Öncü Kadınlar (9786055678531)

Tedarikçi : Desen Yayınları
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺49,00
İndirimli : ₺39,20
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺6,53 'den başlayan taksitlerle

Bir Direniş Hikayesi

“Kadınlar meclisteki bazı meselelerin üstesinden daha iyi gelebilir.

Örneğin kadınlar savaş çığırtkanlığı yapmaz, değil mi?”

20. yüzyılın başındaki en dramatik mücadelelerden birine odaklanan Öncü Kadınlar, erkek egemen bir toplumda süregelen sınıflaşmaya, şiddete ve ayrımcılığa meydan okuyan kadınların, toplumsal cinsiyet normlarının ve geleneklerinin değişmesi için verdiği amansız savaşı sinematografik bir akışla anlatıyor.

Üzerinden bir asır geçmesine rağmen halen güncelliğini koruyan ve bugünün kadın hakları savunucularına ilham vermeye devam eden suffragette hareketine tarihsel bir bakış sunan Öncü Kadınlar, aynı zamanda Türkiye’de bu konuda yayımlanmış ilk grafik roman olma özelliğini taşıyor.

2015 yılında Madrid Kitapçılar Birliği tarafından Yılın En İyi Grafik Romanı seçilen, Mary & Bryan Talbot imzalı Öncü Kadınlar, özgün hikayesi ve ilgi çekici çizimleriyle dünya tarihinin akışını değiştiren bu öncü hareketin ateşini fişekleyen bütün kadınların yitip giden seslerine, nefeslerine saygı duruşunda bulunuyor.

O halde laf değil eylem!

Kadınlara oy hakkı!..

“Heyecan verici... Kitabın en güzel yanı, macera dolu bir hikayeyle tarihsel bir gerçeği ustaca ve somut biçimde birleştirebilmesinde yatıyor.”

- Observer


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2018