Tükendi

Leli ve Liko ile boyama yapmaya ne dersin? Hem sen boyama yaparken onların sana anlatacakları var! Eğlenceli ve rengarenk bir macera seni bekliyor!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014
₺21,84 KDV Dahil
Tükendi

Leli ve Liko ile boyama yapmaya ne dersin? Hem sen boyama yaparken onların sana anlatacakları var! Eğlenceli ve rengarenk bir macera seni bekliyor!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014
₺21,84 KDV Dahil
Tükendi

Bebee sevgi dolu bir prensestir. Ama sevgisiz anne ve babası Prenses Bebee’nin çiçekleri, böcekleri, kelebekleri neden bu kadar çok sevdiğini anlayamazlar. Ama Bebee onlara sevginin gücünü göstermeyi başarır. Bu çok güzel bir öykü, ama renksiz. Sevgili Prenses’in sevgi dolu dünyasını boyalarınla renklendirir misin?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014
₺21,84
Tükendi

Pepee ile Bebee sevgili korsanlardır. Kötü korsanların aksine tüm gemilere ve kuşlara, balıklara yardım ederler. Bibii’yse kötü bir korsandır. Ama fırtınada gemisi su alınca kendisine yardım eden Pepee ve Bebee gibi sevgili korsan olmaya karar verir. Bu çok güzel bir öykü, ama renksiz. Sevgili Korsan’ın sevgi dolu dünyasını boyalarınla renklendirir misin?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014
₺21,84
Tükendi

Dede, Pepee ile Bibii’ye Sevgili Pehlivanlar olmayı öğretir. En yiğit pehlivan er meydanında belli olur. Ama Bibii gücünü her yerde göstermeye çalışınca er meydanında Pepee’ye yenilir ve yaptığı hatayı anlar. Bu çok güzel bir öykü, ama renksiz. Sevgili Pehlivan’ın sevgi dolu dünyasını boyalarınla renklendirir misin?


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 16
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014
₺21,84
1

Çocuk Boyama Kitapları

Boyama Kitabı Çeşitleri

Boyama kitabı, çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan kitaplardan oluşmaktadır. Özellikle çocuklar için zihinsel, fiziksel ve psikomotor gelişim açısından oldukça önemli bir yeri vardır. Çocuk boyama kitabı, çocuğun renkleri öğrenmesine, kalem tutma becerisinin gelişmesine, kavramları, şekilleri ve bunların renklerini tanımasına olanak sunmaktadır. Çocuklar için boyama resmi, sanat anlayışı açısından da destekleyici bir aktivitedir. Çünkü çocukların renkleri bir araya getirmesi ile ortaya çıkan resimler sanatsal gelişimlerin ilk aşamasını oluşturmaktadır. 

Çocuk kitabı, yetişkinlik döneminde farkındalık ve problem çözme yetileri açısından faydalıyken boyama da her çocuk için gerekli olan aktivitelerin başında gelmektedir. Bu yüzden 2 yaştan itibaren çocukların eline kalem verilerek el becerisinin gelişmesi istenmektedir. Çocuğun yaşı büyüdükçe çeşitli figürler, renkli çizgi çalışmaları yaptırılarak parmak kasları geliştirilir. Çocuğun boyama yapması açısından tercih edilen kitaplarında ilgisini çekmesi gerekmektedir. Araba boyama kitabı, erkek çocuklar için oldukça cazip çeşitlerinden biridir. Bebek boyama kitabı ise kız çocuklarının dikkatini daha çok çekeceği için boyama teşvik açısından oldukça önemlidir.

Okul Öncesi Boyama Kitabı

Boyama kitabı, çocuğun yaş özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Çocuklar hızlı gelişim gösterdiği için her dönem farklı ilgi alanları oluşmaktadır. Ayrıca zihinsel olarak da gelişen çocuk, algılaması bakımından bir önceki yıla oranla algılaması gelişecektir. Bu yüzden uzmanlar tarafından önerilen, çocukların yaşına uygun çocuk boyama kitabı kullanıcılara sunulmuştur. Her alanda çocuğun gelişimine katkı sağlayan, düşüncel becerilerini artıran ve bir sonraki eğitim kademesine daha sağlam başlamasına imkân sunan bu eğitici aktiviteler oldukça önemlidir. Ayrıca bu dönemde boya kitabı içinde bulunan küçük çizgilerin birleştirilmesi ile boyayacağı figürün resmini çizebilmesi, taşırmadan boyama, çocuk açısından oldukça eğlenceli bir etkinliktir. 

Anaokulu boyama etkinliği açısından oldukça çeşitli eğitimleri kapsayan bir eğitim kademesidir.  Çevrede karşılaşılabilecek her türlü nesne, hayvan, figür bu dönemde boyama kitaplarının ana tasarımlarında yer almaktadır. Amaç çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlamaktadır. Çocuklar için boyama resmi öğretmenlerce hazırlanıp, çocuğun hayal gücüne göre boyaması istenmektedir. Bu şekilde okul öncesi dönem daha verimli geçerek çocukları her anlamda geliştirmek hedeflenmektedir. Aynı zamanda renkli çizgi çalışmaları yaptırılarak göz ve el koordinasyonunun geliştirilmesi hedeflenmektedir. Böylece çocuğun temel becerilerinden biri olacak kalem tutma alışkanlığı gelişerek okul çağında zorlanmadan yazı yazması kolaylaşacaktır.

Çocuklar için Eğlenceli Boyama Kitapları

Gelişme ve büyüme çağında olan çocuklarda ilk 5 yaş temel beceriler için kritik dönemdir. Bu beceriler; el becerisi, zekâ gelişimi, algılama, tamamlama gibi fiziksel ve zihinsel süreçleri kapsamaktadır. Bu yüzden çocuklar için boyama resmi gibi eğitici aktiviteler ile çocuk desteklenmelidir. Çocuklar özellikle okul öncesi dönemde farklı ilgi alanlarına sahiptir. Yaş ve cinsiyet olarak her çocukta değişen bu alanlarda eğlenceli resim çalışmaları oldukça ilgi çekicidir. Kız çocuklarının ilgi alanlarına uygun elsa boyama kitabı, Barbie boyama kitabı gibi seçenekler daha istekli boyama yapmalarını sağlamaktadır. Aynı şekilde erkekler için kral şakir boyama kitabı son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Çocukların televizyonlarda gördüğü bu figürler boyama kitaplarında yer alarak daha istekli boyama yapmalarına imkân sunmaktadır. 

Sihirli boyama kitabı eğlenceli tasarımları ile çocukların ilgisini çeken kitaplardan biridir. Bu kitaplar bebek boyama kitabı olarak da oldukça kullanışlı olan bir çeşittir. Diğer kitaplardan farklı birden fazla kullanım imkânı olması ve yapılan boyamaların silinebilmesidir. Bu kitapların kalemleri de özeldir. Musluk suyu ile doldurularak aktive edilir yani kullanıma hazır hale getirilir. Bu yüzden sulu boyama kitabı olarak da adlandırılmaktadır. Temel malzemesi su olduğu için bebeklerin sağlığına zararı olmadığı uzmanlar tarafın belirtilmiştir. Eğlenceli resim yapmak isteyen çocuklar için tasarlanmış bir kitapta çıkartmalı boyama kitaplarıdır. Bu kitaplar içerisinde çeşitli stickerlar bulunur ve yapılan boyamalar ile bu stikerler bir araya getirilmesi istenir. Bu amaçla çocuğun düşünsel gücünün artırılması hedeflenmektedir.

Yaşlarına Göre Çocuk Boyama Kitapları

Çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak çeşitli tasarımlarda boyama kitabı kullanıma sunulmuştur. Her yaşın gerektirdiği fiziksel ve zihinsel kabiliyetler farklı olduğu için bu kitaplarda da bu özellikler dikkate alınmıştır. Çocuk yaşamının ilk yıllarından itibaren gelişime açık bir varlıktır. Bu gelişimin ilk aşaması evde ebeveynler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu amaçla bebek ve çocuklarda günlük kabiliyetleri desteklemek, nesneleri öğretmek, renkleri tanımak gibi bilgiler çocuk boyama kitabı yardımı ile daha kolay gerçekleştirilmektedir. Çünkü bu kitaplarda çocuklar görerek öğrendiği için, öğrenme de daha kalıcı olmaktadır. Öğrenmeye destek olmak amacıyla farklı yaş grupları için tasarlanmış başlıca boyama kitabı çeşitleri:

 

  • 2 Yaş Boyama Kitapları: 2 yaş boyama kitaplarında çocukların nesneleri tanıması hedeflenmektedir. Aynı zamanda el becerileri geliştirilerek küçük kas gruplarını daha aktif kullanmasına imkân verilmektedir. Bu kitaplarda genellikle görsellerin boyutu büyüktür. Çocuğun daha kolay algılayabilmesi için bu şekilde tasarlanmaktadır.
 
  • 3 Yaş Boyama Kitapları: Okul öncesi dönemde kullanılan, ana kavramların öğretilmesine katkı sunan 3 yaş boyama kitaplarında ise çocukların ana ve ara renkleri daha iyi tanıması, kavramlara aşina olması hedeflenmektedir. 
 
  • 4 Yaş Boyama Kitapları: 4 yaş boyama kitapları daha çok kız ve erkek çocuklarının kendi cinsiyetlerine uygun çeşitlerden oluşmaktadır. Çünkü bu dönem çocuklarında cinsiyet kavramı oluşur ve ilgi alanları buna göre şekillenir. Kız çocukları için bebek boyama figürleri kitaplarda yer alırken erkek çocukları için arabalar, robotlar figür olarak kullanılmaktadır. 
 
  • 5 Yaş Boyama Kitapları:  Bu yaş grubu okul öncesi döneme denk gelmektedir. Bu yüzden boyama kitapları daha kapsamlı ve eğitici nitelikte hazırlanmıştır. Çocukları okula hazırlamak, bilmesi gereken ana kavramları öğretmek için anaokulu boyama etkinlikleri oldukça önemli aktiviteler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu dönemde kullanılan boyama kitapları nesnelerin altında yazan isimlere de zihinsel olarak aşina olmasına destek olmaktadır.  Bu aşinalık çocuğun okuma ve yazma konusunda teşvik için oldukça önemlidir.
 
  • İlkokul Boyama Kitapları: İlkokul dönemi için tasarlanan boyama kitapları tamamen eğitici niteliktedir. Gerek okuma ve yazma gerekse matematiksel işlemlerin daha kolay ve eğlenceli öğrenilebilmesi için aktiviteli boyama kitaplarından yardım alınmaktadır. 
 
  • Yetişkin Boyama Kitapları: Profesyonel boyamaların yapıldığı bu kitaplar genellikle yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Bu kitaplar bireylerin yaratıcılıklarını geliştirirken stresle başa çıkmasında ona yardımcı olmaktadır. Günlük hayatın yoruculuğu dan uzaklaşmak isteyenler, zihnini meşgul eden sorunları bir kenara bırakmak isteyenlerin güzel boyamalar gerçekleştirerek motivasyonlarının artmasına katkı sağlamaktadır. 

Boyama Kitap Fiyatları

Boyama kitabı farklı çeşitleri olan geniş ürün yelpazesine sahiptir. İçerik, tasarım, sayfa sayısı gibi özellikleri ise kitapların fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Her bir kitap, çocuğun yaşına cinsiyetine ve beğenisine göre tasarlanmakta ve görsel figürlerle doldurulmaktadır. Ayrıca güzel boyamalar gerçekleştirebilmesi adına kâğıt kalitesine de dikkat edilmektedir. Bu yüzden piyasalarda yer alan boyama kitabı çeşitleri farklı fiyat aralıklarında kullanıcılarına sunulmaktadır. Ayrıca bazı markalar boyama kitabı seti şeklinde bir araya getirdiği, içerisinde çeşitli etkinliklerin yer aldığı kitapları da çocuklar için üretmiştir. Bu setlerde diğer kitaplara oranlar fiyat farklı oluşmaktadır. Ancak piyasalarda her türlü zevke uygun farklı kalitede ve özellikte birçok çocuk boyama kitabı kolaylıkla bulunabilmektedir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı