Bir Kereden Çok Şey Olur
Bir Kereden Çok Şey Olur

Bir Kereden Çok Şey Olur (9786057306395)

0,00
Marka : İsa Altun
Yayinevi : Girdap Kitap


Geçmişten günümüze sadece ülkemizin değil tüm dünyanın ortak sorunu: Psikoaktif maddelere bağımlılıktır. Zengin-fakir, eğitimli-eğitimsiz hiçbir kriteri olmayan, toplumların dokusunu bozan bu halk sağlığı sorununu tedavi etmek ne yazık ki oldukça güç ve maliyetlidir. Bağımlılıkla mücadelede en önemli etken farkındalık ve bilinç kazanmaktır. Özellikle ergenlik çağı en riskli dönemdir çünkü bu çağda ihmal edilen gençler, özellikle yakın çevresinden ve arkadaş grubundan etkilenmektedir. Bağımlılığa giden yolu engelleyecek, her türlü bağımlılığa karşı güvenli tek liman olan aileler, “bağımlılık okuryazarlığı” konusunda donanımlı olmalıdır. Unutulmamalıdır ki zayıf aile bağları, ihmal ve çevrenin etkisiyle çocuklar, bağımlılık yapıcı maddelerle tanışabilir.

“Bir genci bile kurtarsam yeter” sloganıyla yola çıkan, yıllarını bu konuda görevler alarak, çalışmalar yaparak ve seminerler düzenleyerek geçiren İsa Altun, Bir Kereden Çok Şey Olur adlı eserinde her türlü bağımlılığı önlemenin tedavi etmekten çok daha kolay olduğunu, bağımlı-aile- toplum üçgeninde bağımlılığın her aşamasını, yapılması gerekenleri, aileleri bilinçlendirecek tüm bilgileri anlatıyor.

Başucu niteliğindeki bu eser: Bağımlılığın sadece bir maddeyle değil bir nesneyle, bir insanla abartılı, ısrarlı ve yorucu bağ kurmak olduğunu gözler önüne seriyor. Bağımlılık tedavisinin can damarı olarak tanımladığı ailelere, henüz sorun oluşmadan yol gösteriyor.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı