İnsan Sevgi Anadolu
İnsan Sevgi Anadolu

İnsan Sevgi Anadolu (9789756791462)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺30,00
İndirimli : ₺22,50
₺3,75 'den başlayan taksitlerle

1930 Gürün doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan yazar 26 yıllık eğitim hizmetlerinden sonra 1976 yılında emekli olmuştur. Öğretmenliğiyle birlikte uzun yıllar gazetecilik yapmış; İzmir Yeni Asır Gazetesi'nde "Eğitim ve Çocuk Sayfası" yönetimini sürdürmüştür. Sivas Madımak faciasından kurtulduktan sonra 14 yapıtı yayımlanmıştır. İnceleme, destan, şiir, oyun, deneme türünde basılmış onbeş yapıt yanında basılmayı bekleyen yapıtlarıyla yazınsal yaşamını sürdürmekte ve kırkiki yıldan beri İzmir Karşıyaka'da oturmaktadır. Ayrıca Cumhuriyet Gazetesi, Kemalizm, Dinde Reform, Forum, Dönen, Çağrı, Nitelik, Dönemeç, Birtur, Gerçek Sanat, Pir Sultan Abdal, Çalı, Minevra, Aydınlık, Bilim ve Ütopya, Aydınca, Çağdaş Türk Dili, Promete, Yeni Biçem, İzmir İzmir, Balıkesir Baro, Müdafaa-i Hukuk, Beşparmak, Tömer Anadili, Gediz, Aksu, Türk Dili Dergisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği dergilerinde araştırma ve yazıları sürmektedir.

İnsanımızın, daha doğrusu insanlığın, yitirdiği sevgiyi bulmasında iyi bir rehber "İnsan Sevgi Anadolu" Zeki Büyüktanır, ozanların dili ile Anadolu insanının sevgisini yüzyıllar ötesinden öylesine güzel süzmüş getirmiş ki; sevgiyi bu denli yoğun yaşayan bir toplumun bu duruma nasıl geldiğine şaşıyor insan.

- Birsen Pekçolak

"İnsan Sevgi Anadolu" özgün bir eser. Geçmişe ait var olan bilgimi derinleştirdi ve pekiştirdi. İlk defa uyuklamadan okuduğum sürükleyici bir eser. Üzerinde çok emek ve zaman harcadığı belli. Teşekkürler Zeki Büyüktanır.

- Jale Özveren

Didaktik şiir; bilindiği gibi didaktik şiirin öncüsü Hesiodos sayılır. (...) Zeki Büyüktanır günümüzün bu değer yargılarına aldırmaksızın art arda didaktik yanı ağır basan şiir kitapları yayımladı. (İnsan Sevgi Anadolu - Düz yazı şiir)

- Abdulkadir Paksoy

"İnsan Sevgi Anadolu" gerçekten saygı uyandıran bir çalışma; çok emek harcanmış. "İnsan Sevgi Anadolu" öğretici yanı ağır basan, ansiklopedik bir yapıt. Seçmeler çok iyi yapılmış. En önemlisi değerlendirmelerin doğruluğu ve özgünlüğüdür. Dil ve anladım da özenli. Geçmişle günümüz, ustalıkla bağlanarak sunuluyor. Bence, bu çok önemli; çünkü yapıtın hem değerini arttırıyor hem de zevkle okunmasını sağlıyor.

- Halil Şahan

Gerçek dostluk ve gerçek merhaba ile tüm insanlığı ve Anadolu'yu kucaklayabilen duygular içeriyor bu yapıt; "İnsan Sevgi Anadolu"

- Esin Ergün

Bana yetki verseler, bu yapıtı okullara ders kitabı olarak koyardım. Çünkü; bu kitap okumaya ve kitaba yaklaştırıyor çocuğu.

- Ali Kaya


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 391
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2002