Ailece sofraya oturduğumuzda hepimizin keyif alarak yediği, pişirirken eğlendiği, 

hem lezzetli hem de sağlıklı tariflerimi, 

ek gıdaya başladığımız 

ilk günden itibaren özenle oluşturup, 

bu kitapla buluşturdum.

Keyifle pişirip, sevdiklerinizle 

paylaşmanız dileğiyle… 

Sayfa Sayısı : 176

Ebat : 22x22

Kağıt / İç Baskı : Kuse Mat 130gr

Cilt / Kapak : Amerikan Bristol 230gr

Kapak Tasarımı : Rüveyda Kul

₺292,60

Gürkan Topçu Ünlü Tarifler

Sevgi, aşk, mutluluk, bağlılık...

Hangi işle uğraşıyor olursanız olun, 

yukarıdaki duyguları hissediyorsanız başarılı olmanız kaçınılmazdır.

 

Sayfa Sayısı : 128

Ebat : 21.5x25.5

Kağıt/İç Baskı : Kuse Mat 130 gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

₺174,30

“Kandilli kızı, / Kuzguncuki oğlu / Biz akrabayız.

Ben ona / O bana aynı baharat kokarız / Bu hayattan gideriz / Ama kokumuz kalır.

Kocaman gözlerimiz kokar! / Fotoğraflarda! / O kadar!” Uğurimu!

Uğur Yücel 

 

“Maria’yı uzun zamandır tanıyorum. Hayatımdaki pek çok önemli anıma tanıklık etti. Bazen kafamı dinlemeye yalnız, bazen de eğlenmeye, sohbet etmeye arkadaşlarımla giderim bahçesine. Her seferinde beni oraya çeken hep onun güler yüzü, sıcacık dostluğu ve birbirinden lezzetli yemekleridir.

 

Oraya gidince tercih yapmayı pek sevmem. İsterim ki Maria önersin. Her seferinde de beni şaşırtacak birbirinden güzel lezzetlerle kucaklar kalbimi. Ne mutlu bana.”

Halit Ergenç

 

“Baharatlar, yaşamımızda ve beslenmemizde başlı başına bir zenginlik, berekettir. Yalın bir yemeği, büyülü bir lezzet şölenine çevirebilecek sihirli değnekleridir her aşçının… Kapalı bulundukları küçük şişelerinden açık havaya çıktıklarında, mini minnacık olup da yaşama dokunuşu büyük olan her şey gibi, varlıklarını besbelli eder baharat taneleri…”

 

Maria Ekmekçioğlu

 

           

Maria Ekmekçioğlu, Aşk Kokulu Baharatlar kitabında iki kişilik romantik yemeklerin buselerle nihayetlendiği, dostlarla paylaşılan her lezzetin gülümsemeye dönüştüğü; eski İstanbul’u, Anadolu’yu, Doğu’yu ve Batı’yı, yüzlerce yıllık gelenekleri ve yeni tecrübeleri sunan tadına doyum olmayan tariflerini paylaşıyor.

 

Sayfa Sayısı : 160

Ebat : 21x22

Kağıt/İç Baskı : Kuse Mat 115gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

Kapak Tasarımı : Rüveyda Kul

₺240,10

Sizler için pratik, lezzetli ve en hızlı tariflerimden oluşan üç nefis kitap hazırladım. Mutfakta az, sevdiklerinizle bol zaman geçirin diye! 

 

30 dakikada hazırlayabileceğiniz, servis ettiğiniz herkesin yüzünde tatlı bir gülümseme bırakacak 80 pratik tatlı tarifimi bu kitapta bulabilirsiniz.                                                                                      Her zaman söylerim; yemek birleştirir! Sizi de sevdiklerinizle aynı sofrada birleştirmesi dileğiyle! 

₺306,60

Sizler için pratik, lezzetli ve en hızlı tariflerimden oluşan üç nefis kitap hazırladım. Mutfakta az, sevdiklerinizle bol zaman geçirin diye! 

 

Sadece 30 dakikada kahvaltı ve çay sofralarınızı süsleyecek, kendinize ve sevdiklerinize zaman ayıracağınız 80 pratik atıştırmalık tarifimi bir araya getirdim.  

Her zaman söylerim; yemek birleştirir! Sizi de sevdiklerinizle aynı sofrada birleştirmesi dileğiyle! 

₺312,20

Güllüoğlu Baklava'nın varislerinden Neşe Güllü, Güllü Sultan'dan Neşeli Tarifler'de zengin Antep mutfağının leziz tariflerini çok özel püf noktalarıyla sizlere sunuyor.

Neşe Güllü'nün tek tek denenmiş, lezzet garantili, pratik tarifleriyle Antep yemeklerini siz de evlerinizde kolaylıkla yapacak, davetlerinizde misafirlerinize lezzetli ikramlar hazırlayacaksınız.

Kebaplardan pidelere, et yemeklerinden pilav çeşitlerine, dolmalardan sebze yemeklerine, tuzlulardan tatlılara birbirinden leziz ve özel tarifleri Güllü Sultan'dan Neşeli Tarifler'de bulacaksınız.

Neşeli Tarifler'le dolu neşeli masalarınız olsun!Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 20 / 28
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2014
₺387,10
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 168
En / Boy : 20,5 / 28,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2013
₺126,70
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 183
En / Boy : 20,5 / 28
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2003
₺126,70
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 267
En / Boy : 22,5 / 26,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2012
₺260,40

Salçalardan turşulara, sucuklara, lakerdalara, reçellerden ezmelere, erişteden tarhanaya kadar birçok geleneksel lezzetin anlatıldığı İşlenen ve Saklanan Besinler Rehberi’nde saklama yöntemlerine ilişkin pratik tarifler bulabilir, siz de evinizde reçel, konserve, turşu veya salça yapabilir, et ve balık gibi besinleri işleyerek nasıl saklayacağınızı öğrenebilirsiniz. Sebzeleri, meyveleri, yemişleri, tahılları, süt ve süt ürünlerini, et ve balığın yanı sıra unlu mamulleri bozulmadan, besin değerlerini yitirmeden uzun süre saklamanın yollarını keşfedin!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 159
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2011
₺213,50

Birbirinden lezzetli ve pratik tarifler bu kartların içinde...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 179
En / Boy : 10 / 14
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : .2012
₺64,40

Dünyanın en büyük süt üreticilerinden biri olan Türkiye’nin, peynir dünyasına sunacak çok şeyi var. Oysa yüzlerce çeşit Türk peynirinin birçoğu Anadolu’nun kırsal mutfaklarında gizli kaldı... Türkiye’nin Peynirleri bilinen ve bilinmeyen Türk peynirlerini geleneksel üretim yöntemleriyle birlikte bölge bölge anlatarak, peynirin Türk ve dünya yemek kültürü içindeki yeri ve tarihi hakkında ilgi çekici bilgiler sunuyor. Peynir yapımına dair otantik hikâyeler, yemek tarifleri, kaliteli peynirin ayırt edilmesi ve satın alınması gibi renkli konular bu peynir yolculuğunu sizin için daha da keyifli kılacak...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 128
En / Boy : 13 / 21,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺103,60

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yemek kitapları konusunda en önemli çalışmaları Ekrem Muhittin Yeğen gerçekleştirmiştir. Yeni Türkçeyle yazdığı bu kitaplarda hem dünya mutfaklarından hem de Klasik Türk Mutfağı’ndan zengin örnekler vererek kaynak kitaplar yaratmıştır. Birkaç kuşaktır hemen her evde bulunan Ekrem Muhittin Yeğen’in Yemek Öğretimi kitapları tarifleri değiştirilmeden ancak çağdaş baskı teknikleri kullanılarak ve görsel zenginliği artırılarak okurların beğenisine sunulmaktadır. Bu ciltte yemeklerin vazgeçilmezi olan soslar, ünlü aşçının "Zevk ve özenle hazırlanmış bir salata, bir sofra yemeğe bedeldir." diyerek vurguladığı çeşitli salatalar ve mönülerin en önemli parçası olan çorbalar yer almaktadır


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 175
En / Boy : 20 / 27,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2007
₺163,10
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 167
En / Boy : 21 / 22,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2011
₺142,10

Unutulmaması Gereken Lezzet Sırları; Osmanlı, Türk, Arap, Bizans, Rum mutfaklarının bir sentezidir. Bu kitapta belki de şimdiye kadar adını hiç duymadığınız ya da tatmadığınız, farklı damak tadında birbirinden lezzetli çok sayıda tarifi bulacaksınız. Ulvi Sami, sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirdiği bu çalışmasında; aile büyüklerinden miras aldığı sır niteliğindeki tarifleri bizimle paylaşarak, tariflerin gelecek nesillere ulaşmasını, böylelikle kültürümüzün unutulmamasını amaçlıyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 21,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺411,60

Salata kavramı aklımıza birkaç şey getiriyor. Birincisi, Türk mutfağında mezelerin salata adı ile sunulması; örneğin patlıcan salatası gibi mezeler. Ancak her ne kadar salata desek de bunlar aslında birer mezedir. Bir diğer salata kavramı ise artık ülkemizde yaygın bir kavram olan açık büfe salatalarıdır. Akşam partilerinde, barbekünün yanında veya otel büfelerinde bu tür salata barlarına sıkça rastlamaktayız. Bir diğer unsur ise bizde, Batı mutfaklarında çok rastlanmayan bir gelenek olarak ana yemeğin yanında iştah açıcı olarak salata tüketilmesidir. Son yıllarda ülkemizde de kabul gören bir tutum ise öğünü sadece salata ile geçirme alışkanlığıdır. Sözün kısası, salata her öğünde hem aperitif hem ana yemek, hem sıcak hem soğuk olarak tüketebileceğimiz tartışmasız sağlıklı ve lezzetli bir yiyecektir. %100 Salata kitabı, her öğünde, her türlü konsepte uygun olarak hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli pek çok salata tarifini içeriyor. Bu salataları denemeniz, kendi yaratıcılığınızı katmanız ve sofralarınızın salatasız kalmaması dileklerimizle.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2009
₺310,10

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yemek kitapları konusunda en önemli çalışmaları Ekrem Muhittin Yeğen gerçekleştirmiştir. Yeni Türkçeyle yazdığı bu kitaplarda hem dünya mutfaklarından hem de Klasik Türk Mutfağı’ndan zengin örnekler vererek kaynak kitaplar yaratmıştır. Birkaç kuşaktır hemen her evde bulunan Ekrem Muhittin Yeğen’in Yemek Öğretimi kitapları tarifleri değiştirilmeden ancak çağdaş baskı teknikleri kullanılarak ve görsel zenginliği artırılarak okurların beğenisine sunulmaktadır. Bu ciltte çeşitli pilav, makarna ve hamur işlerine ait tarifler yer almaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 175
En / Boy : 20 / 27,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺163,10

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yemek kitapları konusunda en önemli çalışmaları Ekrem Muhittin Yeğen gerçekleştirmiştir. Yeni Türkçeyle yazdığı bu kitaplarda hem dünya mutfaklarından hem de Klasik Türk Mutfağı’ndan zengin örnekler vererek kaynak kitaplar yaratmıştır. Birkaç kuşaktır hemen her evde bulunan Ekrem Muhittin Yeğen’in Yemek Öğretimi kitapları tarifleri değiştirilmeden ancak çağdaş baskı teknikleri kullanılarak ve görsel zenginliği artırılarak okurların beğenisine sunulmaktadır. Bu ciltte çeşitli kırmızı et, av etleri, kanatlılar ve yumurta yemeklerine ait tarifler yer almaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 255
En / Boy : 20 / 27,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2008
₺163,10

Olcay Sönmez, doğaya açılan yolculuğunda bilge şarabın izinden gidiyor ve ulaştığı lezzetleri bizlerle paylaşıyor. Minicik bir üzüm tanesinin doğumundan başlayıp, cins-cins lezzet salkımlarına uzanan macerasını, o büyülü sıvıya dönüşümünü, her toprakta başka bir tat, başka bir kişiliğe bürünerek gönlümüzü hoş edişini sıcacık bir dille anlatıyor. Şarabı zevkle yudumlamanın, o lezzeti tanımanın hayattan zevk almayı isteyen herkes için mümkün olabileceğini söyleyerek heyecanlandırıyor bizi. Yazar bu kitapta, insanoğlunun şarabı ilk tattığı andan başlayarak çağlar boyunca Anadolu’dan alıp yerkürenin türlü topraklarına yaymasını anlatıyor. Bunun yanı sıra uygarlık tarihi, din, kültür ve ekonomideki izlerini de gösteriyor bize. Şarabın macerasında önce Nuh’un gemisine biniyor, Dionysos ile sarhoş oluyoruz. Sonra Knidos’tan koca Roma ordusuna şarap yetiştirip, Ortaçağ’da binbir badire atlatıyor ve derken İstanbul meyhanelerinin kuytu köşelerinde gözlerden uzak demleniyoruz. Olcay Sönmez "gönül işi" dediği şarapla, dostlarına gönlünü açıyor ve kendi şarabını yapmanın sırlarını paylaşıyor. Bir gün hepimizin bilge şarabın rehberliğinde kendi lezzetlerimizi yaratabileceğimizi umarak...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 22 / 25
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2007
₺142,10
Tükendi

Sizler için pratik, lezzetli ve en hızlı tariflerimden oluşan üç nefis kitap hazırladım. Mutfakta az, sevdiklerinizle bol zaman geçirin diye! 

 

Bu kitapta sadece 30 dakikada hazırlayacağınız 80 ana yemek tarifimi bulabilirsiniz. Malzemelerden adımlara kadar her şeyin en pratik şekilde mutfağınızda, elinizin altında olmasını istedim.

Her zaman söylerim; yemek birleştirir! Sizi de sevdiklerinizle aynı sofrada birleştirmesi dileğiyle! 

 

Sayfa Sayısı : 176

Ebat : 17x26

Kağıt/İç Baskı : Kuse Mat 130gr

Cilt/Kapak : Amerikan Bristol 230gr

Kapak Tasarımı : Rüveyda Kul

₺312,20
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 279
En / Boy : 22 / 25
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2004
₺128,80
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 20 / 29,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺130,90
Tükendi

Braggiottiler İzmir’e 1800’lü yıllarda geldiler. Diğer tüm Levanten aileleri gibi şehrin kültür dokusuna renk kattılar. Uzun yıllar kendileri gibi Levantenlerden gelin aldılar. Tarihler 1993’ü gosterdiğinde artık ailede bir Türk gelin vardı. Bu gelin sonraları ailenin hikâyesini bir kitapla sonsuza taşıyacak kişiydi. Zeynep Braggiotti, çok sevdiği kayınvalidesinin zamansız ölümüyle beraber bir karar verdi: İtalyan geleneklerini sevgi ile harmanlayan İvana’nın mutfağını belgelemek. Zamanı geldi, Zeynep ile Binnur’un yolları tesadüfleri anlamlı kılacak şekilde birleşti. Ekmek dünyasına Taze Ekmekler Sıcak Öyküler kitabı ile giriş yapan Binnur, o günlerde İtalyan ekmekleri yoğurmakla meşguldu. Karar verdiler, birlik olalım dediler. İki ayrı şehirden üç yıl sürecek bir maceraya adım attılar. Kurdukları sanal sofralara Zeynep İtalyan yemekleri koydu, Binnur ise mis kokulu İtalyan ekmekleri... İtalyan Aşkı, İzmir’e yerleşen bir İtalyan ailesinin bu topraklara geliş sürecini, memleketlerinden uzakta kendi gelenek - göreneklerini nasıl diri tutmaya çalıştıklarını anlatır. Ait oldukları kültürü mutfaklarında pişen yemeklerde, kurdukları sofraların inceliklerinde yaşatmaya çalışan İtalyanları içlerine giren bir Türkün gözüyle değerlendirir. İtalyan mutfağının çok boyutlu bir şekilde ele alındığı kitapta İtalya’yı oluşturan 20 bölge coğrafi ve turistik özellikleri ile İtalya tutkunlarına tanıtılır. Karbonhidratın merkez olduğu bir ülke mutfağında ekmekleri es geçmek olmaz. Kitap, söz konusu 20 bölgenin en sevilen 37 ekmeğinin tarifi ve hikâyesi ile kendisine bilinen İtalyan mutfağı kitaplarından farklı bir yer edinir. Ortak tutkuları İtalya ve İtalyan Kültürü olan Braggiotti ve Önen’den incelikle hazırlanmış ve yemek kültürü dünyasına kazandırılmış bir kitaptır İtalyan Aşkı...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 248
En / Boy : 21,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2009
₺120,40
Tükendi

Prof. Dr. R. Ertan Anlı’nın bilimsel çizgiden kopmadan şarabın popüler kültürdeki yönüne de dikkat çekerek yazdığı Şarap Tadımı, şarap hakkındaki bilgilerini derinleştirmek isteyen amatör şarapseverler için eşi bulunmaz bir rehber... Kitaba şarabın tarihsel sürecini anlatmakla başlayan yazar, şarabın yapısından şarap üretimine kadar olan aşamaları, şarapta algılanan aromaların kimyasal yapılarını, duyusal analiz ve tadım tekniklerini, şarap tadım terminolojisini, şarapta görülen kusur, hata ve hastalıkları ve buna benzer daha birçok konuyu ele alıyor. Dünyada ve Türkiye’de üretilen kaliteli şaraplık üzüm çeşitlerinin yanı sıra, şarap-yemek uyumu için örnekler de bulabileceğiniz Şarap Tadımı, şarabın saklanması ve sunumu konusunda da bilgi veriyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 215
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2010
₺277,90
Tükendi

Ege Denizi ve Ayvalık; eski uygarlıkların yoğunluk kazandığı bu bereketli kıyılar, temiz havası, bol ve çeşitli balıkları, kendisine özgü bitki örtüsüyle günümüz insanı için cazip bir yaşam alanı... Erkan Acurol, Ege ve Ayvalık yöresinin sağlıklı otlarıyla süt ürünlerinin, meyve ve sebzelerinin doğallığını kaybetmeden nasıl hazırlanıp korunacağını, evde yapılacak kış hazırlıklarını, kolay uygulanabilir yöntemlerle sunuyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 224
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2009
₺30,33
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺28,98
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2008
₺84,00
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺23,52
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 319
En / Boy : 19,5 / 25
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .1998
₺21,42
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 15 / 21
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2004
₺4,20
Tükendi
Medeniyetler, tarih içinde yeni yerleşim yerlerinin kültürlerini, mutfak ve yeme içme kültürünü, yaşam tarzlarını benimserler. Yemek kültürü de sınırları kolayca aşar. Uygarlıkların sunduğu zenginliklerden biri de mutfak kültürüdür. Karadeniz bölge halkının tarih içinde yarattığı kültür ve uygarlığının zenginliğini, birkaç yüzyılda ortaya çıkmış yemek kültürü birikimi, birkaç yüz sayfalık bir çalışmada büyün yönleriyle işlemek elbette ki beklenemez. Karadeniz topraklarında egemenlik kuran topluluklar, bu etimolojik zenginliği miras olarak bu günlere taşımışlardır. Bu süreç içerisinde aktarılamayan, unutulmaya yüz tutmuş yemek çeşitleri de vardır. Mutfak ve yeme içme kültürlerine ait sözcüklerde bir tarih birliği olmasına karşılık, doğal olarak lehçe farklılıkları da doğmuştur. Adı nasıl söylenirse söylensin, Karadeniz’in bir ucundan diğer ucuna yemek isimlerinin benzerliği varlığını koruyup durmuştur. Karadeniz mutfak kültürü ve Karadeniz yemekleri konusu üzerinde çok az inceleme yapılmış, çok az şey söylenmiş bir alan olarak kalmıştır. Elinizdeki çalışma önemli çabalarla ortaya çıkmış kendi dalında ilk derlenip toplanmış kitap olmaktadır. Her ilk çalışmanın bazı yetersizlikleri bağrında taşıyacağı da muhakkaktır. Her şeye rağmen Karadeniz Yemek Kültürü’nün tanıtımına önemli katkıda bulunacağına inanıyorum. Anadolu gibi Karadeniz de tarihsel süreç içerisinde uygarlıkların karışıp yeniden yoğrulduğu bir yerdir. Benim kaleme aldığım bu çalışmanın amacı, geçmişten geleceğe uzanan çizgi üzerinde karışıp kaynaşmış bölge halklarının mutfak kültürünü bir bütün halinde okuyucuya sunmaktır.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 212
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2006
₺28,39
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 356
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺7,70
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 432
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺8,32
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 248
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺8,32
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2004
₺7,78
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 223
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .1997
₺15,56
Tükendi
Bu kitapta balık yemekleriyle ilgili merak ettiğiniz her şey anlatılıyor: Balıklardan tutun da kabuklu deniz ürünlerine kadar yenilebilir bütün deniz canlılarını ve buğulama, kızartma, ızgara gibi farklı pişirme usullerini; balık alırken, saklarken dikkat edilmesi gereken püf noktaları bulacaksınız. Hazırlaması kolay birbirinden lezzetli tariflerle sofranızı ziyafete çevireceksiniz... Alabalık kiremitte... ahtapot ızgara... terbiyeli balık çorbası... Tereyağlı kalkan tava.... Midye pilaki... Somonlu börek....
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 176
En / Boy : 20,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2009
₺19,44
Tükendi
Ülkemizin üç yanı denizlerle çevrili. Peki biz, denizlerimizin bize sunduklarından ne oranda ve ne kadar doğru bir biçimde yararlanabiliyoruz? Olcay Sönmez, hem denizlerimizde yaşayan balıkları ilginç yönleriyle tanıtıyor hem de bu balıklarla yapılan besin değeri yüksek, damak tadı bakımından enfes yemeklerin tariflerini ve püf noktalarını okurlarla paylaşıyor. Dünya mutfaklarının lezzet anlayışını kültürümüzle birleştiren Denizlerimizden Tatlar, Bizim Balıklarımız’da güzel Türkiye’mizin balıkları karmaşık bir dille değil; güzel Türkçemizin en yalın haliyle anlatılıyor. Birbirinden ilginç tarifleri ve yararlı bilgileri içeren, çok ama çok lezzetli bir kitap!
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 111
En / Boy : 21,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2008
₺6,22
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 183
En / Boy : 15 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .
₺17,64
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 112
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺12,60
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 355
En / Boy : 13,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .
₺5,88
Tükendi

“Çilingir, anahtarlarımızı unuttuğumuz zaman kapılarımızı açan ustadır. Çilingir sofrası da kurulduğu zaman mezesiyle, içkisiyle kalpleri açar. Sohbetin anahtarıyla gönlümüz açılır. İşte meze ve sohbet dolu sofralara çilingir sofrası denilmesinin sebebi budur.”

Maria Ekmekçioğlu’nun kendi elleriyle hazırladığı benzersiz çilingir sofraları İstanbulluların kalplerinde ayrı bir yere sahiptir. Bu sofralarla olan hikâyesi de sevgili babasının etkisiyle başlar. Restoranındaki misafirlerine hazırladığı çeşit çeşit mezelerin ünü yıllar içinde İstanbul sınırlarını da aşar; bugün Yunanistan’da dahi Rum mutfağı denildiğinde akla gelen ilk isim Ekmekçioğlu’dur. Maria’nın çocukluğundan beri tattığı leziz Rum mezelerinin tariflerini anılarıyla harmanlamasıyla birlikte ortaya çıkan bu kitap, unutulmuş pek çok tarifi doğru ve orijinal reçeteleriyle veriyor.
 
“Yıllardır yaptığım bu mezelerle birbirinden güzel sofralar kurdum. Unutulmayacak anılar biriktirdim. Bu mezelerle süsleyeceğiniz masaların sizlere de güzellikler yaşatmasını dilerim. Sohbeti keyifli, mezesi leziz, neşesi bol çilingir sofralarında buluşmak umuduyla…”


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 21 / 22
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 10.2015
₺244,30
Tükendi

Birbirinden lezzetli ve pratik tarifler bu kartların içinde...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 179
En / Boy : 10 / 14,5
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : .2012
₺51,80
Tükendi

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren yemek kitapları konusunda en önemli çalışmaları Ekrem Muhittin Yeğen gerçekleştirmiştir. Yeni Türkçeyle yazdığı bu kitaplarda hem dünya mutfaklarından hem de Klasik Türk Mutfağı’ndan zengin örnekler vererek kaynak kitaplar yaratmıştır. Birkaç kuşaktır hemen her evde bulunan Ekrem Muhittin Yeğen’in Yemek Öğretimi kitapları tarifleri değiştirilmeden ancak çağdaş baskı teknikleri kullanılarak ve görsel zenginliği artırılarak okurların beğenisine sunulmaktadır. Bu ciltte yaş ve kuru sebzelerden yapılan yemeklerin değişik tariflerinin yanı sıra sebzelerin mevsimlerini, özelliklerini ve kalorilerini bulacaksınız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 159
En / Boy : 20 / 28
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2006
₺125,30
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 152
En / Boy : 21 / 23
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2011
₺109,20
Tükendi

Hazır Yiyecekler Azalan enerjinizi, basit ve lezzetli çiğ atıştırmalıklarla tekrardan kazanın. İşlenmemiş kuruyemişler, tohumlar, sebzeler, hindistancevizi ve hatta kakao hem hızlı hazırlayabileceğiniz, hem yanınızda taşıyabileceğiniz, hem vücudunuza yakıt sağlayabileceğiniz, hem de temel besinleri alabileceğiniz çok lezzetli tariflerin ana içerikleridir! Haydi durmayın, kendinizi şımartın. Size iyi gelecek!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 16,5 / 19
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2011
₺75,60
Tükendi
Hepimizin bir "tarzı" var. Konuşma tarzı, giyim tarzı, dekorasyon tarzı... Peki ya sofra tarzımız? Hazırladığımız sofralar sizi ne kadar anlatıyor dersiniz? Tarzınızı doğru şekilde yansıtan, duygularınızı ve kişiliğinizi dile getiren sofraları nasıl kuracağınızı biliyor musunuz? Ya yemekler, hangi tarz hangi yemeklerle bütünleşiyor, hiç düşündünüz mü? Tülin Doğruer yeniden mutfağa giriyor ve özgün tarifleriyle birbirinizden lezzetli yemekler, tatlılar hazırlıyor. Ama bu kez yalnız değil! Türkiye’de kendi tarzlarıyla belleklerde yer etmiş, altı ünlü ve zarif hanımefendi de eşlik ediyor. Her biri ayrı tarzda bir sofra kuruyor. Mükemmel yemekler, muhteşem sofralarla buluşuyor. Ortaya, ilham veren ve iştah açan bir kitap çıkıyor.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 245
En / Boy : 25 / 31
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2011
₺100,80
Tükendi

