Travma: Acil Servis Yönetimi
Travma: Acil Servis Yönetimi

Travma: Acil Servis Yönetimi (9789753070737)

0,00
Marka : Can Aktaş
Fiyat : ₺190,00

Travma bir ekip işidir. Bir orkestranın birlikte bir eseri başarılı bir şekilde icra etmesi gibi, travma ekibin de başarılı bir iş yapabilmesi için tüm ekip üyelerinin birlikte, ahenk içinde çalışması gerekmektedir. Kitabımızda travma hastalarının hastane öncesi triyajları, bakımları, transportları sonrasında acil servise geldiklerinde nasıl stabilize edilmesi gerektiği, nelere dikkat edilmesi ve spesifik organ yaralanmalarına acil servis yaklaşımları anlatılmıştır. Bununla birlikte sadece spesifik organ yaralanmalarının anlatımı ile yetinilmeyerek aynı zamanda olayın oluş şekline göre ortaya çıkabilecek yaralanmalarda kinematik bölümünde detaylı şekilde açıklanmıştır. Kitabımızın, acil servis sonrası yoğun bakım tedavisi, travmalı hastalara uygulanabilecek girişimsel işlemler ve travma ile uğraşan hemşire arkadaşlarımıza yönelik travma hemşireliğinin faydalı olacağını düşünmekteyiz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 613
En / Boy : 15 / 21
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 12.2017

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 271
  En / Boy : 15,5 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2013
  ₺112,50

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 201
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺67,50
  • Biyoloji kavramlarıyla ilgili yüzlerce açıklamalı örnek verir,
  • Biyolojiye olan hâkimiyetinizi test etmeye yardımcı uygulamaları içerir,
  • Biyolojiye moleküler ve biyokimyasal yaklaşımları verir, hayatı DNA,

  RNA ve protein gibi makromoleküllerin özellikleri açısından anlamanıza yardımcı olur.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 472
  En / Boy : 19.5 / 27.5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2015
  ₺211,50
 • Hayat oyununun kurallarını anlamaya, aradığın ilişkiye açılan kapının anahtarını bulmaya, mutlu olmanın sırlarını paylaşmaya hazır mısın? Sorularına en doğru ve en güzel cevapları birlikte bulsak? Hayatı, ilişkilerini “mutlu” kılmaya, yaşamın ruhsal ve fiziksel kanunlarını birleştirip bilgeliği açığa çıkarmaya var mısın?

  Mutsuz, doyumsuz, aç, yorgun, yılgın, dalgın, dargın, kırgın duygulara son vermenin ve korku, kuşku, kaygılara dur demenin zamanı geldiyse buyur Halil İbrahim Sofrası’na.

  Dr. Erbıyık genel hekimlik bilgileri, engin tecrübesi ve entelektüel birikimleri ile yüksek hekimlik değerlerini birleştirerek güzel bir yaklaşım getiriyor. Bu kitaptaki bilgileri hayata geçirebilenler, nasıl yaşayıp ruhsal olarak daha sağlıklı olacaklarına dair önemli ipuçları edinecekler.

  Prof. Dr. Nevzat Tarhan

  Değerli dostum Dr. İbrahim Erbıyık, birikimine ve o derin bilge kişiliğine uygun bir eserle karşımıza çıkmış. Bu şahane kitabı elinize alınca bırakamıyorsunuz. Beden ve ruhumuzun çalışma mekanizması, hastalıkların oluşması ve önlenmesi, mutlu ve huzurlu olmanın yolları; hepsi bu kitapta!

  Prof. Dr. Sefa Saygılı


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 320
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2017
  ₺112,50
 • İlk Tıp Bu Değil kitabı Türkiye'de sağlığa ve tıbba bakış açısını değiştirdi. Elinizdeki ikinci kitaptan sonra da artık hiç kimse insan için, toplum sağlığı için apaçık zararlı anlayışlarını, politikalarını eskisi gibi rahat savunamayacak. Çok önemli bir konu diyoruz; konu insan hayatıdır, ötesi var mı? Bu kitaba kimse ilgisiz kalamadı, kalamayacak. İnsana hizmetmi, toplum yararı mı diyorlar; aynı zamanda her kanattan tüm görüşler için bir samimiyet testi Tıp Bu Değil çalışması...
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 421
  En / Boy : 13.5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2013
  ₺153,34
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı