Fotoğraf Çekme Sanatı
Fotoğraf Çekme Sanatı

Fotoğraf Çekme Sanatı (9786254400612)

0,00


Dijital fotoğraf makineleri ve cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte en yaygın hobilerinden biri haline gelen amatör fotoğrafçılık, artık günümüzün daha yaygın bir uğraşısı.
 
Adem Özdemir’in fotoğrafçılığa yeni adım atanlara yönelik hazırladığı ve Erkam Akademi Yayınları’ndan çıkan "Fotoğraf Çekme Sanatı” adlı fotoğrafçılık eğitimi kitabı, tam da bu geniş kitlenin ihtiyacını karşılayacak bir çalışma.
 
Fotoğraf meraklıları için el kitabı olabilecek nitelikteki eser, sıkılmadan okunabilecek eğlenceli bir anlatım ve görsel ağırlıklı içeriğe sahip. Türkiye ve dünyanın diğer bazı ülkelerinden örnek fotoğraf kareleri ile okuyucularını adeta bir geziye çıkaran kitap, fotoğrafa merak duyan ve fotoğrafla ilgilenen herkese katkı sağlayabilecek özgün bir çalışma.
 
Spesifik deyim ve terimler, gereksiz teknik detaylar, rakamsal değerler, karmaşık grafikler ve diyagramlardan arındırılmış rehber, "Kompozisyon ve Estetik Bilgisi”, "Işık” ve "Pozlama” olmak üzere 3 an bölüm ve bu bölümlere bağlı 64 alt başlıkta fotoğrafçılığın temel esaslarını ele almış.
 
Kuşe kâğıda basılı 216 sayfalık rehberin her sayfasında tüm detayları rahatça algılanabilecek büyükçe bir örnek fotoğraf ve fotoğrafın altında kısa - öz konu anlatımları yer almakta. Bazı önemli kuralları pekiştirilmeleri adına yeri geldikçe uygun örnekler üzerinden tekrar tekrar hatırlatan yazar, okuyucuya "fotoğraf okuma becerisi” ve "göz terbiyesi” kazandırmayı hedeflemiş. Eser, okuyucusuna bilgi ve tekniğin yanı sıra estetik ve sanatsal bir bakış açısı da empoze etmekte.
 
Büyük emekle hazırlanmış eserin, fotoğraf çekimine dair eğitici kitapların çok da yaygın olmadığı ülkemizde bu sahadaki boşluğun doldurulmasına katkı sağlayacağı muhakkak.
 
Sadece bir araç olan fotoğraf makinesine değil de, bu aracı kullanacak kişiye yani kendisine yatırım yapmak isteyenlere duyurulur.


Basım Ayı/Yılı : 2021
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 216
Ağırlık : 216
En / Boy : 19 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı