Parayı Kim Yaratır?
Parayı Kim Yaratır?

Parayı Kim Yaratır? (9786257191210)

0,00
Fiyat : ₺105,00

70 yıldır bilinen, bankaların mevduat toplayarak kredi verdikleri yalanını tarihe gömüyoruz. Bankalar kredi vererek mevduat yaratırlar.

 “Ana akım iktisadın para ve finansman alanındaki temel Neoklasik yanılgılarından birinin didaktik ve renkli bir irdelemesi. Sadece iktisat öğrencilerine değil, konuyla ilgilenen herkese tavsiye edilir.”

Prof. Dr. Yılmaz AKYÜZ Emekli Direktör, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı

 “Sayın Yılmaz, standart para-banka ve makroekonomi kitaplarında on yıllardır sorgulanmadan sunulan bazı genel kabullerin geçersizliğini yalın ve çarpıcı örneklerle ortaya koyuyor. Akıcı ve anlaşılır bir üslupla kurgulanan bu eser iktisat ve finans meraklılarının kütüphanesinde muhakkak bulunmalı.”

Prof. Dr. A. Hakan KARA - Bilkent Üniversitesi

 “Dr. Engin Yılmaz paranın neredeyse on bin yıla dayanan serüvenini önemli dönemeçleriyle, ekonomi yazınında henüz çözülememiş tartışmaları ve herkesin anlayabileceği sade, yalın bir dille aktarıyor. Sadece tarihçe ve iktisadi paradigmaların kuramsal tartışmalar ile yetinmeyen; paranın ve muhasebesinin teknik boyutlarını bizlere ulaştıran bir yapıt.”

Prof. Dr. A. Erinç Yeldan - Kadir Has Üniversitesi


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 104
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2021

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 516
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2011
  ₺121,50
 • Bu kitap, finansal kullanıcılarına yönelik olarak, Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartlarının (TMS/TFRS) değerleme ve sınıflandırmada getirdiği değişiklikleri ve bunların finansal analiz sonuçları üzerindeki etkilerini ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır. Standartlar, belirli bir finansal tablo formatı önermektedir. Bu nedenle, finansal tablo kelimeleri Tek Düzen Hesap Planı (TDHP) çerçevesinde ele alınmıştır. Bu kapsamda, çalışmaya dahil edilen her bir kalem için, TDHP’deki tanım ve Vergi Usul Kanunu’nda yer alan değerleme esaslarına kısaca değinilmiş, ardından ilgili kalemi düzenleyen TMS/TFRS’ler detaylı olarak ve uygulama göstermesi açısından, SPK’nın finansal tablolar ile ilgili duyurusuna yer verilmiştir. Finansal tablo kalemleri için TMS/TRFS’nin getirdiği değerleme ve sınıflandırma farkları belirlenerek, bunların finansal analiz sonuçlarına etkileri (likidite, borçlanma, karlılık, aktivete ve büyüme açısından) değerlendirilmiştir. Ayrıca, standartlara göre hazırlanması zorunlu hale gelen nakit akış tabloları ve konsolide finasal tablolarla ilgili düzenlemeler ve bunların analizi de ele alınmıştır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 233
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2012
  ₺76,50

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 84
  En / Boy : 16 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2012
  ₺49,50
 • İçindekiler

  Gider mevzuatı
  Milli emlak mevzuatı
  Kambiyo mevzuatı
  Memur hukuku
  Memur suç ve ceza kanunları
  Masak mevzuatı


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 1380
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2014
  ₺151,20
 • 1997’de, Robert’in Zengin Baba Yoksul Baba kitabı okurları şaşkına çevirdi, şöyle diyordu: "Eviniz bir aktif varlık değildir." Dünyanın her yerinden protesto sesleri yükselirken, kitap uluslararası bir çok satar olmayı sürdürdü. New York Times tarihinde en çok satanlar listesinde en uzun kalan kitaplardan biri oldu. Zengin Baba Yoksul Baba kitabı gayrimenkul üzerine bir kitap değildir. Finansal eğitimin önemi üzerine yazılmış bir kitaptır. Zengin Baba Yoksul Baba sizi ve sevdiklerinizi, Robert’in zengin babasının geldiğini gördüğü finansal çalkantıya hazırlamak için yazılmıştı. 2007’de, evlerin değeri düşer ya da icra yoluyla kaybedilirken, milyonlarca ev sahibi Robert’in zengin babasının sözlerindeki bilgeliği acı bir şekilde keşfetti. Bugün evin pasif bir varlık olabileceğinin hepimiz farkındayız. Bir evin değerinin yükselip alçalabileceğini hepimiz biliyoruz. Bugün, bir kişinin borsaya yatırım yaparak para kaybedebileceğini hepimiz biliyoruz. Bugün, paramızın değer kaybedebileceğini ve tasarruf edenlerin dahi kaybedenlerden olabileceğini biliyoruz. İşte bu nedenle, finansal zekânız bugün daha önce hiç olmadığı kadar önemlidir. Finansal çalkantının olduğu bir dünyada en iyi aktif varlığınız finansal IQ’nuzdur. Küresel ekonomik problemlerimizin çoğu 1971’de başladı... Başkan Nixon Amerika’yı altın standardından çıkardığı zaman. Tarih boyunca, bir hükümet altın standardından çıktığı zaman bir çalkantı çağı başlamıştır. Altın ve gümüş: Tanrı yapımı para. Amerikan doları, yen ve avro insan yapımı paranın örnekleridir. İnsan yapımı para gerçek paranın yerini aldığında, daima çalkantı gelir peşinden. Çalkantılı zamanlarda finansal IQ’nuz açınızdan çok daha değerlidir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 255
  En / Boy : 13.5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2021
  ₺102,50
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı