Le Chic Butik
Le Chic Butik

Le Chic Butik (9786055831431)

0,00
Fiyat : ₺10,42

Avrupalı yüz binlerce Kadın yanılıyor olamaz...Le Chic Butik, Tami Newton imzasıyla çok yakında raflarda...New York’ta üç arkadaş: Dori, Jesi ve Irene. Her şeye hazırlar ve sürekli Bay Doğru’yu aramaktalar.Le Chic Butik’in açılışına davet edildiklerinde kendilerini bir sürprizin beklediğini biliyorlardı. Le Chic’in devrim yaratacak yeni bir konsepti vardı: Erkek satmaktaydılar! Hem de her biçimde, her bedende, her renkte ve her kişilikte erkekleri vardı. Kadınlar, müstakbel eşlerini hazır alabilirler ya da kendilerine uyacak şekilde özel yaptırabilirlerdi. Her ne kadar alışılmadık bir durum olsa da üçlümüz hemen istedikleri erkekleri aramaya koyulurlar. Ancak dikkatli olun, her zaman istediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz her şeyi satın almazsınız. Yanlış beden seçmişsinizdir, o renk size pek gitmiyordur ya da aldığınız belki hiç de sizin tarzınız değildir. Tabii ki çoğu kez aldıklarımızı eve getirmeden bunun farkına varamayız. Kıyafetler için geçerli olan bu durum erkekler için de geçerliydi.Neyse ki Le Chic, ürün değişimi hizmeti sunmaktaydı ve kahramanlarımız da bu hizmetten sonuna kadar faydalanacaklardı..."Yüzbinlerce kadın yanılıyor olamaz ya... Bu kitap gerçekten çok zevkli" -Elle - Almanya-"Tami Newton kalbinden geçenleri, hayallerini kâğıda dökmüş. Sonuç harikulade olmuş..." -Bessa McClare-"Güldüren diyaloglar ve bolca kahkaha. Bay Doğru arayışında yepyeni bir boyut." -Chexx - The Magazine-"Hem esprili hem eğlenceli!" -Disy - The Regional Women’s Magazine-"New Yorklu üç genç kadının neşeli ve biraz ironiyle karışık hikâyesi anlatılıyor. Muhteşem bir kitap, özellikle eğlenceli diyalogları sayesinde..."
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 197
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2013

Benzer Ürünler
 • Jack London’un yapıtları görkemli ve sürekli bir destandan alınma sürükleyici serüven parçaları gibidir. Jack London, "Düş Ülkelerine Yolculuk" adlı romanında, San Francisco’da yaptırdığı Snark adlı teknesiyle, Güney denizlerinin yakıcı güneşi altında iki yıl süren yolculuğunu sürükleyici bir dille anlatıyor. Yer yer fantastik öğelerle süslü nefes kesici bir roman...
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 231
  En / Boy : 13 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 1.1990
  ₺0,00
  ₺31,20
 • Michael Gerber'dan başarılı bir kitap daha mı? Domuzların uçma ihtimali bile daha yüksek!

  Kronik deri mantarları ne yapar? Nükseder. Dünyanın en irite büyücüsü Barry de öyle yaptı. Döndü. Barry artık 38 yaşında ve evli. Ermine Cringer ile evlendi, nur topu gibi iki de çocukları var. Büyük olan yetenekli bir büyücü ama küçüğün büyü taraklarında hiç bezi yok. Bizimkiler bir Bıngıl mı doğurdu dersiniz?
  BArry ve Erminei, Nigel'ı Hogwash'e bıraktıktan sonra tam tüyecekleri sırada okulun başadamı Dorco ölüyor. Bum! Kim yapmış olabilir? İyi de kimin umrundaki kimse pek sevmezdi zaten Dorco'yu. BArry ve Ermine da okulun geçici müdürleri olarak ilan ediliveriyorlar. Fakat tam da bundan sonra sadece muazzam bir pop kültür fenomenini istismar edecek şekilde tasarlanmış, ucuz romanlarda rastlanabilecek türde bir gelişmeyle, BArry gençlik hastalığına yakalanıyor. Düzenli bir hızla zamanı geriye doğru yaşamaya başlıyor yeniyetmeliğin korkularını yeniden yaşamak ise hadisenin tamamına tekabül etmiyor!

  Dorco gizemini çözmek bir Ölüm ve Kalım meselesine dönüşüveriyor. Lord Valumart'ı enseleyebilmek için her zaman ki gibi Snipe'tan şüpheleniyorlar mı ki acaba? Yani demem o ki, hadi ama ya...

  Barry Trotter ve Utanmaz Parodi'yi okumadıysanız, endişelenmeyin. Biz de okumadık. Ama bunu okuduk ve gerçekten de çok iyi!


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 382
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺32,80
 • Uyarıyoruz: Bu kitap asla aslı gibi değildir! Çünkü Barry Trotter bir komedidir.

  Mizah yazarı Michael Gerber, büyücülük okulu Hogwarts'ın meşhur öğrencisi Harry Potter'la gırgır geçtiği meşhur parodisi Barry Trotter serisi ile huzurlarınızda!

  Harry, itaatkâr ve şekerpare değil de aksine,
  11 yaşında bir fırlama olsaydı nasıl bir kahraman olurdu?
  Gerber'ın 'akşam yemeği masasının üstünden bir baykuş sürüsü uçup geçse gerçekte neler yaşanırdı' sorusundan hareketle yarattığı gerçek mizansenler her yaştan okuyucuyu gülmekten kırıp geçirecek cinsten.

  Michael Gerber bu matrak ve çarpık hikâye ile Harry'nin yıldız mizacına, popülaritesine ve içinde bulunduğu sihir dünyasının reklamının ballandıra ballandıra yapılışına doğrudan göndermelerle acayip bir hiciv koyuyor ortaya ve insanı ısıran hazırcevaplığı ile çok fena döktürüyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 320
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺32,80
 • Artemis Yayınları, Carl Hiaasen'i Türk okur ile tanıştırıyor. İlk romanı Tourist Season'ı 1986 yılında yayımlayan Hiaasen'in romanı aynı yıl GQ dergisi tarafından, 'bütün zamanların en iyi on kitabından biri' olarak adlandırıldı.

  "Hem suç romanı, hem komedi. O kadar iyi ki, kesinlikle yasaklanmalı!"
  -Miami Herald

  Dünyada Golfstream akıntısının nereden başlayıp nereye doğru yöneldiğini bilmeyen tek deniz biyologu herhalde Chaz Perrone'dir. Sadece çok para kazanmak uğruna biyoloji okuyan tek insan da kendisi olduğundan çok parayı kestirmeden kazanmanın bir yolunu da yakalamış sonunda.

  Karıştığı yolsuzluğu karısı Joey'nin anladığından şüphelenince, çaresizlikten olacak, karısını tatil yaptıkları teknenin güvertesinden Atlantik Okyanusu'nun karanlık sularına atıveriyor. Ama Chaz bilmiyor tabii. Kadınların canı zor çıkar, hele hele okyanusa atılmış bir yüzme şampiyonu sadece yaşamaya mahkumdur!

  Bir marihuana balyasına sımsıkı tutunan Joey Perrone, eski bir polis ve artık yalnız bir adam olan Mick Stranahan tarafından okyanustan kurtarılıyor. Bir an önce polise gidip kocasının işlediği suçu ihbar etmek yerine Joey, ölü biri olarak kalıp Chaz kendi kendini yiyip bitirmeden önce onu yiyip bitirmeye karar veriyor -Mick'in yardımıyla tabii.

  Cosmopolitan yazarlarından Louise Bernikow, Hiaasen'ın romanlarını, 'inanılmaz derecede eğlenceli, çevrenin mahvedilmesi ve inşaatçıların o gaddarca yapılanmaları gibi temalara rağmen yine de gözyaşlarınızın akmasına neden olacak kadar komik,' olarak nitelendiriyor. Tony Hillerman'sa, Carl Hiaasen'i, 'suç romanlarının Mark Twain'i' olarak isimlendiriyor.

  Carl Hiaasen, Güney Florida'da doğup büyüdü ve şu anda Florida Keys Tavernier'de yaşıyor. Emory Üniveristesi'nde okuyan yazar 1974'te, Gainesville'deki Florida Üniversitesi'nin gazetecilik bölümünden dereceyle mezun oldu.

  Hiaasen gazetecilik kariyerine Cocoa Today'de tuhaf, kamu yararına hikayeler yazarak başladı. 1976'da Miami Herald'a katıldı ve ondan sonra da gazetenin genel görev masası, Pazar dergisi ve araştırma takımı için muhabirlik yapmaya başladı.

  Hiaasen, Miami Herald'ın araştırma takımının bir parçası olarak, Florida'daki tehlikeli doktorları, Florida Keys'deki toprak yolsuzluklarını ve Bahama'yla Key West'deki uyuşturucu kaçakçılığını ortaya çıkaran projelerde çalıştı. Florida halkının da gözünün açılmasına yardımcı olan açgözlü gelişimler, şirketlerin rezil çalışmaları ve rüşvet almaya alışmış politikacılar üzerine yazdığı ödüllü köşe yazılarının yer aldığı gazetede şu anda köşe yazarı olarak çalışıyor.

  Carl Hiaasen, yedi çok satan romanın da yazarı -Double Whammy, Skin Tight, Native Tongue, Strip Tease, Stormy Wheather, Lucky You-, aynı zamanda Florida'daki Disney girişimi üzerine bir makale olan Team Rodent'ın da kaleme alan ondan başkası değil. Hiaasen'ın köşe yazıları, Florida Üniversitesi Yayınları tarafından Kick Ass adı altında bir kitapta toplandı.

  Hiaasen aynı zamanda bir şarkı sözü yazarı, Warren Zevon'un Mutineer albümünde iki şarkının sözlerini ("Seminole Bingo" ve "Rottweiler Blues") birlikte yazdı.
  (Tanıtım Yazısından)

  Ken bebekler gibi yakışıklı" ve "sözde alçakgönüllü" ama kesinlikle alçak, deniz biyologu Chaz Perrone, Florida kıyıları açıklarında seyreden Sun Duchess adlı teknenin güvertesinden karısını okyanusa attığında onu son defa gördüğünden emindi. Fakat eski bir yüzme şampiyonu olan Joey Perrone, yaşayacaktı! Üstelik intikamın yemeğini soğuk yemeye yetecek kadar uzun.

  "Yergi dolu, hayret uyandırıcı bir şekilde komik ve derinden tatmin edici.
  -Kirkus Reviews

  "Bay Hiaasen'i Preston Sturges, Woody Allen ve S. J. Perelman'la aynı kefeye taşıyan, parlak, becerikli ve güzelce bilenen esprili bir üslupla bezenmiş, tatlı kaçık bir keyif."
  -The New York Times

  "Alaylı konuşmalar, öldüresiye iğneleyici yan karakterler, komik arka plan parçalarıyla çok zengin, birinci sınıf!"
  -Entertainment Weekly

  "Hiaasen, keskin ama asla kaypak değil, insancıl ama asla duygusal değil."
  -Newsweek

  "Hırs, açgözlülük, gösteriş ve hayal kırıklığı gibi son derece Amerikan mevzularda yazan, son derece Amerikan bir yazar." -Bookreporter.com


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 520
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺36,90
 • Douglas Coupland,X Kuşağı ile çağdaş yalnızlık ve hiçlik meselesine unutulmaz bir imza atmıştı .Artık bir üsluba dönüştürdüğü bu tondan da yoluna devam ediyor. Eleanor Rigby'nin kahramanı Liz Dunn, tüm yalnızlar için düşünüyor, konuşuyor ve yaşıyor.

  Liz Dunn, 42 yaşında, fazla kilolu bir kız kurusu ve çaresiz yalnızlıktan çok fena dertli... Ya da değil. O haline alışık. Bunun yanısıra dokunaklı biri, başından geçen olayları anlatırken ve geçmişle gelecek arasında mekik dokuduğu sırada olanı biteni bize aktaran coşkulu anlatıcı sesi aklımız çeliveriyor. Ve zorluyor bizi. Bir sürü basit ama sıradışı ayrıntıyla mutsuz masumiyetin müthiş bir resmini çiziyor.

  "Uçlarda komik ve insanın içini kıpırdatıyor. Yeni çağın ilk büyük romanlarından biri olabilir."
  -Kirkus Reviews

  "Ton ayarı mükemmel yapılmış bir kara komedi."
  - Los Angeles Times

  "Elenaor Rigby, ciddi ve yürekleri ısıtan bir öykü,küçük derinliklerde bezenmiş bir doğa manzarası gibi."
  - Ali Smith ,The Guardian

  Bir telefon her şeyi değiştirebilir...

  1997'de bir yaz akşamı, gökyüzünde bir göktaşı belirir. Liz Dunn'un sığındığı sıkıcı evine odakladığı hayatında, geçireceği diş operasyonu ve kiraladığı bir avuç dolusu filmden başka hiçbir şey yoktur. Fazla kilolu, sarsak ve tek düze Liz Dunn'un verdiği sıkıcı ilk izlenimin arkasındaysa yıllar boyunca süren gözlemlerin ve iç hesaplaşmaların keskinleştirdiği, kimimize çok ama yakın ve tanıdık olan,müthiş bir zihin vardır. Liz, hayatında huzur istediğine karar vermiş biridir,bir şeylere ulaşmak gereken kararlılık yerine... Ve, bir gök taşı daha düşer,ama bu kez genç bir adam biçiminde. Bölge hastanesine, kolunda acil durumlarda temas kurulmak üzere Liz'in ismi ve adres bilgileri yazılı olan bir bilezikle birlikte kaldırılmıştır. Her türlü durumda Liz Dunn'u bulun.

  Etkileyici bir kayıp ruh ve acayip bir anlamlandırma mekanizmasına sahip Jeremy ortaya çıkışıyla Liz'in sessiz varlığını işgal ediverir. Bir dizi hadise meydana gelir ve Liz dünyanın öbür ucuna gidip gelir.Yaşamını,yakalanabilir ve gerçek bir mutluluk şansı olduğunu düşündüğü için bir tür riske atar. Komik ve kalp burkan,u dönüşler yapan Elenaor Rigby, çağdaş zamanlar insanının düşüncelerini temize çeken, hissettiklerini ifade eden, hepimizi etkileyen yalnızlığın temas ettiği yerlerimizi sızlatan bir roman.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 256
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺26,24
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı