Sıfırdan Başlayarak Algoritma ve Programlama Öğrenme
Sıfırdan Başlayarak Algoritma ve Programlama Öğrenme

Sıfırdan Başlayarak Algoritma ve Programlama Öğrenme (9786258410488)

0,00
Fiyat : ₺220,00


Makine çevirmesi, Yüz tanıma, CRM analitiği, Akıllı soru cevaplandırma, Churn/Cross Sell Segmentasyon gibi 60’ı aşkın projede yer aldı. Programlama, aslında yeni bir dildir. Bilgisayar ile konuşabileceğiniz bir dil. Peki aslında, kuralları ve kullanacağı kelimeleri çok kısıtlı olan bu "dili" en kolay en basit nasıl öğrenebilirim? Bir de tabii yüzlerce programlama dili olduğunu düşünürsek, hepsi için tek tek "X dilinde programlama" mı öğrenmemiz gerekiyor? Ben bu kitabı, bu fikrin zıttını yani "sadece programlama temelini öğrenerek" programlama dillerinin kolayca öğrenilebileceğini ispatlamak için yazdım. Programlama, gerçek hayatta başlar. Bu kitapta, bir programlama dilinde yapılabilen hemen herşeyi gerçek hayatta yapabileceğimiz örnekler ile donattım. Kitap içinde, “ÇEVİRME” ifadesi geçen kısımlara dikkat ediniz. Bu ifadelerin geçtiği bölümlerde, bir metnin nasıl programlama diline çevrileceği anlatılmıştır. Bu şekilde, gerçekte yapmak istediğiniz işlemi, bir programlama diline nasıl çevireceğinizi öğrenebilirsiniz.


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 399
Ağırlık : 399
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

Benzer Ürünler

 • Şebeke endüstrileri, kullanıcıların fiziksel bir şebeke sistemiyle birbirlerine ve üreticilere bağlantılı olduğu endüstriler olarak tanımlanmamaktadır. Telekomünikasyon hizmetleri, yazılım ve donanım teknolojileri, enerji üretimi ve dağıtımı, taşımacılık hizmetleri bu tanımlama içinde yer almaktadır. İktisadi anlamda şebeke ürünlerini diğer mal ve hizmetlerden ayıran bazı temel unsurlar bulunmaktadır. Şebeke endüstrilerini diğer endüstrilerden ayıran en önemli özellik, üretimdeki ölçek ekonomilerinin yanı sıra tüketimde de ölçeğe göre artan getirilerin görülmesidir. Şebeke endüstrilerindeki ürünlerin kullanılması, aynı anda başka ürünlerin de beraberinde kullanılmasını gerektirirken, bu ürünlerin tek başına kullanımının sağladığı fayda düzeyi çok düşük olarak karşımıza çıkmaktadır. Şebeke endüstrilerinin temel özelliği, bir malın üretimi veya hizmetin verilebilmesi için birden çok bileşenin gerekmesi ve bileşenlerin birbirleriyle tamamlayıcı olmasıdır. Burada tamamlayıcılık sadece üretim faktörleri veya ürünler arasında değil, hem tüketicilerin kendi aralarında hem de üreticiler ile tüketiciler arasında ortaya çıkmaktadır. Bu çalışmada telekomünikasyon şebekeleri (firmaları) arasındaki rekabet sürecinin Türkiye özelinde analiz edilmesi ve talepte şebeke etkilerinin piyasaların rekabet süreçlerindeki etkileri ortaya konmaktadır.

  Bu derleme çalışmada, farklı disiplinlerden bilim insanlarının, bu döneme ilişkin değerlendirmeleri yer almaktadır. Bu kitap, günümüz Türkiye’sinin dünyadaki yerini anlamak isteyenler için başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Araştırmacıların kavrayışlarına yeni bir pencere açmayı ve yeni çalışmalar için ilham vermeyi umut ediyoruz.


  Basım Ayı/Yılı : 2022
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı :
  Sayfa Sayısı : 208
  Ağırlık : 208
  En / Boy : 16 / 24
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺124,32

 • C++ yazılım dilini ve Arduino programlamayı bir arada öğrenebileceğiniz bu kitapla, Arduino kartlarının kodlanması hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca, bu kitap ile birlikte 25’den fazla örneğin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilir ve 8 farklı özgün proje geliştirebilirsiniz. Kitap içerisinde çeşitli modül ve sensörlerin kullanımına önemle yer verildi. OLED ekranlardan, sıcaklık ve nem sensörünün kullanımına, mesafe sensöründen, Joystick kullanımına kadar detaylarıyla bilgi sahibi olacaksınız.
  Yazım Kuralları (Syntax)
  Değişkenler
  Operatörler
  Standart Girdi ve Çıktı Fonksiyonu
  Koşullu Yapılar
  Döngüler
  Fonksiyonlar
  Kütüphane Kullanımı
  Arduino UNO
  Arduino IDE
  Breadboard (Devre Tahtası)
  Arduino Temel Fonksiyonlar (pinMode, digitalWrite, delay vb.)
  Seri Monitör Kullanımı
  Potansiyometre
  LDR (Işığa Bağımlı Direnç)
  RGB Led
  DHT1 (Sıcaklık ve Nem Sensörü)
  HC-SR04 (Mesafe Sensörü)
  Joystick Kullanımı
  Motorlar (Step, Servo ve DC)
  Buzzer
  4 Birim Dijital Gösterge
  OLED Ekran
  16x2 I2C LCD Ekran
  Röle


  Basım Ayı/Yılı : 2023
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 176
  Ağırlık : 176
  En / Boy : 15 / 21
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺200,00

 • Teknolojinin ve dijital dünyanın gereksinimlerine bağlı olarak günümüz pazarında işletmeler, tüketiciye ulaşabilmek için farklı marka stratejileri geliştirmekte ve bu süreçte markalara kişilik kazandırarak tüketici zihninde kalıcılık yaratmayı ve doğru algıyı oluşturmayı hedeflemektedirler. Bu kitapta; analitik psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung tarafından geliştirilmiş edebiyattan sanata, toplum bilimlerinden eğitim bilimlerine kadar kullanılan arketip kavramının hikâye anlatıcılığı ile desteklenerek marka hikâyelerinin markalaşmadaki yeri gözlemlenmiştir. Ayrıca marka kurucu hikayeleri arketip kavramı ile birlikte hikâye anlatıcılığı özelinde ele alınmış ve bu çerçevede hikâye kuramcısı Christopher Booker'ın Yedi Temel Hikaye Örgüsü: Neden Hikâyeler Anlatırız temelinde incelenmiştir. Teknoloji dünyasında internete ve teknolojiye yatırım yapan marka hikâyeleri, Jennifer Aaker'ın marka kişilik ölçeğine alternatif olarak Mark ve Pearson tarafından Gustav Jung'un temel kuramlarına dayanarak geliştirilmiş on iki temel arketip modeline uyarlanarak incelenmiştir. Bir iletişim unsuru olan halkla ilişkiler ve edebiyat alanında yer alan hikâye anlatıcılığı harmanlanarak marka oluşumuna fayda sağlayabilecek bir hikâyeleştirme model önerisi ortaya konmuştur.


  Basım Ayı/Yılı : 2022
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 192
  Ağırlık : 192
  En / Boy : 16 / 24
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺99,00

 • Öğretmenlerin, eğitim sürecinde zamanın geçerli teknolojik olanaklarından yararlanmaları gerekmektedir. Eğitim amaçlı kullanılabilen yazılım veya donanımlar kısaca öğretim teknolojileri olarak adlandırılabilir. Bu teknolojiler öğrenme ortamlarının fiziksel ve zamansal sınırlarını ortadan kaldırarak öğrencilerin zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde öğrenmelerine olanak sağlayan teknolojilerdir. 

  Öğretmenlerin eğitim sürecinde öğrencilerin öğrenme sürecini kolaylaştıran, öğrenmeyi daha etkili ve etkin hale getiren araçların tasarımı, seçimi ve kullanımına dair yeterliliklerini geliştirmeleri de büyük önem taşımaktadır. Öğretmenlerin kendilerini yenilikçi ve gelişmeye açık olarak tanımlayan eğitim çalışanları olmaları bu kitabın hazırlanmasında yazarları cesaretlendirmiştir.


  Basım Ayı/Yılı : 2023
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 393
  Ağırlık : 393
  En / Boy : 15,5 / 23,5
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺144,00

 • Son yıllarda bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yaşanan gelişmeler, dijital dönüşüm çalışmaları ile birlikte bir çok hizmetin dijital ortama taşınması, yapay zeka, makine öğrenmesi, robotik/mekatronik çalışmaları, akıllı sistemler ve metaverse gibi yeni teknolojilerin bir çok alanda gelişmesi ile birlikte artık hayatın her alanında insan ve teknoloji etkileşimi yoğun bir şekilde görülmektedir. Bu süreç aynı zamanda engelli bireylerin temel Hakları olan eğitime, sağlık hizmetlerine, e-devlet hizmetlerine, bilgiye, medya unsurlarına, kısacası hayatın her alanına eşit bir şekilde erişebilmeleri açısından oldukça önemli bir kapı açmaktadır. Teknoloji tüm insanlıkla birlikte engelli bireylere de yeni ve erişilebilir bir yaşam fırsatı vermektedir. 
  Kitapta farklı engel gruplarına ve farklı ihtiyaçlara yönelik olarak yapılmış, araştırmacıların engelsiz bilişimi içine alan faktörleri daha net anlamasını sağlayabilecek ve farklı örneklerle zenginleştirilmiş bölümler yer almaktadır.


  Basım Ayı/Yılı : 2023
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 294
  Ağırlık : 296
  En / Boy : 16 / 23,5
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺162,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı