Buzdolabı Vatandaşları: Bir Gastronomi Distopyası
Buzdolabı Vatandaşları: Bir Gastronomi Distopyası

Buzdolabı Vatandaşları: Bir Gastronomi Distopyası (9786256438354)

0,00
Marka : Emre Turan
Yayinevi : Fihrist Kitap


Tat duyusuyla bezeli bir kalem, edebiyata yenilikler vadediyor; lezzet algısının yolunda Emre Turan, ilk "gastronomi romanı” ile okurunu selamlıyor!

Fakat Turan, bu iddialı eserinde, sebze ve meyvelerden dökülen sözcükler ile distopik bir çürümüşlük, israf ve sindirimin meşakkatli yolculuğuna da vurgu yapıyor.

***

Bizlere masalsı bir edebi dünya sunan Turan'ın en büyük arzusu, bu gastronomi distopyasıyla okurlarında bilinç uyandırmak.

"Gastronomi, doyarken ve doyururken gıdayı korumaktır." diyen Turan, Buzdolabı Vatandaşları ile şu sorulara yanıt arıyor:

Sürdürülebilir bir gelecek mümkün mü? Yoksa bu ezber olmuş ütopik bir söylem mi?

Buzdolabı Vatandaşları, “gastronomi edebiyatı" odağında Türkçede çıkan ilk eser dersek yanılmış olmayız. Gastronomiyi ve yemek kültürünü merkeze alan Emre Turan, düşünsel altyapısıyla gastronomiyi derinlemesine inceleyerek, bir literatürün oluşmasına imkân sağlıyor.

Türk edebiyatındaki bu konumunun farkındalığıyla Turan, bu eşsiz alanda, ilk eseriyle yeni bir dünya inşa ederken, iştahı bol bizlere de yeni eserlerini heyecanla beklemek kalıyor...


Basım Ayı/Yılı : 7/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı :
Sayfa Sayısı : 114
Ağırlık : 114
En / Boy : 13 / 19,5
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı