Başkaldıran Ruhlar
Başkaldıran Ruhlar

Başkaldıran Ruhlar (9786054683802)

0,00
Tedarikçi : Kapı Yayınları
Fiyat : ₺21,12

Şeyh Abbas, Kuzey Lübnan’ın uzak bir köyünde insanların bir prens olarak gördükleri adamdı. Konağı, yoksul köy evleri arasında, cüceler arasında semirmiş, gürbüz bir dev gibiydi. Köy halkı yoksulluk ve sıkıntı içinde sürünürken, o, lüks içinde yaşıyordu. Köylüler ona itaat ediyor, çağırdığı zaman önünde eğilerek onu saygıyla dinliyor, bir dediğini iki etmiyorlardı. Aklın gücü, kendisine sözcü ve yorumcu olarak sanki onu seçmişti. Herkes onun öfkesinden korkar, güçlü bir rüzgârın önündeki kış yaprakları gibi savulurlardı.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 146
En / Boy : 11 / 18
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2013

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 183
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2005
  ₺28,00
 •  


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 192
  En / Boy : 13 / 19
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2013
  ₺13,65
 • Cahit Koytak’ın yetkin ve "şair" çevirisiyle, Halil Cibran külliyatı Kapı Yayınları tarafından yayımlanmaya devam ediyor. Tanrı Elçisi, Gezgin, Kum ve Köpük ve Kaçık’ın ardından Yeryüzü Tanrıları orijinal boyutu ve benzersiz çevirisiyle okuyucunun karşısında. "Kardeşlerim, Aziz kardeşlerim, benim, Yaban mersinlerinin çiçek açtığı ormana inin; Bir kız dans ediyor orada aya karşı. Ve binlerce Şebnem Yıldızları yansıtıyor kızın saçlarında; yaklarının çevresinde binlerce kanat var, Kuş sürüleriyle vals yapıyor sanki." "Öyleyse, bırakalım, İnsanca zaaflarla yaralı Aşk hükmetsin yeni güne." diyen Halil Cibran, bütün alçakgönüllüğüne rağmen "büyük şair" ve "aykırı bir filozof" olmayı sürdürüyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 64
  En / Boy : 11 / 18
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2012
  ₺21,12
 • Tanrı Elçisi ve Gezgin’in ardından, Kum ve Köpük orijinal boyutu ve benzersiz çevirisiyle okuyucunun karşısında. Söylediklerimin yarısı anlamsız; fakat onları söylüyorum ki, öteki yarısı ulaşabilsin size." "Sevinciniz de, kederiniz de büyük olduğu zaman dünya küçülür." diyen Halil Cibran, bütün alçakgönüllüğüne rağmen "büyük şair" ve "aykırı bir filozof" olmayı sürdürüyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 107
  En / Boy : 11 / 18
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2016
  ₺26,40
 • "Aşk aniden oluverir ve haz yinelenir."Gün gelir, aşkın öyküsü yazılır; gün gelir, öykü aşkla yazılır, ama gün gelir, sözcükler aşkın kendisi olur. İşte o gün sözler, aşkın coşkusuyla öykünün yapısal kaygılarından uzaklaşarak alıp başını gider. Romantik coşkularla dolu bu uzun öykü bu nedenle çok eleştirilmiş ama Farsçada on sekiz baskı yapmıştır. Sözcüklerin mistik bir toprağa serpilişi, masum bir aşkın, aşkın masumiyetinin sürgün verişinin öyküsüdür Helya! Yıllar öncesinde kalmış bir anının şimdi elle tutulurcasına canlı yaşanışı, geçmişle şimdi arasında gidiş gelişler, geçen zamanda yitirilen ve artık geri gelmeyecek olanlar, yangın yemiş anızlar gibi bir hasretin monologları ve son sayfasında okuru asla terk etmeyecek bir buruk tat. Helya’nın kim olduğunu, ne olduğunu bilmeyeceksiniz belki ama bu adı asla unutamayacaksınız.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 57
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2006
  ₺21,12
Çerez Kullanımı