Sadece çölyak hastaları için değil herkes için her geçen gün önemi daha çok anlaşılan bir konu glutensiz gıdalar. Çölyak hastaları glutensiz beslenme yöntemleriyle, hem hayatlarına doğal bir şekilde devam ediyorlar hem de bu bilinci topluma aşılıyorlar. Onların sloganı şu: Gluten bizler için zehirdir; diyetimizden bu maddeyi çıkartmalıyız. Hayriye Vural yaptığı bu çalışmada çölyakla yaşamak zorunda olan ve bu konuda bilinçlenmek isteyen herkese hem şahane bir rehber hem de birbirinden lezzetli yemek tarifleri sunuyor, çölyaklı olsun olmasın daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamak isteyen herkes için eşsiz lezzetler ve sağlıklı bir mutfak öneriyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 208
En / Boy : 21,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2010
₺88,20
Tükendi
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 688
En / Boy : 13,5 / 22
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2009
₺154,70
Tükendi

Kitap, günümüzde işi ve ailesi arasına sıkışmış çalışan kadının, rutin işleri arasında yer alan yemek pişirme eylemi için harcadığı zamanı azaltıp kendine, özel zevklerine daha fazla zaman ayırabilmesini, yemek pişirme işlevini zorunlu bir görevden keyif verici bir uğraş haline dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Gerek iş, gerekse günlük yaşamda kadınların karşılaştıkları güçlükleri bir nebze olsun unutturmak, mutfakta onların yaratıcı yönlerini açığa çıkarmak, yaptıkları yemeklerle övgü, takdir kazanmalarını sağlayarak özgüvenlerini artırmayı hedeflemektedir. Kitapta çeşitli teknik ve yöntemlerle yemek pişirme süreleri kısaltılıp yemek tarifleri basitleştirilmiştir. Tüm tarifler denenip, kitap okurlarının karşılaşabilecekleri zorluklar hafifletilmeye çalışılmıştır. Dünya, Osmanlı ve Türk mutfağından örneklerin verildiği tarifler; çorbalar, salatalar, sebze yemekleri, et, balık, tavuk yemekleri ve tatlılar olmak üzere 5 ana bölüm altında toplanmıştır. Tariflerde, yemeklerin kaç kişilik olduğu, ne kadar sürede hazırlandığı ve pişirildiği belirtilerek, uygulamaya başlamadan önce pişirenin doğru zaman planlaması yapmasına yardımcı olunmuştur. Malzemeler, yemeğe katılma sırasına göre düzenlenip, yemeğin yapılma aşamaları numaralandırılarak tariflerin kolay ve pratik biçimde uygulanması sağlanmıştır. Sevgi dolu, sıcak ve keyifli sohbetler eşliğinde nice sofralar kurmanız dileğiyle... Şimdiden kolay gelsin, ellerinize sağlık, afiyet olsun.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 264
En / Boy : 21,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2008
₺114,10
1 2 >

Yemek Kitapları

 

Yemek Kitapları

Yemek kitabı dünyanın farklı coğrafyalarında farklı kültürlere ait lezzetlerin tanınmasına ve nesilden nesile aktarılmasına yarayan kaynaklardan biridir. Alanında uzman yabancı veya yerli şeflerin, yemek kitabı yazarlarının kaleme aldığı zengin içerikli kaynaklar, farklı ilgi alanlarına hitap etmektedir. Yerli yazarların kitapları ile zengin bir yemek kültürüne sahip olan Türkiye’nin farklı coğrafyalarına ait yemekleri öğrenilmektedir. Yemek kitaplarından alınan reçeteler ile farklı lezzetler uygulanabilmektedir. Yabancı yazarların gözünden de ülkemize ait yemek tariflerini içeren kitaplar bulunmaktadır. Dünya mutfağına ait lezzetlerde yine yerli ve yabancı yazarların kitaplarında yerini almaktadır. Şeflerin kitapları kadar yemek gurmelerinin yazdığı kitaplarda ilgi görmektedir. 

Yemek tarifleri kitabı içerisinde yer alan farklı özel tarifler ile yemek yapma aşamasının daha kolay daha keyifli olmasını sağlamaktadır. Usta şeflerin, gurmelerin ve gıda uzmanlarının titizlikle hazırladığı, yemek kitaplarının her bir sayfasında tarifi verilen yemeğe ait görsel ve tarifin ayrıntıları yer almaktadır. Bazı tarif kitabı içeriğinde yemeğin fotoğrafının yanında yemekte bulunan malzemelerin de görseli bulunmaktadır. Yemek kitabından yemek tarifiyle anlatılırken hangi malzemeden ne miktarda konulacağı da ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Şef kitabı sadece yemek tarifi vermemektedir. Kitap içeriğinde önemli püf noktalar ve bazı alanlara ait özel bilgiler de yer almaktadır.  

 

Yemek Tarifi Kitapları

Aşçılık kitapları yemek yapmayı seven ve farklı yemekler yapmayı denemek isteyen kişiler için yol göstericidir.  Mutfakta keyifli vakit geçirmek, çeşitli lezzetleri denemek ve uygulamak isteyenler için bir birinden güzel lezzetlerin yer aldığı yemek kitapları tercih edilmektedir. Yemek yapmaya yeni başlayanlar için tariflerle dolu yemek kitapları, kullanıcılara en büyük yardımcı olacaktır. Şeflerin kitapları verdiği tarifler dışında farklı pişirme tekniklerini de okuyucuya sunmaktadır. Başlangıçtan, ana yemeğe, tatlıya kadar uzman tarifelerinin yer aldığı kitaplar, özel bir menü hazırlamaya da yardımcı olmaktadır. Türk mutfağı üzerine yazılmış ilk basılı yemek tarifi kitabı ise Mehmet Kamil Efendiye ait Melceü’t Tabbahin ‘Aşçıların Sığınağı’ kitabıdır. Kitapta 277 özgün tarif bulunmaktadır.   

 

Şeflerin Yemek Kitapları

Şeflerin Kitapları amatör ruhla veya profesyonel olarak yemek yapmak isteyen, yemek yapmaktan zevk alan herkese yol gösterecek, ufuk açacak türdendir. Dünyaca ünlü şeflerin çıkardığı yemek kitapları okuyucuların için satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra ülkemizde yetişen ve kendini dünyaya kanıtlamış birçok şefin kitabı da ilgiyle takip edilmekte ve satılmaktadır. Şef kitapları şefin kendi ilgi alanı ve dünya mutfağını içeren kitaplardan oluşmaktadır. Farklı bölge veya yörenin yemek kültürünü anlatan kitaplarda bulunmaktadır. Dünyaca ünlü bazı yemek kültürleri de vardır. Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı, Türk mutfağı, Uzakdoğu mutfağı gibi mutfak kültürlerinin yansıtan birçok kitap bulunmaktadır. Bunu yanı sıra ülkemizde yemek kültürü ile ün salmış bazı şehirlerimize ait ayrı yemek kitapları da bulunmaktadır. Dört Mevsim Gaziantep Yemekleri, 50 Peynirli Şehir Balıkesir, Hatay Lezzetleri, Annemin Diyarbakır Yemekleri  bu kitaplardan bazılarıdır.

 

Yemek kitapları tatlı kitabı, pasta tarifleri kitabı, yemek tarifleri kitabı, tavuk yemekleri kitabı, et yemekleri kitabı, balık yemekleri kitabı, sebze yemekleri kitabı gibi kendi içinde farklı alanlara da ayrılmaktadır. Her alan için uzman kişilerin yazdığı yemek tarifleri kitabını bulmak mümkündür. Tatlı kitabı tatlı krizlerinde en iyi tedaviyi bulmak için mutlaka bulundurulması gereken kaynaklardan biridir. Baştan çıkarıcı çikolata, karamel ve egzotik safranlı bir kek veya şerbetli veya sütlü tatlılar ve dahası. Dünya ve Türk mutfağından enfes tatlı tariflerini içeren tatlı kitabı kütüphanelerde mutlaka yer almalıdır. Bunun yanı sıra bahsedilen  alanlara özel birbirinden farklı kitaplar tarifler mutlaka okunmalıdır.  

Şef kitabı alanında kendini ispatlamış, ödüller almış, kendi ülkesinde ve dünyada tanınan, kendine özgü tarzı olan ustaların yazdığı kitaplardır. Şef kelime anlamı olarak geçmişte itibarlı meslekleri tarif etmek için kullanılmakta idi. Dünyaca ünlü bazı şeflerin kitapları ve konuları şe şekilde sıralanabilir:

 
 • Mauro Colagreco – Mirazur: Kitap Forbes tarafından şimdiye kadarki en iyi Fransız yemek kitabı olarak görülmektedir. The World’s 50 Best Restaurants listesinde 2019 yılında birinci olan restoranın ismini taşıyan kitap restorana ait ünlü 65 yemeğin tarifini ve şefin mutfak ile ilgili düşüncelerini içermektedir.
 •  Massimo Bottura-Never Trust a Skinny Italian Chef:  Dünyanın en iyi restoranları listesinde yıllardır üst sıralarda bulunan şef yazdığı kita77pta ilham kaynağını anlatmaktadır. Ayrıca kullandığı teknikler ve tarifler anlatılmaktadır. Kitabını adı ise ‘Asla zayıf bir İtalyan şefe güvenmeyin.
 • Musa Dağdeviren-The Turkish Cookbook: Güneydoğu mutfağının kaybolmaya yüz tutmuş yemek tarifleri Türk yemek kitabı ismi ile basılan bu kitapta anlatılmaktadır. Güveçten baklavaya 550’ye yakın yemek tarifi kitapta yer almaktadır. Kitapta eşsiz yemeklerin hikâyeleri de bulunmaktadır. 
 • Clotilde Dusoulıer-Tasting Paris: Ünlü Fransız yemek yazarı bu kitabında 110’a yakın tarif anlatmaktadır Bu kitapta makaron ve krep gibi Paris’in imzası haline gelmiş lezzetleri bulmakta mümkündür.
 • Katrın Björk- From The North: Danimarka ve İzlanda kökenli Amerikalı aşçı Kuzeyden isimli kitabında çiftçilik ve balıkçılık geleneğinin de etkisi ile görseli de harika sunumları anlatmakta tarif etmektedir.
 • Eddie Hernandez-Turnip Greens-Tortillas: Kitabında Taco, güveçler ve çorbaların yer aldığı kitapta Meksika yemek kültürüne yolculuk yapılmaktadır.   
 

Türk Yemek Kitapları

Yemek insanoğlunun varoluşundan bu yana devam eden bir alışkanlık ve doğal bir süreçtir. Canlı bir varlık olan insan yemek yemeden hayatta kalamaz. İlk çağlarda yemek yapılışı ilkel yöntemlerle yapılmakta iken, binlerce yıl sonra bu süreç farklı bir evrim geçirmiştir. Her ne kadar farklı kültürlerde yetişmiş olursa olsun insanların buluştuğu birkaç ortak noktadan biride yemektir. Usta şeflerin elinden çıkan yemekler çoğunlukla tüm tadım yapan kişileri etkilemektedir. Türk mutfağı Osmanlı saray mutfağından etkilenmiş bir mutfaktır. Ayrıca Orta Doğu, Balkan mutfaklarını da etkilemiş veya etkilenmiş bir mutfaktır.

Ülkemizde de kendini ispatlamış alanında uzman, ödüller kazanmış dünya da kendini yarışmalarla kanıtlamış ya da restoranlarında sunduğu yemekleri ile ün salmış şeflerimiz bulunmaktadır. Bu şeflerden bazılarının çıkarmış olduğu kitaplar ve konuları şu şekildedir:

 
 • Somer Sivrioğlu & Davıd Dale- Anadolu: Osmanlı saray mutfağının, sokak lezzetlerinin, Egenin deniz ürünleriyle yapılan mezelerinin ve Doğunu destansı kahvaltılarının anlatıldığı 140’ a yakın modern ve geleneksel tarifin bulunduğu bir kitaptır.
 • Mehmet Yalçınkaya-Esnaf: Şefin kendi tariflerinin de bulunduğu aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş reçetelerin yer aldığı, evde de rahatlıkla uygulanabilecek tariflerden oluşan bir kitaptır. Esnaf lokantalarında bulunan birbirinden özel 81 yemek tarifi bu kitapta yer almaktadır.
 • İdil Yazar-Çikolata:  Bu kitap çikolatanın insanın içinde bulunan çocukluğu ortaya çıkardığı vurgulanmaktadır. Çikolatanın günlük koşuşturmaca da anlık keyifler yaşadığından bahsedilmektedir. Birbirinden özel 53 tatlı tarifi bu kitapta yer almakta ve yapılışı anlatılmaktadır.
 • Mehmet Akdağ & Sinan Hamamsarlar-7 Mehmet- Antalya’nın simge restoranı ile aynı adı taşımaktadır kitap. Yaşar kemal lokantayı notlarında ‘Akdeniz kadar büyük ve güzel’ olarak tanımlamıştır. Oğlak köftesi, kabak tatlısı ve sezen pilavı ile tanınan lokantanın sır dolu tarifleri bu kitapta anlatılmaktadır
 

En İyi Yemek Kitapları

 

En iyi yemek kitabı göreceli bir kavram olsa da, büyük ilgi gören, yemek tutkunlarını heyecanlandıran kitaplar bulunmaktadır. Türk mutfağı zenginliği ve damak tadına uygunlu ile oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca vejetaryen mutfağına öncülük edecek tariflerde barındırmaktadır. Çorbalar kış aylarında Türk mutfağının vazgeçilmezidir. Et yemeklerinde, tencere yemekleri ve kebaplar ön plana çıkmaktadır. Sebze yemeklerinde ise dolmalar, zeytinyağlı sarmalar ön plana çıkmaktadır. Son dönemde ilgi gören, yeni çıkan yemek kitapları ve konuları şu şekilde sıralanabilir. 

 • Mehmet Yalçınkaya-Denizden: Bu kitapta şef balıktan bu yemek nasıl yapılır hissiyatını okurlarına yaşatmaktadır. Farklı tekniklerle dokunuşlarla balık tutkusunu zirveye çıkaracak tarifler kitapta yer almaktadır.
 • Refika Birgül- Düdüklünün Sihirleri: Kitapta günümüz şartlarında zamanın ne kadar değerli olduğu bu sebeple yemek pişirme tekniklerinde bunun göz ardı edilmemesi gerektiği anlatılmaktadır. Daha önce duyulmamış kısa sürede yemek pişirmek tekniklerinden bahsedilmektedir. Düdüklü ile geleneksel Türk yemeklerinin nasıl kısa sürede yapıldığı ve 30 dakikada pişmesi gereken yemeğin buhar ve basınç sayesinde 8 dakikada nasıl pişirildiğinden bahsedilmektedir. 
 • Gürkan Topçu-Gürkan Şefin Ünlü Burgerleri: Türkiye’nin ilk diplomalı kasaplarından olan şef bu kitabında çocukların ve gençlerin oldukça ilgi gösterdiği Burger tarifleri vermektedir. Bu tarifler ile evinizde reçeteleri uygulayarak daha sağlıklı burger yapmak artık daha kolay olmaktadır.  
 • Christophe Felder-Patisserie Pastacının El kitabı: Pasta sihirbazı olarak tanımlanan şef bu kitabında profesyonel pastacılığın inceliklerini, kendi tekniklerini insanlara anlatmaktadır. Aşçılık okullarında verdiği tariflere yakın tarifler bu kitabında yer almaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı