Şeytan ve Kimlik


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 190
Ağırlık : 190
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺160,00

Avcı ve tahnitçi Leon Gott, duvarlarında başlarını sergilediği vahşi hayvanlar gibi, evinde baş aşağı asılmış halde, ölü bulunur. Aynı zamanda ona teslim edilmiş değerli bir leoparın postu kayıptır.
Maura Isles cesedi inceledikten sonra bu cinayeti, ülkenin çeşitli yerlerinde çözülememiş bazı davalarla ilişkilendirir. Ayrıca altı yıl önce Afrika’da kaybolan bir safari grubuyla Leon Gott cinayetinin arasında bir bağlantı olduğu ortaya çıkar. Jane Rizzoli bu zor davayı çözmek için safariden sağ kurtulan tek kişiye ulaşmak zorundadır.

Diriliş, zekice kurgusu ve düşmeyen temposuyla yine harika bir Rizzoli & Isles macerası…


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,80

 Uzun yollar tek bir adımla başlar …
”Çin atasözü”
Fransa’da başlayan ve Japonya sokaklarına uzanan bir polisiye kitap “SIR” 
Eski bir İnterpol ajanı ve beyin cerrahı olan Arthur Foster’ın hayatı eski kız arkadaşının bırakmış olduğu vasiyet ile karmakarışık bir hal alacaktır. Son kez İnterpol adına göreve çıkacak olan arthur bir anda kendisini bilinmeyen bir denkşemin içerisinde bulacak. İmparatorluk, Yakuzalar ve İnterpol’ün gizli oyunlarının arasında bulmacanın parçaları ile arasında köşe kapmaca oynayacaktır. Bazen gördüğünüz şey gerçek olmayabilir…
Peki,sırlar ile gerçekler bir bir açığa çıkarken, yalanla gerçek bir bedende savaşını sürdürürken bu oyunun sonunda kazanan kim olacak? 


                                                    ***

Ardı ardına öldürülen kadınlar ve faili meçhul cinayetler zinciri. 
Tek solukta okuyacağınız okurken bir çok şey öğreneceğiniz ve kendinizi Sherlock Holmes gibi katili ararken bulacağınız bir roman SIR 

 


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 528
Ağırlık : 528
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺199,00
Bir Yıldız Alatan Macerası

Yetmişli yılların sonunda, Zonguldak’ta korkunç cinayetler işlenir. Cinayet mahalline yakın oturan Yıldız Alatan, kurban ile katili bir araya getiren rastlantının ardındaki gizemi araştırmaya karar verir. Polisiye romanlara düşkün Yıldız Alatan, usta bir terzi, dört dörtlük bir ev kadını, tatlı bir komşu, iyi bir dosttur ve en büyük hayali, günün birinde gizemli bir olayı çözüme kavuşturmaktır.

Kolları sıvayan Yıldız’ın detektiflik macerası giderek karmaşıklaşacak, ancak dostlarının da yardımıyla en içinden çıkılamaz durumlarda bile pes etmeyecektir. Yıldız Alatan ve tamamı ev kadınlarından oluşan arkadaşlarının sırlarla dolu macerasına hazır mısınız?

Türk kadın polisiye yazarları arasında her yeni kitabıyla yerini daha da sağlamlaştıran Yaprak Öz’den, okuru başından sonuna kadar karanlık bir gizemin içinde heyecanla sürükleyecek yeni bir dizi...

Bir Yıldız Alatan Macerası’nın ilk kitabı, Farahnaz’ın Çiçeği, tabii ki Oğlak Yayınları’nda.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 11 / 18
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺126,00

Cendere Yolunu takip ederek Gültepe istikametine döndü. Talat Paşa Bulvarını takip ederek Levent'e vardı. Yollar kar yağışı nedeniyle oldukça ıssızdı. Kar İstanbul'u esir almak üzere idi. Şu küçücük kar taneleri sabaha kadar devam ederse, insanoğlunun öğündüğü teknolojiyi sırt üstü yere serecekti. Hayat felç olacak, insanlar ne yapacaklarını bilemez hale gelecekti. Doğa, zaman zaman insanoğluna "Asıl patron benim, sakın unutma" der. Bu gece de o uyarılarından birini yapıyordu. Levent'e çıktıktan sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yöneldi. "Yapacak bir işimiz daha kaldı" diye söylendi. "Sabah, herkes bembeyaz bir dünya 'ya uyanamayacak"


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 154
Ağırlık : 154
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺107,00

Marlow, Nazi döneminde gündelik hayatın ve taşranın alabildiğine canlı bir resmini çiziyor. Volker Kutscher’in bu romanı da, sürükleyici olay akışı yanında, güçlü dönem panoramasıyla cezbedici.

Nazilerin iktidarının ikinci yılında, Berlin’de sıradan görünen bir trafik kazasının arkasından, karanlık işler çıkar. Cinayet Masası’ndan, siyasetle hiç işi olmayan Başkomiser Gereon Rath, bizzat Meclis Başkanı ve Prusya Başbakanı Hermann Göring’e kadar inen bu vakanın izini sürerken, Nazi iktidarı içindeki güç çekişmelerine tanık olacaktır.

Romandaki “kötü adam”ın ve aynı zamanda karanlık olay yerinin bulunduğu kasabanın adı olan Marlow, polisiye edebiyatın unutulmaz bir figürüne, Raymond Chandler’in özel detektifi Philip Marlowe’a bir anıştırma...

“Volker Kutscher’in romanları kocaman bir sinema perdesi...”

Tageszeitung

“Kutscher’in Gereon Rath serisinde Marlow, ancak sonuçta birleşen, kıvrım kıvrım birbirine dolanmış çok sayıda olay akışıyla, bir zirve oluşturuyor.”

Deutschlandfunk


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 480
Ağırlık : 480
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺217,30

12BANKAÇALIŞANI,12GİZEMLİÖLÜM.

Pınar, yaşadığı kötü bir olay sonrası çok sevdiği mesleğinden ihraç edilmiş, bileğindeki elektronik kelepçeyle evehapsedilmiştir.Aradangeçenzamanonubaşarılıbiryazaryapmış,gerçekhayattakovalayamadığıkatilleri,aynıheyecanlakitaplarındakovalamayabaşlamıştır.TakiAyşenArmağankapısınıçalanadek.

YardımistemekiçingelenAyşen'inintiharetmesiylePınar'ıneviolayyerinedönmüş,ardındaceveplanmamışonlarcasorubırakmıştır.ÖlenbankaçalışanlarınınyanındabulunanPembePanteroyuncağıserikatilihtimalinidüşündürürkenortayaçıkanyenicesetlerinülkedeyarattığıkaos,PınarveeskiortağıCinayetBüroAmiriDemir'iyenidenbirarayagetirir.Yapbozunbirtürlüoturmayanparçalarınıbirarayagetirmrktenbaşkaçaresikalmayanikiliçıkışyolunubulabilecekmidir.


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 255
Ağırlık : 255
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺140,00

"Alo, alo…  Adli polis mi?"
"Ta kendisi!" diye cevapladı, asıl işi her gün on yedinci bölgedeki otellere giderek yeni müşterilerin isimlerini kaydetmek olan genç müfettiş Hector Mancelle.
"Alo, alo!... Çabuk gelin. Suzy Pommier öldürüldü!"

Emmanuel Bove’un polisiye türüne önemli bir katkısı olan Suzy Pommier Cinayeti genç bir aktrisin gizemli bir cinayete kurban gitmesi sonrası meydana gelen olayları konu alıyor. Romanın kahramanı, titiz ve soğukkanlı dedektif Hector Mancelle cinayetin her bir detayını dikkatlice inceleyip bunlardan kendisine gereken sonuçları çıkardıktan sonra önüne çıkan engelleri bir bir aşarak katilin izlerini takibe koyuluyor. Neticede de ortaya heyecan ve merakı baştan sona diri tutan ve nefes kesen akıcılığıyla bir solukta okunan bu kıymetli eser çıkıyor.

EMMANUEL BOVE: Emmanuel Bove, gerçek adıyla Emmanuel Bobovnikoff, Rusya göçmeni ve belli bir mesleği olmayan Yahudi bir baba ile Lüksemburglu ev hanımı bir annenin oğlu olarak 1898 yılında Paris’te dünyaya gelir. Bove, 1921’de Suzanne Vallois ile evlenerek Viyana’ya yerleşir ve eşinin soy isminden mülhem Jean Vallois mahlasıyla romanlar yayımlar. 1922’de Paris’e dönen Bove’un yazıları Fransız yazar Colette’in ilgisini çeker ve onun yardımıyla Mes amis yayımlanır. Bu kitap daha sonra Eugène Figuière ödülünü almasında da etkili olacaktır. Bove, İkinci Dünya Savaşı’na kadar düzenli olarak eserlerini yayımlamaya devam eder. İkinci Dünya Savaşı patlak verince Fransız direnişine destek vermek amacıyla Londra’ya gitmenin çarelerini ararken kendisini 1942’de Cezayir’de bulur. Fransa işgal altındayken hiçbir eser yayımlamayı kabul etmez. Bove, daha 1936’da “yazacak bir şey kalmadı” demişse de yazmaya ve savaş sonrasında eserlerini yayımlamaya devam etmiştir. Döneminin en önemli yazarlarından biri sayılan Bove, savaştan sonra kısa bir zaman için unutulsa da kızının çabaları sonucu elyazmaları ile yazışmalarının basılmasıyla yeniden keşfedilir.


Basım Ayı/Yılı : 8/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,20

Yirmi Yıl Önce Kimse Dinlemedi. Şimdi Herkes Dinleyecek.
Mükemmel… Kışkırtıcı Bir Gerilim.” - The New York Times
Zlenme Rekorları Kıran Haber Programı American Events’in Genç Ve Güzel Sunucusu Avery Mason, Los
Angeles’tan New York’a Giderken Yıllar Önce Yaşanmış Gizemli Bir Cinayetin Hikâyesi İle Karşılaşacağını
Bilmiyordu.
New York Adli Tıp Kurumu, Yeni Dna Teknolojisi Sayesinde 11 Eylül Kurbanlarından Victoria Ford’un Kimliğini
Teşhis Etmiştir. Victoria’nın Yirmi Yıl Önce Acımasızca İşlenen Bir Cinayetle Suçlanmış Olması İse Olayların Seyrini
Tamamen Değiştirecektir.
11 Eylül’den Kalan Bir Ses Kaydı, Ortaya Çıkan Aile Sırları, Acımasız Seks, İhanet Ve Dolandırıcılık... Avery, Kendi
Geçmişindeki Sırları Gizlemeye Çalışırken Başka Hayatların Sırları Onu Zorlu Bir Yolculuğa Çıkaracaktır.
Bütün Dünyada Çok Satan Gerilim Kitaplarının Yazarı Charlie Donlea Usa Today Çok Satan), Seks, İhanet,
Dolandırıcılık, Yalanlar, Aile Bağları Ve İnanılmaz Sürprizlerle Dolu Nefes Kesen Bir Gerilim Sunuyor.
Aileyi, Ömür Boyu Süren Arkadaşlığı, İhaneti Ve 11 Eylül Karanlığını Bir Araya Getiren Harika Bir Komplo…
Sonu, Birkaç Cephede Çok Beklenmedik. Suç Ve Gizem Hayranıysanız Tam Size Göre.”
- The Southern Booksellers Review
Hem Derinlikli Hem De Kolay Okunabilir Olmayı Aynı Anda Başarıyor. Asla Tahmin Edilemeyecek Bir Son.”
- Mystery Scene
Soluksuz Okunan Bir Gerilim... Her Satırında Bir Sürprizle Karşılaşmaya Hazır Olun.”
- Kirkus Reviews 


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 368
Ağırlık : 368
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

Bir kadının parfümüne, deri çantasına, stilettolarına, kırmızı iç çamaşırına bağlı olması gibi ben de kurbanlarıma tutkuyla bağlıyım. Onları titizlikle seçer, başımı döndüren tenlerinin kokusunu bir kez daha duymak ve bedenlerine dokunmak hırsıyla soluk alırım. Bu yüzden beklemediğin bir anda duyduğun tıkırtıya, ayak sesine, kapı gıcırtısına, rüzgarsız havada çarpan pencerelere, perdelerin hışırtısına kulaklarını kapatma! Birazdan ölümün sesi tüm seslere eşlik edecek. Şimdi usulca arkana yaslan!
Özenle yapılmış editasyonu ve 8. baskısıyla Kuğulu Park Cinayeti yeniden sizlerle.

Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 8
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

Basit! bir iltimas nedeni ile uğradığı haksızlık sonucu tutuklanıp eğitim hayatı sonlanan ve istikbali lekelenen bir genç ve bu durumun yıllarca ızdırabını yaşayan gözü yaşlı ailesi. Yapmış olduğu başarılı operasyonlar ile terör örgütünün hedefi haline gelen ve vahşice bir cinayete kurban giden başarılı bir Komiser. Komiserin özel hayatında yaşadığı çarpık ilişkiler. Beklenmedik anda ardı ardına gerçekleşen sır dolu cinayetler. Maktul ve katil zanlıları hakkında çıkan söylentiler. Karşılıklı olarak birbirlerini suçlayan şüpheli şahıslar. Tüm bu yaşanan hengamede bir de küllenmiş bir yitik sevdanın yeniden alevlenmesi. Karanlık bir el tarafından gerçekleştirilen türlü entrikalar ve akıl almaz oyunlar, yaşanan olayların seyrini değiştirirken emekli Başkomiser Mahir Yılmaz'ın, büyük bir ustalık ile kısa sürede ipin ucunu yakaladığı ve olayı çorap söküğü gibi çözdüğü sıra dışı bir cinayet hikayesi.


Basım Ayı/Yılı : 3/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺131,00

Yerebatan Sarnıcı’nda çok özel bir konser verilir. Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Frida Kahlo, Mona Lisa, İnci Küpeli Kız ve daha birçok tanınmış sima da bu özel etkinliğe katılır. Ancak bir anda kesilen elektrik her şeyi sekteye uğratır ve her yer yeniden aydınlandığında Mona Lisa’nın cansız bedenini Medusa’nın yanında uzanmış hâlde buluruz. Etkinlikteki ünlü simaların hepsi artık birer şüphelidir! Herkesin aklında ise şu soru belirir: Bunu kim, nasıl, ne zaman yaptı?
Mona Lisa Senfonisi, Yerebatan Sarnıcı’nda başlayıp İstanbul’un tepelerinden geçerek Selimiye Camii’ne kadar uzanan bir hikâye. Bu hikâyeyi okurken maskelerin ardındaki gerçek insanları tanıyacak, Leonardo da Vinci’nin yüzyıllar önce Türk topraklarına yaptığı geziden haberdar olacak ve Mimar Sinan’a emanet ettiği gizli defterin sayfalarını karıştırma şansı bulacaksınız!


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 176
En / Boy : 13,5 / 20,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺69,30

Sherlock Holmes, ünü yazarından fazla bir hayali kahraman. Zekasını ve gözlemlerini kullanarak çözümlediği cinayetler, ileride olabilecekleri bile görmesi, ilginç kıyafeti, ağzından eksik olmayan piposu ile unutulmaz fenomen aynı zamanda. Öyle ki, bazen oturduğu yerden bile esrarengiz olayları çözebilen bu hayali kahraman için kitaplar yazılmış, dernekler kurulmuş ve heykelleri dikilmiştir.

Kızıl Saçlılar Kulübü, Sherlock Holmes'i tanımak isteyenler için okunması gereken bir eser. Bu kitapta Sherlock Holmes'in ilginç romanlarından Dörtlerin Yemini ile birbirinden ilginç dört macera daha yer almaktadır.

Zeka, bilgi ve heyecan arayanlar için Sherlock Holmes okumak, kaçırılmaz bir fırsat.


Basım Ayı/Yılı : 10/2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,75

Sherlock Holmes, ünü yazarından fazla bir hayali kahraman. Zekasını ve gözlemlerini kullanarak çözümlediği cinayetler, ileride olabilecekleri bile görmesi, ilginç kıyafeti, ağzından eksik olmayan piposu ile unutulmaz fenomen aynı zamanda. Öyle ki, bazen oturduğu yerden bile esrarengiz olayları çözebilen bu hayali kahraman için kitaplar yazılmış, dernekler kurulmuş ve heykelleri dikilmiştir.

Ayaklı Suç Takvimi, Sherlock Holmes'i tanımak isteyenler için okunması gereken bir eser. Bu kitapta Korku Vadisi romanıyla birlikte, Kayıp Antlaşma ve Benekli Kordon adlarını taşıyan uzun maceralar yer almaktadır.

Zeka, bilgi ve heyecan arayanlar için Sherlock Holmes okumak, kaçırılmaz bir fırsat.


Basım Ayı/Yılı : 10/2017
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 396
Ağırlık : 396
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,75

Gerçeği öğreneceksin ve gerçek seni özgür kılacak.
 
Stephanie Maddox son yirmi yılını kendisi gibi kurbanları korumaya adamış bir FBI ajanıdır. Bir daha asla kurban olmamak için gereken tüm fedakârlıkları yapmış, sonunda insanların hayatında fark yaratabileceği bir konuma gelmiştir. Kimi zaman bu fedakârlık oğluyla olan ilişkisini de kapsamasına rağmen o güne kadar ilkelerinden taviz vermemiştir. Ancak içine çekildiği, ülkenin en yüksek makamlarına kadar ulaşan acımasız bir komplo, Stephanie’yi önceliklerini tekrar düşünmeye zorlayacak ve oğlu da dahil tanıdığını ve bildiğini düşündüğü her şeyi test edecektir.
 
Bir annenin oğlunu korumak için ne kadar ileriye gidebileceğini ve neleri göze alabileceğini gösteren bu roman, beklenmedik sonuyla sizi sarsacak.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 352
Ağırlık : 352
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺122,18

Duyduklarımın etkisinde kalmıştım. Suikast girişimi, babamı tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda bırakmıştı.

“Size ateş̧ açanlar yakalandı mı?” diye sordum.

Babamın suratı asılırken cevap nedense annemden geldi: “Hayır kızım. Polis olayı aydınlatmak için çok çalıştı ama hiçbir sonuç̧ elde edilemedi. Faili meçhul bir dosya olarak kaldı.”  

“Biraz tuhaf değil mi? Bu denli ünlü bir adamı öldürmeye kalkışanlar nasıl olur da yakalanmaz ve dosya kaldırılır?” diye söylendim.

 

Annem cevap vermedi, sadece babama kısa bir bakış̧ attı. Bu defa anneme sordum: “Peki Fazıl Bey babamla ilgilendi mi?”

******

Elimde olmadan içimi kıskançlık hissi kapladı. Genç̧, yakışıklı ve zengin bir adamdı. Kim bilir hayatına kaç̧ kadın girmişti. Bunu kabullenmek zorundaydım. Yine de içimde kök salan kıskançlık duygusunu kolay yenemedim. Benim için o ilkti. Onun son sevgilisi olacaksam, bunun en az onun ilkim olması kadar kıymetli olacağına karar verdim. Batu’nun geçmişine değil ikimizin geleceğine odaklanmalıydım.


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺150,00

Kesik parmaklı tutsağın kurtarıcısı gibi görünen güzel hemşireyle olan ürkütücü devriâlemi. Balkondan düşerek ölen genç kadının şüpheli ölümünü empati kurarak çözen savcının ikilemi. Kanserden ölmüş kız kardeşin ruh çağırma seansının kurbanıyla olan uhrevî hesaplaşması. Babasının çözümsüz cinayetinin gölgeler ülkesine sürüklediği deri işçisi kızın kaçınılmaz cinneti. Basketbol maçı esnasında sırra kadem basan teknik direktörün sonunu getiren açgözlülük kumpası. Basit bir yankesicilik hâdisesinden tarihin derinliklerine gömülmüş katliama olan zaman yolculuğu. Arkadaşının kuşkulu ölümünü araştırırken karanlık bir katile ulaşan genç polisin intikamı. Haldeki kabzımal kardeşlerden birinin soğuk hava deposunda öldürülmesinin incelikli esrarı. Fibonacci Dizisi’ni cinayet yöntemi bellemiş seri katile meydan okuyan matematik öğretmeni. Sıradan ve saf memurun karanlık berduşların fuhuş dünyasına adım atmasının vahim sonucu. Kürek kulübünde işlenen sinsi cinayetin örtbas edilmesine mâni olan kurt dedektifin parlak zekâsı. Psikopat caninin davranışsal yaklaşımla sorgulanmasına üçüncü taraftan sıra dışı müdahale. Komşu köşkte arkadaşıyla birlikte yaşayan eskilerin meşhur şarkıcısının uğradığı kazanın faili. Üzerine bir cinayet yüklenmiş genç dergi editörünü kurtarmak için çırpınan avukatın tek seçeneği.


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 296
Ağırlık : 296
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺135,00

Her sabah aynı gerçekler, aynı hayaller.. Kendimizin inanmaya korktuğu gerçekler. Herkesi inandırmaya çalıştığımız yalanlar. Uzun süredir hissetmediği duyguları görür görmez aşık olduğu Amine sayesinde hissetmeye başlayan Alkın; okul, ev, neredeyse her zaman uğradığı kafe ve üniversite arasında yaşamını sürdürür. Katıldığı seminerlerden birinde hayranlığı daha da artan profesör ile gittikçe samimi olmaya başlar. Bir gün ölüm haberini duyuncaya kadar her şey yolunda gider. Bir seri katilin art arda profesörlerin önemli uzuvlarını alarak öldürmesiyle hikaye gittikçe ciddileşmeye başlar. En sonunda sevdiğinin memleketine dönmesini de bahane ederek tayin ister. Belki de gitmesinin altında başka sebeplerde yatıyordur?


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 138
Ağırlık : 138
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺57,60

Bir süredir kayıp kızının peşine düşmüş fakat gittiği her kapıdan eli boş dönünce çaresizliğe kapılmış olan bir annenin yardımına “Faili Meçhuller Birimi”nin yeni elemanı koşar: Eski Polis Müfettişi Rebus. Bir süre önce polis teşkilatından deyim yerindeyse sürülmüş olan Rebus, yeni bir kimlikle, ancak aynı heyecan ve kararlılıkla yine karşımızda. Kızımızın kaybına eşlik eden ve bir şekilde bağlanan başka kayıplar da söz konusu olunca iş çığırından çıkacak ve Rebus bizi bir kez daha eski günlere götürecektir.

Çok dâhice… Rankin polisiyenin kusursuz ustası olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.”

–Scotland On Sunday

“İngiliz polisiye edebiyatının en iyilerinden … büyük bir meziyet.”

–Daily Mail

“Ustalıkla işlenmiş, kusursuz bir polisiye roman.”

–Sunday Times


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 520
Ağırlık : 520
En / Boy : 12 / 120
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺119,00

“Kitabhâne-i Sûdî’nin Meraklı Romanları” üst başlığıyla 1924 yılında kısa maceralardan müteşekkil 16 kitap hâlinde yayımlanan M. Kemaleddin’in polisiyeleri, nakil, tercüme ve adaptasyon ulamlarından hangisine gireceklerine dair belirsizliğe rağmen yerel unsurların incelikli bir şekilde kullanıldığı özgün bir anlatı diline sahiptir. 14 tanesi bulunabilen maceraların büyük kısmında polis hafiyesi Nahit başkahramandır. Diğer hikâyelerde soruşturmacı kahramanlar Prens Naim Paşa, Necla Hanım, Süreyya, Kamil Bey, Ahmet Efendi, Faik Bey gibi bağımsız karakterlerdir. Bununla birlikte, M. Kemaleddin’in polisiyelerinde olay örgüsü kahramanları geri plana itmiş olduğu için, kitaplar, dönemin diğer polisiyelerindeki kahraman merkezli kurgudan bağımsız, merak unsurunun sonuna kadar korunduğu ayrıksı bir külliyat olarak karşımıza çıkmaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 317
Ağırlık : 317
En / Boy : 12 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺117,00
Tükendi

Peyami Safa’nın, öğretmen ve gazetecilik yapmış olan abisi İlhami Safa’nın (1894-1954) yazmış olduğu Anadolu Hisarı’nda Beş Cinayet polisiye romanında, Türkiye, Arabistan, Suriye, Hicaz ve Ecyad da yıllar önce yaşananlardan bugüne gelen olaylar tülbentçi Mustafa Nazmi Efendi, kızı Fahire ve kızının nişanlısı olan polis memuru Burhan Şefik’in yaşadıkları üzerinden anlatılır. İmam Hüveyt Ecyad türbesinden getirilen kendinden ışıyıp ortalığı aydınlatan altından yapılma üç şamdan, üç şamdana sahip olan üç yakın arkadaş ve üç şamdan ile açılacak olan Şeyh Hüveyt’in gözleri kamaştıran mal varlığı… Ve ardı ardına gelen ölümler, beklenmeyen ilişkiler ve geçmişin sürüklediği ayak izleri… Sonrası ise tam bir bilinmezlik içinde geçen günler ve hayatta kalma mücadelesi. Elde edilen hiçlikler… Peki, tüm bunlara değer miydi? 


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺46,50
87. Bölge Polisiyesi 1

Kuzey’de şehri kuşatan nehirden sadece muhteşem ufuk çizgisi görünürdü. Huşu içindeymişçesine gözlerini dikerdin, bu görkemli parlaklık karşısında soluğun kesilirdi. Binaların belirgin siluetleri göğü yırtar, denizin ve göğün maviliklerini parçalardı; düz yüzeyler ve uzun yüzeyler, kaba saba dikdörtgenler, iğne gibi sivri kuleler, yükseltiler ve doruklar, desen üstüne desen bindirmiş, mavi ve beyazın bıraktığı yaldızakarşı geometrik bir bütünlük içinde uzanmaktaydı.

Gece vakti kordon boyuna inerken, parlak yıldızlardan, nehrin yansıttığı yakamozlardan büyüleyici bir galaksi sarardı etrafını ve sonra Güney’de şehir, elektrik sihirbazının nefis gösterisiyle kaplanırdı. Otoyolun ışıkları, şehrin etrafından dolaşıp nehrin karanlık sularında yansıyacak şekilde kâh yakından kâh uzaktan parlardı. Binaların pencereleri dikdörtgenden parlak aydınlıklar şeklinde yerden yükselip yıldızlara tırmanır ve gökyüzünü boyayan kırmızı ve yeşil, sarı ve turuncu neonların yaldızına karışırdı. Trafik ışıkları cırtlak renkli gözlerini kırpardı ve gövde boyunca, göz yakan renk sıçramalarının yarattığı renk cümbüşünü mezceden akkordan bir gösteri…

Şehir, ender mücevherlerden parlak bir yuva gibi boylu boyunca uzanmakta, titreşen bir yoğunlukla katman katman ışıldamaktaydı.

Binalar tiyatro sahnesiydi.

Yüzleri nehre dönük, insan yapısı bir ışıkla parlıyorlardı ve sen gözlerini dikmiş, onlara huşuyla bakardın, soluğun kesilirdi.

Binaların gerisinde, ışıkların da arkasında, sokaklar vardı.

Ve sokaklarda süprüntüler…

Alarm gece on birde çaldı.


Basım Ayı/Yılı : 6/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 232
Ağırlık : 232
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺106,60

Şehir ancak bir kadın olabilirdi ve bu iyi bir şey çünkü senin işin kadınlarla.

Dökülmüş güz yapraklarından koyu kestane bir tacın çerçevelediği başını onun, Riverhead ve parktan tanıyorsun. Dix Nehri'nin mavi ipekten bir yıldırımla resmettiği o sere serpe göğüs kıvrımını biliyorsun. Ayva göbeği sana Bethtown'daki limandan göz kırpıyor, fakat sen belinin aşk tutamaçlarıyla, Calm's Point ve Majesta'yla samimiyeti ilerletmişsin. 0 bir kadın, o senin kadının, yanmış ağaç dumanıyla karbondioksitin harmanlandığı bir parfüm sürünür hazan mevsiminde, misk gibi bir küf kokusu yayılır caddelerine, makinelerine ve insanlarına.

Onun o körpeliğini uykusundan biliyorsun, akça pakça ve tertipli. Çıplak sokaklarına bakıyor, gökdelenlerle çepeçevre kuşatılmış Isola'da rüzgârın huysuzca mırıldanmasını dinliyorsun, uyanırken, uyanıkken, hayat doluyken izliyorsun onu.

İş için giyinişini izliyorsun ve sonra eğlence zamanı giydiklerini, gecenin içinde süzülüyor, vahşi bir panter gibi parlak ve pürüzsüz, limanın ışığını yansıtan damla damla mücevher-lerle ışıldıyor paltosu. Şehvetli ve hırçın hallerini biliyorsun, severken ve nefret ederken izledin onu, küstahken ve uysalken, zalim ve insafsızken, sevecen ve acı çekerken. Fırtınalı ruh halleri, yapıp ettiği her şey sana hep tanıdık geliyor.

Haşmetli ve boylu boyunca uzanmış, kir içinde bazen, acıyla haykırdığı da oluyor, zevkten inlediği de. O ancak bir kadın olabilirdi ve bu iyi bir şey çünkü senin işin kadınlarla.

Gaspçısın sen.


Basım Ayı/Yılı : 12/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 230
Ağırlık : 230
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺82,00

Ondokuzuncu Yüzyılın sonları ile Yirminci Yüzyılın başlarında Amerikalı ve Avrupalı polisiye kahramanları İstanbul okuyucularının da ilgisini çekmekte Sherlock Holmes, Mösyö Lecoq, Fantoma, Nick Carter, Nat Pinkerton gibi kahramanların çeviri öyküleri merakla takip edilmekteydi. Belki bu eserlerin ilgi görmesi nedeniyle yerli polisiyeler de ortaya çıkmaya başladı. Sherlock Holmes’den esinlenen Amanvermez Avni, Amanvermez Kadri, Kara Hüseyin gibi esas kahramanın polis olduğu eserlerin yanında Arsen Lupin, Fantoma gibi karakterlerden esinlenen Fakabasmaz Zihni, Cingöz Recai, Nahit Sami gibi esas kahramanın suçlu olduğu eserler de okuyucularla buluştu. “Gece Kuşları” O dönemde kaleme alınmış Arsen Lupin tarzı ilk yerli eser olup, İstanbul’u hayretler içinde bırakan, polis memurlarına uykusuz geceler geçirten Türk Arsen Lupin’i Nahit Sami’nin olağanüstü maceralarını akıcı ve sade bir dille anlatan milli romandır. Kibar Hırsız Nahit Sami, en yakın yardımcıları Nihat ve Refikle birlikte kılıktan kılığa girerek işlediği akıl almaz suçlarla İstanbul’un ünlü polis müfettişi Rasim ve muavini Rami’yi peşinden koşturmaktadır. 


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 152
Ağırlık : 200
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60
Bir Başkomiser Aras Emre Polisiyesi

Faili meçhullere pek de alışık olmayan Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği bu defa çok zorlanacak. Başkomiser Aras Emre ve yardımcıları geçmişinden güç alarak gelen şeytani bir zekâyla karşı karşıya. Kendi aracında torbayla boğularak öldürülen bir adam. Ne Olay Yeri İnceleme, ne Adli Tıp ne de Kriminoloji’den herhangi bir ipucu... Kim ya da kimler, nasıl bir planla Kadıköy’ün ortasında bir adamı hiçbir iz bırakmadan boğabilir?

Bu dahiyane bir plan mıydı, yoksa sadece çok mu şanslıydılar? Takip eden benzer cinayetlerle kısa zamanda olayın şansla ilgisinin olmadığını anlayacaklardı.

“İnsanlar inanması en kolay olana inanır”

Başkomiser Aras hariç…

Beyin fırtınasına hazırlanın. Okurken bol bol düşünecek, arada gülecek ama finalde donup kalacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 384
Ağırlık : 384
En / Boy : 11 / 18
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺245,00
Morgan Dane Serisi 2. Kitap

Wall Street Journal ve Amazon Charts listelerinde en çok satılan kitap.
Multimilyon baskılı en çok satan serinin ikinci kitabında, korkusuz avukat Morgan Dane ve ortağı tedirgin edici bir kayıp vakasıyla uğraşıyorlar…

Genç anne Chelsea Clark, kız kıza bir buluşma için evden çıkar ve ortadan kaybolur. Ailesi onun iki küçük çocuğunu asla isteyerek terk etmeyeceğini bilmektedir. Çaresiz koca –aynı zamanda baş şüpheli- masumiyetini kanıtlaması ve karısını bulması için Morgan’ı tutar.
Bekâr bir anne olan Morgan, Chelsea'nin ailesine yakınlık duyar ve onu bulmaya azmeder. Özel dedektif Lance Kruger ile bir birlik oluştururlar. Ancak onlar derinle inerlerse, araştırmaları daha da ölümcül olur. Morgan saldırgan bir tecavüzcü tarafından takip edilmeye başlayınca, çok değer verdiği her şey ve herkes ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya kalır.


Morgan şimdi ailesini korumak için dengesiz bir suçlunun izini sürmek zorundadır. Ancak onu bulmak için evden çıkmasına gerek kalmayacaktır. Saldırganın bir sonraki hedefi Morgan’dır.


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,75
Zor Zamanlar

The Chronicles of St Mary's'in yazarı, uluslararası çok satan Jodi Taylor'ın bu karşı konulmaz spin-off serisinde Team Weird, Zaman Polisi'nde yine ortalığı karıştıracaklar. Doctor Who, Ben Aaronovitch ve Jasper Fforde'u seviyorsanız Zaman Polisi'ni de seveceksiniz.

Versay'daki bir zaman kayması, Buz Devri'ndeki sorunlar ve kurtarılmaya ihtiyacı olan yasa dışı zaman yolcuları… Tam da Zaman Polisi'ne göre bir iş!

Luke, Jane ve Matthew geri döndü ve son maceralarında -bilerek veya bilmeyerek- yine ortalığı karıştırmaya hazır. Zaman Polisi maceralarına tam gaz devam ediyor. Tuhaf Ekiple başka bir macera daha! Luke, Jane ve Matthew işleri yine bildikleri gibi hallediyorlar. Elbette bu uçarı halleri dengelerin değişmesine neden olarak Komutan Hay'in sabrını defalarca zorlayacak. 
Ekip bu sefer bir politikacının şımarık kızını bulmak ve iade etmek için yeni bir sıçrama gerçekleştiriyor. Ancak bu sıçramanın tetiklediği bir dizi olayda alınan her türlü karar Tuhaf Ekip'i sonunu asla tahmin edemeyecekleri bir felakete sürüklüyor olabilir. Yasa dışı zaman yolculuklarına ve gizli operasyonların karanlık yer altı dünyasına ustalıkla yaratılmış bir sarmalla ulaşacaksınız. 
Çaylaklık eğitimlerini tamamlamalarına çok az bir zaman kala ayaklarına dolaşacak sıkıntılar Tuhaf Ekip'in sonunu mu getirecek? 
Versay'daki zaman kaymasında bir anda ortaya çıkan o yabancı da kim?
Buz Devri'nde neler yaşanıyor? 
Zaman yolculuğu mafyacılığının arkasından ne çıkacak? 
Keşfedilmeyi bekleyen çok fazla giz var. Kitabınızı alın ve köşenize çekilin. Çünkü bu öyle böyle bir macera değil!


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 446
Ağırlık : 446
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺179,00

KARANLIK OYUN ve DERİN KORKU romanlarının yazarı Rachel Lynch’den etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız
nefes kesen bir hikâye daha!

Lowesdale Kontu, Wasdale Malikânesi’nin salonundaki kirişlerde asılı bulunduğunda, herkes, gittikçe yaşlanan aristokratın sonunda gençliğin ihtişamının peşinden koşmaktan bıkıp intihar ettiğini varsayar. Adli Tıp uzmanının cinayet belirtilerini fark etmesiyle de Dedektif Kelly Porter sırların ve yalanların hâkim olduğu bir dünyaya sürüklenir.

Bu arada iki genç yürüyüşçü kaybolur ve aramaya liderlik etmek Kelly’ye düşer. Ancak derine inildikçe, bu vakanın diğer çözülememiş kayıp vakalarıyla olan bağlantısı ortaya çıkar ve Kelly ile ekibi için zamana karşı bir yarış başlar.


Basım Ayı/Yılı : 9/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 312
Ağırlık : 312
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,25

KARANLIK GÖL, GECENİN İÇİNDEN ve UNUTULMUŞLAR ŞEHRİ romanlarının ödüllü yazarı Sarah Bailey’den unutulmaz bir polisiye daha!

Üç ev arkadaşı: Gizemli bir gecenin ardından ölü bulunan Evelyn, cinayetle suçlanan Alex ve ortadan kaybolan Nicole…

Bu üç kadının sırlarla dolu yaşamı ve “Ev Arkadaşı Cinayeti” davası Avustralyalılar için neredeyse on yıldır merak unsurudur. Genç bir gazeteci olan ve davayı senelerdir araştırmaktan vazgeçmeyen Olive Groves, kayıp kadının ölü bulunmasıyla bir kez daha olayların içine çekilir ama bu kez yalnız değildir. Mesleğini eski usullere göre yapmaya devam etmek isteyen Oli ile teknoloji çağının tüm inceliklerini bilen Cooper dava için artık bir aradadır.

“Ev Arkadaşı Cinayeti” ile ilgili yeni sırlar açığa çıkarken olaylar daha da karanlık hale gelecek mi? O gece üç ev arkadaşı arasında gerçekten ne yaşandı? Tüm cevapları soluk soluğa okuyacağınız bu hikâyede bulacaksınız…

“Ev Arkadaşı, olay örgüsü ve karakterleriyle Bailey’nin bir diğer bağımlılık yaratacak romanı.” –Publishers Weekly

“Melbourne sokaklarının rüzgârı sayfalarda canlanırken gerilim bir an olsun düşmüyor… Yazarın yeteneğine hayran kalmamak imkânsız.” –Good Reading


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 448
Ağırlık : 448
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺108,75

Sunday Times Yılın Gerilim Kitabı unvanının sahibi ve Çin'in çok satan gerilim yazarı Zhou Haohui tarafından kaleme alınan Ölüm İlanı 2: Kader raflarda yerini aldı.

Çin'in Chengu şehrinde polisin sağlayamadığı adaleti sağlamak için ortaya bir suikastçı çıktı. Kendine Yunan intikam ve ceza tanrıçası Erinyeler adını veren suikastçının ilk kitapta kurbanı bir polisti. İkinci kitabın ilk kurbanı sizce kim olacak? Yeni Erinyeler kurban ya da kurbanlarının başucuna Ölüm İlanı bırakacak mı?

“Erinyeler’in yolu hâlâ onundu ve bu yolun sonuna kadar gitmenin kaderinde olduğunu biliyordu.”

Geçmişten gelen davalar çözülmeye başlarken yeni olaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ölüm İlanı ismiyle birinci cildini yayımladığımız çok satan suç serisi, Kader ile sizi yeni bir maceraya çağırıyor.

Çin’in bir şehri olan Chengu’da polisin sağlayamadığı adaleti sağlamaya çalışan ve yine kendine Erinyeler (Yunan intikam tanrıçası) adını veren bir suikastçı ortaya çıkmıştır. Orijinal Erinyeler Yeşim Bahçesi’ndeki patlamada ölürken, şimdi halefi görevi devralmıştır. Onunla mücadele edecek başkomiser Pei yönetimindeki 4/18 Timi ise teğmen Yin, teknik gözetim memuru Zeng Rihua ve psikolog Bayan Mu tarafından desteklenmektedir.

Yeni Erinyeler ilk olarak bir otel odasında iki öğrenciyi öldürür ve katilin bıraktığı tek ipucu bir ölüm ilanıdır. Erinyeler kurbanlarına önceden bildirilmiş vahşi cinayetlerine hızla devam ederken 4/18 Timi geçmişte yaşanmış cinayetlerle bu yeni cinayetler arasında bağlantı kurmaya çalışır. Acaba Tim, katilden önce davranarak potansiyel kurbanların ölümünü engelleyebilecek ve acımasız Erinyeler’i yakalayabilecek midir?

Nefes kesen bu “kedi-fare” oyununu bir solukta okuyacaksınız!

“Şeytani derecede yaratıcı”

Wall Street Journal

“Olağanüstü”

Sunday Times

"Adaletin sınırlarını araştıran, özenle hazırlanmış bir gerilim romanı."

Kirkus


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 424
Ağırlık : 424
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺72,75

Bir sigara almak için ayağının dibinde duran küçük siyah çantayı kaldırdığında zincirlerinin şıkırtısıyla irkildi. Zincirler, demir parmaklıklar, büyük bir demir halkaya geçirilmiş koğuş anahtarlarının şıngırtıları... İçi ürperdi ve gözlerine yaşlar hücum etti. Sigarasını yakıp derin bir nefes çekti, ciğerleri yanana kadar dumanı içinde tuttu.

“Hayatım bitti,” diye düşündü, “Mary öldü ve benim de hayatım karardı.”

Kaza mı yoksa cinayet mi? Katil mi yoksa kurban mı? Gerçek mi yoksa hayal mi? Rimini’den Londra’ya, oradan da Milano’ya uzanan bir sır perdesi ve bu sır perdesini aralaması için görevlendirilen bir özel dedektif… İş ilişkilerinin aşka, aşkların düşmanlığa dönüştüğü, işin içine hayaletlerin karıştığı, akıl oyunlarıyla tilki kurnazlığının yarıştığı amansız ve tehlikeli bir mücadele… Akıcı bir dil ve samimi bir üslupla yazılmış olan bu kitabın sayfalarını çevirdikçe soluk soluğa bir maceranın parçasıymış gibi hissedecek, yalanlarla örülmüş bir gizem ağının ilmek ilmek çözüldüğünü göreceksiniz. Şaşırtıcı bir sonla karşılaşmaya şimdiden hazırlanın…


Basım Ayı/Yılı : 10/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 363
Ağırlık : 363
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺149,00

İzlenme rekorları kıran aynı isimli Netflix dizisine ilham veren Lupin, savunduğu idealleri ve imajının zarar görmemesi için akılalmaz bir mücadeleye başlayacaktır.

Gerek alaycı kişiliği, gerek dâhiliği, gerekse kurnazlığı ile kahramanımız Lupin, hayal gücünüzü çok zorlayacak…


Basım Ayı/Yılı : 11/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 211
Ağırlık : 211
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺96,00

Hiçbir fiziki engel, gerektiğinde masumiyetin sınırlarını aşmaya engel değildir.

Yüzde %85 görme engelli bir birey olan Volkan Takoz'un kanlı hikâyesi…

Volkan, belli takıntıları ve sahip olduğu engel dışında fazla yaramaz bir çocuktu. Şiddet eğilimi de vardı üstelik. Lise yıllarında yöneldiği metal müzik, içindeki şiddet duygusunun daha bir harlamasına sebep oluyordu. Engeli yüzünden dışlanıyor olması, insanlara daha bir nefret ile bakmasına sebep oluyordu.

“Benim kitabımda her erdemsizliğin ağır bedelleri vardır,” diyerek girdiği bu intikam yolunda tüm soğukkanlılığı ile kurbanlarına akılalmaz sonlar hazırlıyordu. Annesinin dahi canına kastedecek kadar canileşmişti. İşlediği planlı cinayetlerden emniyeti yanıltıp bir şekilde paçayı kurtaran Volkan, ablası Nazan'ın da işe karışmasıyla nasıl bir plan devreye sokacaktı? Hayalinde kavuştuğu aşkı olan Burcu, onu nasıl bir çıkmaza sürükleyecekti? Kendini vicdan sahibi bir katil olarak nitelendiren Volkan'ın hikâyesini okurken nabzınızın sürekli arttığını hissedecek, Volkan'ın yüreğindeki karanlık kuyuya şahitlik edeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 12/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺139,00

CIA için siber casusluk yapan Michael Dunne, İtalyan haber kuruluşuna sızmakla görevlendirilir. Bu sözde “kuruluş” aslında Amerikalı bir gazeteci tarafından yönetilen bir örgüttür ve CIA’in daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemeyen siber operasyonlar yürütmektedir. Oldukça becerikli hacker’lardan oluşan örgüt, her yerden ve herkesten sırlar çalıp, bunları CIA’in bile farkına varamayacağı yöntemlerle kullanmaktadır.

Dunne, Amerikan vatandaşı bir gazeteci üzerinde gizli operasyon yürütmenin yasadışı olduğunu bilse de hiçbir zaman bu görevi reddetmez ve patronu onun korunmasını garanti eder. Ancak örgüte sızdıktan kısa süre sonra kimliği ifşa olur. Operasyon haberi açığa çıkınca, CIA Dunne’un görevi sırasında evlilik dışı bir ilişkisi olduğunu sızdırır ve suçu ona atar. Bu suçlamayla bütün hayatı altüst olan Dunne, bir yıl hapiste kaldıktan sonra, hayatını mahveden insanların peşine düşmek ve onlardan intikam almak için yola koyulur.

“İki kere okumak isteyeceğiniz nadir romanlardan biri. Birinci sefer eğlenmek için, ikinci sefer Ignatius’un nasıl bu kadar iyi yazdığına dair notlar almak için.” ―Joe Hartlaub, Bookreporter

“Ignatius bugüne kadar birkaç birinci sınıf casus gerilimi yazdı ancak The Paladin şimdiye kadarki en sürükleyici romanı olabilir. Klasik bir gerilim romanı olduğu ya da çılgın ultramodern teknoloji tasavvuru için bu romanı sevin, seveceksiniz.” ―Booklist


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 368
Ağırlık : 368
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,00

“Affetmek sevginin yan etkisidir.”

Avukat Lizzie Kitsakis, geç saatlere kadar çalışırken telefonu çalar. Arayan Rikers’ta bir mahkûm olan, eski arkadaşı Zach’tir ve Lizzie’nin yardımına ihtiyacı vardır. Karısı Amanda, kumtaşından inşa edilmiş büyüleyici evlerinin merdivenlerinin dibinde ölü bulunmuştur. Zach de birincil şüphelidir ve çaresizdir.

Lizzie, huzurlu semt Park Slope’un karanlık kalbine çekilirken Zach ve Amanda’nın göründükleri gibi olmadıklarını ve birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ebeveyn grubu olan arkadaşlarının da rahatsız edici sırlar sakladığını öğrenir. Sonunda yalnızca kendi evliliğinin kurtarılıp kurtarılamayacağını değil, aynı zamanda iyi bir evliliğe sahip olmanın ne anlama geldiğini de merak etmeye başlar.


Basım Ayı/Yılı : 6/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,00

İsviçre’nin en önemli offshore bankalarından Swiss United Bank adına çalışan başarılı bankacı Matthew Werner’ın bulunduğu jet şüpheli bir şekilde düşer. Bu esrarengiz ölüm eşi Annabel’i bankacılık dünyasının sırlarını ortaya çıkarmaya iter. Banka hakkında dünyayı sarsacak çok önemli bir haber üzerinde çalışan tutkulu gazeteci Marina ise finans dünyasının en güçlü erkeklerinin hatta kendisine çok yakın olan bazılarının bile şaibeli işlerin içinde olduğunu görür. Eğer Marina haberi yayımlarsa bu aynı zamanda Annabel’i üzen sorulara da cevap olacaktır.

Finans dünyasındaki entrikaların işlendiği gerilimi yüksek ve sürükleyici bir roman olan Kirli Para, The New York Times çok satan yazarlarından Cristina Alger’i bu türde başarılı bir yazar olarak gösteriyor.

“Finans sektörünü konu alan sürükleyici gerilim hikâyeleri okumaya alışık değiliz... Ancak Cristina Alger bu konuda tüm sınavları geçer... Aşırı zengin bankacılık dünyasının karanlığına heyecan dolu bir yolculuk sizi bekliyor.” —The Times (UK)


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 320
Ağırlık : 320
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺74,00
Tükendi

Sherlcok Holmes-Kayıp Antlaşma
Sherlcok Holmes-Kızıl Soruşturma
Sherlcok Holmes-Dörtlü İttifak
Sherlcok Holmes-Kızıl Saçlılar Kulübü
Sherlcok Holmes-Basker Ville'lerin Köğeği
Sherlcok Holmes-Korku Vadisi
Sherlcok Holmes-Aslan Yelesi
Sherlcok Holmes-Sussex Vampiri


Basım Ayı/Yılı : 11/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 2109
Ağırlık : 2109
En / Boy : 14 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺94,00

Tek suçu kimsesiz kalan bir çocuğa yardım etmekti. Fakat bu yardımın onu ne denli bir çıkmaza sokacağını tahmin edemedi.

Efe ile Cengiz’in kesişen yolları aralarında çok derin bir bağ oluşturmuştu. Ta ki o adam gelene kadar…

Tüm hayatları alt üst eden bir aşk, intikam ve cinayetin yansıması olan Derin Gölge, bir solukta okuyacağınız bir polisiyedir.


Basım Ayı/Yılı : 5/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺66,75
Tükendi

Kelly, kendini bataklığa saplanmış gibi hissediyordu, seçenekleri azalıyordu. Zalim bir adamla birlikte bilmediği bir yere gidiyordu ve kimseye haber veremiyordu. Doğru kararı verdiğini umdu.

Sakin yaz sabahında District Gölü kıyısındaki kilisenin bahçesinde köpeğini gezdiren bir adam, bir kadın cesedi bulur. Kadının bedenine sanatsal bir çalışmayı andıracak şekilde banknotlar sıkıştırılmıştır. Dedektif Kelly Porter cinayet soruşturmasını üstlenir ve katili bulmak için ekibiyle birlikte çalışır. Fakat işlenen cinayet sayısı arttıkça katilin, Kelly'nin daha önce hiç karşılaşmadığı, tehlikeli bir psikopat olduğu ortaya çıkar.
Acaba Kelly, cinayetler kendi yakınlarına da ulaşmadan yapbozun parçalarını birleştirip katili bulabilecek mi?

Derin Korku'yu okumak hız treniyle gezmek kadar heyecan verici! Diğer okuyuculara tüm kalbimle tavsiye edeceğim bir kitap. -Amazon

Karakter o kadar gerçek ki çoğu zaman dedektifin saf enerjisi ve kararlılığı karşısında nefesimi tutmama engel olamadım. -All Things Bookie


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 328
Ağırlık : 328
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Hayatta her an, her şey olabilir ve hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir…

Söz konusu “insan” olduğunda tehlikenin bir adım geriden mi yoksa kilometrelerce öteden mi geleceğini asla kestiremezsiniz. Orhan Pamuk’a çok benzeyen bir adam tarafından dolandırılabilir, geçmişinizi gizlemek için zor kararlar verebilir, büyük ikramiyeyi kazandığınızı en yakınlarınızdan bile gizleyebilir, eşinizin sizi aldattığını öğrenebilir, masumiyetle suç arasındaki incecik çizgide dans edebilir, bizzat kendi cinayetinizi çözebilir ve hatta çözdüğünüz cinayeti kimseyle paylaşmamayı tercih edebilirsiniz.

Özel Dedektif Hüseyin Kalander ile tanışın. Elinizde tuttuğunuz kitabın içindeki yedi öyküde kendisi kimi zaman başrolde, kimi zaman geri planda karşınıza çıkacak. Ramazan Atlen’in kendine has üslubuyla ustalıkla kurguladığı bu öykülerde, karmaşık insan ruhunun derinliklerine inecek ve gördüklerinize şaşıracaksınız. “Tabutumdan Bakarken” sürükleyici anlatımı ve hayata dair incelikli sorgulamalarıyla bir ilk kitaptan fazlasını vaat ediyor.

-Emel Aslan-

Ramazan Atlen’in öykülerinin başarısının sırrı, içerdiği muammayı sonuna kadar korumasının yanı sıra ipuçlarını da satır aralarına serpiştirerek her iyi polisiye yazarı gibi okura bir tür meydan okumasında yatıyor.

Açık, anlaşılır ve akıcı bir dille kaleme alınmış, temponun asla düşmediği, bir sonraki cümleyi okuma merakının sürekli arttığı bu öyküleri zevkle okuyacaksınız.

-Gencoy Sümer


Basım Ayı/Yılı : 10/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 164
Ağırlık : 164
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,50

Barman Kara deneyimli bir Cinayet Masası polisidir, mesleğine bağlı, ağırbaşlı, makul bir adam; işini evinin duvarına taşıyacak kadar işine aşık. Ve bir seri katil; sarışın, yuvarlak yüzlü, yeşil gözlü kadınları öldürüyor.
Kahramanımız sadece seri katil peşinde koşmuyor, aynı zamanda bize polislik mesleğinin inceliklerini birer birer öğretiyor. İyi polis, kötü polis nedir? Faili meçhul ve faili mahfuz cinayetin tanımını, sistem eleştirisini profesyonel bir şekilde okuyucuya sunuyor.

Emniyeti edebiyata taşıyan yazar olarak bilinen Mustafa Kalender sağlam kurgusu ve akıcı anlatımıyla polisiye severlere tatmin edici bir yolculuk vaat ediyor.
Okan CÖMERT

 


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 108
Ağırlık : 108
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

İngiliz yazar ve fizikçi Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes ilk kez 1887 yılında Strand dergisinde Kızıl Dosya hikayesiyle dünyaya tanıtılan kitap serisinin ana karakteri  olan kurgusal dedektiftir.  Zekâsını ve gözlemlerini kullanarak çözümlediği cinayetler, ileride olabilecekleri bile görmesi, ilginç kıyafeti, ağzından eksik olmayan piposu ile unutulmaz fenomen aynı zamanda. 

Sherlock Holmes’e olan bu ilgi, gitgide artmıştır ve özellikle birkaç yıldır en çok okunanlar arasında zirvede yer almaktadır.

Ayaklı Suç Takvimi, Sherlock Holmes’u tanımak isteyenler için okunması gereken bir eser. Bu kitapta Korku Vadisi  romanıyla birlikte, Kayıp Antlaşma ve Benekli Kordon adlarını taşıyan uzun maceralar yer almaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 284
Ağırlık : 284
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺99,00

“Pandeminin bütün zor koşullarına karşın 2021 yılı Türk Polisiye Edebiyatı’nda verimli bir yıl oldu.
En azından 65 yıldır polisiye roman çokseveri olarak ülkemizdeki gelişmeleri izleyen beni en mutlu eden ise yeni yazarlarımızın başarılarını izlemek oldu.

Süleyman Baş’ın romanı bu bağlamda en beğendiğim yapıtlardan biri. Hem meraklı kurgusu, hem “toplumsal romanın işlevini polisiye roman aldı” savının bir örneği olarak verdiği toplumsal iletiler, hem muamma içeren suçun anlatılması üst düzeyde…
Süleyman Baş’ın romanını okuyacakların polisiye romandan beklediğimiz “kaçış zevkini” de bol bol tadacaklarını umuyorum…”

-Erol Üyepazarcı


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 682
Ağırlık : 682
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺270,00

Kurbanın üzerinde bulunan spiral sembolün anlamı neydi ?
Peşpeşe işlenen cinayetlerin ardında kim vardı ?
Sonun başlangıcı bugün müydü ?
Geçmişteki büyük gizem nasıl çözülecekti ?
Pagan inanışına dayanan sırlarla dolu bir cinayet…
Polislere meydan okuyan bir katil…
Dipsiz Kuyu romanından tanıdığımız Başkomiser Cengiz’in
gerilim ve sürprizlerle dolu soluksuz macerası…

Orçun Yenilmez’in ikinci romanı Derin Şüphe, başından sonuna kadar
iyi kurgulanmış, sıkı bir gerilim polisiyesi. Karakterlerinin yanı sıra şaşırtıcı finali de
iyi bir özgüyü hak ediyor. Her sayfasını heyecanla okuyacağınızdan hiç kuşkum yok.
-Gencoy Sümer-


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 294
Ağırlık : 294
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺126,00

Dedektif Tilda ve Diğerleri’nin Olağanüstü maceraları, bir solukta okuyacağınız, keyifli bir polisiye. Batı’da Crazy Mystery denen türün ülkemizdeki en seçkin, belki de tek örneği. Tuğba Turan, yerelden evrensele genişleyen bir açılımla polisiyeyi mizah ve macera ile son derece başarılı bir biçimde harmanlamış. Onun yer yer iğneli, eleştirel ve ironik dili, insanı güldürmekle kalmıyor, aynı zamanda düşündürüyor da.
Gencoy Sümer

Türkiye’nin ilk özel kadın dedektifi Tilda ve arkadaşlarının maceralarını okurken hazırlıklı olmalısınız. Ünkü her an her şey olabilir. Dünyanın bir ucundan diğerine gidebilir, en olmayacak insanlarla en olmayacak yerlerde karşılaşabilirsiniz. Dur durak bilmeyen, bu baş döndürücü serüvende imkânsız olana yer yok. Bşata Tilda olmak üzere, yardımcısı Mehmet, makyözü Tijen Hanım ve çılgın kedisi Basti’den oluşan Suadiye Hamiyet Yüceses Sokağı sakinlerini eminim siz de çok seveceksiniz.
Turgut Şişman


Basım Ayı/Yılı : 9/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 392
Ağırlık : 392
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺162,00
Bir Percule Hoirot Macerası

Dedektif romanı Feneryolu Cinayetleri’nin yazarı Gencoy Sümer’den yeni bir “katil kim?” polisiyesi: Aile Sırrı.

Bu kez olay Londra’da geçiyor. Dedektifimiz ise, www.dedektifdergi.com okurlarınının yakından tanıdıkları bir isim: Percule Hoirot.

Gencoy Sümer’in polisiye dergi Dedektif’te yayınlanan kimi hikayelerinde karşımıza çıkan kahramanımız, bu polisiye romanda Londra’nın banliyölerinden birinde işlenen gizemli bir cinayeti soruşturuyor.

Tanınmış bilim adamı Sir Broderick Conway, Borehamwood’daki evinin çalışma odasında ölü bulunmuştur. Bu cinayetin politik bir çalkantıya sebep olmasından endişelenen Başbakan, olayı en kısa sürede aydınlatması için Scotland Yard’ı sıkıştırır. Zor durumda kalan Müfettiş McCartney, karlı bir kış sabahı ünlü dedektif Percule Hoirot’nun evine giderek ondan kendisine yardımcı olmasını ister. Üç günden beri yağan kar yüzünden dışarıya çıkmaya çekinen Hoirot, sonunda Borehamwood cinayetini saran esrarın çekiciliğine karşı koyamaz ve bir anda kendisini soruşturmanın orta yerinde bulur. Elindeki ipuçları onu Conway ailesinin karanlık geçmişine doğru sürüklerken, acaba bu yolculuk onu gerçeğe ulaştırabilecek midir?

Aile Sırrı; sağlam entrikası, tıkır tıkır işleyen mükemmel kurgusu ve sürpriz finaliyle sonuna kadar merakla okunan, ustaca yazılmış, gizemli bir dedektif romanı.

Katıksız bir polisiye...


Basım Ayı/Yılı : 3/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 146
Ağırlık : 146
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺76,50
Polisiye Öyküler

"Polisiye edebiyatın, en zor alanlarından biri, suç soruşturmasını, tüm yönleriyle kısa öykü tarzında anlatabilmektir. Reha Avkıran, bu zor işin üstesinden gelebilen az sayıdaki yazarlardan biri. Belki de birincisi.

"Polis prosedürü" türüne de dahil edebileceğimiz ama aynı zamanda birer "katil kim?" polisiyesi olan öykülerini büyük bir merak ve heyecanla okuyacağınıza eminim."

Gencoy Sümer

"Çok iyi polisiye öykü yazabilenlerin en büyük suçu, polisiye öykü yazmanın kolay olduğunu
zannettirmeleridir. Reha Avkıran’ı bu yüzden Arthur Conan Doyle’un yanına tıkmak gerekiyor."

Algan Sezgintüredi


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 244
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺112,50

“İzmir'de, Atatürk Organize Sanayii’ndeki bir fabrikada gece korkunç bir cinayet işlendi. Polisin yaptığı açıklamaya göre, iki çocuk babası olan fabrikanın muhasebe müdürü Hayri Özgören çalışma ofisinde boğazı kesilerek öldürüldü. İlk belirlemelere göre cinayeti, arkasında itiraf mektubu bırakan fabrika bekçisinin işlediği tahmin ediliyor. Cinayetin neden işlendiği hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte muhabirimizin öğrendiğine göre...”

Fabrikada Cinayet, esaslı bir polisiye roman. Ahmet Yemenici, karanlık bir cinayetin ardından geçen nefes kesici üç günün hikayesini anlatmış bize. Sadece olay örgüsünü değil, karakterlerini de özenle işlemiş. Bu kadar sürükleyici bir polisiyeyi sanırım uzun zamandır okumamıştım.

Gencoy Sümer


Basım Ayı/Yılı : 1/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 228
Ağırlık : 228
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺108,00

“Batı’da, en çok satan kitap türlerinin başında gelen polisiyenin, bizim  yazarlarımızın ilgisinden uzun yıllar mahrum kaldığı bir gerçek. Neyse ki son yıllarda bu durumun değiştiğini görüyoruz. Polisiye edebiyatımız büyük bir canlanma içinde. 
Ancak bu canlanış, daha çok roman türünde kendisini gösteriyor.  Polisiye edebiyatın anası olan Polisiye öykü, ne yazık ki polisiye yazarlarımızın üvey evladı gibi. 
Bu döngüyü kırmak için yola çıkan Dedektif Dergi’de bir araya gelen birçok yazar, yazdıkları polisiye öykülerle okurların ilgisini romanlardan öykülere çevirmeyi başardılar. 
Polisiye öyküde yeni bir çığır açan yazarlardan biri de Yeşim Yörük. 
Özgün ve farklı öyküleriyle Yeşim Yörük’ün Kelimelerin Efendisi adlı kitabı, Türk polisiyesine yepyeni bir soluk getiriyor. 
Bazen nükteli, bazen duygulu ama her zaman kıvrak kalemiyle okurlarına bol muammalı ve beklenmedik çözümlü öyküler sunuyor. 
Yeşim Yörük’ün daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış öykülerinin de yer aldığı bu kitabı keyifle okuyacaksınız.”

- Gencoy Sümer –

“Yeşim Yörük kelimelerle dans eden bir yazar. Özgün kurgular, hayatın içinden karakterlerle hikayeleri yazmakla kalmıyor, onları okuyanlara yaşatıyor. Kelimelerin Efendisi ile bu dansa katılmaya tüm okurları da davet ediyor. Dansa var mısınız?”

– Funda Menekşe –

Başkomiser Ahmet, Komiser Feride ve Komiser Yardımcısı Selim, birbirinden farklı sekiz cinayetin ardındaki sır perdesini araladıkça, siz de kendinizi soluk soluğa bir koşuşturmacanın içinde bulacaksınız. Bazen kızacak, bazen gülümseyecek, bazen hüzünlenecek, bazen de hayatı sorgulayacaksınız. Çözülmesi zor gibi görünen muammayı, Cinayet Büro ekibiyle birlikte çözeceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 8/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 355
Ağırlık : 355
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺148,50
Aylin Türkoğlu Serisi 1

2003

Hava buz gibi…

İliklerime kadar üşüyorum. Sanki sekiz yaşındayım ve sanki bugün, söndürdüğü sigaraların acısını duyuyorum ama bir farkla ; söndürdüğü yerler yanmıyor artık, aksine buz gibi. Attığı her ustura kesiğinin izleri duruyor ama artık çirkin görünmüyor gözüme. Annem bir köşeden olanları izliyor, bağırmalarımı duymuyor, sadece gözyaşı döküyor. Yoksa bir anne ; evladına ağlama demez mi, ben buradayım demez mi ? Bu katil ruhlu adamın beni hergün biraz daha ruhsuz yapışını öylece izler mi ? Evladının geleceğini karartmasına izin verir mi ?

Acaba annem, küçücük yüreğimde bu kadar nefret barınmasının tek sebebinin kendisi olduğunu bilse bir daha nefes alabilir miydi ? Canımın yanışını izlerken karşı koymamasının bedeli hiç düşünmemiş miydi ? Şimdi herşey için çok geç. Bugün ilk cinayetimi işledim. Şuan kendimi olabildiğince güçlü hissediyorum.

Artık canım yanmıyor.


Basım Ayı/Yılı : 8/2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 271
Ağırlık : 271
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺117,00
1 2 3 ... 33 >

Polisiye Kitaplar

En İyi Polisiye Romanlar

Polisiye romanlar, zekici planlanarak işlenmiş bir cinayetin nasıl işlendiğini okuyucuyla birlikte bulmaya çalışılan roman türüdür. Polisiye kitaplar işlenmiş bir cinayet etrafında şekillendiği için cinayet romanları diye de geçmektedir. Cinayet kitapları, cinayeti işleyen katil, cinayet ve cinayeti çözüme kavuşturmaya çalışan polis üçlüsü üzerine kurulmuş eserler olmaktadır. Nefes kesen kurguları sayesinde okuma keyfini en üst noktaya taşıyan edebi türlerden birisidir. 

Polisiye romanlar içerisinde okuyucunun duygularını ve heyecanlarını zirvede tutmayı başaran suç ve gerilim unsurlarının yoğun olarak işlenmektedir. Her an heyecan duygusunun doruklarda yaşanmasını sağlayan gerilim kitapları, sürükleyici olma özellikleri ile okuyucu tarafından bir çırpıda okunmaktadır. Cinayet, gizem, suç, şüphe unsurlarının bir araya getirildiği polisiye romanları genellikle seri katiller ve zeki polisler üzerine kurularak yazılan romanlardır. 

En iyi polisiye kitaplar, gizemi çözme işini sadece dedektif ya da polise bırakmamaktadır. Okuyucusuna da esrarı ortaya çıkarma fırsatı sunmaktadır. İşlenen suç mantıklı fikir yürütme sonucu açığa çıkarılmaktadır. Türk ve Dünya edebiyatında ustaca yazılmış pek çok polisiye romanlar bulunmaktadır. Bu kapsamda en iyi polisiye kitap önerileri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Doğu Ekspresinde Cinayet-Agatha Christie: Polisiye gerilim kitapları içerisinde dünyaca tanınmış yazarın yazmış olduğu eserleri arasında yer almaktadır. Gece yarısından sonra artan tipi sebebiyle Doğu Ekspresinin yoluna devam edemez hale gelmesiyle başlayan roman, sonrasında bir cinayet ile sürükleyici bir hal almaktadır. Roman defalarca bıçaklanarak öldürülen Amerikalı yolcunun kompartımanının kapısının kilitli olması ve trende yolculuk etmekte olan Hercule Poirot’in cinayeti incelemeye başlaması ile okuyucuya soluksuz bir okuma keyfi yaşatmaktadır.
 • Beyoğlu Rapsodisi-Ahmet Ümit: Türk edebiyatında en iyi Türk polisiye romanları arasında yer alan eser, Beyoğlu’nda doğup büyümüş üç eski arkadaşın ölümsüzlük merakını işlemektedir. Ölümsüzlük merakı ile başlayan ölümler ile okuyucusunu tuhaf bir serüvenin içerisinde bulduran kitap Beyoğlu sokaklarında çözülmeyi bekleyen cinayetler ile sürükleyici bir hal almaktadır. Yazarın birçok kitabı Türkçe polisiye romanlar içerisinde en çok okunan ve ilgi gören eserler arasında yer almaktadır. 
 • Hayvan Mezarlığı-Stephen King: En iyi polisiye yazarları arasında yer alan yazarın beyazperdeye aktarılan eserlerinden birisi olmaktadır. Her kitabı en çok okunanlar listesinde yer alan yazar bu eserinde okurlarını doğaüstü olaylarla bezenmiş bir hikayenin içerisinde bırakmaktadır. Karanlık sırlara ve kutsal mezarlığa gömülen ölülerin kısa sürede yeniden hayata dönmelerini konu alan eser bir solukta okunan en iyi polisiye romanlar arasında yer almaktadır.
 • Siyah Kan- Jean Christophe Grange: Polisiye romanlar arasında gerilim kitapları seven okuyuculara önerilen polisiye türü severlerin ‘‘okuduğun en iyi polisiye/gerilim romanı’’ diyeceği eserler arasında yer almaktadır. En iyi polisiye yazarları arasında yer alan yazarın av ve avcının birbirine karıştığı romanında, serbest dalış şampiyonu olan bir katil eski paparazzi ile kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getirmektedir. İlginç bir olay örgüsü ile gizem duygusunu son ana kadar doruklarda tutan kitap okuyucularından tam not alan gerilim kitapları arasında yer almaktadır.
 • Cehennem- Dan Brown: Daha öncesinde Da Vinci’nin Şifresi eseriyle adını duyurmuş olan yazar, gerilim kitapları dendiğinde akla gelen isimler arasında yer almaktadır. Botticelli’nin Cehennem Haritası’nı çözmek için tasarlanan romanda Dante’nin Cehennem romanında anlatılan ölüm maskesini Floransa’nın tarihi binalarında aramaya odaklanışı ele almıştır.
 • Kuzuların Sessizliği- Thomas Harris: Yazıldığı dönemde en çok okunan polisiye romanlar arasında ilk sıralarda yer alan kitap, beyazperdeye de başarılı bir şekilde aktarılan eserler arasında olmaktadır. Psikolojik gerilim türünde yazılan eser, akademiden mezun olmuş genç FBI ajanının kurbanlarını yüzen sapık bir katilin elinden bir kadını kurtarma çabasını işlemektedir.
 • Trendeki Yabancılar- Patricia Highsmith: Polisiye yazarlar içerisinde gerilim romanlarının kraliçesi olarak bilinen yazar bu romanında Amerika toplumunu eleştirmektedir. Beyazperdeyede aynı isimle uyarlanan eserde kendini iyi insan olarak tarif edebilecek sıradan kişilerin bir dizi olay sonucu en feci suçları işleyebildiği görülmektedir. 
 • Koleksiyoncu-John Fowles: Yazarın ilk eseri olan romanı birçok yayınevi tarafından geri çevrilmiş fakat yayımlandığında bugünkü ününü getiren eseri olmaktadır. Eser bir kelebek koleksiyoncusu ile, âşık olarak kaçırıp zindana kapattığı bir resim öğrencisi arasındaki "mecburi" ilişki üzerinden kadın-erkek ilişkilerinin karmaşık dinamikleri harmanlayarak okuyucuya sunmaktadır. 

En Çok Okunan Polisiye Kitapları

Polisiye roman yazarlar, kaleme aldıkları eserler ile okuyucularına zamanı unutturan yapıtlar sunmuşlardır. Okuyucusunu romanın içerisinde katili ararken ya da gizemi çözerken bulduran romanlar, okuyucuda merak duygusu uyandırarak eserin bir solukta okunmasını sağlamaktadır. Polisiye kitaplar konu olarak aşk, kuşku, para, cinayet, kötülük, delilik gibi insan doğasına dair duyguları içermesi yönüyle de bağımlılık yapan ve çok okunan türler arasında yer almaktadır. En çok okunan polisiye kitap önerileri arasında şu eserler sayılabilmektedir:

 • Bab-ı Esrar-Ahmet Ümit: Yerli polisiye roman yazarları arasında en başarılı yazarlardan olan Ahmet Ümit bu eserinde yüzyıllardır açıklanamayan ve çözüme ulaşamayan bir cinayeti el almaktadır. Yazar aynı zamanda din ve aşk konularına da değinmektedir. Yazar bu eserinde Şems ve Mevlana hakkında öğretici bilgiler de paylaşmıştır. 
 • Olasılıksız-Adam Fawer: Bilim-kurgu tarzında yazılmış en iyi roman dallarında birçok ödüle sahip olana roman en çok okunan polisiye romanlar arasında yer almaktadır. Eser, olasılık dehası bir öğretim görevlisinin bu yeteneğini kumarda kullanmak istemesini ve olayların olasılığını neredeyse kesin bir şekilde hesaplamasının başına açtığı işleri anlatmaktadır.
 • Akıl Oyunlarının Gölgesinde-Sherlock Holmes:  Arthur Conan Doyle' nin yarattığı karakter olan Sherlock Holmes, dedektif kitapları içerisinde en çok okunan ve en çok bilinen eser olmaktadır. Polisiye seri kitaplar içerisinde yer alan eserde, kıvrak zekasıyla kimsenin göremediklerini gören ve gizemli cinayetleri çözebilen Holmes’in etkileyici on iki hikayesi yer almaktadır. 
 • Ejderha Dövmeli Kız-Stieg Larsson: 2005 yılında yayımlanan eser Avrupa’da en çok okunan ve gizemli sürükleyici kitaplar listesinde yer almaktadır. Eser 2011 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştır. 

En Yeni Polisiye Kitaplar

Soluksuz okunması ve sürükleyici özellikleri ile ön plana çıkan polisiye kitaplar, okuyucunu büyük bir merakla ve heyecanla okudukları kitap türleri arasında yer almaktadır. Okuyucunun zihnini karıştırarak bir anda okuyucuyu olayın içerisine dahil eden dedektif romanları gerilim ve heyecanın dorukta yaşanmasına sebep olmaktadır. Polisiye romanlar içerisinde en yeni romanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kayıp Tanrılar Ülkesi- Ahmet Ümit
 • Mermer Adam- Jean Christophe Grange
 • Tepenin Laneti- John Verdon
 • Tepedeki Adam- Sherlock Holmes
 • Çıplak-Hümeyra Kaya
 • İçimdeki Yabancı- Muzaffer Akyol
 • Tacizci- Lars Kepler
 • Çekiç ve Gül- Emrah Serbes
 • Bodrum Katı- Işıl Işık
 • Küllerin Günü-Jean Christophe Grange
 • Kuzenler-Karen M. McManus
 • Gölge Ölüm- Nora Roberts

Polisiye Roman Özellikleri Nelerdir?

Polisiye roman özellikleri arasında en bilineni okuyucuya soluksuz bir heyecan katarak bir suç unsuru üzerinde kurgulanması olmaktadır. Suçlunun veya suçsuzun her ana açığa çıkabileceği kurgulardan oluşmuş eserlerdir. Bu türün Batı’da ilk örnekleri olarak Edgar Allan Poe’nun Morgue Sokağı Cinayetleri ve Dostoyevski’ nin Suç ve Cezası sayılabilmektedir. Yerli olarak ise ilk Türk polisiye roman olarak Ahmet Mithat Efendi’nin Esrar-ı Cinayet romanı sayılmaktadır. 

Bu roman türleri üç temel öğeye dayanmaktadır: suçlu, suç ve polis ya da dedektif. Eser boyunca işlenen suç ya da gizem çözülmeye çalışılır ve genelde kitabın sonunda her şey açığa kavuşur. Gizem, şüphe, aksiyon, cinayet gibi konuları içinde barındıran romanlar olmaktadır. Polisiye kitap türleri konu içeriklerine göre suç polisiyesi, gerilim polisiyesi ve gizem polisiyesi olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Polisiye roman okuma kitapları içerisinde olaylar ve olayların sürükleyiciliği her zaman karakter derinliğinin önünde gitmektedir. 

Bu romanlarda merak duygusu; korku, heyecan, gizem ile sürekli canlı tutulmaktadır. 

Polisiye Kitap Fiyatları

Polisiye romanlar oldukça çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliğe yazarların geniş hayal gücü ve kalem ustalığı sebep olmaktadır. Polisiye romanlar okur severlerin zevk ve ilgilerine göre oldukça geniş ürün yelpazesi ile farklı yayınevleri tarafından satışa sunulmaktadır. Bu ürünlerin fiyatlarını kitabın sayfa sayısı, baskı sayısı, tasarımı, kağıt kalitesi gibi özellikler belirlemektedir. Aynı zamanda kitabın okuyucu tarafından popülerliği arz talep dengesinin değişmesine sebep olduğu için fiyat belirleyen ölçütlerden birisi olmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı