Atatürk’ün Düşünce Yapısının Oluşumu
Atatürk’ün Düşünce Yapısının Oluşumu

Atatürk’ün Düşünce Yapısının Oluşumu (3990000004837)

0,00
Marka : Baki Öz
Fiyat : ₺30,00

Tarihçi yazar Baki Öz 1949'da Erzincan'ın Çayırlı İlçesi'nin Eşmepınar Köyünde doğmuştur. Tarih öğrenimialmış ve yıllarca tarih öğretmenliği yapmıştır. Tarih araştırmalarını Atatürk ve Alevilik-Bektaşilik tarihi tarihi üzerinde yoğunlaştırmış bu alanda bir çok yapıt üretmiş Alevilik tarihinin aydınlanmasına kapı aralamıştır.

Değerli araştırmacı yazarımız Baki Öz 08.05.2002'de aramızdan ayrıldı. Yaşama veda etmeden önce kaleme aldığı araştırmalarını kitap olarak görme şansına ne yazık ki kavuşamadı.

Yayınevimiz son araştırmalarını kitaplaştırdı. Halkımıza bu kitapları sunmaktan sevinç duyuyor ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 302
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2014

Benzer Ürünler
 • Ülke ve siyaset üzerine gösterilmek istenmeyen birçok şeyi cesurca haykıran 10 Gün Operasyonu, olaylara bakış açınızı değiştirecek. Okurken düşünecek, Türkiye ve dünya resmini bugüne dek hiç görmediğiniz bir şekilde görerek düşünmenin önemini fark edeceksiniz. Biyonik beyinsel uygulamaya tabi tutulan bir insanın gözünden, düşünceye giden yolda ilerleyeceksiniz. Bir düşünce operasyonu olarak kaleme alınan bu kitapta arzulanan yegâne şey, gelişen dünyanın değişen şartlarında ve günün konjonktüründe düşünmenin ne kadar kıymetli bir durum olduğunu göstermektir. Yapılan her eylem, dile getirilen her söylem düşünceye dayanır. Siz de 10 Gün Operasyonu’nu okurken düşünme yeteneğinizi geliştirecek, düşüncenin önemini keşfedeceksiniz.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 226
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2012
  ₺22,50
 • Amerika, Portekiz, İspanya, Almanya, Kanada, Rusya ve Fransa'dan sonra Türkiye'de!

  Arap Baharı'ndan Amerikan Sonbaharı'na ve nicelerine, yeni bir küresel halk hareketi doğuyor. İmkansız şeyler birdenbire daha mümkün görünmeye başladı. Tüm dünyada, sıradan insanlar, yaşadıkları yerlerde zafer kazanmak için yeni araçlar ve taktikler kullanmaya başladı. Kabullenilmiş çaresizliğin ve küresel krizlerin gölgesinde öncelik kazanan bu siyasi akım için öfkeyi, etkili eylemlere dönüştürecek kaynaklara ihtiyaç var. Bela İyidir bir sonraki devrim için gerek duyduğunuz her şey! Hem sanatçılar hem de aktivistler sanatsal yaratıcılıkla kurnaz siyasi taktikleri bir araya getiren bu kılavuzdan yararlanacaklar. Bela İyidir daha güzel, daha adil, daha yaşanası bir dünya arzulayan ve bu hayallerini nasıl gerçekleştireceğini öğrenmek isteyen herkes için.

  “Mevcut siyasi durum, hayal gücüne yürekten inanmayı, yeni örgütlenme biçimleri geliştirmeyi ve meydan okumayla kutlama yapmanın korkusuzca harmanlanmasını gerektirmekte.

  Bela İyidir… hem incelikli hem kışkırtıcı hızlandırılmış bir kurs.”

  - Naomi Klein, No Logo'nun Yazarı


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 488
  En / Boy : 17 / 23
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2015
  ₺119,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 207
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2007
  ₺48,45
 • Gıda Güvenliği Konusunda Uygulayabileceğimiz Basit, Uygulanabilir Yöntemleri Bulabilirsiniz.
  İnsanların yaşamak, fiziki ve ruhi gelişimlerini sağlamak için yeterli miktarda gıdayı alabilmeleri ve bu gıdaların sağlık yönünden güvenli olması insan haklarının esasını oluşturmaktadır.
  Devlet vatandaşımızın can güvenliğini sağlamaktan sorumludur. Yiyecek kirliliği, bozuk gıdalar, gıda zehirlenmeleri can güvenliğini tehdit etmektedir.

  • Gıda etiketlerini okumayı biliyor muyuz?
  • Alacağımız tat mı, yoksa daha uzun ve sağlıklı bir ömür mü?
  • Katkı maddelerinin insan sağlığına etkileri ne boyuttadır?
  • Gıda güvenliği konusunda uygulayabileceğimiz basit, uygulanabilir yöntemler nelerdir?

  Tüm bu soruların cevapları ve insan hakları ihlallerinin en önemlilerinden biri olan gıda güvenliği ile ilgili diğer konular çarpıcı analizlerle bu kitapta ele alınıyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 360
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2014
  ₺135,00
 • İnsanlığın kadim tarihi dikkate alındığında, "insan hakları" kavramının adalet anlayışı içinde özel bir vurguya sahip olmasının geçmişi çok da eskiye dayanmıyor. Günümüzde bile kimileri için toplumsal vicdanı ve siyasi iradeyi harekete geçirmesi gereken duyarlıkların başka birçok kimse için boş bir slogan olarak görüldüğü bilinmekte. Tüm bu koşulları dikkate alan bu özlü çalışma, sadece dünyanın görece geri kalmış bölgelerinde değil, "uygar" batıda dahi insan haklarını savunmanın güçlüklerini, kavramın kökeninde yatan tarihsel, politik ve kültürel arka planın bütünlüğü içinde ele alıyor.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 227
  En / Boy : 11,5 / 16,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2010
  ₺72,54
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı