Dijital Fark (9786057950086)

Tedarikçi : The Kitap
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺49,00
İndirimli : ₺36,75
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺6,13 'den başlayan taksitlerle

Güncelik Hayatta Dijitalleşme ve Medya Etkileri Kuramı

“Bu önemli bir kitap. İletişim araştırmalarında yükselen bir şahsiyet olan W. Russell Neuman, teknoloji, kültür, kurumlar, ticaret ve sosyal evrim etkileşimini inceleyerek, dijital çağda iletişimin yapısını ve dinamiklerini isabetli bir şekilde gözler önüne seriyor. Analizi deneylerle desteklenmiş ve kuramsal açıdan anlamlı.”

- Manuel Castells, Southern California Üniversitesi

“Sosyal medya, ‘aktif seyirci kitlesinin’ iktidarını artırmış ve sorunlarını kötüleştirmiştir. İletişim araştırmasının bir üstadı tarafından kaleme alınmış bu azimli kitapta; bu alanın ve değişen Zeitgeist’ının (zamanın ruhu) bir tarihi, baskın paradigmalarının bir eleştirisi ve güncel hali, bilişsel ve toplumsal alımlama süreçlerinin bir teşhisi ve iletişim araştırmasının kamu politikasını oluşturmasıyla alakalı olduğuna dair bir ısrar ile karşılaşacaksınız.”

- Elihu Katz, Pennsylvania Üniversitesi

“İletişim biliminin ve araştırmalarının gelişimi son on yıla kadar iletişim dünyasında olanı biteni anlamaya yetiyordu. Ta ki dijitalleşme başlayana kadar... Varolan kuramlar, modeller, kavramlar tam dijital dünyayı anlamaya, onun üzerine hipotezler kurmaya yetmiyor derken, W. Russell Neuman’ın paradigma yıkıcı kitabı Dijital Fark imdadımıza yetişti. Neuman geçmişten bugüne ezbere bildiğimiz iletişim etkileri kuramlarını dijital dünyanın yeni gelişmeleri ile o kadar güzel birleştiriyor ve farkı o kadar güzel ortaya koyuyor ki nihayet hem uygulamacılar hem iletişim öğrencileri hem de akademisyenler için aydınlatıcı bir kaynağa kavuştuğumuzu düşünüyorum.”

- Ali Atif Bir, İletişim Bilimleri Enstitüsü

Kitabın orijinal adı: The Digital Difference: Media Technology and the Theory of Communication Effects. Bu çeviri Harvard University Press ile yapılan anlaşma sonucu yayımlanmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 368
En / Boy : 15 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018