Supra
Supra

Supra (9786054906314)

0,00
Tedarikçi : h2o Kitap
Fiyat : ₺28,00

Bir parçacık mutluluk için hayalleri değil bir teorisi vardı fizikçi Şafak'ın. Ancak bu teoriyi hayata geçirecek teknoloji bugün için yoktu.

Geleceğe havale edilen çözüm geçmişten gelebilir miydi?

İnşa edilen kozmik makine Şafak'ın sadece düşüncelerini alt üst etmekle kalmayacak, hayatını da sonsuza kadar değiştirecektir. O artık, hiçbir yere ait olmayan bir insandır, hatta kendi evrenine bile.

Yeni teknolojinin sağladığı olanakları kendisi bile tahmin edememişti. Fakat yeni çözümler yeni soruları da beraberinde getirmişti.

Artı kütle sorunsalı evrenin içinde çözülemezdi fakat buna rağmen zamanda yolculuk yapılabilir miydi? Bilimin sınırları evrenin sınırlarına bağımlı kalabilir miydi?
Bir de nötrino'yu sadece atom altı bir parçacık olarak biliyordu…

Sonunda elinde kalan bir parçacık sonsuzluk olacaktı!

Ankara'dan başlayıp Yunan Adalarına, uzaydan buzullara uzanan macera boyunca, Tibetli rahiplerden Amerikalı işadamlarına, Japonya'nın kadim ailelerinden, bilimadamlarına herkesin bir gün gerçekleşeceğinden emin olduğu bir kehanetin peşinde sürüklendiği, gelecekten geri dönen heyecanlı bir bilimkurgu…


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 256
En / Boy : 13 / 19
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2016

Benzer Ürünler
 • Asha Grant, Kerenza’ya geçmişinden kaçmak için gelmiştir. Ne yazık ki geçmişi peşini bırakmayacaktır.

  Asha, BeiTech saldırısından sağ kurtulduğundan beri çok daha büyük bir kuvvete karşı savaşan direnişçiler için çalışmakta ve havalandırma tünellerine sakladığı sırla ne yapacağını düşünmektedir. Endişe kaynağı olmasını bekleyeceği son şey eski erkek arkadaşıyken Rhys Lindstrom gezegene gelir ve yeni BeiTech üniforması ona çok yakışmıştır. Rhys, Asha’nın çıkış yolu mu yoksa bu donmuş kaya parçasından kurtulamayacağının garantisi midir?

  Sorunları olan sadece Asha değildir. Asha’nın kuzeni Kady ve hayatta kalmayı başarmış bir grup Kerenza’ya doğru yol almaktadır fakat yeterli oksijenleri yoktur. Ayrıca gemide isyan havası vardır. Ama böyle küçük şeyler Illuminae Grubu’nu ne zaman durdurabilmiştir?

  Ne yazık ki zaman aleyhlerine işlemektedir. BeiTech hasarlı sıçrama istasyonunu tamir edip Kerenza’daki sivilleri öldürmeyi planlarken kurtulmaları mucizeye kalmıştır. Ve herkes bilir ki mucizeler sadece istatistiksel olasılıklardır, değil mi?

  Brifing notu: Çoksatan yazarlar Amie Kaufman ve Jay Kristoff ile günlük girdilerine katkılarıyla Marie Lu’dan, “stilistik açıdan büyüleyici” ve “dünya dışı muhteşem” olarak tanımlanmış üçlemenin kalp durduran ve kalp kıran finali.

  Illuminae ve Gemina Analizleri:

  “Türü yeniden tanımlayan, tam anlamıyla güzel bir eser.”

  - Victoria Aveyard, Kızıl Kraliçe’nin çoksatan yazarı

  “Karakterlerin insanlığına odaklanması sayesinde zamanın ruhunu yakalayan ve kalıcı bir etki bırakan, adrenalin dolu bir aksiyon.”

  - Kirkus Reviews

  “Sıkı tutunun. Bir daha ayrılmak istemeyeceğiniz bir zihin dünyasına girmek üzeresiniz.”

  - Marie Lu, Efsane üçlemesi ve Genç Elitler’in çoksatan yazarı

  “Kalbinizi deli gibi attıracak ve sayfaları hiç durmadan çevirmenize neden olacak.”

  - Beth Revis

  “Sıradan bir roman deneyimiyle karşılaşmayacaksınız.”

  - Bustle.com

  “İnanılmaz eğlenceli bir yolculuk.”

  - MTV.com

  “Yeni bir soluk.”

  - Shelf Awareness

  “Sürükleyici.” 

  - Booklist


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 624
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2018
  ₺220,00

 • Sayfa Sayısı : 0
  Basım Tarihi : Aralık 2017
  Kapak Türü : Karton Kapak
  Kağıt Türü : 2. Hamur
  Basım Yeri : İstanbul
  ₺11,92 KDV Dahil
 • Disütopya edebiyatının başyapıtı.

  "Şimdiye kadar yazılmış en iyi bilimkurgu roman, klasik bir karşı ütopya." 

  - Ursula K. Leguin


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 300
  En / Boy : 10,5 / 16,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2017
  ₺50,15
 • Görünmez Adam, yayımlanışının 110. yılında, İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri’ne katılıyor!

  “H. G. Wells,  çocukken okumayı en sevdiğim yazardı.”

  - Vladimir Nabokov

  “Wells’in kurguları okuduğum ilk kitaplardı; belki de okuduğum son kitaplar da onlar olacak.”

  - Jorge Luis Borges

  "Şüphesiz görünmezlik, istediklerimi elde etmemi sağlıyordu ama onların tadını çıkarmamı da imkansız kılıyordu."

  H. G. Wells, bilimkurgunun atası, türe adını altın harflerle yazdırmış en büyük yazarlardan. Yazdığı bilim fantazileri nesiller boyu yazarları etkilemiş, onlara yol göstermiş; ilk basıldıkları dönemden itibaren etkilerini yitirmeden okurların gönlünde taht kurmaya devam etmiştir. Görünmez Adam da Wells’in eserleri içinde en akılda kalıcı olanlardan biri.

  Tuhaf görünüşlü yabancı, bir tipi sırasında Iping Köyü’ne gelir. Garip hareketleri, giyinişi, suratının tamamının bandajlar içinde olması ve gözlüklerini bir an olsun gözünden çıkarmaması köy sakinleri tarafından kimi zaman şüpheyle, kimi zaman düşmanca karşılanır. Kısa süre içerisinde hakkındaki dedikodular giderek yoldan çıkan bir dizi olaya neden olacaktır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 232
  En / Boy : 13.5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2021
  ₺32,80
 • Hikayemiz, Flandre’da, hayali Quiquendone kentinde geçer. Kentin sakin, ölçülü, tutumlu ve ağırkanlı insanları yüzyıllardır hiçbir konuda aşırılığa kaçmadan, herhangi bir duygu belirtisi göstermeden, uyum içinde son derece durağan bir yaşam sürmektedir. Yöneticileri bile yaşamları boyunca inisiyatif kullanmadan, hiçbir önemli karar almadan bu dünyadan göçüp gitmektedir. Ancak Doktor Ox’un sözde kenti aydınlatma projesiyle gelişi Quiquendone’da bir şeyleri değiştirecektir.

  Doktorun gizli bir gündemi vardır ve bunun için kent halkını kobay olarak kullanmaktan çekinmeyecektir. Zira bilim vicdansız kişilerin elinde tehlikeli olabilir. Jules Verne ince ironisinin her satırına sindiği bu eğlenceli novellada, dünyadan kopuk yaşayan, ortaçağla bağlarını koparmamış küçük bir kentin Flaman sakinlerinin çoktan miadını doldurmuş yaşam biçimlerini hicveder. Hikaye Alman asıllı Fransız besteci Jacques Offenbach’ın Doktor Ox adlı operasına da konu olmuş, librettonun yazımına bizzat Verne de katkıda bulunmuştur.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 96
  En / Boy : 12,5 / 20,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2018
  ₺16,00
Çerez Kullanımı