Sebze Islahı Cilt V
Sebze Islahı Cilt V

Sebze Islahı Cilt V (9786254306938)

0,00
Marka : Kolektif
Fiyat : ₺343,20

Apiaceae (Maydanozgiller), Malvaceae (Ebegümecigiller), Chenapodiaceae (Kazayağigiller), Asparagaceae (Kuşkonmazgiller)

Bu eser; sebze ıslahı ile ilgili akademisyenleri, araştırmacıları, ıslahçıları ve öğrencileri sebze ıslahında ihtiyaç duyulan teknik bilgiyle buluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu amaçla, Türkiye’nin farklı kurumlarında görev yapan, konusunda uzman birçok bilim insanı bir araya gelmiş, gruplandırılan sebze türlerinin ıslahını kaleme almışlardır.

Önceki dört cildinde Lahanagiller (Brassicaceae), Kabakgiller (Cucurbitaceae), Patlıcangiller (Solanaceae) ve Soğangiller (Allioidae) familyası sebzelerinin yer aldığı serinin beşincisinde her biri önemli bazı ürünleri bulunduran dört familya; Maydanozgiller (Apiaceae), Ebegümecigiller (Malvaceae), Kazayağıgilller (Chenapodiaceae) ve Kuşkonmazgiller (Asparagaceae) bitkileri konu alınmıştır. Serinin son kitabı olan altıncı cilt ile birlikte tüm önemli sebze türleri ele alınmış olacaktır. Türler bazında hazırlanan bölümler sadece uygulanan ıslah teknikleriyle sınırlı tutulmamış; sebze türünün besin içeriği, ekonomik önemi, botanik özellikleri, yayılış alanları, taksonomisi ve yabani akrabaları da dahil olmak üzere ıslahında yararlanılabilecek genetik kaynakları ve yeni gelişen ıslah teknikleri hakkındaki bilgilere de yer verilmiştir.

Sebze Islahı kitaplar serisinin, Türkiye’de büyük bir ivmeyle gelişen sebze ıslahı konusunda önemli bir eksikliği gidereceği inancındayız. Okurlara yararlı olması dileklerimizle.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 364
Ağırlık : 364
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı