Okurlara, Remzi Kitap Gazetesi’nin 2006 yılı boyunca çıkan tüm sayılarını toplu olarak sunmak üzere bu 4. cilt, özel olarak hazırlandı. Kapsamlı diziniyle, kitapseverler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺34,00

Yaşlılık  çalışmaları ya da gerontoloji, bu dosyadaki sosyolojik makalelerde de özellikle vurgulandığı üzere, Türkiye’de derinlemesine çalışılmamış bir alan. Yaşlılık çalışmalarındaki eksiklikleri, yaşlanma sürecindeki eşitsizliklerin siyasal, kültürel ve iktisadi etmenlerini,  sosyoekonomik ve yapısal sorunları ele alan bu makale ve söyleşilerde  bir mücadele alanı olarak yaşlılığın imkânları, hak temelli ve eşitlikçi uygulama talepleri de dile getiriliyor. Dosya bir yandan da yaşlılık ve toplumsal cinsiyet ilişkisine, yaşlılığın ruhsal süreçlerine ve yaşlılıkta psikanalitik çalışmanın dinamiklerine, “çirkin tekrarlar”dan kurtularak yaşamla ve yeniyle yeni bir ilişki kurma imkânlarına, sanatın ve sanatçının yaşsızlığına odaklanan yazılarla bu kasvetli zamanlarda yaşlı olmanın ne anlama geldiğini tekrar düşünmeye davet ediyor. 

Cogito’dan • Hasta Bir Dünyada Yaşlanmak
Necmiye Alpay • Altmış Beş Artı Damgası
Lynne Segal • “Temel Koşullar” – Birleşik Krallık’ın Covid-19 Karşısındaki Tutumunda Yaşlanma veya Yaş Ayrımcılığı
Lynne Segal • Toplumsal Cinsiyet, Arzu ve Yaşlanmanın Skandalları
Françoise Dastur - Michel Eltchaninoff • “Ölüm kaygısı yaşama sevinciyle bağdaşmayan bir şey değil kesinlikle”
François Villa • Psikanaliz Yaşlanma Sorunuyla Karşılaştığında
Bella Habip • Psikanalizde Yaşlılık
Toros Güneş Esgün • “Çirkin Tekrarlar”ı Bırakmak: Tante Rosa, Yaşlılık ve Beauvoir
Fisun Yalçınkaya • Sanatçının Yaşsızlığı ya da “Zamanının İlerisinde” Sanat
Ayşe Günaysu - Eren Keskin • İnsan Hakları Kimin Hakları?
Covid-19 Salgını ve Hak İhlalleri
Özgür Arun • Eşitsiz Yaşlanmak: Türkiye’nin Serüveni, Alanın Niteliği
ve Yaşlanma Gündemi
Alan Duben • Kuşaklar ve Nüfus Yaşlanması: Aile, Devlet ve Piyasa
Gülçin Con Wright • Yaşlanma, Yaşlılık ve Yaşlılar: Kavramsal Tartışmalar,
Toplumsal Algılar ve Yaşlının Sosyal Statüsü
Merve Tunçer • Kriz Döneminde Yaşçılık: Yeni Mücadele Alanları
Göksenin İnalhan • İnsan-Mekân-Zaman: Yerinde Yaşlanma ve Sağlık-Herkes için Yaşanılabilir Kent
Mutlu Binark • Eşitsizliklerin Yeniden Tezahürü: Dijital Eşitsizlikler ve Yaşlı Bireyler


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 180
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺42,35

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 19 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2016
₺8,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 19 / 27
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2015
₺8,00

İnsanın doğayla ilişkilenme biçimleri, özneleşme ve toplumsallaşma sürecinde hem iç doğasını hem dış doğayı alt etme girişimleri, kadim zamanlardan bu yana anlatıların ve efsanelerin merkezi teması olmuş.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 308
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 4.2019
₺64,00

Çamlıca Kids, İngilizceye merak salmış herkes için eğlenceli ve bir o kadar da eğitici, Çamlıca Basım Yayına ait 3 ayda bir çıkan süreli yayındır.

Eğlenceli ilüstrasyonlar ve ilgi çeken fotoğraflarla çocukların eğlenirken bilgi kapasitelerini arttırmayı, onlara İngilizce okuma ve anlama alışkanlıkları kazandırmayı amaçlayan bir yayındır.

Bu Dergi, yayın kurulunda bulunan uzmanların desteği ile İngilizce öğrenmeyi destekleyici uygun içerik ve yazıların hazırlandığı, titiz bir çalışma sonucu meydana gelmiş bir eserdir.

Ayrıca 16 sayfalık Çamlıca Kite faaliyet dergisi her ay ücretsiz olarak hediye edilmektedir.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 21 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺13,20

Dünyaya, Türkiye-Çin ekseninden bakmak için Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslarararası Radyosu’nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü dergisi “Modern İpek Yolu” Temmuz-Eylül 2018 tarihli dördüncü sayısıyla okuyucu karşısında. Dergi artık 1 yaşında.

“Modern İpek Yolu”, derin Çin kültürünü ve günümüzdeki Çin gerçeğinin ayrıntılarını, kültür, sanat, yaşam, spor ve siyasete dair yorum ve haberlerle ele alıyor. 21. yüzyılı çok derinden etkileyecek Yeni İpek Yolu projesini ve güzergahta yer alan ülkelerin kültürlerini Türkiye-Çin eksenli bakış açısıyla yansıtacak olan 160 sayfalık derginin dördüncü sayısı da önceki sayılar gibi zengin bir içeriğe sahip.

Haluk Hepkon’un sahibi ve sorumlu yazıişleri müdürü olduğu “Modern İpek Yolu”nun yayın yönetmenliğini Tunca Arslan üstlenirken yayın kurulunda şu isimler bulunuyor: Enis Batur, Xia Yongmin, İsenbike Togan, Cem Gürdeniz, Fatih Oktay, Faruk Pekin, Tang Jiankun, Ma Yuyao, Kamil Erdoğdu, Altay Atlı.

Derginin editörlüklerini ise Burcu Aktaş, Burak Kuru ve Derviş Şentekin yapıyor.

Dördüncü sayının kapağında “İki Ülke İki Medeniyet” başlığıyla Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ile Burak Kuru’nun gerçekleştirdiği söyleşi var. Wei, “İki ülke halkının kalplerinin birbirine yakın oluşu, medeniyetler arasındaki iletişimi de yoğunlaştırıyor” diyor. Söyleşide, Türkiye-Çin ilişkileri derinlemesine ele alınıyor. Kapak konuları arasında Prof. Korkut Boratav ile söyleşi de bulunuyor. Boratav, Kamil Erdoğdu’nun Çin üzerine sorularını yanıtlarken “Her şey gelecek 30 yıldaki devrimlere bağlı” ifadesini kullanıyor. Nermi Uygur’un Bir Bambu Gibi Davranma Mutluluğu başlıklı makalesi Çin resmini ele alırken, Anna Maria Beylunioğlu, Türkiye’deki Çin mutfağını inceliyor. Emre Demir’den de ilginç bir portre var: Ho Fengshan. Fengshan, Atatürk’le görüşen Çinli diplomat olarak biliniyor Türkiye’de. Hikâyesi ilginizi çekecek.

Modern İpek Yolu’nun 4. Sayısında yer alan konular ise şöyle:

- Mükemmel Şeytansı Büyüler, Koşuşturan Putlar – Marco Polo
- Asılı Manastır, Ahşap Pagoda, Wutaishan Dağı – Faruk Pekin
- Trump-Kim Singapur Zirvesi – Selçuk Çolakoğlu
- “Pamuk İçine Gizlenmiş İğne” – Cemil Kaptan
- Kuşak ve Yol Girişimi – Fatih Oktay
- Çin’de İslam ve Hui Milliyeti – İnci İnce Erdoğdu
- Hunlara Ait Antik Kent Kalıntısı – Liu Wenjun
- Doğu’nun İncisi Şanghay – Emel Altan Ege
- Dönüşerek İlerleme Döneminden Notlar – Tunca Arslan
- Matbaa Kültürel Gelişmenin Yolunu Açtı – İnci İnce Erdoğdu
- Film Sektöründe “Altın Çağa” Doğru – Wu Dan
- Dağdan da Tiyatro Dekoru Olur Mu Demeyin! – Kamil Erdoğdu
- Zirveye Ramak Kaldı – Merve Çay
- Batı Sanatından Çok Başka – Muhaddere Nabi Özerdim
- Bir Delinin Güncesi – Lu Hsun
- Gururu Olmayanın Zengin Olması Kolaydır – Konfüçyüs
- “Çin ile Türkiye Arasında Kültürel İletişim Köprüsü” – Özlem Arıkan Serbez
- Turist Fotoğrafından Düğün Fotoğrafına... – Wu Dan
- Kırmızı Işık’ta Geçen Islanır! – Chen Yan
- Ege Sorununa Olası Etkiler – Hüseyin Pazarcı
- Çin Felsefesindeki Daimi ve Değişebilir Unsur – Fung Yu-Lan
- Kedi ve Köpek Neden Düşmandır Birbirine?
- Bir Günlük İmparatoriç

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 19,5 / 25,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺12,62

Sağ Popülist siyaset yapma biçimlerinin neye tekabül ettiğine, LGBTİ ve feminist hareketlere ve bu hareketlerin kaygılarına değindiğimiz bu sayıda, Sağ popülist siyaset yapma biçimine karşı queer siyasetin olanaklarını değerlendirdik. Queer siyasetin tam da kendine içkin belirsiz halinin bu melez siyaset yapma biçimiyle ilişkisini inceledik.

Sağ Popülizm Dosyasında Neler Var?

Alev Özkazanç yeni sağ hareketler ve rejimlerin perspektifinden yorumlandığında, artmakta olan cinsiyetçilik, homofobi, kadın düşmanlığı, hiper-erkeksilik ya da pek hafif kaçan bir ifadeyle aileci muhafazakârlık başlıklarını “Toplumsal Cinsiyet Karşıtı Hareketler, Otoriter Popülizm ve Türkiye” yazısında Kaos GL Sağ Popülizm sayısı için ele aldı.

Bunun beraberinde Queer-feminist, anti-kapitalist tasavvurlara olan toplumsal ihtiyaçları ve toplumsal cinsiyet karşıtı politikaları eleştirel feminizmin görevi olarak radikal bir şekilde tekrardan politize edilmesi meselesini Jenny Gunnarsson Payne & Sofie Tornhill kaleminden okuyoruz. Katarina Giritli-Nygren ve Angelika Sjöstedt Landén sözleriyle de toplumsal cinsiyet karşıtı, Femo/Homo-Ulusalcı ortamda feminizme dair birlikte düşünüyoruz.

“AKP Popülizminin Üç Yüzü” ile kürtajdan kahkahaya varıncaya değin, AKP popülizminin sayısız emarelerinden üç tanesini Gökhan Başbuğ yazısında inceliyoruz. Aynı zamanda neoliberalizm ve sağ siyasetin cinsellik ve HİV+ yaşama etkilerini, çok yönlü ayrımcılık politikalarıyla dışlanma ve küresel ölçekte kurduğu bağlantılar açısından B. Özen Demir’in yazısı ile derinleştirmeyi hedefliyoruz.

“Sağ Popülist Queerler Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” ve “Arjantin’deki Yasal Kürtaj Savaşı: Politik Bir Mücadelenin Anlamları ve İmleyenleri Nelerdir?” sorularına Dersu Ekim Tanca ve Paula Biglieri ile cevap aradağımız , Gözde Yılmaz’ın kaleminden popülist hareketlerin toplumsal etkilerini sorguladığımız yazılar ve daha fazlası ise dosyada siz okurlarımızı bekliyor.

Yaşamın Dünü ve Geleceğine Dair Yansımalar: Güncel Sayfalar

Güncel sayfalar Britney’in LGBTİ+ ikonu olma serüveni ile bizleri selamlıyor. Semih Özkarakaş’ın kaleme aldığı yazı, popüler dünyanın yıldızları Madonna ve Christina ile Britney’in MTV’deki “skandal” olarak yorumlanan öpüşmelerinden, günümüz LGBTİ+ popüler dünyasındaki renkli adımlarına kadar bir yolculuğa çıkarmakta.

Mert Güzel’in bu kışa dair kozmosu yorumladığı, yıldız haritamızı çıkardığı astroloji yazısı ise hepimiz için bir rehber değeri taşıyor. “Bu kış bizleri neler bekliyor?” “Merkür retrosu hangi burcu nasıl etkileyecek?” ve “Kararlarımızı alırken nelere dikkat etmeliyiz?” sorularının cevaplarıyla daha fazlası Gök Günlükleri köşesinde bizleri bekliyor.

Peki sizler kışlık filmlerinizi hazırladınız mı? Sinema takipçileri için Kaos GL Kasım-Aralık sayısında Ali Özbaş Queer ve LGBTİ+ film arşivinden bir derleme hazırladı. John Cameron Mitchell imzali filmlerden, Xavier Dolan’a kadar uzanan liste, çok yakında vizyona girecek olan LGBTİ+ filmleri de ele almakta.

Tüm bunların yanı sıra Avukat Kerem Dikmen’in “Bir Polis Devleti Hikayesi: Ankara Valiliği Yasağı” ile küresel ölçekte LGBTİ+ yasaklarına dair değerlendirme yazısı; otoriteryanizme meydan okuyan alternatif sanat alanı RJNR/sub.squ’yu bizlere tanıtan Umut Güven söyleşisi, Aslı Alpar çizim ve röportajları, Volkan Gültekin’in Sosyal Belediyecilik anlayışına dair kaleme aldığı yazısı ve Hasan Basri Çifçi’nin Sapma Günlükleri’ne değin bir çok içerik güncel sayfalarda!

Keyifli Okumalar!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 56
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 11.2018
₺30,00

Episode Dergi, 2. Yaşını 12. Sayısıyla Kutluyor

Episode Dergi’nin 12. sayısı hazır. Gelin yeni sayıda hangi röportajlar var, kimlerle konuştuk, hangi dizileri derinlemesine inceledik, birlikte bakalım…

“Yerli” kapağımızla başlıyoruz. Alp Navruz, kapaktaki yıldızımız. Elimi Bırakma‘da rol alan oyuncuyla dizi sektörünü, edebiyatı ve hedeflerini konuştuk. Özlem Özdemir’in özel röportajı, yeni sayımızda.

Ezgi Özcan, Avlu’daki başarılı performansıyla adından söz ettiren Ceren Moray’la buluştu, hem diziyi hem de sektörü konuştu.
Röportaj konuklarımızdan biri de Çukur‘un Karakuzuları’ndan Berkay Ateş. Ezgi Özcan’ın röportajı, Episode Dergi’nin yeni sayısında.
İstanbullu Gelin‘in yönetmeni Zeynep Günay Tan, Murat Evgin, Artİstanbul’un kurucularından Özlem Durak’ın da söyleyecekleri var bu sayıda.

Bitmedi; Levent Tanıl, son günlerin fenomen dizisi Bartu Ben‘i Episode Dergi okurları için yazdı, Zeynep ve Mert Gürer ise, Çukur‘u derinlemesine inceledi. Hepsi ve daha fazlası yeni sayımızda…

Narcos Mexico’nun iki yıldızı, Türkiye’de sadece Episode’a konuştu

“Yabancı” kapağımıza gelince: Narcos: Mexico, tüm boyutlarıyla Episode Dergi’nin 12. sayısında… Kaya Heyse, hem dizinin arka planıyla öyküsünü yazdı hem de Bilbao’da dizinin iki yıldızı Diego Luna ve Michael Peña ile buluşup güzel bir röportaja imza attı.

Ayrıca, Sevtap Tuzcu, The Resident‘ın yıldızlarından Manish Dayal röportajı, Deniz Turgay, The Chilling Adventures of Sabrina, Fulya Turhan, The Man in the High Castle, Esra Koçak, Kidding, Erdoğan Eren, Fringe, Devrim Toyran, The Cry, Fantastik Cadde’den Yakup Can

Yargıç, Daredevil, Pınar Bulut, Maniac ve Burcu Babal da Tayland’ın “Boys’ Love” dizileri üzerine yazılarıyla yeni sayımızda.

Episode Dergi’nin 12. sayısı, 19 Aralık’tan itibaren tüm Türkiye’de raflarda…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 21,5 / 30
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺11,25

Ekonomik Güç Dergisi Tanıtım Bülteni Sayı 10 / Kasım 2018-Ocak 2019 Sayısı

Dünya ve Türkiye ekonomisinde öne çıkan gelişmeleri, sektörleri ve iş insanlarını konu edinen, ustaca hazırlanmış haber dosyaları, çarpıcı analizleri ve vizyon veren söyleşileriyle Ekonomik Güç Dergisinin yeni sayısı yine dopdolu! Yeni sayımızın özel kapak dosyasında 2,4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin iş insanları arasında yer alan Ferit Şahenk var. Şahenk’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Doğuş Holding Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olmayı nasıl başardı? Ve niçin ciddi bir darboğaza girdi? Bu soruların yanıtları kış sayımızda. Bir diğer önemli dosyamız ise her fırsatta, vatandaşa kaliteli ve ucuz evler sattığını dile getiren TOKİ’nin kamuoyundan sakladığı yüzü. TOKİ’den konut alanların memnuniyetini araştırıp ev sahiplerinin çok ciddi şikâyetlerini derlediğimiz bu özel dosyamızda Türkiye’de ilk kez TOKİ’nin saklı yüzünü açığa çıkarıyoruz. Bir başka önemli dosyamızda ise “Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD ekonomisini Yahudiler mi yönetiyor?” sorusunun yanıtını arıyoruz. ABD Merkez Bankası FED’den, Hazine Bakanlığı’na, ABD’nin en büyük şirketlerinden en zengin iş insanlarına dek Yahudilerin ve kurdukları şirketlerin ABD ekonomisindeki etkisi, önemi ve rolü nedir? Yahudilerin ABD’deki ekonomik gücünün boyutlarını araştırdığımız bu sarsıcı haber dosyasını yalnızca uluslararası ekonomi ve ticarete değil, uluslararası ilişkilere meraklı olanlar da büyük bir şaşkınlık ve beğeniyle okuyacak. Dergimizin yeni sayısında uzman ekonomist, akademisyen ve usta ekonomi muhabirleri tarafından yanıtlanan diğer önemli sorular ve incelenen konu başlıkları ise şunlar:

Bursa, Türkiye otomotiv sanayinin başkenti olmayı nasıl başardı?

İtalyan ekonomisinde moda sektörünün modası neden geçmiyor?

Türkiye Endüstri 4.0’a nasıl hazırlanıyor?

Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı: İnşaat sektörü gökdelenler yapar, yazılım sektörü gökleri deler geçer!

Döviz üretmeyen inşaat ekonomisi

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı: Turquality


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 47
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺12,75

Plak Mecmuası'nın 4. Sayısı Çıktı!

Üç aylık plak kültürü dergisi Plak Mecmuası'nın çok özel röportajlar ve yazılarla dolu dördüncü sayısı raflara çıktı! Plak Mecmuası'nın dördüncü sayısında Aptülika, Ayla Algan, Ayet Aydın Çakus, Halit Kakınç, Gökçe Kılınçer, Taner Öngür, Yasemin Şefik, İzzet Öz, Mehmet Alkan, Murat Beşer gibi isimler bulunuyor...

Plak Mecmuası'nın bu sayısında Yeraltından Plak Kapakları dosyası var: Tolga Özbey, dünyanın dört bir yanından günümüzün en rock'n'roll kapak çizerleriyle konuşuyor. Darren Merinuk, Akihiko Sugimoto, Olaf Jens ve Shawn Dickinson, plak kapağı tasarlamaya nasıl başladıklarını ve daha pek çok konuyu Plak Mecmuası için anlatıyorlar.

Plak Mecmuası 4. sayısında üç özel röportaj var: Dönüşüm'ün kurucusu Halit Kakınç ve Bunalımlar'dan Ayet Aydın Çakus ile Anadolu pop döneminde bir gezintiye çıkıyoruz. Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayla Algan ise meşhur Yunus Emre uzunçalarını anlatıyor.

Tüm bu röportajların yanı sıra Plak Mecmuası 4. sayısı çok özel bir koleksiyoncu sohbeti de yer alıyor: Tarih profesörü Mehmet Alkan, kendi koleksiyonculuk serüvenini ve plaklar üzerinden siyasal tarihimizin nasıl anlatılabileceğini Murat Beşer'e anlatıyor.

Plak Mecmuası'nın yeni sayısında yer alan diğer röportajlarda ise Gökçe Kılınçer ile "Sev Derim" teklisini, Taner Öngür ile Sayko Ana albümünü anlatıyor. Bu arada Güven Erkin Erkal da bir plak üretim tesisi kuran Nora firmasının satış müdürü Adnan Kuzucu'yla sohbet ediyor. Plakçı Sohbetleri'nin konuğu ise bu sayıda Can Plak'ın sahibi Can Dinçer.

Plak Mecmuası, geride bıraktığımız 2018 yılına bir bakış atmayı da ihmal etmiyor: Murat Beşer (Müzik yazarı), Naim Dilmener (Müzik yazarı), Zihni Şahin (Zihni Müzik) ve Onur Bayrakçeken (Plak Mecmuası Yayın Yönetmeni) 2018'İN Dikkat Çeken Plakları'nı seçiyorlar.

Plak Mecmuası’nda Onur Bayrakçeken, bir kez daha usta isim İzzet Öz ile geçmişe yolculuğa çıkıyor. Onur Küçükali, Adım Adım Hıfı köşesine devam ederken, Murat Beşer de "6. Blok" köşesinde Metropol Faruk'u anlatıyor. Aptülika ise Plak Terzisi köşesinde bu defa iki sayfalık bir çizimle yer alıyor. Deniz Ekim Tilif, Emre Metin Bilginer, Yasemin Şefik, Gökhan Budak, Erdem Bayrakçeken, Bugay Akyüz, Tolga Özbey, Salih Karagöz, Mina Maraşlıgil de Plak Mecmuası’nın yeni sayısında yazı ve çizileriyle katkıda bulunan diğer isimler.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 25 / 25
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺15,00

Basım Dili : Kürtçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018
₺13,00

Basım Dili : Kürtçe
Basım Yeri : Diyarbakır
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 19 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺10,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 66
En / Boy : 20 / 26,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 1.2018
₺10,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 197
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺18,81

Bu sayı, toplumsal gerçekliğin çözümlenmesi ve dönüştürülmesi için verilen mücadeleleri, güncelliğini güçlü bir biçimde korumaya devam eden tarihsel materyalizmin sunduğu yöntemsel ve kuramsal olanaklar dahilinde ele almaya çalışmaktadır. Yöntem sorunsalının, kendinde bir şey olarak bilme istenci/eylemine indirgenemeyeceği argümanından hareketle; yöntemi, praksisin kurucu uğrağı ve toplumsal-siyasal mücadelenin ayrılmaz bir parçası olarak değerlendirir.

Nitekim insan kurtuluşunun yegâne reçetesi olarak değil ama, insan toplumsallığının eleştirel bilgisinin yöntemine dair güçlü bir gelenek geliştirmiş olarak tarihsel materyalizmin yönelttiği soruların bütünlüklü bir biçimde ele alınması, günümüzde derinleşen sömürü ve tahakküm ilişkilerinin radikal eleştirisi ve dönüştürülmesi için önemli olanaklar açmaya devam etmektedir.

Sınıf Tartışmalarının Yirminci Yüzyıl Kökenleri: Lukács, Poulantzas ve E.P. Thompson / Cihan Özpınar

Sınıfın Bilinçdışı: Sınıf Nesnelliğinin Taşıyıcısı, Sınıf Öznelliğinin İtici Gücü, Sınıf Bilincinin Harcı / Baran Gürsel

Toplumsal Analizde Öznenin Sorunsallaştırılması/ Vedat Ulvi Aslan

“Ursprüngliche Akkumulation”nun Sürekliliği, Dolaylı Tahakküm ve Devlet / Siyaveş Azeri

Marksizm ve Uluslararası İlişkiler: Praksis Merkezli bir Diyalektik/Cem Cemgil

Biçim Sorunsalı: Diyalektik ve Uluslararası Hukuk Üzerine Yöntemsel Notlar/ Umut Özsu

Marksizmin Sosyal Bilimlere Sunduğu Yöntembilimsel Olanakları Tartışmak: Türkiye’de Konut Sektörünün
Oluşumu ve Devlet / Ezgi Doğru

Sanat-Kapitalizm İlişkisi Üzerine Eleştirel Okumalar/Fuat Ercan

“İyi” ve “Kötü”nün Ötesinde: Distopya İçinde Yaşayan İnsanlara Bir Bakış Denemesi/ Sinan Kadir Çelik


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 11.2018
₺39,00

“Rüzgar esmeden deniz kıpırdamaz” sloganıyla yola çıkan

Yeni Deniz Mecmuası üç yaşında!

Üç ayda bir yayımlanan Yeni Deniz Mecmuası’nın 12. sayısı, Behçet Necatigil ve Sinoplu Herakleitos’un şiiriyle açılıyor.

“Rüyalarda Binilen Salıncaklar: Kayıklar” başlığıyla yayımlanan dergi Ali Rıza İşipek’in “Boğaziçi’nin tadının çıkarılmasıdır Kayıklar” başlıklı yazısıyla bizi boğazda bir kayık yolculuğuna davet ediyor.

Çinli asker ve diplomat Zheng He’nin yaşadığı devrin koşulları için şaşırtıcı nitelikteki yolculukları Haluk Ertan’ın kaleminden okurla buluşuyor.

Cem Gürdeniz, “Donanma Vakfı, Kıbrıs Barış Harekatı ve Savunma Sanayi” başlıklı yazısında bu harekattan çıkarılacak dersleri anlatıyor.

Murat Koraltürk’ün lezzetli yazısında ise üzerine şiir yazılan efsane gemi “Gülcemal” var.

Dergide yer alan diğer konu başlıkları ve yazarlar şöyle:

Kaplar Denizin Yüzünü - Behçet Necatigil

Saraydan Denizlere Bir Osmanlı Amirali: Piyale Paşa - Dr. Seçkin Çelik

Boğaziçi’nin Tadının Çıkarılmasıdır Kayık - Ali Rıza İşipek

Kılıçbalığı Avcılığı ve Avcılıkta Kullanılan Takımlar 3 - Evren Ertük

Zheng He’nin Yolculukları - Haluk Ertan

Donanma Vakfı, Kıbrıs Barış Harekatı ve Savunma Sanayi - Cem Gürdeniz

Gülcemal Hayal Oldu Gitti - Murat Koraltürk

Kuzey İstilasının Ötesinde: XVII. Yüzyılda Akdeniz - Molly Greene

İstanbul’da Bir İlk: Klasik Tekneler Gün Işığında

Baba Bana Bir Tekne Alıver - Artun Ünsal

Lodos Fırtınalarının, Adaların ve Sisli İstanbul Manzaralarının Ressamı - Hasan Aslan Akpınar

İstiklal Savaşı’nda Türk Denizcileri 1914-1981 - Refik Akdoğan

Unutulmaz Bir Gemi Modelcisi - Cem Gürdeniz

Bilge Süvari - Ahmet Aydogan

“Hayat Bir Gemi” - Haydar Ergülen

Toplum Metaforu Olarak Deniz: Tabutta Rövaşata 2 - Mehmet Emin Özcan

Kartal İstimbotu, 100. Yılda Cumhuriyet Donanmasına Emanet - Sinan Acıoğlu

Dünya Seyahatinin 50. Yıl Dönümünde Sadun Boro - Cem Gürdeniz

Giderek Kaybolan Alet: Miyar Pusula - Ali İbrahim Kontaytekin


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 130
En / Boy : 19,5 / 25,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺17,82

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 74
En / Boy : 24 / 33
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺8,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 74
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺8,50

Biri Dergisi’nin 13. sayısı Zeynep Sayın’la Ölüm Terbiyesi kitabı üzerine Berlin’de gerçekleştirilen bir söyleşiyle açılıyor: “ölüme rağmen, ölüm sayesinde ve ölüm yüzünden”. Necmi Zekâ’nın uzun bir şiir çalışmasının ardından Asuman Susam yeni bir kitaba başlangıç yazılarıyla bizi karşılıyor. Sevinç Çalhanoğlu bir şiiri, Dila Keleş bir öyküsüyle yeni sayıda. Hasan Güçlü Kaya ilk şiir kitabı “Ölümsüz”ün ardından yeni bir şiir serüvenine bizi çağırıyor. Mustafa Ziyalan New York’a dair tuttuğu notlarla / güncesiyle bizi son derece ilginç bir su dünyasına taşırken Herman Melville’in İstanbul’u ziyareti sırasında yazıya geçirdiği izlenimleriyle başka bir İstanbul’un kapılarını aralıyoruz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 71
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺9,96

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 56
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 82
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2013
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺30,00

24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin belirli bir tarihsel dönemi tümüyle sona erdi. Güçler ayrılığı esasına dayalı parlamenter rejim kaldırılarak, yasama, yürütme ve yargı erklerinin cumhurbaşkanında toplandığı yeni bir rejim kuruldu.

Yeni dönemle birlikte, uzun süredir toplumu saran şiddet olgusu daha da belirgin hale geliyor. Ayrıntı Dergi’nin bu sayısı, şiddeti odağına alarak, barış, demokrasi, adalet, sivil itaatsizlik gibi kavramların izinden gidiyor. Yalnızca toplumsal olayları veya siyasi müdahaleleri anlamak için değil, günlük hayattaki küçük ölçekli ama yaygın şiddeti ve onun toplumu nasıl içten içe çürüttüğünü kavramak için de okunması, tartışılması gereken yazıların yer aldığı bir dergi...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺8,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 88
En / Boy : 21 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺16,00

Dünyaya, Türkiye-Çin ekseninden bakmak için

Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslarararası Radyosu’nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü dergisi “Modern İpek Yolu” Ekim-Aralık 2018 tarihli beşinci sayısıyla okuyucu karşısında.

Beşinci sayının kapağında dünyanın gündeminde olan, ABD ile Çin arasındaki Küresel Ticaret Savaşı var. Yazarlarımız Fatih Oktay, Altay Atlı ve Mehmet Ali Güller konuyu olası sonuçları da ele alarak değerlendirdi. Çin’in Türkiye Büyükelçisi Yu Hongyang dergimize yazdığı makalesinde “Açık ekonomiyi geliştirelim, parlak geleceği oluşturalım” derken, Türkiye’nin Beijing Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen de BRICS konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Editörden…

Savaş sadece ticari değil

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping beş yıl önce İpek Yolu’nun canlandırılması önerisini ortaya atmıştı. Buna Kuşak ve Yol İnisiyatifi denilirken dünya gündeminde en çok konuşulan konu bu oldu. Yeni ekonomik düzenin ayak sesleri geliyordu ve çok kutuplu dünyaya yelken açılmıştı ne de olsa. Bu süreçte İpek Yolu’nun kültürel tarihini ortaya koymak ve gelişmeleri aktarmak için dergi çıkarmaya karar verdik. Bir yılı bitirdik. Elinizdeki sayı ikinci yaşına giren dergimizin geçmişi anlayıp günümüzü yorumlama çabasının ürünü.

Kapak konumuz Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı. Bu “savaş” iki ülke arasındaki ticari sorunlarla sınırlı değil. Amerikan kültüründe avans, borç ve çok düşük mevduat oranı yaygın olduğu bilinen bir gerçek. ABD yönetimi mevduat oranını artırmak isterken, ABD’liler tüketim istiyor.

Bu durumda Amerikan yönetimi ucuz malları ithal etmek ve büyük miktarda bütçe açığı ve çok taraflı ticaret açıklarıyla yabancı sermayeyi çekmek zorunda kalıyor. Çin, ABD’nin bu iki talebini tümüyle karşılayabiliyor. ABD’nin Çin ile ticaretindeki de açık ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, ABD’nin Çin’le ticaret açığının kaynağı, iki ülke arasındaki ticaret dengesizliği değil, ABD’nin yurt içi ekonomik yapısının dengesizliği olmalı.

Yale Üniversitesi Profesörü Stephen Roach, ABD yönetimi düşük mevduat oranını çözmeyip, Çin’i “günah keçisi” yaparsa; ABD’nin diğer yüksek üretim maliyetine sahip ülkelerle ticaret yapmak zorunda kalacağını ve Amerikalı tüketicilerin yüksek vergilerle karşılaşacaklarını ifade etti.

ABD’nin Çin ile dış ticaret açığının yüzde 40’ı ileri teknoloji ürünleri. ABD hükümeti, eğer ileri teknoloji ürünlerine yönelik kısıtlamasını gevşetirse, Çin ile dış ticaret açığı sorununu büyük oranda çözecek. Fakat Soğuk Savaş düşüncesinde ısrar eden ABD, bunu yapacak mı?

Özetle ABD’nin Çin ile ticaret açığına; ABD’de mevduat oranının çok düşük olması, doların uluslararası ana rezerv para birimi olması ve Soğuk Savaş zihniyetine dayalı ABD’nin kendi avantajlı ileri teknoloji ürünlerinin ihracatını kısıtlaması gibi nedenlerin yol açtığı açıklandı. ABD Çin’in uzun zamandır öne sürdüğü “Made in China 2025” planını da eleştirmeye başlamıştı. ABD’nin esas amacı aslında, “301. Madde” adlı ticari soruşturma aracılığıyla, Çin’deki ileri teknoloji ve bahsi geçen mal üretimini kısıtlayarak, Çin’in kalkınmasını engellemek.

ABD’nin çifte standartla Çin’in imalat sektörünün kalkınmasını engellemek istediği açık. Görünen o ki, yurt içi yapısal sorunları çözemediği için suçu Çin’e atmaya çalışan Beyaz Saray, aynı zamanda Çin’in bu konuda kendisine rakip olma tehdidini de en başında yok etmek istedi.

Modern İpek Yolu’nun 5. sayısında yer alan konular ise şöyle:

- Xi Jinping Çin’in Yonetimi – Can Suntay

- Sinemada Çin Mutfağı Temsilleri – Anna Maria Beylunioğlu

- Her Tür Eti Yerler Kısrak Sütü İçerler – Marco Polo

- Türk Kökenli Oldukları Öne Sürülen Tabgaçlar – Faruk Pekin

- Çin’in Gelişimini Kesintiye Uğratmaz – Fatih Oktay

- Çin’in avantajları – Altay Atlı

- Yeni Ekonomik Düzenin Eşiğinde…– Mehmet Ali Güller

- Gökdelenlerin Gölgesinde Çin Mahallesi – Elif Key

- Odadaki Yutkunma Sesleri – Yu Hua

- 300 Bin Ziyaretçi, 5 Bin Anlaşma - Giray Fidan

- Yilin Yayınları’nın Yeni Serüveni – CRI Türk Haber Merkezi

- Wang Lei Günümüzün Zhang Qian’i – İnci İnce Erdoğdu

- Bir Tırtılın 5000 Yıllık Serüveni – Reyhan Destan

- Kuşak ve Yol’dan Halklara Refah – CRI Türk Haber Merkezi

- Taş Bahçesini İçinde Barındıran Bahçe Şehri – Barbara Crosette

- Zengin ve Fakir Şanghay – Yümni Sedes

- Kökü Tüm Gelenekler Kadar Derinde – Marguerite Charageat

- Savaş Ağaları Çağı – Joseph F. Rock

- Çin’de Barutun Keşfi (Huo Yao) – İnci Erdoğdu

- Yaşamı Bütünüyle Kullan Erdemin Ardından Git – Konfüçyüs

- Kökler Altışar Defa Dallar Beşer Defa

- Çanlar

- Çin Yemekleri Simit Ürünlerine Karşı – Yüksel Görmez

- Çin’in Afrika Açılımı Olgunlaşıyor – Altay Atlı


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 162
En / Boy : 19,5 / 25,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺12,62

Suret Psikokültürel Analiz, “Sapkınlık” teması etrafındaki doyurucu yazılarla okurların karşısına çıkıyor.

Portman Kliniği’nde uzun süre çalışan Ülkü Gürışık ile yapılan söyleşi de oldukça merak uyandırıcı nitelikte.

Sapkınlığın tanımına ve hangi görünümler altında karşımıza çıktığına yoğunlaşan yazılardan bazıları şöyle:

Cinsiyetlenme ve Fantezinin Mantığı: Ceren Korulsan

Sapkınlık nedir? “Gayet iyi biliyorum ama yine de...”: Özgür Öğütcen

Sapkınlıklar ve Neoliberalizm: Ceylin Özcan

Sapkınlıklara Giriş: Özge Soysal

Yeryüzü Mutsuzluğu: Hakan Kızıltan

Başlangıçta Sapkınlık Vardı(r): Hakan Kızıltan – M. Bilgin Saydam

Ülkü Gürışık ile Söyleşi: Sapkınlık ve Klinik Görünümleri

Piyanist’in İçsel Müziği: Özden Terbaş

Şey; Bana Hem En Mahrem Hem De Yabancı Olan: Sevinç Beyza Toktay

Sapkın İlişkilenmeler, Toplumsal Yadsıma ve Duvar Üzerine: İlker Özyıldırım - Barış Özgen Şensoy


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 432
En / Boy : 14,5 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺58,90

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 9.2018
₺6,30

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 56
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺5,40

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 20,5 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 8.2018
₺5,40

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 20 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 8.2018
₺6,30

Yedi yaş ve üzeri çocuklara hitap eden Bilge Çocuk dergisinin 23. sayısı çıktı. Her geçen sayıda adından söz ettirmeyi başaran dergi, çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgisiyle okuyucu kitlesini genişletmeye devam ediyor.

Kapak konusu: İki Teker Dünyalara Bedel

Derginin bu sayısında “İki Teker Dünyalara Bedel” başlığı altında bisikletlerin hayatımızdaki yeri ve önemi ele alınmış. Bisiklet türlerine, bisikletle dünyayı gezen maceracı Türk ve yabancı gezginlere ve bisikletle ilgili farklı etkinliklere yer verilmiş.

Dolu dolu içerik

Dergide yine çocukların ilgisini çekecek haberler, temmuz ayında meydana gelen bilimsel icatları ve gelişmeleri anlatan Bilim Takvimi, başlarından geçen olaylarla hem güldüren hem düşündüren Afacanlar Sınıfı, icatların nasıl ortaya çıktığını anlatan Acayip İcatlar, zeka soruları, deneyler ve hikâyeler yer alıyor. Tarık Uslu’nun çocuklar tarafından çok sevilen Acayip Şeyler bölümü ve Mevlana İdris’e ait İyilik Dükkanı bölümü de derginin sayfalarında.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 20 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 7.2018
₺6,30
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 21 / 29
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 6.2018
₺5,40

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 20 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 6.2018
₺6,30

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 429
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2016
₺31,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 659
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺85,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 580
En / Boy : 17 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .
₺85,50

Dosya: Teşhir Toplumu

Teşhir Toplumu: Kavramlar, Kuramlar ve Pratikler | İslam Can
Postmodern Toplumda Mahremiyetin Dönüşümü | Kenan Çağan
Hakikatten Mahrumiyet Çağında Teşhire Teşne Olmak: Mahremiyet Versus Teşhir Manzaraları | Mehmet Ulukütük
İfşa, İtiraf, Gösteri: Mahremiyet Toplumundan Teşhir Toplumuna | Sever Işık
Sonsuzluktan Mutlu Kopuş: Teşhir ve Yeni Sosyal “Ben” | Ali Fidan
Teşhirin ve Gözetlemenin Biyo-Psiko-Politiği | Mücahit Gültekin
Bedenin Teşhiri: Dile Gelen Bedenden Duyuma Gelen Bedene | Ferhat Tekin
Schizo Society ya da Kapitalizmi Teşhir | Zülküf Kara, Halime Aydın
Tüketim Teşhiri ya da Teşhir Tüketimi | Musa Arı
Homo-Screenus: Bir Teşhirci Olarak Sosyal Medya Kullanıcısı | Ahmet Gökçen
Gerçekliğin Simülatif İfşası: Eğlence Programlarındaki Katarsistik Bakiye | Ejder Ulutaş
Gösteri Toplumu, Tarihselcilik ve Sekülerleşme | Mustafa Günerigök
Delikleri Kapatmak: Tao’nun Gösterişsiz Fiilleri | Özgür Taburoğlu
Söyleşi Prof. Dr. M. Tayfun Amman ile Sosyoloji Üzerine Söyleşiler

Kenar Kayıt

Said Halim Paşa’nın Düşüncesinde Siyasal ve Toplum Tasavvuru | Necmettin Doğan 

“Yere Konmuş Gökyüzü”: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiirinde Konya | Abdullah Harmancı
Bir Kentlileş(tir)me Projesi: İstanbul Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (İsmek) | Suvat Parin, Alim Arlı

Hayat Sahnesi

Kamera, Mahremiyet ve Hikaye | Cihan Aktaş
Misafir Odası | Necdet Subaşı
Görüntünün Dili: Vitrin | Mehmet Birekul
Şehrin Vitrini, Bedesten... | Seyfettin Kurt
Seyyahın Rüyası | Adem Üstün Çatalbaş

Kitaplık

Şeffaflık Toplumu | Nuh Akçakaya
Görünüyorum O Halde Varım: Meşhuriyet Çağı’nda Kültür ve İnsan | Mehmet Fatih Bağrıyanık
Dikizleme Günlüğü Kendimizi ve Komşularımızı Gözetlemeyi Niçin Bu Kadar Sevdik? | Büşra Özen
Şöhret | Tuba Büyüktosunoğlu Yaylalı
Akışkan Aşk: İnsan İlişkilerinin Dayanıksızlığı  | Rukiye Geçer
Türkiye’de Yeni Hayat | Fatma Emren Risk Toplumu ve Din -Yeni Bir Sosyolojiye Doğru  | Ahmet Gökçen


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Konya
Sayfa Sayısı : 400
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺31,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 79
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 5.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 294
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺11,58

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 112
En / Boy : 21,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2018
₺19,00

Proje
Resfebe Nedir? 4
App Inventor ile Taş Kağıt Makas Projesi 7
Algoritma ve Bilgisayarsız Kodlama 10
Proje
Robotik ve Kodlama Bir Hayat Bilgisi
Dersidir 12
Blok Kodlama ile Pokemon Topu Çizimi 14
Scratch ile Pong Oyunu Projesi 16
TinkerCAD ile Yüzük Modelleme Projesi 23
mBot Hareket Projesi 30
mBot RGB LED Projesi 33
Arduino Projelerinde Fotosensör LDR
Kullanımı 38
Arduino ve Foto Sensör (LDR) ile Gece
Lambası Projesi 41
Arduino ile Analog Uygulamalar 45
Raspberry Pı Üzerine Raspbıan Kurulumu 54
Kaplumbağaları Sever Misiniz? 59
HC-SR04 Ultrasonik Sensör ile
Mesafe Ölçümü Projesi 64
Arduino ile Gaz Sensörü Projesi 66
Arduino Projelerinde LCD
Kullanımı 68
Arduıno İleTuş Takımlı Giriş
Sistemi Projesi 74
Raspberry Pi ve Python ile IoT
Projeleriı 78
Proje
Amatör Telsizcilik 82
Python ve Kod Yazma Sanatı 87
Daha Kolay GPIO – GPIO Zero 91


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 21,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺19,00

Bu çalışma ; birçok üniversite öğrencisinin kendi alanıyla ilgili, kaleme aldığı araştırma, deneme, şiir, öykü, yorum vb. ve çeviri olmadan çok dilli hazırlanmış yazılardan oluşan bir dizi kitaptır. (dergi)


Basım Dili : Kürtçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 92
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2013
₺3,47
1 2 3 ... 13 >
Çerez Kullanımı