Kahramanın İzinde
Kahramanın İzinde

Kahramanın İzinde (9786057397768)

0,00

Mitlerle İçsel Dönüşüm Rehberi

İnsanın, kendini ve hayatı tanıma sürecinin başlamasıyla birlikte benimsediği ilk kahraman figürleri de ortaya çıkar. Küçük bir çocuğun ilk kahramanı ebeveynleri ya da öğretmeniyken bireyin olgunlaşması ve vizyonun gelişimiyle kahramanlar da büyür. Artık referansını tarih, mitler, efsaneler ve arketipler oluşturmaktadır. Böylece insan, kahramanın izinde kendini aramaya başlar. Bilinmeyene doğru yolculuğun ilk adımlarını atar ve mücadeleye başlar.

Bu kitapta anlatılan kahraman figürleri; Prometheus, Gılgamış, Herakles, Odysseus ve Aeneas da bilinmeyene doğru bir yolculuğa çıkmış, yolculuklarında türlü türlü mücadelelerde galip olmuşlardır. Yolculuklarının sonunda onları birer kahramana dönüştüren ise gizemli serüvenlerinde kendi benliklerini keşifleri ve yine kendi gölgeleri üzerinde kazandıkları zaferlerdir. Kendini arayan insanın uzun yolculuğunda en kadim kılavuzu da bu kahramanlardan başkası değildir.

Elinizde tuttuğunuz kitap sizleri, kahramanın izinde kendinizi tanımak için bu gizemli yolculuğa adım atmaya davet ediyor.

 


Basım Ayı/Yılı : 3/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 112
Ağırlık : 112
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı