Toplumun Burçlarla İmtihanı: Teorik ve Gündelik Fragmanlar
Toplumun Burçlarla İmtihanı: Teorik ve Gündelik Fragmanlar

Toplumun Burçlarla İmtihanı: Teorik ve Gündelik Fragmanlar (9786257471244)

0,00


Astroloji kadim bir gelenek olarak algılanabilmektedir. Ancak bu algının dışında astrolojinin magazinsel bir yönü bulunmaktadır. Onun bu yönünü sosyal ilişkilerimizde ve sosyal medyada sık sık karşılaştığımız burç özellikleri, burç yorumları ve burç uyumları oluşturmaktadır. Bu çalışmada burçlara sosyolojik açılardan bakılmaya çalışılmıştır. Hem ülkemizde hem dünyada burçlara karşı duyulan yoğun ilgi, özellikle gündelik hayat sosyolojisi açısından önemli çıkarımlar barındırmaktadır.
Sosyolojik açıdan bireyin kişiliği, toplumsal ortamdan ve sosyal etkileşimden bağımsız düşünülemez. Astrolojiye göre ise kişilik, gök cisimlerinden bağımsız düşünülemez. Buradan hareketle, astrolojinin ve sosyolojinin insanlara ne söylediği ya da insanların astrolojide ve sosyolojide ne bulduğu/bulabileceği oldukça önemlidir.
Varlığına, yokluğuna, gerçekliğine ya da sahteliğine dair ne söylenirse söylensin burçlar, dünya genelinde yaygınlık kazanmış bir alandır. Yaygınlığın anlaşılması için burçların gündelik hayattaki belirleyiciliğine bakmak gerekmektedir. Bu yüzden bu çalışmada burçlara ilgi duyan insanlarla mülakatlar yapılmıştır. Dolayısıyla burçların söz konusu yaygınlığına ve belirleyiciliğine dair anlam ve yorumları kitabımızda bulabilirsiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 202
Ağırlık : 202
En / Boy : 15 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı