Siber Güvenlik Terimleri Sözlüğü

Şu anda elinizde Türkiye’nin en büyük siber sözlüğünü tutmaktasınız. Bu sözlük hem kolleksiyonunuz için benzersiz bir parça hem de sürekli olarak yanınızda bulundurabileceğiniz el altındaki pratik kaynağınız olacak. Ayrıca sözlüğümüzde Türkçesi bulunmayan birçok terimi de Türkçeleştirerek literatürümüze yeni tanımlar kazandırıyoruz.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 144
Ağırlık : 144
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺84,70

Siber Güvenlik Terimleri Sözlüğü

Bu kitap, kendi alanında eşi benzeri olmayan büyüklükte bir çalışmanın eseridir. İçerisinde, siber güvenlik altında incelenen her alanın neredeyse her noktasına değinmiş olduğumuzu göreceksiniz. Bu çalışmamız sizin gelişiminiz ve siber güvenlik alanında ilerlemeniz açısından en büyük yardımcılarınızdan birisi olacak, çalıştığınız her an yanınızda bulundurmak isteyeceksiniz.

İÇİNDEKİLER:

VirtualBox ile Kali Linux Kurulumu 

Araçların Kurulumu ve Detaylı Bilgiler 

SNIFFING AND SPOOFING (KOKLAMA VE ADRES SAHTECİLİĞİ)

EXPLOITATION TOOLS (SÖMÜRÜ ARAÇLARI)

FORENSICS TOOLS (ADLİ BİLİŞİM ARAÇLARI)

INFORMATION GATHERING (BİLGİ TOPLAMA)

MAINTAINING ACCESS (ERİŞİMİ SÜRDÜRMEK)

PASSWORD ATTACKS (PAROLA SALDIRILARI)

REPORTING TOOLS (RAPORLAMA ARAÇLARI)

REVERSE ENGINEERING (TERSİNE MÜHENDİSLİK)

STRESS TESTING (STRES TESTİ)

DİNLEME & SIZMA

VULNERABILITY ANALYSIS (GÜVENLİK AÇIĞI ANALİZİ)

WEB APPLICATIONS (WEB UYGULAMALARI)

WIRELESS ATTACKS (KABLOSUZ SALDIRILAR)


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 312
Ağırlık : 312
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺111,65

 Intro

Currently, I am in Buellton, a small town in the Valley, in California, resting and taking some time off after an intense training schedule in Washington DC, and afterwards, Miami. I am at a beautiful house in the beautiful valley, enjoying the view while writing these words.

I have already written 7 books (they are in my native language, Turkish). Therefore I am not a stranger to writing. However, now focusing on making an international career as a speaker & author, I have decided to write my 8th book in the lingua franca, English.

That is because I am a world citizen and I want to be able to inspire everyone in the world. And delivering your knowledge in English is one of the keys to that.

This book will be on productivity. 

It will not be a book where I will constantly advise you to work hard, long hours, exhaust yourself, die for what you do, and all that. It will not be like one of the motivational Youtube videos where a thick-voiced man yells at you to wake up at 04:00 a.m. every day and hustle all the time.

This book will be about my story and experience on how I am trying to be and remain productive; while at the same time making sure that I am taking care of myself enough.

And I will not tell you to do anything. I will just share what I do and how it works for me. You are free to take whatever you want from my experiences.viii 

I will try to be concise, sincere, to the point, and somewhat entertaining.

This book probably will not be perfect (and maybe it will be far from it). But as a 34-year-old trainer, speaker, author, entrepreneur, and traveler, I will do my best to share everything that I know, to the best of my efforts.

Today is the 27th of July, 2021. I plan to write 1-2 pages every day and get this book done in a maximum of 3-4 months (so the book will be around 120-150 pages).

 

INDEX

Chapter 1: About Me

Chapter 2: About You

Chapter 3: About This Book 

Chapter 4: What Is Productivity? 

Chapter 5: Start With Why 

Chapter 6: What Is Success?

Chapter 7: What Do We Need To Do To Be Productive?

Chapter 8: Managing Our Time & Ourselves

Chapter 9: Communication & Expressing Ourselves

Chapter 10: Managing and Embracing Our Stress

Chapter 11: Knowing Ourselves

Chapter 12: Being A World Citizen 

Chapter 13: The Dumbfounded Myth of Happiness 

Chapter 14: About Money and Abundance Mindset 

Chapter 15: The Power of Visualization 

Chapter 16: The Power of Habits 

Chapter 17: The Power of Doing Nothing 

Chapter 18: Is Productivity An End Goal? 

Final Chapter: Your Journey Is Just Beginning 

Final Chapter No 2. On Being Productive (by Guest Authors) 


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 136
Ağırlık : 136
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺57,75

2019 yılında Mülkiye’den mezun olan Yıldırım, aynı sene Rus Evi Ankara tarafından sağlanan yükseköğrenim bursunu kazanarak Rusya’da yüksek lisans eğitimine başladı. 2021 yılında başkent Moskova’da bulunan Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisans programını onur öğrencisi olarak tamamlayan Nurselen Tamer Yıldırım kızıl diploma alarak mezun olmuştur. Hali hazırda aynı üniversitenin Dünya Ekonomisi bölümünde doktora çalışmalarına devam etmekte olan başarılı bursiyerimiz, yaklaşık dört yıldır her iki ülke arasında gerek kültürel faaliyetlere, gerekse iş dünyasına ilişkin organize edilen pek çok farklı etkinlik ve projede Türkiye’yi ve Rusya’yı etkin bir biçimde temsil etmektedir.
Edebiyata olan kişisel ilgisini Türkiye ile Rusya arasındaki müşterek işbirliği çalışmalarına katkı yapmak maksadıyla öne çıkarmak isteyen Yıldırım, bu bağlamda Rusça ve Türkçe olarak geçtiğimiz yıl kaleme almaya başladığı çocuk kitabının basımı için yakın çevresiyle ortak bir proje geliştirdi. Türkçe ve Rusçanın bir arada bulunduğu ve Rusya’nın Murmansk şehrindeki Kuzey Işıkları ile kentin tanıtımını gerçekleştirebileceği bir eser ortaya koymak isteyen bursiyerimiz sonunda bu amacına da ulaştı.
Görselleri Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu Bengisu Suğür tarafından suluboya ile hazırlanan Selen Teyze’nin Maceraları – Kuzey Işıkları adlı eser, okuyucu kitlesi olarak kitabın başkahramanına adını veren yazarın yeğeni Selen ile Rus–Türk karma ailelerde dünyaya gelen ve ortak kültür atmosferinde büyüyen tüm çocukları hedeflemektedir.


Basım Ayı/Yılı : 11/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 2
Sayfa Sayısı : 36
Ağırlık : 36
En / Boy : 22 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺69,30

Tospaa Kodlama Girişimi sizleri Tospaa'nın cesaret, dayanışma ve dostluklarla dolu dünyasına davet ediyor. Tospaa'nın hayallerine kavuşmak için çıktığı bu yolculukta ona eşlik edecek, yeni arkadaşları ile tanışacak ve türlü engelleri birlikte aşacaksınız.


Basım Ayı/Yılı : 6/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 48
Ağırlık : 48
En / Boy : 22 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺53,90

Türkiye’deki pek çok bilim merkezinin ve bilim temalı uluslararası projelerin konsept tasarım, üretim ve yönetim süreçlerine danışmanlık veren Samet Tuna ile oyunculuk ile bilim alanını birleştirerek yenilikçi bilim iletişimi etkinlikleri tasarlayan Onur Berk Arslanoğlu’dan bilim iletişiminin tüm unsurlarını pratik yol haritaları ile birleştiren kılavuz niteliğinde bir çalışma.

Bilime Dokunmak; “Bilim iletişimi nedir? Bilim-toplum ilişkisinin tarihsel gelişimi nasıldır? Günümüzde nasıl yorumlanmalıdır? Bilim etkinlikleri nasıl tasarlanmalı ve nasıl uygulanmalıdır? Bilim merkezi ve bilim festivali kavramları nelerdir? Bir bilim merkezi nasıl kurulur? İlgi çekici konseptler nasıl geliştirilir? Bilim merkezlerini sürdürülebilir kılacak yönetimsel ipuçları nelerdir?” sorularının yanıtlarını; fen bilgisi öğretmenleri, bilim merkezi profesyonelleri, bilim iletişimi alanında çalışma yapan ve bu alana ilgi duyan herkes için bir araya getiriyor.

İçindekiler:

BİLİM İLETİŞİMİ

Bilim Ve Toplum İlişkisi /Bilim İletişimi Yaklaşımları / Bilim İletişimi Etkinlikleri    / Bilim Atölyesi /Bilim Tiyatrosu /

Bilim Gösterisi / Bilim Söyleşisi / Sokakta Bilim Performansı / Oyunlaştırma / Role-Play Etkinlikleri /Bilim Yayıncılığı

Bilim Yarışmaları / Avrupa Bilim Etkinlikleri Birliği, EUSEA


BİLİM MERKEZLERİ

Bilim Merkezi Hakkında / Bilim Merkezlerinde Bulunan Alanlar / Bilim Merkezi Kurulması Hakkında


BİLİM FESTİVALİ

Bilim Festivali Hakkında  /  Tema   / Ziyaretçi Profilleri    / Fonlama – Bütçe / Alan - Yer    / Lojistik /

Aktiviteler – Program / Gönüllülük / Pazarlama Faaliyetleri /Cenova Bilim Festivali Örneği

Einstein Adası: Bilim İletişiminin Woodstock’ı / Bilim Festivalleri: Konya Bilim Festivali Örnekleri

Bilim Şenliğinde Gönüllü Olmak! / Okulda Bilim Etkinlikleri / Türkiye Bilim İletişimi Haritası

EKLER    

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Bilim Merkezleri    

Türkiye’nin Bilim Festivali Haritası Şehirler Ve Tarihleri)

Bilim İletişimi Çatı Örgütleri

Bilim İletişimi Etkinlik Hizmeti Sunan Kurumların Listesi

Bilim İletişimi Ekipmanları Sunan Firmalar Listesi

4006 Tübitak Proje Yazma Rehberi

Deney Düzeneği Üreten Firmalar Listesi


Basım Ayı/Yılı : 5/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 288
Ağırlık : 288
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺115,50

Annesi Ada’ya Londra’dan oyuncak bir otobüs getirir. Ada hediyesini çok beğenir ve tüm gün otobüsü ile oynar. Akşam olup uykuya dalınca; Otobüs, Ada’yı rüyasında eğlenceli ve maceralı bir Londra gezisine götürür. Sen de gezip öğrenerek, sihir yapıp eğlenerek Ada ve Otobüs ’ün bu heyecanlı gezisine katılmak ister misin?


Basım Ayı/Yılı : 3/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 22 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : Kuşe
Cep Boy Durumu : 0
₺26,95
Yazılım Test Mühendisliğine

Proje Yönetim Süreçleri ile Yazılım Test Mühendisliği, yazılım proje yönetimi ve süreçleri, yazılım yönetim ve süreçleri ile başlayan ve yazılım test yönetimi süreçleri ile ilişkilendirilerek yazılım test yönetiminin baştan sona detaylı anlatıldığı bir başucu kaynağıdır. 

Kitabımız, “Yazılım test mühendisliği” alanında yeni yetişen gençlere, yazılım test mühendisliği alanında profesyonel olarak ilerleyen veya profesyonel olarak ilerlemek isteyen kişilere önemli bir yardımcı kaynaktır.

 

İÇİNDEKİLER:

Yazılım Proje Yönetimine Bakış 

TMMI-Test Olgunluk Modeli Yaklaşımı  (Test Maturity Integration Model) 

Yazılım Test Mühendisliğine Giriş

Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü (SDLC) ve Süreçleri

Yazılım Test Yaşam Döngüsü (STLC) Süreçleri ve Yazılım Testinin Yönetimi

Proje Süreçlerinin Başarılı Yönetilmesinin Önemi

Sürüm Yönetimi (Release Management) ve Önemi

Yazılım Test Yönetim Uygulamalarının Kullanılması ve Süreç Yönetimi

Yazılım Test Çeşitleri

Hata Tabanlı Test 

Deneyim Tabanlı Test

Risk Tabanlı Test

Fonksiyonel Manuel (Functional Manual) Testler

Bilgi Güvenlik Testleri (Security Testing)

Güvenilirlik Testi (Reliability Testing) 

Performans Testi (Performance Testing)

Hata Yaşam Döngüsü (Defect Life Cycle) ve Yönetiminin Yapılması

Yazılım Test Otomasyonu

Manuel Test mi, Otomasyon Testi mi?


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 168
Ağırlık : 168
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺92,40

Kitabımızda bilgi güvenliği konusuna detaylı olarak yer verilmiş olup Bilişim hukuku ve bağlı olduğu kanunlar yer almaktadır. 

Sektörde yeni yetişen gençlere, bu alanda profesyonel olarak ilerleyen veya profesyonel olarak ilerlemek isteyen kişilere önemli bir yardımcı kaynaktır.

İÇİNDEKİLER:

Bilgi Güvenlik Testleri (Security Testing) 

Bilgi Güvenlik Testleri (Security Testing) 

Sızma (Penetrasyon) Testi Nedir? 

Sızma (Penetrasyon) Testini Kimler Yapar? 

Sızma (Penetrasyon) Test Sertifikaları

Sızma (Penetrasyon) Testi Yöntemleri

Sızma (Penetrasyon) Test Türleri 

Sızma (Penetrasyon) Testi Aşamaları 

Güvenlik Testlerini Planlamak

Tipik Yazılım Güvenlik Tehditleri

Güvenlik Testi Yaklaşımı 

Sızma (Penetrasyon) Testlerinde Kullanılan Hazır Programlar 

Güvenlik Testi için Araçlar

Bilişim Suçları 

Bilişim Suçları Nelerdir? 

Bilişim Hukuku 

Türkiye’de Bilişim Hukuku 

Bilişim Sistemine Girme Suçu


Basım Ayı/Yılı : 2/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺77,00
Bir Gezginin Hikayesi

Bir Dünya Vatandaşı Olmak

Öncelikle, hepimizin bu terimden aynı şeyi anladığından emin olmak adına “dünya vatandaşı olmak’’ nedir, onunla başlayayım.

Herkes için farklı bir anlam taşıyabilecek dünya vatandaşlığı benim için şu anlama geliyor:

İnsanlara nereden geldiğine, dinine, diline, ırkına bakmadan, insan oldukları için değer vermek.

Ve yaşadığın hayatı istediğin yerde, istediğin kadar kalarak, yaptığın işi senin hizmetine ihtiyacı olan herkese sunarak yapmak.

Sınırların, bölgelerin, ulusların ötesinde düşünebilmek ve tüm insanlığa faydaya odaklanmak.

Bütün tüm bu saydıklarımı yapabilecek donanıma sahip olabilmek; kişisel, profesyonel, enerjisel ve dil donanımına.

Ben kendimi bir dünya vatandaşı olarak görüyorum. Bu topraklarda doğdum ve Türk kimliğim benim önemli bir parçam.

Fakat ne yaparsam yapayım her zaman kendime şu soruyu soruyorum:  Yaptığım işi dünyadaki 7 küsur milyar insana nasıl sunabilirim?

Her gün bu soruya cevap bulma niyetiyle kendimin daha iyi bir versiyonunu yaratmaya ve bunu yaparken de kendimden daha büyük bir amaca hizmet etmeye çalışıyorum.

Benim için bir dünya vatandaşı olmak bu anlama geliyor.

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, özünde bir seyahat kitabı. 2017’den itibaren gerçekleştirdiğim seyahatlerimi ve oradaki tecrübelerimi anlattığım bir seyahatname.

Seyahat etmek bir dünya vatandaşı olmanın büyük bir parametresi olduğundan ötürü bu kitaba, insanlara bir dünya vatandaşı olmalarında gerekli donanımları kazanmalarına yol göstermeye çalıştığım “Kaçış Planı’’ isimli eğitim serimle aynı ismi vermeye karar verdik.

Çünkü seyahatlerim ve tüm yaptıklarım özünde aynı amaca hizmet ediyor: Kendisine, ailesine, ülkesine, yaşadığı kıtaya ve dünyasına katkı sağlamaya çalışan bir dünya vatandaşı olmak ve bunu yapmak isteyen başka insanlara yol gösterebilmek.

Umarım bu kitap bir nebze de olsa, bir dünya vatandaşı olma yolunda size yol gösterir.


Basım Ayı/Yılı : 1/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 400
Ağırlık : 400
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺77,00
Veritabanı Yönetimine Giriş

Oracle Veritabanı ile çalışacak olanlar için temel öğrenim kılavuzu olacak şekilde tasarlanan kitap 2 ciltten oluşuyor: Birinci cilt, veritabanı temel kavramlar, sunucu donanım kavramları, kurulum, konfigürasyon ve veritabanı yönetimine giriş konularını kapsıyor. İkinci cilt ise veritabanı yönetimini detaylı bir şekilde kapsıyor. Kitapta Oracle veritabanının Windows üzerinde kurulumunun yanı sıra Linux üzerinde de kurulumu, konfigürasyonu ve yönetimi ekran görüntüleriyle olabildiğince sade bir biçimde anlatılıyor. Öğrenmenin en güzel yöntemi uygulayarak öğrenmektir düşüncesinden yola çıkılarak özellikle ekran görüntülerine ve uygulamalara önem verilen bir anlatım tarzı öne çıkartılıyor.


Basım Ayı/Yılı : 6/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 472
Ağırlık : 472
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺111,65
Uzaktan Eğitimin Yol Haritası

Eğitimde dönüşüm çoktan başladı
Büyük değişimler krizlerden doğar. Koronavirüs pandemisi de eğitimde büyük bir değişimi tetikledi. Bu değişim, dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün ivme kazanıyor. Geç kalanlar treni yakalayamayacak. Uzaktan eğitime hızlı uyum sağlayan, altyapı yatırımı yapan ve dijital teknolojilerin kullanımı konusunda entelektüel birikime değer veren eğitim kurumları ayakta kalacak. Dijital uçurum ise derinleştikçe derinleşecek. Bu durumdan ise hiç şüphesiz en çok çocuklar etkilenecek.
• Bizi önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde neler bekliyor? 


Basım Ayı/Yılı : 6/2020
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 128
Ağırlık : 128
En / Boy : 14 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺57,75

R’nin Gücü İle Keşfedin

Bu kitap, parametrik olmayan istatistik analiz yöntemlerini örnekler ve uygulamalarla anlatan bir öğrenme ve başvuru kaynağıdır. Kitap, araştırmacıların amacına uygun yöntemleri seçebilme ve uygulayabilmelerini kolaylaştıran bir yaklaşımla yazılmıştır. Bu kitapta parametrik olmayan istatistik analizler R ile yapılmaktadır. R, istatistiksel hesaplama ve grafik işleme için en popüler analiz ve yazılım ortamıdır. Onaltıbin civarında paketi ile veri biliminde hemen her ihtiyaca cevap verebilen bir özgür yazılım olan R, parametrik olmayan istatistik yöntemler açısından da çok güçlüdür. R aynı zamanda bir programlama dili olup kendi istatistik uygulamalarını geliştirmek ve teorilerini test etmek isteyen veri bilimcileri ve araştırmacılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kitap parametrik olmayan istatistik yöntemlerle ilgili olarak bu tür programlama örneklerini de sunmaktadır.

 


Basım Ayı/Yılı : 9/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 536
Ağırlık : 536
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺100,10

Çocuklar İçin Güvenli İnternet

Bilgisayar oyununa mola verip, Nana’nın maceralarını okumaya ne dersin?

Çocukların son zamanlarda çok vakit geçirmeye başladığı teknolojik cihazları kullanırken sağlıklarına da dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi edindirmek üzere yazılmış bu masal kitabı çocuğunuzun başucu kitabı olacak.


Basım Ayı/Yılı : 5/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 24
Ağırlık : 24
En / Boy : 22 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺26,95

Teknolojinin hayatımıza sunduğu bütün yeniliklerin aynı oranda istismara açık olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Siber saldırılar, teknolojinin sunduğu bu yeniliklerin zafiyetlerinden yararlanarak kişi, kurum ve devletlere ait hassas verilerin çalınmasına sebep oluyor. İnternet olarak bildiğimiz evrensel bir ağda gerçekleşen tüm bu olayların temelini yani “Ağ Paketlerini” inceleyerek olayları, saldırıları analiz ederek saldırganlara dair önemli bilgiler elde edebiliriz. Siber saldırılara dair ağ adli bilişim yöntemlerini kullanarak delillere, oradan suçlulara ulaşabiliriz.

Elinizdeki bu kitap siber saldırılara dair ağ üzerinde var olan kanıtlara ulaşmayı, saldırıları-uygulamaları analiz etmeyi sağlayacak bilgiyi ve yöntemleri esas alarak “Ağ Adli Bilişim” yolunda araştırma yapan okurlara yardımcı bir kaynak olacaktır.


Basım Ayı/Yılı : 1/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 248
Ağırlık : 248
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺84,70

Tüm Yönleriyle Endüstri 4.0 Alt Yapısı

Bu kitap özellikle sanayide, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde Endüstriyel Haberleşme ağlarına yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Bu bağlamda, kitap sadece Endüstriyel Haberleşme konusuna yeni başlayanları değil, aynı zamanda Endüstriyel Haberleşme eğitimi veren öğretmenleri de göz önünde bulundurarak hazırlandı. Özellikle endüstriyel haberleşmeye yeni başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca şekil ve örnek yapılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır. Her uygulama adım adım ve resimlerle anlatılmıştır. Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde endüstriyel haberleşme becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 1/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺127,05

Bu kitap dünyanın en yaygın Bilgisayar Destekli Tasarım ve Çizim Programı AutoCAD’e yeni başlayanlar ya da başlangıç düzeyinde olup kendisini geliştirmek isteyenler için temel bir başvuru kılavuzudur. Kitabın Gökalp Baykal ve Murat Öğütlü tarafından hazırlanmış içeriği okuru giriş seviyesinden orta seviyeye çıkarma amacı göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve Tuncay Bakkal tarafından oluşturulmuş eğitim videolarıyla desteklenmiştir.

Elinizdeki kitap, tasarım ve çizimlerin bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Çizim programı AutoCAD yazılımının 2019 sürümü ile teknik çizimlerinizi yapmanızı sağlayacaktır.Bu kitap sayesinde AutoCAD ile çizim yapmak, daha önce yapılanları revize etmek, tasarımınızı gerçeğe dönüştürmeden önce ekrand a görmek, istediğiniz ölçekte çıktı almak, çizdiğiniz nesnelere renk atayabilmek, farklı çizgi tipleri kullanabilmek ve farklı desenlerde taramalar gerçekleştirebilmek için gerekli komutları öğrenebileceksiniz.

Kitap size, yapmış olduğunuz çizimler üzerine koyabileceğiniz ölçülendirme komutlarını, çizim üzerine eklenen gelişmiş yazı formatlarını, AutoCAD içerisine tablo ekleme ve oluşturma komutlarını öğrenmeniz için kaynak sağlayacaktır. AutoCAD’in önemli komutlarından biri olan Parametrik İlişkilendirme ile çizgilerinizi birbirlerine bağlayacak ve sabit ölçülerde gelişmiş fonksiyonlar ekleyebileceksiniz. Böylece resimlerinize revizyon yaparken belirli bir kısmı değiştirdiğinizde diğer kısımların da otomatik olarak değişmesini sağlayabileceksiniz. Kitabın içeriğinde; AutoCAD 2019 ile 2 boyutlu çalışma alanı ve Temel 3D tanıtılmakta ve komutların yerleri gösterilmektedir.

AutoCAD 2019, teknik resim ile ifade edilmeye müsait olan tüm sektörlerde kullanılan en etkin çizim araçlarından biridir. Gerek yeni oluşturulan, gerekse değiştirilmesi düşünen ürün ya da nesnelerin resimsel olarak ifade edilmesi sürecinde, öncelikle teknik resmin ve beraberinde AutoCAD programının yeri son derece önemlidir.

İçindekiler

AutoCAD ile Yola Çıkmak
Temel İşlemler
AutoCAD’in İçinde
Çizime Başlamak
İki Boyutlu Çizim Araçları
Select: Nesneleri Seçmek
Nesneleri Düzenlemek
Hızlı Düzenleme – Grip Editing
Nesne Özellikleri
Çizgiler, Renkler ve Katmanlar
Hatch: Tarama
Text: Metin Eklemek
Table: Tablo Oluşturmak
Dimension: Ölçülendirme
Block: Blok Nesneleri
AutoCAD 2019’daki Yenilikler
Xref: Dış İlişkiler
Paftalarla Çalışmak
Çizimi Kâğıda Dökmek
Yararlı Araçlar
Ayarların İç Dünyası
AutoCAD Classic Çalışma Ortamını Oluşturmak
Grafik Performansını Artırmak

Video Eğitim İçeriği

Çizim Yöntemleri
Draw Komutları
Modify Komutları
Bilgilendirme Komutları
Detay Komutları
Çizim Ayarları
Yayınlama Komutları
3 D Modelleme Komutları
Render Komutları


Basım Ayı/Yılı : 1/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 812
Ağırlık : 812
En / Boy : 17 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺169,40

Üstün yetenekli olduğunuzu hayal edin. Kadifemsi bir gecede gökyüzünde parlak bir yıldız gibi göze çarpmak mı istersiniz yoksa yeteneklerinizi kamufle ederek gizlemek mi?

Gelin ve her biri kendi alanında yetenekli 5 eğlenceli çita yavrusunun dünyasına giriş yaparak maceralarına katılın. Meraklarını, öğrenme güdülerini, yaratıcılıklarını, kamufle etme davranışlarını, mükemmeliyetçiliklerini, işbirliğini, esnekliği ve kendine güvenmeyi nasıl ifade ettiklerini görün.

Hikâyeler bakış açısını zenginleştirici özelliktedir, hem öğretmenlerin hem de ebeveynlerin mutlu, kendine güvenen, üstün yetenekli çocuklar yetiştirmesine yardımcı olacak niteliktedir.

5 kitaplık seri özellikle üstün yetenekli çocukları onaylamak için yazılmıştır. Hikayeler çok katmanlıdır ve çocukla birlikte büyümek için tasarlanmıştır. Her kitap farklı bir alanda üstün yeteneğe ve aşırı duyarlılık alanına sahip çita yavrusunun hikâyesini anlatmaktadır. Yavrular dünyalarını oyun oynayarak keşfederler. Bu keşifler açık ve basit bir şekilde ifade edilmiştir ancak, etkileri ve mesajları oldukça karmaşıktır.

Çita Ailesi kitap serisinin bir uzantısı olarak hikâyeleri yorumlamak ve ifade özgürlüğünü geliştirmek için her bir karakter için hazırladığımız kartları kullanabilirsiniz.

Çocukların Seçimi bölümünde, hikâyenin arka planındaki fikirleri genişletmekte; çocuklara yaratıcılıklarını teşvik ederek meşgul olabilecekleri etkinlikler sunmaktadır.

Yetişkinler için yazılmış Ebeveyn ve Eğitmen sayfaları, üstün yetenekli çocukların düşünme biçimlerinden bazılarına dikkat çekerek hikâyenin amacını açıklamaktadır. Açıklamalardan sonra yer alan Düşünme Zamanı ve Hedef Düşünceler başlıkları altında üzerinde durulması gereken noktalar yer almaktadır.

Birlikte Konuşun başlığı ise sürekli olarak yenilenebilecek tartışmalar oluşturmak için tasarlanmış birkaç soru listelemektedir.

Son sayfada yer alan Soy Ağacı, çita yavrularının her birinin yetenek alanlarını vurgulayarak belirgin özellikleri ile ayırt etmektedir.

Keyifle okumanız, keşfetmeniz ve tartışmanız dileğiyle!


Basım Ayı/Yılı : 3/2019
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 160
Ağırlık : 160
En / Boy : 30 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺192,50

İş hayatında kazanmak, satır aralarında büyük resmi görüp anlamak demekti. Kariyerimizin ne kadarını yönetiyoruz? Tam hazır hissederken ve tüm şartlar olgunlaşmışken istediğimiz yolu açık bir şekilde neden önümüzde bulamıyoruz? FY Cosmetics’teki pazarlama yöneticileri Özge, Gülnur ve Sertan, ekipleriyle beraber iş yaşamının zorluklarını yönetmeye çalışırken, bir yandan da şirket için çok önemli bir geceye hazırlanacaklardı. Finale doğru hem işteki planları hem de özel hayatlarındaki dengeler karmaşık bir hal alacak, kimin kazandığının son ana kadar belli olmayacağı bir yarışa gireceklerdi. Bu yolculukta her biri yaşanan olayların satır aralarını okumaya çabalayacak; adalet, rekabet ve strateji kavramlarını sorgulayacak ve iş hayatlarının kimin kontrolünde olduğunu bulmaya çalışacaklardı. Görünen oydu ki, iş hayatında hiçbir şey göründüğü gibi olmayacak ve oyunun kurallarını belirleyen güç elindeki kartları her seferinde yeniden dağıtacaktı.


Basım Ayı/Yılı : 6/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 256
Ağırlık : 256
En / Boy : 13,5 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺61,60


Çocukların ve gençlerin dünya vatandaşları olmalarına vesile olmayı amaçlayan ''Rafa'nın Küresi'' serimiz Rafa’nın kız kardeşi Sara’nın maceraları “Sara’nın Küresi-1” ile devam ediyor. Sara abisinden ve dedesinden ona kalan küre ile Özbekistan, Romanya, Danimarka ve daha nice ülkenin insanlarıyla tanışıp o ülkelerin kültürlerini tanıyor. Bu neşe dolu gezinin tek bir sorunu var, o da ülkelerin biricik eserlerine zarar veren Vandal! Vandal, Sara ve Gezbot’un macera dolu hikâyesinin ilk kitabı şimdi tüm kitapçılarda! 

86 ülkeye giden gezgin Perçin İmrek'in seyahatlerinden ilham alınarak yazılan ''Sara'nın Küresi-1'', Edanur Çilesiz ve Perçin İmrek tarafından kaleme alınmış, Berra Erkan ve Elif Uzbilek tarafından rengarenk çizimlerle süslenmiştir.


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 52
Ağırlık : 52
En / Boy : 22 / 22
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺57,75

Revit Architecture, öncelikle mimarlara yönelik hazırlanmış bir mimari uygulama yazılımıdır. Ancak mimarlık dışında inşaat sektörünün diğer kollarına da rahatlıkla hizmet verecek özelliklere sahiptir. Revit’in hizmet alanını kısaca görelim: 
• Mimarlar    
• İç mimarlar 
• Peyzaj mimarları     
• İnşaat mühendisleri 


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 955
Ağırlık : 955
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0
₺173,25

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 140
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2019
₺96,25

Tabletinle oynamadan önce Susi ve Tablet Tobi’nin hikâyesini okumaya ne dersin?

Çocukların üçte birinin yürümeyi ya da konuşmayı öğrenmeden önce tablet kullanmayı öğrendiği çağımızda, tablet kullanma konusunda bilinç oluşturmak üzere yazılmış bu masal kitabı çocuklarınız için başucu kitabı olacak.

Teknolojinin gelişimi hayatımızda büyük değişikliklere yol açtı. Tabii ki bu durum yalnızca yetişkinlerin değil, çocuklarımızın da hayatını çok değiştirdi. Peki bu değişiklik, onların ruhsal ve bedensel sağlığı açısından ne kadar yararlı?

Artık çocukların büyük bir kısmının kendisine ait tableti bulunuyor. Tableti olmayan çocuklar ise kendilerini eksik hissediyor ve ailelerinden tablet alınmasını talep ediyor. Bir tablete sahip olunca da hayatlarına dijital ekranlar ve internet dahil oluyor. Bu süreçte çocuklarımızın tabletlerle geçirdiği süreyi kontrol altına almazsak, tabletlerin soğuk yüzü ile karşılaşmaya başlayabiliriz. Amerika Pediatri Akademisi’nin yayınladığı yönergede; 0-2 yaş arasındaki çocukların dijital ekranlarla hiç buluşmaması, 3-5 yaş arasındaki çocukların ise günde en fazla 1 saat ile kullanımlarının kısıtlanması ve 5 yaşından büyük çocuklar için de günde en fazla 2 saatlik kullanım söz konusu olacak şekilde izin verilmesi gerektiği belirtiliyor.

Tabletlerle çok vakit geçiren çocukların gerçek dünya ile bağlantıları zayıflıyor ve algıları düşüyor. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün 11.000 çocuk ile yaptığı bir araştırma sonucuna göre; günde 7 saatten fazla tablet, televizyon ya da telefon ekranları gibi dijital ekranlara bakan çocukların beyin zarlarında incelme oluşuyor. Bu da algılarını ve akademik başarısını düşürüyor, öğrenmelerini zorlaştırıyor.

Çevreyle iletişimi azaltan tabletler ya da benzeri cihazlar ise çocukların önemli olan ve gelişmesi gereken becerilerinin önüne bir duvar örüyor. Bu yaştaki çocukların; parmak kaslarını, yer yön algılarını, el göz koordinasyonunu geliştirecek, çevresiyle iletişimde olacakları etkinliklere dahil olması çok önemlidir. Tabletlere indirilen uygulamaların da bu hedeflere hizmet etmesine dikkat edilmelidir. Örneğin; hafıza ve anımsama, gruplandırma ve el göz koordinasyon becerilerini geliştirecek oyunlar ya da uygulamalar tercih edilmelidir.

Bir diğer yandan tabletler sadece günlük hayatımızda değil, eğitimde de karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden tablet kullanımı topyekun zararlıdır demek mümkün değildir. Eğitimdeki başarılı entegrasyonu ile çocuklar okullarda tablet kullanımı konusunda kurallara tanıklık etmekte ve kontrollü kullanmaya alışmaktadır. Peki biz evimizde çocuklarımız üzerinde tablet kullanımının farkındalığını nasıl oluşturabiliriz? Gelelim bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalara:

Tablet kullanımında süre kısıtlaması çok önemlidir. Çocuğunuzun bulunduğu yaş grubuna göre bir süre belirleyin ve bu süre için çocuğunuzla bir sözleşme imzalayın. Kuralları karşılıklı belirlemek, her iki tarafın da kurallara uymasını sağlayacaktır.

Çocuklarınızın geçen süreyi hesaplayabilmeleri için bir uyaran oluşturmak adına alarm kurabilir, sayaç başlatabilir ya da kum saati kullanabilirsiniz.

Çocuğunuz oyun oynuyor ya da video izliyor olabilir. Ancak içeriklerini bilemezsiniz. Yapacağınız en iyi şey çocuğunuza eşlik etmek ya da önceden kontrol ettiğiniz oyunları ve videoları çocuğunuzla buluşturmak olacaktır.

Eğitici ve yaş grubuna uygun uygulamalar ya da oyunlar indirin. Çocuğunuz, gelişimini desteklemeyecek uygulamalar ya da oyunlar indirmek isterse buna müsaade etmeyin. Bu konuda kontrolü sağlayın.

Tablet süresi bittiğinde, devam etmek için ısrar ederse onun için alternatif etkinlikler üretin. Çocuğunuza; parmak boyama, saklambaç, kitap okuma ya da evde sizinle oyun oynaması gibi seçenekler sunabilirsiniz.

En önemli kurallardan birisi de yemek yerken tablet kullanılmaması. Bu konuda kararlı bir çizgi çekin ve yemek sofrasına kesinlikle tabletin eşlik etmesine izin vermeyin.

Sevgili ebeveynler, hepimizi bekleyen dijital dünyada çocuklarımızı teknoloji ile kontrollü bir şekilde buluşturmalıyız. Teknolojiyi tamamen yasaklamak ya da sınırsız kullanım izni vermek de mümkün değildir. Tıpkı ekonomist StuartChase’in de dediği gibi:

“Teknolojiyi tümüyle yermek, tuzdan arındırılmış deniz suyu ile yeşeren bahçeleri görmezden gelmek; onu gözü kapalı övmek ise Hiroşima’yı unutmak demektir.”

Teknoloji konusunda bilinçli ve yeterli olmalarının önemli olduğu bu teknoloji dünyasında çocuklarımızın ihtiyaçları olan tek şey sadece biraz kontroldür.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 24
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2019
₺26,95

YouTube videonu durdurup Dada’nın maceralarını okumaya ne dersin?

Çocukların son zamanlarda en çok sevdiği şeylerden biri olan YouTube’ta video izleme konusunda farkındalık oluşturmak üzere yazılmış bu masal kitabı çocuğunuzun başucu kitabı olacak.

Gelişen teknoloji biz yetişkinlerin hayatında yer bulduğu gibi çocuklarımızın da hayatında yer etmeye başladı. Eğitimciler olarak kaynaklarından sıkça faydalandığımız Common Sense Media kuruluşunun 2013 yılında yaptığı bir araştırma sonucuna göre; çocuklarımızın üçte biri yürümeye ve konuşmaya başlamadan önce tablet kullanmaya başlıyor. Siz de muhakkak parmaklarıyla “play/oynat” tuşuna basan, fotoğraflar arasında geçiş için parmaklarını ustalıkla kullanan, ancak henüz konuşmayı sökememiş bir çocuğa denk gelmişsinizdir. Çocuklarımızın; ödev yapmak, oyun oynamak, keyifli vakit geçirmek gibi isteklerini karşılayan teknolojik cihazlar ve internet, karşımıza yeni bir trend daha çıkardı: Youtube'ta Video İzlemek!

Çocuklar dikkat çekici boyutta YouTube videosu izlemeye başladı. Üstelik bu videoların içeriğini yönetebilmek pek de mümkün değil. Peki öyleyse biz ebeveynler ve öğretmenler olarak ne yapmalıyız? Bu noktada sıklıkla önerilen “YouTube Kids” uygulamasına değinmek istiyorum. Çocukların güvenliği için kullanılması önerilen bu uygulama Türkiye’de aktif olan bir uygulama değil. Bunun yerine YouTube kısıtlı modu kullanabilir ve çocuklarınızı uygunsuz içeriklerden koruyabilirsiniz.

Video izleyen çocukların pür dikkat bir şekilde ekrana baktıklarını görüyoruz. Araştırmalar, çocukların günde 2 saat dijital ekran karşısında vakit geçirmiş olmalarının bile olumsuz sonuçlar doğuracağını söylüyor. Bu duruma kanıt olarak, çocukların düşünme ve dil becerilerini ölçen testlerden düşük puan almalarını gösteriyor.

Bu elbetteki “teknoloji kötüdür, çocuğumuzu teknolojiden ne kadar uzak tutarsak o kadar iyi” demek değildir. Çocuklarımız belli bir gelişim süresini tamamladıktan sonra onları kontrollü ve planlı bir şekilde teknoloji ile tanıştırabiliriz.

Çocuklar 24 aylık gelişim süresini tamamladıktan sonra dijital ekranlarla tanışabilirler. Araştırmalar 2-5 yaş arasındaki çocukların en fazla 1 saatlerini ekran başında geçirmeleri gerektiğini söylüyor. Televizyonun, akıllı telefonların ve tabletlerin ekran barındırdığını unutmadan bir planlama yaparak çocuklarımızı dijital ekranlarla tanıştırabiliriz. Gelelim çocuklarımızla yapacağımız planın/anlaşmanın detaylarına:

Anlaşmayı birlikte hazırlamalı ve altına imzalarınızı atmalısınız. Sonuçta bu aranızdaki resmi bir anlaşma olacak ve tarafların uyması gerekecek.
Okuma yazma bilmeyen veya henüz yeni öğrenmiş olan çocuklarımız için; kum saati, sayaç başlatma ya da alarm kurma gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz.
Çocuklarınız teknolojik cihazlarla vakit geçirirken onlara eşlik ederek nelerle vakit geçirdiğine hâkim olabilirsiniz.

Söz konusu internete bağlanabilen cihazlar olunca tabii ki akla güvenlik geliyor. Kendisiyle bir yabancının iletişime geçmesi halinde size haber vermesi gerektiği konusunda çocuklarınızı cesaretlendirin.
Çocuklarınızın istediği her oyunu ve uygulamayı indirmesine izin vermeyin. İçerikleri kontrol edin. Yaş grubuna uygun olacak şekilde; hafıza ve anımsama, gruplandırma ve el göz koordinasyonunu geliştirecek etkinlikler içeren uygulamalar indirin.

Eğer izlediği bir şeylerden sürekli bahsediyorsa, örneğin sürekli bir fenomen adı duyuyorsanız, muhakkak kontrol edin. İçeriği o beğense de, siz beğenmeyebilirsiniz.
Sevgili ebeveynler, hepimizi bekleyen dijital dünyada çocuklarımıza teknolojiyi yasaklamak asla çözüm değildir. Teknolojiyi kontrollü bir şekilde çocuklarımızla buluşturmak ise en doğru tercih olacaktır. Dijital dünyanın yeni yöntemleri ile tanışmış olmaları büyük önem taşımaktadır. Tıpkı eğitim felsefecisi John Dewey’in de dediği gibi:
“Bugünün çocuklarını dünün yöntemleri ile eğitirsek onların yarınlarını çalarız.”
İhtiyacımız olan tek şey ise sadece biraz kontroldür.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 24
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2019
₺26,95
Tükendi

Web’e Özel Set!

Üretmek, düşünmek, keşfetmek ve problem çözmek!

Kimisi mühendis olur kimisi mühendis doğar! Bu setin amacı mühendis doğanlara yol göstermek mühendis olacaklara yardımcı olmaktır.

Çocukların programlama dillerini öğrenmeleri için, çocuklara yönelik çeşitli programlama araçları üretilmiştir. Bunlar içinde en yaygını Scratch ve benzeri blok tabanlı kodlama araçlarıdır.

Mühendis Olacak Çocuk setiyle birlikte çocuklar, onların seviyesine uygun olarak anlatılan, algoritma ve programlamaya giriş niteliğinde kitaplarla mühendisliğe giriş yapacaklar. Mobil cihazlar için uygulama geliştirerek anlık olarak yaptıkları işlemlerin karşılığını görecek ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi uygulamalarını geliştirebileceklerdir. Robotik kodlamayı öğrenecek ve elektronik devre kartlarını kullanmayı hayatlarının bir parçası haline getirecekler. Son yıllarda popülaritesi gitgide artan, kolay ve eğlenceli programlama dili Python’a giriş yapacak ve “Çırak” dergileri ile mühendisliğin Çırak’ı olacaklar.

Mühendis Olacak Çocuk Seti içindekiler;

Mühendis olacak çocuk seti beş kitap ve üç dergiden oluşmaktadır;
Çocuklar için Scratch ile Programlama
Appinventor ile Mobil Uygulama Geliştirme (Eğitim Videolu)
Çocuklar için Scratch İle Robotik (Eğitim Videolu)
Çocuklar için Scratch ile Arduino
Çocuklar için Uygulamalarla Python
Çırak 4-5-6
Hediye: Damdan Düşen Anne


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1268
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺212,14
Tükendi

Web’e Özel Set!

Bu set, mühendisliğe, yazılıma, elektroniğe, bilgisayar sistemlerine ilgi duyan veya eğitimini alan ve almak isteyen herkes için başlangıç kitaplarını içerir.

Dünyada teknoloji her zaman problemlerin ortaya çıkması ve onların çözümü için çalışması sonucu gelişmiştir. Problem çözme kabiliyeti olan bireyler her zaman programlamada başarılı olmuşlardır. Bu yeteneği geliştirmek de algoritmayı iyi anlamaktan ve problemleri belli bir algoritmik altyapıda çözüme kavuşturmaktan geçmektedir.

Ufacık bir algoritma hatasının dünyayı değiştirdiği bu günlerde her bir mühendis, her bir programcı bu kavramı çok iyi bilmeli ve yapacağı işlerde kullanmalıdır. Temel Mühendislik Set’inde algoritma kavramı ile ilgili bilgi ve becerilerinizi geliştirerek işe koyulabilir ve akabinde dünyada en çok kullanılan C ve Java gibi programlama dillerini öğrenebilirsiniz. Arduino gibi devreleri nasıl programlamayıp çalıştırılabileceğini öğrenebilir, Matlab ile matematik dünyasında sınırsız bir yolculuğa çıkabilir, yazılım mühendisliğine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra bilgisayar sistemlerini anlayabilir ve hatta veritabanları konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Temel Mühendislik Seti içindekiler;

Yazılım Mühendisliğine Giriş
C/C++ ve Java ile Algoritma ve Programlama (Eğitim Videolu)
C / C++ (Eğitim Videolu)
Çözümlü C Problemleri ve Laboratuvar Uygulamaları
Sistem Analizi ve Tasarımı
Projelerle Arduino (Eğitim Videolu)
Matlab - Yapay Zeka ve Mühendislik Uygulamaları (Eğitim Videolu)
Derecelik Bulanık Sistem Modelleri
Hediye: Oracle Veritabanı Güvenliği


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 3507
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺278,36
Tükendi

Bu setimiz ile birlikte tüm dünyada en çok sevilen açık kaynak kodlu işletim sistemi Linux'u, komut satırlarına hakim olarak etkili bir biçimde kullanabilecek ve kendi uygulamalarınızı dünyanın en güncel, kolay ve eğlenceli programlama dillerinden biri olan Python ile yapabileceksiniz. Aynı zamanda üzerindeki çevre birim desteği ve kullanıcıya verdiği imkanlarla oldukça yaygın bir kullanıma sahip devre kartı Raspberry Pi'ı kullanmayı öğrenebilecek ve kendi hayallerinizdeki IoT uygulamalarını yapabileceksiniz. Haydi hayalleri gerçeğe dönüştürmeye!

GNU/Linux Seti dört kitaptan oluşmaktadır;

- Linux Komut Satırı
- Python
- Raspberry Pi
- Raspberry pi ve Python ile iot
Hediye : Çırak Dergi 2. Sayı


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1320
En / Boy : 16,5 / 24,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺120,50
Tükendi

Hayat karşımıza çoktan seçmeli soru(n)lar çıkarır mı? Daha önce aklımıza geldi mi? Veya hiç düşündük mü? Hayatın karşımıza çoktan seçmeli soru(n)lar çıkarma ihtimali hiç var oldu mu? İş hayatımızda veya aile yaşantımızda karşılaştığımız sorunlar çözüm beklerken, içimizden “şıklar ne?” diye sorduğumuz oldu mu hiç? Eğitim sisteminin temeli, bireyi yaşama hazırlamak olduğu halde, nasıl oluyor da çocuklarımızı yaşama hazırlamak yerine çoktan seçmeli sorulara hazırlamayı amaç edindik?

2006 yılı öğretim programından başlayan ve 18 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan yeni öğretim programına kadar uzanan süreçte yaşadıklarımızın bir yansımasını sunmaya çalıştım sizlere. Her branştan öğretmenimiz için ders alınması gereken pek çok öğeye elimden geldiğince değindim. STEM ve Tasarım Odaklı Düşünme yaklaşımlarının bir arada harmanlanmasına yönelik çeşitli ülkelerden örnek etkinliklere de yer verdim.

Öğretmenlerimizin yaşadıklarını belki bir Ertem Eğilmez gibi aktaramayacağım sizlere.Sınıfa giren genç öğretmenin idealizmine veya “Okul her yerdir” diyerek kara kışa meydan okuyan Mahmut Hocaya da şahit olamayacaksınız belki. Ancak bu kitapta,pek çok farklı alandan bir araya gelen zenginliği, profesyonel öğrenenlerin verdiği mücadeleyi, yaşadıkları her başarısızlıkta ayağa kalkış öykülerinin altında yatan
gerekçeleri bulacaksınız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 168
En / Boy : 16,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺23,10

Yavru ceylanlara esin kaynağı olması dileğiyle...

''Hızlı büyüyen girişimler (gazelle'ler) hakkında “kitap” yazmak ve dolayısıyla hangi girişimlerin tekboynuza dönüşebileceğini tahmin etmeye çalışmak herhalde yapılabilecek en ahmakça işlerden birisi. Küçük bir veri setine dayanarak öngörüde bulununca hem Tip 1 ve Tip 2 hatalara açık oluyorsunuz hem de girişimciliğin tabiatı nedeniyle hata yaptığınız çok hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Hiç şüphem yok ki, 2020 yılının sonunda en başarılı girişimlerden olarak nitelenecek bazı girişimleri kitaba dahil etmedik. Daha da acısı kitaptaki bazı girişimler belki 2020 yılını bile göremeyecek. Tüm bu kısıtların farkındayım ama bu bir geleceği tahmin kitabı değil. 2018 sonu itibarı ile iyi giden girişimcilerimizi kutlama ve onların deneyimlerinden öğrenme kitabı.

Kitabın ilk bölümünde girişimciler ile yaptığımız mülakatlar var. Bu bölümde özellikle dikkatinizi çekmek istediğim şey, girişimde başarıya götüren bir tek yolun olmadığı. İkinci bölümde ise misafir yazarların katkıları var. Çok sayıda genç girişimci ile görüşmüş olduğunu bildiğim kişilerden birer yazı istedik, girişimcilerimiz neleri iyi yapıyorlar, hangi konularda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor tartışmaya açtık. Bazı yazarlardan ise girişimcilik ekosistemi ve ekosistemdeki diğer oyuncular hakkında yazı istedik. Kitabı makul uzunlukta tutmak adına kendi yazılarımdan sadece birini kitaba ekledim, gerisi çevrimici yayınlanacak.
 
Bu kitabın yaşayan bir kitap olması gerekiyordu çünkü içindeki girişimler yaşıyorlar. Dolayısıyla kitabın sitesinde (isteceylanlar.com) kitapta yer alan her girişim için bir yer açtık. Böylece okuyucular her birini kolayca takip edebilecek ve takipçilerimiz bu girişimler hakkında sitemizde tartışabilecek. Girişimcilik ile ilgilenen öğrencilere önerilerimden birisi, birkaç girişim seçip takip etmeleri. Bu kitap ve kitabın web sitesi sayesinde girişimci adayları 32 girişimi takip etme fırsatı bulacak.’’


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 280
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺73,15
Tükendi

Web Tasarımcısının Yol Haritası

Bu kitap, web tasarımı eğitimi almaya yeni başlayanlar, aldığı web tasarımı eğitimini yeterli görmeyenler ve bilgi düzeyini genişletmek isteyen web tasarımcıları için en ince ayrıntıları ile web sitesi tasarımını öğrenebilecekleri bir başvuru kaynağıdır. Kitapta özellikle kurumsal web sitesi tasarımı anlatımına önem verilmiştir. Bir web sitesi tasarlamaya başlamadan önce ilgili teknolojileri ve bunların nasıl kullanılabileceğini öğrenmek gereklidir. Örneğin, basit bir web sitesi için HTML5 ve CSS3’ü temel düzeyde bilmek yeterlidir. Fakat profesyonel tasarımlar HTML5, CSS3, JavaScript ve jQuery’i iyi kullanabilmeyi, grafik alanındaki en temel yardımcı olan Photoshop CS6 veya Photoshop CC’yi temel olarak bilmeyi gerektirmektedir. Bunların yanı sıra tüm bu teknoloji ve yazılımların kullanılabileceği bir platform olan Visual Studio 2017’nin de etkili bir şekilde kullanılabilmesi gerekmektedir. Bu konuları detaylı bir şekilde öğrenebileceğiniz elinizdeki kitap, vazgeçemeyeceğiniz bir başucu kaynağı olacaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 360
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺88,55

Bu Kitap; Düşünme, Problem Çözme Ve Algoritma Geliştirme Becerisi Kazandıracak, Robotlara Ve Cihazlara Hükmederek Üretme Sürecine Sokacaktır.

Eğitim sistemlerinin başarısı, nitelikli öğretmenlerin özverili çalışmaları ve sisteme katkıları ile doğru orantılıdır. Bizleri gelecekte var edebilecek yeterlilikte öğrenciler yetiştirebilmek için ilk şart, bu nitelikli öğretmenlerimizin varlıklarını, topluma, meslektaşlarına ve öğrencilere faydalarını, rehberlik etme ve geleceğe yön verme güçlerini arttırmak olmalıdır.  Bilişim Teknolojileri Eğitimcilerinin mesleki kuruluşu olarak bizler de bünyemizdeki birbirinden değerli eğitimcilerin topluma faydalarını arttırmak için sivil toplum merkezinde çalışmalara destek verme gayesindeyiz. 

BTE Derneği serisinin ilk kitabı olarak yayınlanan Serhat Kağan Şahin Hocamızın “Kodlama Serüveni”, öğrencilerimize blok tabanlı fiziksel programlamanın kapılarını aralayarak, bir yandan düşünme, problem çözme ve algoritma geliştirme becerisi kazandıracak, diğer yandan da robotlara ve cihazlara hükmederek üretme sürecine sokacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederken kodlama serüvenine katılan sizlere de başarılar diliyorum.

Burcu Yılmaz
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği / Yönetim Kurulu Başkanı


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 156
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺107,80

Öğrencileriniz ile Arduino projeleri yapmak için eşsiz bir kaynak !

Eğitim sistemlerinin başarısı, nitelikli öğretmenlerin özverili çalışmaları ve sisteme katkıları ile doğru orantılıdır. Bizleri gelecekte var edebilecek yeterlilikte öğrenciler yetiştirebilmek için ilk şart, bu nitelikli öğretmenlerimizin varlıklarını, topluma, meslektaşlarına ve öğrencilere faydalarını, rehberlik etme ve geleceğe yön verme güçlerini arttırmak olmalıdır. 

Bilişim Teknolojileri Eğitimcilerinin mesleki kuruluşu olarak bizler de bünyemizdeki birbirinden değerli eğitimcilerin topluma faydalarını arttırmak için sivil toplum merkezinde çalışmalara destek verme gayesindeyiz. 

BTE Derneği serisinin ikinci kitabı olarak Cumhur Torun Hocamızın çalışması sizlerle buluşuyor. Derneğimizin yıllar boyu teknik danışmanlığını yapan, ayrıca içinde bulunduğumuz dönemde Yönetim Kurulu Üyesi olarak da desteğini esirgemeyen Hocamızın alana katkıları şimdi de ortaya koyduğu kitabı ile devam ediyor. Her alanda başarılı olabilecek niteliklere sahip olan hocamızın bilişim teknolojileri eğitimine yönelmesinin ülkemiz ve öğrencilerimiz adına büyük bir şans olduğuna yürekten inanıyorum. Aynı mesleği icra etmekten büyük gurur duyduğum değerli dostumun sadece ülke çapında değil uluslararası camiada geçerli olan yetkinliğinin, alana ve ülkeye hizmetinin katlanarak devam etmesini, destekçilerinin bol, yolunun açık, enerjisinin daim olmasını diliyorum. 

Burcu Yılmaz
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği / Yönetim Kurulu Başkanı


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 216
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺92,40

Geleceği bugün yaptıklarınız şekillendirecek…

İnovasyonu hayatımıza getiren, değişimi yöneten ve girişimci kasları olan bir nesil doğuyor gözlerimizin önünde. Meraklı, kalıpların dışına çıkan, sürekli gelişmeyi hedefleyen, eleştirel düşünen ve problemlere yaratıcı çözümler getiren çocuklar onlar. Geleceği kodlayanlar... Peki biz eğitimciler ve aileler, bu muhteşem çocuklar için üzerimize düşenin ne kadarını yapıyoruz? Onları 21. yüzyılın baş döndürücü dünyasına hazırlıyor muyuz? Topluma ve kendisine faydalı bireyler olmaları için onları teşvik ediyor muyuz? Evrensel değerlere sahip çıkan ve kendi kararlarını alabilecek öz güvene sahip bir gençlik değil miydi hayalimiz? Tahminlerinizin aksine tüm bu soruların cevapları evlerinizde ya da okullarda kullanılan son teknolojilerde değil. İşin sırrı onlarla olan iletişiminizde, her gün uyguladığınız basit yöntemlerde. Kimi zaman sorduğunuz bir soruda, kimi zaman açtığınız bir pencerede... Geleceği Kodlayanlar, inovasyonu üreten bir nesil için size nereden başlamanız gerektiğini gösteriyor. Küçük adımlar atarak onları geleceğe umutla hazırlayanların öyküsünü anlatıyor.

Prof. Dr. Erhan Erkut / MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İELEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

“Tüketici olmayın, üretici olun. Gereken yetkinlik ve becerilere ulaşmaya çalışın. Bir amaç edinin. Dünyayı nasıl daha iyi, yaşanabilir bir yer haline getirebilirim, nasıl insanların refah seviyesini yükseltebilirim sorularına kafa yorun. Zaten bu yoldan gittiğinizde mutlu olacaksınız. Amaç para kazanmak olmamalı, mutlu olmak olmalı. Başarı çok şart değil. Başarı, mutlu olmaya giden yolda insanları mutlu eden yan faktörlerden sadece biri.”

Dr. Ali Ercan Özgür / Sosyal Girişimci, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı, IDEMA Kurucu Ortağı

“Gençlere hayallerini kurmaya devam etmelerini, bir yandan da sokağın gerçeğini bilmelerini tavsiye ediyorum. Gelecek yüzyıl ne yazık ki sosyal sorunların artacağı bir yüzyıl olacak. O yüzyılda gençlerin yaratıcı ve dinamik fikirlerini somut uygulamalara ve teknolojilere dönüştürmeye ihtiyaç var. O yüzden de teknolojiyi tüketmeyi değil, onu araç olarak kullanıp dünyaya faydalı ne yapacağız diye düşünmeyi gerektiren bir çağa giriyoruz.”

Kadir Can Kırkoyun / Öğrenci, Girişimci, Scode Mobil Platformu Kurucusu

“Hayallerinizi bir noktaya odaklayın. Deyin ki ben bunu yapacağım, bunu hayal ediyorum. Onu şimdi nasıl yapabilirim? Kendinize bir yol haritası çizin. Ve artık uygulamaya başlayın. Siz istediğinizde bilinçaltınız bir şekilde sizi yönlendiriyor. İlginç bir şekilde nasıl yapacağınızı bulmaya başlıyorsunuz. Size altın değerinde bir tavsiye: Mutlaka başlayın. Başlayınca gerisi geliyor.”

İçindekiler:

 • İnovasyon Kültürü Oluşturun
 • Liderlik Programını Hayata Geçirin
 • Yaratıcılığı Ateşleyin
 • Profesyonel Gelişimi Destekleyin
 • Değişimin Öncüleri Olun
 • Girişimciliği Teşvik Edin
 • Röportaj: Kadir Can Kırkoyun
 • Röportaj: İrem Özturan
 • Röportaj: Maker Öğretmen
 • Röportaj: İhtiyaç Haritası
 • Röportaj: Genç Başarı
 • Röportaj: Prof. Dr. Erhan Erkut

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 288
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺77,00

Birçok kişinin tanıdığı , düşlerini hayata geçirmiş 8 çok değerli iş insanının ilk iş tecrübelerinden faydalanarak yazılmış bir başucu kitabı.

İçimizden 4 arkadaşımın iş hayatındaki farklı yolculuklarını,Pratik çalışma ile kendi değerlerinizi bulmayı ve7 farklı seviyeden, sizin hangi seviyede yer aldığınızı,Özgeçmişinizi etkili hale getirmenin yöntemlerini,İş hayatında yer alan herkesin ihtiyaç duyabileceği iş kanunu hakkında ufak bilgileri,Yaşanmış hikâyelerle ‘Şans’ dediğimiz şeyin size göre anlamını bulmanızı arzu ediyorum.Ayrıca bu kitabı satın alarak gelir düzeyi düşük çocukların eğitimi için Türk Eğitim Derneği’ne katkı sağlayacaksınız. Hayatında şansı yakalamak isteyen miniklerin düşlerine ortak olduğunuz için teşekkürler.

İş Hayatında Röportajlarla:

 • Bedriye Hülya
 • Cemalettin Sarar
 • Cemal Karabel
 • Ertan Çakır
 • Ümit Boyner
 • Mustafa Ünal
 • Dr.Soner Canko
 • Dr. Zehra Güngör

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 216
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺73,15

Programlama dillerinin yıl yıl reytingini gösteren www.tiobe.com/tiobe-index/ adresine bir göz atarsanız yıllardır tüm platformlarda en çok tercih edilen dilin, Java olduğunu görürsünüz. Elinizdeki kitap; Java’ya kolay bir adım atmak ve problemlere Java’ca çözümler üretmek isteyenler için bol uygulama örnekleri ve video desteği içermektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺138,60

Bu kitapta, Ansys Workbench 18.2 programı kullanılarak Makine Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliklerinde okutulan Mukavemet ve Makine Elemanları derslerinde gösterilen temel yapısal problemler (Basma, Çekme, Eğilme, Burulma ve Flambaj) sonlu elemanlar metoduna dayalı olarak hem teorik hem de Ansys Workbench programı ile nümerik olarak çözülmüştür.

,Kitaptan yararlanmak isteyen mühendis adaylarının mukavemet bilgilerinin yanında malzemelerin mekanik özelliklerini de öğrenip Ansys Workbench programı yardımıyla teorik bilgilerini örnek alıştırma ve uygulamalarla pekiştirmeleri sağlanmıştır.

İçindekiler;

 • Sonlu Elemanlar Metodu
 • Malzemelerin Fiziksel ve Mekanik Özellikleri
 • Basma Gerilmesi Uygulaması
 • Çekme Gerilmesi Uygulaması
 • Eğilme Gerilmesi Uygulaması
 • Burulma Gerilmesi Uygulaması
 • Burkulma (Flanbaj) Gerilmesi Uygulaması
 • Temas Algoritmaları ve SolidWorks İle Bütünleşik Çalışma
 • Alıştırmalar

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 376
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺107,80

Makine Öğrenmesi ve Derin Öğrenme

Dijital dönüşümün etkisi, veri bilimi alanına olan ilgiyi her geçen gün arttırmaktadır. Bu artışa paralel olarak, veri bilimi üzerine kurulan web sitelerinin, üniversitelerde açılan veri bilimi odaklı derslerin, çevrim içi kurslarda sunulan veri bilimi eğitimlerinin, veri bilimi özellikleri içeren ulusal ve uluslararası Ar-Ge projelerinin sayıları da önemli oranda artmıştır. 

Günümüzde veri bilimine meraklı olan ve bu alanda bir şeyler yapmak isteyen on binlerce kişi, belirli bir amaç için üretilmiş hazır veri kümelerini indirmekte ve bunlar üzerinde veri bilimi uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bu sürecin birçok avantajı olsa da, başından sonuna kadar tanımlanmış bir senaryo ortada olmadığı için kişinin veri bilimi çözümlerini neden yaptığı ile ilgili kafasında sürekli eksik parçalar kalmaktadır.

Bu soruna çare olabilmek adına yazılan kitapta; Müşteri Hizmetleri, İnsan Kaynakları, Elektronik Ticaret, Sağlık Hizmetleri ve Enerji alanlarında günlük hayatta karşılaşabilecek veri bilimi problemleri senaryolar halinde tanımlanmış ve farklı veri bilimi yaklaşımları kullanılarak çözümleri üzerinde yönlendirmeler yapılmıştır. Kitap, senaryo ve uygulamaları ile sonuç odaklı olsa da yeri geldiğinde kapsayıcı teorik bilgiyi de içermekte olup, Makine Öğrenmesi, Veri Analitiği, Derin Öğrenme, Veri Madenciliği gibi lisans ve yüksek lisans derslerinde kaynak olarak kullanılabilir. 

Kitaptaki senaryolara ait çözümler, alanda yaygın kullanılan Python programlama dili ile kodlanmış ve açıklamaları ile birlikte verilmiştir. Kitabın her bölümünün sonunda, senaryoda işlenen konuların pekiştirilmesi ve okuyucuların araştırmaya teşvik edilmesi amacıyla sorular sorulmuştur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 152
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺96,25

Eğitsel bir oyundan deneysel öğrenme platformuna Minecraft !

Oyunların temelde eğlence aracı olarak var olması nedeniyle birçok uzman eğitimde oyunların yer almasına ön yargı ile yaklaşılmaktadır. Ancak birçok araştırmada oyunlar öğrenme performansı, öğrenme motivasyonu ve öğrenmenin kalıcılığı gibi birçok değişken üzerinde olumlu etkilere neden olmaktadır. Bu nedenle de giderek artan bir ivmeyle oyunlar eğitimde daha çok yer almaya başlamıştır. Buna bağlı olarak daha çok sayıda eğitsel oyun da piyasaya sürülmektedir. Bu eğitsel oyunlardan birisi de dünyanın dört bir yanında oldukça popüler bir oyun olan Microsoft’un Mojang firması ile birlikte geliştirdiği Minecraft’ın eğitim versiyonu olan MinecraftEdu’dur.

Her ne kadar bir dijital oyun gibi gözükse de minecraft tam anlamıyla bir eğitsel oyun ya da deney ortamı olarak kullanılabilmektedir. Birçok teknolojik araç gibi minecraft oyunu da eğitimciler tarafından eğitim ortamında kullanılmaktadır. Minecraft’ın eğitim ortamına uyarlanmasıyla birlikte ismi Minecraft Education Edition (Minecraft Eğitim Sürümü) olmuştur. MinecraftEdu içerisinde öğrenciler hem oyun oynayacak hem de 21. yüzyıl becerileri kapsamında deneyimler edineceklerdir. MinecraftEdu 21. yüzyıl becerilerinden olan işbirlikçi öğrenme ve takım çalışması yapabilme becerilerini öğrencilere kazandırabileceğimiz en önemli dijital ortamlardan biri haline gelmektedir. Her geçen gün daha fazla kitleye ulaşan MinecraftEdu içerisinde öğrenciler birbirleri ile çalışarak kendi dünyalarını inşa edebilir, projelerini geliştirebilir, günlük yaşam problemlerine çözüm üretebilirler. Öğrenciler Minecraft içinde yaptıkları inşa işlemlerini matematik, geometri, fizik bilgisi ve kodlama becerisi ile birleştirerek yaptıkları için 3 boyutlu düşünme, uzamsal düşünme, algoritmik düşünme becerilerinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlanmaktadır. Dolayısıyla MinecraftEdu’nun öğrencilerin mühendislik becerilerini geliştiren bir yanının olduğunu görmekteyiz. Tüm bunlarla birlikte öğrenciler MinecraftEdu içerisinde öğrenmesi güç olan soyut kavramları somutlaştıracak, yapılması güç olan deneyleri oyun oynarcasına gerçekleştirecektir. Bu sayede öğrenciler öğretmen ya da eğitimci rehberliğinde veya akran eğitimi sayesinde arkadaşlarıyla birlikte yaparak, yaşayarak öğreneceklerdir.

İçindekiler

 • Ulaşım Yolu İnşa Ediyorum
 • Doğal ve Yapay Çevrem
 • Kızma Birader Oyunu
 • Trafik Kuralları ve Hayalimdeki Ev
 • Treasure Hunt (Hazine Avı)
 • Basit Elektrik Devresi ve Aydınlatma Sistemi
 • Krokimi Kodlayarak Oluşturuyorum
 • Örüntü ve Süsleme
 • Uçak Pisti İnşa Ediyorum
 • Zaman Makinesi
 • Köyden Kente Göç
 • Çevre Kirliliği

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 156
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺77,00
Tükendi

Artık fikirleri duymak değil onlara dokunmak istiyoruz !

Micro:Bit, BBC’nin öncülüğünde geliştirilen, 2016 yılında İngiltere’de yaşayan 1 milyon çocuğa, dijital becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz olarak dağıtılan mini bir cep bilgisayarıdır. Üzerinde bulunan sensörler ve teknik donanımları sayesinde sunduğu oldukça geniş olanaklar ile çocukların kodlama, dijital, yaratıcılık, bilim, matematik, teknoloji ve mühendislik becerilerinin geliştirmelerine katkı sağlanması amaçlanmıştır. Bu kitapta kodlamaya dair temel bilgileri öğrenirken, birbirinden eğlenceli ve öğretici 44 Micro:Bit projesiyle yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaksınız.

Bu Kitap Kimler İçin?

Micro:Bit ile daha önce hiç tanışmamış olanlar,
Blok tabanlı bir kodlama diliyle elektronik kart programlamak isteyenler,
Kendi pusulası ile doğada yönünü bulmak isteyen maceraperestler,
Arkadaşları ile eğlenceli oyunlar tasarlayıp, oynamak isteyenler,
Kendi gizli haberleşme sistemini oluşturmak isteyen gizemli casuslar,
Matematik ve Fen Bilimleri deneylerini yapmak isteyen öğrenciler,
Yeni bir ürün tasarımı sürecinden heyecan duyanlar,
Evini ve eşyalarını koruyacak güvenlik sistemini kendim yapabilirim diyenler,

Micro:Bit’i okul projelerinde kullanmak isteyen gençler,
Çocukları ile birlikte üretim macerası yaşamayı seven veliler,
Micro:Bit’i ders tasarımlarında kullanmak isteyen öğretmenler için...

“Aklımda  harika  bir  fikir  var! Nasıl  yapabilirim? Size  anlatabilir miyim?”
Son  on  yılda  her  gün  bunu  duydum  ve itiraf  ediyorum, bir  süre  sonra bu  fikirleri anlamaya çalışırken  kaybolmaya  başladım. Elinizdeki  kitap, bu  devrin  bittiğini  gösteriyor. Artık  fikirleri duymak değil  onlara  dokunmak  istiyoruz, gözümüzle canlı canlı  görmek  ve  denemek  istiyoruz! 

Denemeden  nasıl  anlayabiliriz ki! “Çocuklar  için Micro:bit”, yeni neslin  merak  ve  enerjisi ile birleşip  projeleri  fizikselleştiriyor  ve  bu  beni  çok  heyecanlandırıyor. Teşekkürler  Ümit Hocam, bize  yeni  devrin  kapısını araladığın  için, asıl  fikrin  üretirken  ortaya  çıktığını  gösterdiğin  için, bu  kitap  bunun  birebir  kanıtıdır!

- Bager Akbay


İçindekiler

BBC Micro:Bit
Led Panel
Butonlar
Gesture
Işık Seviye - Sıcaklık-Pusula Sensörü
Oyun Kodlama
Diziler Ve String İfadeler
Micro:Bit Giriş-Çıkış Pinleri
Radio

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 168
En / Boy : 22 / 22
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺69,30

Özellikle makine ve kalıp alanında faaliyet gösteren endüstri kuruluşlarının günümüz teknolojisinde çok önemli bir yeri olan Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Destekli Üretim ve Bilgisayar Destekli Mühendislik unsurlarını devreye sokmaları firma menfaatleri açısından çok önemlidir.

Bu kitapta, SolidWorks 2018 programı kullanılarak bir “Saç Kurutma Makinesinin” en baştan sonuna kadar tasarlanması, montajı, teknik resim görünüşleri, plastik enjeksiyon kalıp tasarımı ve dolum analizine kadar her aşama en ince ayrıntısına kadar anlatılmıştır.

Kitabın hazırlanışı oldukça uzun bir süre almıştır. Kitaptan yararlanmak isteyen herkesin SolidWorks programını profesyonel düzeyde öğrenmesi veya bilgilerine biraz da olsa katkıda bulunabilme amaçlanmıştır. Genel olarak örnek uygulamalar üzerinde komutlar anlatılmaya çalışılmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 203
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2018
₺96,25

Günümüz iletişim araçları, hayal edilmesi zor bir hızla, toplumları dönüştürdü. Sabah uyandığımızda ilk işimiz cep telefonumuza uzanmak oluyor. İş yapış şeklimiz değişti. Değer yargılarımız da öyle. Hislerimizi çizgi suratlarla, renkli kalplerle ve baş parmak hareketleriyle anlatıyoruz. Hep birlikte, her şeyimizle dönüşüyoruz.

Elinizde tuttuğunuz kitap, iki iletişimcinin tanıklık ettiği dijital dönüşüme dair notlarından oluşmakta. Akademide üzerine kafa yordukları teorileri test edebildikleri mini bir laboratuvardan açılan pencere ile pek çok uluslararası markaya iletişim danışmanlığı yapmaya giden yolda, önemli gördükleri tarihlere ve olaylara diktikleri mihenk taşları... Dünyaya ve Türkiye’ye dair sosyal olayların, bireysel tespitlerin, profesyonel vaka çalışmalarının bir karması; kimi zaman bir günlük tadında, kimi zaman ise akademik dilde bir makale şeklinde karşınıza çıkıyor. Bir sonraki adımınızı atmadan önce durup düşünmek istediğinizde okumuş olmayı dileyeceğiniz bir eser.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 16 / 21
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 7.2018
₺57,75

İnşaat sektöründe karşılaşılan pek çok sorunu çözebilmek adına, tüm dünyada gelenekselden daha bütünleşik bir proje yönetimine geçiş yaşanmaktadır. Bu geçişi sağlamak üzere en önemli inovasyon Building Information Modelling (BIM) – Yapı Bilgi Modellemesi olarak görülmektedir.

BIM bir yapıda bulunan tüm bileşenleri ve bunların birbirleriyle olan ilişkilerini dijital olarak 3-boyutlu bir model üzerinde birleştiren bir yapım yönetimi aracıdır. BIM proje yaşam döngüsü boyunca paydaşların aynı model üzerinde işbirliğiyle çalışabilmelerine ve modeller arasındaki tutarsızlıkları ortadan kaldırmaya olanak sağlamaktadır.

İnşaat sektöründe yer alan tüm paydaşların işverenden tasarımcıya, yükleniciden tedarikçiye BIM konusunda öncelikle bilgi sahibi olması, daha sonrasında ise BIM uygulamaları içinde yer alması gerekmektedir. Bununla beraber, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) vizyonu ve stratejik hedefleri doğrultusunda Akıllı Şehir Projesi’ni başlatmıştır. Bu vizyon kent yönetimi, ekonomi, finans, mobilite, erişilebilirlik, enerji ve altyapı yönetimi, eğitim, çevre, su ve atık yönetimi, güvenlik, sağlık, bilgi teknolojileri gibi birçok farklı konuyu bünyesinde barındırmaktadır. Tüm bunların BIM desteği ile entegre bir sistemde birleşmesi söz konusudur.

BIM’in yaygınlaşmasında hem kamu hem de özel sektör önemli rol üstlenmektedir. Bu kitap, Türk inşaat sektörüne BIM’i tanıtıcı bir kaynak olarak öncü bir eserdir. Bu bağlamda, kitapta hem BIM’in teorik ve pratik temelleri anlatılmakta hem de Türkiye’de gerçekleşen güncel uygulamalardan örnekler sunulmaktadır.

Her türlü yeniliğin değişim gerektirdiği ve kolay olmadığı bir gerçektir. BIM’e geçiş süreci de kolay olmayacaktır. Fakat bu konuda gösterilecek azim ve kararlılık BIM uygulamalarının başarısında temel teşkil edecektir. İşte bu nedenledir ki, tüm kurumlarda üst yönetimlerin bu konuda destekleyici olması beklenmektedir.

İBB Anadolu Yakası Raylı Sistem Projeleri

Türkiye’den İlk Örnek Projelerle

 • Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Temelleri
 • Türkiye’de ve Dünyada BIM Uygulamaları
 • Etkili BIM Stratejileri
 • Örnek Proje: Bostancı-Dudullu Metro Hattı

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 152
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 4.2018
₺67,38

İslâm Ülkelerinde Bilimin Gerileyişi

Bilimsel Bilgi Üretimi

20.Yüzyıla Girerken Bilimi Sarsan Düşünceler

Postmodernizm

Dünya Evrime Karşı!

Cumhuriyetin Eğitim Felsefesi

Brunolar Yanmasın!

Evrensel Hukuk Var mı?

Atatürk Geometri Kitabını Neden Yazdı?

Eğitim 2050

Matematik Nedir?

Yazarın, sağlam bir mantık üzerine kurduğu tezlerini, bilim ve felsefenin zor sanılan güncel konularını herkesin anlayabileceği akıcı bir dille sunmaktadır. Birinci basımı kısa sürede tükenen kitabın yapılan bu ikinci basımı, içinde yaşadıkları çağı anlamak isteyenlerin okuması gerektiğini düşünüyoruz…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 168
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2018
₺42,35

Container(Konteyner) teknolojileri son dönemde gittikçe artan bilinirliği ve sağladığı avantajlarla göze çarpıyor. Bu kitapta, konteyner yapısı örnek sistemlerden olan Docker üzerinden ele alınıyor. İmaj, konteyner kavramları, uygulamaların ve mikroservislerin Docker’a aktarılması, Docker üzerinde bulunan bazı ağ çeşitleri, Dockerfile hazırlama ve imaj oluşturma, Docker Swarm Mode ile birden çok makineyi yönetme (orkestrasyon, orchestration), Docker Compose ile birden çok konteyner ve ağların tanımlanması, multistage build, log erişimi için önerilen yöntemler, volume kavramı ve çeşitli uygulamaları, Portainer gibi konulara değiniliyor.

Kitap boyunca anlatımlar Ubuntu 16.04 üzerinden yapılacaktır. Dağıtımlar arasında çok büyük farklılıklar olmamakla birlikte uygulamaların sanal makine üzerinden de olsa Ubuntu ile yapılması tavsiye edilir.

Temel Linux bilgisi ile kitabın okunması, temel bilgi yoksa bu konuda bir kitap veya eğitim sonrasında kitabın okunması önerilir.

İçindekiler;

- Kurulum, Ön Gereksinimler

- Konteyner Nasıl Çalışır?

- İmaj Oluşturma ve Dockerfile Komutları

- Volume Kavramı ve SSHFS Volume Eklentisi

- Örnekler ile Docker Compose

- Bazı Sık Kullanılan Docker Komutları

- Portainer Kurulumu ve Kullanımı

- Docker Swarm Mode Tanıtımı ve Örnekleri

- Play With Docker

- Log Erişimi ve Log Sürücüleri

- Servislere Dışarıdan Erişim (ngrok, SSH ters vekil sunucu)


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 174
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 12.2017
₺73,15
Tükendi

CEH ve Sızma Testlerine Giriş Rehberi

Günümüzde en popüler güvenlik test platformlarından biri olan Kali Linux, her yaş grubundan kişilerin penetrasyon testleri ve bilgi güvenliği konusunda daha deneyimli olmalarına olanak sağlayan Debian tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Kali, yalnızca birçok güvenlik ve penetrasyon testi programının temel taşı değil, aynı zamanda en deneyimli güvenlik görevlilerinin bile daha etkili olmasına yardımcı olmak için kod, yöntem ve deneyim paylaşan muazzam bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Bir platform olarak Kali Linux çok yönlüdür. USB ortamından çalıştırılabilir, sabit disk üzerine kurulu olarak yüklenebilir veya yine sanal ortamlarda çalıştırılabilir.

Kötü amaçlı aktörlerin ve kötü amaçlı yazılımların artmasıyla sistem ve ağ güvenliğine artan oranda odaklanan saldırıların nasıl çalıştığını anlayabilme, dengeli ve uygun denetimler sağlamada daha etkili olmanızı sağlar.

Bu kitapta, Kali Linux’u, Nessus ve OpenVAS gibi farklı türden penetrasyon testi görevlerini gerçekleştirmek için kullanılan ek araçları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Test amaçlı etkili bir sanal laboratuvarın nasıl kurulacağını ve penetrasyon testlerinin birçok yönünü ve ayrıca Kali Linux platformunun başarılı bir şekilde kullanılmasının nasıl sağlanacağı konusunda faydalı tavsiyeleri de ele alacağız.

Kali içerisinde gelen yüzlerce araç bulunsa da, kitabımızda genellikle sızma testlerinde sıklıkla kullanılan araçları tanıtmayı uygun bulduk. Bu bağlamda kitabımız, bir ethical hacking veya sızma testlerine giriş rehberi olarak düşünebilir. Kitabımız eğitim videolarıyla desteklenmiştir.

İçindekiler:

 • Kali Linux Nedir?
 • Gelişmiş Test Laboratuvarı Oluşturma
 • Bilgi Toplama
 • Güvenlik Zafiyetlerinin Tespiti
 • Güvenlik Açıklarını Sömürme
 • Linux Makinede Arka Kapı Açmak
 • Parola Saldırıları
 • Web Zafiyet Tespit Araçları
 • Kablosuz Ağ Saldırıları
 • DoS/DDoS Saldırıları

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018
₺50,05

Hackerlar temelde Siyah Şapkalı ve Beyaz Şapkalı olmak üzere 2’ye ayrılır. Siyah şapkalılar öğrendikleri teknik ve yöntemleri kendi çıkarları için kullandıkları gibi , diğer insanlara zarar vermek içinde kullanabilirler. Beyaz şapkalılar ise siyah şapkalılar ile aynı teknik ve yöntemleri öğrenip; siyah şapkalılar kimseye zarar vermesin diye sistemleri korumaya çalışırlar. Bu kitapta hacking’in temel konuları hem siyah şapkalılar hemde beyaz şapkalılar açısından ele alınmakta. Siyah şapkalı hacker tarafından kullanılan bir tekniğin , sisteme zarar vermek için ne şekilde kullanıldığı (offensive) ve ardından bu güvenlik zafiyetinin beyaz şapkalı hacker tarafından nasıl korunacağı (defensive) anlatılıyor. Kitap ayrıca eğitim videolarıyla desteklenmektedir.

Ethical Hacking’e Giriş;

 • Exploit, Zero Day, Hacktivizm, BugBounty Kavramları
 • Penetrasyon Testi Nedir? Nasıl Yapılır?
 • Blackbox, Whitebox ve Graybox Pentest
 • Kali Linux, BackTrack Linux, Black Arch Linux
 • Google Hacking Database
 • Aktif & Pasif Bilgi Toplama
 • Reverse IP, DNS ve Traceroute
 • Kriptoloji
 • Simetrik (Gizli Anahtarlı) Şifreleme
 • Asimetrik (Açık Anahtarlı) Şifreleme
 • Sezar, DES, AES, Blowfish, Diffie-Hellman, RSA, MD5, SHA1
 • Brute-Force, Rainbow Tables
 • Steganografi
 • Nmap & Zenmap
 • HTTP & SSH Tünelleme
 • IP Spoofing
 • Enumeration
 • Keylogger, Virüs ve Trojan Nasıl Yazılır?
 • RAT Nedir? 
 • Nasıl Kullanılır?
 • Ağ Dinleme
 • Man in The Middle Saldırısı
 • Wireshark
 • Sosyal Mühendislik
 • DoS/DDoS nedir?
 • DoS Yöntemleri
 • Botnet Nedir?
 • Botnet Yaratmak ve Saldırı Gerçekletirmek
 • DNS, HTTP ve Proksi
 • Same Origin Policy
 • Reflected, Dom-based ve Stored XSS
 • XSS ile Oturum Çalma
 • Cross-site Request Forgery
 • SQL Injection
 • Mobil Uygulamalarda Tersine Mühendislik ve Statik Analiz
 • Mobil Uygulamalarda Dinamik Analiz

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018
₺123,20

Satış Profesyonelinin Performans Yolculuğu Bu Kitapta

Satış 4.0, çıkacağınız başarı yolculuğunda size bir yol gösterici olacak ve değişim için gerekli olan tüm kaynakları emrinize sunacak.

Ustalığa giden bu yolda, dört ayrı kapıdan geçerken, her bir kapı sizi daha da güçlendirecek. Gerçek hayattan, somut ve uygulanabilir örneklerle, bu keşif yolculuğu sizin için bir deneyim yolculuğuna dönüşecek.

Ve en önemlisi ise varlık nedeninizi sorgulayarak; “Neyi”, “Nasıl” ve “Neden” yaptığınızı keşfetmenizi sağlayacak.

Farklı Ol! Fark Yarat...

Bölüm 1: Satışta Ustalığa Açılan Dört Kapı

Birinci Kapı : Satışın Gizemli Dünyasını Keşfet

 •     Kralların & Kraliçelerin Devri
 •     Değişen Paradigmalar, Değişen Dünya ve Satış Stratejilerine Etkileri
 •     Reklam Bombardımanı
 •     Bugünün Tüketicisi
 •     Neden Satın Alırız?

İkinci Kapı : Satış Profesyonelinin Kendini Keşfi

 •     Paradigma, Değerler & Hedefler
 •     Nedenini Bul
 •     Motivasyon Kaynakların Neler?
 •     Pozitif Bakış Açısı
 •     Özgüven
 •     Bireysel Güç Analizi
 •     Kör Noktaların Keşfi
 •     Sen Kimsin?

 Üçüncü Kapı : Müşterini Keşfet

 •     Satın Alma ve Karar Vermenin Sırları
 •     Sor, Dinle ve Geri Bildirim Ver
 •     Davranış Modelleri
 •     Profillerin Satın Alma Eğilimleri
 •     Ürün veya Hizmetin Yaşam Döngüsü ve Profil Davranışları

Dördüncü Kapı : Dünyayı ve Müşterini Büyüleme Gücünü Keşfet

 •     İten misin? Çeken misin?
 •     İlk “İz”lenim
 •     Usta Bir İletişimci Ol
 •     Değeri ve Faydayı Sun
 •     Eski Beyne Hitap Et
 •     Deneyim Yaşat
 •     Güven Al – Güven Ver
 •     Networking
 •     Duygulara Dokun
 •     Kimliklere Satış
 •     Problem Çözücü Ol
 •     Satışta Karakter Oyunculuğu
 •     Satışta Hikâyeleştirme ve Anlam Katma

Bölüm 2 / S.A.S. Satış ve İkna Modeli&Yol Haritası

 • Sor
 • Anla
 • Sun

 

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2018
₺73,15
Tükendi

Sevgili çocuklar,

Python dilinin o kadar geniş bir kapsama alanı vardır ki, bu kitapta ele alabildiklerimiz ancak devasa bir buz dağının tepesindeki küçücük bir kar tanesi kadardır.Ama bu küçücük kar tanesi size Python diliyle neleri nasıl yapabileceğinizi örnekleyen temel ipuçlarını verir. Bunlar, hayal gücünüzü sayısal kodlamalara dönüştürecek kapıları açan anahtar desteleridir. Unutmayın, her büyük keşif, küçücük bir adımla başlar.

Bölüm sonunda yer alan ödevler ve sorularla bilginizi pekiştirirken kendinizi de sınamış olacaksınız. Kitabımızın ilk bölümünde bilgisayarımıza nasıl Python kuracağımızı ele alacağız.  İkinci bölümde Python diliyle nasıl hesaplamalar yapacağımızı, değişken kavramını, hatalarla karşılaşırsak neler yapmamız gerektiğini göreceğiz. Üçüncü bölümümüzde eğlenceye başlıyoruz: Kaplumbağa grafikleri. Dördüncü bölümde IDLE sistemini öğreneceğiz. IDLE ile kodlarımızı daha kolay yazabilecek, yazdıklarımızı  saklayabilecek ve gerektiğinde yeniden kullanabileceğiz. İlk oyunumuzu da bu bölümde yazacağız.  Beşinci bölümde kod satırlarının nasıl düzenleneceğini, girintilemeyi, kontrol döngülerini ve fonksiyonları öğreneceğiz.  Altıncı bölümde modüllerin ayrıntılarına gireceğiz. Yedinci bölümde veri tiplerini daha ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Sekizinci bölümde bir kelime tahmin oyunu geliştireceğiz. Dokuzuncu bölümde gelişmiş bir yazılım aracıyla tanışacağız: PyCharm. Kodlarımızı hem daha kolay yazacak, hem de çalıştırırken her aşamasını denetleyebileceğiz.  Onuncu bölümde daha kapsamlı kaplumbağa grafikleri çizecek, tuş ve fare denetimi ile çalışmalarımızı interaktif  hale getireceğiz. Sonraki bölümlerde gelişmiş konuları (sınıflar, android sistemlerde Python örnekleri, vb) ele alacağız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 251
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 3.2018
₺69,30
Tükendi

Toplumumuzun en büyük korkularından.

Hayatımızda artık bir lüks olmaktan çıkıp, bir zorunluluk haline gelen İngilizce
konusu hayatımızda, hem bireysel hem de toplumsal anlamda oldukça enteresan bir yer tutmakta.

100 kişiye sorsanız neredeyse 99’unun ‘evet, öğrenmek istiyorum’ diyeceği İngilizceyi o zaman neden herkes öğrenemiyor?

Yeterince kaynak mı yok?

Dünya yeterince kültürlerarası bir yer haline gelmedi mi?

Bilgi eksikliği mi var?

Bu ve benzeri sorularının hepsinin cevabının ‘hayır’ olduğunu biliyoruz.

Demek ki burada başka bir konu var...

Yazar bu kitapta İngilizce öğrenme macerasını akıcı bir dille anlatırken,
ipuçları vermeyi de ihmal etmiyor.

İçindekiler

Benim Hikâyem: Neden ve Nasıl Öğrendim?

Türkiye’de İngilizce ile İlgili Yaşanan Sorunlar ve Kompleksler

İngilizcenin Bireysel ve Toplumsal Faydaları

İngilizce ile İlgili Türkiye’de Neler Yapılıyor?

İngilizce ile İlgili Biz Neler Yapıyoruz?

İngilizce Öğrenimi için Kullanılabilecek Araçlar (Görsel - İşitsel - Sözel)

Başarı Döngüsü, Altın Daire ve İhtiyaçlar Listesi

Alışkanlıkların Önemi - İngilizceyi Bir Alışkanlık Haline Getirmek

Fransızca ve Almancayı Nasıl Öğrendim?

İngilizce Öğrenen Kişilerin Hikâyeleri


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 128
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2018
₺18,48
Tükendi

Fikirden Şirkete, Kuluçkadan Start-Up’a Girişimcilik Ekosisteminin Yeni Nesil Kurumları, Araçları ve Stratejileri

Elinizdeki kitap, akademik hayata geçiş yapmadan önceki ve akademiyle birlikte de devam eden girişimcilik tecrübelerinin ve akademik birikimin bir yansımasıdır.

Özellikle üniversitelerde girişimcilikle ve girişimcilik ekosisteminin aktörleriyle hiç tanışmamış “iyi fikirler” sahibi genç girişimci adayları ve öğrenciler için ekosistemle tanışmak adına iyi bir kılavuz olacağına inanıyorum. Çünkü girişimci için iyi fikir, iyi bir yol arkadaşından ötesi değildir. Başarı için daha fazlası gerekir.

- Burak Özdoğan

İçindekiler

Bugünün Teknolojileri

Bugünün Girişimcisi

Bugünün İş Modelleri Ve Değer Önerileri

Bugün İnovasyon

Bugünün Yatırım Ve Finansman Modelleri

Bugünün Ekipleri

Fikri Mülkiyet Hakları

Batık Start-Up’lar Ve Çıkarılabilecek Dersler


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 176
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2018
₺27,72
1 2 3 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı