21. yüzyıl, büyük bir zorluk ve belirsizlik zamanıdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi böyle belirsiz geleceklere hazırlamak için onlara ne sunabiliriz?

Mevcut değişim hızına ayak uydurmak ve yarattığı zorlayıcı durumlara çözümler bulmak oldukça zor. Ancak küçük çocukların ve daha büyük çocukların da her şeyden çok ihtiyaç duyduğu şey, ebeveynlerinin kucağına ya da ayaklarının dibine oturmak ve onların anlattığı hikâyeleri dinlemektir. Hikâyeler, çocukların yeniden kalpleriyle bağ kurmasını sağlayabilir. Bu, kendi içinde iyileştiricidir.

Bu kitabın amacı iki yönlüdür: kendi iyileştirici hikâye yazma sürecinizde yardımcı olmak ve sizinle, zorlayıcı durumları ele alma ile karakteri besleme ve oluşturma potansiyeli olan tamamlanmış hikâye örneklerini paylaşmak. İkinci kısım ise bu tür çalışmaların meyvelerini sunar: çocuklardaki her türlü zorlayıcı davranış ve durumları değiştirmek için 101 iyileştirici hikâye.

İyileştirici Hikâye Anlatımı çocukların hayatlarını değiştirecek ve aynı zamanda okuyan yetişkinlere daha fazla iyileştirici hikâye yaratmaları ve anlatmaları için gereken ilhamı verecektir.

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

İlk Okuma Gizem Demir

Son Okuma Gökçe Şenoğlu

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Beyzanur Karabulut Koç 304

Ebat 13,7x21,5

Tür Anlatı

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

₺154,00

 

 

 

Kelimelerin ve hikâyelerin iyileştirici gücüne inanın!

 

Susan Perrow, Geceyi Aydınlatan Hikâyeler’de ailelere ve topluluklara yönelik olarak yas, kayıp ve ayrılık anlarında hikâye terapisi sunmayı amaçlıyor. Hikâyelerin ve kelimelerin sağlayabileceği iyileştirici potansiyeli vurgulayarak bizi güçlendirecek, bakış açımızı değiştirecek ve anlam yaratmamıza yardımcı olacak önemli bir araç olduğunu ifade ediyor.

İçerdiği 94 hikâye ile kitap; bir sevilenin kaybı, aile içindeki ölümler, bebek, çocuk, kardeş, ebeveyn ve diğer aile üyelerinin kaybı gibi çeşitli konulara odaklanıyor. Ayrıca aile bağlarının kaybı, evcil hayvanın kaybı, evden, ülkeden veya yerden ayrılık ve sağlık kaybı gibi zorlu yaşam deneyimlerini de içeriyor. En sonda ise “aktif umut”u teşvik etmek amacıyla yaşamın döngüleri ve değişimi konulu hikâyelere yer veriyor.

 

Geceyi Aydınlatan Hikâyeler, zorlu anlarda dahi hikâyelerin sağlayabileceği umudu, dayanışmayı ve iyileşmeyi vurgulayarak, duygusal bir destek kaynağı olarak öne çıkarıyor.

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

İlk Okuma Gizem Demir

Son Okuma Saliha Ulusoy Ilık

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç 

Sayfa Sayısı 352

Ebat 13,7x21,5

Tür Anlatı

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

₺182,00

 

Susan Perrow, hikâyelerin sihirli gücünü kullanarak çocukluk döneminde karşılaşılan zor durumları iyileştirmenin ve çözmenin yaratıcı bir yolunu sunuyor. Zorlayıcı Davranışlar İçin İyileştirici Hikâyeler, Perrow’un iyileştirici hikâyecilik alanındaki derin deneyimlerini içeriyor ve ebeveynlere, öğretmenlere ve hikâye anlatıcılarına rehberlik ediyor.

Elinizdeki kitap, ayrılık kaygısı, zorbalık, kardeş rekabeti, kâbuslar ve yas gibi zorlayıcı davranışlar ve durumlarla başa çıkmak için güçlü ve etkili hikâyelerle dolu. Susan Perrow, her bir hikâyenin arkasında yatan iyileştirici değeri açıklıyor ve okuyuculara kendi hikâyelerini oluşturmak için kullanabilecekleri bir model sunuyor.

İyileştirici hikâye anlatımının temelini atmak, zor davranışları değerlendirmek ve istenen çözümü belirlemek için pratik kontrol listeleri ve yönergeler de içeren bu kitap, hikâyeleri farklı yaş grupları ve kültürler için uyarlamak isteyenlere de rehberlik eden kapsamlı bir kaynak niteliğini taşıyor.

Susan Perrow’un Zorlayıcı Davranışlar İçin İyileştirici Hikâyeler’i zorluklarla dolu anlarda güçlü bir destek ve ilham kaynağı… Hikâyelerin iyileştirici gücüyle tanışın ve çocuklarınızın yaşamında olumlu değişimlere kapı aralayın.

Yayın Direktörü Gülşen İşeri 

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

İlk Okuma İlk Okuma 

Son Okuma Ezgi Hotalak

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Sayfa Sayısı Sayfa Sayısı

Ebat 13,7x21,5

Tür Tür Anlatı

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

₺161,00

 

 

Sevgili okuyucu, bu kitabı seçtiğin için çok mutluyum. Aynı zamanda biraz da üzgünüm çünkü bu kitabı okuman, seni tam olarak tatmin etmeyen, kafa karışıklığı, incinme ve şüpheyle örülmüş, sevgi ve bağlılık karışımı duygular hissediyor olabileceğin bir ilişki içinde olduğunu gösterir. Belki manipüle edildiğini, öfkelendiğini ve utandığını hissediyorsun ama yine de sorunun ne olduğunu belirleyemiyorsun. Fakat bu kitabı okumaya karar verme cesaretin, hayatını ve ilişkilerini iyi yönde değiştirmende önemli bir adım olabilir… Tabii ondan önce, iyileşme ve değişimin ilk adımı olan “hayatında olup bitenleri tespit etme cesaretini” de gösterebilmelisin.

“Gaslighting nedir?”, “Kimler gaslighting uygular?” ve “Yaşadığın şey gerçekten bir gaslighting mi?”

Ne hissettiğini tanımlayamıyorsan, duygusal olarak yorgunsan ve karanlık bir çıkmazda sürüklendiğini hissediyorsan bu kitap tam sana göre! Gaslighting ile ilgili merak ettiğin her şeyi ve onunla yedi adımda başa çıkmayı öğrenmek için kapağı çevir, sessiz ve sakin bir yere geç, kendinle baş başa kal.

Kanıtlanmış teknikler ve açıklayıcı kurgusal hikâyeler kullanan bu kitap senin; bilgiyle, özgüvenle, ilişkilerde ve dünyada benlik duygunu geri kazandıracak pratik adımlarla güçlenmene yardımcı olacaktır.

Gelişmeye ve iyileşmeye devam etmek için daima zaman vardır. Hazır olduğunda bir nefes al ve daha fazla geç kalmadan başlayalım!

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Saliha Ulusoy Ilık

Son Okuma Gökçe Şenoğlu

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Aslı Varol

Sayfa Sayısı 160

Ebat 13,7x21,5

Tür Psikoloji

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

 

 

 

Deborah Vinall, PsyD
Lisanslı bir evlilik ve aile terapisti ve psikoloji doktorudur. Sertifikalı EMDR ve Brainspotting terapistidir. Özel muayenehanesinde travma atlatanlar ve zor ilişkiler yaşayanlarla çalışırken bu yaklaşımlardan faydalanıyor. Vinall, Güney Kaliforniya’daki kolejlerde ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda insan kaçakçılığı ve aile içi şiddet konusunda uzman olarak konuşmalar yapmaktadır. Toplu silahlı saldırılardan sağ kurtulanların üzerindeki etkiler ve tedaviye tepkileri üzerine yaptığı araştırma nedeniyle EMDR Araştırma Vakfı’nın Sandra Wilson Anma Tezi Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Kanada’nın Kelowna kentinde doğup büyüyen Deborah, şu anda kocası ve oğluyla birlikte Güney Kaliforniya’da yaşıyor.

Gizem Karahasanoğlu İnce
1989 yılında Gelibolu’da doğan çevirmen ilk ve orta öğrenimini de bu-rada tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek Bahçeşe-hir Üniversitesi Psikoloji bölümünü İngilizce okumuştur. Mezuniyetinin ardından Klinik Psikoloji’de yüksek lisans yapmıştır. 2012 yılından bu yana danışan görmekte ve 2018 yılından beri de çoğunlukla psikolojiy-le ilgili kitap çevirileri yapmaktadır.
 

 

 

₺70,00

Sana karşı dürüst olacağım. Bugüne kadar herkes sana bir şeyler anlatmaya çalıştı. Ailen, öğretmenlerin, toplum, gazeteler, kitaplar... Sana nasıl yaşaman gerektiğini anlattılar, ne yapman gerektiğini ve kim olduğunu. Sen fazla bir şey istemedin aslında... Mutlu, başarılı olmak, sevmek, sevilmek, hayallerini yaşamak, kendini değerli hissetmek... Yaşadıklarınla, zamanla, ruhun, zihnin karıştı. Artık sana anlatılanlara da ruhun doydu. Ben de çok sıkıldım. Mutluluk için, başarı için, kendim olmak için bana sürekli vaatlerde bulunan kitaplardan, seminerlerden, kurallardan, öğretilerden... Yıllarca yol aldım, oradan oraya sürüklendim... Sonunda cümleleri topladım. Ve elinde tuttuğun sayfalara taşıdım. İnsanlara karıştım, gözlerine baktım, yüreklerinde yer buldum. Sorum aynıydı, “Gerçekten yaşıyor musun? Yoksa sadece nefes mi alıyorsun?”

Her cümlesi damıtılarak yazılmış, deneyimle ve gerçek hayatla boyanmış gerçeğimi paylaşıyorum. Klişelerden, basmakalıp sözcüklerden uzak yüreğimi ve dünyamı ardına kadar sana açıyorum. Günahlarınla, sevaplarınla, eksilerin ve artılarınla, karanlık noktalarınla, yaralarınla sen, sensin... Tüm kapılarını açacak, seni gerçekten yaşamaya götürecek bir tane gerçek var. Elinde tuttuğun sayfalar, onu sana göstermeye geldi.

Kitapları ve Yaşam Atölyesi ile yüz binlerce insana ulaşan Aret Vartanyan, Gerçekten Yaşıyor musun?’da kendimiz olabildiğimiz, hayallerimizi yaşadığımız ve son nefeste “İyi ki yaşadım!” diyeceğimiz bir yaşamın sırlarını paylaşıyor.

 

Kitap Adı Gerçekten Yaşıyor Musun?

Yayın Direktörü Gülşen İşeri 

Editör Gizem Demir

Son Okuma Saliha Ulusoy Ilık 

Kapak Tasarım Füsun Turcan Elmasoğlu

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Sayfa Sayısı 168

₺91,00

Birkaç kitabın arkasını çevirip bakıyorsun ve yine kendini arıyorsun. Yaşamında yapmak isteyip de yapmadığın ya da yapamadığın ne kadar çok şey var. Oysa istemediğin birçok şeyi yaşadın ve yaşamaya devam ediyorsun. Peki ya sen kimsin?

Gerçekten ne istiyorsun?

Seni tanıyorum. Kırgınlıklarını, hayal kırıklıklarını, hayallerini, yaşadıklarını ve yaşayacaklarını biliyorum. Çünkü elinde tuttuğun bu kitabı sen yazdın.

Her gün onlarca role girerken, kendi kuklalarımızı yaratıyoruz. Kendimizden yarattığımız, günlük hayatta oynattığımız onlarca kukla. Her rolün bir kuklası var.

Bir insanın, bin farklı yansıması…

Bir bedende kaç kişisin?

Bu kez benim yaşadıklarımda seni anlattım.

Seni, bugüne kadar yaşamadığın bir yolculuğa davet ediyorum.

Bittiğinde dünya bambaşka olacak.

Bu sefer kendin için bir şey yap.

Hiç değilse bir kez bu kadar düşünme…

Eğer istersen benimle gel.

 

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Gizem Demir 

Son Okuma Saliha Ulusoy Ilık 

Kapak Tasarım Füsun Turcan Elmasoğlu

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Sayfa Sayısı 280

 

₺150,50

Başını kuma gömüp yaklaşan fırtınayı görmezden gelerek yok olmak ya da ayağa kalkıp gerçeğin peşinde ilerleyerek var olmak arasında seçim yapacak olan sensin. Bugünün dünyasında, yaşadıklarının gölgesinde nereye gidiyorsun? İnsanı, dünyayı yok sayarak insanlığı kaosa sürükleyen sistemin yöneticisi Mayer... İnsanlığa bir çıkış yolu yaratmak için kendinden vazgeçen Hermes... Sistemin yaşattıklarıyla bir tetikçiye dönüşen İris... Ailesinin eleştirilerine kulak asmayıp bilgisayar başında kurulu düzeni sarsan liseli Mert... Kadını yok sayan bir toplumda tüm yüreğini ailesine açan Demet... Olanaksız bir aşkın enkazıyla geleceğinden vazgeçen Ayşe... Geçirdiği ölümcül sınavların ardından karanlığa ışık olan Selim... Dünyayı kadınların değiştireceğinin sembolüne dönüşen Zümrüt...

Yaradan’ın yarattığını kabullenmeyen şeytan... Şeytanın bilinmeyen oğlu Lucifer... Her şeyin kaynağı Yaradan...  Gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki amansız savaşta dünyevi ile ilahi olan arasında sıkışıp kalan kadim bilgeliğin beşiği Anadolu’dan doğan kusursuz bir plan...

Türkiye ve dünyada milyonlarca insana ulaşan Aret Vartanyan’ın son romanı Siyah Gözyaşı yaşamı anlamaktan vazgeçmeyen, gösterilen dünyayla yetinmeyen ve geleceği öngörmek isteyenler için bir anahtar, hayatın tüm zorluklarına, yanılsamalarına ve varoluşun tüm ağırlığına rağmen dimdik yürüyenler için  yeni bir umut...

 

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Gizem Demir

Son Okuma Ezgi Hotalak

Kapak Tasarım Füsun Turcan Elmasoğlu

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Sayfa Sayısı 328

Ebat 13,7x21,5

Tür Roman

 

₺175,00

Hepimiz hata yapıyoruz, her birimizin eksikleri var, zaman zaman hepimiz kayboluyoruz. Ancak insan olmak, yaşamak bu demek değil mi? Bırak artık kendini suçlamayı, geçmişi kurcalamayı, bugüne duvarlar örmeyi ve cesaretle aç yüreğini. Sen zaten olduğu gibi değerli olan, yüreğindekileri yaşamayı hak edensin. Kimse kimseyi aldatmaz, insan sadece kendini aldatır. Yalanı en kolay kendine söyler, inanır kendi yalanına. Ardından ruhu parçalanır. Huzursuz anlar, mutlu olamama sancısı, özgürlük arayışı... Hayallerine giden yol, her şeyden önce kendinle barışarak, ayağa kalkmanla başlayacak.

Ne yaparsam yapayım yargılandım, kimseyi memnun edemedim. Aşk ve mutlulukla dolu, huzurlu, başarılı, daha iyi bir yaşam masalından kâbuslarla uyandırıldım. Bana gösterilen dünyanın, yaşadığım korkuların gerçek olmadığını anladığım gün bu geceye hazırlandım. Kendi filmimin son perdesinde kâğıttan evleri yıkmaya, kafeslerin kapılarını açmaya, korkunun yerine sevgiyi, gözyaşının yerine tebessümü, sahtelerin yerine gerçekleri koymaya geldim. Yalnız olmadığımı biliyorum. Sana inandığım, sana güvendiğim için cümlelerimi sana emanet ediyorum. Sessizlik seni yanıltmasın. Aynı gökyüzünün altında farklı yerlerde birlikte nefes alıyoruz. Çoğunluğun sesi yükseldiğinde ne demek istediğimi anlayacaksın.

 

 

Kitap Yazar Adı Aret Vartanyan

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör  Gizem Demir

Son Okuma Gökçe Şenoğlu

Kapak Tasarım Füsun Turcan Elmasoğlu

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Sayfa Sayısı 288

Ebat 13,7x21,5

Tür Kişisel Gelişim

₺154,00

Dilek Karakuş

1977 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 9 yaşındayken ailesi Londra’ya taşınma kararı aldı. 2002 yılında Waltham Forest College’de Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdikten sonra East London Üniversitesi’nde Psikoloji bölümüne devam etti. Son sınıfta okulu bırakarak iki çocuğuyla ilgilenmeye başladı. Bir gece, bu dünyadan başka bir dünyaya geçiş yaptı ve sonrasında iki yıl boyunca ruhsal varlıklar tarafından eğitime tâbi tutuldu. Bu süreçte çocukluğundan beri yaşadığı paranormal olayların rastlantı olmadığını, hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını öğrendi. Bütün bunları daha bilimsel bir platforma oturtmak için tekrar okul hayatına dönüş yaptı. Aynı anda, Kozmik Enerjiler ve Quantum Üniversitesi Bütünsel Sağlık Bilimleri bölümlerinde eğitim aldı ve arkasından Psikoterapi yüksek lisansını tamamladı.

Dilek Karakuş, Dolores Cannon ve Michael Newton’un akreditasyon aldıkları Geçmiş Yaşam Terapistleri Birliği’nden kendi tekniklerinin akreditasyonunu almış bir eğitmen terapisttir. Kendisi; insan psikolojisi, inanç sistemi ve paranormal yaşanmışlıklarını bir araya getirerek araştırmalarına adamış bir araştırmacıdır. 2018 yılında yayımlanan ve çok ses getiren Novus isimli kitapta araştırmacı-yazar Erhan Kolbaşı’yla birlikte “Dünya dışı” varlıklar tarafından alıkonulan insanlar üzerinde seanslar uygulayarak “Uzaylılar” fenomenini okurlara başka bir perspektiften anlatmaya çalışmıştır. İlk kitabı Geçiş ise 2021 senesinde yayımlanmıştır. Araştırmaları için İngiltere-Türkiye arasında sürekli gidip gelen Dilek Karakuş, Erhan Kolbaşı’yla birlikte çıkaracakları yeni kitabında “Ölüm Ötesi Deneyimler” başlığı altında vakalar üzerine çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da Novus 2 kitabının hazırlıklarına devam etmektedir.

Arka kapak yazısı:

Bir gece bu dünyadan başka bir dünyaya geçiş yaptırıldım. Birçok boyutu tecrübe ettim. Kara deliklerden paralel evrenlere geçirildim. Yaşadıklarım bende kalsın, fakat varlıkların eğitiminden geçtiğim iki yılın sonunda, farklı boyutlardaki bilgileri bu boyuta taşıyarak öğrendiğim bilgi ve yöntemleri anlatmayı yaşam amacı edindim.

Bu zorlu sürecin sonunda hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını öğrendim. Çocukluğumdan beri yaşadığım “paranormal” olaylar, astral rüyalar, durugörü, metafizik âleme yakın hissetmek gibi farklılıklarım hep vardı… Bütün bunların rastlantı olmadığını anladım. Doğrusunu söylemek gerekirse yaşadıklarımın, tecrübe ettirildiklerimin, şahit olduklarımın farklı olduğunu da geç anladım. Yaşadıklarımdan son derece emindim, ama tüm bunlar nasıl ve neden gerçekleşiyordu? Bu soruların cevabını bulmak için arayışa girdim ve araştırmalara başladım.

Bu süreçten anladığım ise en önemli etkenin “inanç” olduğu!.. İnancımın verdiği güç ile yazdığım bu kitabın yolcu ruhlara destek olmasını amaçlıyorum. Umarım okuyan herkese huzur, mutluluk, bereket ve sabır getirir.

Sayfa sayısı: 112

Kitap ebadı: 13,5x19,5

İç sayfa: III. Hm Enzo, 52 gr

Kapak kağıt cinsi: Amerikan Bristol 230 gr

₺70,00
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı