₺320,00
1 2 3 ... 215 >

İslami Kitaplar

İslami Kitaplar

İslami kitaplar, insanlara manevi açıdan yön veren kitaplardır. İnsanoğlu var olduğu andan itibaren çeşitli dini inançları benimsemiştir. İslam kitapları, islam dininin ne olduğu, nasıl yöntem izlediği ve nelerin gerekli olduğunu anlatan bilgilendirici kitaplardan oluşmaktadır. Her dinin kendine özgü kuralları ve ibadet şekilleri bulunmaktadır. İnsanlar inançları gereği bazı ibadetlerin nasıl yapılması gerektiğini düzgün ve doğru bir şekilde öğrenmek için kitaplara başvurmaktadır. Bu kapsamda yazılmış İslam dinini anlatan en önemli dini kitap Kuran-ı Kerim’dir. Müslümanlığın şartları, İslam dininin gerektirdikleri ve daha pek çok bilgi Kuran-ı Kerim’de yer almaktadır.

Din kitapları sadece İslam dini hakkında değil, diğer semavi dinler hakkında da önemli olan başlıca kutsal dini kitaplar indirilmiştir. Hristiyanlar için İncil, Yahudiler için ise Tevrat ve Zebur bu dinlere inan kişileri bilgilendirmektedir. Kutsal kitapların yanı sıra dini anlamda yazılmış ve edebi tür haline gelmiş pek çok eser okurlar tarafından ilgi görmektedir. Her bakımdan insana katkı sağlayan, aydınlanmasına neden olan din kuralları kitabı, hayata farklı pencerelerden bakma imkânı da sunmaktadır. Özellikle İslam dini hakkında yazılmış, belirli bir olay kurgusu üzerinden bilgilendiren dini roman kitapları tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. 

Dini okuma kitapları, insana huzur veren, hayata daha pozitif bakma imkânı sunan ve kişiyi psikolojik anlamda rahatlatan kitap içeriklerine sahiptir. İnancı gereği insan bazı durumları çabuk kabullenebilmekte kader, alın yazısı gibi kavramlarla açıklayabilmektedir. Dini yazarlar bu kapsamda yazmış oldukları eserleri kutsal kitaplardan edindikleri bilgilerle destekleyerek okurlarına sunmaktadır. Çünkü dini anlamda savunulan düşüncenin güvenilir olması gerekmektedir. Dini kitaplar yaratılış, evrenin sırrı, ölümden sonraki hayat gibi konuları ele alarak insanlara birçok alanda bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

İslami Romanlar

Dini romanlar, inanışları bir olay örgüsü üzerinden anlatan uzun edebi türlerdir. İslam dini romanları veya farklı inançları benimseyen bireylerin okuması için yazılmış bu eserler, içerikleri itibari ile oldukça bilgili kitaplar arasında yer almaktadır. Anlatılan olay, dini temellere dayandırılarak dinin gereklilikleri, inanışlar ve inanmanın sonucunda yaşanılan gelişmeler anlatılmaktadır. Hem Türk edebiyatında hem de Dünya edebiyatında bu kapsamda yazılmış pek çok dini okuma kitapları bulunmaktadır. Bu romanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Huzur Sokağı – Şule Yüksel Şenler
 • Secdede Son Nefes – Halit Ertuğrul
 • Minyeli Abdullah – Hekimoğlu İsmail
 • İmamın Manken Kızı – Emine Şenlikoğlu
 • Kendini Kınayan Nefis – Emre Dorman
 • Çöle İnen Nur – Necip Fazıl Kısakürek
 • Aşk Çağlayanı – Nurten Selma Çevikoğlu
 • Bir Annenin Feryadı – Raif Cilasun
 • Öldüğüm Gün – Senai Demirci
 • Aşk Neden Can Yakar – Mehmet Yıldız
 • İdamlık Genç – Emine Şenlikoğlu
 • Nasip Der Susarsın – Nurhayat Şuara Şenbalkan
 • Pirahen – Şener İşleyen
 • Sevme Beni Yüreğinde Allah Yok İse – Kadir Akel
 • Şems-i Tebrizi’nin Not Defteri – Mehmet Hakan Alşan

İslami Kitap Setleri

Dini kitap setleri hem çocuklar için hem de yetişkinler için yazılmış kitaplardan oluşmaktadır. Kişiler dini küçük yaşlarda anlamaya ve algılamaya başlarlar. Bu yüzden çocuklarına dini, etkili bir şekilde açıklamak için ebeveynler din ile ilgili kitaplar okumaktadır. Bu kitaplarda çocukların gelişimine uygun bir şekilde anlatılan dinin gereklilikleri, görsellerle desteklenerek kalıcı öğrenmelerin gerçekleşmesine olanak sunmaktadır. Aynı şekilde çocukların merak duygularını gideren içerikleri ile de son derece eğitici ve bilgili kitaplar arasında yer almaktadır. Yetişkinler için yazılmış dini set kitaplar ise daha ayrıntılı ve daha kapsamlı içeriklere sahiptir. Her yaşa hitap edecek şekilde yazılmış bu kitaplar dini anlama ve açıklama konusunda oldukça başarılıdır. Bu kitaplar arasında yer alan bazı dini kitap setleri

 • Dini Eğitim Seti – Amine Kevser Karaca
 • Can Veren Pervaneler – Hayati İnanç
 • Gökteki Yıldızlar – Mahmud Şakir 
 • Bir Müslüman Nasıl Bakmalı – 
 • İz Bırakanlar – Eda Bayrak
 • Şehadet Serisi – Taha Yusuf
 • Peygamberimizin İzinde – Kollektif
 • Bir Müslüman Nasıl Bakmalı – Yasin Aktay

En Çok Okunan İslami Kitaplar

En çok okunan islami kitaplar çarpıcı olay örgüsüne sahip eserlerden oluşmaktadır. Bu yüzden genellikle roman ya da öykü şeklinde yazılmış eserler okurların daha çok ilgisini çekmektedir. İslamı sevdiren kitaplar yerli ve yabancı yazarların kaleme aldığı etkileyici kitaplardır. İslam dini sade ve akıcı bir üslupla anlattığı için okuması da oldukça keyiflidir. Etkileyici islami kitaplar her dönemde okuyuculara yön vermiş ve akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesine katkı sağlamıştır. Bu kapsamla yazılmış kitaplar ve içerikleri:

Dervişin Teselli Koleksiyonu – Mecit Ömür Öztürk: Çeşitli musibetler karşısında insanların nasıl davranması gerektiğini dini incelikler içinde anlatılmıştır. İçinde 99 teselli bulunan bu eser insana huzur veren dini kitaplar arasında yerini almıştır. 

İslam’ın Dirilişi – Sezai Karakoç: Hem yazıldığı dönem hem de günümüzde en çok okunan dini kitaplardan biridir. Kitapta İslam’ın gelişmesinde Deneme niteliğinde yazılmış bu eser farklı konuları İslam’la ilişkilendirerek ayrıntılı bir şekilde anlatmıştır. 

Dirilt Kalbini – Nouman Ali Khan: İslam dinin temellerini ve Allah’a yaklaşmak için neler yapılabileceğini anlatmaktadır. Müslüman olmanın kuralları, Müslümanlığın değerlerini içeren İslami kitaplar arasında dünya çapında geniş okuyucu kitlesine ulaşmış bir eserdir. 

Allah De Ötesini Bırak – Uğur Koşar: Dini okuma kitapları arasında yer alan eser farklı başlıklarla dinin gücünü okurlarına hissettirmeyi amaçlamıştır. Her başlık altında ders çıkarılabilecek konular yer almaktadır. Allah sevgisin insan hayatını nasıl değiştirebileceği üzerinde duran yazar bu kitabı seri şeklinde yazmıştır. 

Yön ve Yol – Savaş Barkçin: Hak yönüne dönmeyenin yolunu bulamayacağı üzerine yazılmış etkileyici dini kitaplar içeriğine sahiptir. 

Sevdirerek Din Eğitimi – Hatice Kübra Tongar: Çocuklara nasıl ve ne şekilde dini eğitim anlatılması gerektiği anlatan bilgilendirici bir kitaptır. Dini zorlamadan hangi yöntemlerde ve doğru zamanda öğrenilmesi konusunda önemli ayrıntılara değinmiştir. 

Affet Beni Allahım – Halit Ertuğrul: Yaşanmış bir öyküden esinlenerek yazılmış dini okuma kitapları arasında yer edinmiş önemli bir eserdir. Deizm konusunda çıkmaza girmiş bir adamın hayatını anlatmaktadır. Bu insanın yaşadığı tüm zorlukları ve içindeki manevi duyguları keşfetme sürecini ele alan kitap son zamanlarda en çok okunan dini romanlar arasında yer almaktadır.

İslami Bilgi Kitapları

Dini kitap yazarları insanları manevi açıdan aydınlatmak için birçok konuda yazılmış kitapları okurlarına sunmuştur. Bu kitaplar içerisinde temel dini bilgiler ve dinde yapılması gereken her türlü eylem ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Her evde bulunması gereken dini kitaplar arasında yer alan bu eserler, akla gelen her türlü soruya kolaylıkla cevap verebilecek nitelikte yazılmıştır. Ana kaynağı kutsal kitaplar ve çeşitli akademik makaleler olan bu eserlerin doğruluğu ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. İslami kitaplar, İslam dininin güzelliklerini, insan ruhuna faydasını ve insan ilişkilerindeki rolünü anlatmaktadır. 

Din kuralları kitabı yapılması gereken ve yapılmasının yasak olduğu eylemleri açıklamaktadır. Manevi yönden bilgilenmek isteyen okurların tercih edebileceği bu kapsamda yazılmış önemli ve bilgilendirici kitaplar kaleme alınmıştır. Alanında uzman dini kitap yazarları konunun hassas olmasından dolayı bu eserleri dikkatle ve her türlü ayrıntıyı ele alarak oluşturmuşlardır. Din, İnanç, Allah, Peygamber, kutsal varlıklar, manevi duygular başlıca konuları olan dini kitaplar geniş okuyucu kitlesine sahiptir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı