Selen Teyzenin Maceraları Kuzey Işıkları
Selen Teyzenin Maceraları Kuzey Işıkları

Selen Teyzenin Maceraları Kuzey Işıkları (9786257407106)

0,00
Yayinevi : Abaküs Kitap


2019 yılında Mülkiye’den mezun olan Yıldırım, aynı sene Rus Evi Ankara tarafından sağlanan yükseköğrenim bursunu kazanarak Rusya’da yüksek lisans eğitimine başladı. 2021 yılında başkent Moskova’da bulunan Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisans programını onur öğrencisi olarak tamamlayan Nurselen Tamer Yıldırım kızıl diploma alarak mezun olmuştur. Hali hazırda aynı üniversitenin Dünya Ekonomisi bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan başarılı bursiyerimiz, yaklaşık dört yıldır her iki ülke arasında gerek kültürel faaliyetlere, gerekse iş dünyasına ilişkin organize edilen pek çok farklı etkinlik ve projede Türkiye’yi ve Rusya’yı etkin bir biçimde temsil etmektedir.
Edebiyata olan kişisel ilgisini Türkiye ile Rusya arasındaki müşterek işbirliği çalışmalarına katkı yapmak maksadıyla öne çıkarmak isteyen Yıldırım, bu bağlamda Rusça ve Türkçe olarak geçtiğimiz yıl kaleme almaya başladığı çocuk kitabının basımı için yakın çevresiyle ortak bir proje geliştirdi. Türkçe ve Rusçanın bir arada bulunduğu ve Rusya’nın Murmansk şehrindeki Kuzey Işıkları ile kentin tanıtımını gerçekleştirebileceği bir eser ortaya koymak isteyen bursiyerimiz sonunda bu amacına da ulaştı.
Görselleri Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu Bengisu Suğür tarafından suluboya ile hazırlanan Selen Teyze’nin Maceraları – Kuzey Işıkları adlı eser, okuyucu kitlesi olarak kitabın başkahramanına adını veren yazarın yeğeni Selen ile Rus–Türk karma ailelerde dünyaya gelen ve ortak kültür atmosferinde büyüyen tüm çocukları hedeflemektedir.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 36
Ağırlık : 36
En / Boy : 22 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı