Arka Kapı Sayı: 3 Haziran - Temmuz 2018
Arka Kapı Sayı: 3 Haziran - Temmuz 2018

Arka Kapı Sayı: 3 Haziran - Temmuz 2018 (3990000047774)

0,00
Marka : Kolektif
Fiyat : ₺25,00

Casuslar hangi araçları kullanıyor hiç merak ettiniz mi? Şahin Solmaz Milli İstihbarat Teşkilatı'nın organize ettiği Temas sergisini sizler için gezdi.

Siber güvenlik dünyasının ağabeyi Mert Sarıca durmak bilmeyen temposu ile gençlere adeta taş çıkartıyor. Sevdiğiniz işi yaparsanız çalışmak zorunda kalmazsınız, sözünün canlı ispatı Mert Sarıca röportajını severek okuyacaksınız.

İtalyan araştırmacı Simone Margaritelli (evilsocket) için kendi kendine öğrenme eşsiz bir deneyim. Siber güvenlik dünyasının bu yaramaz çocuğu hakkında ilginç detaylar Utku Şen'in röportajında sizleri bekliyor.

Hangi mesajlaşma uygulaması daha güvenli, diye merak mı ediyorsunuz? Üçüncü sayımızda yer alan Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları Karşılaştırma Tablosu tam size göre!

Çevrimiçi olmayan bir iletişim ağı kurabilmek mümkün mü? Utku Şen bu soruyu yıllarca kafasında dolaştırdığı planı nihayet  satırlara dökerek yanıtlıyor.

Her derde deva IPv6 sadra şifa oldu mu? Umutlar başka bahara mı kaldı? Murat Yıldırımoğlu engin bilgisi ile bu soruyu sizler için cevaplıyor.

Açık erişimli kablosuz ağlar fırsat mı tuzak mı? Ülkemizi Blackhat'de temsil eden araştırmacılardan biri olan Besim Altınok, kablosuz ağlar konusunda gözümüzden

kaçan ayrıntıları mercek altına alıyor.

Redhat temelli dağıtımların DHCP client'ında bulunan DynoRoot zafiyeti nasıl istismar edilir? İç ağınıza sızan bir saldırgan bu zafiyeti kullanıp nasıl komut çalıştırabilir, konunun ayrıntılarını Barkın Kılıç yazdı.

Defansif dünyaya ofansif bir dokunuş için deneyimli sızma testi uzmanı Halil Dalabasmaz kendi geliştirdiği SpookFlare yazılımı ile hedef sistemlerdeki antivirüs vb. güvenlik mekanizmalarını aşmanın yollarını irdeliyor.

Neden JavaScript dosyalarında önemli bilgiler saklamamalısınız? Cross Site Script Inclusion (CSSI)'nin göz kamaştıran detayları Sven Morgenroth Arka Kapı dergisi için kaleme aldı.

Ulaş Fırat Özdemir ilk sayıda başladığı WAF atlatma yöntemleri dizisine, üçüncü sayıda kaldığı yerden devam ediyor. Kaçırmayın!

Tünelin sonundaki ışık bir çıkış mı, yoksa üzerimize doğru gelen bir tren mi?  Spectre ve Gelecek yazısı ile Chris Stephenson üçlemesini geleceğe dair varsayımlarla noktalıyor.

Kriptoloji alanındaki gelişmeler ile somut uygulama alanı bulan asal sayıların tüm gizemi Halit İnce'nin yazısı ile aydınlanıyor.

Kriptolojinin Altın Çağında Kriptoanaliz yazısı ile Bayram Gök, okurlarını bir düelloya çağırıyor. Ne diyelim? İyi olan kazansın!

Merkezi olmayan bir internet mümkün mü? Zeki Müren de bizi görebilecek mi? Mustafa Yalçın'ın yazısı ile yeni internete merhaba deyin!

Blok zinciri uygulamaları her derde deva. Modern dünyanın tüm problemlerini çözen dijital bir mesih! Peki kazın ayağı öyle mi? Mert Susur blok zinciri uygulamaları ve güvenlik sorunlarını bir uzman gözünden irdeliyor.

Bir holdingin ıssız koridorlarında, gece yarısı genç bir hacker ne arıyor? Yusuf başına bir iş gelmeyecekse, bu soruya Arka Kapı Dergisi'nde yanıt veriyor.

Amatör Telsizcilik yazılarından sonra artık ikna oldunuz mu? Durun, siz amatör telsizci olamazsınız! Murat Kaygısız amatör telsiz kullanımlarındaki lisans zorunluluğunu kaleme aldı.

Eski hackerlardan kim kaldı? Efsanevi hacker Bill Gopser'ı bir de Cansu Topukçu'dan dinleyin.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 88
En / Boy : 21 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018

Benzer Ürünler
 • Okurlara, Remzi Kitap Gazetesi’nin 2013 yılı boyunca çıkan tüm sayılarını toplu olarak sunmak üzere bu 8. cilt, özel olarak hazırlandı. İçeriğiyle, kapsamlı diziniyle, kitapseverler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 192
  En / Boy : 27,8 / 40
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2014
  ₺120,00
 • Okurlara, Remzi Kitap Gazetesi’ nin 2014 yılı boyunca çıkan tüm sayılarını toplu olarak sunmak üzere bu 9. cilt, özel olarak hazırlandı. İçeriğiyle, kapsamlı diziniyle, kitapseverler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 200
  En / Boy : 27,5 / 40
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2015
  ₺120,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 268
  En / Boy : 21,5 / 30
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 7.2013
  ₺360,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 71
  En / Boy : 16,5 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2017
  ₺11,25
 • 1932-1934 yıllan arasında çıkmış olan Kadro dergisi, Cumhuriyet Türkiyesi'nin ilk önemli fikir dergisi sayılabilir. Gerek Şevket Süreyya ve Yakup Kadri gibi önemli yazarları gerekse 30'lu yıllarda Türkiye'de ve hatta genel olarak bütün dünyada yürütülen yaygın tartışmalara getirdiği yeni üslup ve görüşlerle 2000'li yıllarda bile okunmaya ve tartışılmaya devam eden bir dergidir Kadro...

  O kadar ki, Kadro; iktisadi, siyasi, felsefi ve toplumsal görüşleri ve Atatürkçülüğe ve Sosyalizme özgün bakışıyla Türkiye'nin ve dünyanın temel meselelerinin çözümünde ufuk açıcı bir rehber olmayı sürdürüyor. Bu açıdan Kadro, günümüz Türkiyesi'nde siyasetle ilgilenenler için, "Türkiye nasıl kurtulur? Türkiye nasıl kalkınır?" sorularını yanıtlamaya çalışan beyinler için, "Nasıl bir Atatürkçülük? Nasıl bir sosyalizm? Devletçilik öldü mü? Kapitalizm Türkiye'de uygulanabilir mi?" gibi teorik meselelerde çıkış yolu arayanlar için en temel kaynaklardan birisi.

  Bu çalışma Kadro'nun ilk tıpkıbasımı değil. 1979 yılında Doç. Dr. Cem Alpar tarafından hazırlanmış ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi tarafından yayınlanmış bir tıpkıbasım da mevcut. O tıpkıbasımın çok önemli bir eksiğini de kapatıyoruz: Kadro'nun sadece iç sayfalarını değil, renkli kapaklarını da aynen yayınlıyoruz. Tabii, kapaklar 70-80 yıl içerisinde bir hayli yıpranmış olduğu, hatta renklerini büyük ölçüde yitirdiği için, tümünü aslına sadık kalarak düzeltmek ve yeniden renklendirmek zorunda kaldık. Bu şekilde, döneminin havasını daha da iyi yansıttığımızı ve Türk okuruna daha kaliteli bir kaynak hediye ettiğimizi düşünüyoruz.

  Kadro, 1932-34 yılları arasında aylık dergi olarak yayınlanmıştı. Bugüne kadar gerek tıpkıbasımları gerekse sahaflarda ve kütüphanelerde bulunabilen ciltlenmiş sayıları hep "3 cilt" halindedir. Biz ise, daha rahat saklanmasını ve okunmasını sağlamak amacıyla Tıpkıbasımı "2 cilt" halinde hazırladık. 2. cildin sonunda yer verdiğimiz sözlüğü de, okunurken kolaylık sağlamak için ciltlerden ayrı bir fasikül olarak da yayımlayarak okurlarımıza hediye ediyoruz.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 2016
  En / Boy : 17,5 / 24,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2011
  ₺624,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı