Hayatınızı Değiştirecek Kitaplar Serisi

« Dürüst ve espirili kalemiyle Thubten çok cömert ve nazik bir bilge. Bu kitap, hayatımızda neden farkındalığa ihtiyaç duyduğumuzu açıkça gösteriyor. »
Benedict Cumberbatch

**************************

Hepimiz gerçekten mutlu olmak istiyoruz.
Peki mutluluğu doğru yerde mi arıyoruz?

İnsanların tüm zamanlardan daha doyumsuz ve memnuniyetsiz olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Karmaşa ve stres içinde kaybolduğumuz bu çağda, insanın en büyük arayışlarından biri mutluluk. Aradığımız mutluluğun kilidini de maddi varlıkların açacağına inanıyoruz. Mutluluğun etrafımızdaki nesnelerden geldiğini düşünmeye devam edersek yakında bizi “mutlu edecek” hiçbir şey kalmayacak. Tüm bu yanılgılardan sıyrılabilmek için bir an önce gözlerimizi açmamız gerekiyor.

Hepimizin mutlu olma potansiyelimiz var çünkü biz insanlar, mutluluğa programlıyız 
İçsel huzura ve mutluluğa ulaşmak için yapmamız gereken asıl şey kendimize dönmek, bedenimizin ve zihnimizin ihtiyaçlarını keşfetmektir. 

Bir Bilgenin Mutluluk Rehberi huzura ve mutluluğa ulaşmak için neden ve nasıl içimize dönmemiz gerektiğini anlatırken en zorlu anlarda bile mutluluğu seçmemize yardımcı olacak ipuçları veriyor.

« Muhteşem bir kitap, 24 saat içinde okuyup bitirdim ve sayfalarca not aldım Çünkü her sayfası unutmak istemeyeceğiniz bilgilerle dolu. »
Poppy Jamie

« Thubten çok dikkatli, eğitici ve gözlemci biri. Bu kitap, güçlü bir toplum analizi sunması yanı sıra, bizi farkında bir hayata yönlendiren önemli bir rehber. »
Pandora Sykes

« Thubten gibi bir sese daha önce hiç bu kadar ihtiyacımız olmamıştı. »
Melanie Reid, The Times


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺59,00
Kendi Sektörünüzde En Bilinen, Değerli Ve Tanınan Biri Olmanın Yolu

Bugün, on yıl öncesine göre çok farklı bir dünyada yaşıyoruz. Yepyeni bir çağın başlangıcındayız. Artık, sanayi çağında değiliz; dijital, küresel, soyut, daha anlamlı ve girişimci yeni bir ekonomideyiz. Her şey değişti: Şimdi sıra sizde!
İnsanları girişimci olmaya iten şeylerden bazıları şunlardır: Şöhret, servet ve kendi kaderini kontrol etme arzusu. Hedefiniz ne olursa olsun tanınmanız, fikir lideri olmanız gerekiyor ve günümüz dünyasında bu, “Etkili Kilit Kişi” olmak anlamına geliyor. Herkesin Aradığı Kişi, “Etkili Kilit Kişi” olmanın 5 adımını, başarılı ve mutlu olmanızı sağlayacak birçok beceri ve deneyim eşliğinde sizlere sunuyor.
Her sektör, “Etkili Kilit Kişiler” etrafında döner. İsimleri sohbetlerde sıklıkla geçer, fırsatları kendilerine çeker, daha fazla para kazanırlar. Birçok insan “Etkili Kilit Kişi” olmak için onlarca yıl sıkı çalışmak, akademik nitelikler kazanmak ve şanslı olmak gerektiğini düşünür. Fakat durum pek de öyle değil.
Bu kitap, geniş kitlelerce saygı duyulan bir insan olmanın sırlarını kolay ve anlaşılır stratejilerle sunuyor. Size ise sadece bu kitabı okumak kalıyor!


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 192
Ağırlık : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00
Her Şey İçin Yeni Bir Başlangıç: “Cogito Ergo Sum – Düşünüyorum Öyleyse Varım.”

İster uyanık ister uykuda olalım, bizi ikna edecek tek şey yalnızca aklımızın apaçıklığıdır.

René Descartes, bir düşünce gezgini olarak, hazır bulduğu hiçbir fikirle yetinmeyip, düşüncenin emin beldesine doğru adım atmaya cesaret edebilen büyük bir deha, Batı felsefesini etkileyen en büyük filozoflardan biridir. O, ortaçağ düşünce dünyasının hâkimiyetinin azalıp, modern düşüncenin gelişmeye başladığı bir dönemin şafağında durur.
Düşünüyorum öyleyse varım önermesi her şeyden önce insanın kendi varlığını kendinde temellendirebileceği bir dünyayı çağırır. Tüm düşünce içeriklerimizin, bilgilerimizin, inançlarımızın hakiki kılınması, yaşadığı dönemde Descartes’ın çabası olduğu kadar bugün modern bir yaşantı içerisinde olma ideali taşıyan her insanın da çabası olmalıdır. Bu kitap böyle bir çaba içerisinde olan bir düşüncenin, eş deyişle Descartes’ın düşüncesinin ve eğer gönüllüysek bizim de atılacağımız bu çabanın serüvenidir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 64
Ağırlık : 64
En / Boy : 11 / 18
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺25,20

İş hayatında başarılı olmayı, insan ilişkilerinde aktif rol almayı ve genel anlamda kendinizi öğrenerek kişisel mutluluğa kavuşmatı sağlayan en önemli duyğu hiç şüphe yok ki duygusal bankamız içinde öz güvenimizdir.
Günümüzde milyonlarca birey öz güven eksikliğinden muzdarip. Her yönüyle öz güven sayesinde kendinizi öğrenerek, düşük öz güvenin etkilerini tersine çevirerek kendinizi yönetecek, duygularınızın kontrolünü ele alacaksınız. Kapsamlı bir rehber niteliğindeki bu kitap, sağlıklı bir şekilde duygusal bankanızı geliştirecek, engel olan etmenlerle başa çıkma becerisi kazanmanızı sağlayıp kendinizi öğreneceksiniz.
Her yönüyle beyin gelişiminizi, kendinizi tanımanızı sağlayan; daha mutlu, sağlıklı yaşam sürmek isteyen herkes için bir başucu kaynağı olacak.
Her yönüyle kendini öğren ile;
• Hayatınızı inşa etme yolunda, kendinize gerçekçi hedefler koymayı öğrenecek,
• İş ve özel hayatınızı daha dengeli yaşayabilecek,
• İçinizde hissettiğiniz güçsüzlük duygusunu yok edecek,
• Size zarar veren davranışlarınızı bulacak,
• Zekanızı sağlıklı şekilde kullanabiliceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺60,00

Orhan Toker, çoğunuzun onu tanıdığı diğer adıyla Dijital Baba; bir mimar, bir bilişimci, bir araştırmacı, bir okur, bir yazar ve aynı zamanda bir baba… Baş döndürücü bir hızla gelişen ve ürkütücü bir şekilde bilinmeze doğru yol alan dijital dünyada çocukların yaşadığı sorunlar, onu bu alanda çalışmaya yönlendirdi. Şu anda elinizde tuttuğunuz kitap onun verdiği bu mücadelenin eserlerinden biri… Kapitalist dünya düzeni, daha fazla para kazanmak uğruna önüne çıkan her şeyi yıkan bir kasırga gibi değerlerimizi ve aile yapımızı da önüne katıp sürüklemek istiyor. Çocuklarımızı bizden koparmak, aileleri parçalamak için çocuklara en kolay ulaşabileceği dijital çağın gereçlerini hiçbir ahlaki değer gözetmeksizin kullanmaktan geri kalmıyor. Doğal olarak dijital dünyanın bu tehlikelerinden bizi haberdar etmek isteyenlerden de hiç hoşlanmıyor. Bizleri uyaranları bizim gözümüzden uzak tutmak ve yapabilirlerse kendi saflarına çekmek için her yolu deniyorlar. En büyük rahatsızlıkları, aile yapısının korunmasına çalışılması. Çünkü biliyorlar ki aile olarak birbirimize sımsıkı tutunmayı başarabilirsek onlar “böl ve daha fazla kazan” stratejilerini uygulayamayacaklar. Biliyorlar ki bizi tıpkı ağaçlar gibi birbirimize bağlayan köklerimize sahip çıktıkça başaramayacaklar. Biliyorlar ki birbirlerini seven, birbirlerine değer veren, birbirleriyle yarışmaktan çok birbirlerine yardım etmek isteyen insanları diledikleri gibi yönlendiremeyecekler.

Yazarımız ancak çocuklarımıza gereken vakti ayırdığımızda, onları ihmal etmediğimizde ve sadece kendi çocuğumuzu değil tüm çocukları düşündüğümüzde başarılı olabileceğimizi gerçek yaşamdan örneklerle kaleme almış.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺125,00

Evlilik, hayat bulmak mı yoksa birbirimize hayat olmak mıdır?

İlk insan Âdem peygamberimizden bu yana insanlık evlilikle çağlara yürüdü. Her aile kendisini çocuğuna fısıldadı. Bin yılları, yüz yılları aşıp bizlere ulaştı ve geleceğe köprü oldu. Geçmişimizi geleceğe emanet ettiğimiz yer olan aile, ne kadar iyi olursa gelecekte o kadar iyi olacaktır.

Herkesin evlenmekten imtina ettiği bir zamanda; “Evli Mutlu Çocuklu” olmanın hayatımıza ne kadar renk katacağını, hüzünlerimizin nasıl dağılacağını, umutlarımızın nasıl yeşereceğini bize gösteren, “Evlilik bu kadar kolay ve eğlenceli miymiş?” diyeceğiniz bir kitapla karşı karşıyayız.

Hasan Basri Yiğit; “Bir aile, toplumun gidişatını nasıl değiştirebilir?” sorusunun cevabını verirken, size “Neden bu aile siz olmayasınız?” diye soruyor.

Neden “Evli Mutlu Çocuklu” bir aile olmayasınız!


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 224
Ağırlık : 224
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺64,00

Mindful Okuma
Mindfulness Bilinçli Farkındalık
KAD’la Okuma
Kritik ve Analitik Düşünme (KAD)
Bu kitap hızlı okuma eğitimlerinde kullandığımız yöntemleri içermektedir. Sizler de bu yöntemleri titizlikle kullanarak okuma hızınızı en az 2-3 katına çıkarabilirsiniz. Çalış-mamız, yıllardır yaptığımız eğitimlerde öğrencilerin en çok sorduğu soruları yöneltip onlara cevaplar vererek hızlı okuma konusunda karşılaşmanız muhtemel ve soru ve sorunlara ışık tutacaktır.
Kitabımızın mevcut kitaplardan en önemli farkı hızlı okumaya çalışan kişilerin karşılaş-tığı engelleri nasıl aşacağına dair püf noktaları içermesidir. Bu nedenle kitabımız, işin daha çok mantığını açıklama amacı gütmektedir. Bir işin mantık ve yöntemini edindiği-nizde gerisi teferruattır.
Kitap, hızlı okumanın mantığını çok rahat edinebileceğiniz bir tarzda yazıldı. Zira en önemli amacımız buydu. Hızlı okumayla ilgili mevcut kaynakların neredeyse tamamı egzersiz ağırlıklıdır. Ama bu kitapta az egzersiz çok yöntem bulacaksınız. Uzun yılların eğitmenlik deneyimi, araştırmalarımız ve öğrencilerle yaptığımız söyleşilerde hızlı oku-ma eğitimlerinde asıl problemin uygulamadan çok, yöntemsizlik olduğunu net olarak gördük. Ve hızlı okumayı tüm detaylarıyla en ince noktalarına kadar sorulu-cevaplı bir şekilde anlatan bir kitabın olmadığını tespit ettik. Bu nedenle kitabımızın bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyor, çalışmamızın sizlere bu alanda yeni ufuklar açmasını, fırsatlar sunmasını diliyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 408
Ağırlık : 408
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺111,75

Duygu yüklü bulutların üzerime sağanak sağanak yağan düşüncelerden dolayı üst üste binen, duyguların insan yüreğine düştüğü aşk, sevgi, öfke, üzüntü, kaybetme korkusu, her şeyin üst üste gelmesi gibi pek çok sebebin birleşmesi sonucu yaşadığım duygusal bir iklim var. Tıpkı bir iklim gibi hiçbir zaman durağan olmayıp devamlı hareket hâlinde olan hiç yok olmayacak duygular.
Kişi kendisiyle baş başa kalabildiği sürece yalnız kalabilir. Yalnızlığı sevmeden insan özgürlüğe kavuşamaz. İnsan iç dünyasıyla yüzleşemez. Varoluşun en temel taşıdır yalnız olabilmek. Yalnızlık, insan yaşamının en önemli ögesi insan duygusunun en derindeki gerçeğidir. Yalnızlık duygusunun bilincinde olan, tek varlık ve başkalarını arayan başkalarıyla iletişime geçen, kendi varlığının başkasında olduğunu bilir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 244
Ağırlık : 244
En / Boy : 13,5 / 21,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺70,50

Kütüphanelerin günümüzde kitaplara ulaşabileceğimiz bir yer olmaktan daha büyük bir işlevi var. İnsanlar artık kütüphanelerde bilgi ve deneyimlerini paylaşabiliyorlar. Bebek ve çocuk kütüphaneleri de hem erken okuryazarlık becerilerinin hem de sosyal-duygusal becerilerin gelişiminde önemli bir konuma sahip.

Bu kitap da çocukların gelişimine katkı sağlamak isteyen kütüphanecilerin, kütüphane eğitimcilerinin ve kütüphane gönüllülerinin kütüphanede uygulayabilecekleri oyunları ve etkinlikleri içermektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺53,30

Dünyanın önde gelen çocuk gelişimi uzmanlarından birinin çalışmasına dayanan Rahatla, Oyna, Büyü; okul öncesi çağdaki her çocuğun anlaşılmayı beklediği konular hakkında gelişimsel bir yol haritası sunuyor.

Onları anlamanın, dijitalleşen dünyada koruyabilmenin, olgunluk öncesi dönemlerinde suçlayıcı olmak yerine güvenli bağlanmayı sağlayabilmenin önemini delillendirerek açıklayan ve çözümleyen bu kitap; çocuklarınızla iletişimsizliğin, öfke ve gözyaşı nöbetlerinin endişesi içerisinde kaldığınız anlar için başvuracağınız bir rehber olacak.

Rahatla, Oyna, Büyü; çocuklar RAHATLASIN, böylece OYNASIN ve BÜYÜSÜN diye, bir yetişkinin nasıl çalışması gerektiğini anlatıyor.

Siz çocuklarınızı yetiştirirken onların da sizi nasıl büyüttüğüne dair bir anlam yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 304
Ağırlık : 304
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺73,80

Oyun, bir bebeğin gelişimini desteklemenin en iyi yoludur. Yaşamın ilk yıllarında tüm gelişim alanları oyun yardımıyla desteklenebilir. Aynı zamanda bebek ve ebeveyn arasında sağlıklı bir bağ kurmak için de etkili bir yoldur.

Bu kitapta 0-3 yaş dönemindeki bebeğinizle oynayabileceğiniz oyunlar, bebeğinizin gelişimine dair notlar ve ipuçları bulacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺53,30

Bir Omfalos Olarak Avrupa


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 132
Ağırlık : 132
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺34,04
Yeni Yaklaşımlar

“Materyal Kültür ve İnsan” başlığını taşıyan, elinizde tuttuğunuz mkitap, günlük yaşamın içinde görmediğiniz, farkına varmadığınız birçok nesneyi görmenizi, hatta daha farklı şekilde görmenizi sağlayacaktır. Bulunduğunuz dünyayı farklı bir gözle görmeniz için rehber olacaktır. Bunu yaparken size nasıl bakmanızı öğretmek yerine demokratik bir ilişki sürecinde, içinde yer alan her ayrı bölümde sizi bir başka boyuta taşıyacaktır. İçinde bulunduğunuz dünyayı hep birlikte anlamaya, sizinle birlikte yorum yapmaya başlayacaktır. Sizinle tartışacak, sizi haklı veya haksız çıkaracaktır. Kitap içinde yer alan birçok çalışmanın, size sunacağı perspektifler yanında materyal kültür öğelerinin sizi tekrardan anlamlandırmasına, sorgulamasına ve kurgulamasına farkında olmadan tanık olacaksınız. Bu çalışmalar izin verdiğiniz ölçüde ve buna bağlı olarak bir yapı bozum yoluna da gidecektir. Böylece, içinde bulunduğumuz dünyanın aktif aktörleri olarak, küresel kontekst içinde yerinizi belirlemenize ve kendinize dair yeni anlamlar üretmenize yardımcı olacaktır. Bu kitap, başta arkeoloji ve antropoloji olmak üzere sosyoloji, mimarlık, felsefe güzel sanatlar ve dizayn çalışmalarına yönelmiş, özünde nesneleri inceleyen, onlarla çalışan veya araştırmalarının merkezine materyal kültür öğelerini koyan birçok bilim insanı, araştırmacı, eğitimci ve öğrencinin ilgisini çekecektir. Bu açıdan ele alındığında, alanında genel bir başvuru kitabı ve birçok bilimsel tartışmanın da odağı olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 318
Ağırlık : 318
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺162,00

“Çocukların oyunu oyun değil, onların en ciddi uğraşıdır.” Montaigne
Bir çocuğun hayata hazırlanmasında önemli bir rol oynayan oyun konusu, uzman psikolog Serap Buharalı tarafından ele alınıyor. Oyunun tarihsel gelişimi, çocuğun hayatındaki önemi, iyileştirici etkisi gibi birçok konuyu bulacağınız bu kitapta oyuna karşı yeni bir bakış açısı geliştireceksiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,75

20. yüzyılın son çeyreği itibariyle temsili demokrasinin tek başına sorunlara çözüm olamayacağı temsili demokrasinin doğrudan demokrasi uygulamaları ile desteklendiği durumlarda daha verimli olacağı görüşü birçok araştırmacı ve uygulamacı tarafından genel kabul görmeye başlamıştır. Bu çerçevede gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkeler, yönetimlerinde temsili demokrasi yanında mümkün olduğu ölçüde doğrudan demokrasi araçlarına da yer vermeye başlamışlardır. Kamu Yönetiminde Doğrudan vatandaş katılımı üzerine oluşturulmuş bu kitap, sadece akademik bir kitap olmanın ötesinde, uygulayıcılara ve alana ilgi duyan tüm vatandaşlara faydalı olacağı inancıyla hazırlanmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 166
Ağırlık : 166
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺38,64

Mario Puzo’nun 'BABA' isimli kitabı ve bu kitabın senaryolaştırılmasıyla çevrilen 'BABA' filmleri, yönetim uygulamaları ve kurumsal yönetim hakkında beklenmedik şekilde en çok bilgi veren kaynaklardandır. Kitapta ve filmlerde anlatılan hikayede, New York’ta fakir bir Sicilyalı göçmen olan Don Vito Corleone, hainlik yapan çalışanları, kendisine baskı yapan rakipleri ve şiddet ortamı arasında gösterdiği yönetim becerileri ve vizyonla, Corleone ailesini ABD’nin en büyük zeytinyağı şirketini ve bir ticaret imparatorluğunu kuracak duruma getirmiştir. 'Baba Gibi Yönetmek' isimli elinizdeki kitabımızda, Don Vito Corleone ve oğlu Michael Corleone’nin gösterdikleri yönetim becerilerini, film sahnelerini de kullanarak siz okuyucularımıza açıkladık. Don Vito’nun ve Michael Corleone’nin liderlik özelliklerini, kullandıkları iletişim ve manipülasyon tekniklerini, karizmatik görünmek ve insanları etkilemek için nasıl davrandıklarını ayrıntılı örneklerle bu kitapta bulacaksınız.

Sagesse Eğitim (www.sagesseconsultancy.com) bünyesinde verdiğimiz yönetim ve liderlik eğitimlerinin içerikleri, kitapta anlatılan yönetim tekniklerinin temelini oluşturmaktadır. Kitabımızın bütün okurlarımıza faydalı olmasını dileriz.

- Şükrü İlker Bırakoğlu, Tayfun Bırakoğlu


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 122
Ağırlık : 122
En / Boy : 14 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺30,36

“Sosyal medyalarla, bütün kullanıcıları anlık-kendiliğinden ve hiçbir sınamaya tâbi olmayan müdahalelere davet eden serbestçe girilebilir alanlar oluşuyor. (...) Beğeni ve hoşnutsuzluk tıklarına indirgenerek etkisizleşmiş bu plebisiter ‘kamusallığın’ altyapısı, teknik ve ekonomik niteliklidir. Fakat ilke olarak, adeta redaksiyonel kamusallığın koşullarından azat olmuş, kendi bakış açılarından ‘sansürden’ kurtulmuş bütün kullanıcılar serbestçe girilebilen bu medya alanlarında anonim bir kamusal topluluğa hitap edebilir ve onun onayını almak için tanıtım yapabilirler. Bu alanlar tuhaf bir anonim mahremiyet kazanıyor gibi görünüyor: bugüne kadarki ölçütlere göre ne kamusal ne özel sayılabilirler, daha ziyade şimdiye dek özel mektup alışverişine tahsisli bir iletişimin şişip kabararak kamusallığa dönüşmesi olarak kavrayabiliriz bunu.” Jürgen Habermas, 20. yüzyılın sosyal teoride en etkili eserlerinden biri olan kitabının, Kamusallığın Yapısal Dönüşümü’nün temel tezlerini günümüz medya ve sosyal medya koşullarında yeniden tartışmaya girişiyor. Buna bağlı olarak, politik kamusallığı çökertmesinden endişe ettiği sağ popülizme karşı müzakereci demokrasinin olanaklarını sorguluyor. Kamusallığın Yeni Bir Yapısal Dönüşümü, çağın olağanüstü üretken filozofu Habermas’ın kamusal entelektüel kimliğinin altını çizen bir olgunluk eseri.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 88
Ağırlık : 88
En / Boy : 13 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺46,74

Hani bazen hayat üzerimize çöreklenir de nefes alamaz hale geliriz ya, her şey üst üste gelmiştir. Bundan dolayı iç dünyamızda tarif edemeyeceğimiz sıkıntılar, hüzünler yaşarız. Hani dokunsalar ağlayacak gibi oluruz ya bazen, içimizden hiçbir şey yapmak gelmez. Kendimizi çaresiz, mücadelesiz onca kalabalığın içinde yapayalnız hissederiz. Her şeyi olduğu gibi bırakıp kaçmak isteriz hani... Bizi tanıyan bilen olmayan bir yere kaçıp gizlenmek, yok olmak isteriz.

Bu düşünce insanın kendinden kaçma isteğidir. Peki ama insan kendinden kaçabilir mi? Ya da insan neden kendinden kaçmak ister?

İnsanın bu denli kendinden uzaklaşmak isteği, onun yaşadığı toplumun dayattığı yaşam tarzı ve devamında oluşan duygu birikiminin insan ruhunda yarattığı olumsuz etkinin bir sonucudur.

Her insan, hayatını kendi istediği şekilde özgürce yaşamak, onu istediği gibi düzenlemek ve denetlemek ister. Peki kaçımız yaşamak istediğimiz hayatı yaşama cesaretini gösterebiliyoruz? Yaşadığımız hayat gerçekte yaşamak istediğimiz hayat mı? Hayatımızla ilgili verdiğimiz kararlarda özgür müyüz?

İşte tüm bu ve benzer soruların yanıtını bu kitapta bulacaksınız. Ayrıca bu kitapta okurlarıma; iç dünyasına yolculuk yaptırarak oradaki kendini tanımasına, anlamasına, sevmesine ve kendisiyle barışarak, mutlu yaşaması için bir kapı aralamaya çalıştım. Peki siz kendinizi tanımaya, anlamaya ve sevmeye var mısınız?


Basım Ayı/Yılı :
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺31,20

SET İÇİNDEKİ KİTAPLAR

İnsan İnsana
Geliştiren Anne-Baba
Gerçek Özgürlük
Evlenmeden Önce
Var mısın?

İNSAN İNSANA

"İletişim Sorunları Çözmeden Doyumlu Bir Yaşam Sürdürmek Olanaksızdır.”

BİR İNSANIN İLİŞKİLERİNİN NİTELİĞİ,
O İNSANIN YAŞAMININ KALİTESİNİ BELİRLER.
İnsan, ilişkileri içinde sürekli olarak “yeniden tanımlanan” bir varlıktır. İnsan ilişkilerinin temelini ise iletişim süreçleri oluşturur.

İki insan birbirinin farkına vardığı anda iletişim başlar. Aynı sosyal ortam içinde yer alan kişilerin söyledikleri sözler ve hareketleri kadar, hareketsizlikleri, susmaları, beden duruşları ve yüz ifadeleri, hepsi anlamlı birer mesaj oluşturur. İyi bir dinleyici, iletişim kurduğu kişinin yalnız söylediklerini değil, yüzü, eli, kolu ve bedeniyle yaptıklarını da “duyar.”

Bir aracın sürücüsü, yolda kendinden başka araç yokmuş gibi davranırsa, trafik kazası olur. Bir kişi konuşurken, karşısındakini nasıl etkilediğini düşünmeden, kendi bildiği yönde istediğini söylerse “iletişim kazası” ortaya çıkar. İlişkilerimizde, verdiğimiz mesajların sorumluluğunun bilincinde olmamız, iletişim kazalarını önler.

Bu varsayım toplumsal düzeyde de geçerlidir. Kişi farkında olsun ya da olmasın, toplumla da sürekli ilişki içindedir. Bir toplumda “Herkes benim gibi düşünmelidir, benim düşünce tarzım en doğrusudur,” tutumu ağır basarsa, akılcı tartışmalar yerine duygusal çatışmalar ortaya çıkar.

İnsan hayatını mercek altına alıp, insana dair her hikâyeden bir anlam çıkarabilen bilgeliğiyle değerli Doğan Cüceloğlu, kimliklerin ötesinde, canların temas içinde olduğu “insan insana” bir ilişkinin mümkün olduğunu bize hatırlatıyor. Kalıpları tekrarlamaktan kurtulabilmeniz, insan ilişkilerine anlamsal zenginliği ve derinliği getirebilmeniz için iletişim süreçlerini uygun ve etkili bir biçimde uygulamanıza yönelik bilgi ve becerileri sunuyor.

İletişim sorunlarını çözmeden doyumlu bir yaşam sürdürmenin olanaksız olduğunun ve insanın isterse kendini değiştirip geliştirebileceğinin altını çiziyor.

 

GELİŞTİREN ANNE-BABA

“Anne-Baba Olarak Çocuğunuzun En Güçlü Tanığı Olduğunuzun Farkında Mısınız?”

 

ÇOCUĞUNUZ BİR KEZ ÇOCUKLUK YAŞAYACAK;
BU DÖNEMİ ONUNLA DOYA DOYA YAŞAYIN.

Bir anne, bana yolladığı mektupta şöyle diyor; “Çok yorgun ve sorumlulukların altında ezilmiş hissediyorum. Annem kendi dönemlerinde böyle bir yılgınlık hissetmediklerini, bu kadar sabırsız ve öfkeli olmadıklarını, bizi seyrederken bile yorulduğunu söylüyor.”

Bir başkası da şöyle yazmış; “Otuz yaşında yaklaşık 4,5 ay sonra baba olacak bir baba adayıyım. Bugüne kadar geçen süre içinde baba olacağım düşüncesi üzerinde çok durmadığım için birçok şeyin farkında değildim. Ancak bugün bu düşünce üzerinde ilk adımımı attım ve daha ilk adımımda büyük bir eksik ile yola çıktığımı fark ettim. Bu sanki kutuplara keşfe giden kâşifin yanında soğuktan koruyucu kıyafetlerini almaması gibi bir hisse benziyor.”

Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne ve babalardan da beklentiler artıyor. Toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart. Bunun yolu da anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri…

Geliştiren Anne-Baba olmak için kendinizi ve çocuğunuzu tanımanız, beklentilerinizi, niyetinizi keşfetmeniz; değerlerinizi ve aile ilişkinizi sağlıklı tutmanız önemli. Bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elinizde…

Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarınıza verebileceğiniz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar.

DOĞAN CÜCELOĞLU

 

 

GERÇEK ÖZGÜRLÜK

“En Temel Özgürlük İnsanın Kendisi Olarak Yaşamında Var Olabilmesidir.”

 

YAŞAMINDA KENDİSİ OLARAK VAR OLAMAMIŞ BİRİ DUYGU, DÜŞÜNCE VE DAVRANIŞLARIYLA YAŞAMI ÖZGÜRCE KUCAKLAYABİLİR Mİ?

 

“Dünya bazen kapkaranlık gözükür, insan kendini yapayalnız ve değersiz görür, bu duygular da yaşamın bir parçası. Bence sizin, sizi anlayacak biriyle konuşmaya ihtiyacınız var.”

Bu kitap, gençlik yıllarımı temsil eden üniversite öğrencisi Timur ile yaşlılık yıllarımı temsil eden emekli psikoloji profesörü Yakup Bey arasında geçen sohbetlerden oluşuyor.

Sevdiği kızın kendisini önemsemediğini fark etmeyen Timur ona evlilik teklif eder. Sosyoekonomik düzeyi yüksek Nesrin kibarca, “Sen ben denk değiliz,” mesajını verir. Tesadüfen Timur’la karşılaşan Yakup Bey gencin yüzünden hüznünü ve yalnızlığını anlar ve ona isterse Sahaflar Çarşısı’ndaki kitapçı dükkânına gelebileceğini söyler.

Buluşmaya ve sohbet etmeye başlarlar. Bu sohbet içinde Timur kendi anlam verme sistemini, değerler sistemini, ezikliğinin kaynağını, toplumla, yaşamla ilişkisinin temellerini keşfetmeye başlayacaktır. O karşılaşmadan sonra Yakup Bey’le yaptığı sohbetlerde, kültür robotluğundan şahsiyet olmaya giden bir özgürlük yolculuğuna çıkacaktır.

Bu kitapta, karşılıklı saygı içinde olan iki insanın; yaşamını, ilişkilerini, kendi anlam verme sistemini keşfedişi yer almaktadır.

Sevgi mi özgürlüğe, özgürlük mü sevgiye götürür? İç yalnızlığı gözlerinden okunurken sevdiğine evlenme teklif eden, gerçek sevgiyi, gerçek aşkı sorgulayan üniversiteli bir gencin biz bilinci içinde adım adım Gerçek Özgürlük’e varışının öyküsü.

Kendi yolculuğumuzu yapmak için buradayız; bu yolculukta kendimiz olabilme cesaretini bulmamız kolay değildir ama kendimiz olmadan yaşamımızdaki hiçbir şey anlamını bulamaz.

 

EVLENMEDEN ÖNCE

“Mutlu Bir Evlilik Önemli Bir Başarıdır; Bilinçli Bir Gayret Gerekir.”

 

EVLİLİK BİR ÇİÇEKÇİ DÜKKÂNI GİBİ FARKLI OLANAKLAR SUNAR; ÇİÇEKLERDEN NASIL BİR BUKET OLUŞTURACAĞINIZ SİZE KALMIŞ…

Eşler, evlilik öyküsünün mahrem tanıklarıdır. Evliliğinizde hayatınızın en önemli, en mahrem tanığıyla birlikte olduğunuzun farkında mısınız?

Bu tanıklığın derinlerine inen gücünün farkında olmak olgunluk ister. Olgun eşler, birlikte yaşamak için değil, birbirlerini yaşamak için evlendiklerini bilirler.

Evlilik yolculuğuna başlarken biricik sermaye olan sevgi, küçülüp yok olabilecek ya da büyüyüp gelişebilecek bir şeydir. Hem çok kudretli hem de zarif ve kırılgan… Büyümesi ya da zayıflayıp yok olması eşlerin birbirine nasıl tanıklık yaptığına bağlıdır.

Evlilikte iki farklı öykü bir araya gelir. Sohbet eden, ilişkilerini önemseyip emek ve zaman veren çiftler “bizim öykümüz” dedikleri anlamlı ve mutlu bir öyküyü oluşturmayı başarırlar.

Şimdi evli olabilirsiniz; biricik sermayeniz olan sevgiyi evliliğinizde nasıl geliştirip büyütebileceğinizi biliyor musunuz?

Evlilik olgunluğunuzu geliştirmek ister misiniz?

Yaşanmış evlilik öykülerinin getirdiği deneyimlerle anlamını bulmuş kavramların rehberliğinde aydınlatıcı, zevkli bir yolculuk sizi bekliyor…

 

VAR MISIN?

Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler

“Gençliğimde gergin, stresli, mutsuz günlerim çok oldu. Kendimi suçlu hissettiğim, değersiz gördüğüm dönemler yaşadım. Şimdi hayatım anlamlı, coşkulu ve şükür duygusuyla dopdolu… Neden? İçinde yaşadığım koşulların iyileşmesinden mi? Geliştirdiğim farkındalıkların sonucu mu?” Doğan Cüceloğlu

 

Doğan Cüceloğlu, yalnızca psikoloji kariyeriyle değil, insan hayatına dokunan ve insana dair her hikâyeden şifa çıkarabilen bilgeliğiyle bu coğrafyanın en önemli ilim insanlarından biri. Seksen yılı aşkın ömrünün bir birikimi olarak, şimdi herkesin merak ettiği “hayati” sorulara en samimi cevaplarını sunuyor. Herkes gibi aslında o da hâlâ savaşıyor, keşfediyor, hayata değer katıyor.

Hayatın anlamı nedir?

İnsan kendini nasıl geliştirir?

Umutsuzluk nasıl aşılır?

İçimizdeki öz nasıl ortaya çıkar?

Çevremiz bizi nasıl etkiler?

Kime akıl danışılır?

Yaşam neleri ödüllendirir?

Zihin nasıl işler? “Biz” olmak için neler yapılmalıdır?

Ömür yolculuğunda neyin önemli olduğunu anlamak, keşif ve merak duygularına sahip çıkmak bir hayatı “kıymetli” kılmak için en önemli meziyetler arasında. Elinizdeki rehber niteliğindeki kitap, yaşamı boyunca bu meziyetlerin peşine düşmüş ve her ânına onları ilmek ilmek işlemiş Doğan Cüceloğlu’nun, Deniz Bayramoğlu ile sohbetlerinden oluşuyor ve herkese şu soruyu soruyor: “Zorluklarla başa çıkmaya, içindeki gücü keşfetmeye VAR MISIN?”


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 1376
Ağırlık : 1376
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺278,80

İş Analizi, genelde meslek hakkında bilgi toplama ve analiz etmenin, sistemli bir yönetimi olarak tanımlanmasına katkıda bulunur.

İş Analizi iş göreni seçme sistemleri, eğitim, performans, yönetim ve tazminat sistemini de içeren önemli bir insan kaynağı yönetim sistemidir.

Eğitim, tazminat, performans, değerlendirme. Ayırt edici kararlar vermenize yardımcı olur.

İnsan Kaynağı yönetimini sağlam temellere oturtmak ve doğru karar almamızı sağlar.

İş Analizi, iş güvenliği konusunda büyük katkı sağlar.

İş verimi ve üretiminde yardımcı sağlam bir kaynaktır.

İş Analizi işi değil, iş göreni analiz eder.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 262
Ağırlık : 262
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺39,00

Saniyede milyonlarca bilginin ortaya çıktığı günümüz dünyasında bilgi üretiminin hızına ulaşmak, öğrendiklerimizi anlamak ve kendi hayatlarımızda anlamlandırmak özellikle hızlı bir şekilde okumayı ve anlamayı bilginin bu kadar hızlı ürediği bir dünyada “hızlı okuma teknikleri “ gibi yöntemlere ihtiyacı arttırmıştır. Liya’nın serüveni “öğrenme, anlama ve yorumlama” kıstaslarını hızlı okuma teknikleriyle birleştirerek bizlere hızlı okumanın önemini göstermektedir. Zamanın paha biçilemez olduğu dünyada hızlı okumanın önemini vurgulayan bu çalışma çok değerli bir konuya imzasını atmıştır.

Prof. Dr. Abdullah Soykan

HAYAT, BİR EĞİTİMDİR. Eğitimin ne olduğunu da, elbette eğitimci bilir. Ama acaba, bildiklerini başarı ile dile getirebilmeyi ve böylece, diğer zihinlere aktarabilmeyi ne kadar bilir? İşte Döndü Polat da bence, bu işi becerebilen nadir kişilerden biridir. Yanıtları verir gibi yaparken aslında, sözü daima sizlere bıraktığını da, kitabı okurken hissedeceksiniz!.. Sizleri daima, birlikte düşünmeye davet edecektir. Güzel olan da bu değil mi zaten? Çünkü, herkesi başarıya ve dolayısı ile mutluluğa götüren şey, irdelediği ve benimsediği, yani kendi düşünceleri haline gelen şeyler değil midir?..

Uzun zamandır ona, “kitabına çoktan sıra geldi” demekteydim. Bu kitabı okuduktan sonra, bana hak vereceğinize inanıyorum!.. Yolu açık olsun diyorum ve kitabının ona vereceğine inandığım ivmenin, bundan sonra merakla beklenecek olan diğer eserlerine, enerji ve heyecan kaynağı olmasını diliyorum..
 
Y. Mimar Çelik Erengezgin

Gerek sınava hazırlık sürecinde gerekse normal hayatta öğrenmemiz gereken birçok bilgi var. Pek tabii bu öğrenme sürecinde zamanın bizler için en değerli araç olduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Öğrenmeyi gerçekleştirirken bizler için asıl kıstas en hızlı şekilde öğrenilen bilgiyi yine en doğru şekilde anlamlandırmaktır. İşte bu süreçte Liya bizlere öğrenilen bilginin işlenmesi yani zihinde anlamlandırılması ve en kalıcı hale getirilmesi konusunda çeşitli zihin haritaları ve anlamlandırma teknikleri ile yol gösterirken aynı zamanda hızlı okumanın inceliklerine değiniyor.

Nisa Gül Özer / 12. Sınıf YKS Öğrencisi

 

Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺41,25

Ergenleri ve sorunlarını son yıllarda sık sık konuşuyoruz.

Peki bu konulara aileler ve toplum olarak ne kadar gerçekçi yaklaşıyoruz? Ergenlik dönemi gerçekten sorunlu mu? Yoksa sorun olarak mı görülüyor?

Bu kitapta, geleceğimiz olan gençlerimizin yaşadığı sorunları ele almaya çalıştık. Bazen “ergen” diye etiketleyip dinlemediğimiz ve saygı duymadığımız, bazen bilerek ya da bilmeyerek kendi korku ve endişelerimizi aktardığımız gençlerimizden umut içinde olmak, biraz da boşa kürek çekmek değil mi?


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 176
Ağırlık : 180
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺31,20
Standart Hayatlar Hapishanesinden Kaçış İçin Eylem Planı

Bu kitap, Standart Hayatlar Hapishanesinden kaçmanız için hazırlanmış bir plan. Bu plan kişisel çaba gerektiriyor, inanç ve tutku ile besleniyor.

Önce, hayatınızın üstündeki, kendinizi yalnız ve umutsuz hissettiren pası silerek ayağa kalkacak ve şarkıların eşlik edeceği bir yolculuğa adım atacaksınız. Yolunuza devam ettikçe, daha önce bu gözle bakmadığınız için göremediğiniz mavilikteki gökyüzü karşınıza çıkacak ve önünüze bir ayna gelecek. Bu aynada tutkulu birini göreceksiniz, bu olmak istediğiniz sizsiniz. Şaşıracaksınız, çünkü kendinizi hiç böyle görmemiştiniz.

Sonra, şimdiye kadar doğru sandıklarınızdan ve sizi tutan alışkanlıklarınızdan syrılarak, yeni siz olarak, Ismarlama Hayat Kapısı’nı açacak ve özgürlüğünüze kavuşacaksınız. İşte, plan bu kadar basit.

Sadece bu yolculukta eski sizin, hedefinize ulaşmanızı engellemek için korku, endişe, tereddüt ve bahanelerle sık sık karşınıza çıkacağını aklınızdan çıkarmayın.Unutmayın, onunla başa çıkabilecek tek kişi var: O da sizsiniz. İyi yolculuklar...


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 41
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00
Anlamlı Bir Varoluş İçin Öneriler

Tam 26 Ülkede Yayımlandı!

“Hayatımızdaki en büyük sorulara yanıt arayan harika bir kitap…

Eğer siz de hayatın anlamı nedir diye soranlardansanız, bu kitap tam size göre!”

- Roy F. Baumeister, Çok Satan İrade'nin Yazarı

“Hayatın anlamı arayışı belki de en önemli arayışımız. Ve her arayış için bir kılavuza ihtiyacımız var. Felsefi derinliği olan aynı zamanda kolay okunmayı başarabilen bu kitaba sık sık başvuracaksınız.”

- Daniel H. Pink, Çok Satan Drive'nin Yazarı

İnsanlar ilk ortaya çıktıkları andan bu yana durmadan hayatlarının anlamını, amacını ve değerini sorguladılar. Frank Martela, yıllar süren araştırmalara ve bütün insanlık tarihinden süzülen anekdotlara dayanarak insanların kafalarını en çok kurcalayan sorular için yepyeni bir bakış açısı sunuyor. Mutlu olmak varken, hayatımızdan neden hoşnutsuz olduğumuzu ve durmadan kendimizden başka biri olma arayışımızı, hem felsefi hem de gülümseten bir dille sorguluyor.

Eğer hayatınızın anlamını ve varoluşunuzdaki amacı arıyorsanız Mükemmel Bir Hayat sizin için mükemmel bir kılavuz olacak.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺50,00
Çanakkale Troia Festivali

Çanakkale, tarihte önemli olayların yaşandığı bir coğrafyayı temsil etmektedir. Troia savaşları da bu önemli olaylardan birisidir. Homeros’un İlyada’yı yazmasıyla birlikte Troia Savaşları edebi bir metin haline dönüşmüş, sadece olayın geçtiği Ön Asya’nın değil, tüm dünyanın kültürel mirası olmuştur.

Mustafa Kemal ve yakın çalışma arkadaşları siyasal kararların yanında bir de “cumhuriyet kültürü” oluşturmaya dönük planlı bir kültürel politika uygulamak zorunda olduklarını görmüşlerdi. Türk halkı, yaklaşık son iki yüz yıldır büyük bir değişim süreci yaşamıştı. Bu değişim toplumda kültürel açıdan da sarsıntılara ve karmaşalara yol açmıştı. “Tarihin köprüsü” olarak adlandırılan Anadolu üzerinde yaşayan

Türkler, tarihin değişik dönemlerinden kalma değişik kültürlerin varlıklarını sürdürdükleri toplumsal yapıyı bugün de yaşatmaktadırlar. Anadolu’nun çeşitli yöreleri birbirlerinden çok farklı kültürleri bünyesinde barındırmaktadır. Trakya’da Avrupa kültürünün, Ege’de Akdeniz kültürünün, güney illerinde Arap kültürünün, doğuda Fars kültürünün kuzeydoğuda ise Kafkas kültürünün etkileri dikkatimizi çeker. Orta Anadolu’da ise tarihin değişik dönemlerinden kalma kültürel değerler bugünün kültürel değerlerini potasında erimeye çalışmaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 13 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,50
Başlangıçların Önceki ve Eski Zamanların Gerçek Öyküsü

“Tufan geçti, Kurtuluş dağındayız, diyordu Ninagal, Ziusudra’ya. Su geçirmez kapağı açıp çıktı gemiden Ziusudra. Gökyüzü açıktı, Güneş parlıyordu, hafif bir rüzgar esmekteydi. Derhal seslendi karısına ve çocuklarına, dışarı çıksınlar diye. Efendi Enki’ye hamd edelim, ona şükranlarımızı sunalım, dedi Ziusudra onlara. Oğullarıyla birlikte taş topladı; bu taşlarla bir sunak dikti, Ardından sunakta bir ateş yaktı, kokulu tütsülerle yaktı ateşi …”
Sümer Tabletleri, 10. Tablet
Geçmiş gelecek midir? 
Biz, Dünyalılar için sadece bir elçiymişiz. Dünya, dünyalılara ait, onları korumak ve ilerletmek için buradayız. Görevimiz bu ise eğer, buna göre davranalım.
Kaderin tayin ettiği bir zamanda gelecek nesiller bu kaydı okusun, geçmişi hatırlasın ve gelecek için kehanet olarak anlasın. Geçmişin geleceği olsun yargıç!  Nibiru’lu Anu’nun ilk oğlu Enki’nin sözleri budur.
Sümer Tabletleri, 14. Tablet


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺71,25

Bu kitapta yazılanları duysanız inanmazsınız.

Hatta haklı olarak içinizden, “Yok canım o kadar da olmaz ki” diyebilirsiniz, ama olmaz olmaz.

Biz de bu olanlara kayıtsız kalamadık.

Olanları aslına sadık kalarak anlatmaya çalıştık.

Eğer yazmazsak sözde kalır, unutulur.

Yazarsak belge veya eser olmaz, ama kayıtlara geçer, kalıcı olur.

Ola ki bir gün de bir okuyan olur, olur da sesimizi bir duyan olur.

Adaletin güvenli olduğu toplum huzurlu, devleti güçlüdür.

Umarız Adalet okyanusuna bizim de bir damla katkımız olur.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 106
Ağırlık : 106
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

    1. Bölüm: Koçluk Nedir?

    2. Bölüm: Koçluk Hizmetinde Mentorlük

    3. Bölüm: Hizmet Pazarlamasında Koçluk Hizmeti

    4. Bölüm: Koçlukta Sinirbilim Nörobilim) Uygulamaları Ve Nörokoçluk Sistemi


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 16 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺54,00

    • Oyun
    • Normal Gelişim Gösteren Çocuklarda Oyun Sınıflandırması 
    • Otizm Spektrum Bozukluğunda Oyunda Gecikmeler Ve Normal Gelişim Gösteren Çocuklara Göre Farklılıklar
    • Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklarda Oyun Öğretimi
    • Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklar İçin Oyun Oluşturma
    • Oyun Öğretimi Nasıl Olmalıdır
    • Otizm Spektrum Bozukluğunda Oyun Öğretimi Yöntemleri
    • Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocuklar İçin Oyundan En İyi Şekilde Yararlanma
    • Otizmli Çocuklar İçin Oyun Örnekleri


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 76
Ağırlık : 76
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,50
Gündelik Hayatta Yakınlık ve Uzaklık Deneyimleri

İnsan ilişkileri mesafenin birçok çeşidiyle kuşatılmıştır. Söz konusu mesafe biçimleri birbirini her seferinde yeniden üretebilecek motivasyonlara sahiptir. Sosyal mesafe, gündelik hayatı merkeze alan yakınlık ve uzaklık, etkileşim ve temas arasında ilişkinin sürdürülebilirliği ve mahremiyet sınırlarının korunmasına aracılık eden gizil bir güçtür.

Gündelik hayatın kamusal yönüne temas etmesi itibarıyla sosyal mesafe hiç şüphesiz ayrı bir değerlendirmeyi hak etmektedir. Zira diğer mesafe türlerinin bireylere özgürlük alanı tanıyan keyfi birtakım tedbirleri içermesine mukabil sosyal mesafe, öteki ile yaşamaya dair bir dizi beklentiyi talep etmekte ve bireyleri yabancılarla yaşamanın imkânı üzerinde düşünmeye zorlamaktadır. Mesafe, birlikte yaşamayı mümkün kılan bir araçtır. Bu anlamda elinizdeki kitap sosyal mesafe (social distance) kavramının barındırdığı anlamsal dairenin dışına çıkarak varoluşsal bir gereklilik -mesafenin özgürleştirici potansiyeli- olarak sosyal mesafe kavramını açığa çıkarmaktadır ve sosyal mesafenin gerekli olduğu tezine yaslanmaktadır.

Mahremiyet kavramıyla göbekten bağlı sosyal mesafe kavramının modern dünya gerçekliğinde bir gereklilik olarak ele alındığı çalışmada, gündelik hayatın yakınlık ve uzaklık tasavvurlarını keşfetmeye yönelik bir bakış hâkimdir. Mahremiyet sınırlarının tayininde söz sahibi olan bu kavram ve kavramın ürettiği yahut tükettiği ilişkisellikler, hayatın olağan akışına yön vermektedir. Kurgusal inşalar ve gerçeklikler arasındaki uçurumun eşiğinde mesafelerin derinliği şaşırtıcı bağlamlarla kendini var etmektedir. Toplumsallaşmaya rengini veren söz konusu kavramın insanı anlama çabasında sözlerin ötesini görmeye niyet ettiği açıktır. Mesafelerin söylemek istediği ya da istedikleri vardır. O ki, mesafe ölçülebilir olmaktan ziyade hissedilebilir bir şeydir.

Kültürel ve siyasal vb. birçok konunun derinlemesine ele alındığı çalışmada, sosyal mesafe kavramı etraflıca masaya yatırılmaktadır. Literatürde bu kapsam ve bağlamda ilk olması dolayısıyla kitabın alana katkı sunacağı düşünülmekte, yapılacak yeni çalışmalar noktasında fikir verici olması temenni edilmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 460
Ağırlık : 460
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺145,00
Hayatta Başarılı Olmaya Hazır, Kendine Güvenen, Becerikli Ve Dirençli Çocuklar Yetiştirmek

Girişimci çocuklar yetiştirmek, dünyayı iyileştirme gücüne sahip liderler yetiştirmektir. Amaç, çocuklarınızı çocuk girişimciler hâline getirmek değil, onlara bir şeyleri değiştirmeleri için güven, beceri ve fırsatlar vermektir.
Her ebeveyn, çocuğunun mutlu ve başarılı bir geleceğe sahip olmasını ister. Sorun şu ki, onları hızla gelişen dünyaya hazırlamak sanıldığı kadar kolay değil. İş kavramının biçim değiştirdiği bugünlerde, çocuğunuzu geleceğe hazırlamak aynı zamanda onun girişimcilik becerilerini desteklemektir.
Girişimci Çocuklar Nasıl Yetiştirilir? çocuğunuzun ne olursa olsun başarılı ve mutlu olmasını sağlamak için sizlere birçok beceri ve deneyim sunuyor. Düşündürücü fakat eyleme geçirilebilir fikirlerle dolu bu kitap sayesinde, çocuğunuzla birlikte hem öğrenecek hem eğleneceksiniz!
Daniel Priestley, Avustralya, Singapur ve İngiltere’de birçok başarılı işe imza atmış bir girişimcidir. Kendisi aynı zamanda çoksatan Girişimci Devrimi, Herkesin Aradığı Kişi, Başarılı Girişimcinin 24 Varlığı kitaplarının yazarıdır.
Jodie Cook, Forbes’un 2017 yılında “30 Yaş Altı 30 Sosyal Girişimci” listesinde yer alan girişimci ve yazardır. Hâlihazırda, girişimcilik, mutluluk ve sosyal medya üzerine kitaplar ve makaleler yazmaya devam etmektedir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 272
Ağırlık : 272
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺110,00

SadECE İnan diyerek çıktım yola.

Obeziteye karşı verdiğim mücadele hayatımın en büyük mücadelesiydi.

Vazgeçmedim, pes etmedim, yenilmedim ve sonunda başardım.

Ben Ece. Obez Ece.

30 yaşında kendine meydan okuyan ve @40kilonasilgider diyerek yola koyulan Ece. Yolda en çok kendiyle yüzleşen, kendiyle kavga eden, kendine direnen ama sonunda kendine yenilmeyen Ece.

Engellerle karşılaştığında pes etmeyen, zaaflarını keşfedip onları güce dönüştüren, düşse de düştüğü yerden yeniden ayağa kalkan, asla pes etmeyen, asla vazgeçmeyen, zayıflama sürecini çok seven Ece.

Zayıflama sürecimde sadece inanılarak, azim ve kararlılıkla ilerlenen bir yolun insanın hayatını nasıl değiştirebileceğini gördüm.

Senin de bekleyen bir yolun, senin de kendine bir meydan okuman varsa durma, erteleme; hemen bu kitapla başla.

Ben başardıysam sen de başarabilirsin.

Başarıya uzanan yolculuğumu adım adım anlattım.

Bu yolculuk, bu başarı neden senin olmasın?


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 26
Ağırlık : 26
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺40,00
Gelişimsel Çözüm Önerileriyle

Elma Yayınevi, Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın yeni kitabı “Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor?” adlı eseriyle buluşuyor okurlarıyla.

“Çocuğumuzun beyninin içini görebilseydik ne olurdu acaba?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu kitap tam size göre. Yazarın bilimsel gerçeklerin ışığında yazdıkları, günlük hayatımıza uygulayabileceğimiz kadar sade bir dilde. Kitap; içindeki örneklerle, fotoğraflarla, tablolarla tüm anne-babalar ve çocuk sahibi olmak isteyenler için bir rehber niteliğinde.

“İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap bizlerin sihirli gözlüğü. Bu kitabımda çocuk ve beyin konusunda yapılmış birçok araştırmanın sonucunu derleyerek ‘Çocuklarımızın beynine bakabilmenin bir yolu var’ demek istedim. Sadece olup bitenle ilgilenmeyip her bölümün sonuna gelişimsel önerilerimi eklemeyi de ihmal etmedim” diye başlıyor Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal yeni kitabına.

Keyifli okumalar…


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 336
Ağırlık : 336
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺122,18

Mösyö Girard bize bir kitap tavsiye etti ve mutlaka okumamızı söyledi. Bu, Aix-Marseille Üniversitesi Rektörü Jules Payot’un “İrade Terbiyesi” adlı kitabı idi. Ertesi gün şehre inerek kitabı aldım, ihtiyar bir meşenin dibine oturarak okumaya koyuldum. Okudukça içimde tahassür ve nedamet ile karışık müphem bir acı duymaya başladım. Kendi kendime, “Ah bu kitap on sekiz yirmi yaşlarımdayken elime geçmeliydi” diyor ve geciktiğim için üzülüyordum.

Prof. Dr. Ali Fuat Başgil

Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim.

Cemil Meriç

Tembelliğe neden olan dış çevrenin tüm zararlı etkilerine karşı Payot’un önerisi şudur: İrade Eğitimi. Peki, bu irade eğitimi nedir ve nasıl yapılır? İşte Payot, yılların gözlemi ve deneyimi ile irade eğitimi savaşının her bir evresini ve yapılacakları tek tek anlatıyor. İrademiz ne kadar güçlü olursa hayatta sağlıklı, mutlu ve başarılı olma şansımız da bir o kadar artar.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 3
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺35,00
Maddi Kültür Öğelerine Göre

Eynesil İlçesi’nin Kültürel Coğrafyası adlı bu kitap, 2020 yılında yayınlanan aynı isimli tezden üretilmiştir. Bu çalışmada Eynesil İlçesindeki maddi kültür öğelerinin ortaya çıkışı ve gelişmesi, sebep sonuç ilişkisi içerisinde ortaya konmaya çalışılmıştır. Araştırma iki ana bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde kavramsal çerçevede yer alan kültür ve kültürel coğrafya kavramları açıklanmaya çalışılmıştır.

İnceleme sahası adı verilen birinci bölümde sahanın fiziki ve beşeri özelliklerine değinilmiştir. Eynesil İlçesinin Maddi Kültür Öğeleri isimli ikinci bölümde ise sahadaki mesken, giyim kuşam ve yeme içme kültürü ortaya konarak maddi kültür öğelerinin çıkışı gelişimi ve dağılışı ele alınmıştır.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 156
Ağırlık : 156
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺126,00
Bir Manifesto


LASTESIS kolektifi, Şili’de kadına yönelik sistematik şiddeti protesto eden “Yoluna Çıkan Tecavüzcü” performansını ilk kez 2019 yılının sonunda sergiledi.
Yazdıkları şarkı, sadece birkaç gün içinde dünyanın pek çok yerinde kadınlar tarafından sahiplenilerek sokaklara taşındığında feminist bir marşa dönüştü.

Suç bende değil,
Her nerdeysem, her ne giydiysem.
Tecavüzcü sendin.
Tecavüzcü sensin.

Şilili kadınların başlattığı yangın bu kadar büyüdüyse, bunun bir sebebi düşmanın sınır tanımazlığı, diğer sebebi öfkelerinin yakıcılığıydı.
Patriyarkal sistemin şiddetinin hüküm sürmediği hiçbir yer olmadığı için, kadınlar kendi hikâyelerini yazmaya başladıkları anda birbirlerini buldular.
Öfkeyle ve inançla tutuşmuş bedenler korkuyu, sessizliği ve suçluluk duygusunu ateşe verdi.
Birbirlerini bir daha asla bırakmayacaklarına söz verdiler.
Birlikte, büyütecekleri yangını bu manifestoyla ilan ettiler.

Bize fedakârlığın ve sömürünün hikâyesini anlattılar,
Ama o hikâye bitti, şimdi hikâyeyi ben yazıyorum.
Benim hikâyemde Tanrı’yla birlikte,
Koca da patron da öldü.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 13,5 / 19
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺67,50

Önceliklerinizi Belirleyin
Daha Verimli Hareket Edin
Zamanınızı Yönetin
Zamanınızı vermeniz gereken şeyler her an artıyor ve yapmanız gereken işler birikiyor mu? Belirsiz hedefler, sürekli müdahaleler ve acil görevler dikkatinizi mi dağıtıyor? Gerektiği kadar verimli çalışamadığınızı mı düşünüyorsunuz? 20 Dakikada İşleri Yetiştirmek alanında uzman isimlerin size yol göstermesine olanak sağlıyor.
•    Programınızı önceliklerinizle uyumlu hale getirmenize
•    Odaklanmanıza ve dikkatinizi dağıtan şeylerden kaçınmanıza
•    Etkili günlük rutinler oluşturmanıza
•    Sınırlarınızı belirleyip gerektiğinde “hayır” diyebilmeyi öğrenmenize yardımcı oluyor.

20 DAKİKADA SERİSİ
Fazla zamanınız yok mu? HBR 20 Dakikada Serisi, en temel iş becerilerinde hızla ilerlemenize yardımcı olacak. Bu seri, önemli yönetim konularında hızla yeni bilgiler kazanmanıza ve mevcut bilgilerinizi tazelemenize yardımcı olacak kısa ve pratik kitaplardan oluşuyor. Serideki tüm kitaplar, iş dünyasının en güvenilir kaynaklarından, yönetici ve yönetici adayları için hızlıca okunup uygulamaya konabilecek yüzlerce değerli tavsiye sunuyor.

 Saygılarımızla,


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 104
Ağırlık : 104
En / Boy : 12,5 / 17,7
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺42,35
The School of Life / Hayat Okulu

Sakin kalma yeteneği, önemli olmasına rağmen ihmal edilen bazı hayat becerilerindendir. En kötü kararlarımız ve etkileşimlerimiz, neredeyse her zaman, sakinliği yitirip endişe ve gerginliğe düşmenin sonucudur. Şaşırtıcı ama sakin kalmak neyse ki üzerinde çalışılıp geliştirilebilir bir güçtür. Olduğumuz yerde kalmamıza gerek yok; günlük zorluklara verdiğimiz tepkiler çarpıcı biçimde değişebilir. Sakin kalma sanatında kendimizi yavaş nefes alarak ya da birtakım çaylar içerek değil, düşünerek eğitebiliriz. Bu kitap, en büyük stres kaynaklarımızı sakince ortaya koyarak bizi öfke ve paniğe karşı koruyacak bir dizi ikna edici, hoş ve bazen de nükteli savlar sunacak.

Alain de Botton öncülüğünde kurulan, en kalıcı sorunlarımızın kendimizi yeterince anlayamamaktan, şefkat ve iletişim eksikliğinden kaynaklandığına inanan The School of Life’ın (Hayat Okulu) hazırladığı Sakinlik, ilişkilerimizde ve gündelik hayatımızda iç huzurunu yakalamak adına bize yol göstermeyi hedefleyen bir rehber. Gerginlikten uzak kalmak, kaosun ortasında bile sükûnete tutunmak, öfkeyle kalkıp zararla oturmamak doğuştan gelen bir beceri değil, çeşitli pratiklerle kazanılan bir beceri, Hayat Okulu’na göre. Bu yolda ufkumuzu açacak, elimizden tutacak bu rehberin eşliğinde stresten olabildiğince uzak bir hayatın ve kendi iç huzurumuzun kapısını aralamak mümkün. 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 190
Ağırlık : 190
En / Boy : 12 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,50
The School of Life / Hayat Okulu

Antik Yunan filozofu Sokrates bütün felsefi buyrukları tek bir söylemle özetlemiştir: “Kendini Tanı.” Kendini tanımak, kimliğimizi belirlemekle kalmaz, hayatta, işte ve aşkta nasıl karar aldığımızı da etkiler. Toplumda uzak yerlere gitmemize rehberlik edecek pek çok kişi ve kurum varken, çok daha önemli bir görevde – kendi zihnimizin derinliklerine yapacağımız yolculukta pek azı bize yardım edebilir. Bu kitap bizi en derin, en anlaşılmaz yanımıza doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve bize kendi karakterimizi tanımak için bir alet çantası sunuyor. Bu sayede kim olduğumuza, karar alırken neye dikkat etmemiz gerektiğine ve gerçek potansiyelimizi nasıl ortaya çıkarabileceğimize dair yeni, apaçık bir hisse sahip oluyoruz.

 

Alain de Botton öncülüğünde kurulan The School of Life (Hayat Okulu) tarafından hazırlanan Kendini Tanımak, hayattaki en büyük sorunlarımızın çözümünün kendi içimizde olduğu savıyla bize yol gösterici bir rehber sunuyor. Yaşadığımız dünyaya gösterdiğimiz ilginin birazını kendimizi anlamaya ve zihnimizin derinliklerinde gizli karakterimizi çözmeye ayırırsak yolumuzun çok daha huzur dolu ilerleyeceğini anlatan kitap, Hayat Okulu’nun diğer kitapları gibi hem ufuk açan hem de eğlendiren bir rehber.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 96
Ağırlık : 96
En / Boy : 12 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺36,90

Dr.  Arafat Salih Aydiner should be commended for his meticulon efforts to investigate the interrelationships hetween information systems (IS)-related capabilities and their effects on firm performance-based a sample of 204 firms in Turkey.  Using the resource-based view (RBV), he develops a set of hypotheses to examine these links, considering the role that may be played by decision-making performance and business-process performance as mediating variables.  It is a good reference book for scholars in the field of management information systems (MIS), managers, policymakers, and graduate students.  It is a very good addition to the IS literature on major emerging countries such as Turkey.  Dr.  Aydiner contributes to the IS literature in a number of ways.  First, specifying IS capabilities with resources and competencies enables the use of the RBV to better explore the strategic value of IS.  Second, a new serial multiple mediator model is designed to consider the influence of decision-making performance and business-process performance on the relationship between IS-related capabilities (i.e., infrastructure, human resources, and administrative) and firm performance.  It is envisaged that the adoption of this approach creates a distinct epistemology for organizations to have a strategic IS perspective.  he book contains a useful bibliography.

Ekrem Tatoglu

Professor at Gulf University for Science and

Technology (GUST) and Ibn Haldun University (IHU)

Istanbul, Turkey


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺80,00

Sivil toplum kuruluşlarının en önemli niteliği, gönüllülük esasına dayanmasıdır. Bu kuruluşlar ve yapılan faaliyetler, bireylerin özgür inisiyatifiyle gerçekleşir. Herhangi bir toplumun gelişmişlik düzeyi, yaşadığı sıkıntılar, bunlara çözüm üretme yeteneği, önemli ölçüde bu kuruluşlarda temsil edilir ve bu yönüyle bir toplumun nabzını yansıtırlar. Bugün gelinen noktada gerek dünyada gerekse Türkiye’de yaşanan dönüşüm veya tarihî kırılmalar, sivil kuruluşları da derinden etkilemekte ve âdeta varoluşsal bir tehditle karşı karşıya bırakmaktadır. Bu durum karşısında esaslı bir muhasebeye girişmek, sivil yapıların misyonunu yeniden sorgulamak, fonksiyonlarını yeniden tanımlamak ve yeni bir yol haritası çizmek kaçınılmaz görünmektedir. Bu şartlar altında sivil yapılanmayı yeniden düşünmek, yani dünyanın içinden geçmekte olduğu dönüşümü anlamak, bu dönüşümün ürettiği tehdit ve fırsatları görmek, söz konusu fırsat ve tehditleri karşılayacak bir faaliyet örgüsü oluşturabilmek, “yeni normal”lere uygun bir misyon belirlemek ve böylece geleceğe daha hazır, dinamik, üretken ve sözü olan bir sivil yapı hâline gelebilmek için Türkiye’nin saygın akademisyen, düşünür, araştırmacı ve uzmanları bir araya geldi ve Anadolu Federasyonu’nun düzenlediği sempozyumda tecrübe ve birikimlerini paylaştılar.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 316
Ağırlık : 316
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

2019 sonunda Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yaklaşık yirmi günde Asya, Avrupa, Amerika ve diğer ülkelere yayılan Covid-19 salgını, yakın tarihin gördüğü en büyük küresel felaketlerden birine dönüşmüş durumda.
Salgın hastalıklar, insanlık tarihi kadar eskidir. Tarihin her döneminde insanlar, hastalıklardan bireysel ve toplumsal olarak etkilenmiştir. Hastalıkların kimi gelip geçmiş kimi de ağır hasarlar bırakarak büyük değişim ve dönüşüme neden olmuştur. Tarihteki büyük kırılmalar, genellikle derin tesirler bırakan bu tür gelişmelerden sonra yaşanmıştır.
Covid-19 salgınını çeşitli boyutlarıyla anlamak, insanlık tarihinde ne tür değişimlere yol açabileceğini öngörebilmek ve salgının ortaya çıkardığı tehdit ve fırsatları değerlendirebilmek için konunun uzmanlarına başvuruldu. Böylece küresel salgın; birey, aile, sivil toplum, ekonomi, eğitim, uluslararası ilişkiler, yeni dünya düzeni gibi birçok alandaki etkileşimleriyle birlikte incelendi ve buradan hareketle bir gelecek perspektifi oluşturuldu.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 279
Ağırlık : 279
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00

Şimdiki çocuklar ellerinde telefon, tablet ve bilgisayarla büyüyorlar. Masallar, hikâyeler, kitaplar, oyunlar, arkadaşlıklar, hatta takdir duygusu bile artık dijital! Durum böyle olunca, dijital dünyaya yeni giriş yapan zamane anneleri, çocukları için neyin iyi, neyin kötü olabileceğini kestirmekte zorluk çekebiliyor. Çözüm bulma arayışında tamamen yasaklamayı seçiyor ve içinden çıkılmaz iletişim problemlerine sebep oluyorlar.

Her kafadan ayrı ses çıkan bu dijital dönemde, annelere yasaklamadan yönlendirmenin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyorum. İşin “mutfağından” başlayarak anneleri yönlendirmek istiyorum. İnternetin ve sosyal medyanın nasıl çalıştığı, algoritmalar, sanal gerçeklik teknolojileri, eğitimde dijitalleşme gibi güncel konuları ele alııyorum. Teknolojinin, annelerin inandığı gibi zararlı olabilen yönlerini, gerçekleşmiş örneklerle anlatıyorum. Bu zararlardan nasıl kaçınılabileceğini de tecrübelere dayanarak gösteriyorum. Büyüme ve gelişme çağında olan çocuklar için tehlike arzeden sosyal medyanın, nasıl kullanılırsa fayda sağlayacağını anlatıyorum.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺38,50

Thomas Edison (1847-1931), 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla etkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır. Edison’un en önemli çalışmalarından biri ampulle ilgilidir. Üzerinde çalıştığı elektrikli ampulün içine koyacağı tel için Edison’un 200’den fazla maddeyi denediği söylenir.

Bir gün kendisine,

– Bugüne kadar 200’den fazla maddeyi denedin, yine de başaramadın. Neden bu işten vazgeçmiyorsun, denilmişti.

Edison’un cevabı düşündürücüydü:

– Hiç de değil! Ben 200 maddenin ampul teli olarak kullanılamayacağını keşfettim. Yakında, ampulü ışıklandıracak teli de bulacağım.

Azimli insan, yapmak istedikleriyle ilgili çeşitli sıkıntılarla karşılaşsa bile kararlarından vazgeçmez, yürüdüğü yoldan dönmez, sabretmesini bilir. Zaten azim ve kararlılık dediğimiz davranış, zorluklarla birlikte anlam kazanan bir tutumdur.

Azimli insanlar, engelleri aşabilecek ve zorluklar karşısında sabır gösterebilecek bir karaktere sahiptir. Böyle bir karaktere sahip olan azimli insanlar, hayatları boyunca diğer insanlara oranla hedeflerine hep daha yakın olmuştur.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 172
Ağırlık : 172
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺65,00
Sempozyum Kitaplığı

“Değerler ve Desenler” üst başlığıyla Van’da gerçekleştirilen sempozyumda ülkemizin tüm insanlarını birleştirebilecek ortak değerlerimiz ele alındı. Birlikteliğimize güç kazandıran ve herkesin en doğal eğilimlerini gösteren farklı desenlerin tartışıldığı bu çalışmada, birleştirici ve kapsayıcı bir üslup benimsendi.

Çünkü bir toplum, kendi içindeki farklı renk ve desenlere ne kadar hayat hakkı tanırsa ve başka toplumlarla olumlu bir etkileşime girerse, kendi gelişimini o ölçüde sağlayacağı gibi toplum üyelerine de o denli özgür, müreffeh ve güvenli bir hayat sunar.

“Değerler ve Desenler” sempozyumunda ifade edildiği gibi değerlerimiz, farklı desenlerimize sahip çıkmak ve desen çeşitliliğimizi korumaktır. Nihayetinde değerlerimiz, topluma yaptığımız katkıyla ortaya çıkacaktır. Herhangi bir varlığın değerinin, “yokluğunda bıraktığı boşluk” olduğu bilinciyle, var olmak, hayatta anlamlı ve değerli bir yer işgal etmektir. Bir kilim gibi farklılıklarımızla bir ve bütün olur, farklı desenlerimizle zenginleşir, farklı görüşlerimizle özgürleşir, farklı yaklaşımlarımızla tamama ereriz.

Değerlerimizin derinliğine ve desenlerimizin çeşitliliğine vurgu yapan bu sempozyum, kadınların gerçekleştirdiği sivil bir girişim ve inisiyatif olarak benzer girişimlerin hazırlayıcısı ve destekleyicisi de olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2018
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 172
Ağırlık : 172
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺75,00

İnsanı Yeniden Düşünmek

Tüm insanlığın kapsamlı ve hızlı bir değişim sürecinden geçtiği dijital çağda, insan ve doğa yeniden anlamlandırılıyor. İnsanın ne olduğu sorusu, niçin var olduğu sorusu anlaşılmadan cevaplanamaz. Bununla birlikte, zaman ve mekândan bağımsız bir insan tanımı da yapılamaz. Çünkü insan, anda yaşayan, dünden kopmayan, yarını planlayan bir canlıdır.

Yeni yüzyılda özellikle yapay zekâ, robot teknolojileri, nöroloji ve genetik gibi bilim ve teknoloji dallarında yaşanan gelişmeler, insan varlığını ve mahiyetini tartışılır hâle getirmiş ve bir anlam krizi üretmiştir.

İnsanlık tarihi, insanın anlam arayışının tarihidir. İnsanın ruhu iyi olmadan bedeni, bedeni iyi olmadan da ruhu iyi olamaz. İnsan, iyiliğe ve kötülüğe meyletme fıtratına sahip bir varlıktır. İnsanlık tarihi de iyilik ile kötülük, adalet ile zulüm, insanlık değerleri ile beşerî güdüler arasındaki bir çatışmadan ibarettir.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 344
Ağırlık : 344
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺90,00

Aile Olmak - Süreklilik ve Değişim Ekseninde (Arapça)
Korunması gereken pek çok değerimiz arasında aile, en ön sıralarda yer almaktadır. Aile, toplumun temel birimidir, ancak aynı zamanda İslami mücadelenin ve sivil toplum çalışmalarının sürekliliği ve başarısının da temel zeminidir.

Aileye dayanmayan yapılar lokal alanlarda geçici başarılar sergileyebilirler ancak bunlar saman alevi gibi çabucak sönecektir. Yapılan herhangi bir işteki hayır, çok olmasından değil, sürekliliğinden kaynaklanır. Toplumsal hareketlerde sürekliliği sağlayacak olan da aile kurumudur.

Ailenin bu kadar önemli olması, bu kurumda ortaya çıkan aksaklık ve sorunları da toplumun en önemli gündem maddelerinden biri haline getirmektedir. Bugün aile kurumu pek çok yönüyle tartışılır hale gelmiş ve bu kurumun işlevselliği üzerinde ciddi kuşkular oluşmaya başlamıştır.

Bu çalışmanın hazırlanmasının nedeni, aile ile ilgili sorunları ele almak, bunlara çözüm aramak, böylece salih ve sahih bir geleceğin yollarını ortaya koymaktır. Kendi değerlerimizle uyumlu bir aile tasavvuru için gerekli kavramsal çerçeveyi belirleyerek İslam dünyasındaki aile ile ilgili sorunların çözüm imkânını sorgulamaktır.


Basım Ayı/Yılı : 2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 296
Ağırlık : 296
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,00

“Bırak gerçekler acıtsın yüreğini yalanlarla avunacağına!”
​Ne güzel söylemiş sözün sahibi, ayrılık noktasına gelmemek için yalanlarla avunmak mı yoksa yeni baştan başlamak mı?
​Yaprak olup yalanlara savrulmak mı?
​Rüzgâr olup savurmak mı?
​Ayakta ve hayatta kalmayı öğrenirseniz eğer, yaşamın zorlu kavşaklarında yıkılmazsınız.
​Benim ülkemde özellikle ayrılmanın ve boşanmanın bir kültürü oluşmadı maalesef…
​Yürüdüğümüz yol tıkandıysa eğer yön değiştirmeyi öğrenmeliyiz ve bu kitap da bunun için yazıldı, ayrılıkların da bir adabı olmalı artık…


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 143
Ağırlık : 143
En / Boy : 13 / 20
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺48,00

Rousseau yeniden dünyaya gelmeye ve insanların doğal olarak iyi olduklarına inanıyordu.

Yeni doğan bir bebeğin tamamen masum olduğunu ve kalbinde en ufak bir leke olmadığını kabul etmeliyiz Emile'de de bu doğallığın korunması için neler yapılması gerektiğini anlatmaktadır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

- Çocuklar masum ve savunmasızdırlar ve 'iyi' doğalarının korunması için, yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve olmak istedikleri şeyleri olmaları için özgür bırakmalıdırlar. - çocuklara sınırları iyi belirlenmiş bir özgürlük verip, az hükmetmeli, baskıcı ve aşırı korumacı olmaktan vazgeçmelidir, çocuklarınıza hiçbir şey emretmeyin; hatta onların üzerinde en ufak bir otoriteniz olduğunu bile hissettirmeyin. Yalnız o kendinin size ihtiyacı olduğunu ve sizin o ihtiyaçları karşılayabilecek güçte olduğunuzu bilsin...


Basım Ayı/Yılı : 2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 654
Ağırlık : 654
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺120,00

Bugün; mobil cihazlar ve cep telefonları gibi taşınabilen aygıtlarla her an her yerde sosyal medyaya erişmek mümkündür. Günlük yaşam pratiklerimizin her alanında var olan sosyal medya, çağdaş halkla ilişkilerin temelinde yatan iki yönlü simetrik iletişimi daha etkin bir biçimde gerçekleştirmektedir. Sosyal medya araçları, kurum ve hedef kitleleri arasında geleneksel kitle iletişim araçlarının sunduğu kontrolü ortadan kaldırarak daha özerk bir etkileşim ortamı sağlamaktadır. Böylece sosyal medya ile birlikte halkla ilişkiler disiplini sadece kamuoyuna mesajını iletme değil aynı zamanda onunla diyaloga geçme olanağını da sunmaktadır. Karşılıklı çıkar alanları arayışındaki çift yönlü ve tam bilgiye dayalı bir anlayışı geliştirmek olan halkla ilişkilerin amacı; sosyal medya ortam ve araçlarının sunduğu iletişim ve etkileşim ortamına oldukça uygun görülmektedir. Sosyal medyanın sunduğu simetrik iletişim olanakları hem etkili hem iki yönlü ve karşılıklı faydanın temel alındığı stratejik yönetim paradigmasına da oldukça uygundur. Bu bağlamda; bu çalışma, sosyal medyada halkla ilişkiler ve simetrik iletişim konusunda özgün bir çalışmadır. Ayrıca simetrik iletişim çerçevesinde halkla ilişkiler ve sosyal medya uygulamalarına eleştirel bir bakış açısı da sunmaktadır.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 124
Ağırlık : 124
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺85,36
1 2 3 ... 162 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı