Beyaz Unsuz Şekersiz Hamur İşleri

Beyaz Unsuz Şekersiz Hamur İşleri (9789759059071)

0,00
Marka : Arzu Aygen
Tedarikçi : Hayykitap
Fiyat : ₺31,50


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 292
En / Boy : 15,5 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2013

Benzer Ürünler
 • İstanbul… Asırlar boyu farklı kültürlerin, dillerin, hayatların bir arada, zenginliğine zenginlik katarak yaşandığı şehir. Ondan ne insanlar, ne hikayeler, ne renkler, sesler, kokular ve tatlar geçti… Hepsi de hafızalarda derin, unutulmaz izler bıraktı… Şimdiyse birer birer silikleşerek yok olmaya yüz tuttular.

  Meri Çevik Simyonidis alanında ilk olan bir araştırmaya imza atarak, mesleklerinin önde gelen isimlerinden 32 kadınla yaptığı röportajlarla farklı kültürler ve unutulmaz lezzetler arasında bir yolculuğa çıkarıyor okuru. İstanbul tarihine ve sosyolojisine evlerin en özel, en samimi ve yaşanan kültürü en çok yansıtan mekânından, mutfaklarından bakıyor. Anılar, özlenen tatlar, sofralar, restoranlar, misafirlikler, arkadaşlıklar, olaylar… Hepsi dün gibi yeniden canlanıyor bu röportajlarda…

  Meri Çevik Simyonidis’in İstanbul’a dair bu eşssiz lezzet, kültür ve tarih yolculuğunu, hatırlamanın verdiği mutluluk ve kimi zaman da özlemin buruk tadıyla bir solukta okuyacaksınız.

  - Ece Erdoğuş Levi

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 352
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2018
  ₺37,90
 • Çocuklar için hazırlanmış sıra dışı bir yemek kitabıdır. Bu kitabı diğer yemek kitaplarından ayıran başlıca özellik interaktif oluşudur. Çocuklar kendi damak zevklerine göre tarifleri değiştirebilir, kendi geliştirdikleri tarifleri kitaba işleyebilirler. Bunun gelişigüzel olmaması için kitapta çocukları tükettikleri besinlerle ilgili bilgi edinmelerini teşvik edecek deneysel öneriler yer almaktadır. Kitabın önsözünde değinildiği gibi; bu kitapta hiçbir yasak yok. Sadece ‘Obezite’ ve ‘Bulimia’ gibi çağımız hastalıklarından sakınabilmeleri ve dengeli beslenebilmeleri için kendi formüllerini bulmaları teşvik ediliyor. Tariflerdeki esneklik ile çocukların yaratıcılıklarının geliştirilmesi amaçlanan bu kitapta, besinlerle ilgili doğrudan yasaklayıcı, kötüleyici cümlelerden bilinçli olarak kaçınılmış, bunun yerine doğal besinlerin özgün lezzetlerinin ortaya çıkarılmasına yönelik deneysel tatlara yer verilmiştir. Kitabın önsözünde sözü geçen sağlıklı beslenme ile ilgili kavramların yanı sıra rafine mutfak kültüründe kullanılan bazı terimlere de arka sayfalarda ansiklopedik bilgi olarak yer verilerek çocukların yeme-içme kültürü ile ilgili bilgi ve sözcük dağarcığının arttırılması amaçlanmıştır.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 208
  En / Boy : 19,5 / 24
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : .
  ₺7,90
 • Bu güzel papağanları yapmak için kullanılan malzeme: Pişmiş ördek etinin kırmızı maya ile renklendirilmişi. Baharatlandırılmış mantar. Buharda pişmiş yumurta akı ve yumurta sarısı. Yeşil biber turşusu. Saçaklandırılmış yumurta. Pancar, havuç, kiraz ve hıyar turşusu. Çinlilere göre papağan güzel olduğu kadar da akıllı ve kabiliyetli bir kuştur. Duyduğu kelimeleri tekrarlar. Eski Çin şairleri onun hakkında şiirler yazarak papağanı övmüşlerdir. Ünlü Çin şairi Lu You Song Dynasty onun güzelliğini öven şiirler yazmıştır. Papağanın bu güzel renklerini Çinli ahçılar da yemeklerinde canlandırmayı başarmışlardır.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 207
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : .1997
  ₺7,90

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 144
  En / Boy : 23 / 28,5
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 10.2017
  ₺116,88

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 218
  En / Boy : 14,5 / 21,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2012
  ₺19,40
Çerez Kullanımı