Okurlara, Remzi Kitap Gazetesi’nin 2006 yılı boyunca çıkan tüm sayılarını toplu olarak sunmak üzere bu 4. cilt, özel olarak hazırlandı. Kapsamlı diziniyle, kitapseverler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺28,00

Yaşlılık  çalışmaları ya da gerontoloji, bu dosyadaki sosyolojik makalelerde de özellikle vurgulandığı üzere, Türkiye’de derinlemesine çalışılmamış bir alan. Yaşlılık çalışmalarındaki eksiklikleri, yaşlanma sürecindeki eşitsizliklerin siyasal, kültürel ve iktisadi etmenlerini,  sosyoekonomik ve yapısal sorunları ele alan bu makale ve söyleşilerde  bir mücadele alanı olarak yaşlılığın imkânları, hak temelli ve eşitlikçi uygulama talepleri de dile getiriliyor. Dosya bir yandan da yaşlılık ve toplumsal cinsiyet ilişkisine, yaşlılığın ruhsal süreçlerine ve yaşlılıkta psikanalitik çalışmanın dinamiklerine, “çirkin tekrarlar”dan kurtularak yaşamla ve yeniyle yeni bir ilişki kurma imkânlarına, sanatın ve sanatçının yaşsızlığına odaklanan yazılarla bu kasvetli zamanlarda yaşlı olmanın ne anlama geldiğini tekrar düşünmeye davet ediyor. 

Cogito’dan • Hasta Bir Dünyada Yaşlanmak
Necmiye Alpay • Altmış Beş Artı Damgası
Lynne Segal • “Temel Koşullar” – Birleşik Krallık’ın Covid-19 Karşısındaki Tutumunda Yaşlanma veya Yaş Ayrımcılığı
Lynne Segal • Toplumsal Cinsiyet, Arzu ve Yaşlanmanın Skandalları
Françoise Dastur - Michel Eltchaninoff • “Ölüm kaygısı yaşama sevinciyle bağdaşmayan bir şey değil kesinlikle”
François Villa • Psikanaliz Yaşlanma Sorunuyla Karşılaştığında
Bella Habip • Psikanalizde Yaşlılık
Toros Güneş Esgün • “Çirkin Tekrarlar”ı Bırakmak: Tante Rosa, Yaşlılık ve Beauvoir
Fisun Yalçınkaya • Sanatçının Yaşsızlığı ya da “Zamanının İlerisinde” Sanat
Ayşe Günaysu - Eren Keskin • İnsan Hakları Kimin Hakları?
Covid-19 Salgını ve Hak İhlalleri
Özgür Arun • Eşitsiz Yaşlanmak: Türkiye’nin Serüveni, Alanın Niteliği
ve Yaşlanma Gündemi
Alan Duben • Kuşaklar ve Nüfus Yaşlanması: Aile, Devlet ve Piyasa
Gülçin Con Wright • Yaşlanma, Yaşlılık ve Yaşlılar: Kavramsal Tartışmalar,
Toplumsal Algılar ve Yaşlının Sosyal Statüsü
Merve Tunçer • Kriz Döneminde Yaşçılık: Yeni Mücadele Alanları
Göksenin İnalhan • İnsan-Mekân-Zaman: Yerinde Yaşlanma ve Sağlık-Herkes için Yaşanılabilir Kent
Mutlu Binark • Eşitsizliklerin Yeniden Tezahürü: Dijital Eşitsizlikler ve Yaşlı Bireyler


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 180
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 6.2020
₺44,00

İnsanın doğayla ilişkilenme biçimleri, özneleşme ve toplumsallaşma sürecinde hem iç doğasını hem dış doğayı alt etme girişimleri, kadim zamanlardan bu yana anlatıların ve efsanelerin merkezi teması olmuş.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 308
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 4.2019
₺64,00

Çamlıca Kids, İngilizceye merak salmış herkes için eğlenceli ve bir o kadar da eğitici, Çamlıca Basım Yayına ait 3 ayda bir çıkan süreli yayındır.

Eğlenceli ilüstrasyonlar ve ilgi çeken fotoğraflarla çocukların eğlenirken bilgi kapasitelerini arttırmayı, onlara İngilizce okuma ve anlama alışkanlıkları kazandırmayı amaçlayan bir yayındır.

Bu Dergi, yayın kurulunda bulunan uzmanların desteği ile İngilizce öğrenmeyi destekleyici uygun içerik ve yazıların hazırlandığı, titiz bir çalışma sonucu meydana gelmiş bir eserdir.

Ayrıca 16 sayfalık Çamlıca Kite faaliyet dergisi her ay ücretsiz olarak hediye edilmektedir.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 21 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺13,20

Dünyaya, Türkiye-Çin ekseninden bakmak için Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslarararası Radyosu’nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü dergisi “Modern İpek Yolu” Temmuz-Eylül 2018 tarihli dördüncü sayısıyla okuyucu karşısında. Dergi artık 1 yaşında.

“Modern İpek Yolu”, derin Çin kültürünü ve günümüzdeki Çin gerçeğinin ayrıntılarını, kültür, sanat, yaşam, spor ve siyasete dair yorum ve haberlerle ele alıyor. 21. yüzyılı çok derinden etkileyecek Yeni İpek Yolu projesini ve güzergahta yer alan ülkelerin kültürlerini Türkiye-Çin eksenli bakış açısıyla yansıtacak olan 160 sayfalık derginin dördüncü sayısı da önceki sayılar gibi zengin bir içeriğe sahip.

Haluk Hepkon’un sahibi ve sorumlu yazıişleri müdürü olduğu “Modern İpek Yolu”nun yayın yönetmenliğini Tunca Arslan üstlenirken yayın kurulunda şu isimler bulunuyor: Enis Batur, Xia Yongmin, İsenbike Togan, Cem Gürdeniz, Fatih Oktay, Faruk Pekin, Tang Jiankun, Ma Yuyao, Kamil Erdoğdu, Altay Atlı.

Derginin editörlüklerini ise Burcu Aktaş, Burak Kuru ve Derviş Şentekin yapıyor.

Dördüncü sayının kapağında “İki Ülke İki Medeniyet” başlığıyla Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ile Burak Kuru’nun gerçekleştirdiği söyleşi var. Wei, “İki ülke halkının kalplerinin birbirine yakın oluşu, medeniyetler arasındaki iletişimi de yoğunlaştırıyor” diyor. Söyleşide, Türkiye-Çin ilişkileri derinlemesine ele alınıyor. Kapak konuları arasında Prof. Korkut Boratav ile söyleşi de bulunuyor. Boratav, Kamil Erdoğdu’nun Çin üzerine sorularını yanıtlarken “Her şey gelecek 30 yıldaki devrimlere bağlı” ifadesini kullanıyor. Nermi Uygur’un Bir Bambu Gibi Davranma Mutluluğu başlıklı makalesi Çin resmini ele alırken, Anna Maria Beylunioğlu, Türkiye’deki Çin mutfağını inceliyor. Emre Demir’den de ilginç bir portre var: Ho Fengshan. Fengshan, Atatürk’le görüşen Çinli diplomat olarak biliniyor Türkiye’de. Hikâyesi ilginizi çekecek.

Modern İpek Yolu’nun 4. Sayısında yer alan konular ise şöyle:

- Mükemmel Şeytansı Büyüler, Koşuşturan Putlar – Marco Polo
- Asılı Manastır, Ahşap Pagoda, Wutaishan Dağı – Faruk Pekin
- Trump-Kim Singapur Zirvesi – Selçuk Çolakoğlu
- “Pamuk İçine Gizlenmiş İğne” – Cemil Kaptan
- Kuşak ve Yol Girişimi – Fatih Oktay
- Çin’de İslam ve Hui Milliyeti – İnci İnce Erdoğdu
- Hunlara Ait Antik Kent Kalıntısı – Liu Wenjun
- Doğu’nun İncisi Şanghay – Emel Altan Ege
- Dönüşerek İlerleme Döneminden Notlar – Tunca Arslan
- Matbaa Kültürel Gelişmenin Yolunu Açtı – İnci İnce Erdoğdu
- Film Sektöründe “Altın Çağa” Doğru – Wu Dan
- Dağdan da Tiyatro Dekoru Olur Mu Demeyin! – Kamil Erdoğdu
- Zirveye Ramak Kaldı – Merve Çay
- Batı Sanatından Çok Başka – Muhaddere Nabi Özerdim
- Bir Delinin Güncesi – Lu Hsun
- Gururu Olmayanın Zengin Olması Kolaydır – Konfüçyüs
- “Çin ile Türkiye Arasında Kültürel İletişim Köprüsü” – Özlem Arıkan Serbez
- Turist Fotoğrafından Düğün Fotoğrafına... – Wu Dan
- Kırmızı Işık’ta Geçen Islanır! – Chen Yan
- Ege Sorununa Olası Etkiler – Hüseyin Pazarcı
- Çin Felsefesindeki Daimi ve Değişebilir Unsur – Fung Yu-Lan
- Kedi ve Köpek Neden Düşmandır Birbirine?
- Bir Günlük İmparatoriç

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 19,5 / 25,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺12,62

Episode Dergi, 2. Yaşını 12. Sayısıyla Kutluyor

Episode Dergi’nin 12. sayısı hazır. Gelin yeni sayıda hangi röportajlar var, kimlerle konuştuk, hangi dizileri derinlemesine inceledik, birlikte bakalım…

“Yerli” kapağımızla başlıyoruz. Alp Navruz, kapaktaki yıldızımız. Elimi Bırakma‘da rol alan oyuncuyla dizi sektörünü, edebiyatı ve hedeflerini konuştuk. Özlem Özdemir’in özel röportajı, yeni sayımızda.

Ezgi Özcan, Avlu’daki başarılı performansıyla adından söz ettiren Ceren Moray’la buluştu, hem diziyi hem de sektörü konuştu.
Röportaj konuklarımızdan biri de Çukur‘un Karakuzuları’ndan Berkay Ateş. Ezgi Özcan’ın röportajı, Episode Dergi’nin yeni sayısında.
İstanbullu Gelin‘in yönetmeni Zeynep Günay Tan, Murat Evgin, Artİstanbul’un kurucularından Özlem Durak’ın da söyleyecekleri var bu sayıda.

Bitmedi; Levent Tanıl, son günlerin fenomen dizisi Bartu Ben‘i Episode Dergi okurları için yazdı, Zeynep ve Mert Gürer ise, Çukur‘u derinlemesine inceledi. Hepsi ve daha fazlası yeni sayımızda…

Narcos Mexico’nun iki yıldızı, Türkiye’de sadece Episode’a konuştu

“Yabancı” kapağımıza gelince: Narcos: Mexico, tüm boyutlarıyla Episode Dergi’nin 12. sayısında… Kaya Heyse, hem dizinin arka planıyla öyküsünü yazdı hem de Bilbao’da dizinin iki yıldızı Diego Luna ve Michael Peña ile buluşup güzel bir röportaja imza attı.

Ayrıca, Sevtap Tuzcu, The Resident‘ın yıldızlarından Manish Dayal röportajı, Deniz Turgay, The Chilling Adventures of Sabrina, Fulya Turhan, The Man in the High Castle, Esra Koçak, Kidding, Erdoğan Eren, Fringe, Devrim Toyran, The Cry, Fantastik Cadde’den Yakup Can

Yargıç, Daredevil, Pınar Bulut, Maniac ve Burcu Babal da Tayland’ın “Boys’ Love” dizileri üzerine yazılarıyla yeni sayımızda.

Episode Dergi’nin 12. sayısı, 19 Aralık’tan itibaren tüm Türkiye’de raflarda…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 21,5 / 30
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺11,25

Ekonomik Güç Dergisi Tanıtım Bülteni Sayı 10 / Kasım 2018-Ocak 2019 Sayısı

Dünya ve Türkiye ekonomisinde öne çıkan gelişmeleri, sektörleri ve iş insanlarını konu edinen, ustaca hazırlanmış haber dosyaları, çarpıcı analizleri ve vizyon veren söyleşileriyle Ekonomik Güç Dergisinin yeni sayısı yine dopdolu! Yeni sayımızın özel kapak dosyasında 2,4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin iş insanları arasında yer alan Ferit Şahenk var. Şahenk’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Doğuş Holding Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olmayı nasıl başardı? Ve niçin ciddi bir darboğaza girdi? Bu soruların yanıtları kış sayımızda. Bir diğer önemli dosyamız ise her fırsatta, vatandaşa kaliteli ve ucuz evler sattığını dile getiren TOKİ’nin kamuoyundan sakladığı yüzü. TOKİ’den konut alanların memnuniyetini araştırıp ev sahiplerinin çok ciddi şikâyetlerini derlediğimiz bu özel dosyamızda Türkiye’de ilk kez TOKİ’nin saklı yüzünü açığa çıkarıyoruz. Bir başka önemli dosyamızda ise “Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD ekonomisini Yahudiler mi yönetiyor?” sorusunun yanıtını arıyoruz. ABD Merkez Bankası FED’den, Hazine Bakanlığı’na, ABD’nin en büyük şirketlerinden en zengin iş insanlarına dek Yahudilerin ve kurdukları şirketlerin ABD ekonomisindeki etkisi, önemi ve rolü nedir? Yahudilerin ABD’deki ekonomik gücünün boyutlarını araştırdığımız bu sarsıcı haber dosyasını yalnızca uluslararası ekonomi ve ticarete değil, uluslararası ilişkilere meraklı olanlar da büyük bir şaşkınlık ve beğeniyle okuyacak. Dergimizin yeni sayısında uzman ekonomist, akademisyen ve usta ekonomi muhabirleri tarafından yanıtlanan diğer önemli sorular ve incelenen konu başlıkları ise şunlar:

Bursa, Türkiye otomotiv sanayinin başkenti olmayı nasıl başardı?

İtalyan ekonomisinde moda sektörünün modası neden geçmiyor?

Türkiye Endüstri 4.0’a nasıl hazırlanıyor?

Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı: İnşaat sektörü gökdelenler yapar, yazılım sektörü gökleri deler geçer!

Döviz üretmeyen inşaat ekonomisi

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı: Turquality


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 47
En / Boy : 19,5 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺12,75

Plak Mecmuası'nın 4. Sayısı Çıktı!

Üç aylık plak kültürü dergisi Plak Mecmuası'nın çok özel röportajlar ve yazılarla dolu dördüncü sayısı raflara çıktı! Plak Mecmuası'nın dördüncü sayısında Aptülika, Ayla Algan, Ayet Aydın Çakus, Halit Kakınç, Gökçe Kılınçer, Taner Öngür, Yasemin Şefik, İzzet Öz, Mehmet Alkan, Murat Beşer gibi isimler bulunuyor...

Plak Mecmuası'nın bu sayısında Yeraltından Plak Kapakları dosyası var: Tolga Özbey, dünyanın dört bir yanından günümüzün en rock'n'roll kapak çizerleriyle konuşuyor. Darren Merinuk, Akihiko Sugimoto, Olaf Jens ve Shawn Dickinson, plak kapağı tasarlamaya nasıl başladıklarını ve daha pek çok konuyu Plak Mecmuası için anlatıyorlar.

Plak Mecmuası 4. sayısında üç özel röportaj var: Dönüşüm'ün kurucusu Halit Kakınç ve Bunalımlar'dan Ayet Aydın Çakus ile Anadolu pop döneminde bir gezintiye çıkıyoruz. Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayla Algan ise meşhur Yunus Emre uzunçalarını anlatıyor.

Tüm bu röportajların yanı sıra Plak Mecmuası 4. sayısı çok özel bir koleksiyoncu sohbeti de yer alıyor: Tarih profesörü Mehmet Alkan, kendi koleksiyonculuk serüvenini ve plaklar üzerinden siyasal tarihimizin nasıl anlatılabileceğini Murat Beşer'e anlatıyor.

Plak Mecmuası'nın yeni sayısında yer alan diğer röportajlarda ise Gökçe Kılınçer ile "Sev Derim" teklisini, Taner Öngür ile Sayko Ana albümünü anlatıyor. Bu arada Güven Erkin Erkal da bir plak üretim tesisi kuran Nora firmasının satış müdürü Adnan Kuzucu'yla sohbet ediyor. Plakçı Sohbetleri'nin konuğu ise bu sayıda Can Plak'ın sahibi Can Dinçer.

Plak Mecmuası, geride bıraktığımız 2018 yılına bir bakış atmayı da ihmal etmiyor: Murat Beşer (Müzik yazarı), Naim Dilmener (Müzik yazarı), Zihni Şahin (Zihni Müzik) ve Onur Bayrakçeken (Plak Mecmuası Yayın Yönetmeni) 2018'İN Dikkat Çeken Plakları'nı seçiyorlar.

Plak Mecmuası’nda Onur Bayrakçeken, bir kez daha usta isim İzzet Öz ile geçmişe yolculuğa çıkıyor. Onur Küçükali, Adım Adım Hıfı köşesine devam ederken, Murat Beşer de "6. Blok" köşesinde Metropol Faruk'u anlatıyor. Aptülika ise Plak Terzisi köşesinde bu defa iki sayfalık bir çizimle yer alıyor. Deniz Ekim Tilif, Emre Metin Bilginer, Yasemin Şefik, Gökhan Budak, Erdem Bayrakçeken, Bugay Akyüz, Tolga Özbey, Salih Karagöz, Mina Maraşlıgil de Plak Mecmuası’nın yeni sayısında yazı ve çizileriyle katkıda bulunan diğer isimler.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 25 / 25
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺15,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 66
En / Boy : 20 / 26,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 1.2018
₺10,20
Tükendi

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 197
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺18,81

Bu sayı, toplumsal gerçekliğin çözümlenmesi ve dönüştürülmesi için verilen mücadeleleri, güncelliğini güçlü bir biçimde korumaya devam eden tarihsel materyalizmin sunduğu yöntemsel ve kuramsal olanaklar dahilinde ele almaya çalışmaktadır. Yöntem sorunsalının, kendinde bir şey olarak bilme istenci/eylemine indirgenemeyeceği argümanından hareketle; yöntemi, praksisin kurucu uğrağı ve toplumsal-siyasal mücadelenin ayrılmaz bir parçası olarak değerlendirir.

Nitekim insan kurtuluşunun yegâne reçetesi olarak değil ama, insan toplumsallığının eleştirel bilgisinin yöntemine dair güçlü bir gelenek geliştirmiş olarak tarihsel materyalizmin yönelttiği soruların bütünlüklü bir biçimde ele alınması, günümüzde derinleşen sömürü ve tahakküm ilişkilerinin radikal eleştirisi ve dönüştürülmesi için önemli olanaklar açmaya devam etmektedir.

Sınıf Tartışmalarının Yirminci Yüzyıl Kökenleri: Lukács, Poulantzas ve E.P. Thompson / Cihan Özpınar

Sınıfın Bilinçdışı: Sınıf Nesnelliğinin Taşıyıcısı, Sınıf Öznelliğinin İtici Gücü, Sınıf Bilincinin Harcı / Baran Gürsel

Toplumsal Analizde Öznenin Sorunsallaştırılması/ Vedat Ulvi Aslan

“Ursprüngliche Akkumulation”nun Sürekliliği, Dolaylı Tahakküm ve Devlet / Siyaveş Azeri

Marksizm ve Uluslararası İlişkiler: Praksis Merkezli bir Diyalektik/Cem Cemgil

Biçim Sorunsalı: Diyalektik ve Uluslararası Hukuk Üzerine Yöntemsel Notlar/ Umut Özsu

Marksizmin Sosyal Bilimlere Sunduğu Yöntembilimsel Olanakları Tartışmak: Türkiye’de Konut Sektörünün
Oluşumu ve Devlet / Ezgi Doğru

Sanat-Kapitalizm İlişkisi Üzerine Eleştirel Okumalar/Fuat Ercan

“İyi” ve “Kötü”nün Ötesinde: Distopya İçinde Yaşayan İnsanlara Bir Bakış Denemesi/ Sinan Kadir Çelik


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 11.2018
₺16,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 74
En / Boy : 24 / 33
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺8,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 74
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺8,50

Biri Dergisi’nin 13. sayısı Zeynep Sayın’la Ölüm Terbiyesi kitabı üzerine Berlin’de gerçekleştirilen bir söyleşiyle açılıyor: “ölüme rağmen, ölüm sayesinde ve ölüm yüzünden”. Necmi Zekâ’nın uzun bir şiir çalışmasının ardından Asuman Susam yeni bir kitaba başlangıç yazılarıyla bizi karşılıyor. Sevinç Çalhanoğlu bir şiiri, Dila Keleş bir öyküsüyle yeni sayıda. Hasan Güçlü Kaya ilk şiir kitabı “Ölümsüz”ün ardından yeni bir şiir serüvenine bizi çağırıyor. Mustafa Ziyalan New York’a dair tuttuğu notlarla / güncesiyle bizi son derece ilginç bir su dünyasına taşırken Herman Melville’in İstanbul’u ziyareti sırasında yazıya geçirdiği izlenimleriyle başka bir İstanbul’un kapılarını aralıyoruz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 71
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺9,60

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 22 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 56
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 82
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2013
₺9,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺8,00

24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin belirli bir tarihsel dönemi tümüyle sona erdi. Güçler ayrılığı esasına dayalı parlamenter rejim kaldırılarak, yasama, yürütme ve yargı erklerinin cumhurbaşkanında toplandığı yeni bir rejim kuruldu.

Yeni dönemle birlikte, uzun süredir toplumu saran şiddet olgusu daha da belirgin hale geliyor. Ayrıntı Dergi’nin bu sayısı, şiddeti odağına alarak, barış, demokrasi, adalet, sivil itaatsizlik gibi kavramların izinden gidiyor. Yalnızca toplumsal olayları veya siyasi müdahaleleri anlamak için değil, günlük hayattaki küçük ölçekli ama yaygın şiddeti ve onun toplumu nasıl içten içe çürüttüğünü kavramak için de okunması, tartışılması gereken yazıların yer aldığı bir dergi...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 144
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺8,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 88
En / Boy : 21 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺16,00

Dünyaya, Türkiye-Çin ekseninden bakmak için

Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslarararası Radyosu’nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü dergisi “Modern İpek Yolu” Ekim-Aralık 2018 tarihli beşinci sayısıyla okuyucu karşısında.

Beşinci sayının kapağında dünyanın gündeminde olan, ABD ile Çin arasındaki Küresel Ticaret Savaşı var. Yazarlarımız Fatih Oktay, Altay Atlı ve Mehmet Ali Güller konuyu olası sonuçları da ele alarak değerlendirdi. Çin’in Türkiye Büyükelçisi Yu Hongyang dergimize yazdığı makalesinde “Açık ekonomiyi geliştirelim, parlak geleceği oluşturalım” derken, Türkiye’nin Beijing Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen de BRICS konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Editörden…

Savaş sadece ticari değil

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping beş yıl önce İpek Yolu’nun canlandırılması önerisini ortaya atmıştı. Buna Kuşak ve Yol İnisiyatifi denilirken dünya gündeminde en çok konuşulan konu bu oldu. Yeni ekonomik düzenin ayak sesleri geliyordu ve çok kutuplu dünyaya yelken açılmıştı ne de olsa. Bu süreçte İpek Yolu’nun kültürel tarihini ortaya koymak ve gelişmeleri aktarmak için dergi çıkarmaya karar verdik. Bir yılı bitirdik. Elinizdeki sayı ikinci yaşına giren dergimizin geçmişi anlayıp günümüzü yorumlama çabasının ürünü.

Kapak konumuz Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı. Bu “savaş” iki ülke arasındaki ticari sorunlarla sınırlı değil. Amerikan kültüründe avans, borç ve çok düşük mevduat oranı yaygın olduğu bilinen bir gerçek. ABD yönetimi mevduat oranını artırmak isterken, ABD’liler tüketim istiyor.

Bu durumda Amerikan yönetimi ucuz malları ithal etmek ve büyük miktarda bütçe açığı ve çok taraflı ticaret açıklarıyla yabancı sermayeyi çekmek zorunda kalıyor. Çin, ABD’nin bu iki talebini tümüyle karşılayabiliyor. ABD’nin Çin ile ticaretindeki de açık ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, ABD’nin Çin’le ticaret açığının kaynağı, iki ülke arasındaki ticaret dengesizliği değil, ABD’nin yurt içi ekonomik yapısının dengesizliği olmalı.

Yale Üniversitesi Profesörü Stephen Roach, ABD yönetimi düşük mevduat oranını çözmeyip, Çin’i “günah keçisi” yaparsa; ABD’nin diğer yüksek üretim maliyetine sahip ülkelerle ticaret yapmak zorunda kalacağını ve Amerikalı tüketicilerin yüksek vergilerle karşılaşacaklarını ifade etti.

ABD’nin Çin ile dış ticaret açığının yüzde 40’ı ileri teknoloji ürünleri. ABD hükümeti, eğer ileri teknoloji ürünlerine yönelik kısıtlamasını gevşetirse, Çin ile dış ticaret açığı sorununu büyük oranda çözecek. Fakat Soğuk Savaş düşüncesinde ısrar eden ABD, bunu yapacak mı?

Özetle ABD’nin Çin ile ticaret açığına; ABD’de mevduat oranının çok düşük olması, doların uluslararası ana rezerv para birimi olması ve Soğuk Savaş zihniyetine dayalı ABD’nin kendi avantajlı ileri teknoloji ürünlerinin ihracatını kısıtlaması gibi nedenlerin yol açtığı açıklandı. ABD Çin’in uzun zamandır öne sürdüğü “Made in China 2025” planını da eleştirmeye başlamıştı. ABD’nin esas amacı aslında, “301. Madde” adlı ticari soruşturma aracılığıyla, Çin’deki ileri teknoloji ve bahsi geçen mal üretimini kısıtlayarak, Çin’in kalkınmasını engellemek.

ABD’nin çifte standartla Çin’in imalat sektörünün kalkınmasını engellemek istediği açık. Görünen o ki, yurt içi yapısal sorunları çözemediği için suçu Çin’e atmaya çalışan Beyaz Saray, aynı zamanda Çin’in bu konuda kendisine rakip olma tehdidini de en başında yok etmek istedi.

Modern İpek Yolu’nun 5. sayısında yer alan konular ise şöyle:

- Xi Jinping Çin’in Yonetimi – Can Suntay

- Sinemada Çin Mutfağı Temsilleri – Anna Maria Beylunioğlu

- Her Tür Eti Yerler Kısrak Sütü İçerler – Marco Polo

- Türk Kökenli Oldukları Öne Sürülen Tabgaçlar – Faruk Pekin

- Çin’in Gelişimini Kesintiye Uğratmaz – Fatih Oktay

- Çin’in avantajları – Altay Atlı

- Yeni Ekonomik Düzenin Eşiğinde…– Mehmet Ali Güller

- Gökdelenlerin Gölgesinde Çin Mahallesi – Elif Key

- Odadaki Yutkunma Sesleri – Yu Hua

- 300 Bin Ziyaretçi, 5 Bin Anlaşma - Giray Fidan

- Yilin Yayınları’nın Yeni Serüveni – CRI Türk Haber Merkezi

- Wang Lei Günümüzün Zhang Qian’i – İnci İnce Erdoğdu

- Bir Tırtılın 5000 Yıllık Serüveni – Reyhan Destan

- Kuşak ve Yol’dan Halklara Refah – CRI Türk Haber Merkezi

- Taş Bahçesini İçinde Barındıran Bahçe Şehri – Barbara Crosette

- Zengin ve Fakir Şanghay – Yümni Sedes

- Kökü Tüm Gelenekler Kadar Derinde – Marguerite Charageat

- Savaş Ağaları Çağı – Joseph F. Rock

- Çin’de Barutun Keşfi (Huo Yao) – İnci Erdoğdu

- Yaşamı Bütünüyle Kullan Erdemin Ardından Git – Konfüçyüs

- Kökler Altışar Defa Dallar Beşer Defa

- Çanlar

- Çin Yemekleri Simit Ürünlerine Karşı – Yüksel Görmez

- Çin’in Afrika Açılımı Olgunlaşıyor – Altay Atlı


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 162
En / Boy : 19,5 / 25,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺12,62

Suret Psikokültürel Analiz, “Sapkınlık” teması etrafındaki doyurucu yazılarla okurların karşısına çıkıyor.

Portman Kliniği’nde uzun süre çalışan Ülkü Gürışık ile yapılan söyleşi de oldukça merak uyandırıcı nitelikte.

Sapkınlığın tanımına ve hangi görünümler altında karşımıza çıktığına yoğunlaşan yazılardan bazıları şöyle:

Cinsiyetlenme ve Fantezinin Mantığı: Ceren Korulsan

Sapkınlık nedir? “Gayet iyi biliyorum ama yine de...”: Özgür Öğütcen

Sapkınlıklar ve Neoliberalizm: Ceylin Özcan

Sapkınlıklara Giriş: Özge Soysal

Yeryüzü Mutsuzluğu: Hakan Kızıltan

Başlangıçta Sapkınlık Vardı(r): Hakan Kızıltan – M. Bilgin Saydam

Ülkü Gürışık ile Söyleşi: Sapkınlık ve Klinik Görünümleri

Piyanist’in İçsel Müziği: Özden Terbaş

Şey; Bana Hem En Mahrem Hem De Yabancı Olan: Sevinç Beyza Toktay

Sapkın İlişkilenmeler, Toplumsal Yadsıma ve Duvar Üzerine: İlker Özyıldırım - Barış Özgen Şensoy


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 432
En / Boy : 14,5 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺43,20

Episode Dergi, 10. Sayısıyla Raflarda

Türkiye’nin ilk ve tek dizi kültürü dergisi Episode, 10. sayısına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Peki, bu sayıda neler var dersiniz? Gelin birlikte bakalım…

Önce yerli bölümümüz: Kapağımızda İstanbullu Gelin’de Fikret karakterini canlandıran Salih Bademci var. Özlem Özdemir’in incelikli röportajında Bademci’yi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Yasak Elma’nın Zeynep’i Sevda Erginci ve sezonun en çok izlenen dizisi Sen Anlat Karadeniz’in Yangazları Cem Anıl Kenar ve Furkan Aksoy da, özel röportaj konuklarımız.

Bitmedi; sezonun olumlu eleştiriler alan dizilerinden Avlu’ya yakından bakış, Yasemin Şefik’ten Yasak Elma’nın şarkıları, Ceren Şehirlioğlu’ndan farklı bir Gülse Birsel analizi, Puhu TV’nin önemli işi Şahsiyet’in baş karakteri Agâh’ın psikanalizi de yeni sayımızda değindiğimiz konular…

Ve sektörün duayeni Umur Bugay…

Tam 465 bölüm, yıllar süren ekran macerası… Karakterleri ve sıcaklığıyla unutamadığımız Bizimkiler‘in yapımcı ve yönetmeni, sektörün duayen ismi Umur Bugay, Melike Karakartal’ın konuğu oldu. Dönüp dönüp okunacak arşivlik dosya, Episode’un 10. sayısında…

Kapak konumuz, Kore dizileri

Gelelim yabancı bölümümüze: Ülkemizde pek çok izleyicinin yakından takip ettiği, bazılarımızınsa hiç bilmediği K-Drama, kapak konumuz. Kore dizileri başkanımız Burcu Babal ve Ezgi Özcan, “Canlandırıcı Etki: K-Drama” adını verdiğimiz kapak dosyasıyla karşınızda…

Fantastik Cadde ekibiyse bu kez Güney Kore’nin en iyi çizgi roman serilerini inceledi.

İlk sezonuyla sadece gençleri değil, yetişkinleri de derinden sarsan 13 Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep), bu sayımızın gündeminde. Dizinin oyuncuları ve yaratıcısı, Onur Bayrakçeken’in konuğu oldu.

El Profesor ve Tokyo, Episode Dergi’de

La casa de papel rüzgarı dinmeyi bırakın, 3. sezon haberiyle daha da bir hızlandı diyebiliriz. Oben Budak, Álvaro “El Profesor” Morte ve Úrsula “Tokyo” Corberó ile Roma’da buluştu. Özel röportajımız, 10. sayımızda.

Bu sayıda ayrıca Kaya Heyse adından çokça söz ettiren Babylon Berlin‘i, Ufuk Kaan Altın FX’in iddialı dizisi Trust‘ı, Pınar Bulut The Terror‘ü, Devrim Turan Netflix’in İspanyol dizilerinden Las chicas del cable‘yi, Deniz Turgay da Atlanta‘yı yazdı…

Episode Dergi’nin 10. Sayısı, poster hediyeleriyle tüm Türkiye’de raflarda!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 21,5 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 6.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 72
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 9.2018
₺6,30

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 56
En / Boy : 21 / 29,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺5,40

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 20,5 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 8.2018
₺5,40

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 20 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 8.2018
₺6,30

Yedi yaş ve üzeri çocuklara hitap eden Bilge Çocuk dergisinin 23. sayısı çıktı. Her geçen sayıda adından söz ettirmeyi başaran dergi, çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgisiyle okuyucu kitlesini genişletmeye devam ediyor.

Kapak konusu: İki Teker Dünyalara Bedel

Derginin bu sayısında “İki Teker Dünyalara Bedel” başlığı altında bisikletlerin hayatımızdaki yeri ve önemi ele alınmış. Bisiklet türlerine, bisikletle dünyayı gezen maceracı Türk ve yabancı gezginlere ve bisikletle ilgili farklı etkinliklere yer verilmiş.

Dolu dolu içerik

Dergide yine çocukların ilgisini çekecek haberler, temmuz ayında meydana gelen bilimsel icatları ve gelişmeleri anlatan Bilim Takvimi, başlarından geçen olaylarla hem güldüren hem düşündüren Afacanlar Sınıfı, icatların nasıl ortaya çıktığını anlatan Acayip İcatlar, zeka soruları, deneyler ve hikâyeler yer alıyor. Tarık Uslu’nun çocuklar tarafından çok sevilen Acayip Şeyler bölümü ve Mevlana İdris’e ait İyilik Dükkanı bölümü de derginin sayfalarında.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 20 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 7.2018
₺6,30
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 48
En / Boy : 21 / 29
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 6.2018
₺5,40

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 20 / 30
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 6.2018
₺6,30

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 429
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2016
₺31,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 659
En / Boy : 17 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2007
₺31,20

Dosya: Teşhir Toplumu

Teşhir Toplumu: Kavramlar, Kuramlar ve Pratikler | İslam Can
Postmodern Toplumda Mahremiyetin Dönüşümü | Kenan Çağan
Hakikatten Mahrumiyet Çağında Teşhire Teşne Olmak: Mahremiyet Versus Teşhir Manzaraları | Mehmet Ulukütük
İfşa, İtiraf, Gösteri: Mahremiyet Toplumundan Teşhir Toplumuna | Sever Işık
Sonsuzluktan Mutlu Kopuş: Teşhir ve Yeni Sosyal “Ben” | Ali Fidan
Teşhirin ve Gözetlemenin Biyo-Psiko-Politiği | Mücahit Gültekin
Bedenin Teşhiri: Dile Gelen Bedenden Duyuma Gelen Bedene | Ferhat Tekin
Schizo Society ya da Kapitalizmi Teşhir | Zülküf Kara, Halime Aydın
Tüketim Teşhiri ya da Teşhir Tüketimi | Musa Arı
Homo-Screenus: Bir Teşhirci Olarak Sosyal Medya Kullanıcısı | Ahmet Gökçen
Gerçekliğin Simülatif İfşası: Eğlence Programlarındaki Katarsistik Bakiye | Ejder Ulutaş
Gösteri Toplumu, Tarihselcilik ve Sekülerleşme | Mustafa Günerigök
Delikleri Kapatmak: Tao’nun Gösterişsiz Fiilleri | Özgür Taburoğlu
Söyleşi Prof. Dr. M. Tayfun Amman ile Sosyoloji Üzerine Söyleşiler

Kenar Kayıt

Said Halim Paşa’nın Düşüncesinde Siyasal ve Toplum Tasavvuru | Necmettin Doğan 

“Yere Konmuş Gökyüzü”: Cumhuriyet Dönemi Türk Şiirinde Konya | Abdullah Harmancı
Bir Kentlileş(tir)me Projesi: İstanbul Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (İsmek) | Suvat Parin, Alim Arlı

Hayat Sahnesi

Kamera, Mahremiyet ve Hikaye | Cihan Aktaş
Misafir Odası | Necdet Subaşı
Görüntünün Dili: Vitrin | Mehmet Birekul
Şehrin Vitrini, Bedesten... | Seyfettin Kurt
Seyyahın Rüyası | Adem Üstün Çatalbaş

Kitaplık

Şeffaflık Toplumu | Nuh Akçakaya
Görünüyorum O Halde Varım: Meşhuriyet Çağı’nda Kültür ve İnsan | Mehmet Fatih Bağrıyanık
Dikizleme Günlüğü Kendimizi ve Komşularımızı Gözetlemeyi Niçin Bu Kadar Sevdik? | Büşra Özen
Şöhret | Tuba Büyüktosunoğlu Yaylalı
Akışkan Aşk: İnsan İlişkilerinin Dayanıksızlığı  | Rukiye Geçer
Türkiye’de Yeni Hayat | Fatma Emren Risk Toplumu ve Din -Yeni Bir Sosyolojiye Doğru  | Ahmet Gökçen


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Konya
Sayfa Sayısı : 400
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺31,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 79
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 5.2018
₺11,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 294
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺11,58

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 112
En / Boy : 21,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2018
₺19,00

Proje
Resfebe Nedir? 4
App Inventor ile Taş Kağıt Makas Projesi 7
Algoritma ve Bilgisayarsız Kodlama 10
Proje
Robotik ve Kodlama Bir Hayat Bilgisi
Dersidir 12
Blok Kodlama ile Pokemon Topu Çizimi 14
Scratch ile Pong Oyunu Projesi 16
TinkerCAD ile Yüzük Modelleme Projesi 23
mBot Hareket Projesi 30
mBot RGB LED Projesi 33
Arduino Projelerinde Fotosensör LDR
Kullanımı 38
Arduino ve Foto Sensör (LDR) ile Gece
Lambası Projesi 41
Arduino ile Analog Uygulamalar 45
Raspberry Pı Üzerine Raspbıan Kurulumu 54
Kaplumbağaları Sever Misiniz? 59
HC-SR04 Ultrasonik Sensör ile
Mesafe Ölçümü Projesi 64
Arduino ile Gaz Sensörü Projesi 66
Arduino Projelerinde LCD
Kullanımı 68
Arduıno İleTuş Takımlı Giriş
Sistemi Projesi 74
Raspberry Pi ve Python ile IoT
Projeleriı 78
Proje
Amatör Telsizcilik 82
Python ve Kod Yazma Sanatı 87
Daha Kolay GPIO – GPIO Zero 91


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 96
En / Boy : 21,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺19,00

Bu çalışma ; birçok üniversite öğrencisinin kendi alanıyla ilgili, kaleme aldığı araştırma, deneme, şiir, öykü, yorum vb. ve çeviri olmadan çok dilli hazırlanmış yazılardan oluşan bir dizi kitaptır. (dergi)


Basım Dili : Kürtçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 92
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2013
₺3,47

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 74
En / Boy : 24 / 33
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018
₺8,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 74
En / Boy : 24 / 33
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2018
₺8,50

Casuslar hangi araçları kullanıyor hiç merak ettiniz mi? Şahin Solmaz Milli İstihbarat Teşkilatı'nın organize ettiği Temas sergisini sizler için gezdi.

Siber güvenlik dünyasının ağabeyi Mert Sarıca durmak bilmeyen temposu ile gençlere adeta taş çıkartıyor. Sevdiğiniz işi yaparsanız çalışmak zorunda kalmazsınız, sözünün canlı ispatı Mert Sarıca röportajını severek okuyacaksınız.

İtalyan araştırmacı Simone Margaritelli (evilsocket) için kendi kendine öğrenme eşsiz bir deneyim. Siber güvenlik dünyasının bu yaramaz çocuğu hakkında ilginç detaylar Utku Şen'in röportajında sizleri bekliyor.

Hangi mesajlaşma uygulaması daha güvenli, diye merak mı ediyorsunuz? Üçüncü sayımızda yer alan Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları Karşılaştırma Tablosu tam size göre!

Çevrimiçi olmayan bir iletişim ağı kurabilmek mümkün mü? Utku Şen bu soruyu yıllarca kafasında dolaştırdığı planı nihayet  satırlara dökerek yanıtlıyor.

Her derde deva IPv6 sadra şifa oldu mu? Umutlar başka bahara mı kaldı? Murat Yıldırımoğlu engin bilgisi ile bu soruyu sizler için cevaplıyor.

Açık erişimli kablosuz ağlar fırsat mı tuzak mı? Ülkemizi Blackhat'de temsil eden araştırmacılardan biri olan Besim Altınok, kablosuz ağlar konusunda gözümüzden

kaçan ayrıntıları mercek altına alıyor.

Redhat temelli dağıtımların DHCP client'ında bulunan DynoRoot zafiyeti nasıl istismar edilir? İç ağınıza sızan bir saldırgan bu zafiyeti kullanıp nasıl komut çalıştırabilir, konunun ayrıntılarını Barkın Kılıç yazdı.

Defansif dünyaya ofansif bir dokunuş için deneyimli sızma testi uzmanı Halil Dalabasmaz kendi geliştirdiği SpookFlare yazılımı ile hedef sistemlerdeki antivirüs vb. güvenlik mekanizmalarını aşmanın yollarını irdeliyor.

Neden JavaScript dosyalarında önemli bilgiler saklamamalısınız? Cross Site Script Inclusion (CSSI)'nin göz kamaştıran detayları Sven Morgenroth Arka Kapı dergisi için kaleme aldı.

Ulaş Fırat Özdemir ilk sayıda başladığı WAF atlatma yöntemleri dizisine, üçüncü sayıda kaldığı yerden devam ediyor. Kaçırmayın!

Tünelin sonundaki ışık bir çıkış mı, yoksa üzerimize doğru gelen bir tren mi?  Spectre ve Gelecek yazısı ile Chris Stephenson üçlemesini geleceğe dair varsayımlarla noktalıyor.

Kriptoloji alanındaki gelişmeler ile somut uygulama alanı bulan asal sayıların tüm gizemi Halit İnce'nin yazısı ile aydınlanıyor.

Kriptolojinin Altın Çağında Kriptoanaliz yazısı ile Bayram Gök, okurlarını bir düelloya çağırıyor. Ne diyelim? İyi olan kazansın!

Merkezi olmayan bir internet mümkün mü? Zeki Müren de bizi görebilecek mi? Mustafa Yalçın'ın yazısı ile yeni internete merhaba deyin!

Blok zinciri uygulamaları her derde deva. Modern dünyanın tüm problemlerini çözen dijital bir mesih! Peki kazın ayağı öyle mi? Mert Susur blok zinciri uygulamaları ve güvenlik sorunlarını bir uzman gözünden irdeliyor.

Bir holdingin ıssız koridorlarında, gece yarısı genç bir hacker ne arıyor? Yusuf başına bir iş gelmeyecekse, bu soruya Arka Kapı Dergisi'nde yanıt veriyor.

Amatör Telsizcilik yazılarından sonra artık ikna oldunuz mu? Durun, siz amatör telsizci olamazsınız! Murat Kaygısız amatör telsiz kullanımlarındaki lisans zorunluluğunu kaleme aldı.

Eski hackerlardan kim kaldı? Efsanevi hacker Bill Gopser'ı bir de Cansu Topukçu'dan dinleyin.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 88
En / Boy : 21 / 27,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺16,00

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 19 / 26,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2018
₺8,50

Yetkin Düşünce, hakikatin kaynağına yolculuğunda özgürlük ve adalet konularının ardından “Dini Düşüncede Güncelleme” dosyasıyla karşınızda. 2018’in ilk aylarında Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ın bir medya konuşmasıyla gündemi yeniden işgali eden “Güncelleme” sorunu, dergimizde bu sayıda enine boyuna ele alınmaktadır.

Tecdid, ıslah, reform, yenilenme vb. kavramlar eşliğinde daha önce farklı tartışmalar, hiç şüphesiz zaman zaman yapılmıştır. Bu konular gündeme geldiği andan itibaren en dikkati çeken nokta, hemen “reform” kavramının din bağlamında toplumsal algılardaki negatif etkisi devreye sokularak tartışmaların anında kilitlenmesidir. Bu durum taassup sahibi çevrelerin mensupları ve halk üzerinde yaptıkları popülizmde yansımalarını göstermektedir. “Din elden gidiyor” şeklindeki söylemlerin, neyin elden gidecek olduğunu sürekli saklamaları oldukça manidardır.

“Dini düşüncede güncelleme” konusunda yine zengin içerikli yazılar bulacaksınız. Bu bağlamda Mehmet Erdoğan, Esat Aslan, Yıldız Ramazanoğlu, Ayşe Yaşar Ümütlü, Sait Şimşek, Mustafa Öztürk, Mehmet Evkuran, Muhammet Çelik, Muhammet Özdemir, Kadir Canatan, Ahmet Keleş, Yaşar Soyalan, Abbas Pirimoğlu’na dosya konusuna katkıları bağlamında teşekkür ediyorum. Atasoy Müftüoğlu ve Rıza Kurtuluş’un dosya dışı yazıları da oldukça dikkatinizi çekecek. Mülakat bölümümüzde, güncelleme konusunu muhtevi Haşhemi ile yapılan röportajı zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz. Kültür sanat bölümünde Muhammet Ekrem Çavuş’un yazısını okuyacaksınız. Ayrıca kitap kritiği bölümünde, konuyla ilgili kitapların değerlendirmesi yer almaktadır.

Gelecek sayımızın konusu “Ahlak ve Menfaat” olarak belirlenmiştir. Konu ile ilgili katkılarınızı büyük bir ilgiyle bekleyeceğiz. Yetkin Düşünce, hakikate yolculuğunda “yoldan önce yoldaş” anlayışıyla, sizlerin yoldaşlığına her zaman değer vermeye devam edecektir. Gelecek sayıda görüşmek ümidiyle…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 272
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺31,50
1 2 3 ... 13 >
Çerez Kullanımı