yılı : 5/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺132,80

2003 yılı, hemşirelik öğrencisi Liv iki genç adamla birlikte yaşar. Bir gece evde verdikleri bir partiden sonra hep birlikte Nero adını verecekleri dev bir piton yılanı almaya karar verirler. Ardından Liv ile Nero arasında derin bir bağ kurulur. Ancak yılan büyüdükçe onu tatmin etmek için gitgide daha büyük avlar gerekecektir… On dört yıl sonra, 2017 yılının yazında Mariam ve on bir yaşındaki kızı Iben arasındaki bir tartışma, kısa süre sonra kızın ortadan kaybolmasıyla bir trajediye dönüşür. Bu iki paralel öyküden birincisi doğrusal, tamamen gerçekçi ve sağlam, diğeri sarmal, tekinsiz ve kâbus gibi. Birlikte sürükleyici, dehşet verici, heyecanlı ve sonuna kadar öngörülemez kalan bir roman oluşturuyorlar. Utanç, yalnızlık ve yasak arzular üzerine karanlık, cüretkâr bir roman olan Bir Sürüngenin Anıları insanın deri değiştirip tamamen başka biri olmasının mümkün olup olmadığını sorguluyor. Silje O. Ulstein’ın bu başarılı ilk romanı Norveç’te yayınlandığında hızla çoksatar listelerine girdi ve yayın hakları 13 ülkeye satıldı.


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺105,00

"Biz deliler de onlara  inanmayanlar."

Gerçeklik nedir bilmem,
Sanrıları iyi bilirim.
Mutluluk nedir bilmem,
Acıyı iyi bilirim.
Gülmek nedir bilmem,
Ağlamayı iyi bilirim.


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 72
Ağırlık : 72
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺172,90

Kötülük girdabı onların başına olsun! Fetih Suresi 6. Ayet

Korkuyordu ve korkunun kokusu vardı. Bedeninden istemsizce çıkan gözyaşlarıyla karışan terin, saçlarının bile ıslanıp ensesinde hissettiği korkunun karmakarışık kokusuydu. Ne yapacağını bilememek kadar korkuyu hissettirecek başka bir duygu yoktu o an için. Bastırmaya çalıştı korkuyu duaya sığınarak.

Bilir misiniz? Her evde ışık yanar. Ama bazı evlerde öyle şeyler yaşanır ki… Güneş doğduğu an, karanlıktan korkar!


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺148,00

Tüm kenti dehşete düşüren bir seri katil, genç kadınları kaçırmakta ve eşi benzeri görülmemiş bir gaddarlıkla öldürmektedir. Neyse ki son kurbanı, Müfettiş Brolin’in silahından çıkan kurşun sayesinde kurtulur. Uyguladığı işkenceler nedeniyle Portland Celladı adı takılan katil, başından vurularak ölmüştür…

Ne var ki bir yıl sonra kentte yeniden cesetler bulunmaya başlar. Üstelik bu cesetler de tıpkı Portland Celladı’nın kurbanları gibi gizemli izler taşımaktadır. Katilin gönderdiği mektuplardaki el yazısı bile onunkiyle aynıdır. Peki, bu nasıl mümkündür? Yeni cinayetler bir taklitçinin eseri midir?
Cesetlerin bir ritüeli andırırcasına deforme edilmiş olması büyük merak uyandırır, işin içinde gizemli bir tarikatın olabileceği düşünülür. Tüm bu bilmecelere bir de Portland Celladı’nın hayaleti eklenir. Bu dava, Müfettiş Brolin’in öğrendiği ve bildiği her şeyin ötesine gidecektir.

Maxime Chattam, polisiye-gerilim türüne kattığı macera unsurları ve betimlemelerdeki detaycı üslubuyla, okurun her sayfada tüylerini ürperten bir hikâye sunuyor.


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 488
Ağırlık : 488
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,50

New York’ta düzinelerce insan tuhaf koşullar altında kaçırılmış, pek çoğu bulunamamıştır. Kurtulanlardan biri olan ve kafa derisi yüzülmüş halde bir parkta ortaya çıkan Julia, cehennemden kaçtığını ve bizzat Şeytan’ı gördüğünü iddia eder. O sırada Saint Edwards Kilisesi’nin sunağı da kanla yıkanmaktadır…
Eski profil uzmanı Joshua Brolin’in de yardımıyla soruşturmayı yürüten genç polis Annabel O’Donnel, yeni bir ilahi varlığın, Caliban’ın yüceltildiği gizemli bir tapınağın izlerine ulaşır. Peki, bu topluluğun amacı nedir? Kafa derileri yüzülmüş tam altmış yedi insanı gösteren şok edici fotoğraflar ne anlatmaktadır? Soruşturma ilerledikçe, kendilerini akla hayale sığmayacak bir canavarlığın ortasında bulurlar. Yapmaları gereken tek şey, hastalıklı bir adamın zihnini kavrayabilmektir.
Maxime Chattam, eşsiz üslubuyla Karanlığın Soluğu’nda son derece esrarengiz ve bir o kadar da dehşet verici bir dünyaya kapı aralıyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 464
Ağırlık : 464
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,50

Dünya üzerindeki her bir insana karşılık bir buçuk milyar böceğin olduğunu biliyor muydunuz? Bütün böcekler aniden birbiriyle iletişim kurmaya ve organize olmaya başlasaydı, birkaç günden daha fazla hayatta kalamazdık. Kelimenin tam anlamıyla kıyameti yaşardık.

Peki bu böceklerden her biri, bir tarikatın amaçları doğrultusunda yönlendirilseydi? Tarikat, hem insan türüne iyilik yapmak hem de gün geçtikçe daha da bencilleşen insanlık karşısında can çekişen gezegeni rahata kavuşturmak istiyor.

İnsanlığı böceklere yem ederek, ebedi dinginliği sağlamanın peşinde koşan bir kıyamet tarikatı…
Fransız geriliminin ustalarından Maxime Chattam, insanı gerçeklikten koparmadan kurgunun içine çeken üslubuyla en temel korkularımızdan birini konu ediniyor. Tarikat’ı okurken uykusuz gecelere hazırlıklı olmalısınız.


Basım Ayı/Yılı : 6/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 464
Ağırlık : 464
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺97,50

"Kendi hikâyemde tek bildiğim X ve Y olmadığımız!"

Zehr-i Bal serisinin yazarı Sezgin Irmak'tan yepyeni bir kurgu... Bir psikolojik gerilim romanı: Kara Kapan!

Paradokslar, takıntılar, formüller ve içinden çıkılmayan akıl almaz oyunlar...

"Tek başıma, içinde hür olduğumu zannettiğim zihnimde koftiden bir kolektif benlikle karşılaşıyor, ilk kez bu kadar karmaşık ve çıkılmaz bir labirent olduğunu keşfediyorum. Sanki hataların altından kalkamadığında hazırolda uyanmayı bekleyen bir tür sentetik ikinci ben, tüm düşüncelerimi kucaklayıp mikserliyor."

Kenan içinde uyandığı bir kapana nasıl geldiğini anlamaya çalışırken aslında orada hiç de yeni olmadığını keşfeder. Peki ne zaman ve neden kapana kısılı kalmıştır? Etrafındaki herkesin inandığı düzen, Kenan'ı hiçbir zaman tatmin etmeyince kıpırdanmalar durmaz. Sorular, soruldukça artar; cevapları buldukça büyük resim biraz daha büyür... Acaba her şeyi anladığında Kenan için gerçeklerden memnun kalmak mümkün müdür?

"Her türlü düşmanla savaşmaya hazırdım, ta ki kendimi karşımda bulana kadar!"

Kara Kapan, okurunu nefes nefese peşinden koşturacak, okurunun kafasını karıştıracak iddialı bir roman... Labirentte kaybolmayı sevenlere!


Basım Ayı/Yılı : 9/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Bir ideal uğruna çalışan insanlar vardır, bir de görünmeyen hayatlarında onlara yem olanlar... Tek amacı birkaç parça küflenmiş ekmek bulmak olan Owen Cain, yasadışı bir deneyin ortasında bulur kendini. Gözlerini ışığa kapatmış bir anne ve elindeki kutsal nesne şahittir hayatın acımasızlığına. Tüm hayatını bu deneylere adayan Dr. White, zihninin derinliklerinde bitmek bilmeyen sorularla çalışmaya devam ederken hiçbir şey tahmin ettiği gibi gitmeyecektir. Çünkü Tanrı'nın görünen veya görünmeyen tüm insanlar için bir planı vardır....


Basım Ayı/Yılı : 5/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

Bir sahil kasabasında düzenlenen müzik festivalinin başlamasına günler kala, organizasyonun başındaki iki kişi vahşice öldürülür. Gözler, festivali yasaklatmak için uğraşan tarikata çevrilir. Olay medyaya yansıyınca toplumsal bir gerilime neden olur. Başkomiser Perihan Uygur, son görevinde yaşadığı psikolojik travmadan dolayı izinde olmasına rağmen Cinayet Büro’ya döner ve soruşturmayı üstlenir. Cinayetler birbirini izledikçe işinin düşündüğünden de zor olduğunu anlayacaktır.

Tuna Kiremitçi’den polisiyeyle müziği buluşturan, nefes nefese bir roman. Polisiye okurlarının sevgilisi Başkomiser Perihan Uygur bir kez daha bizlerle.


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,7 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺89,38

Her okuyanın kendinden bir parça bulacağı, aşk, gerilim ve duygu yüklü bir kitap. Basit bir hatanın, rüzgârla büyüyen yangın gibi yakıp kül ettiği hayatların hikâyesi. İçimizden bir genç kızın, kardeşimizin, iş arkadaşımızın, dostumuzun olabileceğini düşündüren bir yaşam hikâyesi.


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 194
Ağırlık : 194
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺142,00

Ölü Ruhlar Arşivi, Bulgakov, Gogol ve Kafka geleneğinde yazılmış, çarpıcı kişilikler, unutulmaz görüntüler ve grotesk bir olay örgüsüyle dolu bol ödüllü muhteşem bir ilk roman. Avrupa karanlığının kalbine özel bir yolculuk.

2012 karnaval zamanıdır ve Slovenya’nın Maribor kenti Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Bu durumdan olabildiğince çok çıkar sağlamak isteyen yerel politikacılar ve şovmenler her tür sanat formunu pazarlama derdine düşmüştür. Bütün bu aldatmacanın arasında oyun yazarı Adam Bely ve gazeteci Rosa Portero’nun gizli bir görevi vardır: Şehri kontrol eden seçilmiş 13 kişinin oluşturduğu uğursuz “ahtapotun” izini sürmek ve onu devirmek. Ales Steger, yarattığı bu ilginç karakterleri Ahtapot’un peşine kendi özel ironisini, gerilimini ve komedisini her sayfaya yedirerek yolluyor. Serüvenleri, her biri ayrı yolsuzluk ve yalan ağına karışmış önemli vatandaşlarla kesişirken Ahtapot’un kolları yavaş yavaş bağlanıyor.

“Fantastik gerilim ve siyasi hicvin sofistike bir karışımı.” - Die Welt

“Ales Steger’in yazıları zekâ dolu olduğu kadar özgün de. Onun karanlık ve keskin oyuncu yaklaşımı en iyi Avrupa geleneğini yansıtırken, yarattıkları tekil ve kararlı bir şekilde bu zamana aittir.” - Lavinia Greenlaw

“Ölü Ruhlar Arşivi, garip, eksantrik, heyecan verici ve eğlenceli bir metin.” - Stephanie Bremerich, Kreuzer Leipzig

“Bu kadar zekice ve eğlenceli bir roman yazmak çok keyifli olmuş olmalı…” - Richard Kämmerlings, Die Welt


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 296
Ağırlık : 296
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺117,00

Geyikli Dağ’ın geyikleri çoktan yitip gitmiş halılara dokunmuş, türkülerle çağrılmış rüyalarda rüyetlerde görünüp kaybolmuşken Zehra, muhayyel bir geyiğin sırtında dağı, içinin içini dolaşır. Olmayan bir dünya ile olanı birleştirerek hayatın izlenimini değiştirir; olmayan geyikleri dağa, artık yaşamayan varlıkları kasabaya çağırır, mahalleyi düşle mayalar. Muvaz’a âşık olur. Aşkın yarattığı zaaflarla kendini kaybedip bulur, şaşkınlıklarla dünyayı yeniden ama her seferinde daha derinden keşfeder. Zehra bir ressam, hem de bir hikâyecidir. Dağını, ormanını, denizini, kasabasını, sevdiği oğlanı yeniden yeniden yazıp çizer; kâğıda, masaya, duvara, diline, dişinin arkasına, memesinin altına, karnına, kasığına…


Basım Ayı/Yılı : 7/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 373
Ağırlık : 373
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺132,60
1 2 3 ... 18 >

Korku Kitapları

 

Korku Kitapları

Korku kitapları, olay kurgusu ve çarpıcı anlatımı ile okuyucuda gerilime sebep olan edebi eserlerdir. Dünya edebiyatında korku ve gerilim türünde öne çıkan yazarlar bulunmaktadır. Bu yazarların yazmış olduğu gerilim kitapları hem yazıldığı dönemde hem de günümüzde çok satan kitap listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı şekilde Türk edebiyatında da çok okunan, korku kitapları okurlar tarafından ilgi görmektedir. Farklı anlatım tarzı ile okuru olayın içine çeken korku gerilim kitapları, okurlara heyecan vermektedir. Ayrıca olay içinde yer alan kahramanlar konuya göre farklı özelliklere sahip olabilmektedirler.

Korku romanları, Türk ve Dünya edebiyatında ayrı bir yere sahiptir. Geniş okuyucu kitlesi bulunan bu türün kitapları pek çok konuyu ele alarak okurların gerilim yaşamasına neden olmaktadır. Farklı yaş gruplarına hitap eden çeşitleri de bulunmaktadır. Bu kapsamda çocuk korku kitapları, çocukların anlayabileceği konuları çarpıcı bir şekilde anlatmaktadır. Aynı şekilde korku kitapları 12 yaş grubuna hitap eden türler, ortaokul seviyesindeki çocuklar için yazılmıştır. Çocukların dikkatini çeken olay örgüsü, etkileyici anlatımı sayesinde ise gerilimi hissetmelerine neden olacaktır. Kendi içinde farklı kategorilere ayrılan bu kitaplar oldukça etkileyici edebi eserler arasında yer almaktadır. 

En İyi Korkunç Kitaplar

Korkutucu kitaplar, olay örgüsünden dolayı okurlarda farklı bir etki bırakmaktadır. Bu yüzden gerilimi yaşamak isteyen geniş okuyucu kitlesi korku gerilim kitaplarını beğenerek okumaktadırlar. Okurlarına yenidünyaları keşfettiren, mistik duyguları barındıran ve farklı ortamları düşündüren olağanüstü kurgulanmış edebi türlerdir. Hem Türk edebiyatında hem de Dünya edebiyatında bu türde roman yazan birçok yazar bulunmaktadır. Yazmış oldukları korku gerilim kitapları iç ürpertici ve okuru tedirgin edici özelliklerde kurgulanmaktadır. Genel amacına ulaşan kitap okurda büyük bir etki bırakmaktadır. Bu amaçla yazılmış en korkunç kitaplar ve konuları şu şekilde sıralanabilir:

 
 • Stephen King – Hayvan Mezarlığı: Korku kitapları alanında dünyaca ünlü yazarların başında Stephan King gelmektedir. Hayvan Mezarlığı adlı kitapta yazar, Louis Creed ve ailesinin yeni taşındıkları ev ve bu evde kedilerinin ölmesi sonucu yaşanılan olayları anlatmaktadır. Kedinin hayvan mezarlığı yerine Kızılderili mezarlığa gömülmesi ve bu mezarlığın farklı etkilerinden bahsetmektedir. İlginç ve doğaüstü kurgusu ile okurları etkileyen en korkunç kitaplar arasında yer almaktadır. 
 
 • Josh Malerman – Kafes: Korkutucu kitaplar içinde yer alan kafes romanı dizi olarak televizyona da uyarlanmıştır. Roman kıyamet sonrası dünyada yaşanılan ortamı anlatmaktadır. Dünyanın görülmemesi gereken bir şey tarafından işgal edildiği, çocukların trajik bir şekilde hayatta kalma savaşından bahsetmektedir. Okuru diken üstünde tutan bu kitap akıcı anlatımı ile de dikkat çekmektedir. 
 
 • Stephen King – Mahşer: Kitap 1978 yılında yayınlanmıştır. Biyolojik deneyler yapan laboratuvardan hasta olan bir teknisyen kaçar. Bu kaçıştan sonra dünyaya mutasyona uğramış bir virüs yayılmaya başlar. İnsanlar bu virüse süper virüs adını verirler. Bu virüse karşı insanlar iyiler ve kötüler diye iki gruba ayrılır ve mücadeleye başlarlar. Korku, gerilim, macera, gerçeklik, aşk temalarının iç içe olduğu bu kitap en iyi gerilim korku kitapları arasında okurlar tarafından tercih edilmektedir. 
 
 • Adam Nevill – Daire 16: Korku romanları arasında dikkat çeken bir eserde Daire 16 kitabıdır. Londra’da geçen olay zengin bir semte bulunan 50 yıldır kimsenin uğramadığı, kapısını açmadığı bir dairede geçmektedir. Miras yoluyla Amerikalı genç bir kadın daire 16 yı açar ve olay bu şekilde başlar. İlginç karakterler, tüyler ürperten gelişmeler ve sürpriz bir sonla biten bu kitap oldukça sürükleyici gerilim kitapları içerisinde yer almaktadır. 
 
 • William Peter Blatty – Şeytan: Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılmıştır. Bu kitap aynı zamanda sinemaya da uyarlanmıştır. Kitabın ana konusu Katolik bir rahibin şeytan çıkarma olayıdır. Bu rahip ise 14 yaşında bir çocuk ve bu çocuğun ailesi ve çevresindekiler pek çok olağanüstü olaylara şahit olmuşlardır. İnanç ve batıl düşünceler üzerine yazılmış korku gerilim kitapları arasında yerini almış eserlerden biridir. 
 

En Çok Okunan Korku Kitapları

Korku okuma kitapları arasında her yaşa ve her türlü zevke hitap edecek pek çok kitap yazılmıştır. Çocukların anlayabileceği tarzda ve onları etkileyen olay kurgusuna sahip çocuk korku kitapları özellikle ergenlik çağındaki çocukların ilgisini çekmektedir. Yetişkinlerin okuyabileceği ve korkutucu kitaplar ise olağanüstü varlıkların yer aldığı okuyan kişide derin etkiler bırakan olayları işlemektedir. Sadece korku değil korku ve gerilim yanı sıra heyecan, aşk, nefret, özlem gibi temaları da işleyen bu kitaplar oldukça popüler ve çok okunan türler arasında yer edinmiştir. Edebiyat dünyasında en çok okunan başlıca korku kitapları:

 
 • Kafes – Josh Malerman 
 • Medyum – Stephen King
 • Psikiyatrist – Wulf Dorn
 • Kemik Bahçesi – Tess Gerritsen
 • Lanetli Kızlar – Katie Alender
 • Daire 16 – Adam Nevill
 • Aura – Daniel Palmer
 • Tabu – John Katzenbach
 • Soğuk Kalp – Tamı Hoag
 • Gece avı – Robert Bryndza
 • Şeytan – William Peter Blatty
 • İkinci Hayat – S. J. Watson
 • Davetli Listesi – Lucy Foley
 • Deliliğin Dağlarında – H. P. Lovecraft
 • Carmilla – J. Sheridan Le Fanu
 

Dünya edebiyatında olduğu kadar Türk Edebiyatında da geniş okur kitlesine ulaşmış korku romanları kaleme alınmıştır. Bu romanlar arasında yer alan başlıca eserler:

 
 • Siccin – Şafak Güçlü
 • Dehşetül Vahşet – Yasin Bircan
 • Kefensizler Mezarlığı – Kayahan Demir
 • Korku Kampı – Kayahan Demir
 • Vaka – Harun Özkan
 • Bodrum Katı – Işıl Işık
 • Ruhun Laneti – Zekai Akoğlu
 • Karantina – Beyza Alkoç

Sürükleyici Korku Kitapları

Yerli ve yabancı birçok yazar tarafından yazılmış, korku, gerilim, polisiye birçok konu beraber işlenmiştir. Okurlarda merak uyandıran ve gerilim yaratan psikolojik gerilim romanları okur üzerine uzunca bir süre etki bırakmaktadır. Farklı bir okur kitlesi bulunan bu türün kitapları oldukça sürükleyici olay örgüsüne sahiptir. En iyi korku kitapları tek bir kitap olarak yazılabildiği gibi seri şekilde de yazılan çeşitleri de kaleme alınmıştır. Aynı şekilde korku yazarları bu alanda birçok kitabi kaleme alarak okurlar tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Bu türde yazılmış sürükleyici en iyi korku gerilim kitapları ise şu şekilde sıralanabilir:

 
 • Rosemary’nin Bebeği – Ira Levın
 • Yaprakların Evi – Mark Z. Danielewski
 • Paket – Sebastian Fitzek
 • Genetik Komplo – Leslie Alan Horvitz
 • Dracula – Bram Stoker
 • Tepedeki Ev – Shirley Jackson
 • Tüm Kitapları Kilitle – Riley Sager
 • Siyah Buz – Becca Fitzpatrick
 • Kongo’ya Ağıt – Jean Christophe Grange
 • Dinle Beni – Tess Gerritsen
 • Yörünge – Tess Gerritsen
 • Dünya Savaşı – Max Brooks
 • Kapkaranlık Ormanda – Ruth Ware
 • Viy – Nikolay Gogol
 • İşaretleri İzle – Emily France
 • Ben Seri Katil Değilim – Dan Wells
 • Bir Kabusun Anatomisi – V.M. Giambanco

Korku Kitapları Fiyatları

Korku gerilim kitapları,  içerik olarak okurlara farklı dünyaların kapısını aralamaktır. Birçok duyguyu aynı anda yaşama imkanı sunan bu kitaplar, alanında uzman olmuş korku yazarları tarafından okurlara sunulmuştur. Bu kapsamda merak edilen bir konuda kitapların fiyatlarıdır. Kitap fiyatları belirlenirken birçok unsur göz önünde tutulmaktadır. Korku okuma kitapları fiyatları da aynı şekilde belirlenmektedir. Kitabın sayfa sayısı, baskı sayısı ve baskı kalitesi başta olmak üzere birçok özelliği fiyatını etkilemektedir. Kitap yazarının tanınmış olması da fiyatlarda oldukça etkili bir ölçüttür. Bu kapsamda piyasalarda her türlü bütçeye uygun yerli ve yabancı yazarlar tarafından yazılmış korku gerilim kitapları okurların beğenisine sunulmuştur. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı