İncesaz Nota Albümü 2022 (1 - Şarkılar, 2 - Saz Eserleri)
İncesaz Nota Albümü 2022 (1 - Şarkılar, 2 - Saz Eserleri)

İncesaz Nota Albümü 2022 (1 - Şarkılar, 2 - Saz Eserleri) (9786059646994)

0,00
Marka : Kolektif
Fiyat : ₺249,00


İncesaz 1997 yılında Murat Aydemir (tanbur), Derya Türkan (kemençe) ve Cengiz Onural (gitar) tarafından kuruldu. Üçlü yolculuklarına Cengiz Onural’ın besteleriyle başladı. Zamanla Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuvarından seçtikleri eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına göre yorumladılar. 
1997’de ilk albümün çalışmaları sırasında gruba Taner Sayacıoğlu (kanun) katıldı ve “1/Eski Nisan” Kalan Müzik tarafından 1999 Nisan’ında yayınlandı. Daha sonraki bütün İncesaz albümleri de bu firma tarafından yayınlandı.
İncesaz 1999-2001 yıllarında ATV’de yayınlanan “İkinci Bahar” dizisine müzik yaptı ve bu dizinin soundtrack albümü de aynı yıllar içinde yayınlandı. 
2001’de Akın Aral (bas gitar) gruba katıldı. Melihat Gülses’in solistliğinde “2/Eylül Şarkıları” 2002’de yayınlandı.
2003’te Engin Gürkey (vurmalı çalgılar) İncesaz’a katıldı. 2004’te Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Efdal Altün ve Hakkı Öztürk’ten oluşan yaylı çalgılar dörtlüsünün de yer aldığı “3/İstanbul’a Dair” yayınlandı.
2001-2005 yıllarında İncesaz, ATV’de yayınlanan “Ekmek Teknesi” ve TRT’de yayınlanan “Çınaraltı” dizilerinin müziklerini yaptı. Dilek Türkan’ın solistliğini yaptığı ve içinde Türk tangolarından seçkiler olan “4/Mazi Kalbimde” 2005’te yayınlandı.
Cengiz Özkan’ın solistliğini yaptığı, türkülerden oluşan “5/Elif” 2007’de yayınlandı. 2003 yılından itibaren zaman zaman İncesaz konserlerinde yer alan Türker Çolak (vurmalı sazlar) bu albümle birlikte gruba dahil oldu.
Yine Dilek Türkan’ın solistliğini yaptığı “6/Kalbimdeki Deniz” 2009’da yayınlandı. Bu albümde İncesaz grubunun çalışmalarında kurulduğu günden bu yana yer alan Bora Ebeoğlu da solo bir şarkı seslendirdi.
2008 yılında THY’nin kuruluşunun 75. Yılı vesilesiyle İncesaz’dan özel bir beste istendi. Bunun üzerine Macar Radyo Senfoni Orkestrası’yla birlikte “Yollar” isimli CD ve DVD’den oluşan bir çalışma yapıldı ve özel bir konser verildi. İçinde Dilek Türkan’ın da 4 şarkıyla solist olarak yer aldığı “7/Yollar” daha sonra 2011 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlandı.
2009 yılında Berlin Filarmoni konser salonunda gerçekleşen İncesaz konseri ile Volkan Hürsever (kontrbas) İncesaz grubuna dahil oldu.
Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yaptığı “8/Geçsin Günler” 2014 Şubat’ında yayınlandı. Emre Erdal (kemençe), Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Akapella Korosu bu albüme misafir olarak katıldılar. Emre Erdal daha sonra İncesaz grubunun bütün konserlerinde yer aldı.
Ezgi Köker Aldemir ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yaptığı “9/Peşindeyim” albümü 2017 Aralık ayında yayınlandı. Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Korosu bu albüme misafir olarak katıldılar. 


Basım Ayı/Yılı : 2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 184
Ağırlık : 184
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

Benzer Ürünler


 • Basım Ayı/Yılı : 2023
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 200
  Ağırlık : 200
  En / Boy : 21 / 29,7
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺150,00

 • Solfej 1, müzik eğitiminin temel kitabıdır. Müziği öğrenmek isteyen herkes, 1974'den beri bu kitabı kullanıyor.

  Kolaydan zora doğru basmak basamak sıralanmış sevimli ve eğitici parçalar, solfej eğitimini zevkli ve sevimli kılıyor. Kısa ve özlü müzik bilgileri öğrenmeyi pekiştiriyor.

  Dünyada benzeri olmayan, kendine özgü çağdaş eğitsel bir yöntemle yazılmış olan bu kitap, 30 yılı aşkın bir süreden beri en çok kullanılan solfej kitabı olma özelliğini sürdürüyor.


  Basım Ayı/Yılı : 2018
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 30
  Sayfa Sayısı : 108
  Ağırlık : 108
  En / Boy : 20 / 27
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺149,40
 • Türkülerin Eşsiz Ezgileri Piyanonun Derin Armonisi

  Türkülerimiz; sözleri, müzikleri ve hikayeleri ile ruhumuza birbirinden dokunaklı anlatımlar sunar. Piyano ise derin armoni ve teknik yapısı ile başlı başına çok sesli müziğin en önemli çalgılarının başında yer almaktadır. Piyano ile türküler bir ayara geldiğinde bu hisler bambaşka bir boyuta taşınır. Türkünün melodisinin piyanoya aktarıldığı durumda başlayan içsel anlatım ile başlayan mırıldanmalar “Piyano ile Muhabbet”i başlatır.

  Bu kitapta, solo piyano İçin düzenlenmiş 12 türkü ve 2 özgün bestenin “Piyano ile Muhabbet”i sergilenmiştir.


  Basım Ayı/Yılı : 2021
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 108
  Ağırlık : 108
  En / Boy : 21 / 29
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺220,00
 • Bağlama Düzeni - Kısa Sap

  1965, Sivas doğumludur. 26 yıldır bağlama eğitmenliği yapmaktadır. Bu bilgi birikimini ve eğitim faaliyetlerini aktif olarak Doğan Elmalı Sanat Merkezi ve Mavi Müzik Sanat Merkezinde sürdürmektedir.

  Kendisi profesyonel olarak bağlama üretimiyle de ilgilenip kişisel atölyesinde başarılı çalışmalarını sergilemektedir.

  Bağlama Metodu Repertuvar Kitabı'nın içeriğinde, bağlama düzeni tekniğine uygun türkülere yer verilmiştir. Metotta olabildiği kadar basit melodiler, pratiği geliştirici şekilde türküler sıralanmıştır. Alıştırmalar, türkülerin daha keyifli çalınmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle çalışmalar daha titiz ve özenli olmalıdır. Ayrıca temel nota bilgilerine, kolay uygulanabilir ezgilere ve pratiği geliştirici alıştırmalara yer verilmiştir.

  Bu kitabın hem hobi hem de akademik olarak ilgilenenlerin yararlanacağı düzeyde olmasına dikkat edilmiştir.

  Metot yeni başlayanların olduğu kadar, Güzel Sanatlar Lisesi ve müzik eğitimi veren kurumların da yararlanacağı düzeyde yazılmıştır.

  Müziğin sihirli etkisini ve güzelliğini, tüm ruhunuzda hissederek yaşamak ve başarmak dileğiyle...


  Basım Ayı/Yılı : 2021
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 2
  Sayfa Sayısı : 262
  Ağırlık : 262
  En / Boy : 21 / 30
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺105,78
 • Temel Düzeyde Bağlama Eğitimi

  Kara Düzen Bağlama Metodu’nun içeriğinde, basit melodilerden başlayarak teknik açıdan kondisyon geliştirici bir sıra izlenmektedir. Bu metottaki hedef; ellerin ve parmakların pozisyonunun, parmak numaralarının ve tezene vuruş yönlerinin doğru bir biçimde öğretilmesidir.

  Temel nota bilgilerine, kolay uygulanabilir ezgilere ve pratiği geliştirici alıştırmalara yer verilmiştir.

  Ayrıca Metot yeni başlayanların olduğu kadar, Güzel Sanatlar Lisesi ve müzik eğitimi veren kurumların da yararlanacağı düzeyde yazılmıştır.

  Müziğin sihirli etkisini ve güzelliğini, tüm ruhunuzda hissederek yaşamak ve başarmak dileğiyle…

  - Doğan Elmalı


  Basım Ayı/Yılı : 2020
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 3
  Sayfa Sayısı : 240
  Ağırlık : 240
  En / Boy : 21 / 30
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺105,78
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı