On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm
On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm

On İki Öfkeli Sanatçıyla Dadaizm (9786254411298)

0,00
Marka : Onur Ataç
Fiyat : ₺44,90

''Temiz fikirleriniz olsun istiyorsanız, onları gömlekleriniz kadar sık değiştirin.''
-Francis Picabia

Hayal kırıklığı içinde on iki öfkeli sanatçı...
On iki Dadaist!

Yaşadıkları dünyaya, savaşa, topluma, yokluğa, sanata ve çaresizliğe tepkililer. Tanık oldukları hatta kendilerinin de katılmak zorunda kaldıkları dünya savaşlarının sadece mal ve can kaybına yol açmadığını, geride kalanlar üzerinde de büyük ekonomik ve ruhsal yıkımlara neden olduğunu görüp yaşayan on iki anarşist...

Savaş mağduru bu asi çocuklar, yaşananlardan dolayı kırgındılar, üzgündüler. Yeteneklerini büyük bir öfkeyle sergilemek için bir araya gelmeye karar verdiler sonunda.

Otoriteye karşı duracaklar, herhangi bir lidere ya da ideolojiye ihtiyaç duymadan burjuvazinin kirli sanatına meydan okuyarak o kirli sanatı yerle bir edeceklerdi.

Her şeyi yıkıp yeniden başlamak isteyenler için ilhamla ve umutla dolu bir yıkım rehberi...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 208
En / Boy : 11.5 / 17.5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2021

Benzer Ürünler
 • “Bir sanat eseri yaratmak ve kendinizi acımasızca eleştirmeden öğrenmek için gereken çocuksu tutkuyu geri kazanmanızı umut ediyoruz. Sizden eserlerinizi buzdolabına asmanızı isteyecek değiliz, ama onları gene de saklayın; bu şekilde gelişiminizi izleyebilecek ve ilerlerken kendinize güveninizi kazanabileceksiniz.”

  -Mark ve Mary Willenbrink

  Resim çizmek hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı.

  Bu kitabın özünde, kalem darbelerini çalışma ve düzeltmenize yardımcı olacak bir dizi eğlenceli, pratik alıştırma var. Siz becerilerinizi geliştirir, kendinize olan güveninizi kazanır ve bu süreçten keyif alırken her alıştırma bir öncekini temel alarak bir adım ileriye gidiyor. Kahve fincanları, bulutlar ve ağaçlar gibi basit nesneleri çizerek öğrendiğiniz dersler giderek hayvanlar, natürmortlar, manzaralar ve portreler gibi her zaman çizmeyi hayal ettiğiniz, çok daha zor objelere ve manzaralara geçmenize yardımcı olacak.

  İki usta ressam tarafından hiçbir detay atlanmadan hazırlanan bu ilham verici eserle çizim hiç olmadığı kadar kolay ve eğlenceli bir hale geliyor. Malzeme seçiminden kaleminizi nasıl tutacağınıza kadar pek çok konuda pratik bilginin yanı sıra, oranları ve perspektifi doğru ayarlamak, yansımaları çizmek ve güçlü kompozisyonlar yaratmak gibi nazik konulara dair uzman tavsiyelerinin yer aldığı bu eser her yaştan resim severin başucu kitabı olacak. Çünkü resim yapmanın o katıksız mutluluğunu yaşamak için hiçbir zaman çok geç ya da çok erken değildir.

  Mark Willenbrink, tabloları ödüller kazanmış, eserleri seçkin sanat sergilerinde sergilenmiş bağımsız bir ressam. Sanatçı ayrıca sanat derslerinde ve atölye çalışmalarında, dersler vermekte. Mark ve kitabın diğer yazarı eşi Mary, üç çocuklarıyla birlikte, Cincinati, Ohio’da yaşamakta.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 126
  En / Boy : 21,5 / 28
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 2.2017
  ₺131,90
 • Resim Sanatında çığır açan ustaların monografileri şimdi set oldu... 8 Kitap bir arada...

  Setin içinde yer alan Ressamlar;

  • Claude Monet Hayatı ve Eserleri
  • Henri de Toulouse-Lautrec Hayatı ve Eserleri
  • Leonardo do Vinci Hayatı ve Eserleri
  • Michelangalo Buonarroti Hayatı ve Eserleri
  • Paul Cezanne Hayatı ve Eserleri
  • Pablo Picasoo Hayatı ve Eserleri
  • Salvador Dali Hayatı ve Eserleri
  • Vincent Van Gogh Hayatı ve Eserleri

  İçindekiler;

  • Sanatçıların kapsamlı biyografileri
  • Resimlerinden hareketle sanatçının üslubu, katkıları ve sanat tarihindeki yeri
  • Sanatçıdan hareketle yaşadığı dönemin resim dünyası ve sanat akımları
  • Her resmin sanat tarihi açısından değerlendirilmesi
  • Resim sanatının en önemli eserlerinin yaratılışı, yeri, zamanı ve öyküsü
  • Özel nişlerde sanatçının resim sanatı, tekniği üzerine özel bilgi
  • Dönemin tarihi ve sosyal hareketliliği ile paralel kurgu
  • Temel resim terminolojisini içeren sözlük

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 768
  En / Boy : 16,5 / 20
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 12.2014
  ₺172,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 95
  En / Boy : 16,5 / 20
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : .2005
  ₺51,90
 • Siz de Michelangelo’nun eserlerinden esinlenenlerden misiniz? Şimdi zamanda mucizevi bir yolculuk sayesinde onunla tanışabilirsiniz. Bu büyük dehanın heykeltıraş kimliğiyle ortayakoyduğu epik eserlerin yanı sıra, Sistine Şapelli’nin tavan resmini yaparken düşündükleri ve çektikleri konusunda da çok şey öğreneceksiniz.Demek resme özü itibarı ile karşı değilsiniz? Karşı olduğum şey Flaman resmi ve hepimizi pençesine almış durumda. Bazı insanlar Tantı’nın ressam olduğunu, dünyayı resmederek var ettiğini söylüyorlar; sizce de onu şık kıyafetler içinde, bir tuvalin karşısına oturmuş, ufak detaylar üzerinde gereksiz oyalanırken ve sürekli rasgele eklemeler yaparken hayal etmek imkansız değil mi? Tüm evreni yedi günde yarattığı söylenir. Peki ya Leonardo şu Floransalı kendini beğenmiş kadının portresinin üçte birlik üst kısmı üzerinde kaç yıl uğraşmıştı?
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 176
  En / Boy : 10 / 14
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 4.2008
  ₺13,12
 • Herkes kendi etrafındaki dünyayı aslına sadık olarak yeniden üretmek ister - gördüklerini olduğu gibi çizebilmek dileğindedir. Bu kitap size bunu nasıl yapacağınızı öğretiyor.

  Rudy ve Reyna doğada yalnızca dört temel şekil olduğunu düşünmektedir; bunlar küp, silindir, koni ve küredir. Her ne kadar büyük ölçüde değişikliğe uğramış olabilse de, her nesne bu geometrik şekillerin birisi üzerine temellenmiştir. Eğer bir nesnenin temel şeklini görebilirseniz, ayrıntıları ne kadar fazla olursa olsun, bu nesneyi çizebilirsiniz.

  Kısım Bir çizim temellerini ele almaktadır. Bu kisimda çok sayıda açık, net ve somut çizimli proje vardır. Her bir proje bir öncekinden biraz daha karmaşık bir yapıda olacak şekilde düzenleme yapılmıştır.

  Kısım İki'de yazar bir çizim kitabında genellikle anlatılmayan şekilde suluboya, opak ve akrilik gibi araçların çizimdeki kullanımlarını açıklamaktadır. Öğrencilere her bir çizim yöntemini uygulamada beceri kazanmalarına yardımcı olacak alıştırmalar verilmiştir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 175
  En / Boy : 19,5 / 27,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2013
  ₺132,00
Çerez Kullanımı