Hastalık Hastası Olmak
Hastalık Hastası Olmak

Hastalık Hastası Olmak (9789752753594)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺25,93
İndirimli : ₺20,74
₺3,46 'den başlayan taksitlerle

Sağlık Anksiyetesi

Zaman zaman hepimiz sağlığımızdan endişe duyabiliriz, hatta bazen belirli bir nedeni de olmayabilir. Bu ruh halinin gelip geçmesi sorun değildir ama süreklilik kazanması, kronik bir hal alması çok başka bir şeydir. “Hastalık hastası” olanlar gerçekte bir sağlık sorunu olmamasına ve bu konuda doktorlar tarafından güvence verilmesine rağmen ciddi bir hastalığı olduğuna veya olacağına inanan, bunu bir saplantı haline getirenlerdir. Hastane veya muayenehanelerde ömür tüketen, olmadı internette araştıran, sürekli güvence arayan “sağlık anksiyetesi” sahibi bu kişiler hem kendilerine hem de çevrelerine hayatı zehir ederler. Bu anksiyete strese, stres panik ve depresyona ve giderek pek çok gerçek sağlık sorununa yol açar.

Oysa “hastalık hastası” olmak da bir sağlık sorunudur ve çözümü vardır; öncelikle doğru bir teşhisin ardından tedavisi mümkün olan bir psikolojik rahatsızlıktır.
İkisi de bilişsel davranış terapisi uzmanı ve psikiyatrist olan Rob Wilson ve David Veale sorunu tanımlayıp, kaynaklarını açıkladıktan sonra Bilişsel Davranış Teknikleri’nin uygulandığı pratikler ve egzersizler yardımıyla nasıl üstesinden gelineceğini de anlatıyor.

Sağlık anksiyetisi için bir sağlık kurumuna pek başvurulmadığı dikkate alındığında, bu sorundan şikayetçi kişilerin kendi kendilerini tedavi etmeleri için bilimsel ve pratik bir rehberlik sunan bu kitaptaki bilişsel terapi programı bugüne kadar sayısız insanın derdine derman oldu. Artık Türkiye’de de olacak...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 288
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2017