Osman Gazi'den Sultan Vahidüddin Han'a Osmanlı Tarihi (6 Kitap Kutulu Takım) (9786059964784)

Marka : Kolektif
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺340,00
İndirimli : ₺289,00
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺48,17 'den başlayan taksitlerle

Devlet-i Aliyye-i Osmaniye, dünya tarihindeki en büyük devletlerden biridir ve aynı zamanda muazzam bir medeniyetin de kurucusu ve en mühim temsilcisidir. Onu bilmek, onun târihini yazmak; neredeyse dünyayı bilmek ve dünya tarihini yazmakla eşdeğerdir. Bugün, bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü topraklar üzerinde, kırk beş ayrı ülke vardır ve bu ülkelerde dört yüz milyondan fazla insan yaşamaktadır. 

Bu yüce devleti anlayabilmek, onun yalnız siyasi ve askeri tarihini bilmekle mümkün olmaz. Hatta, onun ictimai, iktisadi, hukuki ve idari teşkilatını anlamak; dini, tasavvufi, ilmi ve fikri hususiyetlerini öğrenmek, öncelikle şarttır. Günümüzde maalesef Osmanlı Devleti hakkında bilinenler, bilinmeyenlere nispetle çok azdır.

Yayınevimiz tarafından neşre hazırlanan “Osman Gazi’den Sultan Vahidüddin Han’a OSMANLI TARİHİ” isimli çalışmamız, 6 cilt olarak tamamlanmış bulunmaktadır. 

Eserde Osmanlı’nın siyasi, askeri, iktisadi ve ictimai tarihi; başta padişahlar ve valide sultanlar olmak üzere hanedan mensuplarının ve bazı mühim devlet erkanının hayatları, şahsiyetleri, hizmetleri ve hayratı; yabancı devletlerle olan münasebetler ve teşkilat tarihi mevzuları ele alınmaktadır. Metin, anlatılan hadiselerle mütenasip tarihi menkıbelerle süslenmiş, kuru ve sıkıcı bir anlatımdan uzak durulmuştur. Arşiv vesikaları, gravürler, resimler, fotoğraflar ve haritalarla eserimiz, daha da zenginleştirilmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 3304
En / Boy : 25 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2012