İstanbul'un Türbeleri - Tombs Of İstanbul
İstanbul'un Türbeleri - Tombs Of İstanbul

İstanbul'un Türbeleri - Tombs Of İstanbul (9786056746529)

Tedarikçi : Librum Kitap
Fiyat : ₺27,78
₺4,63 'den başlayan taksitlerle

Gizlerle, sırlarla dolu tılsımlı bir kent olan İstanbul, 1453’te Fatih Sultan Mehmet’in fethiyle birlikte İslamiyet’le tanışır. O günden itibaren üzerinde yaşayan ilim, irfan ve gönül sahibi zatlar ebediyete intikal ettiklerinde yine İstanbul’un çeşitli köşelerinde huzura kavuşurlar.

Tasavvuf ilminin temsilcisi bu önemli zatların mezarları türbe haline getirilmiş ve isimleri günümüze kadar yaşatılmıştır. Bu kitapta kentin anlamına gizem katan bu türbelerden en çok bilinenleri aktarılarak yâd edilmektedir.
 
Istanbul, which is a charming city full of mysteries and secrets, met with Islam in 1453 when it was conquered in 1453 by Mehmed the Conqueror. Since that day, the ones possessing knowledge, scholarship and feelings have once again found peace in Istanbul’s various corners when it was their time to leave for eternity.

The graves of these important individuals who represent mysticism have been transformed into shrines and they are still mentioned to this day. In this book, the well known shrines which adds to the mystery of the city are narrated and mentioned.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 298
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 5.2017