Cultural Policy and Populism 2017 - 2018
Cultural Policy and Populism 2017 - 2018

Cultural Policy and Populism 2017 - 2018 (9789750525056)

0,00
Marka : Kolektif
Fiyat : ₺64,90

Focus (Editors: Milena Dragicevic Sesic, Jonathan Vickery)

• Introduction – Milena Dragicevic Sesic, Jonathan Vickery

• The Mainstreaming of Right-Wing Populism in Europe – Ayhan Kaya

• Eurocentrism in European Arts Management – Raphaela Henze

• The Rhetoric of Cultural Development and Paradox of Populism in Cultural Policy – Ana Žuvela and Dea Vidovic

• Culture, Populism and the Public: New Labour’s Early Policy Innovations and a Paradigm creation of a Social Instrumentalism – Jonathan Vickery

• The EBBS and Flows of Arts and Culture Policy: The South African Experience – Mike van Graan

• A conceptual framework on right and left-wing populist cultural policies: similitudes and differences from the Argentina case – Mariano Martín Zamorano and Lluís Bonet

• The populist 2017 Electoral Campaign and Cultural Policy: A Case Study of the Return of “Outcast” Željko Kerum onto the Croatian Political Scene – Marko Mustapic, Benjamin Perasovic, Augustin Derado

• Politics of Populism: Power and Protest in the Global Age – Evren Balta, Soli Özel

• Maze of Choices: Art in Public Spaces Between Politics and Creative Practices – Elona Lubyté

• Value of Arts and Curatorial Agency in the Post-political: Condition: Creative Europe towards Economic Core Aims – Ana Letunic

• Why God Loves the Dreams of Serbian Artists or Art and Culture on the Battleground of Populism – Stevan Vukovic

Open Space (Editor: Gökçe Dervişoğlu Okandan)

• Questions on Institutions – Vasıf Kortun

• Creative Platforms: Global Phenomenon, Local Examples and Lessons – Emre Erbirer

• Cultural Policy as Historical Ontology: On the Governmentalization of Art – Berndt Clavier, Asko Kauppinen

Review (Editors: Funda Lena, Adil Serhan Şahin)

• An Assessment of Community Filmmaking: Diversity, Practices and Places – Seda Kılıç Aktaş

• Report of the Third National Culture Council – Didem Balatlıoğulları

• Book Review: Cultural Diplomacy: Arts, Festivals and Geopolitics – Rada Drezgic


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 19 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018

Benzer Ürünler
 • Çağdaş müslüman düşünürlerin ilginç bir temsilcisi olan Hasan Hanefi’nin elinizde bulunan bu çalışması, Dirasat İslamiyye (İslami İncelemeler) adlı kitabında yer alan, "Eski kültürümüzde insan niçin ihmal edildi?" ve "Eski kültürümüzde tarih niçin ihmal edildi?" başlıklı iki incelemesi ile Marinus van den Boom’un "Devrimci Bir Düşünür: Hasan Hanefi" adlı incelemesinden oluşuyor. Hasan Hanefi’nin bu çalışmasında insan ve tarih konularını ele alışı, müslümanların bilim alanındaki ilerleme ve belirlemelerini farklı ve eleştirel bir okumadır. Yazar, insan ve tarih konularının, İslam uygarlık tarihi içinde gelişen bilimler tarafından parçacı yaklaşımla ele alındığını, bütünlükten uzak bu tür yaklaşımların yetersizliklerini belirtmektedir. Dolayısıyla bu çalışma, insan ve tarih bağlamında bilimlerin gözden geçirilişi olarak okunabilir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 102
  En / Boy : 14,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2000
  ₺16,00
 • Bu kitap; dünyanın çeşitli yerlerinde dışlanmışlığın en uç örneklerini yaşayan Çingenelerin yaşamlarını konu alan "neşeli" bir belgeseldir.

  Çingeneler, yaşadıkları tüm coğrafyalarda, varoldukları her toplumsal dokunun en "aykırı" renkleridirler ve birlikte yaşadıkları bireylerin sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerden genellikle yoksundurlar. Horlanırlar, aşağılanırlar ve çoğunlukla da yergi sözcükleriyle anılırlar.

  Oysa Çingene gerçeği bundan çok farklıdır.

  Nazım Alpman bu gerçeği yakalayabilmek için aylarca Çingenelerle birlikte zaman geçirdi. Adapazarı'ndan Trakya'ya, Sulukule'den Selamsız'a çeşitli Çingene semtlerini ve kentlerini dolaştı. Kendisini sadece Türkiye ile sınırlamadı. Varna'da, Tolbukin'de, Üsküp'te, Belgrad'da ve Kafkasya'da onların yaşamlarına tanıklık etti. Dış yüzleri aynalarla süslenmiş Çingene evlerinden, hala göçer geleneğini sürdürenlerin derme-çatma çadırlarına kadar "konuk" olmadığı çingene mekanı kalmadı.

  Kitapta yer alan; Çingenelerin dili ve edebiyatı, Çingene olmanın felsefesi, Kakava ve Hıdırellez bayramları, düğünleri, kavgaları, davulcular, çiçekçiler, demirciler, müzisyenler ve ayıcılarla ilgili bölümler, yadsınıp yadırganan Çingenelerin onurlu yaşamının günışığına çıkmasını sağlıyor.

  Kitap Osman Cemal Kaygılı'nın 1938 yılında yayınlanan "Çingeneler"inden sonra konu ile ilgilenenlere kaynak olabilecek en geniş kapsamlı çalışmadır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 240
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 1.2014
  ₺18,04
 • Bu kitapta yer alan yazıların ortak teması, özellikle altmışlı yıllardan itibaren gelişmeye başlayan ve seksenli yıllarda da görünürlük kazanan İslamcılık akımının pratiğini, çoğunlukla entelektüel kadınların tecrübelerinin ortaya koyduğu bir açıdan okuma eğilimidir. Son elli yıl içinde İslam’la ilgili her tezahürün, sorunun ve sorgulamanın adı olan İslamcılık, modern dünyada dinî bir hayat yaşama, bu hayata ilişkin sorular sorma, bu hayat bağlamında karşılaşılacak sorulara cevap verecek bir donanıma sahip olma kaygısının oluşturduğu bir dalganın veya hareketin adıdır. İslamcı aydınların gündeminde olan sahicilik, içtenlik, kendi olmak, kimliğine sahip çıkmak, kimliğini yeniden tanımlamak, daha yavaş ve sade, daha mütevazı ve tabiatın dengelerini gözeten bir hayat kurmak, israftan kaçınmak, hakkaniyet ve adalet... şeklinde uzayıp gidecek olan tartışma ya da okuma başlıkları, İslamcılığın benim bu kitapla "bir hayat tarzı eleştirisi" olarak tanımladığım boyutlarını belirginleştirir.Hayat tarzı, en geniş anlamıyla kişinin karakterini, doğuştan mizacını veya tabiatını ve aynı zamanda kişinin ikinci tabiatı haline gelen davranış alışkanlıklarını gösterir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 277
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2007
  ₺28,90

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 368
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2002
  ₺89,90

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 175
  En / Boy : 16 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2004
  ₺33,90
Çerez Kullanımı