Batı Edebiyatının Gelişim Süreci ve Öncüleri
Batı Edebiyatının Gelişim Süreci ve Öncüleri

Batı Edebiyatının Gelişim Süreci ve Öncüleri (9786057885814)

Tedarikçi : Gece Kitaplığı
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺52,00
İndirimli : ₺41,60
₺6,93 'den başlayan taksitlerle

Batı edebiyatıyla ilgili müstakil bir kitap yazma fikri “Homeros’tan Yaşar Kemal’e Özlü Sözler ve Yaşam Öyküleri” adlı iki ciltlik çalışmamı yaparken oluşmuştu. Bu çalışma, hem ortaöğretim hem de yükseköğretim öğrencileri ve Batı edebiyatı meraklıları için hazırlandı. Hazırlamış olduğum bu kitap, yaklaşık olarak iki bin yedi yüz yıllık tarihi süreci kapsamaktadır.

Uzunca bir hazırlık aşamasından sonra, adı geçen ülkelerin edebiyatlarının başlangıcından bugüne kadar geçirmiş oldukları evreler (dönemler) ele alınmış, ardından dönemler içerisinde alanında iz bırakmış edebiyatçıların yaşam öyküleri ve yazdıkları edebi metinlerle kendilerini üne kavuşturan tragedyaları, şiirleri, oyunları, öyküleri, romanları ana hatlarıyla ortaya çıkarılmıştır.

Kapsam ve içerik bakımından oldukça geniş tutulan bu çalışma, nesnelliğiyle, yazım tekniği, anlaşılır bir dil kullanılması ve ele alınış şekliyle, farklılık taşıyan, özgün bir çalışmadır.

“Batı Edebiyatının Gelişim Süreci ve Öncüleri” adlı kitabım; Yunan Edebiyatı, Latin Edebiyatı, İtalyan Edebiyatı, İspanyol Edebiyatı, Fransız Edebiyatı, İngiliz Edebiyatı, Alman Edebiyatı, Rus Edebiyatı, Danimarka Edebiyatı, İsveç Edebiyatı, Norveç Edebiyatı, Amerikan Edebiyatı olmak üzere on iki bölümden oluşmaktadır.

Cengiz Yıldırım, Ocak 2019 Ankara.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 326
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2019