Son Saatler - İkinci Kitap

Gölge Avcıları romanlarıyla 50 milyon okura ulaşan ve birçok dilde okunan New York Times ve USA TODAY çoksatarı Cassandra Clare yeni nesil Gölge Avcılarını anlattığı ve suların hiç durulmadığı “Son Saatler” serisinin ikinci romanıyla dönüyor. Tehlike ve romantizm dolu Demir Zincir’de Gölge Avcıları, Londra’da bir katilin peşinde.
Cordelia Carstairs istediği her şeye sahip görünüyor. Hep sevdiği James Herondale ile nişanlandı; Londra’da en yakın arkadaşı Lucie ile yeni bir hayatı var ve efsanevi bir kahraman kılıcı olan Cortana’yı taşıyor.
Ama işin aslı çok daha farklı. Cordelia’nın evliliği bir yalan, sadece adına leke gelmemesi için hazırlanmış bir oyun ve James hâlâ Grace Blackthorn’a âşık. Dokunduğunda Cortana elini yakıyor. Ve bir seri katil, Londra’daki Gölge Avcıları’nı hedef alıp saldırılarının ardından iz bırakmadan ortadan kayboluyor.   
Cordelia, James ve Lucie şehrin en tehlikeli sokaklarında katilin izini sürmek zorunda. Ve bu sırada her birinin şok edici sırları var: Lucie ölüleri kaldırmaya çalışıyor, Cordelia gizemli bir güce tehlikeli bir bağlılık yemini etti ve James aradıkları katilin bizzat kendisi olabilir.  


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 640
Ağırlık : 640
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺174,50

Birdenbire ortadan kaybolan karısını ve aklındaki soruların yanıtlarını bulmak için Ağrı Dağı’nın gölgesinde yollara düşen Behram, hem umut hem de hayal kırıklığı yaratan ipuçlarının peşinde kaybolur. Şairlerin, şiirlerin ve ayrılık hikâyelerinin harmanlandığı masalsı bir coğrafyada kaderine karşı savaşırken kalbinde iki kadın, aklında tek bir soru vardır: İnsanlar çift doğarmış... Peki ya aşklar?

Haldun Taner Öykü Ödülü ve Orhan Kemal Roman Ödülü sahibi Hasan Özkılıç, Doğu’nun kadim hikâye geleneğinden ve destansı dilinden beslenen üslubuyla, şiirler ve ezgiler eşliğinde uzun bir yolculuğa çıkarıyor okurunu.* Tebriz’den İsfahan’a, kalabalık çarşılardan ıssız dağ köylerine, bir aşktan başka bir aşka... Sabrın bıçak gibi bilendiği bir sevdanın romanı Şima.


Basım Ayı/Yılı : 4/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 300
Ağırlık : 300
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Çok satan Filmlerden Daha Güzel kitabının yazarı Lynn Painter’ın bu yeni romantik komedisinde, bilinmeyen bir numaradan gelen ateşli bir mesajın anonim bir ilişkiye nasıl dönüştüğüne tanık olacaksınız. Kötü şans, daima Olivia Marshall'ın peşinde olmuştur. Ya da belki de ailesinin düşündüğü gibi her şeyi batıran kişi, bizzat Olivia’nın kendisidir. Ama yanlış numaradan gelen "Üstünde ne var?" mesajı, anonim de olsa, hayatının en ateşli ve en eğlenceli ilişkisine dönüşür. Olivia, bir an için şansın, yüzüne gülmüş olabileceğini düşünür. Colin Beck, Olivia'yı her zaman yakın arkadaşının sinir bozucu küçük kız kardeşi olarak görür. Oliva ise başına gelen talihsiz bir olayın ardından Colin’in evine taşınır. Colin, onun tamamen farklı ve insanın aklını başından alan çekici birine dönüştüğünü fark eder. Haftalardır ateşli mesajlar gönderdiği karşı konulmaz Bayan Yanlış Arama’nın, Olivia olduğunu fark edene kadar mesafesini koruyabileceğinden emindir. Ancak şimdi, işler karışmadan önce, ateşi harlayıp harlamayacağına karar vermesi gerekir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 280
Ağırlık : 280
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺89,50

Aşkin Gücü Yaşamın Da Ötesindedir!
Bir Kere Ruh Eşini Bulduysa İnsan, Aşk Asla Ölmez!
 
Ivy hayatın, tüm zorluklarına rağmen çok güzel olduğuna inanıyordu. İleride Tristan’la çok mutlu olacağına. Bir de meleklere...

Meleklerin onu ve küçük kardeşi Philip’i, hatta tüm sevdiklerini her şeyden koruyacağına güveni tamdı.

Ta ki erkek arkadaşı Tristan bir trafik kazasında ölene kadar.

Yaşadığı korkunç yasla birlikte her şeye inancını yitiren Ivy, hayatı boyunca onu koruduğuna inandığı meleklerine de arkasını döndü.

Ailesinin ve arkadaşlarının onu hayata döndürme çabaları sonuçsuz kalıyordu.

Oysa Tristan öldüğü ilk andan beri onun yanı başındaydı ve yeni bir görevi vardı: Ivy’nin koruyucu meleği olmak!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 550
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2019
₺147,50

“Bu yüzyılda romanla ilgilenen herkes bu kitabı okumalı.”

–Lawrence Durrell

“Leydi Chatterley’in Âşığı İngiliz ve Amerikan edebiyatındaki sansürsüz cinsel ilişki tasvirlerine dair tabuları yıktı.”

–Jenny Turner

“Leydi Chatterley’in Âşığı’ndaki sahneler, cinsel deneyimlerin şimdiye dek İngilizcede yazılmış en iyi tasvirleri olabilir.”

–Edmund Wilson

“Lawrence tek bir sonla ilgileniyordu: aşkın, bir erkek ile bir kadının arasındaki ilişkinin, yasaksız ve bütün olduğu takdirde ne kadar güzel ve dokunaklı olabileceğini göstermek.”

–Harvey Breit


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 466
En / Boy : 12 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2019
₺82,50

Öyle bir düş ki yüreğinin uçurumundan, elinden tutamasın kimse. İzin verme! Sal kendini en derinlere. Umursamaz ol kimi zaman, kimi zaman da mangal yürekli bir matador.

Öyle sal ki kendini en derinlere… Namusun, onurun, şen şakrak kahkahaların, kızgın çığlıkların ve ‘kadınlığınla’ hatırlan…

Eğer bir kadın iki erkeği birden seviyorsa, işte o zaman aşk en acı oyununu oynuyordur kalplerde…

Özgür darmadağın olmuş duyguları ve umarsızca atan kalbiyle iki erkeğe birden tutulmuştur. Biri üniversite aşkı Kenan, diğeriyse kendisinden yaşça büyük, evli ve iki çocuk babası Mazhar’dır. Bedeni ve ruhu durmadan bu iki erkeğe sürüklenir durur dalga gibi… Duygularının gelgitleriyle savrulan kalbiyse açmazlardadır.

Peki, özgürce atan bu kalbin gölgesindeki iki adamı bekleyen sonu kim, nasıl belirleyecek?
Özgür’ü bekleyen gerçek sonu kim yazacak?

Gece, Geçmiş ve Düşlerimiz her sayfasını merakla okuyacağınız sıra dışı bir aşk hikâyesi…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 216
En / Boy : 14 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2014
₺36,96

Bir kadın, yedi beden…

Tüm imkânlarla başlayan bir hayat kaç defa imkânsızlığa sürüklenir? Ve bir kadın kaç defa yeniden ayağa kalkar? Her defasında kendinden bir şeyler kaybedip nasıl daha da güçlenir?

Nefeli, Nefi, Rahibe Gentille, La Grecque, Céléstine, Divine, Dada.

Bir kadın, yedi isim…

Entrikalar, savaş öncesinin şaşaalı günleri, savaşın kül rengi yüzü ve aşkın yedi bedeninde tutkuyla çarpan bir kalbin İstanbul, Paris, Atina üçgeninde asırlık serüveni…

Klio Etnopoulos, Aşkın Yedi Bedeni’nde geçmiş ile günümüz arasında duygu yüklü bir hikâyeyi oya gibi işliyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 232
En / Boy : 11 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2014
₺88,20

Hırçın ve sert bakışları, gözlerinin üzerine düşen kızıl bukleleri ile ikizi dahil diğer tüm Ackerly kız kardeşlerinin en başına buyruğu kesinlikle Charity'ydi. Ancak bu kafasının dikine giden güzel kız, hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan aşkın kollarında dizginleri elinden bırakmak zorunda kalacaktır… Lort Lachlan zarif, zengin ve güvenilir görüntüsüyle evlenme çağındaki pek çok genç kızın rüyalarını süslemektedir. Ama onun hayalindeki kadın, taşıdığı unvanı ve pek de iyi geçinemediği ailesini kabullenebilecek, güçlü biridir.

En büyük aşkların nefretle başladığını bilmeyen Charity kendisini imkânsız bir aşkın kollarında bulurken, Lachlan hayalleriyle gerçekler arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Gerçek aşkın peşinden sürüklenen Lachan ve Charity'nin ihtiras, tutku, şehvet, aşk ve entrika dolu aşk hikâyesinde kazanan kim olacaktır? Kalbim Evine Döndü ve Issız Bir Aşkın Kıyısında ile okurları romantik bir yolculuğa çıkaran Kız Kardeşler Serisi'nin yeni kitabı Gerçek Aşkın Peşinde kalpleri yine ısıtacak.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 296
En / Boy : 11 / 17
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2014
₺100,80
Derin, mavi gözleri, bembeyaz, tazecik tenine düşen alev rengi saçları ve dolgun dudaklarıyla yakıcı bir güzellik... Grace’in resmi bile genç ve yakışıklı Kont Trevor Caldwell’i büyülemeye yetmiş, henüz tanışmadığı halde bu genç kızı kontesi yapmaya karar vermişti. Uçsuz bucaksız serveti, baştan çıkarıcı cazibesi ve esprileriyle kontun elde edemeyeceği kadın yoktu. Oysa Grace evliliğin kadınları itaatkâr birer köleye çevirdiğine inanıyor ve evlenmeyi kesinlikle düşünmüyordu. Bütün kadınlar kendisi için yarışırken Trevor ise sadece bu asi genç kızı arzuluyor, ona sahip olabilmek için her yolu deniyordu. Grace karşı koymaya çalıştıkça kontun dayanılmaz çekim alanına daha fazla giriyordu. Bu iki inatçı âşıktan acaba hangisi galip gelecekti?
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 388
En / Boy : 11 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺123,48
Soğuk, kusursuz bir heykeli andıran vakur güzelliği ve mükemmel terbiyesiyle gerçek bir hanımefendi olan Faith ve onu tanıyan bütün kadınların gönlünü çelen, serseri ruhlu Gareth... Kendisiyle utanmazca flört ettiği akşam Faith, Gareth’ın boş bir hovarda olduğunu düşünmüş, ona burun kıvırmıştı ama bir yıl sonra karşısında artık ağırbaşlı ve çekici bir marki vardı. İflah olmaz bir çapkın sadece bir yılda asil bir beyefendiye dönüşebilir miydi? Yoksa bu, usta bir kadın avcısı olarak bilinen genç adamın Faith’i elde etmek için seçtiği bir yöntem miydi?
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 382
En / Boy : 11 / 16,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺120,12
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 318
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺141,12

Füsun Önal kitabıyla ilgili bakın neler söylüyor: Düşündüm Her şey tutuluyordu. Ay tutuluyor... Güneş tutuluyor... Balık tutuluyor, köpeğin tasması tutuluyor... Karşı takımın attığı top kaleci tarafından tutuluyor... Oruç tutuluyor... Sır tutuluyor... Hapşırık tutuluyor... Gözyaşı tutuluyor... Baktım daha pek çok şey tutuluyordu. E-peki "tutulamayan neler var" diye sordum kendime... Sonunda iki şeye karar verdim: "Aşk ve Çiş" tutulamazdı. İnsan ne yaparsa yapsın, hangi statüde olursa olsun, çişi geldiğinde asla tutamaz, biraz dayansa bile. "Aşk" da öyle işte.. "Yooo! Bir kere dilim yandı. Artık asla âşık olmam." diye yemin etse de kişi, aşk bu yeminleri dinlemez. Şayet geleceği varsa, ne yapar eder gelir. Kalbe, beyne girecek ufacık da olsa bir yol bulur kendine. Füsun Önal, 17.kitabında hayatın içinden seçtiği aşk, evlilik, ilk gece, seks, hüzün, yalan, aldatma gibi çeşitli konularda kendine has ironik ve eğlenceli üslubuyla yazdığı yazılarını bu kitapta topladı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2016
₺84,70
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 117
En / Boy : 13,5 / 19
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .
₺70,70

Aynalar Koridorunda Aşk, romanın vaatlerini genişletiyor. Ateşe pervane ruhlar, daha ne kadar kül olmadan aynalar koridorunda yürür? Kendi varlığımızın labirentinde kaybolmuşken, kim bize çıkışı gösterir? Bir başkasının dünyasında var olma çabası, bir çift göz bebeğinde yansıma arzusu, bizi nerelere sürükler? Elimizi tutacak bir el arıyoruz ümitsizce, o el bizi ne kadar taşıyabilir? Aradığımız cevap, çoğu zaman sormayı en son düşündüğümüz kişide gizlidir. O kişi kim? Dr. Mavi, bir psikiyatrist. Beyaz, yaşlı bir yaşam. Kırmızı, Sarı ve Gri, ruhumuzdaki acıların farklı renkleri. Mustafa Ulusoy her birimizin ruhunun röntgenini çekiyor. Bize, bizim sorunlarımıza, kalp kırıklıklarımıza, çıkmazlarımıza, çaresizliğimize, isyanımıza, arzularımıza, ruhumuza dokunuyor. Yürekten gelen ve içimize akan satırlarda, bu dünyada insan olarak var olmanın bedelini sorguluyor. Aynalar Koridorunda Aşk’ı okuyunca aşka dair ne kadar az şey bildiğinizi keşfedecek ve soracaksınız: "Bir insan bir başkasının kalbini doldurabilir mi?" Bu roman aşkı kaybedip kendini bulanların hikayesidir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 325
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2019
₺112,50
Tükendi

Lacey de tüm hayak kırıklıklarını geride bırakıp yeni bir hayatı kucakladığını sandığı sırada öncekilerden daha büyük bir dalganın etkisiyle her şeyini kaybeder. Artık elinde sadece umudu kalmıştır. Umutları hayale, hayalleri gerçeğe dönüşürken kumsala vuran dalgalar bu sefer ona yepyeni bir sürpriz taşır: Aşk.

Güneşin ısıttığı sıcak kumların altın sarısına aşkın en tutkulu renkleri karışır. Ancak 14 yıl önce Lacey'yi çocuğuyla terk eden aşkı da kara bir gölge gibi ortaya çıkar.

Mimoza kokulu meltemlerin estiği Yalınayak Kumsalı'nda Lacey aradığı mutluluğu, peşinden koştuğu hayalleri ve beklemediği bir anda karşısına çıkan aşkı kucaklayabilecek midir?

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 405
En / Boy : 14 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2014
₺52,08
Tükendi

 


 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 472
En / Boy : 14 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2014
₺58,80
Tükendi

Bazı kadınlar özeldir...

Kitaplarını okuduğunuz, filmlerini seyrettiğiniz, oyunlardan tanıdığınız, tarihe geçmiş tüm o özel kadınlar size umut dolu bir yoda rehberlik etse?

Alba, umutsuzluğun karanlık yollarına sapmışken onu adeta içine çağıran bir ev görür. Hem de tam Umut Sokağı'nın  sonunda. Kadınlığın tüm öngürüleine sahip olan Alba, kendini ilk defa bu evde rahat ve huzurlu hisseder. Ancak ev ona önemli bir hazine daha sunar: Umut.

Sylvia Plath'dan Virginia Wollf'a, Florence Nightingale'den Elizabet Taylor'a, Doris Lessing'ten Agatha Chiristie'ye kadar birçok isme de kapılarını açan bu sıra dışı ev, Alba'nın kalbini saran kara bulutları dağıtıp gökkuşağından bir patikada yürüyebilmesini sağlayacak mıdır?

"O kadar keyifli ve kendine has bir tarzı var ki en sıkılmış okuyucuları bile şaşırtacak kadar taze ve harika, güneş ışığı gibi bir roman."

- Barbara O'Neal,

Mutlu Sonlar Bahçesi'nin yazarı.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 309
En / Boy : 14 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2014
₺42,00
Tükendi

Eksik olan tek şey aşk mı? Küçücük bir dünyanın içine sıkışıp kalmış mı hissediyorsunuz? Yoksa hiçbir yere ait değil gibi mi? Çirkin ördekten bir kuğuya dönüşen bir kadın olabilirsiniz ya da kurtlar sofrasında ayakta kalmayı başaran gerçek bir survivor. Veya aidiyet duygusu olmadan oradan oraya sürüklenen başka bir kadın... Bir kadının isteyebileceği her şeye sahipmiş gibi görünebilirsiniz ama içinizde kimsenin bilmediği bambaşka fırtınalar kopabilir. Ve kim olursanız olun, bir gün hepinizin hayatına aynı erkek girebilir ve hepinizi darmadağın edebilir Dört kadın ve onların hayatına bir şekilde dahil olan bir erkek. Sürüklenecek, dağılacak ve elinizden bırakamayacaksınız...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 494
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺22,56
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 463
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2003
₺32,76
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 615
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺23,52
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 461
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺22,26
Tükendi

Cassie’nin babasının küçük bir havaalanı vardır. Babası çok iyi bir pilot olan Cassie de uçmayı istemektedir. Fakat babası buna izin vermez. Babasının ortağı olan Nick ona gizlice uçmayı öğretir. Nick, Cassie’den yaşça çok büyük olmasına rağmen birbirlerine aşık olurlar. Cassie artık çok iyi bir pilottur ve babası da bunu kabul eder. Nick, Cassie’den yaşça büyük olduğu gerekçesiyle onunla evlenmeyi kabul etmez. Cassie ise, bir hava gösterisi sırasında Desmond Williams adında çok zengin biri tarafından keşfedilir. Cassie bir havayolu şirketinin sahibi olan Williams ile kontrat yapar. Bir yandan uçuşlara, diğer yandan da reklam çalışmalarına devam eder ve ardından Williams ile evlenir. Ama adam, onunla havayolunun reklamı için evlenmiştir. Beraber bir Pasifik turuna çıkarlar. Bu arada Cassie, Desmond’un gerçek yüzünü görmüş ve ayrılmaya karar vermiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 447
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2006
₺21,42
Tükendi
"Ateş kesilir geçse saba gülşenimizden" "Nurbanu", Osmanlı İmparatorluğu’nun en görkemli dönemi olan 16. yüzyılda, "şehzadeler şehri" Manisa’da II. Selim ile gözdesi Nurbanu’nun yaşadığı büyük aşkın romanı. Öyle bir aşk ki bu, II. Selim’in deyişiyle, gülbahçelerinden sabah rüzgarı bile geçse ateşe dönüşüyor!.. Bu romanda tahta çıkma ihtimali en zayıf şehzade iken, kardeşleri Mustafa ile Bayezid’in ortadan kaldırılmalarıyla, Kanuni Sultan Süleyman’ın tek varisi haline gelen Selim ile cariyelikten sultanlığa giden yolda güçlü kişiliğiyle şehzadesini de akıllıca yönlendiren Nurbanu’nun yaşadıklarını adım adım izlerken; aşkın, sevginin ve cinselliğin farklı boyutlarına tanık olacaksınız. Ama yalnızca bir aşk romanı değil "Nurbanu"; Teoman Ergül, yüzlerce kaynaktan da yararlanarak tarihsel gerçeklerde yazınsal gerçekliği büyük bir ustalıkla buluşturduğu bu kitapta, şehzadelerin yetki ve sorumluluklarını nasıl kullandıklarına; sarayın içinde ve dışındaki insanların günlük yaşamlarına; Yahudi topluluğunun İmparatorlukta nasıl etkin bir konuma geldiğine; tekke ve medrese çekişmelerine; kardeşler arası taht kavgalarına da ışık tutuyor...
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 358
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2000
₺17,89
Tükendi

Paris Armstrong başına geleceklere hazırlıklı değildi. İki yetişkin çocuğu, Connecticut’da güzel bir yuvası vardı, hayatından ve evliliğinden memnundu. Yirmi dört yıllık eşi, önemli bir mesele görüşmek istediğini söylediği zaman da olacakları tahmin edemedi. "Boşanmak istiyorum," dedi Peter. Yirmi dört yıldır taparcasına sevdiği kocası, genç bir kadın yüzünden onu bir kenara atmıştı. Kocası ve otuz bir yaşındaki sevgilisi gelecek için planlarını çoktan yapmışlardı ve Paris’i paramparça olan hayatının ortasında yapayalnız bırakıyordu. Birkaç gün sonra Peter evden gitti. Paris, ertesi günü nasıl geçireceğini bilemedi oysa tüm yaşamını nasıl geçireceğine karar vermek zorundaydı. Bundan daha acı bir görev olamazdı. Günlerce eve kapanıp ağladı. Ondan sonra yakın arkadaşlarının iyi niyetli, fakat ona ıstırap veren "uygun birini bulma" çabaları başladı. Danielle Steel, en çok satan kitaplar listesine giren elli yedinci romanında yalnız kalan ve hayatının ikinci baharını yaşayan bir kadının heyecanlı ve korkunç flört oyunlarının girdabına kapılışını ustalıkla anlatıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 389
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2003
₺18,90
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 416
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺17,11
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺16,80
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 311
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .1984
₺16,80
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 344
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺15,56
Tükendi

"Seni seviyorum..." diye fısıldadı John, ve diğer taraftan Liz de gülümseyerek aynı cümleyi tekrarladı. Kocasını çok seviyordu, ama karanlıklara tümüyle gömüldükleri bir noktaya geldiklerini düşündükçe, dehşetle karışık bir minnet kaplıyordu tüm benliğini. Maribeth olmasaydı, verdiği bu güzel armağan olmasaydı, her zaman paylaştıkları ama neredeyse unuttutlan sevgi olmasaydı, bu güne asla ulaşamayacaklardı... Yüreğinizi ısıtacak, gözyaşlarıyla okuyacağınız bir Danielle Steel romanı daha... Danielle Steel bu kitabında da okurlarını sade üslubu ve duygusallığıyla büyülüyor. Nefesinizi kesecek olan Armağandı okurken kitabın son sayfalarına nasıl geldiğinizi anlamayacaksınız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 239
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .1994
₺12,60
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 394
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺12,60
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 216
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺10,50
Tükendi
Gururlu ve güzel "Cennet" sonunda ailesinin utanç dolu geçmişini silip unutturmak üzere Willie dağlık bölgesine geri gelir. Çocukluktaki sevgilisi Logan’ın eşi olarak yıllardır özlediği sevgiyi tadacak ve babasının kendisine karışmalarından özgür olarak geri kalmış bir kasabada öğretmenlik yaparak aynı zamanda sevilen bir eş, anne olacaktır. Ama, balayı yolculuğunda Boston’daki Farthinggale Köşkü’nde onurlarına savurganca düzenlenmiş tantanalı bir partiye katılınca Cennet ve Logan köşkte kalmaya, Tatterton ailesinin zenginliği ve ayrıcalıkları içinde yaşamaya karar verirler. Sonra, Cennet’in geçmişinin hortlakları bir kez daha ayağa kalkar, onun duyarlı mutluluğunu yıkıma uğratmaya; Cennet’in değerli aşkını skandallarla, kıskançlıklarla, uğursuz tutkularla ve tehlikeli düşlerle söndürmeye çalışırlar...
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 432
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2005
₺8,32
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 453
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺7,70
Tükendi
Isabel Dalhousie sık sık arkadaşlarını, kimi zaman aşklarını, arada sırada da çikolatayı düşünür. Edinburghlu bir felsefeci olarak konumunun bilincindedir. Günaha Övgü kitabının eleştirisini hiçbir güçlük çekmeden, kolaylıkla yapabilir. Ama iş gerçek hayata geldiğinde bocalar. Özellikle de kendisinden küçük Jamie’ye olan hisleri konusunda... Jamie’nin yakışıklılığı, Isabel’i hem duygusal hem de ahlaki açıdan zor bir duruma sokar. Ben bir felsefeciyim, diye düşünmeye başlar, ama aynı zamanda da bir kadınım. Isabel, yeğeni Cat’in İtalya’ya gitmesi üzerine bir süreliğine onun dükkânını idare etmeyi kabul eder. Ancak müşterilerden birinin ameliyat sonrasında yaşadığı tuhaf tecrübeleri öğrenince, merakına yenilir ve kendini tehlikeli bir maceranın tam ortasında bulur. Bu arada, içindeki hisleri tartmaya da vakti olur; aşkı, arkadaşlığı ve tabii ki insanı günaha teşvik eden şeyleri... Sonuncusu farklı şekillere bürünerek çıkar karşısına; örneğin çikolata gibi. Ya da çekici İtalyan erkekleri...
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 271
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺3,89
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 365
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2005
₺5,88
Tükendi

Issızlığının içinde en kalabalık yanındır aşk…

Sözcükleri uykusundan uyandır…
Ne söylesen eksik kalacak bir yolculuktur kalbin yolculuğu.
Yüreğine, gönlüne akan her şey mavi bir sessizliktir kimi zaman.
Sessizliğin yorganını üstüne örtersin. Sıcak tutsun diye değil, seni korusun diye.
Sözcüklerden bir ormanın olur kimi zaman. O ormanda kaybolmak, şarkılar mırıldanmak istersin. Ayağına dolansın istersin börtü böcek. Kuş seslerinden, rüzgârın uğultusundan, yaprağın hışırdayışından, karıncanın telaşından ince bir düş senfonin olsun istersin. Telaşla değil, incelikle kalbin yolunu adımlamak istersin.
Düşlerinden yaşama sarkıttığın bir ipin olsun istersin. O ipe tutunmak ve kendi şarkını mırıldanmak istersin.
Uzun sürsün, hiç bitmesin istersin kalbindeki uyku.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 208
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2016
₺89,60
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 392
En / Boy : 13 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2014
₺49,56
Tükendi

Sıkıcı hayatından kaçan Cassie, sonunda kendini alışverişin kalbine, Londra’ya atmayı başarmıştır. Artık lüks zevklerini karşılayabilecek kadar para kazanıyor, gönlünce gezip dedikodu yapacağı arkadaş çevresi ve onu hediyelere boğan sevgilisi ile istediği hayatı yaşıyordur. Moda tutkunu, eğlence düşkünü Cassie’nin modern peri masalı, işinden kovulmasıyla son bulur. Beş parasız kalması yetmezmiş gibi bir de sevgilisi tarafından aldatılır. Tutumlu olma sanatında pek de yetenekli sayılmayan Cassie aşkı, arkadaşları, hayalleri ve statü endişesiyle oradan oraya savrulmaktadır. Cadde kızı bakalım düştüğü bu korkunç durumdan kurtulmayı başarabilecek mi?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 262
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2012
₺38,64
Tükendi

Ailesi tarafından sevgiden mahrum bırakılan Victoria kendini leziz yiyeceklerin dünyasına kapatır ve gerçek hayatta sahip olamadıklarını bu şekilde unutmaya çalışır. Bütün erkeklerin peşinde koştuğu kız kardeşi Gracie ise son derece alımlı, çıtı pıtı bir kızdır. Victoria hiçbir zaman aşkı tadamayacağını, diğer insanlar gibi mutlu bir hayat süremeyeceğini düşünürken hayata yeni bir şehirde başlangıç yapmaya karar verir. Bu başlangıç, Victoria’nın hayatını yeniden yaşanılır kılar. Belki de minicik değişiklikler mutluluğa ve gerçek aşka giden kapıyı açacak anahtarlardır...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 326
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2010
₺60,48
Tükendi

"Mutluydum. Sanki o bunalımları yaşayan adam ben değildim. Aşkın bu denli kudretli bir şey olduğuna ilk defa tanık oluyordum. Hiçbir şey umurumda değildi artık. Zaten neyin yalan neyin gerçek olduğunu da idrak edecek havadan çıkmıştım." 70 yaşında emekli bir büyükelçi olan Orhan Bey, meslek hayatında edindiği deneyimleri ve anıları bir kitapta toplamak ister. Kitabın yazım sürecinde kendisine eşlik edecek bir yardımcıya ihtiyaç duyar ve tavsiye üzerine Gül adında genç bir kızla tanışır. İşte bu andan itibaren her şey hızla değişmeye başlar; bu zamana kadar mütevazı bir hayat süren Orhan Bey, yeni tanıştığı genç kızla hiç tatmadığı duyguların peşinden gider. Polisiye türünün edebiyatımızdaki usta kalemi Osman Aysu’dan heyecan dolu, imkânsız bir aşk serüveni.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 268
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2012
₺105,84
Tükendi

"Kendinden dışarı taşınandır aşk." Aşk Tutulması resimle yazının, iki kardeş dünyanın birbirine akrabalığını onaylattığı özel bir şiirselliğin kitabı. Solmaz Kâmuran’ın fantazmagorik üç küçümen öyküsüne ressam Nevin Hirik düşselliğin sınırlarını zorlayan resimleriyle eşlik ediyor. Aşka yer açın... Elinizdeki kitap size gölgesini bırakıp giden bir aşkı anlatıyor. Her satırında şiirin, öykünün ve aşkın düş dünyasından taşıp önünüze gelen bir suç ortaklığının lirik başyapıtı. Aralarında aşktan daha iyi bir şey bulunduğunu hisseden âşıklara bundan daha iyi bir kanıt, bundan daha iyi nefes verilebilir mi? Bazen aşk size kalbinizin ışığını hatırlatır. Bazen aşk size bir yangını büyütmenin hatırasını verir. Bazen aşk rüzgârda unutulan bir mumdur. Bazen aşk binlerce yıldır tanıdığınız bir yabancıdır. Bazen aşk... Yalnızca aşk... Her kelimesiyle aşka bakan, üşüdükçe üstüne tülden iyiliğini örten lirik bir güneşin altında ısınmaya var mısınız? Aşk Tutulması nicedir unutulan iyiliğin harflerini sevgililerin kalplerine ilmek ilmek ören bir düş bahçesi. Şimdi bu bahçede konaklamanın, nefes almanın vaktidir. Kalpten kalbe taşınan iyiliklerin gölgesi hep yanı başınızda artık... Onu tülden bir aşkın iyiliğiyle sarıp sarmalamanın vaktidir. Yazıya, aşka ve hayata yepyeni koridorlar açan büyüleyici, usta işi bir yapıt Aşk Tutulması. Herkes için ve hiç kimse için yazılmış bir kitap Aşk Tutulması.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 79
En / Boy : 14,5 / 20,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2012
₺130,90
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 525
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2008
₺90,72
Tükendi

Yetenekli, genç bir doktor olan Raj Rabban, sevginin ve ölümün anlamını bildiğini düşünürken, Manhattan metrosunda alev saçlı Molly ile karşılaşır. Bu karşılaşma, onun hayal bile edemeyeceği kadar derinlere nüfuz eder. Raj, ailesinin kendisi için seçtiği Maya ile nişanlı olmasına rağmen, Molly onun ruhundaki ateşi yakan alev olur. Kısa bir süre, ancak gerçek ruh eşlerinin paylaşabileceği bir rüyayı yaşarlar. Önünde uzanan yol, onu ve ona yakın olanları ölümün kapısından içeri taşıyacaktır. Ruh İkizi, sadece iki kadına birden duyduğu aşkla bölünmüş bir adamın hikâyesini anlatmamaktadır. Deepak Chopra’ya özgü sezgilerle de zenginleştirilmiştir. Yazarın zihin, beden ve ruh anlayışı, yeni ve cesur bir ifade kazanmakta; kendisine, tutkulu ve saplantılı bir aşk hikâyesi sunulan okuyucu, sevginin bizi ölümlü hayatın sınırları dışına nasıl taşıyabileceğini keşfetmeye davet edilmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 238
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺26,88
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 18,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2004
₺30,10
Tükendi

İkisi de aynı kolejde okumuş, aynı sıraları paylaşmıştı. Okulun basketbol takımında da devam eden arkadaşlıkları keyifli bir dostluğun kapılarını açmıştı onlara. Mezun olduktan sonra kendilerine bambaşka yollar çizince, ister istemez bir mesafe girmişti aralarına. Giderek birbirlerinin izini kaybetmişlerdi. Biri avukat olmuş, üst üste kazandığı davalarla İstanbul’da ünlü bir isim haline gelmişti. Diğerinin ise nerede olduğu bilinmiyordu. Yıllar sonra bir gün karşılaştılar!... Zorunlu bir karşılaşmaydı bu. Eski okul arkadaşı çaresizdi ve avukattan yardım istiyordu. Oğlu bir süredir kayıptı çünkü. Avukat, elbette ki yardım edecekti arkadaşına. Ama olayın üstüne üstüne gittikçe hiç ummadığı sorunların içinde buluverdi kendini. Üstelik, bu gerilim dolu arayışta bir doktor, aşkla da tanıştırdı onu. Asıl macera şimdi başlıyordu...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 472
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2000
₺177,80
Tükendi
Simon Steinberg ile Blaire Scott, Hollywood’un en saygın çiftleri arasındadır. Ünlü bir film yapımcısı olan Simon ile bol ödüllü bir televizyon dizisi yazarı olan Blaire, sürdürdükleri mutlu evlilikleri ile klişeleşmiş Hollywood yaşamına meydan okumaktadırlar. Mesleğinde çok parlak bir gelecek vaat eden küçük kızları genç fotomodel Samantha, tıp fakültesi öğrencisi oğulları Scott ve büyük kızları Allegra ile mutlu ve başarılı yaşamlarını sürdürürken pek çok soruna da göğüs germek zorundadırlar. Sanatçıların avukatlığını yapan yirmi dokuz yaşındaki Allegra Steinberg, vaktinin çoğunu mesleğine adadığı için özel hayatına çok az zaman ayırabilmektedir. Fakat bir gün New Yorklu bir yazarla karşılaşınca hayatı alt üst olur. Birden kendini evlilik planları yaparken bulur. Düğün töreni hazırlıkları sırasında küçük aksilikler, beklenmedik sürprizler ve giderek artan heyecan herkesi etkilemeye başladığında Allegra’nın düğününün gerçek anlamı da ortaya çıkar. Allegra için bütün bu seremoniler geçmişi ve geleceği arasında kurulan bir köprü gibidir. Annesi ve babası içinse, her evlilik gibi bu da onları bir arada tutan bağları kuvvetlendirecektir. Ama her şey o kadar basit değildir...
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 448
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2000
₺31,92
Tükendi
India Taylor, kendini çocuklarına ve kocası Doug’a adamış bir kadındır. Bir zamanlar ödül alacak kadar başarılı bir haber muhabiriyken, böyle bir seçim yaptığı için de asla pişmanlık duymaz. Ancak bir gün olaylar onu pişman olmaya sürükler. Birden yapmış olduğu fedakarlığın kendisine çok pahalıya mal olduğunu anlar. Tam o sırada Paul Ward’la tanışır. Buruk Anılar India’nın; daha doğrusu özgürlüğün, hayallerin ve bu hayalleri gerçekleştirmek için yapılan seçimlerin hikayesi. Danielle Steel, her zamanki cesur yaklaşımıyla yeni maceralara doğru yolculuğa çıkmaktan korkmayan kadının ve bu macerada ona yol gösteren erkeğin portresini çiziyor. India’nın bazen hüzünlü, bazen coşkulu geçen bu yolculuğunu nefes nefese okuyacaksınız. Buruk Anılar, cesaret isteyen seçimlerin ve yeni başlangıçların romanı.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 391
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .1999
₺29,40
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 371
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .1982
₺26,88
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 515
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺37,80
Tükendi

İlk defa 1900 - 1901 yılları arasında Servet-i Fünûn dergisinde tefrika edilen Eylül’ ün kitap halinde ilk baskısı 1901 yılında yapılmıştır. Rauf’ un en önemli eseri olan Eylül, zamanının ilk psikolojik romanı olarak kabul edilir. Romanda, Suad, Süreyya ve Necib üçlüsü arasındaki aşk-sadakat-evlilik üçgeninde, bu insanların ruhsal çözümlemesi yapılmıştır. Evli bir kadınla, kocasının yakın arkadaşı olan bir adam arasında yaşanan yasak aşk ve bunlardan habersiz kocanın ruhsal durumları, kadının ve erkeğin toplumsal rolleri, dönemi itibariyle cesur bir dille anlatılmaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 365
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2017
₺75,60
1 2 >

Aşk Romanları

En İyi ve En Tutkulu Aşk Kitapları

Aşk kitapları, roman türünde aşk temasını ele alan uzun edebi eserlerdir. Türk ve Dünya Edebiyatında duygusal ve romantik türde yazılmış eserlerden olan aşk romanlarının geniş okuyucu kitlesi bulunmaktadır. Bu yüzden romantik kitaplar her çağda yazılmış ve yazılmaya devam etmektedir. Okurların iç dünyasını etkileyen olay örgüsü, duyguları anlamaya ve anlamlandırmaya katkı sağlamaktadır. En güzel aşk romanları, duygusal hikâyeleri ile okurlarının beğenisini kazanmış eserlerden oluşmaktadır. Aşk temasının içine sosyokültürel sorunları da ekleyen yazarlar, romanlarında yazdığı dönem hakkında bilgi vermektedir. 

Tutkulu aşk romanları genellikle ikili ilişkilere odaklanır. İki kişi arasında yaşanan aşk, sevgi, ayrılık, özlem, tutku gibi her türlü duygunun yaşandığı olay örgüsüne sahiptir. Dünya klasikleri aşk romanları içinde yer alan Tolstoy’un kaleme aldığı Anne Karenina adlı roman, toplumun üst tabakalarında yaşanan aşkı konu edinir. Aşkın getirmiş olduğu farklı duyguları yansıtan, psikolojik çözümlemelere yer veren aşk romanları arasında yer alan bir eserdir. Bunun yanı sıra Dünya Klasikleri içinde Stendhal’ın Kırmızı Siyah’ı, Balzac’ın Vadideki Zambak’ı, klasik aşk romanları içinde çok okunan kitaplardır. Modern klasikler içerisinde ise Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk Kitabı aşkı ve tutkuyu konu edinir.

Türk Aşk Kitapları

Türk edebiyatının her döneminde aşk kitapları yazılmıştır. Bu kitaplar hem yazıldığı dönemde hem de günümüzde en çok okunan kitap listelerinde yer almıştır. Türk aşk romanları genç okurların daha fazla tercih ettiği bir türdür. Özellikle lise de okunan aşk kitapları genç okurların daha fazla beğenisini kazanmıştır.. Etkileyici ve akılda kalıcı olay örgüsü ile okurlarının beğenisini kazanmış Türk yazarlara ait sürükleyici aşk romanları şunlardır:

 • Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar:  Cumhuriyet dönemi eserlerinden olan Huzur Mümtaz ve Suat’ın Nuran’a olan aşkını anlatır. Aşkın, trajedinin ve toplumsal olayların anlatıldığı Türk Edebiyatında önemli bir yeri olan aşk konulu kitaplar arasındadır. 
 • Aşkı Memnu - Halit Ziya Uşaklıgil: Türk Edebiyatının gerçekçi romanlarından biridir. Aşk-ı Memnu romanının konusu Behlül ve Bihter'in yasak aşkıdır. 
 • Türk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali: Yazıldığı dönemde ve günümüzde popülerliğini koruyan eserdir. Raif Efendi’nin Maria Puder’e olan aşkını konu edinir. Romanda aşk ve bir insanın içinde yaşadığı topluma karşı yabancılaşması psikolojik tahliller yapılarak anlatılmıştır.
 • Eylül – Mehmet Rauf: Yasak aşkı konu edinen duygusal romanlar içinde değerlendirilen bir eserdir. Her ikisi de evli olan Suad ve Necip arasındaki yakınlaşmaları ve yasak aşkı, kişisel duyguları ayrıntıları ile anlatır.
 • Dudaktan Kalbe – Reşat Nuri Güntekin: Günlük tekniği ile yazılmış aşk romanıdır. Kenan ve Lamia’nın imkânsız ve trajik aşkının atladığı bu romanda yazar travmatik olaylara da yer vermiştir. 
 • Masumiyet Müzesi – Orhan Pamuk: Nobel Ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk’un en iyi aşk romanları arasında yer alır. Zengin bir ailenin oğlu olan Kenan’ın fakir bir kız olan Füsun’a aşkını anlatır. Gerçek bir olaydan esinlenerek yazılan romanda Kenan’ın Füsun’a ait tüm eşyaları biriktirip müze haline getirmesi ise okurlarının ilgisini çekmiştir. 
 • Cemile – Orhan Kemal: Cemile ve Necati ‘nin aşkının anlatan romanda toplumsal sorunlara da sıkça değinilmiştir. 
 • Kalp Ağrısı – Halide Edip Adıvar: İki Genç kızın aynı erkeğe âşık olmasını konu edinmiştir. Halide Edip Adıvar’ın duygusal romanlar arasında yer edinen bir eseridir. 
 • Bir Gün Tek Başına- Vedat Türkali: Yazıldığı dönemin siyasi sorunlarını ve o dönemde yasak aşk yaşayan Kenan ve Gürsel’in tutkulu ilişkisini ele alır. 

Romantik Kitap Önerileri

Duyguların yoğun bir şekilde anlatıldığı kitaplar romantik türde yazılmış edebi eserlerdir. Geniş okur kitlesine ulaşmış birçok eser hem yayınlandığı dönemde hem de günümüzde popülerliğini korumaktadır. Romantik kitaplar hem Dünya Edebiyatında hem de Türk edebiyatında yazılmış farklı kurguları ile beğeni kazanmıştır. Tutkunun, romantikliğin, özlemin, hüznün en derinden hissedildiği bazı romantik kitaplar şöyle sıralanabilir:

 • Aşk ve Gurur – Jane Austen: Zengin bir adam olan F. Darcy ile orta sınıf bir ailenin kızı olan Elizabeth Bennett’in aşkının anlatıldığı aşk roman kitapları arasındadır. Gurur ve önyargının aşk üzerinde etkisini gösteren dünya çapında çok okunan kitaplardan biridir. 
 • Leyla İle Mecnun – Fuzuli: Fuzuli’nin kaleme almış olduğu mesnevi türünde yazılmış romantik bir edebi eserdir. Leyla ile Kays’ın aşkının anlatıldığı Divan Edebiyatı dönemine ait lirik (duygusal) yapıda yazılmıştır.
 • Araba Sevdası – Recaizade Mahmut Ekrem: Türk edebiyatının ilk realist romanı olarak kabul edilse de konusundan dolayı aşk romanları arasında yer alır. Osmanlının batılılaşma döneminde yazılmış bu eser batı hayranı Bihruz Beyin aşkını konu edinir. 
 • Kolera Günlerinde Aşk – Gabriel Garcia Marquez: Florentino Ariza adlı genç bir adamın sonu olmayan aşkını anlatır. Aşkın tüm yönlerini ayrıntıları ile işleyen yazar eserinde yarım yüzyıl süren aşkın öyküsünü ele alır. 
 • Senden Önce Ben – JoJo Moyes: En çok okunan aşk kitaplarından biridir. Geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkûm olan genç adamın bakıcı olarak işe alınan genç bir kızla aşkını konu edinir. 

En Çok Okunan Aşk Kitapları

Aşk kitapları, sadece aşkı değil ayrılığı, özlemi, ölümü konu edinir. Okuyan kişilerin duygu yoğunluğu yaşamasına sebep olan bu kitaplar her ülkede çok satan aşk konulu kitaplar arasında yer almaktadır. Bu eserler yazıldığı dönemin sorunlarını, toplumsal baskılarını da ele alan ve bu şartlar altında duygusal ilişkilerin boyutu bilgi veren edebiyat kitaplarıdır. Dünya klasikleri içinde yer edinmiş ve geniş kitlelere hitap etmiş bazı aşk kitapları:

 • Genç Werther’in Acıları- Goethe
 • Vadideki Zambak- Balzac
 • İlk Aşk - Turgenyev
 • Bir Aşk Hikâyesi – Emile Zola
 • Beyaz Geceler – Dostoyevski
 • Romeo ve Juliet – William Shakespeare
 • Madam Bovary – Gustave Flaubert
 • Gurur ve Önyargı – Jane Austen

Sadece Dünya Edebiyatında değil Türk edebiyatının bütün dönemlerinde yazılmış ve okurları tarafından beğenilmiş aşk kitapları bulunmaktadır. Kürk Mantolu Madonna, Huzur, Masumiyet Müzesi, Aşkı Memnu, Ağrı Dağı Efsanesi, Zeliş gibi Türk edebiyatına damga vurmuş Türk aşk romanları yazıldığı dönemde ve günümüzde geniş okur kitlesine ulaşmıştır. 

Aşk Kitapları Fiyatları

Dünyaca ünlü aşk romanları fiyat olarak farklı aralıklarda satışa sunulmaktadır. Bu farklılıklar ise bazı kriterlere göre belirlenmektedir. İçerdiği telif, kitabın sayfa sayısı, yayınevi, basımı ve matbaa masraflarına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Her bütçeye uygun en güzel aşk kitapları kitapçılardan ya da sanal kitap mağazalarından kolayca temin edilmektedir. Ayrıca aşk konulu kitaplar set şeklinde satışa sunulmaktadır. Set fiyatları okuyucular için çok daha uygun fiyatlandırıldığı için daha çok tercih edilmektedir. Duygusal romanlar arz talep dengesine göre de fiyatlandırılır. Ülke ya da dünya çapında ses getirmiş milyonlarca okur kitlesine ulaşmış kitaplar yoğun talep görmektedir. Bu durum da fiyatlandırmalara etki eder. 

En güzel aşk kitapları çeşitli mecralarda okuyucularına sunulmaktadır. Mağazalar ile web sitelerinde fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Aynı zamanda yapılan kampanyalar, indirimler fiyatların değişmesine neden olmaktadır. Son olarak kitap fiyatlarını etkileyen önemli bir unsur da yazarın popülerliğidir. Dünyaca ünlü yazarların ya da Türk edebiyatı içerisinde yer edinmiş ve ismi duyulan yazarların kitapları, tanınmamış yazarlara göre daha yüksek fiyat aralıklarında okuyucularına sunulmaktadır. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı