Türkiye 200 yıllık geri kalmışlık kısır döngüsünden neden kurtulamıyor?

Japonya Osmanlı’dan, G. Kore Türkiye’den neden daha başarılı oldu?

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e miras kalan kurumlar nelerdir?

Türkiye’de kurumlar neden dışlayıcıdır? Arka plandaki taşıyıcı sosyo-siyasi iktidar paktı nasıl daralır ve toplum yararını göz ardı eder?

Türkiye Doğu-Batı ekseninde neden sıkışmış hisseder?

Türkiye’de hedeflerle kapasite arasındaki uyumsuzluk popülizmi nasıl besler? 

Türkiye, geri kalmışlık kısır döngüsünden çıkıp üretken bir döngüye girebilir mi?

Türkiye için üretken, kapsayıcı ekonomi politik ve diplomatik kurumlar dizgesi neleri içermelidir?

Türkiye, gerçekçi hedeflere yönelik yüksek bir ülke kapasitesini nasıl inşa edebilir?  

Bunu başaracak bir alternatif sosyo-siyasi iktidar koalisyonu nasıl kurulabilir?

Prof. Tekin, Türkiye’nin geri kalmışlığını karşılaştırmalı ekonomi politik dinamikler üzerinden ele alıyor.

₺138,60

ABD’nin hegemonik rolü bitti mi? Çin yeni küresel hegemon olabilir mi?  Çin’in kısıtları ve Batı’nın avantajları nelerdir?

Hızlı küreselleşme, Doğu Asya’da yüz milyonları yoksulluktan çıkarırken, neden başka bölgelerde belirsizlik ve popülizmi harekete geçirdi?

Post-popülist arayışlar nelerdir? Kapitalizmin sonu mu geldi?

2010’larda Türkiye’de (otoriter) popülizm nasıl yükseldi? Siyasi güç yoğunlaşması, rant ekonomisi ve diplomatik yalnızlık sarmalı sürdürülebilir mi? Yoksa, ilk kritik kavşakta, bu kısır döngü kırılabilir mi?

2020’lerin başında Türkiye’de yaratıcı bir kadro, kapsayıcı bir toplum sözleşmesi ve destekleyici bir alternatif sosyo-siyasi iktidar koalisyonu kurgulayabilir mi? Hangi toplumsal katmanlar, hangi dışlanmış kesimler hedeflenmelidir? 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları neyi ima ediyor?

Türkiye’nin dönüşüm ajandası neleri içermelidir? Siyasi, ekonomik, toplumsal ve diplomatik hangi kurumsal reform adımları atılmalıdır?

Türkiye’nin geleceğinden neden ümitli olmalıyız? Geçmiş-bugün-gelecek dengesini nasıl yakalayabiliriz? Bilim/teknoloji çağında Türkiye’nin uygarlığa katkı yapma potansiyeli nedir?

Prof. Dr. Ali Tekin, bu kitapta, 2020’lerin küresel ve yerel koşullarında, Türkiye için üretken/erdemli bir döngüye geçişi mümkün kılabilecek kurumsal dönüşüm dinamiklerini irdeliyor.  

₺104,30

Lider ve yönetici arasındaki fark nedir?

Sürekli masa başında olan çalışan, en iyi çalışan mıdır?

Otomotiv sektörünün liderlerinden Güney Koreli Hyundai, bizim ülkemize ekonomik arabalar pazarlarken Brezilya’ya neden daha lüks otomobiller ihraç ediyor?

“3 al 2 öde” gibi reklam sloganları aslında bize ne anlatıyor?

*** 

Pazarlama, satış, ihtiyaç, maliyet, masraf, indirim, markalaşmak ve hatta kurumsallaşmak… Bunların her biri, uzun uzadıya ele alınacak kavramlar. Bu kitabın derdi, bunları tanıtlamak değil. Bu kitap bundan bahsetmiyor. Söyleyince Kızıyorlar’ın derdi tanım yapmak değil. Pazarlama tekniklerinden bahsetmek, şunu şöyle yaparsanız şöyle olur gibi alevli cümleler de söylemiyor. Bir işveren ya da bir yöneticiyseniz, daha önce o yollardan geçmiş birinin tavsiyesi; salt potansiyel bir müşteriyseniz de bir bilirkişi tavsiyesi belki. 

Uzel Makine, Doğan Holding gibi kurumlarda yöneticilik yapmış ve halen Ferdinand Bilstein TR’de genel müdür olan Serdar Aslan’dan pazarlama ve satış dünyasına eleştirel bir bakış: Söyleyince Kızıyorlar

₺83,30

Küçük İmparator: Liderin 23 Adımı, bir kez okuduğunuzda hayatınızı tamamen değiştirmeyi vaat eden kar amaçlı bir piyasa kitabı değil. Alışılagelen kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak sahip olduğu özgün kurgusu ve kendine has üslubuyla bir solukta okuyup bitireceğiniz, yaşadığınız her yeni değişim belirtisinde tekrar okuma isteğini bastıramayacağınız bir kitap.

Liderlik hakkında edinilmiş ciddi bir birikimi yalın bir dille anlatan bu kitap, bir liderin olmazsa olmaz özelliklerini hepimizin yaşantısından kesitler sunarak anlatıyor. Gündelik yaşamda gözden kaçırdığınız detayların aslında sizi yukarıya nasıl taşıyabileceğini gösteriyor. Sürükleyici hikayeler ve çarpıcı alıntılarla kitabın heyecanını diri tutarak bütün bu birikimi, sanki sizinle sohbet edermiş gibi aktarıyor. Yazar, hikayenin en kritik noktasında sizi unutmadığını göstererek şöyle soruyor: “Siz olsaydınız ne yapardınız?”

Sahi, siz olsaydınız ne yapardınız?

“Bir defada okuyup  bitirebileceğiniz bir kitap. Ama bir defalık okuyacağınız bir kitap değil. İlk okuduğumda, bir akademisyen olarak ciddi bir birikimin derinlemesine bir analizden süzüldüğü bir kitap gördüm. İkinci okuduğumda, bir yönetici olarak günlük hayattaki gözden kaçan detayların yöneticiliği nasıl inşa edeceğini gösteren bir kitap gördüm. Üçüncü okuduğumda ise, bir kitapsever olarak öğrencimin yazdığı sürükleyici hikayelerle dolu, özgün ve tavsiye edilesi bir kitap gördüm. Okuyun, okutun.”


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 280
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2016
₺110,60

“Henüz 17 yaşında bir lise öğrencisi olarak babama kendi işimi kendim bulurum derken, bu güveni nasıl ve nereden edindiğimi düşündüğümde, hikayemi en başından anlatmam gerektiğini gördüm…”

Bu kitapta okuyacaklarınız bir dönemin  ticaret hayatının nasıl evrildiğini göstermekle kalmıyor, aynı zamanda siyaset ve spor dünyasının geçirdiği çalkantılı olaylara da içeriden bir ayna tutuyor.

Kısıtlı imkanlara sahip bir ailede dünyaya gelen Uğur Ekşioğlu, başarılı öğrenciliğinin yanı sıra ailesine destek olmak için küçük yaşlarda iş hayatına atılmıştır. Daha okul yıllarında babasının kendisini yerleştirdiği işten tatmin olmayınca,

“Kendi işimi kendim bulurum,” diyerek çeşitli işler denemiş ve her birinde çalışkanlığı sayesinde  başarılı olduktan sonra o günlerde bir profesyonelin varabileceği en yüksek noktaya kadar yükseldiği Koç Holding’de işe başlamış; başta Beko olmak üzere birçok şirketin başarı grafiğinde önemli bir rol üstlenmiş; Türkiye’de yaygın bayi geleneğini başlatarak, satış pazarlama alanında bir ekolün öncüsü olmuştur. Ekşioğlu’nun yaşamı, Türk ticaret hayatına kattıkları ile başarınınasla bir tesadüf olmadığının göstergesidir. Uğur Ekşioğlu’nun anıları, bugünden çok farklı şartlara sahip olan 1960’ların Türkiyesi’nden günümüze dek sadece çalıştığı kuruma değil, ülkesine de katma değer sağlamış duayen bir işadamı olarak, hem bugün kendisini iş hayatına hazırlayan gençler hem de yöneticiler için bir rehber niteliğinde. Ve kendi hayat hikayesini tam da bu sebeple; azimle çalışanların, dürüstlüğe ve adalete inananların mutlaka başarıya ulaşacaklarını; Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar, zorluklardan yılmaksızın, yalnızca kendilerine güvenerek çevrelerine ve ülkelerine faydalı insan olabileceklerini göstermek amacıyla kaleme almıştır.

“…Uğur Ekşioğlu çok akıllı, disiplinli, çalışkan, hesaba kitaba fevkalade aklı eren, bulunmaz bir satıcıydı. Yanında birçok adam yetişti. Bildiğini herkes ile paylaşır, arkadaşlarına daima kol kanat gerer, onlara önderlik, liderlik ederdi…”  

- Rahmi M. KOÇ


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 472
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2015
₺230,30

"Günümüzde görebildiğimiz, izleyebildiğimiz, öğrenebildiğimiz hayatın gerçek yüzü değil de, onun sistem açısından yapılmış kurgusal bir replikası ise, sokaklarımızdaki binaların duvarlarından tutun da, odalarımıza dek her yanımızı dolduran iletiler gerçek bir iletişimden çok bir gürültünün serpintileri ise, yaşadığımız, kabullendiğimiz bugünkü hayat tarzımızı yeniden değerlendirmemiz gerekir.”

İletişimin kodlarının çözümlendiği temel bir yapıt olan İletişimin ABC’si’nde aynı zamanda hayatın bütününü kucaklayan bir düşünürün iletişimin ne olduğuna ve ne olmadığına dair tespit ve öngörüleri yer alıyor. İletişim olgusunun uygarlık tarihindeki  ve günlük yaşamdaki yeri anlatılırken, bir yandan da  reklamdan politikaya, aşktan Türkan Şoray’a, Madonna’dan siyasal kültüre uzanan eğlenceli ve pek de “düzçizgisel” olmayan macerası ekonomik, siyasal ve kültürel boyutlarıyla inceleniyor. Kısa ama dopdolu bir temel, kaynak yapıt.

‘‘Kitapta ‘sığ anlamıyla iletişim olgusunun’ ele alındığı ilk bölümde bile derinliklerde yüzüyoruz.”

- D. Beybin Kejanlıoğlu


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 136
En / Boy : 13 / 519,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2017
₺82,60

“Çağdaş toplumlardaki kitle iletişimi olgusunu anlayabilmek için iletişim sürecini toplumsal sistemden soyutlamaksızın ele almak, böylelikle gitgide yoğunlaşan kitle iletişimine rağmen, bağımlı konumdaki insanların toplumsal yaşam içinde realiteyi kendi toplumsal konumları açısından algılayamama durumlarının nedenlerini bulabilmek gerekiyor.”

Popüler kültür eleştirisinin öncü ismi Ünsal Oskay’ın kitle kültürünün kuram ve uygulama biçimlerini ele aldığı çalışmaları, popüler kültür kavramının Türkiye’nin düşünce gündemine girmesini sağlayan temel kaynaklardır. Kitle İletişiminin Kültürel İşlevleri alanında ilk ve aşılamayan tek kitaptır. Oskay popüler kültür ve kitle kültürü kavramlarının içeriğine dahil olan pek çok öğeyi derinlemesine inceleyerek popüler kültürün tarihsel kökeni ve siyasal rolünü daha da belirginleştirmiştir. 19. yüzyılın oluşturduğu dünyayı Rousseau, Baudelaire ve Melville aracılığıyla resmeden, dış gerçekliğin algılanma biçimlerini sorgulayan yazar, özellikle günümüz toplumlarında iletişim sorunlarına ilişkin bilimsel açıklamaların yetersizliklerini de yetkin bir şekilde ele alır.

“Kitle İletişiminin Kültürel İşlevleri Ünsal Oskay’ın sonraki bütün çalışmalarının ipuçlarını, bu çalışmaları yönlendiren bütün ontolojik ve epistemolojik kaygıları bağrında taşımaktadır.”

- Aydın Uğur


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 560
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2017
₺213,50

Dünyanın En Kârlı Şirketinin ve Steve Jobs’un Başarı Sırrı İşletme ve ekonominin temel kavramlarını alt üst eden Apple nasıl dünyanın en kârlı şirketi haline geldi? Willy Wonka’nın çikolata fabrikasının Silikon Vadisi’ndeki karşılığı olan Apple büyülü kapıları arkasında ne saklıyor? Dünyanın en ünlü CEO’su Steve Jobs’un kendine özgü stratejileri ve 100 milyar dolardan fazla gelire sahip Apple’ın gizli işleyişi Adam Lashinsky ile gün yüzüne çıkıyor. Apple ürünlerine hayran olan, Steve Jobs’u bir idol olarak gören ve şirketten dışarı sızdırılmayan bilgileri merak eden herkes, Apple yöneticilerinin gizli sos olarak adlandırdıkları sistemin ne olduğunu ve Apple çalışanlarının neler düşündüğünü bu kitapta bulacak.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 159
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺64,40

Müşteri beklentilerinin tırmandığı, maliyet baskısının arttığı ve rekabetin sertleştiği yeni dünya düzeninde yerimizi korumak için müşterinin yanında olmak, hatta onun örnek aldığı bir rol modeline dönüşmek gerekiyor. ‘Satışçı değil danışman olmak’ kavramı işte tam da bu yüzden önem kazanıyor. Bu nedenle, müşteriyi sadece ürünün satılacağı kişi olmaktan öte anlaşılması ve ihtiyaçlarının fark edilmesi gereken bireyler olarak gören, yani ‘iki kere ikiyi beşe’ taşıyabilen satış ve pazarlama ekipleri oluşturulması zorunlu hale geliyor. Yeni sistemde, ‘İç Girişimci’ kavramı ön plana çıkıyor. Bu sistemde, her bir satışçının, esnek ve duruma özel yaklaşımları hayata geçirebilen, yani sezgisini, yaratıcılığını ve inisiyatifini kullanabilen birer iç girişimciye dönüşmesi bekleniyor. Bu dönüşüm sürecini yönetirken, yeniye taşıyacağımız doğrularla, değiştirmemiz gereken yanlışlarımızı birbirinden ayıklamak çok büyük önem kazanıyor. İşte bu kitabı, bu yanlışları gözden geçirmek, müşterinin ve çalışanların birer insan olduğunu unutmanın ve karşıdakini anlamaya odaklanmayan yaklaşımların yarattığı acıklı hallerin resmini çıkartmak ve bunun yerini alması gereken doğruları ve önerileri tartışmaya açmak için kaleme aldık.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 176
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2010
₺31,92
Wall Street’in en prestijli firmalarında portföy yöneten Yılmaz Erolgaç bu kitabında, Amerika’da başlayıp tüm dünyaya sıçrayan küresel krizin perde arkasını, Wall Street’te dönen dolapları, para hırsına kapılarak kendi sonunu hazırlayan CEO’ları, büyük finansal kurumların nasıl battığını anlatıyor. Döviz hesabı bulunduranların, borsayla ilgilenenlerin, portföy yönetenlerin, sermaye piyasasıyla ilgili olanların mutlaka okuması gereken bir kitap.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 220
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2009
₺85,40

Bir Dosttan Pusulalar, Anthony Robbins’i zirve performansında uluslararası bir lider yapan prensipleri, yaşamı değiştiren güçlü araçları; özlü ve kolay anlaşılır bir dille sunmaktadır.

“Tony Robbins modeli; karmaşık insani hareketleri tek, fakat güçlü bir fikre damıtmaktadır.”

-James Redfield, Dokuz Kehanet

“Tony’nin  sıcaklığı ve adanmışlığı; yaşamınızın gerçek yöneticisi ve bu süreçte başka insanlara da yardımcı olmanız için güdüleyecektir.”

-Ken Blanchard, Bir Dakikalık Yönetici’nin yazarlarından.

ANTHONY ROBBINS, çok başarılı bir girişimcidir ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki profesyonel takımlara, ülke ve şirket başkanlarına, Kraliyet Ailesi üyelerine danışmanlık yapmaktadır. Kitaplardan, ses ve video kasetlerinden 25 milyondan fazla kişi yararlanmıştır.

 

Kitap Yazar Adı Anthony Robbins Yayın Direktörü Gülşen İşeri Editör Kadriye Kızıl Güzelkan Kapak Tasarım Gilas Coşkun Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut Sayfa Sayısı 92 Ebat 13,7x21,5 Tür Kişisel Gelişim Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr. Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

Kitap Yazar Adı Anthony Robbins

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Kadriye Kızıl Güzelkan

Kapak Tasarım Gilas Coşkun

Sayfa Tasarım Beyzanur Karabulut

Sayfa Sayısı 92

Ebat 13,7x21,5

Tür Kişisel Gelişim

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

₺83,50

Evet, yaşamda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilir, yaratabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihiri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu sayfalarda kendi kendinizi nasıl kullanacağınızı göstermektedir. 0, hırsla ve incelikleriyle; ne isterseniz olabileceğinizi, ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı zihninizin durumunun belirlediğini, tüm başarılı sonuçların modellenebileceğini ve aynen tekrarlanabileceğini göstermektedir Size; dakikalarla ifade edilen sürelerde zihninizin korkuları yok etmek için nasıl yeniden programlanacağını, vücudunuzun çok sağlıklı ve enerjili olması için hangi yakıtların kullanılacağını, diğer kişilerle olan ilişkilerinizi nasıl geliştireceğinizi, nasıl ikna edici bir iletişimci olunacağını ve karşılaştığınız herhangi bir kişiyle ahengin anında nasıl sağlanacağını, diğer kişilerin başarılarını kendiniz için tekrar nasıl modelleyeceğinizi, zenginlik ve mutluluğun beş anahtarını. Asıl Başarı için nasıl ustalaşılacağını açıkladıkça; coşkusu salgın hastalık gibi herkese bulaşmaktadır. Robbins onu kişisel başarının yeni bilimi olarak adlandırmaktadır. Siz de onu hayatınızda karşılaştığınız en iyi şey olarak adlandıracaksınız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 431
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018
₺175,00
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 479
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .
₺21,00
Tükendi
Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 502
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .
₺17,89
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 237
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .1998
₺12,83
Tükendi
"Bir dayanağım olsun dünyayı yerinden oynatayım." -Archimedes- İnançlar, töreler, yönetim felsefeleri ve teorilerin işleyip ortaya çıkardığı bu kavramların sahibi; Mustafa Kemal Atatürk, George Washington, Napoleon Bonapart, F.W. Taylor, Henry Fayol, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Adam Smith, Jesus Christ, Hazreti Muhammed olabilir. Hepsinin ortak yanı insanlığın yararına olmaları ve genel kabul görüp, daima genç ve taze kalabilmeleridir. Çağımızın en belirgin özelliği, üstün değer kavramlarına sahip örgütlü toplıimların, rekabete açık serbest pazar ekonomisine sahip olmasıdır. İhtiyaçlarının karşılanması için hızla değişebilen arz ve talep, insanların beğenilerini ve seçeneklerini etkilerken, karar vermede de büyük sorunlar yaratmaktadır. Burada üretici, pazarlayıcı ve tüketiciye isabetli ve kolay karar hazırlayacak yöntemler getirebilmek; Modern Teınel Yönetim Kavramlarının amacı olmuştur.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 245
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .1996
₺10,89
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 223
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2004
₺8,82
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 263
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .
₺5,46
Tükendi

Rubicon Nehri’ni Geçmek:  Hayatınızın Gerçek Amacını Keşfetmek & Potansiyelinizi Gerçekleştirmek İçin Yedi Aşamalı Plan Yazmak kişisel yaşamınıza ve mesleki başarılarınıza açıklık getirmeniz ve odaklanmanız için pratik ve kanıtlanmış bir sistem. Bu kitap, kişisel ve mesleki potansiyelini gerçekleştirmek, hayatındaki kişisel etkinliğe ve mutluluğa ulaşmakla ilgilenen herkese yöneliktir.

Bu kitap sizi, açık ve basit bir şekilde, kişisel ve mesleki yaşamınıza uygulanabilecek yedi aşamalı bir plan yazma yolculuğuna sürüklüyor; ev ve iş yaşantınızda dolu ve verimli yaşayabilmeniz için hayatınızın en önemli iki alanını kim olduğunuz ve ne yaptığınız bütünleştirmek için bir fırsat sunuyor.

Imelda Butler, Zeynep Kurmuş ve Emel Şensezgin Mergen, liderlik, iş  ve yönetim, dönüşüm sürecini yönetmek ve stratejik organizasyonel gelişim alanlarında biriktirdikleri 25 yılın üzerindeki deneyimlerini bu kitap vasıtasıyla sizlerle buluşturmayı amaçlıyorlar.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 328
En / Boy : 13,7 / 21,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 5.2016
₺126,70
Tükendi

"Büyük Buhrandan bu yana yaşadığımız en etkili kriz." -George Soros- Yaşanan en ciddi finansal krizin ortasında, efsanevi yatırımcı George Soros, krizin kaynağını ve geleceğe etkisini anlatıyor. Soros bu yeni kitabında, global ekonomik aktiviteye etki eden dalgalanmalara karşı kişilerin ve çeşitli kuruluşların aldığı önlemleri değerlendirerek, finansal piyasalardaki egemen paradigmanın hem yanlış hem de yanıltıcı olduğunu savunuyor. Piyasaların ancak yeni, kavramsal bir bakış açısı sayesinde ekonomik çöküşten kurtulabileceğinin tespitini yapıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 173
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2009
₺38,50
Tükendi

"Öncü" -David Dereman- "Aydınlatıcı" -Peter L.Bernstein- "Bu kısa ve eğlenceli kitap beyniniz ve paranız konusunda pek çok önemli giyi bir araya toplamaktadır. İlk okuduğunuzda birçok şey öğrenecek, daha fazlasını öğrenmek için bir kez daha okumak isteyeceksiniz." -Daniel Kahneman-Princeton Üniversitesi Psikoloji Profesörü ve 02 Nobel Ekonomi Ödulü Sahibi "Daha dikkatli ve daha iyi bir yatırımcı olmak için bu kitabı okuyun." -Bill Miller-Legg Mason Capital Management Şirketinin Yönetim ve Yatırım Dairesi Başkanı "Jason Zweig öncü niteliğinde bir çalışma ortaya koymuş. Bulgular bizi, yatırımcı davranışları konusunda alışageldiğimiz inançları yeniden sorgulamaya yöneltiyor. Zweig, bir adım daha ileriye giderek bir kurallar dizisi ortaya koyuyor ve böylelikle okuyucuyu, yatırımcılara zaman riskinde epey pahalıya mal olan duygusal kararlar almaktan alıkoyuyor." -David Dreman-Yeni Nesil Tersine Yatırım Stratejileri Kitabının Yazarı "Zweig’i çok dikkatli okuyun. Yatırım üzerine yazılmış hiçbir kitap onun bu bu kitapta cömertçe bahşettiklerinin yakınına dahi ulaşamamıştır." -Ter L. Bernstein-Tanrılara Karşı Riskin Olağanüstü Tarihi Kitabının Yazarı "Jason Zweig sizi finansal açıdan etkileyen kötü ruhları, onların nerede yaşadıklarını, sizi neden kayba uğrattıklarını ve onları nasıl alt edebileceğinizi gayet iyi biliyor. Paranız ve Beyniniz adlı bu kitabı okumak kendinize, geleceğinize ve mirasçılarınıza karşı boynunuzun borcudur." -Liam Bernstein-Efficient Frontier Advisors’da Kurucu Ortak ve Tırımın Dört Temel Taşı Kitabının Yazarı


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 384
En / Boy : 13,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺171,50
Tükendi

Ziya Gökalp, Türk kültürünün ulusal niteliklerkazanması gerekliliği üzerinde önemle duran ve bu konuda özgün deneme ve araştırmalarıyla konuya yeni bir boyut getiren çağdaş düşünürlerimizdendir.

Çağdaş düşünürlerden yararlanarak toplumumuza ulusçuluk bilincini aşılamış, toplumsal sorunlara bilimsel yöntemlerle çözüm yolları aramış, siyasal alanda da devlet kavramının ve olgusunun yerleşmesine büyük katkıda bulunmuştur.

Türk Uygarlığı Tarihi, yayınevimiz "Ziya Gökalp'in Bütün Yapıtları dizisinden çıkan dördüncü kitaptır. Ziya Gökalp, bu kitabında, Uzakdoğu Uygarlığındaki Türk Kültürü'nü incelemiştir. Elimizdeki Türk Uygarlığı Tarihi, yazarının da belirttiği gibi "Liselerin İkinci Devresine Mahsus" olarak hazırlanmış bir özettir. Geniş çalışmanın nerede olduğu bilinmiyor.

Ziya Gökalp'ın Türk Uygarlığı Tarihi, bugün de önemini koruyan başvuru kitaplarından biridir. Özellikle genç kuşaklar gözönünde bulundurularak kitabın dili yalınlaştırılmış ve notlarla zenginleştirilmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 391
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2017
₺77,00
1

Ekonomi Kitapları

Ekonomi Nedir?

Ekonomi (iktisat), insanların ya da ülkelerin üretim, dağıtım ve tüketim süreçlerini inceleyen bir etkinliktir. Diğer bir anlamı ise ekonomi tutumlu olma adıyla parayı etkili ve verimli kullanabilme durumudur. Her iki anlamda da ortak olan nokta ekonomide paradır. Ekonomi hem birey hem ülke için önemli bir değerdir. Bu yüzden bu konu, üniversitelerde okutulmakta ve ayrıntıları ile öğretilmektedir. Bu kapsamda ekonomi alanında çalışmalar yapmış bu insanlar, halka daha faydalı olabilmesi için ekonomi ile ilgili kitaplar kaleme almışlardır.

İnsanlığın her alanını etkileyen başlıca konulardan biri de ekonomi, diğer bir adıyla iktisattır. Bu yüzden küçük yaşlardan itibaren kişilere ekonomi yönetimi hakkında bilgiler aşılanmaktadır. Ekonomiyi doğru anlatmak ve doğru anlamak son derece önemlidir. Ekonomi kitapları bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Konu bakımından geniş bir çerçeveye sahip ekonominin bu kitapları, ilgi alanına göre seçilebilmektedir. Tasarruf, birikim, para yönetimi, finansal özgürlük, borsa ve daha pek çok ekonomi unsurları bu kitaplar aracılığı ile okurları ile paylaşılmaktadır.

Ekonomi Kitapları

Ekonomi kitapları, farklı alanlarda yazılmış farklı uzmanlık gerektiren kitaplardan oluşmaktadır. Kimi kitaplar akademik kaynak olarak kullanılırken kimi kitaplarda kişilerin ekonomi yönetimini, parayı kullanabilme stratejilerini öğrenmesi için yazılmıştır. Çok geniş bir alanı olan ekonomi biliminin kitapları çok fazladır. Finans kitapları olarak da adlandırılan bu kitaplar bilgi verici, eğitici niteliktedir. Ekonomiye giriş kitapları bu çeşitler arasında ekonominin ana kavramlarını öğreten bilgilerle donatılmıştır. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen okurlar ilk okuması gereken kitaplar ekonomiye giriş kitapları olmalıdır.

Ekonomi kitapları okullarda ders kitabı olarak da okutulmaktadır. Teorik bilgilerin anlatıldığı kitaplarda öğrenciler ekonominin mantığını öğrenerek hayatlarına uygulamaya çalışmaktadır. Çeşitli ekonomik stratejilerin öğretildiği derslerde satış ve pazarlama gibi kavramlarda ele alındığı ekonomi biliminin kapsamı genişletilmektedir. Pazarlama kitapları, uzmanlığın pazarlama stratejisine yönelik olduğu kitaplardır. Etkili pazarlama nasıl olur, nasıl para çoğaltılır gibi bilgiler yer almaktadır. Doğru bir şekilde ekonomiyi öğrenmek isteyen bir iktisatçının okuması gereken kitaplar bulunmaktadır. Bu sayede daha iyi ekonomi alanında bilgileri artacak ve para kazanmanın stratejilerini öğrenmiş olacaklardır.

En Çok Okunan Ekonomi Kitapları

Dünya edebiyatında alanında uzman kişiler tarafından ekonomi kitapları kaleme alınmıştır. Bu kitaplar sayesinde öğrenilen bilgilerle kişiler, ekonomi yönetimini daha sistemli hâle getirmektedir. Ekonomi ile ilgili kitaplar, sadece akademik kitaplar değildir. Ekonomiyi sade bir şekilde ele alan tasarruf nasıl yapılır, para nasıl kullanılır, ihtiyaç analizleri gibi önemli kavramların yer aldığı sade anlatıma sahip kitaplar da popülerdir. Özellikle son dönemlerde teknolojik gelişmelerin artması ile sanal ortamlarda kazanılan paralar nasıl yönetilir, ne gibi yatırımlar yapılmalı gibi bilgilerinde yer aldığı en çok okunan, en iyi ekonomi kitapları şu şekilde sıralanabilir:

 • Yatırımcının Pusulası – Leo Gough
 • Örneklerle Kolay Ekonomi – Dr. Mahfi Eğilmez
 • Babil’in En Zengin Adamı – George S. Clason
 • Zengin Baba Yoksul Baba – Robert T. Kiyosaki
 • Görünmeyen Ekonomist – Tım Harford
 • Akıllı Yatırımcı – Benjamin Graham
 • Warren Buffett Tarzı – Robert G. Hagstrom
 • Yatırım 101 – Michelle Cegan
 • Herkese Göre Finans – Aysel Gündoğdu
 • Nakit Akışı – Robert T. Kiyosaki
 • Bir günde Ekonomist Nasıl Olunur – John Charles Pool
 • Paranın Kuralı – Ali Perşembe
Ekonomiye Giriş Kitapları

Ekonomiye giriş kitapları, ekonominin bir diğer adıyla iktisattın temellerinin anlatıldığı kitaplardır. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilerin ilk okuması gereken iktisat kitapları bunlardır. Ekonomi zor ve kapsamlı bir alan olarak bilinmektedir. Ancak kişilerin yaşamlarını daha verimli hâle getirilmesi adına ekonomi okuma kitapları faydalıdır. Çünkü günlük hayatta faiz artırımı, yatırım, tasarruf, planlama gibi pek çok kavram ile karşı karşıya gelinmektedir. Bu alanlar hakkında bilgi sahibi olunduğu takdirde, anlatılanlar çok daha iyi bir şekilde kavranacaktır. Bir iktisatçının okuması gereken kitaplar bu kapsamda oldukça önemli bilgileri okurlarına sunmaktadır.

Ekonomiye giriş kitapları, ekonomik kavramları basit düzeyde anlatılmaktadır. Bu konuda yazılmış başlıca ekonomi ve finans kitapları şunlardır:

 • Kolay Ekonomi – Mahfi Eğilmez
 • 100 Soruda Ekonomi El Kitabı – Sadun Aren
 • 36/4 Para Harekâtı – Yaşar Erdinç
 • Doğal İktisat – Robert Frank
 • Ekonominin Temelleri – Mahfi Eğilmez
 • Ekonominin Kısa Tarihi – Niall Kishtainy
 • Mikro Ekonomi – Mahfi Eğilmez

Okunması Gereken Ekonomi Kitapları

Ekonomi bilgisini geliştirmek için insanlar çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Aynı şekilde ekonomi bilgisi etkili bir şekilde iktisat kitapları aracılığı ile artırılabilmektedir. En basit düzeyden en ince ayrıntıya kadar farklı konu başlıkları hâlindeki kitaplar okurlarına sunulmuştur. En iyi ekonomi kitapları bu kapsamda kişilerin ihtiyaçlarına karşılık verecektir. Bu yüzden ekonomi kitaplarını okurken temel kavramların yer aldığı ekonomi okuma kitapları ile başlanmalıdır. Aynı şekilde daha ayrıntılı ve kapsamlı ekonomi kitapları temel kavramları öğrendikten sonra okunmalıdır. Bu şekilde ekonomi bilimi verimli bir şekilde öğrenilecektir.

Marketing kitaplar son dönemlerde teknolojik gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkmıştır. İçerisinde dijital pazarlamanın yöntemlerinin yer aldığı bu kitaplar, sanal ticarette önemli bilgilerin sunulduğu kitaplar olarak bilinmektedir. Pazarlama kitapları, bu kapsamda reklamcılık sektöründe çalışanlar için faydalı bilgilerin yer aldığı kitaplardır. Okunması gereken ekonomi ve pazarlama kitapları:

 • Pazarlama Gelenekten Dijitale Geçiş – Philip Kotler
 • Görünmeyeni Satmak – Harry Beckwith
 • Pazarlamaya Giriş – Zeliha Eser-Sezer Korkmaz
 • Borsada Tek Başına – Peter Lynch
 • Paranın Psikolojisi – Morgan Housel
 • Paranın Yükselişi Dünyanın Finansal Tarihi – Niall Ferguson
 • Kutsal Ekonomi – Charles Eisenstein
 • Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey
 • Bir Borsa Spekülatörünün Anıları – Edvin Lefevre
 • Akıllı Yatırımcı – Benjamin Graham
 • Zengin Babanın Yatırımcılık Kılavuzu – Robert Kiyosaki
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı