Müminlerin Emiri Hz. Ali
Müminlerin Emiri Hz. Ali

Müminlerin Emiri Hz. Ali (9786057838148)

0,00
Tedarikçi : Kapı Yayınları
Fiyat : ₺78,85

Abdülbaki Gölpınarlı, Müminlerin Emini Hz. Ali eseriyle tarafsız bir biyografi sunuyor. Önce Hz. Ali’nin, peygamberin zamanındaki ve sonraki hayatını, kaynaklara ve tanıkların anlatılarına dayanarak aktarıyor. Ondan sonra da onun birçok cephelerini, gerçek vesikaları ve kendi sözlerini değerlendirerek inceliyor. Gölpınarlı’nın yetkin kaleminden çıkan bu inceleme şüphesiz ki okuyucularına, şimdiye dek bildiklerinden, duyduklarından fazla bir şeyler sunacaktır. Bu eser, bir gerçeğin tarafsız hikayesi, hadiselerin gerçek aksi olacak. Bu eser tarihi roman üslubuyla yazılmış olsa da tarihi roman değil, ancak tarihi bir tefrikadır. Sayfa sayfa Hz. Ali’nin hayatı gözlere görünecek, yazı şekline bürünecektir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 376
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2019

Benzer Ürünler
 • Yaydan fırlayan ok gibidir ağızdan çıkınca bir söz. Ve hiç geri dönmüş değildir atıldıkta sonra bir ok.

  Seli başından bağlar ileriyi gören kişi. Ve geçtiği yerleri harap eder baştan bağlanılmayan sel.

  Ne tükenmez hazinesin sen ey dil ve ne devasız bir dert!

  • Anadolu Celaleddin
  • Dinle Neyden
  • Ambardaki Fareler
  • Sır odur ki gizli gerek
  • Dili kontrol edebilmek
  • Lokman ile efendisi
  • Alçal ki yükselebilesin
  • Akıl ile ruh
  • Bir iksirdir sabır
  • İki bedende tek gönül
  • Kuşun avcıya ettiği

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 120
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2019
  ₺30,80
 • Ebu Zer için, İslâm Peygamberi Hz. Muhammed (sav); "Göğün altında ve yerin üzerinde Ebu Zer’den daha doğru konuşan bir kimse yoktur!" diyor. Bugün; İnsanca ve hakça bir yaşam arayan tüm insanların, İslâm’ın ruhunu ve Kur’an’ın hakikatlerini yeniden öğrenmek isteyen tüm müslümanların, Tasavvuf felsefesine ilgi duyan hak aşıklarının, Kısacası hepimizin; onun özgür ve özgün fikirlerine şiddetle ihtiyacımız var. Yol aydınlığımız için en doğru yoldaş; İşte Ebu Zer!


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 399
  En / Boy : 12 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2013
  ₺85,50
 • Bu kitap, Erbakan Hoca’yı anlamak ve izlemek isteyenlerin, O’nun hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olabilmeleri temennisi ile yazıldı.

  Prof. Dr. Necmettin Erbakan, kenarda kalmış, yok sayılmış, 27 Mayıs’ın gadrine uğramış dindar kesimlerin sosyal ve siyasal taleplerini siyasetin merkezine taşıyarak; önce ahlâk ve maneviyat değerlerini hayata geçirme isteğinin yanında yaygın "Ağır Sanayi Hamlesi"ni yüzlerce fabrika açarak gerçekleştirdi. Onun siyasi arenaya girmesiyle; siyasi literatür de, siyasetin gündemi de değişti.

  Erbakan Hoca, Türk siyasetinin son 40 yılına sadece siyasi bir aktör olarak damga vurmakla kalmadı; inançlı kesimleri "Milli Görüş" adı altında başlattığı hareketin içine dahil ederek ve iktidara taşıyarak, geriye dönüşün imkansız olduğu yeni dönemin fitilini ateşledi. Bu; İslami bir hareketin, demokratik siyaset arenasına taşınmasıydı.

  Siyaset dünyasındaki derin izlerine rağmen sadece siyasetçi değil, buluşlar yapan bir mühendis, bir aksiyoner, bir fikir adamı ve inançlı bir Müslümandı. Hangi halde bulunursa bulunsun, neler yaşanmış olursa olsun Erbakan Hoca’nın sorduğu temel soru daima şu idi:

  - "Evet, şimdi ne yapıyoruz?.." Ve ardından dur durak bilmeyen, yorulma kabul etmeyen bir koşuşturmaca... Nihai olarak da tek bir hedefi vardı: Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmak!..

  Elinizdeki kitap, bu uğurda yaşanmış bir ömrün, hepimize örnek olması gereken hikayesidir...


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 576
  En / Boy : 13,5 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2016
  ₺130,50
 • O inci tanesiydi, annesi sadef. Dürr ve Sadef’in,Esmaü’l-Hüsna ile çerçevelenmişti emsalsizhayatları... Kâinatın en değerlisiydi onlar. Rahman’ın nazarı üzerlerindeydi... O’nun gözetimindeydiler... Hiçbir oğul annesini onun kadar sevmedi. Ve hiçbir anne, Amine Hatunkadar, hayat yolunu kalptekiateşten taşlara basarak yürümedi... Dürr ve Sadef, Hz. Âmine’yi anlatıyor. Dolayısıyla, anne karnında bile mucizeleriyle olayların gidişatını değiştiren canımız ve cânânımız sevgili Resulümüzün doğumunu ve çocukluğunu...
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 349
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺36,00
 • Çarelerin bittiği, ümitlerin tükendiği, herkesin namus ve vatan derdine düştüğü yıllarda... Asırlardır dünyaya meydan okuyan Osmanlı’nın parçalandığı, düşmanların amansız bir işgale başladığı günlerde.... İman ve Kur’an’a saldırıların arttığı, camilerin kapatıldığı, ezanların susturulduğu ve masum Müslümanların hapishanelere doldurulduğu bir dönemde... Müthiş bir mücadele... Akılları durduran bir başarı... Vatan için, millet için, iman ve Kur’an için feda edilen bir ömür... Bu kitap; bir azmin, bir şahlanışın ve bir başarının öyküsüdür. Sırlarla dolu, gizlenmiş pek çok gerçeğin kapısıdır. Bu kitabı okuyanlar, hiç şüphesiz ki yeni bir dünya keşfedeceklerdir. Daha da önemlisi, yaşananlar karşısında kendilerinden geçeceklerdir.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 254
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺54,00
Çerez Kullanımı