Claude Monet Hayatı ve Eserleri
Claude Monet Hayatı ve Eserleri

Claude Monet Hayatı ve Eserleri (9799750403032)

0,00
Fiyat : ₺39,20


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 95
En / Boy : 16,5 / 20
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2005

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 128
  En / Boy : 21 / 29,5
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : .2005
  ₺88,00
 • Pastel boya ve pastel resim konusunda neler biliyoruz? Bu harikulade resim enstrümanının 18. yüzyıla kadar giden bir mazisi var ve büyük ustaların da kullandığı bir teknik. Bu kitabın izlenmesi kolay ve zengin görsellerle tasarlanmış yapısı sayesinde, hem çizim hem de boyama aracı olan pastelle mükemmel resim çalışmaları yapabilirsiniz. Kitap ilk olarak pastel tekniklerini ele alıyor; Pastel çubuğu sürüş teknikleri, renklerin parmakla kaynaştırılması ve degrade, renk teorisi, soğuk- sıcak renk dizgeleri ve tamamlayıcı renkler, renk nüansları, gölgelendirme, kontrastlar (ton, renk kontrastları ve eşzamanlı kontrastlar), ton değeri, parlaklıklar ve yansıma. Bu tekniklierin yanı sıra, izlenmesi kolay ve çok iyi anlatılmış çeşitli alıştırmalarla pastel resim çalışmasının nasıl ilerletileceği gösteriliyor.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 175
  En / Boy : 19 / 24,5
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : .2005
  ₺55,20
 • İlkokuldan beri tanıdığımız suluboya hakkında gerçekten neler biliyoruz? Suluboya tekniği gerçekten göründüğü kadar zor mu? Bu kitap korkularınızın yersiz olduğunu göstermektedir. Suluboya resim yapmayı gerçekten istiyorsanız, kitabın izlenmesi kolay ve zengin görsellerle tasarlanmış yapısı sayesinde, amatör bir suluboya ressamı olabilirsiniz. Gerisi artık sizin kendinizi geliştirme arzunuza bağlı. Kitap ilk olarak suluboya tekniklerini ele alıyor; Lavi tekniği, ıslak zeminde degrade, kuru zemine boya, ıslak ve kuru tekniklerin birlikte kullanımı, renk teorisi, renk dizgeleri, renklerin üst üste bindirilmesi, zeminin beyaz boya olarak kullanıması. Bu tekniklerle çiçek, meyce, vazo gibi basit ve uygulaması kolay nesneleri nasıl boyayacağınız çeşitli alıştırmalarla gösterilmektedir.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 175
  En / Boy : 19 / 24,5
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : .2005
  ₺55,20
 • “Bir sanat eseri yaratmak ve kendinizi acımasızca eleştirmeden öğrenmek için gereken çocuksu tutkuyu geri kazanmanızı umut ediyoruz. Sizden eserlerinizi buzdolabına asmanızı isteyecek değiliz, ama onları gene de saklayın; bu şekilde gelişiminizi izleyebilecek ve ilerlerken kendinize güveninizi kazanabileceksiniz.”

  -Mark ve Mary Willenbrink

  Resim çizmek hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı.

  Bu kitabın özünde, kalem darbelerini çalışma ve düzeltmenize yardımcı olacak bir dizi eğlenceli, pratik alıştırma var. Siz becerilerinizi geliştirir, kendinize olan güveninizi kazanır ve bu süreçten keyif alırken her alıştırma bir öncekini temel alarak bir adım ileriye gidiyor. Kahve fincanları, bulutlar ve ağaçlar gibi basit nesneleri çizerek öğrendiğiniz dersler giderek hayvanlar, natürmortlar, manzaralar ve portreler gibi her zaman çizmeyi hayal ettiğiniz, çok daha zor objelere ve manzaralara geçmenize yardımcı olacak.

  İki usta ressam tarafından hiçbir detay atlanmadan hazırlanan bu ilham verici eserle çizim hiç olmadığı kadar kolay ve eğlenceli bir hale geliyor. Malzeme seçiminden kaleminizi nasıl tutacağınıza kadar pek çok konuda pratik bilginin yanı sıra, oranları ve perspektifi doğru ayarlamak, yansımaları çizmek ve güçlü kompozisyonlar yaratmak gibi nazik konulara dair uzman tavsiyelerinin yer aldığı bu eser her yaştan resim severin başucu kitabı olacak. Çünkü resim yapmanın o katıksız mutluluğunu yaşamak için hiçbir zaman çok geç ya da çok erken değildir.

  Mark Willenbrink, tabloları ödüller kazanmış, eserleri seçkin sanat sergilerinde sergilenmiş bağımsız bir ressam. Sanatçı ayrıca sanat derslerinde ve atölye çalışmalarında, dersler vermekte. Mark ve kitabın diğer yazarı eşi Mary, üç çocuklarıyla birlikte, Cincinati, Ohio’da yaşamakta.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 126
  En / Boy : 21,5 / 28
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 2.2017
  ₺102,50
 • Resim Sanatında çığır açan ustaların monografileri şimdi set oldu... 8 Kitap bir arada...

  Setin içinde yer alan Ressamlar;

  • Claude Monet Hayatı ve Eserleri
  • Henri de Toulouse-Lautrec Hayatı ve Eserleri
  • Leonardo do Vinci Hayatı ve Eserleri
  • Michelangalo Buonarroti Hayatı ve Eserleri
  • Paul Cezanne Hayatı ve Eserleri
  • Pablo Picasoo Hayatı ve Eserleri
  • Salvador Dali Hayatı ve Eserleri
  • Vincent Van Gogh Hayatı ve Eserleri

  İçindekiler;

  • Sanatçıların kapsamlı biyografileri
  • Resimlerinden hareketle sanatçının üslubu, katkıları ve sanat tarihindeki yeri
  • Sanatçıdan hareketle yaşadığı dönemin resim dünyası ve sanat akımları
  • Her resmin sanat tarihi açısından değerlendirilmesi
  • Resim sanatının en önemli eserlerinin yaratılışı, yeri, zamanı ve öyküsü
  • Özel nişlerde sanatçının resim sanatı, tekniği üzerine özel bilgi
  • Dönemin tarihi ve sosyal hareketliliği ile paralel kurgu
  • Temel resim terminolojisini içeren sözlük

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 768
  En / Boy : 16,5 / 20
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 12.2014
  ₺172,00
Çerez Kullanımı