Para Teorisi ve Politikası
Para Teorisi ve Politikası

Para Teorisi ve Politikası (9799756009429)

0,00
Tedarikçi : Gazi Kitabevi
Fiyat : ₺81,00


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 516
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2011

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 172
  En / Boy : 15 / 21
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2017
  ₺48,90

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 150
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2007
  ₺31,90
 • Bu çalışmada, işlem maliyetleri ile firmalar arasında gerçekleşen elektronik ticaret uygulamaları arasındaki ilişkilerinin incelenmesi amaçlanmıştır. İşlem maliyetleri, araştırma, pazarlık, karar verme, sözleşme görüşmeleri, sözleşmenin uygulanması ve kontrol maliyetleri olarak beş alt boyutta incelenmiş, elektronik ticaret ile işlem maliyetlerini oluşturan söz konusu beş alt boyutla olan ilişkileri araştırılmıştır. Bundan başka firma büyüklüğü ve yaşı ile işlem maliyetleri ve elektronik ticaret ilişkisi araştırmanın üzerine odaklandığı diğer bir konudur.

  Araştırma, ülkemizde hakkında oldukça az araştırma bulunan işlem maliyetleri literatürü alanında bir katkı sağlamayı amaçlaması bakımdan önemlidir. Ayrıca konuya Türkiye’de elektronik ticaretin durum ve değerlendirilmesi yönünden bakan araştırmacılara veri teşkil etmesi ve fikir sağlaması açısından da bir önem taşımaktadır


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 173
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2016
  ₺31,13
 • Daha önce bestseller olmuş Google Olsa Ne yapardı? Kitabının yazarı Jeff Jarvis, Dijital Çağ'ın yenilikçi ve optimist düşünürlerinden biri. Onun temel çalışma alanı olan internet ve değişen sosyal hayat, bu kitabının da ana konusunu oluşturuyor. İnternetin hayatımızın en önemli ve başat parçalarından biri haline gelmesi hatta bazı kuramcılara göre insan bedeninin halihazırda en işlevsel uzuvlarından biri olması beraberinde, "mahremiyet ve kamusallık" kavramların da yeniden tartışılmaısna neden oldu.

  Jarvis, internet ile paylaşımın sınırsızlaşmasının faydalarına methiyeler düzerken, onun zararlarından dem vuranların da görüşlerini tartışmaktan kendi teoremine göre haklı veya haksız bulduğu noktaları irdelemekten geri durmuyor. Ve kitabında internet ve sosyal medya dünyasının beyinleri ve sermaye sahipleri olan Mark Zuckerberg, Eric Schmidt, Evan Williams ile yaptığı röportajlara da yer veren yazar bu vesileyle bahsi geçen isimlere minnetini gösteriyor.

  İnterneti, yeni çağın en önemli hadisesi olarak kabul eden ve onun getirdiği faydaların muhtemel zararlarından kat be kat fazla olduğunu şiddetle savunan Jarvis'in şu sözleri teoremini özetleyebilir:

  "Teşekkürler internet! sayende her geçen gün biraz daha açık, kamusal, gerçek bir halka dönüşüyoruz. Amerika'da 750 milyondan fazla kişi facebook kullanıcısı, günde milyar defa kendimizden bir söz, görüntü paylaşıyoruz. Paylaşıyoruz! İşte sihirli sözcük bu. Paylaştıkça biraz daha çoğalıyoruz, atom parçalarımız sayısız parçaya ayrılıyor ve başkalarının parçalarıyla karşılaşıyor.

  Birbirimizden etkileniyor ve harekete geçiyoruz. Bakın Mısır'a, Lübnan'a v.d. sizce de facebook ve tweeter olmasaydı bugünün dünyasında bir gecede kitleler dökülebilir ve halkın devrimini gerçekleştirebilir miydi? Bizce hayır. Biz, yani "halk"a göre hayır. Çünkü internetin nimetlerini kullanan bizler kendimizi her zamankinden daha çok halk gibi hissediyoruz.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 299
  En / Boy : 15 / 22,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2012
  ₺32,80

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 239
  En / Boy : 13 / 19
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2013
  ₺48,90
Çerez Kullanımı