Erdemler Sözlüğü
Erdemler Sözlüğü

Erdemler Sözlüğü (9786057397720)

0,00
Marka : Kolektif


Bu sözlüğün hazırlanma amacı insanı hareket ettiren değişmez değerleri, bilincimizi yükselten güçleri, yeniden tanımlama ihtiyacıdır. Bizi hareket ettiren dış etkenler, duygular, insanlar, modalar dışında içimizde bulunan güçleri tanımlamak için yapılan bir çalışmadır. Bu gücü tanımlamak, anlamlandırmak, o gücün ortaya çıkmasına izin vermek için ilk adımdır.

Platon ‘öğrenmek hatırlamaktır’ der. İçimizde uyuyan güçleri uyandırmak, üstü tozla kaplanmış olan elması temizlemek için küçük bir adım atmak bu küçük sözlüğün hedefidir.

Erdemler Sözlüğü’nde bulunan erdemlerin anlamı, açıklaması çeşitli sözlüklerden derlenmiştir. Daha sonra farklı uygarlıklara damgasını vurmuş olan bilgelerin, filozofların bu erdemlerle ilgili ilham verici sözleri eklenmiştir.

Aktiffelsefe Kültür Derneği üyeleri tarafından büyük bir emek ve aşkla hazırlanan bu sözlüğün pratik bir kullanım biçimi bulunmaktadır. 

Erdemler Sözlüğü, bilincimiz düştüğünde, hayatın labirenti içinde kaybolduğumuzu hissettiğimizde, kendimizi yönetme gücünü bulamadığımızda, fırtınanın içinde savrulduğumuzda, girdabın içinde yok olduğumuz yanılsamasına düştüğümüzde içimizde bulunan birkaç erdemi hatırlatabilir ve bilincimizi layık olduğu yere taşımamıza yardım edebilir. 

Erdemler Sözlüğü aracılığıyla filozofların kelimelere iliştirdikleri kanatların, insanın ölümsüz erdemlerini yeniden hatırlamasında, kendini tanıma ve sahip olduğu potansiyel güçleri keşfetme yolunda bizlere yardımcı olmasını dileriz.

Umut DİNÇŞAHİN

 


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 208
Ağırlık : 208
En / Boy : 10 / 15
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı