İNKILÂP KİTABEVİ 

Cumhuriyet'in ilk yıllarından beri eğitim ve kültür dünyamıza katkılarıyla yön veren İnkılâp Kitabevi, 94 yıllık geçmişi ve 20.000'in üzerinde kitabıyla Türkiye'nin en köklü ve saygın yayınevi kimliğini kararlılıkla sürdürmektedir. 1927'den günümüze yayıncılık alanındaki faaliyetleri ve değişimleri takip ederek çağdaş bir toplum anlayışına ulaşma düşüncesiyle hareket eden İnkılâp Kitabevi, yayımladığı farklı türde ürünlerle geniş bir okur kitlesine ulaşmanın heyecanını yaşamaktadır.

 

İnkılâp Kitabevi, Atatürk kitaplığından, Türk ve Dünya edebiyatına, Sinema'dan Güzel Sanatlara, Yunan, Roma, Anadolu medeniyetlerinin tarihi ve kültürel zenginliklerinden günümüz Ortadoğu ülkelerine, din, tasavvuf, felsefe, psikoloji, sağlık, spor ve müzikten kişisel gelişime, oyun-hobi, yeme-içme kültüründen gezi kitaplarına kadar 40 değişik kitap türünde yayın hayatına devam etmektedir.

 

İnkılâp Kitabevi'nin tescilli markası olarak 2008 başlarında yayın hayatına başlayan MANDOLİN YAYINLARI, 0-18 yaş arası çocuklara yönelik kitaplar yayınlıyor. Ödüllü kitapları, resimli kaynak kitapları, hikaye kitapları ve oyunlu kitaplarıyla çocukların da söz sahibi olduğu Mandolin, çocuk çevirmenleriyle bir ilke imza attı. Öğrenerek büyüyen bir yayınevi olarak en büyük amaçlarımızdan biri de keyif alarak hazırladığımız Mandolin kitaplarının çocuklar tarafından eğlenerek okunması.

 

İnkılâp Kitabevi'nin bir diğer markası olan Sayfa6 Yayınları 2010 yılında yayın hayatına başladı. Sayfa6 Yayınları fantastikten gerilime, Eros serisinden tarihi romanlara, dünya edebiyatından popüler kültüre kadar geniş bir çerçeve sunarak her kesimden okura hitap eden kitaplar yayımlıyor.

 

İnkılâp Kitabevi kitabı okurla buluşturmanın üretmek kadar değerli olduğu bilinciyle, yıllardır geleneksel olarak sürdürdüğü Sirkeci'deki mağazacılık deneyimini tüm yurda yaymak için 1999 yılından beri modern mağazacılıkta atılımlar yapmıştır.

 

Bu anlamda; İstanbul: Acarkent Coliseum, Ataşehir Migros,  Bahçelievler Metroport, Fatih Historia, Sirkeci Cağaloğlu,  Beykent Perla Vista, Esenyurt City Center, Avcılar Pelican Mall, İzmir: Tesco Kipa Balçova, Tesco Kipa Çiğli, Avm şubeleri ile okurlarıyla buluşturmuştur.

 

İnkılâp Kitabevi kurulduğu yıldan bugüne kadar başta ilk ve ortaöğretim ders kitapları olmak üzere 40 farklı kategoride 20.000'i aşkın kitap yayımladı. Halen, kataloğunda bulundurduğu 2000 dolayında kitabıyla ülkemizin eğitim, kültür ve edebiyatına etkin bir biçimde katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı